c 0 1 H K I V X Y fG l N I D GEKNIPT rf U lï'ifl dli on DE SPEELKLUB IN AALST DEZE WEEK OP 15 AUGUSTUS VERHUIST H.A.K. AALSTERSE SINT-JORISKLUB VERHUIST VANAF SEPTEMBER TELEFOONNUMMERS ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. Peeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabneksprijzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 vart het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door ges'peöalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool. Veldstraat 47. Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz. M. De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde. *MEf net 1 ker [R'GE we 1 ïn ml er 0 1 Ri ït V» erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen 0< vlud Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. om, leen aerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimnou- ding. Inlichtingen bij Van den Berghe. Droeskouterstr. 12, Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvenng voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon. Albertstraat 14.. Sint-Gillis-Dendermonde. C. ;mb<i 'f D> Petrij- Lle I e (l!j stiaej Gral eubelen ue Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST P vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerT en Guido Michem, Potiaulaan 11. Dendermonde. ubliciteit p52-21.40.6O een groot woord, dat door Groèp De Cuyper in een een- luando 052-21.40.60 lestrt» dor I om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodoenz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oelsie Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Mara I bels BENï Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruyep-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 :ranpo en he Ier v> de erberj Piert, s even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerpredeze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert. y n 052-21.40.60 WALL: nan J jonj lers I ar ot Wae? i/an klol vlu( van Geyt 97 keer n laat| prijzi ils worde 0e. 11( een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Toen uw dienaar ondergetekende nog op de lagere school zijn broek versleet had liij eens een onderwijzer die het ver schil tussen optimisten en pessimisten met een voorbeeld wou aantonen* Een pessimist is - zo verklaarde hij iemand die midden in de vakantie met spijt terugblikt op de voorbije vakantiemaand. «Ze is reeds half op», zo zegt de pessimist. De optimist daarentegen is dolblijomdat er nog een maand vakantie komt Zo zie je maar. Dit lesje is moraal was bedoeld voor alle kinderen en jongelieden van zes tot zestien jaar die wenend en bibberend de blaadjes van de kalender scheuren. Geniet intussen toch maar met volle teugen van je vakantie, en je speelldubaktiviteiten DINSDAG 10 AUGUSTUS „tei;iig naar de natuur". Het richten de Wielewaaljongeren wordt een dagtocht van half een tocht in onder het motto tien tot 5 uur (in de namid dag). Verzamelen geblazen aan de hoofdingang van het stadspark. Alle jongens en meisjes van dertien tot zestien jaar kunnen deelnemen aan deze trektocht door bos- en weideland in de streek van Haaltert. Meebrengen fiets, knapzak (eten voor één keer), laarzen en sportieve kledcij. Op WOENSDAG 11 AUGUS TUS gaan er twee aktivitei- ten door. Vooreerst is er de traditionele woensdagnamid- dagger de spelnamiddag in de Sint-Annaschool, Spaar zaamheidsstraat, Aalst. Je kan Vroeger woonde het Hulp- en Advies- en Kontaktcentrum (HAK) in het Keizershof in de Korte Nieuwstraat. In maart II. kregen ze van de eigenares van dat gebouwenkompleks te horen dat ze «andere» bedoelingen had met het Kei zershof. Hak verhuisde noodgedwongen. Naar de Kool straat nummer 24. Voorlopig zei men. Nu op 15 augustus verhuist men (definitief naar de Houtmarkt (daar waar vroeger café Pijpesteel was). Op 1 september wordt de opening van het nieuwe Hulp-, Advies en Kontaktcentrum voorzien. Het was een gewetensbe zwaarde die HAK openhield toen we kwamen aanklop pen. Veel konkrete gege vens over verhuis en zo kon hij niet geven. Hij ver zekerde ons evenwel dat zo vroeg mogelijk aan de pers informatie ging door gespeeld worden. We vonden het een goede gelegenheid om even door te praten over de Kool- straat-periode van HAK die nu een einde gaat