(Aalsterse Flitsen) PLEZIER EN VERTIER IN SINT JOB [Het gebeurde in uwstrggfl "UNA ONOPGEMERKTE DODENTOCHT OOR SLAPENDE STAD! ir res talie of waanzin? WANDELEND KIJKEN NAAR VLIEGERS De Voorpost - 20-8-76 - 5 iet is in Aalst al een oude traditie dat alle parochies elk jaar, in de periode augustus - eptember hun parochiefeesten houden. Kwestie van wat zaad in het bakje te krijgen. Want tarochiegemeenschappen zijn nogal eens met projekten bezig waarvoor niet geringe som- ten geld nodig zijn. Op 13,14 en 15 augustus hadden de St. Jobsfeesten plaats in de hovingen tn het Kapucijnenklooster. EN GUNSTE VAN 1ROCHIECENTRUM parochie van St. Antonius immers met grote plannen: In parochiaal centrum bou rn. De parochiefeesten moe- daar dan enige financiële intjes toe bijdragen, zijn wel nog een paar moei- tden: de gronden van het Jpucijnenkloosterzijn nog ei- ndom van het Provincialaat Antwerpen. Men zou er dus jag een stuk van aankopen, enminste toch een stevig en iglopend huurkontrakt willen duiten. Sinds de klooster- Ie parochiekerk werd, wordt gehuurd door de kerkfa- ek. Iets in die aard zou even- iel kunnen gebeuren met de vingen vlak achter en naast kerk: de ligging ervan is uit- iard het meest geschikt voor i parochiaal ceptrum. STUUR it Parochiaal Centrum zou in geval eigendom worden de VZW Parochiaal Cen- |m. Om dit te bekostigen be- tat op de Sint- itoniusparochie de «werk- iep St. Jobsfeesten». Deze irkgroep heeft als Voorzitter overbekende Theo |n Gijseghem, als sekretaris lard Staelens en als schat- aarder Herman Verbrug- Onder-voorzitter is Oscar Den Borre. Theo Van Gij- lem (die nog altijd spora- meewerkt aan BRT- lukties en regisseert bij St. vetrbara waarvan hij Deken is) ar«*s ook voorzitter van de pa- k fchieraad. Hij is in deze paro- n^e trouwens al 36 jaar aktietf. rd)ORBEREIDING me»t het organiseren van een airgelijk feest heel wat tijd en aaiinning vraagt hoeft verder en betoog. 150 mensen ov^bben vóór en I of tijdens de !g Jsten hun medewerking ver- 3oïnd. Er was wel een centraal ,de: superviserend bestuur, ^gjiar toch lag de organisatie h elke aktiviteit die er door- y Sg bij de hoofdverantwoorde- ervan. Aankopen voor de ken bijvoorbeeld werden it door het centraal bestuur wel door de verant- irdelijke van het restaurant, moet gezegd: de organisa- was zeer nauwkeurig in el- genoeg aanwezig. 's Avonds was er heel wat «jong volk» komen opdagen voor John Horton. Het aantal «entrees» lag merkelijk hoger «feest» horen. Maar toch, deze jonge mensen hadden nu de kans om ook hun hobby in wij dere kring kenbaar te maken. We hebben het over «.V.S. - kaar gepuzzeld. FEESTPROGRAMMA De feestelijkheden startten vrijdagavond met een belot- wedstrijd. Het sukses was volkomen: 204 deelnemers waar dit aantal vorig jaar nog slechts ongeveer 90 bedroeg. De prijzen lagen ook merkelijk hoger. Niet minder dan 10.000 F zou er dit jaar onder de win naars verdeeld worden. De zeer speciale, tegelijk ge spannen en ontspannen sfeer, die kaartwedstrijden zo intens omgeeft, is ook de ganse avond niet uit de grote tent weggeweest. Menige keren is het gesis van een nieuw gesto ken vat te horen geweest. De tent gonsde als een bijenkorf. UITSLAG WEDSTRIJD 1. Neckebroek Hilda, 2. Van Den Steen Raymond, 3. Per- daens Germaine, 4. D'Herde Agnes, 5. Van Coningsloo Jan en De Pelsmaeker Chrisitane, 7. De Decker Albert, 8. Haems Hilaire, 9. Wellekens Jozef en Paepe Arthur, 11. De Bon,dt Roger en Rubrecht Marcel. Men ziet dat heel wat vrouwen in dit «sterke» gezelschap hun man konden staan. HOKJES Een deel van de koer stond vol met hokjes waar je naar harte lust kon gooien, schieten, vis sen