BASKETBALSEIZOEN STAAT VOOR DE DEUR t fn Lebbekenaar Adolf Legroux kampioen op Noyon Bij Okapi Aalst GOEDE REPLIEK Raoul De Jonckheere (Argenton), Jules en zn De Waele (Etampes), Jozef Walraevens en Van Hauwermeiren en zn (Quievrain), Jozef Aerts (Dourdan): sterke prestaties in de Aalsterse duivenwereld Duivensport en poëzie 20 Zondag, 15 augustus gaat het nieuwe basketbalseizoen, met de voorronde van de Beker van Oost-Vlaanderen, zowat officieel Aan start. Het streekbasket zou wel eens hoge toppen kunnen scheren. De hoogste provinciale reeks kan sterk beïnvloed worden door de prestaties van de streekploe- gen: Cabrita Zele, Ilemaco Dendermonde. Panters Baasrode en Wasoeub Waasmunster. Titelambities moeten er niet ge koesterd worden, hiervoor is de professionele inbreng van Juventus Zottegem te groot. Dit team is zich met echte liganormen gaan versterken. De Belgische tweede afdeling spelers aaneengelijmd door de Amerikaan Gillespie, zullen de sponsor veel geld gekost hebben, maar de titel zonder pro blemen ligt in de lijn der verwachtingen. De echte le provinciale kom petitie moet eigenlijk vanaf de 2e plaats gerekend worden. Voor de volgende ereplaatsen is er een zware strijd in het het verschiet want met een reeksuitbreiding naar veertien ploegen in uitzicht, zijn er een paar bijkomende promo tietickets en hiervoor komen de streekploegen zeker in aanmerking. KALME TRANSFERPERIODE De klubleiders uit de Schelde- en Durmestreek hebben zich biezonder kalm gehouden op de transfertmarkt. De handel in basketbalspelers had schijn baar te lijden van de inflatie. Zodat de jeugdrekrutering wel hoger zal oplaaien, wat bevorderlijk is voor de uit breiding van het basketbal. Cabrita Zele nam topscorer Peter Hollants opnieuw voor één jaar over van Don Bosco. Het trio Coene - Dhooghe - Hollants wordt de ruggegraat van een jonge Cabrita ploeg, bij wie de jeugd onder leiding van Deprez, Filip Van Hassel, Famay verder kon ontbolste ren en Gilbert Van Hassel, Van de Velde. Heirwegh en Jacobs klaar staan om in te springen. Panters Baasrode liet afwerker Frangois Boey- kens, Roger Van Zegbroeck en Mare Herssens vertrekken en het al niet grote spelerspo- tentieel werd alleen aange vuld met Pierre Rombout van Okapi Aalst. DE Panters ver sterking komt er met de aan werving van trainer-coach Frans Van Driessche. De Aal- stenaar, een kraan op tak- tisch vlak, kan het maximum halen uit de Baasrode kern en voor pivot Colpin komt nu wel de tijd dat hij zal inge- korporeerd worden in het aanvalspatroon. Grote spelers laten renderen deed coach Van Driessche reeds ten tijde van Okapi met grote jongens als Herman Van Keer. Hemaco Dendermonde blijft het met dezelfde basis doen en de kern die reeds twee jaar op de bres staat en zware kompetities met titels als in zet suksesvol achter de rug heeft, is zeker genoeg gewa pend om in de hoogste provin ciale reeks meer dan een fi gurantenrol te spelen. Het zul len sterken moeten zijn, die de twee punten uit de Colle gezaal meenemen. Dat kan Wasoeub Waasmunster op de openingsdag van de kompe titie reeds ervaren. In de tweede provinciale B reeks zijn het Grembergen en Kangoeroes Hamme die de streekeer moeten verdedigen. Grembergen nam Frangis Cuy- pers definitief over van Cabri ta Zele en zal verder bouwen met de jeugd. Op dezelfde wijze zal coach-trainer Jozef Waterschoot het doen bij Kangoeroes Hamme, zodat een giant-killer rol voor beide klubs is weggelegd. In 3e provinciaal B is er een sterke streekinbreng met Vlinders Buggenhout, Blauw wit Zele, Dendermonde, Moer- zeke, Old Fellows Hamme en newcomer Rimbo Zele. Het wordt wellicht een open kam pioenschap met als uitgespro ken kandidaat winnaar Mel- sele. Maar voor de ereplaat sen komen er verschillende ploegen in aanmerking. SAMENSTELLING VAN DE REEKSEN le Provinciaal heren Panters Baasrode, Eenhoorn Bazel, Dole Beveren, Cabrita Zele, Eikenlo, BC Erpe Mere, Falco St.