D E G H K L M 0 Q R T U GEKNIPT - DESPEELKLUB IN AALST DEZE WEEK JEUGDHUIS DIDO DAVERT OP ZIJN GRONDVESTEN PRAAT ER EENS OVER EEN ABONNEMENT... JE ZAL ZIEN, HET VALT BEST MEE De Voorpost - 13-8-76 - 21 TELEFOONNUMMERS ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- berqen. leeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst lomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabriekspnjzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespeöalizeerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen. poorten enz. M De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde. ian 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St- Gilhs-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezi om, leen qerust 053-21.6O.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12, Haaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvenng voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon Albertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstorien (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern told, meten, afwerkerr en plaatsen N Guido Michem, Potiaulaan 11Dendermonde rubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begnp wordt omgezet Raadpleeg haar speaa- uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando, quomodo enz: wie. wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oeisie Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst 052-21.21.20 kolic dri >ngei flken i bCKOl jchtei i JjliJ dui raktie •ma| 1 be gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geerlruyen-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. |an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. I -1 y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekia- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 Ftot 150000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. bH niet! pW troa Bij het typen van deze speelklubaktiviteiten hebben wij het gevoel Zwarte Piet te zijn. Het is nu wel bepaald niet de tijd om aan Sint-Maarten en Zwarte Piet te denken, maar wij vonden het een knappe vergelijking. Een Piet die de zware zak vol lekkers en speelgoed van de goeie Sint draagt en leegmaakt. Hij die de aktiviteiten: al die plezante en boeiende dingen aankondigt: Maandag 16 augustus is er een zoektocht voorzien voor jongens en meisjes van ne gen tot twaalf jaar. Je wordt gevraagd om 13 uur aan de hof van de kring H.Hart te zijn. (Dr. De Moorstraat 104, Aalst). Daar ben je om streeks 18 uur weibehouden terug. Opmerking: voor al lerlei dingens vraagt men 10 fr. als deelname in de on kosten. Namens de inrich tende Gespreksgroep H. Hart wil Monique Van Roy je graag alle informatie door spelen. Haar adres: Brede- straat 258a, Aalst. Dinsdag 17 augustus: van daag kunnen alle kinderen van zes tot twaalf meedoen aan een teken- en kleuma- middag die als wedstrijd in gekleed wordt. Breng je kleurpotloden mee. Het on derwerp van deze wedstrijd is: alles in verband met die ren en dierenbescherming. De wedstrijd gaat door van twee tot vijf in de namiddag. Praktische inlichtingen te krijgen bij de heer Alfons Coppens, Hovenierstraat 14, Aalst. Telefoon: 21.08. 38. Verzamelen in de stads school-Vredeplein. Woensdag 18 augustus: Spelnamiddag in de Sint- An naschool, Spaarzaam heidsstraat 27, Aalst. Voor alle kinderen van zes tot twaalf. In leeftijdskategro- rieën kan je van 14 uur tot 17 uur spelen met de bal, zon der bal, lopen, sporten, knutselen, tochten maken, cirkelspelen, enzovoorts! Breng 5 fr. mee en als je een limonade wenst tijdens de rust breng dan nog eens 7 fr. mee (liefst gepast geld!). Voor meer inlichtingen kan je terecht bij Jozef Limpens, Naarstigheidstraat 56, Aalst.Telefoon: 70.17.62. Ook op woensdag 18 augus tus gaat ook een spelnamid dag door. Alle inlichtingen