alsterse Flitsen FONS SINGELIJN TEN GRAVE GEDRAGEN IOF SOMERGEM VIERT VOOR DE 18de MAAL DE HOPPEFEESTEN eeeei'nrf? De Voorpost - 13-8-76 - 5 n de scheidingslijn van Aist en Erembodegem ligt de tuinwijk Hof Jomergem. Deze wijk verwierf vermaardheid door haar op elkaar [olgende Hoppefeesten in de oogstmaand. plaatselijke beperkte werk- oep is geen lukratieve vereni ng voor eigen nut. wel integen- :el de opbrengst der Hoppe- esten wordt hoofdzakelijk jangewend om een sociale aktie 5 doen. Jeugdverenigingen, ge- jandikapten en sociale gevallen de wijk worden geldelijk Jeholpen. eder jaar wordt een It.-Maartenfeest ingericht, lelfs het home voor verlaten jjinderen in de buurt wordt dacht. Het symbool der Hop- efeesten blijft nog steeds de fcjpduvel. die destijds voor het erst in 1%8 furore maakte dens de Aalsterse karnaval- ïsten. Momenteel staat de hopduvel evenwel opgeborgen wegens gebrek aan de nodige rekrutering. Hopelijk zal hij eerlang terug van de partij zijn. Traditiegetrouw en niettegen staande de huidige moeilijke tijden heeft de werkgroep Hof Somergem terug het initiatief genomen voor de inrichting der achttiende Hoppefeesten. 18e HOPPEFEESTEN Hof Somergem, Aalst, feesttent, Potaardestraat (Immerzeel- dreef) 13, 14, 15 en 16 augustus 1976. Vrijdag 13 aug.: 20 uur. Reuzebelotting 3000 F. vooruit. Inschrijven vanaf 19 u. Als men werkelijk spoken ziet - of als men spoken I werkelijk ziet - is de vraag of men dan nog werkelijk i van spoken kan gewagen in de echte betekenis van het woord? Een duideljjke waarneming is lang geen Igeestesverschijning - of voorstelling van de geest - I meer! Dit zal dan al even zeer waar wezen voor ons aller bekende parochiale spookstraat. (Dit is, per definitie, een straat dieniet bestaat maar er niettemin ligt). Al werd deze spookstraat zonder de minste aanvraag noch enige officiële toestemming ineen rekordtempo aangelegd, en al ontkent de gemeente elke betrokken- i heid bij deze illegale aanleg (had je soms het omge- lS() keerde verwacht?). Toch blijkt nu dat, hou je vast, diezelfde gemeente met ons aller belastinggeld het I bestaan heeft een gedeelte van deze door privéperso- nen aangelegde onwettelijke straat te bekostigen een reeds betaald heeft, hoi Als sommige dorpsgenoten nog een of ander onwet- ijnltig uitgevoerd werkje te betalen hebben, dan kunnen emwij hun hiervoor de gemeentelijke betaalmeester ■nai tenzeerste aanbevelen 1 d Het blijkt trouwens toch op een paar honderdduizend !J* cniet aan te komen '"^Terloops....werd dit dan soms betaald met het ge- ^•'meentelijke spookgeld? Zaterdag 14 aug.: 14 u. Open- vare verkoop van oud en eigenaardigheden in de tent. 20 u.: het ensemble De Gensters nodigt uit ten dans met zang van Jo Joris; optreden van Keizr Kamiel; verrassingen. Vrije toe gang. Zondag 15 aug.: 14 u. Tiener namiddag met DJ Jean-Paul ten voordele van volleybalklub kuklos. 20 u.: Ten dans met het befaamd orkest «All Martin» uit Gent; verrassingen. Vrije toegang. Ge zelligheid. Maandag 16 aug.: 20 u. wij dansen op de tonen van het orkest «Jo Rocking»; opnieuw verrassingen. Vrije toegang. Voor leute en plezier moet men op de 18e Hoppefeesten zijn. Dranken en spijzen aan normale prijzen. De tuinwijk Hof Somergem (Immerzeedreef te Aalst) is gelegen aan de terminus van stadsautobus lijn 2. w/w stteuw ALS HêT t pLAfOAJp 5 7Ahjy [\J£KKLoüSH£iP AALST Aan het kruispunt van de Leopoldlaan en de Oude Den- dermondsesteenweg kwam het tot een aanrijding tussen de bromfietser Eddy Van Renter- gem