Jonge Lebbekenaar Frank Van Boven blijft bij klub Mechelen PRAAT it MET FRANKIE R0ELS, BAH LEER JE EEN SPORTIEVE VOETBALLER KENNEN Te zwaar vonnis gewipt S.K. Lebbeke OP li S.O.S. SCHELLEBELLE Marr Poppe vliegende student De renner van de week ONKELGOED LEBBEKE 17 S.K. Lebbekc was niet opge wassen tegen een technisch sterker Eeklo, dat verleden seizoen een voorname rol speelde in die beker. De 0-3 cijfers kwamen dan ook niet zo erg verrassend voor- De Lebbeekse spitsen misten op het goede moment een reuzekans en de bordjes we zen iets later 0-2 aan waar we een 1-1 stand hadden ver wacht, maar Jan Vermeir kwam iets te laat. Het derde tegendoelpunt kwam er onverwacht. De spelleider floot voor een fout van Piessens. De arbiter ver keerde in de mening dat de fout buiten de strafschopzone was gebeurd maar bij nader toezicht werd uitgemaakt dat de betrokken spelers zich wel degelijk in de grote recht hoek bevonden en meteen bleef er niets anders meer over dan strafschop toe te kennen. Wat de twee eerste doelpun ten betreft kunnen we enkel schrijven dat de verdedigers twe enorme flaters begingen. Achteraan minder goed en voraan niemand in staat om het roer in handen te nemen dus bleven doelpunten uit. Lebbeke moet nog hard en veel trainen. Die kans komt er nog voor de kompetitie en de wedstrijden die men speelt voor de beker der Dender streek komen als goede oefen wedstrijden. De komende bekerwedstrijd gaat tegen Eendracht Opstal. Ondertussen is doelman Ver- havert terug uit vakantie en hoopt men de twee keepers te kunnen testen. A. Van der Straeten Beker uitslagen en - kalender UITSLAGEN Lebbeke - Eeklo 0-3 S.K. Aalst - FC Denderleeuw 2-0 Kemzeke - Jong Lede 0-1 KALENDER Ilarelbekc - SK Aalst SK Koeselare - Jong Lede De jonge Lebbeekse voetballer Frank Van Boven, geboren te Dendermonde op 11 januari 1959, blijft in tegenstelling met vorige berichten bij de Mechelse eersteklasser van Klub. Van een transfer naar SO Lokeren kan wegens een admi nistratieve nalatigheid van het RC Lebbeke-bestuur geen sprake zijn. Op 11-jarige leeftijd sloot Frank Van Boven aan bij Racing Club Lebbeke, waar hij tijdens het seizoen 70-71 in de kadettenrangen vertoefde. Een jaar later speelde hij bij de kadetten van FC Wicze. Dertien was hij, toen hij werd getransfereerd naar eersteklasser KV Mechelen. Als provinciaal kadet behaal de hij in 72-73 de kampi oenstitel. Het volgende sei zoen eindigde hij met de gewestelijke scholieren twee de in het kampioenschap. Tij dens het seizoen 74-75, even eens met de provinciale scholieren, werd opnieuw de kampioenstitel in de wacht gesleept en speelde hij in de eindronde tot en met de halve finale. In zijn vierde speeljaar bij KV Mechelen maakte hij deel uit van de UEFA-kern, speelde de eerste ronde bij de provinciale juniores en UEFA'S en tijdens de twee de ronde veroverde hij zich een vaste plaats in het UEFA-team. In deze forma tie nam hij deel aan het paastornooi te Bcthcim in Duitsland, schakelde er mee Arminia Bielefeld uit en won de finale tegen Kopen hagen. Dit seizoen werd Vij ge transfereerd nas.