van hierboven blijven gel dig, enkel de praktische no ties veranderen. Verzamelen op de koer van de Sint-Mar- tinuskring en de Tuf-Tuf- club. Zonnestraat, Aalst om 14 uur. Om 16 uur is het einde voorzien. Enkel voor kinderen van negen tot twaalf. Geen geld meebren gen. Inlichtingen bij Jeugd- klub Sint-Joris, Keizerlijk Plein 2, Aalst. Telefoon: 21.96.11. Eveneens op woensdag 18 augustus kan je van 14 uur tot 18 uur volksdansen. Alle jongelui tussen negen en zestien zijn verwacht in Oca rina, Apostelstraat 1 bis, Aalst. Breng 20 fr. mee en steek je in sportieve kledij en turnpantoffels. Informa tie krijg je bij Leni Boom, Apostelstr. 1 bis, Aalst. Tel. 21.09.05. Op donderdag 19 augustus richt dezelfde vereniging O- carina voor kinderen tussen 6 en 16 van 14 uur tot 18 uur een namiddag in met: emailleren, knutselen en modelbouw. Gevraagd wordt 30 fr. mee te brengen en voor modelbouwers hun eigen doos mee te brengen. Info op hogervermeld adres. Op donderdag 19 augustus is er een fotopuzzeltocht van 14 uur tot 18 uur voor alle mensen tussen zes en zes tien jaar. Het Vlaams Natio naal Jeugdverbond richt de ze tocht in en je wordt ge vraagd te verzamelen op het Wijngaardveld nummer2. Je hoeft dertig frank mee te brengen. Er is immers veel materiaal nodig zoals de fo to's. Wat doe je? Je krijgt foto's die je in verband hoeft te brengen met de platte grond en ter plaatse voer je allerlei opdrachten uit. Op vrijdag 20 augustus: is er een wandeltocht. Het doel van de wandeltocht is de vijver in Meldert. Jon gens en meisjes tussen ne gen en twaalf jaar worden om 13 uur verwacht aan de H.Hartkring, dr. de Moor straat 104, Aalst. Breng 10 fr. mee. Inrichters zijn de mensen van de Gespreks groep H.Hart. Inlichtingen te verkrijgen bij Monique Van Roy, waarvan je hoger het adres vindt. Ook op vrijdag 20 augustus heeft Ocarina voor jongens en meisjes van zes tot twaalf een namiddag vrije expres sie. Je moet 20 fr. meebren gen. Het wordt heerlijk ex perimenteren in vrije expres sie op muziek. Adres van samenkomst en voor meer inlichtingen: zie hoger. Op zaterdag 21 augustus is er voor mentaal gehandikap- ten van zes tot zestien jaar een omnisport- en kreatieve ontspanningsnamiddag. De kinderen worden verwacht op het terrein van «Levens vreugde», Botermelkstraat 201, Aalst. Namens het in richtende Handiclub Aalst, zal dhr. Caestecker Gabriel, St.-Annalaan 40, Aalst (tel. 21.05.99). je meer inlichtin gen geven. Volgende week mag je je verwachten aan een kleur en knutselnamiddag, een zoekvoettocht, estafette- spel, een dagtocht, een spelnamiddag, tentoonstel ling met diavoorstelling, een fabrieksbezoek. Geniet intussen maar met volle teu gen van je vakantie! Verslag jes van een of andere speel- klubaktiviteit of van de speelklub in haar geheel kan je zoals steeds insturen naar De Voorpost, Peter Dauwe, Reinaertdreef 4, 9300 Aalst. Je artikeltje wordt dan ge publiceerd op deze jeugd pagina. Dank bij voorbaat! P.D. Geachte redactie, In jullie laatste nummer ontdekte ik dat jullie ook wel eens inge zonden werk publiceren, het gaat over die speelclub, ik heb echter een verslag gemaakt over het zomerconcert in jeugdhuis DIDO te Erpe. Ik hoop dat dit voor jullie geen bezwaar betekent om het te publiceren. De oorzaak hiertoe was geen aardschok, maar wel de ste vige muziek die gebracht werd door Tjens Couter en de High way Band. Een honderdtal personen waren naar DIDO af gezakt om deze beide forma ties aan het werk te zien. Ze zouoen niet bedrogen woraen. Met een half ï)ur vertraging stapte het Oostendse blues duo op het kleine podium. Arno Tjens, die sterk de indruk gaf de hele week nog niet behoor lijk geslapen te hebben, stelde zijn partner Paul Couter voor en vond er zijn genoegen in, in haar en ogen te wrijven. Eerst brachten ze 4 nummers zonder