-Amandsberg, Hema co Dendermonde, Juventus Dendermonde, Silaba Zelzate, Wasoeub Waasmunster, Were Di St.-Niklaas. le Provinciaal Dames Aurora Zële, Lokeren, Kan goeroes Hamme, Beveren, Melsele, Lede, Robac Grem bergen, Vlierzele, Sp. Laarne en Zottegem. 2e Provinciaal Heren B Batavo St.-Amandsberg, Ever- gem, Grembergen, Kangoe roes Hamme, Sp. Laarne, Lokeren, Gentson, Schelde jeugd Temse, St.-Niklase, The Tower Aalst, Vlierzele, White Star St.-Amandsberg. 3e Provinciaal B Blauwwit Zele, Breydelboys St.-Niklaas, Buggenhout, Den dermonde, Eksaarde, Erem- bodegem, Haaltert, Melsele, Moerzeke, Old Fellows Ham me, Rubac Rupelmor.de, Sp. Temse, Rimbo Zele en Sp. Laarne. BASKETBALKALENDER Beker van Oost-Vlaanderen (voorronde) 15 augustus '76 10.30 u. Grembergen - Reinaert 15.00 u. Mariakerke - Bavo Moerz. 16.00 u. Rimbo Zele - Sp. Temse 10.30 u. Buggenhout - Dendermonde 10.30 u. Drongen - Old Fél. Hamme 15.00 u. Blauwwit Zele - Cars St.-Michel 10.30 u. Kangoeroes Hamme - Witte Sterren. BENO. B.B.C. GREMBERGEN 61 - EENHOORN BAZEL 70 Tegen eerste provincialer Ba zel dat aantrad zonder Ver schoren hebben de lokalen be wezen dat ze in de ko mende kompetitie, mits de nodige inzet zeker een mooi resultaat kunnen behalen. Gestart met het vijftal Piron, Declercq, Cuypers, Mys en E. r Van Cauwenberge liep de thuisploeg voortdurend op voorsprong, vooral door de afstandsschots van Cuypers en Van Cauwenberg. Het was pas als Jules Meire en Pie- ters hun draai vonden dat de gasten het kommando overnamen. De verdediging waarin Jef Piron nog eens zijn beste beentje voorzette, belette dat de kloof te groot werd. De inbreng van de jeugdige Van Cauwenberg L. en Caudron tilde Grembergen bijna op gelijke hoogte met de bezoekers. Rust 30-31. Gedurende de eerste vijf mi nuten van de tweede time was niemand van de gasthe ren bekwaam te scoren. Wan neer Eric Mijs toch eindelijk begon raak te gooien was een rustig Bazel reeds uit gelopen tot 30-39. Meteen was de kous af voor het moe dige Grembergen dat in de laatste minuten nog enkel kon rekenen op de gebroeders Van Cauwenberg die het toch nog goede resultaat op het bord brachten. De punten Van Cauwenberg L. 6-6, Segers R 4-2, Piron J. 6-2, Mys E. 2-10, Caudron J. 2-0, Cuypers 4-0, Van Cauwenberg E. 4-9, De Clercq R. 2-2. Reserven B.B.C. Grembergen O.O. 45 - Eenhoorn Bazel 70 De punten Caudron J. 20, De Clercq P. 14, De Clercq R. 4, Van Cauwenberg L. 4, Van Acker G. 1, Scholliers H. 2. Katherman (Gillis Aalst) wipt hoger dan de Gentse verdedigers en scoort OKAPI AALST - C. GENT 73-80 Heeft men nog weinig of geen houvast aan de oefenwedstrij den, dan moet toch worden aangestipt dat Carpenter heel wat verder staat dan Okapi, bij wie vooral Kathgerman beneden zijn gewoon peil bleef. Van Gent mag, al lijkt het misschien nog wel voorbarig, worden gezegd dat ze het in de komende kompetitie zeker waar maken. Carpenter be schikt over twee Amerikanen die elkaar zeer goed aanvullen. Johnson kenden we reeds van voor een paar seizoenen, ter wijl de nieuweling Pearce beslist wat in zijn mars heeft. Hij was voor de rust goed voor zestien punten en lukte een 6 op 6. Dat hij na de kampwisseling slechts aan 5 eenheden kwam, was te wij ten aan het feit dat Van de Keer hem zo goed als uit de wedstrijd kon houden. Celle speelde een opvallend verde digende partij. De wedstrijd begon in het voordeel van de bezoekers, die met af standsworpen van Johson naar voorsprong klommen. Dank zij een goed besluiten de Chalk