nemen. Het was inderdaad zo dat veel minder mensen over de drempel kwamen in ver gelijking met voorheen. Lag het aan het geïmproviseerd verhuizen Aan het nood gedwongen wegvallen van de bar Volgens onze zegsman mocht vooral het tweede argument niet on derschat worden. HAK is immers ook (en misschien vooral) KONTAKTcentrum. Vele mensen kwamen om gewoon eens wat te komen drinken, kontakten te leg gen en te onderhouden, ze kwamen voor de sfeer en hadden geen typische pro blemen. Hoewel toch nog de vertrouwde gezichten bleven komen, bleven velen weg. Toch mocht niet ge steld worden dat HAK niet meer of slechts zeer flauw voortwerkte. Nog regelma tig kwamen mensen met problemen of probleempjes aanbellen en werden ge holpen. We vroegen wat er ging ge beuren tussen 15 augustus en 1 september. Vanzelf sprekend leek ons dat voor veertien dagjes kontakt en informatief aspekt zouden op de achtergrond komen. Toch verzekerde men ons dat iemand permanent aan de telefoon zou blijven voor dringende hulpverzoeken. Ook zou het lokaal aan de Koolstraat voor die mensen openblijven. Wat de toekomst betreft wil men alleszins de openings uren groter maken. Er werd langs de dagbladen iemand gevraagd om konstant 's zaterdags en 's zondags open te houden. Alleszins wil me nin HAK starten met vernieuwd entoesiasme en levenskracht P.D. AKTIVITEITSKALENDER Openingsuren instuif jeugdklubs in de vakantie. Sint-Jorisklub elke dag vanaf 19 u. Dido ook dinsdagavond. Programma samenstellen. Sint-Jorisklub 6 augustus O.A.P.-avond het pro gramma van september wordt samengesteld, leder een is uitgenodigd. Dansavond. Sint-Jorisklub 15 augustus. Opening PAN. PAN, Wellekensstraat 45 begint opnieuw te draaien op 15 augustus. Bezoekdagen jeugdkampen. Twee jeugdbewegingen zijn volgende week op kamp. Ouders en sympathisanten kunnen een be zoek brengen op zondag 8 augustus. K.S.A.-Sint-Maarten Steinbach. Chiro-Sjaloom Averbode. Kaart- en damtornooi. Sint-Jorisklub 13 augustus. Daar de lokalen van de St.- Jorisklub - op het Keirzerlijk Plein - door de eigenaar dhr. Geerinckx nog dit Jaar zelf ingenomenw orden, moest de reeds vijftien jaar aktieve jeugdklub'uitkijken naar een nieuw onderdak. Na onder handelingen met de parochi ale werken van de Sint-Mar- tinusparochie (die eigenaar is van het kompleks tussen Zonnestraat en Korte Zout- straat) krijgt ook de Sint- Jorisklub aldaar ruimte. Nu is daar reeds te Tuf-Tuf-Klub aktief. Het zal tot een fusie komen tussen die twee jeugd klubs, en niet zomaar enkel een «ruime koördinatie» zoals In een dagblad foutief te le zen stond. Dat bet vertrouwde «J»-uit- hangbordje, de vertrouwde naam «Sint-Jorisklub^ de jeugdklub op het Keizerlijk Plein binnenkort geschiedenis zal zijn is geen geheim meer. Het doet Jo echter toch ites en wanneer je de steile trap van die klub opklimt en je neus in het instuiflokaal steekt verwacht je je aan een hoop dozen met ingepakt ma teriaal, kale muren, bedrij vige jonge mensen overal. Niets van datHet enige dat aan de toekomst doe denken is en paar blauwdrukken, aan de wand, van het nieuwe Ve- ja-kompleks, waar Tu-Tuf en St.-Joris de handen in mekaar zullen stlaan. Verder merk je gewoon niets dat ongewoon lijkt. Een fonoplaat dobbert rustig, enkele zijn aan 't dam men, tooghangers hangen aan de toog, en er wordt gebab beld. Verantwoordelijke Trees Van Aerdenbrugghe verduide lijkt dat pas vanaf september aan de verhuizing gaat begon nen worden. Tot dan zal het gewone klubleven verder gaan. Een knalaktiviteit (een Kleinkunstavond op 4 sep tember waar Tuf-Tuf, Kreja, St.-Joris en waarschijnlijk ook Terlinden aan meewer ken) moet het nieuwe tijd perk inluiden. Tooh betekent dit niet dat er tot nogf.cfe be sluiteloos afgewacht wordt. Aan een architekt uit Deurne die reeds meerdere jeugd klubs ontworpen heeft, en dus weet wat er nodig is. werd gevraagd en plan te maken voor het nieuwe kom pleks van Tuf-Tuf en St.