begeleiding van de band. «Ha- vin' a good time», «Sitting in the pare», «Martha» en het Stones nummer «It's all over now» wa ren schitterend. A. Tjens haalde mooie blues klanken uit zijn in een glas water gekoelde mondharmonika. Ook kwamen sommige woorden prachtig uit zijn mond. Het woordje «Night» kreeg zo'n cockney-uitspraak dat weinige Engelsen het hem zouden kunnen nazeggen. Daarna stapten Karei Boogaert en zijn maats op het podium om de 2 Oostendenaars verder te begeleiden. Ook P. Couter had zijn akkoestische gitaar voor een elektrische verwis seld. Toen al het elektrische geweld losbarstte steeg het aantal geproduceerde decibel op een indrukwekkende ma nier. De uiterlijk goed op Roger Daltrey trekkende A Tjens scheen wakker te schieten en begon zowaar nog met de mi- krofoon te zwaaien. Ze brach ten nog een zestal nummers waarvan «I'm on my way», «Asking myself all day» en de tango «Saturday night queen het meeste succes boekten. Toen men een twintigtal minu ten pauze aankondigde was ieder tevreden, de toeschou wers niet in het minst. De ge teisterde trommelvliezen wa ren immers dringend aan rust toe. Na een vrij laqge pauze stapten Karei Boogöert en de- zijnen voor een tweede en laatste maal op het kleine po dium. Wie zich aan een soort zwevigere muziek verwacht had, kwam bedrogen uit. De muziek die ze brachten was een soort jazz-rock, maar van welke kwaliteit. Zonder blozen durf ik zeggen dat er weinige groepen in West-Europa zo goed op elkaar ingespeeld zijn. Wat de gitarist allemaal uit zijn instrument haalde was on voorstelbaar. Voor mij is hij de beste Belgische gitarist Ook de drummer wist zijn drumstel staan. Men bracht een tiental nummers waarvan ik echter geen enkel bij titel ken daar Ka- rel Boogaert de titels steeds zo stil uitsprak dat ik er geen jota van begreep. Toen het pro gramma afgewerkt was en de groep bijna in de kleedkamer verdwenen was schreeuwde het enthousiaste publiek woest om een bisnummer, iets wat het dan ook kreeg. En die gita rist mensen, wat die allemaal deed, ikvraag me af HOE goed Clapton en Hendrix eigenlijk wel zijn. De 2,5 uur muziek die daar gebracht werd was voor Belgische normen van super kwaliteit. Met tuitende oren ging iedereen naar huis, en voor mij werd op die twee uur en een half bewezen dat de Be lgische popmuziek niet dood is maar springlevend W. De Geyter OOK «DE VOORPOST» OP DE AALSTERSE JAARBEURS VAN 21 TOT 30 AUGUSTUS M.N.O. Je kent het informatieve MNO-spel, het spel der Multinationale Ondernemingen? Het werd onlangs vertaald in het Frans door het C.N.C.D.. Het heet nu «Ie jeu EMN». Niet alleen hebben nu ook Franstaligen er wat aan, ook voor ons kan die vertaling interessant zijn. Bv. om tijdens de Franse les te spelen. Het wordt een boeiende gespreksoefening en bovendien breng je de werkelijkheid binnen in je lessen. Inlichtingen: C.N.C.D., Kruidtuinstraat 67, bus 3, 1030 Brussel. Prijs: 70fr. ANTITAB AKBRIGADE Je kent de problematiek: meer en meer mensen krijgen er schoon genoeg van hun longen te laten verpesten door in een rokersgezelschap te zitten, ook al rookt men zelf niet. Passief roken, noemt men dit. In verscheidene landen, bv. in Duitsland is roken op openbare plaatsen (wachtzalen, treinen, kerken, o- penbaar vervoer,...) verboden. In sommige bedrijven mag op personeelsvergaderingen niet meer gerookt worden wanneer een of meerdere njet-rokers dit wensen. In scholen, bv. het Sint-Maarteninstituut uit Aalst, wordt een leraarszaal voor niet-rokers ge bouwd. Nu wil men onder jongeren een en ander wat beter organiseren. Daarom vraagt het B.W.K. aktieve jonge ren met «inzet en zin voor verantwoordelijkheid» om op plaatselijk vlak een antitabakbrigade op te richten. Speciaal wil men leiders of leidsters van jeugdbewe gingen die zich willen inzetten om een anti-tabakmen taliteit bij de jeugd te scheppen. Op de eerste plaats doorzelf niet te roken maar ook door het oprichten van plaatselijke kernen (ook buiten de jeugdbeweging). Kandidaten geven een seintje aan: Hugo Van der Cruys, Tuinwijkstraat 28, 1700 Asse. Tel. 02/452.96. 