en een auto. De bromfietser werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. In de elektriciteitscentrale «In tercom» aan de Erembodegem- straat brak in één der werk plaatsen een zware brand uit. Door een spoedig optreden van drie brandweerwagens kon uit breiding voorkomen worden. Niettemin is de schade aanzien lijk. IS— "Vorige donderdag werd Fons Singelijn, begeleid door enkele honderden vrienden BjÉ naar zijn laatste rustplaats gedragen, door leden van het stedelijk feestkomitee. i m Naast de lijkbaar stapten staatssekretaris Louis D'Haeseleer, schepen Gaston Van Kei Den Eede, Willy DeTurcken Henri Van De Perre. wij2 Leden van karnavalverenigingen en studenten aan de Akademie voor Schone >n vKunsten droegen verscheidene bloemstukken, waaronder één van minister De Croo, t bi van de stad Aalst, van verschillende politieke, karnaval-en kulturele verenigingen, ir f Op het stedelijk kerkhof werd een lijkrede uitgesproken door waarnemend burge- it meester Bogaert, doorschepen Ringoir, door Willy De Turck en door staatsekretaris anfc D'Haeseleer. Zij brachten een aandenken aan Fons als leraar, als voorzitter van het feestkomitee, als architekt en als politiek mandataris. j In het hart van menig Aalstenaar laat fons Singelijn een onuitwisbare herinnering na. rvdp Aan de Pontstraat 37, werd in de woning van Florentina Meer door onbekenden een diefstal gepleegd. Er kon niet niet met zekerheid uitgemaakt worden weid bedrag er ontvreemd is. Door de rijkswacht werd een onderzoek ingesteld. Een echtpaar uit het Dender- mondse werd in het groot warenhuis Inno in de Nieuw - straat op heterdaad betrapt, toen zij een diefstal pleegden. De rijkswacht deed een onderzoek. Door onbekenden werd inge broken in een fotohandel in de kattestraat. Nadat het raam werd ingegooid gingen de dieven er met fotomateriaal ter waarde van honderduizend frank van door. Toen de stadspolitie diende op te treden in een dancing aan de Hopmarkt werd hun wagen erg toegetakeld. Een onderzoek werd ingesteld. In de Langestraat kwam het tot een aanrijding tussen de wagens bestuurd door Patrick Van De Meerssche, Jaak De Taeye uit Ganshoren, Clementine De Nutte en Willem Van De Catseye uit Dendermonde. Hier bij werd niemand gewond, doch twee wagens werden totaal vernield. Aan de Moorselbaan en de Guido Gezellestraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagens bestuurd door Arthur Cosinsky uit Roosdaal en Johan Bombeeck uit Eronde- gem. De inzittende Elza stijle mans uit Baardegem werd hierbij gewond en diende naar het ziekenhuis overgebracht. Aan het kruispunt van de Brusselbaan en de Albrechtlaan kwam Josée Wauters, Vilain- straat, na een slippartij tegen een paal terecht. Zij liep ernstige verwondingen op. In de Klapstraat werd de negentienjarige Rosane Cardon, Sint Jansstraat door twee onbe kenden aangevallen. Zij pro beerden haar te betoven. Het meisje verweerde zich heftig. Toen een personenwagen de straat kwam ingereden gingen de verraste aanranders op de vlucht en verdwenen in de richting van de Pontstraat. Het meisje kon een preciese be schrijving van de mannen geven. Ze waren beiden van het zuiders type, ongeveer 1,60m groot. Een aktie werd onmiddellijk door de rijkswacht op gang gebracht, doch geen enkel spoor werd tot op heden gevonden. MOORSEL Ter hoogte van het Dorp werd de fietser Kamiel Walgraeve uit Aalst aangereden door de per sonenwagen bestuurd door P. Vercauteren. De fietser werd gewond In de Bredestraat 22 ontstond een brand in de