enzoverder. Er was heel wat belangstelling voor hoewel deze ook dieptepunten kende. Toch opmerkelijk bij onze kin deren, en zelfs volwassenen, met hoeveel plezier ze nu eens iets aan diggelen «mogen» gooien. ZATERDAG: DERDE LEEFTIJD Op zulke feesten wordt de derde leeftijd nooit vergeten. Zaterdagnamiddag was dan ook voorbehouden voor deze leeftijdsgroep. Goochelaar Sarcos en het «Trio Jean Monnet» zorgden ervoor datv de oudere mensen zich aller minst verveelden. Aangepaste muziek en dansen die uiteraard niet zo «zweirig» meer waren als 's avonds toen het volledig ensemble van Jean Monnet de tent deed da veren. Helemaal vol was de Het mooie weer bracht vele bezoekers naar de stilaan gekende St.-Jobfeesten tent wel niet, maar de «am biance» walmde z° uit de tent buiten. De dansvloer stond ge- durigaan vol. Vooral jonge mensen zwierden duchtig rond. ZONDAG: KINDERNAMIDDAG Zondagnamiddag konden de kinderen «meerijden met de bonte kindertrein» Ook de kindernamiddag ging door in de tent. Er waren 200 kinderen ingeschreven. Maar blijkbaar waren die niet allemaal aan wezig. Grote ruimten waren onbezet gebleven, in de tent. Of was het juist die grote tent die de indruk gaf dat er minder kinderen waren? Misschien is zo een kolossale ruimte toch wat te groot om het jeugdig en- thoesiasme wat bij elkaar te houden. De kinderen genoten duchtig van de goocheltoeren en de buiksprekerij van een hoogbejaarde Amsterdammer, die dan toch wat té hoogbej aard was om de aandacht van de kinderen blijvend vast te houden. Een goeie vondst was wel ze ztelf op het podium te laten zingen. Maar toch bleek de man het allemaal niet meer zo best aan te kunnen. Na de pauze bleven ook enige kinde ren weg voor de korte filmpjes die werden afgedraaid. In de «kindershow» had wel wat meer afwisseling mogen zitten. Het element «spel» was niet dan de vorige avond. De dans vloer was wel af en toe wat minder bevolkt. Maar ook hier was het enthoesiasme groot. De «Paters van 't St. Job» mo gen tevreden zijn over hun pa rochiefeesten. Nochtans moet wel gezegd dat het «dender ende» van de vroegre «Vlaamse Kermissen» wel enigszins geweken is. De at- trakties zijn ons inziens wat minder attraktief geworden. Is het de verandering van menta liteit die zich ook hier laat voe len? Het zal wel. Ook het kloos ter zelf is (weer ons inziens) in die mate «storend», dat het de elementen uit elkaar haalt, die normaal van een feest één ge heel moeten maken. Bodega en keuken bv. lagen nogal ver van elkaar. Men moest eerst heel wat «koude» gangen door, die het «kermisvuur» enigszins konden afkoelen. Dit sluit niet uit dat hetgeen aangeboden werd, van zeer goede kwaliteit was. En wat de keuken betreft: het menu was zeer smakelijk. Hetzelfde geldt trouwens ook voor de cremerie: al deze voormelde plaatsen owerden trouwens regelmatig druk «be volkt». KLUB VOOR STERREKUNDIGEN «SIRIUS» Eén aktiviteit mogen we over igens ook niet onvermeld laten, hoewel ze niet direkt bij een mi 1st, vrijdagnacht 13 oogst: donkere huisgevels als stille getuigen van wat best eerder door de betrokken tar^anizatoren was bekend gemaakt aan pers en bevolking: de internationale Kadee-Dodentocht die IgiWat 1.500 wandelaars druppelsgewijze door onze stadsmuren leidde. j^iRNEM-BORNEM ja Kadee-Dodentocht, die l ejorgaans plaats grijpt rond fire tien augustus, was dit jaar een zevende editie toe. Dit mer haalden de organizatoren de Bornemse jeugdklub jjg adee» een recordcijfer: 1.840 ian lnemers uit niet minder dan verschillende landen; allen eid om te proberen de 100 km ige wandeltocht in max. 24 af te leggen. Sport of lectieve waanzin? De vraag gesteld worden. Fiet