kon Okapi het kom mando overnemen. Het ging naar 12-7. Maar daarna kwam Pearce op de proppen die aanvallend de steken op raapte en een zes op zes ach ter zijn naam bracht. Dank zij Elias die voor Schorree! was ingekomen kon de thuis ploeg de situatie rechtzetten en de rust met 35-35 berei ken. Aanvankelijk kon men op een evenwichtige tweede periode kijken AVaarin beide ploegen op hun beurt het voordeel op het scorebord op eisten. Het werd aldus 64-64 en toen maakte Chalk de be slissende kloof terwijl de vrij wel onbekende De Meyer Okapi belette van nog terug te komen. Hij verschalkte tel kens met gerafineerde aan- valsmaneuvers en insnijbe- wegingen Chalk en lukte ze ven punten. In de slotminu ten voerde Okapi nog de pressing en Elias kon aldus de eindcijfers nog iets meer aanschouwelijk maken. "Al met al mag men stellen dat aan de zége van de Gente naars niets valt af te dingen. De doelpunten Aalst Ka therman 8-4, Van Keer 0-2, Chalk 13-12, Van den Broeck 6-4, Van de Keere 2-4, D. Schorreel 2-6, Elias 4-6, Van Cromphout, Meuleman, E Schorreel. Gent Pletinckx 0-6, De Meyer 0-7, Johnson 18-16, Declercq 1-6, Pearce 16-5 Haeck 0-5. J.V.H. Te HOFSTADE won Jozef Van de Meersch de vlucht met jonge duiven uit Quievrain. Marcel van Limbergen met de 2e en 3e prijs en Frans Schoof met de 4e en 5e hadden piepers in forme. Te MOORSEL werden op Quievrain de beste prij zen gewonnen door Marcel Saeys voor Louis Hoens, Remi Van de Steen, Frans Dierickx en Louis De Petter. Op de Noy- on-vlucht noemde de winnaar Jean Pauwels en een hele reeks vroege prijzen voor de gebroeders Cooreman met de 2e, 3e, 5e en 6e prijs. Pierre Van Royen was 4e. In DE EENDRACHT te AALST stond Maurits Van Eddeghem bovenaan de uit slag op de NOYON-vlucht voor Alberik Van de Steen, Hector Verhavert, Herman Van Medegael en Gustaaf Callebaut. Te BAARDEGEM werd de vlucht uit QUIEVRAIN voor jonge duiven gewonnen door Jan Meert en de namen op de voorgrond waren August De Block, Maurice De Rid der. Jan Van den Eede. Alois De Clerck. F. De Ko ker, Theo Cooreman, Alois Van Damme, J. Uyttersprot en J. Peirlinckx. Serafien Coppens was de uitblinker bij de oude en jaarduiven met tweemaal de le prijs en nog een 4c prijs bij de jaar duiven. August De Block haalde bij de oude met de 2e. 4e en 6e prijs een op gemerkte prestatie. Paul Saerens klokte nummer 3 en 5. Bij de jaarduiven was Clement Van Weyenberghe de 2e en August De Block 3e en 5e. In DE TOEKOMST te AALST mocht Leopold De Bruecker met de hoogste onderscheiding juichen. Re- mi Raes was 2e en 5e, Frank Stevens en Hector Boter- bergh kregen v.oege duiven op het dak vanuit NOYON. De QUIEVRAIN-vl uch t le verde bij de jonge duiven winst op voor Alfred Vonck Frans Schoof. Emiel De Nijs, Frans Verstraeten. Bij de oude de hoofdvogel voor Constant Van de Spiegel met Leopold Robijn in de kijker met de 2e, 4e en 5e prijs. Bij de jaarduiven Alfred Vonck op kop voor G. Thienpondt, Cardon en zn., Remi Roelandt en O. Cal lebaut. In DOOR EENDRACHT STERK te LEDE was het L. Van Zeebroeck wiens naam bovenaan op de uit slag van de jonge duiven stond te lezen. Roger De Bock, Jan Luyckx en Remi Govaert zaten ook nog in de vroege nummers. Bij de oude en jaarduiven waren het Van Hauwermeiren en zn die de eerste prijs ach ter hun naam plaatsten. Vroege oude duiven kwamen er op de hokken van R. Matthijs. Charel De Meyst en Edward Mathieu en bij de jaarduiven waren het de gebroeders Ringoir die tweede en derde waren en Jan Luyckx 4e. De NOYON-vlucht bij de jonge duiven bracht Achiel Van den Abbeele in de kij ker. Met G. Veldeman, Phi lip Van Limbergen en Mar cel Van Hauwermeiren op de ereplaatsen. Bij de oude won Alois De Bruyn voor Jules en