-- SC Loke ren, een interessante zaak, niet alleer-, omdat Lokeren heel^ w^t dichterbij ligt dan Meereien maar ook omdat Vn de schoot van deze klub, nu langzaam een „Lebbeek se kern" aan 'het groeien is: R. Mommens is er als prof ■aktief en dit jaar werden de gebroeders Brusselmans van SK Lebbeke overgeno- Begin juli ontving men ech ter een schrijven van de Bond, waarin de machtiging tot overgang van Frank Van Boven, naar SC Lokeren, afgewezen werd. De Lebbe kenaar werd aan KV Meche len toegewezen ingevolge een herroepelijke overgang die hem opt 1 augustus '74 door RC Lebbeke werd toe gestaan. Aangezien RC Leb beke betrokken speler niet teruggeroepen heeft voor het einde van de transfert- periode, blijft hij bij de Mechelse eersteklassers. Over de periode van ont goocheling ten gevolge van -de gemiste transfer is de jonge Lebbekenaar reeds heen. Vooral nu hij defini tief opgenomen werd in de UEFA-kern van de Mechelse klub. Een kern. bestaande uit een zestiental jonge spe lers. die samen met de in vallers en het fan'ionteam getraind worden door de Engelsman TaVbut. Van de kant van h/et Mechelse be stuur blijken er dus geen rancun^s te bestaan. Aar>. de jonge Lebbekenaar Tiu zijn kwaliteiten te ont plooien, talenten die hem door kenners in ruime mate worden toegeschreven. Zon dag a.s. reeds treedt hij aan ir. een oefen part ij tegen FC Diest. (P.V.R.) Beker van België Mare. eka IINT- het kader van de Beker der Denderstreek ontvangt Lebbeke zondagnamiddag gebuur Eendracht Op- S.K. Lebbeke wil in die bekerkompetitie een voor- rol spelen want verleden jaar bereikte men de die men nipt verloor. Deze keer wil men naar finale om hem te winnen. Lebbeke zal dan waarschijnlijk spelen met Jan- Verhavert, Van den Steen, Van Lokeren, Ver- Piessens, De Schrijver, Pissens, Gabriels, De Wae- Vermeir, Delsin, Pieters, Meert, j (VDS) Wie durft er nog te beweren dat de jeugd minder inzet en verantwoordelijkheidsgevoel heeft dan voorheen Dat ze er slechts aan denkt van te schitteren in vele opzichten zonder er ook maar iets te willen om doen. Wie kennis maakt roet die jeugd, met haar praat, komt vlug tot andere gevoelens en gedachten. Vooral hij hen die de sportbeoefe ning als de voornaamste vrijetijdsbesteding beschouwen, vindt men de idealisten in de ware zin van het woord. Frankie Roels, een 17-jarige voetballer van Sparta Bug- genhout behoort t°t ben. De vriend, de bescheiden jonge ling die misschien te braaf, te welopgevoed is om heden ten dage in die harde voet balsport behoorlijk aan zijn trekken te komen. Een gro te jongen met nog grotere inspanningen om een goed voetballer te kunnen zijn. Geen sigaret, geen pretje tot in de vroege uren. Maar gezichten bij SOS Nederlander Scliellebcllo trainer Emiel Smet, spelers Dirk Smet, Jean-Pierre Rudi Eelsink. (VS) reeds van de vrijdag af voorbereiding van de wed strijd die komt. Hij Roels, lid van de jeugd, waarvan men zegt dat ze zich niets kan ontzeggen van alles wat hen geboden wordt. En de zaterdagavond er aan denkt, dat de prestaties er onder lijden voor wie laat op stap gaat. Wat een ernst en inzicht. Wat ook op het terrein tot uiting komt. Want het lid van de Buggenhoutse eerste provincialer heeft nog ande re pijlen op zijn boog. Deze van zin voor sportieve inzet en grootmenselijkheid. Ook al kan men het bijna met zekerheid zeggen, dat derge lijke voetballer niet het in zicht heeft om brutaal op te treden. KADETTEN Frankie Roels is een pro- dukt van Sparta Buggen- hout. Gestart zoals wellicht velen van zijn vrienden- voetballers bij de kadetten, werd hij vrij vlug opgemerkt door voetbalkenners. Verle den jaar kreeg hij zijn kans in het fanionelftal. Hij whs toen amper 16 jaar. Het