67. (na 18 uur). Hier ontvang je alle gewenste inlich tingen. AKTIE «WIJ LATEN DE BRUSSELSE VLAMINGEN NIET LOS» Op 10 oktober a.s. heeft in feite «de slag om gans Brussel» plaats. Op die dag zal immers moeten blijken of de Vlamingen zich al dan niet uit Brussel willen laten verdrijven. Van de stemmen die de Vlaamse partijen en eenheidslijsten zullen bijeenkrijgen hangt heel veel af. De cijfers zullen niet alleen nieuwe verhoudingen op gemeenteraden, agglomeraadsra- den, en andere raden scheppen, ze zullen ook gebruikt worden bij het gesprek van gemeenschap tot gemeen schap dat na de gemeenteraadsverkiezingen gepland wordt. Een en ander houdt in dat de Vlaamse aanwe zigheid in Brussel zal moeten geaffirmeerd worden in de verkiezingskampagne. De Volksunie-jongeren, VUJO, voorzien echter (gelet op vorige verkiezingen) dat een Franstalige propagandalawine de hoofdstad zal overweldigen. Daarom doet zij een beroep op alle aktieve Vlaamse jongeren om gedurende enkele zater dagen in september een grootscheepse propaganda te voeren in de Brusselse agglomeratie en in de zes randgemeenten met faciliteiten. Het gaat om het uitdelen van strooibiljetten en om ludieke straatak- ties. Deze aktie gaat door onder het motto «wij laten de Brusselse Vlamingen niet in de steek». Jongeren die belangstelling hebben en de nood inzien en tijd kunnen vrijmaken worden gevraagd zo vlug mogelijk hun naam, voornaam, adres en telefoonnummer te zenden naar: het VUJO-sekretariaat, Volderstraat 71, 1000 Brussel. Dan krijgen ze een seintje! DEZEJEUGDPAGINA Deze jeugdbladzijde moet echt uitgroeien tot een pagina waar iedereen die jong is en voelt wat aan heeft, hoe moeilijk dit vor uw schrijvelaars ook is. In oeze vakantie is er (natuurlijk?) weinig te beleven. Konkrete aktiviteiten komen inderdaad minder voor in het zomerseizoen. Toch gebeurt er wat in de jeugd- hoek! iJeugdbewegingen en ook jeugdklubs zijn mo menteel druk bezig met hun jaarprogramma uit te stippelen en het vorige te evalueren. Deze dingen zijn ongemeen boeiend, al was het maar voor de andere bewegingen en klubs. Sommige klubs beloofden ons al materiaal op te sturen. Ook de andere kunnen kontakt opnemen of materiaal doorsturen naar Peter Dauwe, Reinaertdreef 4, 9300 Aalst, of opderedaktie- Pontstraat 64. Bedankt hoor namens alle lezers zon deréén uitzondering. SEINDAGEN Ken je «Sein? Sein is de naam van plus-16-groepen die samen in hun ledengroep wat willen doen aan hun samenleving. Sein is ontstaan uit VKSJ en KSA. (waarschijnlijk is deze uitleg wat te beknopt, maar het is niet gemakkelijk een groep te bepalen die tegelijk jeugdbeweging, aktiegroep en werkgroep is). Voor hen die al een tijdje in een Seingroep zijn, die een Seingroep begeleiden, die graag Sein zouden leren kennen om er als begeleider in te werken...worden er seindagen ingericht van vrijdag 27 augustus tot maandag 30 augustus in Dworp (Destelheide). Het wordt praten en werken rond doelstellingen, inhou den en methodes van Sein. Inschrijven en meer inlichtingen bij. Sein, Dupontstraat 6,1030 Brussel. Deze jeugdpagina staat open voor elke jeugdklub ongeacht haar politieke of ideologische strekking. Het weekblad De Voorpost is een onafhankelijk me dium. Dansavond: Sint-Jorisklub: 15augustus. Sport: Volleybal tornooi: 21 augustus in Oudegem. O.a. de Sint-Jorisklub neemt eraan deel aan dit nationaal tornooi voor jeugdklubs. Uitstap: de Sint-Jorisklub gaat per trein naar zee. Kaart- en damtornooi: 13 augustus in de Sint-Jorisklub

De Voorpost | 1976 | | pagina 21