- Joris aan de Zonnestraat. Dc man is verscheidene keren naar Aalst overgekomen, heeft met klubleden gepraat om zo goed mogelijk te weten welke de konkrete noden zijn waaraan het gebouw moet. voldoen. Terloops werd aan gestipt flat deze architekt slechts een uur-vergoedin" vraagt en zekere geen hono rariumjager is. Om de prijs zoveel mogelijk te drukken én om een im puls tegeven aan het jeugd- klubleven za zoveel mogelijk het nieuwe gebouw door klubleden opgebouwd en in gericht worden. Men wees er op dat ook het oude gebouw aan het Keizerlijk Plein door klubleden ingerich werd. En kel een loodgieter en een gla zenier kwamen er toen aan te pas. Volgens Trees en de aanwezige andere klubleden heerst er in de klub ook zeer veel entoesiasme zodat men iets mag verwachten van de honderden klubleden. De gewone jeugdklubaktivi- teiten (instuif, hobbyateliers, dansavonden) zullen zoveel mogelijk blijven doorgaan op het Keizerlijk Plein tot de vertrekdatum. Deze is voor zien in de lente van volgend jaart (maart juni Van de eigenaar kreeg men de toelating tot dan in de loka len te blijven hoewel de ver- strijkdatum normaal eind de cember is. In de Sint-Jorisklub meent men alleszins dat de fusie geen fatale weerslag zal heb ben op het ledenaantal. Voor al de vernieuwde impuls en het feit dat je met meer men sen meer kunt doen moeten daar borg voorstaan. Overi gens. als er leden naar ande re klubs overgaan, is dit niet te betreuren. Er mag geen naijver bestaan tussen <L- ver scheidene jeugdklubs omdat het jeugdwerk centraal staat. Terloops maakte Trees ook de opmerking dat zoveel moge lijk mensen welkom zijn om te komen helpen «Misschien kan de Voorpost dit ook schrijven», vroeg ze. Hoe entosiast men in de Sint- Jorisklub ook is, toch is er een spijtige zaak mee ge moeid. De Sint-Jorisklub was omzeggens de enige jeugd klub die in het stadscentrum gelegen was. Vroeger was er nog HAK, weliswaar geen jeugdklub, maar ook instuif- en informatielokaal. Toeval lig moeten deze twee in stanties in hetzelfde jaar ver huizen. Meer en meer wordt de ontmoetingsfunktie (tra ditionele funktie van de markt, het stadscentrum) ge reserveerd voor herbergen en jeugdkafées. Jeugdklubs heb ben nu nog een plaatsje net buiten het centrum (Zonne straat, Houtmarkt, Meule- schettestr.). Misschien kun nen we ons afvragen voor hoelang nog. Gelukkig is er een ontwerp voor het' stads centrum. Kan dit echter te gengegaan dat dè grond steeds duurder wordt en steeds meer 'gekorhmerciali- seerd (want dit is het.). P.D. er van twee tot vijf pleinspe- len, balspelen, knutselen, toch ten maken, wat je maar graag doet. Enige voorwaar de je moet je lagere-school- leeftijd hebben. Breng 5 fr. mee voor verzekering en on kosten en nog eens 7 fr. als je halfweg een limo lust. In lichtingen. desgewenst bij Jef Lippens, Naarstigheidsstraat 56, Aalst. Telefoon2: 70.17.62. Ook op WOENSDAG 11 AU GUSTUS maar van 14 u. tot 18 u. is er een spelnamiddag op het terrein van de firma Van der Maelen, Wijngaard- veld 2, Aalst. Het Vlaams Na tionaal Jeugdverbond richt deze spelnamiddag in voor jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar. Inlichtingen kun je krijgen bij Frieda Daelman, Boudewijnlaan 46, Aalst. Te lefoon 21.58.57. DONDERDAG 12 AUGUSTUS wordt een muziekdag voor jongens en meisjes van zes tot twaalf. Kom naar de Sint- Jorisklub tegen 14 u. (Keizer lijk Plein 2, Aalst) en je beleeft een namiddag muzikale ekspressie. Indien je muziek instrumenten bezit en kan bespelen mag je die mee- De Voorpost - 6-8-76 - 21 brengen. Inlichtingen op het telefoonnummer van de Sint- Jorisklub 21.96.11. VRIJDAG 13 AUGUSTUS wordt de bekroning van vrij dag 30 juli. Toen ging een namiddag modelbouw door. Welnu, vandaag worden die dingen tentoongesteld en er is ook een wedstrijd voorzien. Deze tentoonstelling model bouw met wedstrijd begint om 14 u, in de toneelzaal van de H.Hartkring, Dr. De Moor straat 104 Aalst, en eindigt om 20 u. Let wel de ten toonstelling blijft open op 14 en 15 augustus. Op 15 augus tus worden de prijzen toege kend door de heer Antjon. Het schijnt dat die een me dewerker is aan het BRT- programma ATELIER. Zo Wees ook reeds vooruit ziend in uw vakantieplan ning. Volgende week is er een zoektocht, een tekenwed strijd, een spelnamiddag, een fotopuzzeltocht en een wan deltocht. De moeite Wie in zijn pen wil klimmen en een verslagje maken (dat dan in De Voorpost verschijnt) kan dit opsturen naar De Voor post, Pontstraat 64, Aalst. Nederlands-Vlaams jongerenconcilie. Twee jaar geleden ging in Taizé een jongerencon cilie