Vrije Tribune GEMEENTERAAD IN VAKANTIEZITTING BIJEEN HET GEBEURDE IN UW STRAAT FADICAM IN VEREFFENING: TOESTAND NU 2 - 6-8-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. Tewerkstellings conferentie De laatste weken hebben de regerina en de sociale partners (V.B.O.. N.C.M.V., A.C.V. en A.B.V.V.) verschil mogelijkheden. Nochtans is het personeel niet alleen zeer bevoegd, maar ook zeer vriendelijk en tege moetkomend. Was de kin- derkrib er dan niet nodig Op deze vraag bevestigend antwoorden, zou meteen het bewijs leveren zijn dat men het probleem absoluut niet kent. Er zijn te Aalst ju,,,i- mei iveiii. ci zijn ie fvaisi lende malen de hoofden bij nog steeds honderden en mekaar gestoken over de honderden jonge moeders tewerkstellingsproblemen. Uit deze succesvolle verga deringen is een regerings nota voortgekomen die de doelstellingen van het te werkstellingsbeleid, de te nemen maatregelen op kor te termijn en de maatrege len waarvan het onderzoek moet worden voortgezet, beschrijft. De perscommen taren bestempelen deze tewerkstellingsnota als een zeer belangrijk sociaal-eco nomisch dokument. En met reden. Wij menen de rege ring te mogen danken dat dit alles nog voor het poli tiek verlof is klaargekomen. Uit de maatregelen die op korte termijn zullen geno men worden, stippen wij de voornaamste aan. De regering zal voor een betere verdeling van de be schikbare arbeid zorgen en dit door een uitbreiding van het stelsel van het brug pensioen (60 jaar mannen en 55 jaar voor de vrou wen), de beperking van de overuren, de uitvoering van de wet op het sluikwerk, beperking van de cumula tie, enz... Aan de werkge vers wordt, bij een aanwer ving die een netto toename is, een arbeidsplaatspremie toegekend. De ondernemin gen met minder dan 100 werknemers die een jonge werkloze als stagiair aan werven, krijgen eveneens een premie. De openbare holding (Nationale Investe ringsmaatschappij) is ope rationeel en onderzoekt reeds een aantal concrete voorstellen. Ook de GOM's krijgen een speciale dota tie. Er is een uitbreiding van de contractuele plan ning voorzien, d.w.z. dat de overheid met de onderne- minqen een contract afsluit inzake tewerkstelling. Er zal in de nabiie toekomst, ten einde de inflatie beter te bestrijden, nog een strenger Driisbeleid qevolad worden (o.a. normen voor de distributiemarges), enz. Deze tewerkstellinasnota is de basis voor een billijke en degelijk tewerkstellings beleid. De reaerinq hooDt in de komende maanden de eerste gunstige resul taten te kunnen optekenen. Als in september de te- werksteliinosconferentie verder gaat, hopen wij dat zij verdere vruchten voor de gemeenschap zal af werpen. Van Kevmeulen Roger Lid van het arrond. Partijbestuur. En toch meer kinderkribben. De stedelijke kinderkrib die enkele weken geleden in de Rapenstraat officieel werd geopend is onbetwist baar een prachtige realisa tie. De lezer weet wellicht dat de Kommunisten reeds dertig jaar geleden, onmid dellijk na de Bevrijding, op de bduw en de inrichting ervan aandrongen, toen nog honderden en honder den vrouwen van onze stad in de talrijke tekstielfabrie- ken tewerkgesteld waren. De kinderkrib biedt plaats aan honderdvijfenzestig kinderen, maar alhoewel ze nu sedert enkele maanden funktioneert, is ze nog steeds onderbezet, iets meer dan de helft van de die met de plaatsing van hun jonge kinderen sukke len, die zeer dikwijls voor waarden aanvaarden die voor hen ver van gunstig zijn of hen geen gerust stelling geven, of die op ouders of familie moeten beroep