is. of je ee bent of niet. je moet het iev ar doen zomaar uren aan een dre k voor zich uit kijken en ppen, stappen... stappen d ar. En waarom? Voor de médaille, het getuigschrift? Wellicht niet. Uit onze gesprek ken met enkele deelnemers bleek dat de meesten in de lange tocht van Bornem naar Bornem een middel vinden om hun eigen uithoudingsvermogen te testen. Aalstenaar Freddy Comelis, 22 jaar en net als zijn vader Antoine aan een derde deelname toe: «Wilskracht, dat is het enige dat telt. Je moet op je tanden kunnen bijten!». AALST: NET HALVERWEGE De wandelaars stapten naar Aalst langs de Brusselse steen weg. Via de Pontstraat moesten z naar de Grote Markt alwaar ze de Kattestraat insloegen. Aan gezien de eerste dookomende pas om één uur 's ochtends voorbijstapte op de tweede moest men nog een uur langer wachten is het niet verwon derlijk dat slechts een tiental toeschouwers de doortochten beleefden. In feite, een niet zo fascinerend urenlang spektakel: jonge mensen (minimum 16 jaar) tot een paar zestig plussers, de enen nog fris genoeg om de volgende vijftig kilometers aan te pakken, de anderen het opgeven nabij. In de feestzaal van de F.F.R.-fabriek kregen de deelnemers de gelegenheid uit te rusten, te eten en zich te laten verzorgen. Om 4.15 uur stipte men aan de controlepost de Jeugdvereniging voor Sterren kunde - Sirius Aalst» (20 leden) dat reeds vier jaar bestaat (voorzitter is Edwin Van Del- sen). Sterrekunde, ruimtevaart en ook weerkunde behoren tot hun «vorsingswerk». Wat ons vooral is opgevallen, en waarom we hetookvermelden, is de hoge wetenschappelijke waarde van de geleverde pres taties in deze jeugdige klub. En verder het enthoesiasme waarmee wordt gewerkt, soms in moeilijke omstandigheden (sterrekijkerij tijdens koude nachten). Wij hebben er heel wat interessante zaken ver nomen (ook vernamen we dat deze klub geld inzamelt om een tweede telescoop te kun nen afwerken. Wat we hen van harte toewensen). Om echter nog even op de pa rochiefeesten terug te komen: ze mogen als zeer geslaagd in de annalen van de werkgroep St. Jobfeesten opgetekend worden. W.L. Een dame uit onze stad bracht een vakantiedag door te Baraque-de-Fraiture. In een eetgelegenheid bemerkte zij dat haar handtas niet meer in haar bezit was. Naast enkele duizenden aan briefjes droeg zij ook nog een waardevai bezit aan juwelen, waaronder een diamant ter waarde van één miljoen, met zich mee. De rijkswacht van Houffalize werd verwittigd, kwam dadelijk ter plaatse, ondervroegen her en der, en ook een Nederlands paar, afkomstig uit 's Hertogenbosch, dat naast mevrouw M. plaats genomen had in het restaurant. Zij hielden vol geen handtas gezien te hebben maar gaven achteraf toch het omgekeerde toe. Uit de handtas was zesduizend frank verdwenen. En zeggen dat er ook te Aalstsafes bestaan!!! Binnen enkele weken verschijnt van de hand van Ignace De Vos, konservator van het Stedelijk Museum Oud-Hospitaal, een geïllustreerde inventaris van kunst- en oudheidkundige voorwerpen, in het museum te bezichtigen. De stadsdiensten aijn aan de druk in vorm van brochure druk bezig. Elke bezoeker zal voortaan gratis zo'n begeleidende gids in woord en beeld meekrijgen. Men overweegt de opmaak van een katalogus met een wetenschappelijke beschrijving van alle voorwerpen in het museum van het Oud-Hospitaal, aanwezig. Kiesnieuws op het B.S.P. front. De partij stelt haar programma voor te Baardegem in de zaal «Ons Huis» op zaterdag 28 augustus. Rond acht uur 's avonds worden pers en belangsellenden verwacht. Wat meteen betekent dat het een wedren wordt! Op deze avond ook wordt de ambassadrice van de stad, de