zn De Waele en Paul Van Langenhove en bij de jaarduiven ging Jules en zoon De Waele, Paul Van Langenhove vooraf. In het OOSTVLAAMS GRENSVERBOND was het Jozef Aerts uit Aalst die met jonge duiven een goede DOURDAN-prestatie lukte met de le en 4e prijs. Cyriel De Vidts was 2e, Frans Bourgeois 3e, mevr. De Kerpel 5e en 6e. D. De Vu'lder, F. Van Herreweghe, Jules Collaert en Frans Sa- blon wonnen prijzen in de eerste tien. De ETAMPES in het NIEUW VERBOND DER DENDERSTREEK brachten verschillende hokken op do voorgrond met een speciale vermelding voor Jules en zoon De Waele met de le 5c en 9e. Ook Jozef Roels met de 7e. 12e. 29e, 61e en 65e en Albert Eeekhoudt met de 14e. 19e. 32e, 43e, 47e, 64e en 72e kwamen in de kijker. In DE WARE DENDERVAL LEI vlogen de jonge duiven uit ST. DENIS en A. Van Ruyskensvelde met de le en 5e prijs stond bovenaan ge klasseerd. Ook Robert De, Meys met de 6e en 10e had er twee in de eerste tien. Omer Van Damme, André Branteghem. Petrus Weven - bergh, H. Lagaert. Alois Colman en Jozef Van Hae- sendonck klokten in de kop van de uitslag. In het LAND VAN AALST stond er bij de oude en jaarduiven geen maat op het hok van Raoul De Jonck heere met de 5e, 6e en Se bij de oude en de 4e, 6e en 9e. Bij de oude klokt Arthur Moens de le en prijs. Herman Van de Syp werd 3e en Gaston en z Slots won er drie in de eei ste 10 met de 4e, 7e en 9 prijs. Remi Ottoy stond o de 10e en 11e plaats. Bij jaarduiven won Jan Sta paert de vlucht voor Het man Van de Sype en Slol en zn. Remi Ottoy, Ren Colson en Gaston Van Hai we haalden vroege prijzet Bij de jonge duiven moch Gerard Bracke juichen mi de le prijs voor Marei Goossens. Frans Schel fau L. Van Vaerenbergh, Slot en zn. Roger De Geylc met de 6e en 8e en Raot De Jonckheere met de en 9e haalden een ster resultaat. De Ridder-Bul met de 10e prijs wonnen nc vroeg. De NOYON-vlueh ging naar Jozef Van Stoei voor Remi De Wi'de. Aio Becqué met de 3e, 4e 6e toonde de forme van zi. hok. Frans Kinders, D Ridder-Bulté. J. De Wildi Frans Wesemael en Julie Cool sneelden ook vor De DOURDAN-vlucht braeh een overwinning voor kaert en zn met Marc Be rens als 2e en 6e Julie Cool, Walter Van Durmi Jozef Verbruggen, Frederi Govaert. Hok Bossemat Paul De Meerleer en Raov De Jonckheere stonden oo op die vlucht bovenaan. D zware PERPIGNAN-vlucli was een sukses voor Gasto en zn Slots. Alleen op da hok kwam zondag een dui thuis. R. Van Bockstael.ee tweede duif voor Gaston e zn Slots. Willy De Geyte en Cl. Roelandt klokten zondags. In DEN NIEUWEN BÖM te GIJZEGEM vloog de jaai ling van Frans Wesemael z< wel in zijn kategorie als b de oude de le nrijs. S de oude werden de vroeg plaatsen ingenomen -door Jansegers. L. Schockaert. l! Willems en P. Van Eetveld en bij de jaarduiven doo C. Roelandt. M. Hendrickï Phil Van Eetvelde en Lieven. Bij de jonge du stond er geen maat op he hok van Jozef Walraeven! Hij begon met de le en prijs maar stond met hele reeks duiven op de uit slag. Marcel Uitersprot, Fran qois Kinders en Van den Ab beele klokten ook vroo BEN( Lebbekenaar Adolf Legroux is vijfenzestig en duivenliefhebber sinds zijn negende jaar. Iemand die over het „duivenchappen" dus kan meepraten. Bovendien is hij samen met zijn echtge note Maria baas over een gezellig stamineetje, pal over het Lebbeekse bejaardentehuis. Zowel iemand die over de duiven sport uil klappen, als iemand die wil genieten van een ge zonde volkswijsheid, kan er terecht. Dolf slaat gensters in de hui dige duivenkompetitie. Met zijn jaarlingen wordt hij on getwijfeld kampioen op Noy on. Al zijn uitslagen heeft hij nog niet zo nauwkeurig on der ogen genomen, maar in siders beweren dat hij zon der diskussie de kampioens titel