stallingen van Roger Saeys. De gemeentelijke brandweer kon het vuur spoedig bestrijden. LEDE Op de steenweg naar Wichelen kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagens be stuurd door Jan Baeyens uit Schellebelle en deze bestuurd door Kathleen Burssens uit Wetteren. Deze laatste werd gewond. In de Hoogstraat kwam het tot een frontale botsing de perso nenwagens bestuurd door Jozef Van Cauter uit Erpe en deze bestuurd door Willy De Coster. Deze laatste werd ernstig ge wond, terwijl de andere be stuurder slechts lichte kneuzin gen opliep. ERPE Aan het station had een zware aanrijding plats tussen de fietser Alfred Fahay, Oude Baan Bam- brugge en de wagen, bestuurd door Etienne Stevens uit Zotte- gem. Fahay werd zwaar gewond, terwijl de inzittenden Alain Gaublomme uit Woubrechte- gem gekwetst werd. MERE Op het kruispunt van de Bosstraat met de Oudenaardse- steenweg werd de fietser Janssens, Provinciebaan 67, aangereden door de personen wagen bestuurd door Linde De Meyer'uit Vlierzele. De fietser werd gewond. In de Merlputstraat brak brand uit aan het dak van de woning van Kieckens. De brandweer kon de brand spoedig blussen. Er is heel wat schade. Het dak brandde volledig uit. EREMBODEGEM Langs de autosnelweg ontstond brand in een grasstrook. Er diende lang geblust vooraleer alle gevaar geweken was. Op de afgesloten speelplaats van de rijksschool aan de Leuvense straat werd de schoolbus gesto len. Een onderzoek werd inge steld. doch nog geen spoor van debus. Een woeste stier verraste op de autosnelweg de autobestuurders De rijkswacht kon het dier slechts met veel moeite vangen. GLJZEGEM Op de Aalsterse steenweg werd de voetganger Remi Verspeet, Driesstraat 1, aangereden door de personenwagen, bestuurd door Eddy De Mol, Wellekens- straat Aalst. De voetganger werd gewond. BAARDEGEM Aan de Elderenberg 50, ont vreemden dieven uit de kippen ren van Jozef Van ieuwenborgh een aantal kippen. Een onder zoek werd ingesteld. c Is het geldgebrek, sport of echt stelen? Feit is dat in de grootwarenhuizen in onze stad meer en meer personen opge leid worden. Detektives snapten zaterdagvoormiddag vóór twaalf uur reeds drie personen. Bij één van hen ging het slechts om een halve kilogram koffie. Dat deze mensen echter niet aan hun proefstuk z(jn kan hier verondersteld worden. Wat moet de leek echter doen als hij volgend zaakje ziet gebeuren. Een jong meisje komt het warenhuis binnenges tapt, blyft aan de afdeling hoeden en sjalen staan, neemt er eentje uit en zet het doodkalm op haar hoofd, stapt nog kalmer het warenhuis buiten met het niet betaalde sjaaltje op haar krullen. Niemand reageert De vijf-frankstukken-rage kan beginnen. Nu bijna geen tien- frankstukken meer in de handel zijn (de varkens weetje wel!) kan het met deze van vijf frank dezelfde weg opgaan. De stad krijgt immers traag maar zeker een vloed aan parkeermeters. Vandaar dat nu heel wat meer plaatsjes vrij zijn in het centrum, vijffrankstukken erg in trek en «goedkopere» straten overvol. Op bepaalde voetpaden in het centrum kan je de vrijdag na de wekelijkse stoepschuurbeurt gemakkelijk natte voeten krijgen. Onder losliggende stenen blijft al eens een litertje water staan. Het stadspersoneel heeft nu haar eigen krant, met de veelzeg gende naam: «Personeelskrant van de stad Aalst». In het eerste nummer vind men een rapport over het reorganisatieprojekt, de struktuurwijziging in de sektor Intern Beheer, de projektorgani- satie en het imégo van de ambtenaren. Het initiatief