werd een meevaller van be lang. Tijdens de eerste, en tevens ook laatste beker wedstrijd tegen Standaard Denderleeuw werd de jonge voetballer uitgespeeld in de aanval. Het dient, gezegd dat hij in die wedstrijd niet zo best aan zijn trekken is ge komen, maar dat had enigs zins een oorzaak. In de eerste plaats sukkelde hij met een blessure aan de voet, en anderzijds diende hij samen met Van De Wie- Ie tegen een versterkte de fensie op te tornen. Een 4-4-2 systeem, dat niet al tijd aantrekkelijk is voor jonge voetballers die de aan val moeten prediken. Het werd weliswaar een zware 0-4 nederlaag. Maar hier tillen de Buggenhoutse club leiders niet zo zwaar aan. In de eerste plaats waren nog heel wat titularissen in vakantie zodat een gehandi- kapte ploeg moest ineenge- dokterd worden. De strijd om de punten be gint pas in september. Voor Sparta Buggenhout moet het komende seizoen heel wat hoopgevender worden aangezien als het voorbije jaar, waarin gekwetsten schering en inslag waren. Niet ieder jaar krijgt een klub met dergelijke tegen slagen te kampen. Verster king werd aangeworven, en ook de jeugd is een jaartje ouder geworden. Ook in dat opzicht moet Frankie Roels nu meer aan zijn trekken komen. Hij, de student in talen, is nog verre na niet op het hoog tepunt van zijn slagvaar digheid en kunde. Hij zal dit tijdens de komende kom petitie verder kunnen uit bouwen. Het Buggenhoutse voetbal- produkt, waarop de klub- leiders. inzonderheid de jeugdleiding, en allen die hiertoe bijdroegen kunnen trots zijn. Samen met zijn vrienden wil hij verder bewijzen dat vele inspanningen niet nut teloos zijn geweest. Zo is Frankie Roels. Een voet baller met een open blik op wie Sparta Buggenhout verder kan rekenen in de toekomst. Frankie Roels (Sparta Buggenhout). Tegen RWDM (in het wit) moest Eendracht Aalst mer aan verdedigen dan aan aanvallen den ken. (EL) Eendracht Aalst-R.W.D.M. 1-7 Het is, de vrij afgetekende cijferverhouding ten spijt, een aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin de grotere ma turiteit van de eerste klasser uiteraard tot uiting kwam. Eendracht heeft zich echter naar het beste vermogen verdedigd, heeft op zijn beurt enkele fraaie maneuvers op de grasmat gelegd, en hielp de partij tot een zeer genietbaar kijkstuk uitbouwen. De thuisploeg werd wel een paar keer in de verdrukking gebracht door de snelle, gevarieerde en goed geïnspireerde akties van de Brusse laars, maar niettemin mag men stellen, dat ze zonder Van Himst en Arnolis, een goede wedstrijd weggaf. Een pluspunt voor Een dracht was alleszins de uit stekende verrichting van de nieuweling Lippens, die zo wel aanvallend als verdedi gend prima was. Ook Ver meir trok goed zijn streng. De start van de wedstrijd was al in het voordeel van de gasten die onmiddellijk resoluut ten aanval trokken. Met als resultaat het ope- ningspunt in de 4e minuut. Verhuist, belaagd door Wel lens, sloeg de bal met de vuisten in de voeten van Nielsen, die direkt en met sukses aanlegde. In de 13e min. was er een goede tegenaanval van Aalst, waarbij de R.W.D.M.