doen in omstandig heden die ook voor het kind niet de beste zijn. Onze mening is, dat er bij het plannen van de kinder krib en ook bij het organi seren van de dienstan er van, een en ander uit het oog werd verloren. Ten eerste, werd aan een soort gigantisme gedaan - ook bij het kultureel cen trum merkbaar - waarbij geen rekening werd ge houden met de geogra fische spreiding van de be volking in onze stad. Wan neer de jonge moeder of de vader 's morgens eerst een gans eind moet afleg gen om de kinderkrib te bereiken - die slechts om zeven uur geopend wordt - om hoe laat moet die dan pas op het werk zijn Men heeft darabij ongetwij feld uit het oog verloren, dat de grootste werkgever te Aalst het... spoorwegsta tion is, dit wil zeggen, dat honderden jonge moeders en vaders pendelaars zijn, die vaak flink voor zeven uur reeds met de trein ver trekken. En zelfs al werken ze dan in eigen stad of on middellijke omgeving, de Rapenstraat ligt niet voor iedereen vlak bij de deur. De Kommunistische Partij, die in haar programma de inplanting van nieuwe bij komende kinderkribben voorziet, is dan ook van mening dat in onze stad, die niet precies door hoog bouw en dus een talrijke bevolking op zeer beperkte oppervlakte is gekenmerkt, behoefte is aan een reeks van kleine kinderkribben, vooral in de specifieke wer- kerswijken. En waarom daar niet direkt ook kleine peutertuinen en kleutertui nen aan koppelen Het is onze mening, dat wanneer er uit het anders positieve eksperiment van de kinderkrib-Rapenstraat lessen moeten getrokken worden, die in deze richting moeten gaan. Daaraan moet ook het probleem van de openingsuren gekop peld worden, wij zijn een stad van pendelaars. Tenslotte is er het pro bleem van de prijs. Deze wordt in de huidige kinder krib bepaald op basis van het inkomen der ouders. Dit belet niet, dat deze prijs nog tamelijk hoog is voor gezinnen waar twee lonen verdiénd worden. Maar welke gezinnen moeten over een kinderkrib kunnen beschikken, wanneer het deze niet zijn En welk gezin kan zich nog wat veroorloven en toekomst plannen maken wanneer er geen twee lonen of wedden zijn En wat helpt het twee lonen te ontvangen wanneer aan huishuur, kin derkrib en enkele andere noodwendigheden één var de lonen wordt opgeslorpt? Dan maar liefst geen kin deren Dit stelt ongetwijfeld één der belangrijke problemen van deze tijd. En dit is dan ook de reden waarom we denken, dat naast de hoger geformuleerde opmerkin gen ook deze van de prijs moet gesteld worden. Ray De Smet. EEN VRIEND GING HEEN Schokkend was het bericht van de plotse dood van Alfons Singelijn, midden de verlofpe riode. Het is voor velen nog ongelooflijk, onaanvaardbaar dat deze trouwe medestander ons heeft verlaten, wanneer hij met zijn creatieve geest en zijn grote eigenschappen de nieuwe start van Aalst had kunnen helpen en de grondslag had kunnen leggen voor een grootse toekomst. Voor het brutale ontrukken van deze veelzijdige man, op amper 53-jarige leeftijd, in volle kracht van al zijn middelen en met een rijke ervaring aan mensenken nis, ontstaat een grote leemte waarvan wij thans slechts het begin van de onmeetbare om vang beseffen. Alfons Singelijn heeft zich steeds met hart en geest ten volle ingezet voor zijn medemensen en zijn stad. Daarbij trad steeds het gouden en edel hart van de mens naar voor en steeds volgde Alfons de weg die zijn geweten hem toonde. Zijn open geest hpeft steeds de dialoog nage streefd. Wat hem liefde en waardering bezorgde zowel van vriend als tegenstander. In P.V.V. heeft Alfons steeds een grote rol gespeeld als bestuurslid van de Partij in de stad Aalst, als ondervoorzitter van het kantonnaal P.V.V.