sproot uit de «Vergadering voor Intern Beheer» en de redaktie berust bij L. Kieckens. De NV Dinamic Emballage Benelux, nog steeds op zoek naar andere gebouwen om het overgenomen machinepark en het grootste part der personeelsleden van de vroegere N.V. Vi- tapack in onder te brengen, stuit nu weer op moeilijkheden. Nadat het aanvankelijk de bedoeling was om aan de Brussel sesteenweg in de gebouwen van Lion Rapide in te trekken, werd wegens de ligging nabij een villazone, geen toelating verleend. Moeilijkheden zijn nu ook weer aan de gang. De inwoners van de Regelsbruggestraat, de Ploegsteert- straat, de Molendreef en de Gentsesteenweg, waar het be drijf reeds eerder een vergunning kreeg voor het oprichten van stapelplaatsen en autobergplaatsen, protesteren nu te gen de vestiging aldaar. Daar er kompressoren, dus veel lawaai, aan te pas komt is dit verzet meer dan gegrond. Op minder dan vijftig meter is daar ook de rijksschool voor buitengewoon onderwijs en de Kleuterschool Sint-Jozef, ge legen. Onder het motto «Aalst in beeld, prent en kaart» zal vanaf 23 oktober tot 28 november in het stedelijk museum «Oud Hospi taal» een ikonografische tentoonstelling doorgaan. Na twee jaar studie en opzoekingen is het Dirk Martenskomitee erin geslaagd honderden belangrijke dokumenten, schilderijen en kaarten over de evolutie van de stad sedert haar ontstaan tot op heden, samen te brengen. Bloemenfee zyn trekt blijkbaar de Aalsterse jonge dames niet meer zo erg aan. Tot op heden hebben slechts twee kandidaten, allebei van buiten de stad, interesse betoond. Het zijn Chris Michiels uit Overijse en Rita Devenijns uit Asper. Een personenwagen als eerste prijs, een vol jaar ambassadrice van de bloemenstad, lijkt dat misschien niet aantrekkelijk genoeg? Groen Hoe groen lachen de omwoners? Men hakt de bomen van het Koninklijk Lyceum in de Klapstraat om! P.V.B.A. Schockaert en Zonen zal een betoncentrale oprich ten op het YVijngaardveld. Seca zal een benzinestation oprichten op de Boudewijnlaan met een tankopslag van 15.000 en 10.000 liter gasolie en twee maal 30.000 en 15.000 liter benzine. De stad wenst eigendom te kopen: de ingang Deprez' In de Sint-Annaparochie overleed op vijfenzestigjarige leef tijd pastoor Biesemans. Reeds twintig jaar was hij pastoor. Hij zamelde de nodige fondsen in voor de bouw van een nieuwe parochiekerk, die vorig jaar ingewijd werd. Op de nationale begroting 1976 is vijftien miljoen ingeschreven voor de aanleg van fietspadenVoor het V laamse land is de oude spoorweglijn Aalst-Londerzeel aangewezen. Ver van het ge vaarlijke verkeer zal de fietser daar nog van een sterke brok ongerept natuurgebied kunnen genieten. Karnaval is nog evenver af als het voorbij is en reeds doen mogelijke kandidaten Prins Karnaval van zich spreken. De Koolstraat zal Eddy De Neve steunen en onder de naam Johny Holliway kondigt kandidaat nummer twee zich aan. Aan zo'n vaart verder en met karnaval staan twintig kandi daten paraat. Louis Paul Boon en dokter Herman Lecompte hebben het op een akkoordje gegooid. Eens buren uit de Sint-Annalaan zullen zij hun vriendschap bezegelen door de samenwerking aan een boek dat zal handelen overDe wijze waarop men moet leven om lang en gelukkig te leven». Louis Paul Boon schreef eerder al inleidingen in boeken van dokter Le Compte. RVdP iisS Omstreeks 19 uur zondagavond kwam de wagen van P. Vercauteren in botsing met een fietser. De fietser werd licht gewond.(jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 5