-verde- diging in buitenspel geloofde en De Bree had veel moeite met de schuiver van Van Roy, die zich inzonderheid in deze eerste periode liet gel den. In plaats van 1-1 werd het echter 0-2, want amper een paar minuten later ver lengde Koens een strakke voorzet van Lafont met het hoofd over de doellijn. Aalst kombineerde zeker niet on aardig, maar kwam voor de rest slechts sporadisch voo-. De Bree. Nadat het ''„„Xt Teugels 0-3 was werd Van Hoot' .egem, op een nogal verdachte manier tegen de vlakte gehaaid, doch scheidsrechter Puissant oordeelde het niet nodig de zwaarste sanktie toe te passen. In de slotminuut van de eerste speelhelft zet te Teugels nogmaals de Aal- sterse netten bol. De tweede periode was de weergave van de eerste. Aalst, dat zich ondanks de achterstand man moedig bleef verdedigen, maar toch niet kon verhin deren dat het half dozijn op de lei kwam. In een paar minuten tijd werd het 0-6 langs Den Haese die in de 46e min. voor Martens was ingekomen, terwijl font het half dozijn vc>\'iedig maakte. In de 87e »~ni,n was er nog een do^lp„n ran Nielsen en onmiddellijk hierop,. «"I.de Van Hootegem, verdiep trouwens, de eer Eendracht, Tegen zijn goed geplaatste forse kop bal na goed aangeven van de voor Van Eeckhout in gekomen Roeland, had De Bree geen verhaal. J.V.H. lij had een uitstekend voetballer kunnen zijn. Of een koereur iet toekomst. Maar ten slotte zette hij de sport op een zij- ,oorMare Poppe begint na de vakantie aan zijn laatste iar als kandidaat technisch ingenieur elektronika. Als je wil ideren moet je op een bepaald moment kiezen of delen, are, als junior een autentieke belofte klimt nog slechts bij legenheid op de racefiets. Eerst „zaagden" de supporters een stje omdat ze wisten dat hij wat in zijn mars heeft, later bben ze zich bij zijn wijs besluit neergelegd. of helemaal naar de kust, maar dat heeft hij er graag voor over. Dit seizoen zag men hem nog niet zo heel veel in kompeti tie een vijftal keren. Genoeg om met een „officiële trui" naar Berlare te komen. Mare is sinds vorige zondag Oost vlaams studentenkampioen. Te Beveren-Waas was hij met de „goeie trein" .mee. Doch op een bepaald moment begonnen de favorieten el kaar te beloeren. Toen sprong de latere winnaar Van der Werft weg. Het kopgroepje van zeven viel aan stukken en liep ten slotte weer sa men. Weer een „sur place". Doch meteen naderden de achtervolgers. Een van de „jagers" was Frank Velde- man, een andere Oostvlaming. En die mocht niet mee voor aan komen, anders zag Mare Poppe die provinciale titel aan zijn neus voorbijgaan. De Berlarenaar is toen lokomo- tief gaan spelen hij fietste zo hard en snedig aan de lei ding dat hij mee vooraan bleef. In de spurt was Marc's pijp uit. Doch zijn trui kreeg hij geen enkele Oostvlaming was erin geslaagd voor hem door de finish te flitsen. (mm) el gelegenheid om te trai- i heeft Mare Poppe niet. juni is het zelfs full-time ikken en staat de fiets op 8. Begin juli kan hij weer op doen wat hij wil. Doch ornen tegen amateurs die tds maandenlang rodeerden oefenritten en autentieke •rsen is onbegonnen werk. en toe rijden de „echte" •reurs aan een toeristen- ïpo, maar de finales van wedstrijden zijn er voor „gelegenheidsrenner" te aan. Dan wordt hij er pardon afgereden. rc Poppe die te Berlare a de Broekstraat woont, Int vroeger ook eens ge- P%md van een sensationele jreursloopbaan. Toen hij jper" werd en begreep dat In geroepen zijn doch jjhts enkelen uitverkoren, t ^e hij de risiko's naast ier bestaan nog andere h lelijkheden dan de sport het leven wat te be- Marc dolgraag koerst, hij bij de studenten in :adel. Soms moest hij een wedstrijd naar het hoekje van Limburg

De Voorpost | 1976 | | pagina 17