Guy Bloem revelatie wacht Sparta Buggenhout op Julien De Weirdt Racing Boonwijk: nieuwe aanpak KORT SPORT Guy Bloem, Johon Van Driessche en Dany Jansegers vooraan Sportief huwelijk Doelman Vervaet De Looze- Van den Abbeele trainers Voorzitter Borms een vriendenploeg Kaderspel lieuwe motorcrossclub te Lebbeke Nieuwelingen Daniël Schuddinck, 17 Guy Bloem. hout Gilt zelfl emaaj eken» -ond.| •Jatioi] van j ze m ieuwé ze er] ities ationj weg.] trouw oet t ze n rie o' en l! ende ze Zie je wel dat goed bloed niet liegtenkele weken na zijn debuut is de Hofstadenaar GUY BLOEM al aan zijn tweede palm toe. Guy veroverde die zege in het Westvlaamse Rumbeke. Een andere doorduwer is JOHAN VAN DRIESSCHE te Zonhoven klommen 93 wingrage kereltjes in het zadelde Aalstenaar kwam als triomfater uit de konfrontatie. Winnaar nummer drie is DANY JANSEGERS, de jong- i ste tijd steeds vooraan te vinden en een kereltje die geen schrik heeft om de mouwen op te stropen. Danny haalde het ook ver van huis te Bellem. s BENNY STEVENINCK trok naar Zomergem en kwam i met een tweede prijs naar Hamme. Te Hamme haalde I DANNY SCHUDDINCK het na een spannende spurt. Daniël was negende te Grotenberge. BTe Kapellen-op-den-Bos streden de tweelingbroers ÏDANNY en LUC LEMMENS op de voorposten Luc ffinshte als nummer vier en Danny was zesde. RUDY iGEERINCK, zevende te Grotenberge, eindigde in het kampioenschap van België te Rapertingen als nummer ■twaalf, in dezelfde tijd als winnaar Borra. In Semmer- :ake was JOHAN SERGEANT achtste. Dat was de omstreden spurt aan het einde van de nieuwelingenkoers te Hamme. (C) tiël Schudtlinck, omstuwd door supporters na zijn nipte ikolnme. Sommige jongens zijn voorbestemd om renner te worden. Zoals Guy Bloem bievoorbeeld. Pa Nestor kent het klappen van de zweep en „nonkel" Hedwig geeft ondanks zijn leeftijd, de pijp nog niet aan Maarten. Hedwig beoefent de wielren nerij als een boeiende en soms vermoeiende vrijetijdsbeste ding. Een beroep zag hij er nooit in zijn vaste betrek king primeerde boven het ris kante van een profloopbaan. Dat was evenwel geen reden om zich tot een nevenrolle tje te beperken. In zijn beste tijd schoot hij nooit kansloos uit de startblokken. Vandaag is het «heilig vuur» een beetje geblustde jongere genera tie is in aantocht en drumt de dertigers langzaam maar zeker in de verdediging. Het ziet er naar uit dat de piepjonge Guy Bloem de kwa liteiten en de ambitie van de «oudjes» erfde. Als eerste jaarsdebutant je treedt hij on middellijk uit de schaduw. Geen lange aanpassing, geen geleidelijk naar voren schui ven. Eerder een plotse ont bolstering het onmiddellijk manifesteren van onmisken baar talent. Guy Bloem heeft het makke lijker dan de meeste jongeren om in het goede spoor te wor den gezet zijn raadgevers tasten niet in het donker. Ze weten waarover ze praten, ze kennen wat van de «stiel». Maar met goeie raad alleen kom je niet verje moet het in de eerste plaats kunnen. Sinds Guy enkele maanden geleden voor de allereerste keer bij de «echte koereurs» zijn kans waagde, heeft hij al enkele malen een in het oog springend resultaat bijeenge- fietst. In het Westvlaamse Rumbeke won hij zijn tweede koers. Guy Bloem grijpt niet naar de maan al durft ook hij af en toe van de duizelingwek kende carrière van Lucien Van Impe of Eddy Merckx dromen, later prof worden is voor hem geen obsessie. Hij is nog jong, kan alle richtin gen uit en opteert wijselijk voor een «zeker bestaan» studeren is vandaag en ook de volgende jaren belangrij ker dan al het andere. Intussen spendeert hij zijn vrije uurtjes aan zijn hobby fietsen. Als later blijkt dat hij tot de elite kan doordrin gen, des te beter. Maar voor aleer hij daar aan toe is, wordt het nog een heel poos je wachten. (m.m.) spurtzege bij de nieuwelingen te (C) Zaterdag 14 augustus stap pen Linda Verbeke atlete uit Oudegem en Guido De Pelseneer, korfballer uit Appels in de boot. Linda die we jaren volgden in de sport stopt er na haar hu welijk niet mee. Guido die in het Appelse korfbal een vaste waarde is maar de jongste tijd ook met de at letiek vertrouwd geraak te, hopen we ook op de sportvelden nog aan het v/erk te zien. (André) De Appelse doelman Ver vaet die jaren de kooi van Zandstuivers Appels ver dedigde zal volgend sei zoen uitkomen voor Sparta Appels. Hiermede heeft Sparta dan een degelijke doublure voor Dierickx, iemand weermede Vervaet best over de baan kan. Volgend seizoen zal Spar ta Appels getraind worden door het duo De Looze - Van Den Abbeele. Beiden hopen ze Sparta in derde op een behoorlijke