-ver- bond en als sekretaris van het arrondissementeel bestuur. Hij was vooral betrokken bij de stichting en de organisatie van afdelingen, als raadgever voor jeugd- en damesorganisaties. Daarbij trof steeds zijn trouw en gehechtheid aan zijn ideaal: een sociaal liberaal humanisme, waaraan hij zijn beste krachten heeft gegeven. Voor hen die hem hebben gekend was hij een echte vriend. Zijn heengaan betekent een zwaar en onvervangbaar verlies. Hij laat de onuitwisbare herinnering na van een groot man met een enorme scheppen de kracht die zijn medemensen, zijn partij, zijn stad die hij zo lief had, onbaatzuchtig diende. Diane D'haeseleer Naar goede Erembodegemse gewoonte werd ook deze keer de gemeentelijke raad in de jaarlijkse vakantiepe riode verzocht te vergaderen op yvoensdag 28 juli jl. te 20 uur. Blijkbaar zijn de meeste raadsleden reeds gewoontege trouw voorbereid op hun zomerse vergadering want op raadslid Luc D'Hondt na was iedereen present, al liep het wel even tot bij half negen vooraleer er kon worden gestart. En zoals nu reeds sinds jaren verschilde deze raadszitting al evenmin van al de voorgaande geen hoogten, geen laagten en dus geen verrassingen die zeker niet te ver wachten zijn van een slaperig verveelde meerderheid zo min als van de oppositie die eigenlijk deze naam niet eens verdient. Als inleiding op de eigenlijke zitting werd eerst het verslag van de vorige vergadering door de sekretaris voorgelezen haast in een adem door, we tend dat toch niemand luis tert. Nadat dit verslag met 14 stemmen was goedgekeurd kon de agenda zelf worden aangesneden. Allereerst werd de raad ver zocht om goedkeuring van de aan te gane leningen welke noodzakelijk zijn ter bekosti ging van de werken aan de Boonhofstraat. Voor de grond- innnemingen aldaar moet een bedrag van 406.000 fr. worden geleend en voor de eigenlijke werken aan de Boonhofstraat is er een te lenen bedrag van 1.573.000 fr. voorzien. Beide leningen zullen bij het Ge meentekrediet worden aange gaan. De raad stemt hiermede éénparig in. Agendapunten 2 en 3 gaan beiden over grondinnemingen welke dienen goedgekeurd. Deze grondinnemingen hebben respektievelijk betrekking op de wegverbetenngswerken aan de Boonhofstr. en op de uit te voeren werken aan Veldstr. Vennestr., Avondelsbaan en Nekkerspoel. De totale ontei geningsbedragen benaderen sa men zowat de 4 miljoen fr. Doordat voor de eigendom van dhr. Heeremans aan de Nekkerspoel geen minnelijk onteigeningsakkoord kon wor den bereikt werd als vierde agendapunt de goedkeuring gevraagd tot het inzetten van de gerechtelijke onteigenings procedure. Zoals beide voor gaande wordt ook 'dit agenda punt door de raad eenparig goedgekeurd. In verband met de Nekker spoel wenst raadslid Eylen- öosch te weten of de door de zal kunnen gebeuren. Vooraleer tot het zevende agendapunt werd overgegaan stelde raadslid Bourlon nog een vraag betreffende de ge plande werken aan de Kluizen- str. De burgemeester ant- woorde hierop dat met de ont eigeningsaanzeggingen pas na de huidige verlofperiode een begin zal worden gemaakt. Een zo ernstige aangelegen heid als de inplanting van een openbare wasserij in de 3de Erembodegemse Industriezone kon amper een opmerking van de oppositie uitlokken. Dit nu wel vaststaande projekt werd even aangeraakt bij agenda punt 7 waarbij de raad diende te stemmen over de aanleg van de watertoevoer