SPOORWEG AAN SASSTRAAT GESABOTEERD 5RINGEND AAN VERNIEUWING TOE «CONCORDIA ET DOCILITAS» DRUK BEZET ALKUONE NAAR NOORWEGEN ROCHUSFEESTEN De Voorpost - 20-8-76 - 7 ibol gna gel Isti PPej eei¥/oensdagnacht werden door onbekenden op de spoorlijn ge Jrussel - Gent aan de grensscheiding Aalst en Lede drie hejware houten dwarsliggers op de sporen gelegd. |eni 3SJ! ROKSTUKKEN JI HET ROND Jezwierd j t^eze houten dwarsliggers van ,aa(jij de 100 kg. werden door een ilj.Dorbij razende trein opge- chept en een 200-tal meters ledegevoerd. Daarna werden Bze zware balken gesplet ssen de lokomotief en de isseien van de spoorweg aan Sasstraat. De brokstukken tn de dwarsliggers werden /er een afstand van 250 me- irin het rond geslingerd. Door 3 klap werden de kasseien in de overweg over een ingte van 5 meter uitgerukt en EEUWERIKFEESTEN LEDE weggeworpen. Op die manier ontstonden eveneens twee diepe kuilen die wel een halve meter diep waren en ongeveer even breed. DOOR VOORBIJGANGER OPGEMERKT Omstreeks 5.20 u. donder dagmorgen werd dit voorval geconstateerd door Jozef Ver hoeven, die zaalwachter is in het station van Aalst. Hij begaf zich zoals gewoonlijk rond dit uur met zijn fiets naar het werk. Toen hij de spooroverweg op reed kwam hij terecht in één van de hogervermelde diepe kuilen. Zijn fiets raakte klem en hijzelf kon zich nog net rech thouden. Dit had voor hem zware gevolgen kunnen heb ben, want net op tijd kon hij zich in veiligheid brengen voor een aansnellende trein van deze zeer drukke lijn. Jozef Verhoe ven begreep onmiddellijk dat hier kwaad opzet in het spel was en verwittigde aldus de stationchef van Aalst en de rijkswacht van Lede die ter plaatse kwamen. Deze beves tigden dat dit het werk moest zijn van saboteurs, die hier in deze verlaten omgeving een zeer goed werkterrein hadden. LEVEN VAN HONDERDEN IN GEVAAR Op deze lijn passeert op de drukke uren zowat om de vijf minuten een trein met honder den reizigers. De gevolgen van een ramp konden zeer groot zijn geweest. Deze misdaad doet denken aan een gelij kaardig voorval een week vroeger te Erps-Kwerps op de eveneens zeer drukke lijn Brussel - Leuven. Zouden hier dezelfde misdadigers aan de slag geweest zijn? Welke kun nen hun motieven en bedoe lingen geweest zijn? Deze en andere vragen zullen moeten worden beantwoord door het aan gang zijnde onderzoek. En eveneens in het belang van dit laatste konden de beveogde diensten geen nadere gege vens verstrekken. Mon De Gendt Drig weekeinde bracht jeugdhuis Leeuwerik zijn negende tgave van haar feesten. Deze hebben blijkbaar niet gege- sn wat er verwacht werd. Vooral zaterdag was de belang- elling beneden alle verwachtingen. I68EE8TE... }67 LAATSTE? jllen de Leeuwerikfeesten in tiende verjaardag niet ilen? Qtt is het probleem it op dit ogenblik wordt steld. In de wandelgan- ;n konden wij wel berich- n in'die zin opvangen. Is :t sop nog wel de kool aard, vragen de organisa- iren zich af. En terecht, ant als men ziet hoeveèl erk eraan is, hoeveel man- ïn voorbereiding, hoeveel ensen men moet mobilise- n en het dan de mensen jn die er het minste voor ibben gedaan, namelijk 3zogenaamde vedetten, e met de opbrengst gaan pen, dan mag men wel gnken aan het uitdokteren van een andere formule, wij zouden het betreuren moesten de Leeuwerik feesten volledig verdwijnen, evenals dat wij het zouden betreuren moest naar een doodgewoon bal overge schakeld worden. Er zullen toch nog wel genoeg krea- tieve geesten tussen de leedse jeugd zitten om iets goeds in elkaar te boksen. Ware het nog maar iets in de zin van een breughelfeest met kop en pensen en -dies meer. Of men kan naar aan leiding van één of andere gebeurtenis van belang een bepaald thema uitwerken dat dan om het jaar veran dert, zodanig dat men niet meer in dat vast keurslijf zit. ANN MICHEL EESCHAMENQ Nu, over het gebeuren zelf moet worden gezegd dat is gebleken dat de organisato ren op geen inspanning heb ben gezien om deze gebeur tenis aantrekkelijk te ma ken. Zij verdienen dan ook een grote pluim. Hetzelfde kan niet gezegd worden van de show-mensen die werden uitgenodigd en vooral be taald. Zaterdag was de publieke opkomst al niet erg groot, mede toch wel door het feit dat er nogal wat concurren tie was van andere feesten. Het komt ons dan ook voor dat de keuze van de datum niet heel gelukkig was. Maar dit is dan ook het enige wat men de organisatoren ten kwade kon duiden. Zij kon den het bijvoorbeeld hele maal niet verhelpen dat het vertoon van Ann Michel be- IIJVERENIGING ST.-MARTINUS 3ESLAAGD RUITERFEEST orige zondag 15 augustus richtte de Leedse Landelijke rij- ereniging «St.