door. Jongeren van de gehele wereld praatten, werkten en bezonnen zich over de aktuele noden in de wereld en de opdracht van kristenen, van jongeren, in die wereld. Ook mensen van Aalst waren daar aanwezig. Er bestaat trouwens een Taizé-groep in onze stad. (Guido Debree, Capucienenlaan 95, zal je alle inlichtingen geven). Van jongeren die kort geleden in Taizé geweest zijn vernamen we dat volgend jaar waarschijnlijk een jongerenconcilie zal doorgaan, dat zich specifiek richt tot jongeren uit Nederland en Vlaanderen. Om praktische redenen zou het doorgaan in Haarlem. Vanzelfsprekend zal de problematiek zich specifiek richten tot onze situatie in de lage landen. Meer nadere gegevens zijn er nog niet. Lokaal K.S.A.-Erpe. ledereen weet dat het met de huisvesting van jeugd bewegingen zelden koek en ei is. Meestal is men tevreden over een oud afgedankt huis te mogen beschikken. Met K.S.A.-St.-Martinus uit Erpe is het erger gesteld. Wegens allerlei historisch gegroeide situaties beschikken ze over enkele kleine zaaltjes binnen J.K. Dido. Reeds jaren dringt men er bij gemeente, C.O.O. op aan een stuk grond achter de klub te mogen bebouwen. Het zaf er naar uit dat deze procedure eind dit jaar achter de rug.zou zijn. Nu meldt men ons dat uit het dossier op misterieuze wijze twee belangrijke papieren verdwenen zijn. Na alles wat men reeds beleefd heeft denkt men aan kwaad opzet. Ondertussen blijft K.S.A.-Erpe nog steeds gehandikapt in haar werking. Brandveiligheid in jeugdklubs. Er blijkt wel wat voor gedaan te worden. Meest spektakulair is het feit dat de Sint-Jorisklub wegtrekt uit haar vertrouwde lokalen aan de Vesten mede wegens deze oorzaak. De gebouwen voldeden im mers niet meer aan de voorschriften inzake brand veiligheid. Ook in Dido is men begaan met het pro bleem. De nooduitgang is nu open wat voorheen niet het geval was en wat belangrijker is, de elektrische verlichtingsinstallatie werd grondig veranderd. Nieuwe jeugdbeweging in Nieuwerkerken. Tegenwoordig is het hoogst ongewoon dat een nieuwe jeudgbeweging ontstaatIn Nieuwerkerken is dit nochtans het geval. Daar zijn enkele mensen nu druk bezig met alle voorbereidselen te treffen om volgend jaar te kunnen starten met een nieuwe Chirogroep. De groep zal gemengd zijn. Om begrij pelijke redenen vroeg men ons nu nog geen gede tailleerde informatie vrij te geven. We houden je op de hoogte. Speelklub. Meer en meer lijkt het erop dat de tendens van vorig jaar (veel volk in juli weinig in augustus) sterk tegengesproken wordt. Nu konstateerden we zeer weinig jongelui op de juliaktiviteiten (het hete weer terwijl de laatste aktiviteiten op heel wat meer kinderen mogen rekenen. Er zijn ook relatief gezien veel jongeren die praktisch elke dag komen Bivak Chiro Gentiaan (meisjes Sint-Anna). Stel je eens een jeugdkamp of bivak voor zonder bosspelen... Geen echt bivak zal je zeggen. Noch tans, zo overkwam het de Chiro Gentiaan-groep op haar bivak in Laloux (11 tot 21 juli). Wegens de hitte golf (weet je nog bestond er te veel brandgevaar zodat alle bossen, wouden en oerwouden uit de streek afgesloten werden voor het publiek. De leid sters die hierop niet gerekend hadden zagen hun programma wegsmelten als sneeuw voor de zon. Maar kom, er werd dan toch aktief gespeeld op an dere terreinen TD-Jeugdklub Ypsilon. Elke aktiviteit in deze zwoele zomerperiode valt op Zo ook een doodgewone thé-dansant. Merkwaardig is dat het een «zomer-thé-dansant» is Hoe origi neel Kerst-thé-dansants, buizen-thé-dansants, kar- naval-thé-dansants, geslaagden-thé-dansants, paas- thé-dansants, jeugddagen-TD's, sint-Maarten-TD's... vertrouwde begrippen, maar een rasechte vakantie- TD, nee, dat is echt iets origineels (N.B. dit is een pleidooi voor meer kreatieve, originele en oorspron kelijke aktiviteiten in jeugdklubs). Voor een sterveling is het-gewoon onmogelijk alle nieuwtjes en interessante dingen uit de streek bij een te zamelen. Ondergetekende sterveling vraagt daarom aan alle klubverantwoordelijken én alle le zers om deze rubriek aan te vullen met Wat zij weten (van hun klub, hun beweging, hun Om tijdsredenen rechtstreeks binnensturen naarPeter Dauwe, Reinaertdreef 4, Aalst. P.D.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21