aanleg ten behoeve van deze Industri ële Wasserij. Alhoewel de las ten voor deze uitbreiding van het waternet volledig ten laste vallen van de Intercommunale voor het Land van Aalst, als beheerder van de Erembode gemse Industrieterreinen, is 't de gemeente welke uiteindelijk dergelijke aanleg dient goed te keuren. Nadat het raads lid Bourlon nog even van het hart moest dat de betrokken gronden van de 3de Industrie zone ooit de beste landbouw gronden uit de streek waren stemt de raad eenparig in met dit agendapunt. Met het nieuwe gewestplan werd, door het uitvlakken van de groene natuurzonekleur, het sein op groen gezet voor het verder dichtbouwen van het grensgebied tussen Aalst en Erembodegem nabij de wijk Heuvel. Achter de reeds uit gevoerde verkaveling van Dr. Van Langenhove worden de nog resterende landbouwgron den nu ook door de gemeente in een Bijzonder Plan van Aan- ming van de bestaande oor spronkelijke aanleg. Om hierop toezicht te houden zal op ver zoek van de eigenaars een gemengde toezichtskommissie dienen te fungeren. Ter zit ting werden de raadsleden Bruylandt en Eylenbosch door de h. burgemeester verzocht om de gemeente in deze kom missie te willen vertegen-- woordigen. wat beioen aan vaarden. Als dit jaar nog tot aankoop van deze gronden wordt over gegaan zal meteen de ge meente Erembodegem eigenaar worden van een stuk Aalsters grondgebied. Het gaat hier om gronden die vroeger nog tot het domein Overhamme hebben behoord en destijds door de familie Camu werden aangekocht van baron deBe- thune. Eenparig keurt de raad dan 't kontrakt met dhr. Camu goed onder voorbehoud van goed keuring door de hogere over heid. Aangezien de Belgische Staat niet langer de lasten van de openbare verlichting in de Erembodegemse Industriezone voor zijn rekening neemt, zo als bleek uit een schrijven van overheidswege aan het ge meentebestuur, wordt de ge meente in datzelfde schrijven verzocht deze verlichtingslast voor haar rekening te nemen. Met agendapunt 10 wordt dan om goedkeuring van deze overname gevraagd. iDe raad stemde eenparig in. Bij punt 11 is het huisvuil aan de beurt. Het kohier voor '76 werd eveneens unaniem goed gekeurd. Per gezin zal voor de huisvuilophaling 200 fr. die nen betaald, wat een totaal van 774.000 fr. opleverd. De eenparigheid werd bij agenda punt 12 toch even doorbroken De raadsleden Roels, Bourlon en Eylenbosch onthielden zich met betrekking tot het industri eel drijfkracht- en personeel- kohier. Het geheel van ge meentelijke opcentiemen op de provinciale belastingen op de gemeentelijke industriële bedrijvigheid bedraagt voor '76 3.890.172 fr. Raadslid Pijck vraagt even 't woord om zijn bezorgdheid uit te spreken over het luk raak gebruiken van de gemeente lijke vrachtwagen voor privé klusjes buiten de diensturen. Terecht klaagt hij hier een duidelijk favoritisme aan en vraagt dat streng de hand zou worden gehouden aan de terzake geldende reglemente ringen. Ook raadslid Roels doet zijn oppositieduit in het zakje en pikt in op het illegale storten van het Erembodegemse huis vuil in de Aalsterse Osbroek. Uit het antwoord van de bur gemeester blijkt inderdaad dat er op dit ogenblik inderdaad zonder vergunning wordt ge stort. Nochtans werd aan da bestendige deputatie om ver lenging van de afgelopen ver gunning verzocht maar deze werd tot op heden niet ver leend. De burgemeester ver wacht echter dat de besten dige deputatie geen vergun ning tot storten meer zal af leveren. Wij van onze kant vragen ons af waarop het Erembodegemse bestuur