bloemenfee, in de Keizershallen verkozen. Welke persmens wil dat missen? Ondertussen is het aantal kandidaten tot zes opgelopen. Twee Aalsterse meisjes wagen hun kans: Bertje Verhulst (22) en Gilberte Matthijs (19). Samen met Martine Demotte uit Liedekerke (19), Linda De Meersman uit Moorsel (19)» Rita Devenijns uit Asper en Marie José Van Belle uit Asse worden morgen in de Keizershallen aan een preselektie onderworpen. De statistiek van de kriminaliteit toont een stijging aan van het aantal bedreigingen, dronken sturen, beledigingen en diefstal in warenhuizen. Er is een gevoelige stijging van het aantal verkeersovertredingen. Fietsen blijken minder in trek, dalend is het cijfer van de fietsendiefstallen. In opvolging van Alfons Singelijn heeft het feestkomitee André Doorns als voorzitter aangeduid. Op onze stand in de handelsbeurs kan de lezer elke dag met onze medewerkers kennis maken, opmerkingen, vragen suggesties... of zo maar een gezellig babbeltje. Iedereen is welkom. Op de Aalsterse avond tijdens de jaarbeurs is de «GROTE» afwezig, nl. het «CORUM ALOSTUM IMPERIALE». Komen zij met een nieuwe stunt naar voor of zal hun nieuwste hit de veelzeggende naam: «Scherven brengen geluk» dragen? ROEL VAN DE PLAS honderdzeventiende wandelaar aan. Toen we de zaal rond halfacht verlieten stroomden er nog steeds wandelaars binnen. vlaams kruis Een 22-tal zeer gedienstige en verdienstelijke vrijwilligers van het Vlaams Kruis zorgden, naar wij konden waarnemen, voor een vlotte verzorging van vermoeid heden en gekwetsen. Met Jozef Jansegers. hoofddienstleider van de afdeling Aalst, hadden we het even over de fysische gevolgen van dergelijke inspanningen: «Meest frequent zijn natuurlijk de krampen en de blaren. Eche zware kwetsuren zijn er vrijwel nooit. Wat we vóór twee jaar wel meemaakten waren liesbreuken bij een man een vrouw; ik kan u verzekeren dat de heelkunige ingreep die hierbij nodig is geen lachertje is, ik heb het zelf al ondervonden». Terwijl Jozef Jansegers ons verder wegwijs hielp tussen de verspreidde gretig ingenomen matrassen besloot zijn zoon Walter omwille van een té pijnlijke kwetsuur aan de knie schijf. de tocht stop te zetten. Van hem vernamen we dat er buiten vader en zoon Cornelis nog twee andere Aalstenaars deelnamen, m.n. Odillon De Bruyn en Staaf De Luyck. Een laatste opmerking: de kadee-tocht is geen kompetitie, het is de wandeltocht die de naam «Doden-tocht» kreeg om wille van de lange afstand ervan. Rond zes uur 's ochtends vernamen we van een plaatse lijke organizator, dat de eerste «wandelaar» te Bornem was toegekomen. De man had de volle afstand bijna steeds al lopend afgelegd. Een waanzin nige prestatie waar we wel naar opkijken. AALST In de omgeving van de Vlaan- derstraat hebben onbekenden heel wat schade toegebracht aan de personenwagen toebehorend aan Emiel Van Rehterghem. De onbekenden namen de vlucht. De schade wordt geraamd op 13.000F. Politie en rijkswacht volgen een spoor. Op de Sasbaan kwam Franky D'Haese terecht onder een personenwagen. De Elfjarige jongen werd zwaar gewond naar het ziekenhis overgebracht, waar men het nodig achtte, hem over te brengen naar het akademisch ziekenhuis te Gent. In de omgeving van de Ledebaan maakten enkele dolle honden de buurt onveilig. Reeds enkele kippen werden doodgebeten. Men slaagde erin de dieren te vangen. In de Kapucienenlaan in de woning van Lefèvre maakten onbekenden zich meester van een elektrische apparatuur. Er werd klacht ingediend. Op de Gentse steenweg werd de wielertoerist Van Impe, wonen de Dorp te Aaigem het slachtof fer van een aanrijding. Hij kwam onder een zware vrachtauto