plaats te loodsen. Met de wils kracht die we beide sport mannen reeds wisten uit pakken zullen ze daar wel in slagen. Ook voorzitter Borms van Sparta Appels heeft er goede moed op. De ver standhouding is prima dat is een grote troef. De ploeg die vorig seizoen in tweede uitkwam zal trach ten haar verloren plaats zo vlug mogelijk terug in te nemen met de vrienden- ploeg die we thans hebben is dat te realizeren aldus de ijverige voorzitter. De ploegen aangesloten in het Lebbeeks tapbiljart- verbond zijn druk aan het oefenen. Vanaf september wordt het kaderspel inge voerd. (vds) l je t»ert, de broer van de Buggenhoutse junior Rudi Veyt, koerst nu ook. stoe. te <1^- icrna' Sens m s- de jongste dagen werd te Lebbeke een gloednieuwe klub gesticht die de e broers Van der Steen zal bijstaan. Het bekeravontuur heeft voor Sparta Buggenhout amper negentig minuten geduurd. Sparta werd immers op eigen veld geklopt door Standaard Denderleeuw met zware 0-4 cijfers. In de eerste helft hielden de Spartanen nochtans gelijke tred met hun tegenstrevers, ahloewel in die periode reeds duidelijk bleek dat Denderleeuw over een homogener elftal beschikt. Na de rust ondergingen de lokalen de wet van de sterksten. Stalemans opende de stand en twintig minuten later plaat ste Geldhof de lokalen al op een vrijwel onoverkome- lijké achterstand. Van Der Stock zou nadien nog een voorzet van oud KAVDer Schollaert tot een doelpunt verlengen, en diezelfde Schol laert zorgde nadien voor een weliswaar overdreven 0-4 eindstand. Bij Buggenhout scheen men enigszins wat ontgoocheld over de prestatie van het elftal, alhoewel zeker en vast heel wat verzachten de omstandigheden kunnen ingeroepen worden. Zo ont braken nog heel wat titula rissen op het appel zoals on dermeer Julien De Weirt en nieuw aangekochte Frank Van De Wiele. Anderzijds is wel gebleken dat de pas aan geworven Van Den Berghe een flinke aanwinst betekent maar duidelijk nog niet hele maal op zijn nieuwe ploeg maats is ingespeeld. Dat zal wellicht de komende weken heel wat verbeteren naar mate trainingen en oefen wedstrijden volgen. Vooraan kon het duo Roels-Van De Wiele. dat nochtans flink zijn best deed, moeilijk optornen tegen de sterke Dender- leeuwse defensie, waarin de jonge Uwijn De Metsenaere een opvallende rol vervulde Sparta mag nu evenwel na deze overdreven cijfers neder laag de moed niet laten zak ken. Het beschikt immers over een stel voetballers die in staat moeten zijn om in de komende kompetitie een hoofdrol te vervullen. Voor trainer Van Goethem staat er echter nog heel wat werk op de winkel. Hij heeft nog een kleine maand om zijn elftal klaar te stomen want dan begint de strijd om de punten. Racing Boonwijk, de bescheiden vierde provincialer uit Den- dermonde (St.-Gillis) kan bezwaarlijk pronken met het eind resultaat behaald in de kompetitie 1975-76. Toch heet het zo dat de jongens van Pierre Pouiliart met beperkte middelen heel wat wisten te bereiken. De belangstelling voor de wed strijden is immers niet van <he aard om het de club mogelijk te maken grote financiële akties te voeren inzake de aan koop van spelers. Trouwens Racing Boonwijk heeft niet deze ingesteldheid. Er wordt in de eerste plaats gedacht aan verstandhouding en vriendschap om dan met een gezamenlijke inzet de problemen aan te pakken. Dat zulks niet altijd 100 vol gens de verwachtingen ver loopt heeft ook het jongste seizoen uitgewezen. Toch dwong ook tijdens .de voor bije kompetitie, de bescheiden heid - sportieve geest en inzet bewondering af van vriend en tegenstander. De ploeg geraakte evenwel niet weg uit de laatste gelederen van de rangschikking, al werd van week tot week met volle overgave om de punten ge streden. Maar de Racingers denken niet alleen aan zich zelf. Zij willen hun suppor ters en ook de bezoekers op een zo goed mogelijke wijze ontvangen. Daarom werd ook besloten nieuwe kleedkamers en sanitair te bouwen. We zeggen wel te bouwen - en wie de jongste dagen langs de Botermelkstraat te Dender- monde kwam zal zeker kapi tein Pierre Pouiliart en enke le andere stoere werkers van Racing aan het werk hebben gezien. Eerst werd een vracht oude bakstenen gekuist en klhar gemaakt voor nieuw ge bruik daarna werden de be staande kleedkamers en sani tair afgebroken en nadien werden ruimere en betere lo kalen gebouwd. Sportmensen als deze Racingers blijven doorgaans in de schaduw - en daarom zijn we ook blij - hen voor hun inspanningen en klubliefde even in het zonne tje te kunnen zetten. V.C.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17