wacht om hier meteen een einde te stellen aan dit „sluikstorten". Hebben wij niet geleerd dat woorden wekken maar voorbeelden strekken en is het niet in de eerste plaats de overheid zelf die het goa- de voorbeeld dient te stellen of vergissen wij ons Hierna wordt de COO reke ning voor 1975 ter goedkeuring voorgelegd, wat zonder meer gebeurd. Ook de gemeentelijke begro tingswijziging voor het dienst jaar 1976 kan de goedkeuring van de raad wegdragen. Deze klassieke min en meer reke ning is deze keer voornamelijk te wijten aan de voorziene aankoop van de Camu-gronden. Voor de buitengewone dienst staan de zaken er als volgt voor ontvangsten 42.735.024 uitgaven 42.200.580 batig saldo 534.444 Bij het in de vlucht overlopen van de uitgaven belanden de raadsleden Roels en Coppens als vanzelf bij de riolerings werken aan de Geraardsberg- sestwg. In dit verband infor meerden beiden over de stand van zaken met betrek king tot de aangerichte scha de aan verschillende woonhui zen bij de uitvoering dezer werken. Uit het, antwoord van burgemeester Boel bleek dat iedereen zowat iedereen heeft gemeente geformuleerde ver- leg opgenomen. Het gaat hier zoeken tot aanpassing van het jongste gewestplan deze zone al dan niet reeds als bouwzone wordt voorzien. Bur gemeester Boel antwoord hier op dat door de bevoegde overheid terzake zeker geen antwoord mag worden ver wacht voor het einde van dit jaar en dat bijgevolg, op dit ogenblik, de gronden aan de Nekkerspoel niet voor woning bouw zijn voorbestemd. Met betrekking tot de uit te voeren verbeteringswerken aan de Keppestraat. de Leuvestr. en De Boomstr., wordt als vijfde agendaonderdeel door de h. burgemeester de aan bestedingsuitslagen medege- om een voorontwerp wat ter goedkeuring dient overgemaakt aan een nog op te richten Kommissie van Advies die onder Streekekonomie resor teert. Het geheel van dit BPA zal dus dienen te worden gezien in het raam van het Groot Aalst van na 1 januari 1977. Hierbij is 'het weer eens verwonderlijk om te moeten vast stellen dat een groot stuk van de verkaveling Van Lan genhove inmiddels tot stand is gekomen in een steeds als landbouwzone gemarkeerd gebied. Dit 8ste punt op de agenda wordt eveneens een parig goedgekeurd. Punt 9 op de agenda brengt Aalst vernielden er de brievenbus van Alfons De Petter. De rijkswacht kwam ter plaatse en stelde een onderzoek in. Ten gevolge van een misstap kwam de voetganger Jozef Sonck in de Gentsestraat ten val. Hij werd gekwetst. t gedagvaard en stelde een ja- f Venlange procedure in het •vooruitzicht alvorens de ver antwoordelijken door een ge- v rechtelijke uitspraak zullen g worden aangewezen. Voor de r eigenaars van deze beschadig de woningen allerminst een hoopgevend vooruitzicht. e Dan werd de uitslag van het eksamen voor de muziekaka-: demiefunkties medegedeeld. P De drie kandidaten zijn ge- F slaagd. Aangezien er slechts[d twee vaccatures zijn zal er e, straks in geheime vergadering dienen gestemd over de de- finitieve benoemingen. h' Ook nog stemde de raad iniw met de openverklaring van 'nw betrekking van politieagent. Door het opgeven van eenie foutieve nummering van daVV verkeerstekens werd de ge-pr meentelijke aanvraag tot goed-£ keuring door Verkeerswezen r teruggestuurd ter verbetering pi Aldus diende als 17de agenda-pr punt opnieuw de nieuwe ver-^n keersregeling voor de A. Van de Maelestraat goedgekeurd.Wi Om te besluiten werden nogfl' respektievelijk als 18de entJj 19de punt de aanvulling vanje het geldelijkstatuut der wed-«. deschalen van