terecht, bestuurd door Elie Hofman uit Oosterzele. De fietser werd zeer ernstig gewond en moest dringend naar het ziekenhuis worden overgebracht In de Bergenieersestraat ont stond een erge grasbrand. De brandweer had geruime tijd werk om de vuurhaard te blussen. Op het kruispunt van de Alfred Nichelstraat en de Houtmarkt kwam het tot een aanrijding tussen de personen wagen bestuurd door Agnes De Gols en de motorrijder Leon Laguna. De motorrijder evenals de duo-zitter Joachim Marinez- Dias werden gewond. EREMBODEGEM Dooreen technisch defekt kwam de alarm installatie van een aldaar gevestigd bedrijf in werking. Onmiddellijk kwam hulp opdagen, die gelukkig niet van dienst kon zijn. In de Alfosn Van De Made straat kwam de fietster Martine Welleman. wonende op het nr. 47. zwaar ten val. Zij werd ernstig gewond naar het zieken huis overgebracht. In de Ninovestraat stelden Leon Hespeels vast dat er zeer grote schade was toegebracht aan de veldvrachten. De dieven waren ontsnapt langs een weide. De rijkswacht stelde een onderzoek in. Ter hoogte van de wijk Driehoek werd een erge brand opgemerkt aan een treinwagon. Het duurde een hele tijd vooraleer het vuur geblust was. In de Kleistraat werd door onbekenden 's nachts ingebro ken in de garage van Van Nieuwenhove. Het ganse ge bouw was doorsnuffeld en er werd schade aangericht. De dader werd aangeghouden. hij bekende inbraak. In onze vorige editie meldden wij dat de bus van de rijksschool door onbekenden van de koer van de school ontvreemd was. Deze bus werd door het politie korps van Erembodegem opge spoord en gevonden in de omgeving van het Oud kerkhof te Wetteren. Het voertuig was niet beschadigd, maar er kon worden opgemaakt dat de bus meer dan 300 km gereden had. Toen de benzinetank leeg bleek te zijn lieten de onbekenden de bus achter. Een onderzoek is aan de gang. GUZEGEM Op de Dendermondsesteenweg kwamen de personenwagens bestuurd door Frans Van pottelberg uit Erembodegem en deze bestuurd door Marcel De Braeckeleer uit Buggenhout in botsing. Deze laatste werd gewond. LEDE In de Hoogstraat kwam het tot een aanrijding tussen de per sonenwagen bestuurd door Jozef Van Cauter uit Erpe en de wagen bestuurd door Willy De Coster. Een der bestuurders werd gewond. Wie op 15 augustus baanschuw is, hoeft niet noodza kelijk te verdorren tussen vier muren, op een tuinter- rasjeof andere dagelijkse huiselijk toerisme. Enkele vijftien augusters hebben dit ook ontdekt en zagen ze als dank voor hun wandeling vliegen. De kleine toestellen van de zelfbouwers in de nabijheid van het vliegveld «Ter Kluizen». Een paar honderd meter ver de grote vliegers. Met en zonder motoren. Ook de boogschutters lieten ze vliegen. De pijlen naardestaandewip. Allemaal om te vertellen wat er te ontdekken valt in volle natuur onder de zonnige zon. Zomaar in een boogscheut van mekaar. Maar ge moet er nu natuurlijk voor verplaatsen naar de Kluisdreef. Spijtig dat een ander soort toeristen «Vuilnisbelttoeristen» de omgeving telkens weten te ontsieren met hun afgedankt niet meer te gebruiken vuil. De sluikstorters die de boord van de weg gebruiken om monumenten te pteatsen die niemand wenst. Duistere figueren die in het holst van de nacht de mooie omgeving niet zien en wie het ook geen moer kan schelen. Zij rijden misschien toch.naar zee of de ardennen en zullen eventueel een briefje naar een of andere kant schrijven om te laten weten dat zij wéten da\ het toch zo vuil was op het plekje in 't zand of kiezel en dat het ferm hoog tijd is om zee en duin proper te maken. Ondertussen ook maar pakpapier, flesjes, doosjes en schilen achterlatend

De Voorpost | 1976 | | pagina 5