mmmMM ill 14 tus vanaf 15 u. Tombola en verrassingen. Prijzen voor de tombola worden in dank in het lokaal aanvaard. Iedereen weze op post. BIDTOCHT Jaarlijkse bidtocht to Affligem op zondag 15 oogst. Te 17 u. bidtocht en te 18 u. eucharistieviering. TENTOONSTELLING De expo van oudheidkundige vondsten in het Kultureel Centrum te Affligem blijft open tot en met maandag 16 augustus, op zaterdag van 14u30 tot 20 u en op zondag bovendien van 11 tot 13 u. Op maandag 16.8 zoals op zaterdag. Op vrijdag 20 oogst volgt dan de opening van de tentoonstelling van kunstlegelke- ramieker Drie Van den Broeck, zoon. van de houtsnijder Bert Van d"n Broeck van Opwijk. ROCHUSFEESTEN De voorbereidingen voor de Rochusfees ten op zondag 22 oogst aan de Rochus- kapel naderen flink Voor de eucharistie viering in de Kapelhoogmis is er een flin ke muzikale begeleiding, voor de honden zegening komt alles in orde en voor de hondenkeuring gaven niet minder dan 8 dieernartsen uit de omgeving hun akkoord om als jurylid en keurder te fungeren. Volgende week volgen dan nadere bie- zonderheden nopens deze feestelijkheden waarmee men de oude Rochuskapel nieu we glans wil verlenen. K.W.B. Groot voetbaltreffen. Op zaterdag 14 aug. te 15 u. heeft er een groots voetbaltreffen plaats tussen de KWB ploegen van Erpe en van Mere op het gemeentelijk voetbal terrein in het Kerkstraatje Ie Mere. De ijzeren ploeg van Mere zal er naar best vermogen repliek geven aan de Erpse door- duwers. ledereen die dit sportgebeuren wil bijwonen begeve zich tijdig ter plaatse want het belooft een onvergetelijk duel te worden. Deze match is bedoeld als een waardige inzet van de plaatselijke kermis feesten. VLAAMS CENTRUM V.Z.W. MERE De beheerraad van het „Vlaams Centrum VZW Mere" nodigt u vriendelijk uit tot een bezoek aan de tentoonstelling van André Deroo (schilderijen en tekeningen) in het „Hof ten Dale" Kerkveldstraat 31. Mere. Openstelling met receptie op zaterdag 14 augustus te 20 u. Spreker is kunstkritikus Jan D'Haese. De tentoonstelling is toegankelijk 15, 16, 19 en 22 augustus van 10 tot 20 u. en op 17, 18, 20, 21 augustus van 14 tot 20 u. REEDS VOOR DE 9de MAAL LEEUWERIKFEESTEN Wat na het dieptepunt Op 14, 15 en 16 augustus krijgen we tra ditioneel de jaarlijkse feesten van het jeugdhuis Leeuwerik, die zullen doorgaan op het voetbalterrein en in de gebouwen van de jeugdklub. Nadat men het vorig jaar op de alternatieve toer had gegooid, en het resultaat ervan ook eerder alterna tief was. is men dit jaar duidelijk de andere weg ingeslagen. Men heeft wellicht geopteerd voor het zekere. Hiervoor wer den enkele toppers van de showwereld uitgenodigd, die re wel zullen voor zorgen dat het nodige zaad in het spreekwoorde lijke bakje terecht komt. Verder lijdt het geen twijfel dat de huidige dynamische ploeg van deze 9de editie terug een hoogvlieger zal maken zoals dat weleer het geval was. want het zijn toch grotendeels terug die mensen welke deel uitmaken van het organisatiekomitee. Dus voor jeugdhuis leeuwerik ongetwijfeld na regen zonne schijn, en dit verdienen deze noeste wer kers toch wel. Voor elk wat wils De vedetten die voor het succes zullen moeten instaan zijn Salim Seghers en Ann Michel op zaterdagavond en op zondag krijgen we dan een van de populairste groepen van het ogenblik namelijk Dream Exprdss met hun ganse show en aantrekke lijk schoon. Verder werd uiteraard ook ge zorgd voor de kinderen en de derde leef tijd. Tussendoor zal men zich kunnen ver maken aan de kraampjes van de vlaamse kermis, ofwel even een wijntje gaan proe ven in de bodega. Het programma Zaterdag 14 augustus Salim Seghers en Ann Michel. Zondag 15 aug. om 15 u. kinderfeest met het stadspoppentheater Kwik, om 20 u.Dream Express. Maandag 16 aug.om 15 u. Feest van de derde leeftijd met kaarting, tombola en gebak met koffie. Ongeveer anderhalf miljoen belgische gezinnen hebben hun comfort te danken aan butaan of propaan. we mogen aannemen dat op het huidige ogenblik dagelijks ten minste 3 miljoen personen verwarmen, koken of werken met vloeibaar petroleumgas, speciaal bekend onder de naam Butaan of Propaan. Dat is wel opmerkelijk, als u weet dat gas in flessen pas in het begin van de jaren 30 op de Belgische markt kwam Vanaf dat ogenblik begon dit gas in flessen ingang te vin den naast het toen reeds overbekende stadsgas. Via Frankrijk was dit nieuwe gas komen overwaaien vanuit Amerika. Om het bij ons te introduceren, werd het aan het publiek voorgesteld met demonstratiewagens Op een podium dat op een plein was opgesteld, bereidde een „de- monstrateurkok" een volledig gerecht dat vervolgens werd verdeeld onder de ppgetogen toeschouwers. Maar Butaan was toen nog niet goedkoop en de levering niet te best georganiseerd. Het bleef dan ook jarenlang het exclusieve voorrecht van rijkelui. Toen kwamen de moeilijke ja ren 40-45 met alle gevolgen vandien gèbrek aan grond stoffen, rantsoenering... en dat was ook het geval met Butaan en Propaan. Maar met de vrede kwam al ras het gas in flessen weer op de proppen. Dit keer voor goed. De vooruitgang was niet meer te stuiten. Beslissend voor deze snelle evolutie was de rationalisatie van de middelen die werden aangewend bij de produktie, het vullen van de flessen en de verdeling van dit produkt Da leidingen van het stads gas kwamen niet overal. Bu taan en Propaan daarentegen waren Over het hele land ver krijgbaar. Zo konden nu dui zenden gezinnen een comfort genieten dat anders buiten ïun bereik zou gebleven zijn. De redenen van een sukses Butaan en Propaan zijn niet alleen praktischer en goedko per dan andere gebruikelijke energiebronnen, maar hun sukses is toch hoofdzakelijk te danken aan het feit dat ze tot in de verste uithoeken van het land zo gemakkelijk te verkrijgen zijn. Ze kunnen nagenoeg overal en zonder hoge installatie- kosten gebruikt worden In de meeste gevallen heeft men niet meer nodig dan een aan gepaste leiding en drukregelaar die door de verdeler geleverd worden. Water-, badverwarmer, oentra- Ie of individuele verwarming al het modern comfort ligt nu in het bereik van iedereen. Butaan of Propaan. Waar ligt het verschil Er bestaat nauwelijks enig verschil tussen beide produk- ten. Het is een kwestie van persoonlijke voorkeur. Bij de keuze moet men er alleen rekening mee houden dat fles sen Butaan ook binnenshuis mogen worden gebruiktPro paan is gemakkelijk bestand tegen temperaturen tot 40 C Propaan kan dus in grotere hoeveelheden worden opgesla gen in tanks die buiten staan, wat als voordeel heeft dat er meer apparaten kunnen op aangesloten worden En wat met de veiligheid Gas verwekt bij heel wat per sonen het onprettige gevoel van gevaar. Dit is volledig on gegrond. Ten eerste omdat Butaan en Propaan slechts brandbaar zijn wanneer ze met de lucht ver mengd zijn in wel bepaalde verhoudingen, die uiterst zel den bij toeval, bereikt worden Het volstaat een paar ele mentaire voorzorgen te nemen om praktisch elk risico uit te sluiten. Doet er zich toch een ontploffing voor. dan is zulks te wijten aan een hele aaneenschakeling van onvoor stelbare nalatigheden. Anderzijds zijn deze gassen niet giftig en ze verontreini gen de lucht niet. Bij het vullen worden alle flessen, zonder één uitzonde ring, overigens streng gekon- trollerd op dichtheid en_goede staat. Tijdens de tests worden de flessen onder een veel hogere druk gezet dan die welke in de werkelijkheid voorkomt. Lekken aan fles of kraan zijn dan ook volkomen uitgesloten. Overvloedige voorraad Er is een aanzienlijke voorraad beschikbaar en die wordt nog steeds vernieuwd Butaan en Propaan zijn inderdaad pro- dukten die automatisch ver kregen worden bij de petro- leumraffinage. De produktie ervan is dus feitelijk vanzelf verzekerd In België zijn meer dan 7 miljoen flessen doorlopend in de handel. De prijs van het comfort De konsumenten zijn tegen woordig steeds meer prijsbe wust. En ze hebben gelijk ook. Dank zij de hoge kalo- rische waarde van gas in flessen of tanks, vergeleken met andere energiebronnen, kan men aanzienlijke besparin gen doen. In het belang van de konsu menten 75% van het Butaan en Pro- paangas dat in België wordt verbruikt wordt geleverd door firma's die lid zijn van de Belgisch-Lux Vakgroep Vloei baar Gas. De BLVVG heeft tot taak, de ontwikkeling van Butaan en Propaan te bevorderen. Zij publiceert en verspreidt raad gevingen voor het goede ge bruik van deze produkten en werkt nauw samen met de betrokken Ministeries om de veiligheid steeds te verhogen. En tensiotte waken de Vak groep en haar leden erover dat de belangen van de kon sumentèn behartigd worden door zorgvuldig te waken over .de toepassing van zeer strikte normen. Graanoogst te Melden 1976 van Freddy Baeten uit Haaltert kreeg de bijzondere ere- 0ok de dames namen dee, aan de Super Crack wedstrijden. Hier de 80 m sprint (JM) prijs op de tentoonstelling te Moorsel ingericht door VVV De Falluintjes (EL) Vertrek van de fietstocht ingericht door de landelijke gilde Hofstade (EL) Het bestuur van het Gouden Wiel nodigde ten dans uit (JM) De Supercracks springen om het hoogst. Hier 1,30 m (JM)

De Voorpost | 1976 | | pagina 14