het Akademie-bt personéel en de toekennirigpr van drie kompensatieverlofda-ge gen aan het gemeenteperso-j^, neel goedgekeurd. al Als supplementair agendapuntm werd ter zitting nog om goed-vr keuring verzocht van een twee--. tal interne reglementsaanpas- singen. Dit diende te gebeu-®2 ren als gevolg van gewijzigdekc koninklijke besluiten dienaan-fo gaande. Het betreft het regie- ment m.b.t. het bevallingsver-: lof en het gewone verlof voor*"1 het gemeentepersoneel, waarjy/r enkele ontbrekende elementenG dienden aan toegevoegd. In geheime zitting tenslotte®6 werd de wedde, goedgeJ<eurd!le van de COO ontvanger alsme-£0 de de COO-beslissing aangaan- j de het toekennen van privé r dienstjaren aan het personeel Ut Als sekretaris van de muziek- iri£ akademie werd dhr. O. 'Delnj, Sadeleer benoemd en als toe-' zichter dhr. De Vos Ten aanzien van een gemeen- |m tepersoneelslid werd om af tejm sluiten, nog een afwijking van het gemeentelijk statuut goed- gekeurd. di E.A. V.d.E. jrrv in D: M ke ERPE ke Ter hoogte van de Sevecoot- He straat kwam het tot een aanrij- /\j ding tusSen de bestelwagen deeld. De werken zullen aldus ons bij ons toekomstig Erem- worden uitgevoerd door de bodegemse passieve rekreatie- Pvba Weria uit Erpe. Voor de park. Nadat inmiddels de be- Keppestraatwerken is een be- treffende gronden van dhr L drag van 7.288.657 fr. gemoeid Camu aan de Gerstenstraat en voor de werken aan Leuve- reeds door de gemeente in str. en De Boomstraat zal er huur werden genomen wordl 7.787724 fr. moeten worden nu het aankoopkontrakt ter neergeteld. goedkeuring aan de raad voor- Vervolgens komt de veelbe- gelegd: De totale aankoop sproken ontwerpen Sport- wdarde werd na schattimg schuur nogmaals de aandacht voorlopig op zowat 10 miljoen vragen. In een brief van mi- geraamd. Tegen welk bedraq nister Mevr. De Backer, aldus deze gronden zullen worden de mededeling van de bun meester, werd het Erembode gemse' gemeentebestuur ter kennis gebracht dat het Sport- schuurontwerp nu definitief door het betrokken ministerie werd goedgekeurd. Als voor- aangekocht kan echter nog niet worden gezegd, aldus burgemeester Boel, aangezien de waarde van deze gronden aanzienlijk zou toenemen mocht bij het definitieve ge westplan blijken dat deze waarde werd echter gesteld gronden in een woonzone zou- dat de aanbesteding in zijn den komen te liggen. Het geheel dient te gebeuren dwz lijkt ons een hoogst ongewone dat de totale afwerking moet wijze van aankopen van een worden voorzien bij de prijs- zgn parkzone waar op het opgave Al zal dit ongetwij- ogenblik dat de aankoop a h w feld een vluggere afhandeling wordt vastgesteld door een en uitvoering als gevolg heb- voorafgaandelijk huurkontrakt ben toch is het meteen te geen duidelijke kostprijs af- verwachten dat hierdoor de spraak wordt gemaakt. Op de- totale bouwkosten zeker zullen ze wijze ziet het er naar uit hoger liggen. Einde 1975 werd dat er helemaal geen zeker de totale kostprijs voor deze heid bestaat over het defini- Sportscbuur reeds 29 miljoen tief verwerven van de voorge- geschat, zonder BTW dan. Op spiegelde rekreatiezone mocht dit ogenblik dient er alleen nog gewacht op de goedkeu ring door de bestendige de putatie om reeds meteen tot uitschrijving van de publieke ooit blijken dat de betrokken gronden ineens als bouwgron den zouden kunnen worden benut. Intussen zal de meente Erembodegem ge- aanbesteding te kunnen over huurder reeds overgaan tot 't gaan. Men verwacht dat dit opruimen en schoonmaken van zeker over een