binnenhaalt. Van de '12 vluchten waarin zijn kleppers De duivensport en de poëzie liggen niet direkt in eikaars buurt. Toch kunnen ze best samengaan. Bewijs hiervan onderstaand „Duivensprookje", dat we op de kop tikten in de zaal Casino te Lebbeke, één der lokalen van het Tweeverbond De Mol-Hiel. Auteur is ene De Schepper uit Aalst. Het gedicht volgt in oor spronkelijke versie. DI TV ENSPROOKJE In een duivenlokaal is er altijd kabaal Het regent er klachten van hier en daar Het zij nuchter of zat ieder duivenmelker weet wat Bij de eenen is zijn duif blijven zitten Bij de anderen heeft men zijn duif doen schrikken Of wel de wind kwam uit het verkeerde gat Deze die geen prijs hebben weten op alles wat Ze kunnen het haast niet geloven Dat hun duif er naast is gevlogen Nochtans als men ze allen hoort klappen Komen hun duiven voort uit grote krakken En zoo met zeuren en klagen paseert ook den tijd Maar velen zijn hun centen kwijt Mn-- -/e hebben het lokaal nog niet verlaten Of ze denl.cn al aan acht dagen later Met de hoop het zal dan beter gaan En zoo blijft hnt duiven spet bestaan. Pierre Van Rossem supporters. Duivensjapper Adolf Legroux uit Lebbeke niet een hele sliert aanzetten, vlogen ze slechts één keer buiten de prijzen Tien maal eindigden ze bin nen de vijf eerste. Sinds een tweetal weken zet hij zijn jonge duiven in op Quiévrain en ook hier sleepte hij reeds twee eerste prijzen in de wacht. In zijn lange carrière van duivenmelker is het slechts de derde keer dat hij over dergelijk schitterend hok mag fier gaan. In '39 beschikte hij ook over uitstekende vlie: gers. gekweekt uit de hok ken van o.a. Paul Verbeiren, «Koeris» van Denderbelle en de pastoor van Gijzegem 1 maar de oorlog maakte een einde aan deze suksesperio- de. In '59 zat hij ook met een goed hok, maar dit jaar breekt hij toch alle rekords. In '74 gekweekt uit de ras sen van Damiaan Pissens (Lebbeke) en een liefhebber uit Puurs, die zijn beste jon gen te koop aanbood, begon hij vorig jaar echter te laat op het seizoen. Zijn broer Frans die over een tweede koppel beschikte haalde vórig jaar echter goede resultaten, wat meteen een gunstige aan wijzing was. Dit jaar brak Dolf dan ook volledig doov. De oorzaken van zijn huidige suksessen ziet Dolf in het op volgen van de raadgevingen van «Clipper^, die hem na een bezoek aan zijn til. o.a adviseerde de drinkpotten nie op de grond te plaatsen, n de jongen op het nest spelen en erg weinig maïs het eten le mengen. Verde krijgen de duiven tweeman daags fris drinken. Bij een dierenarts is Dol met zijn duiven nog nooit t rade geweest en in aller' pepmiddeltjes ziet hij eve min heil "Ge ziet zo dat duiven gezond zitten merl hij op. Van zowat een veertigtal dui ven zijn er een heleboel di niet «gevoyageerd» hebben De raad die sommige kolle ga's hem gaven, na dri vluchten zonder resultaat, i' jonge duiven in do pan slaan, vindt Dolf larie. Hi zelf zal zijn duiven nooit do den alvorens ze gepaard hel) ben of een nest hebben. I 1972 heeft hij het immei zelf ondervonden. Vijf. keer stuurde hij zijn jongel mee naar Quiévrain. Telken zonder resultaat. Hij bcsoi toen op Noyon te spelen haalde sukses na sukses. Dit alles, om nog maar eert te bewijzen dat duivenlié hebbers meer dan eens ti genstrijdige theorieën ve: kondigen. Zo blijft er cchtel leven in de brouwerij en .blij ven de diskussies onder venliefhebbers een atlraktij op zichzelf, ook voor icmani die er geen barst van bl grijpt. Dolf speelt ondertut sen rustig voort. Wanne! zijn duifkens de konditie blij ven bewaren, kan hem niet gèbeuren. Hij zal er nog pie zier aan beleven, nel trouj wens als zijn vrienden en <lr klanten van zijn stamini

De Voorpost | 1976 | | pagina 20