viertal weken deze gronden met inachtne- De brandweer diende in de Lindenstrat 171 op te treden voor het vernietigen van wespen nesten die zich aan de geven gevormd hadden. In de school op de Ledebaan werd door onbekenden ingebro ken. Enkéle schoolvoorwerpen werden gestolen. Minderjarigen waren betrokken bij een diefstal in het groot warenhuiw Nopri in de Nieuw- straat. De politie trad op. In de woning Geraardsbergse- straat 171 brak brand uit. De brandweer kon de vuurhaard bestrijden doch niettemin werd veel schade aangericht. De brandweer diende ook op te treden voor een grasbrand in de Rozendreef. Op het eigendom van Jaak Monfils aan de Immer- zeeldreef brak over een opper vlakte van tien aren brand uit. De brandweer had het niet gemakkelijk om het onheil te overmeesteren. EREMBODEGEM In de Driesstraat kwam de voetganger Emiel Slagmulder, Dries 14 ingevolge een misstap, ten val. Hij liep verwondingen o. Een rijkswachtpatroelje trof langs de berm van de autosnel weg op het grondgebied Erem bodegem een zwaar gewonde man aan, een zekere J.H. in een gekantelde personenwagen. Van de bestuurder geen spoor. Een onderzoek werd ingesteld. MOORSEL Aan de Moorselbaan waren vandalen aan het werk. Ze Op de Steenweg op Opwijk kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen be stuurd door Eric Engels uit Dendermonde en deze bestuurd door de bromfietser Dirk Van Gijseghem uit Aalst. Deze laatste werd gewond. LEDE Aan het kruispunt van de Nieuwstraat en de Kleine Om megang kwamen de voertuigen van Carlos De Wulf, Wellekens- strat Aalst, en deze van Hubert Dhaese, Stationsweg in botsing. De inzittende Guido Eeman werd hierbij gewond. Jean Pierre Roelandt, Kapstraat werd ingevolge een val in zijn woning, aan de polsen gewond. Hij diende naar het ziekenhuis overgebracht. bestuurd door Van Melcken- beek uit de Koolstraat te Aalst en Robert Van Overbergh uit iDf Maldegem. Aline Parmentier, die in de bestelwagen zat, werd £e De Er gewond. Op de Gentsesteenweg kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen bestuurd door Eddy Van Den Bossche uit Moorsel en de bromfietser Oscar Siau uit Erondegem. Laatstge noemde werd gewond. MERE (EAan het kruispunt van de L Molenstraat en de Bergstraat Lj kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagens, be- c stuurd door Eddy De Troyer uit a de Steenstraat en deze bestuurd door Mireille De Windt uit Bambrugge. Een der bestuur ders werd gewond. Naar wc vernemen verloopt de vereffening van de PVBA FADICAM zeer vlot. Zelfs vlotter dan men had verwacht. De «equipe» vereffenaars werkt uitstekend. De nog voorradige stocks zijn verkocht. Men is nu ook aan de schuldvorderingen toe. De eerste betalingen gebeuren. Wat de lonen betreft, ook dit ^en probleem is nog dat probleem zal tegen einde sep- degenen die zijn weggegaan vóór tember, begin oktober volledig, de afdankingsperiode, nog niet zijn opgelost. Wat in zulke omstandigheden als zeer vlug mag bestempeld worden. De RVA heeft reeds betaald. Voor de achterstallige lonen en voor opzeg zijn de formulieren bin- zijn opgenomen in het «slui tingsfonds». Ook dit probleem zal echter spoedig geregeld worden. Verder is er nog niet veel nieuws over deze zaak te melden. Onze nen. Een spoedige regeling lezers worden wel op de hoogte wordt verwacht. De meeste, gehouden. Belangrijke vergade- vooral jonge personeelsleden r'"gen staan nog voor de deur. van Fadicam zijn reeds terug ®ok de NV Adicon heeft het aan het werk. konkordaat toegewezen gekre-

De Voorpost | 1976 | | pagina 2