-Martinus» haar tweede ruiterdag in ter gele enheid van de half-oogstviering. EVARIEERD PRU- RAMMA a de prachtig geslaagde eer- e editie van vorig jaar was het inder meer duidelijk dat op de geslagen weg verder moest Drden gewerkt. Het pro- amma werd bijgevolg aan- jpast en uitgebreid, zodanig het feest nog grootser erd. Hetgeen de organisato- n aan het talrijk opgekomen innerspubliek boden op hun rrein «De Leeuwerik» was jeiend en gevarieerd. de voormiddag gaven de rui- rs van de vereniging een de- onstratie van dressuuroefe- ïgen. Eerst kwamen hiervoor beginnelingen aan bod. >ch men kon echt niet spre- in van groentjes want het was lidelijk dat deze mensen eds heel wat konden.bieden het gebied van de kunst van it dressuurrijden. Dit duidt er uiteraard op dat bij «St.- Martinus» gewerkt wordt en veel aandacht wordt besteed aan de opleiding van de jonge ren. Achteraf kwamen de ge vorderde ruiters aan bod. Dan konden wij vaststellen dat de vereniging heel wat zeer be dreven rijders in haar rangen telt Het is dan ook niet te ver wonderen dat sommige van hen reeds een prachtig palma res kunnen voorleggen. Dit pleit uiteraard in het voordeel van de beginnelingen die hier heel wat kunnen van opsteken. BARBEQUE ALS INTERMEZZO Rond de middag werd dan een groot houtvuur aangestoken en werden heel wat lekkernijen in het vuur klaargemaakt. De aanwezigen konden dan ook ervaren dat naast de rijkunst deze mensen ook de kook kunst heel goed beheersen, 's Namiddags dan werden de springwedstrijden gehouden. Evenals in de voormiddag werd ook nu terug in twee ka- tegorién aangetreden. Eerst kon bewonderde worden hoe de beginners er reeds in geslaagd zijn de hindemissen onder de knie en de hoeven van hun paard te krijgen. Daarna kregen de meergevor derden een heel moeilijk par koers onder de voeten ge schoven. Doch nogmaals pleit het voor de bedrevenheid van de ruiters dat er heel wat in ge slaagd zijn deze zeer lastige omloop foutloos af te leggen. Nadien werd dan in taverne «Den Boterhoek» te Wichelen een groot Breugheliaans feest georganiseerd om dit ganse festijn op de gepaste manier af te sluiten. Aan organisator Freddy De Brouwer en zijn ij verige medewerkers in ieder geval een hartelijk proficiat voor deze prachtig georgani seerde dag. Nog meer van dat jongens! MDG mm |i|i neden alle peil was. Zij was zeer vroeg op de avond op gekomen, zij moest blijk baar nog enkele optredens afhaspelen, voor een vijfen twintig minuten durende «show», als men dat zo mag noemen. Zij stond duidelijk met tegenzin op het podium en als enkele mensen uit de zaal hun ongenoegen lieten merken, was ze dan nog ver ontwaardigd ook. Wij begre pen dan ook niet waarom ze na haar optreden nog bloe men van iemand kreeg, blijkbaar een zeer fervente fan, maar voor ons was ze nog geen paardebloem waard. Later op de avond heeft Sa- lim Seghers dan nog het mogelijke gedaan' om wat ambiance te scheppen, doch het publiek raakte nau welijks opgewarmd. Aiders verliep het echter wel in de bar, waar het plaatselijke zangkoor een prachtige stu dentikoze exhibitie weggaf. TBKPLEISTER De zondag viel er duidelijk heel wat meer belangstel ling te noteren. Dream Ex press was toch wel de trek pleister zoals werd ver wacht. En terecht ook want wat deze mensen ten beste gaven was zeker de ver plaatsing naar het jeugdhuis waard. Voor sommige men sen was het lawaai wel iet wat te hevig, doch dat hoort volgens ons nu eenmaal bij het huidig show-gebeuren. Het behoeft dan ook geen betoog dat deze dag de Leeuwerikfeesten van een absoluut dieptepunt hebben gered. Maandag was er dan nog de dag voor de derde leeftijd, die naar jaarlijkse gewoonte en groten getale waren op gekomen. Hierwas er echter ook nooit de ambiance en de leute van de vorige jaren. Of zou dit misschien te wijten De Aais terse kunstgroep Alkuone vertrok zaterdag rond 6 uur voor een rondreis van drie jveken in Noorwegen (el) Nadat in Baardegem de Herdersemse Harmonie «Concordia et Dociiitas» zich met glans in eerste afdeling had bevestigd met «Rythms and Melodies» van Paresco en «Brabo» van Drs. Karei De Schrijver (twee maal zelfde komponist) onder leiding van Jos Van de Velde en na het wegkapen van een mooie derde plaats in het Nationaal Kampioenschap voor Majorettenkorpsen te Knokke, waar Lily Lambrecht de titel van ere-tamboer-majorette veroverde, heeft de Harmonie nog een zeer bezet programma voor de boeg. Tweede ruiterdag te Lede ingericht door de St.Martinusruitervereniging (el) Op zondag 8 augustus werd er opgetreden ter gelegenheid van de Catacombenfeesten en op zaterdag 14 was er een de monstratie van muziekkorps, drumband en majorettenpelo- ton georganiseerd ter gele genheid van de Centrumfees ten. Op zondag 22 oogst is er dan te Oordegem het Provinciaal Ma- jorettenkampioenschap waar zich voor Herdersem voorstel len: Bernadette Bruyland, An- nick De Bruecker, Lily Lam brecht (seniores), Ann Deca- pelle en Hilde Van den Steen (miniemen) en Lieve Everaert als tamboer-majoor. Verder treedt de Harmonie nog op, op 28 augustus te Dender leeuw, op 29 augustus te Her dersem zelf voor de SK- feesten en op zondag 5 sep tember ter gelegenheid van de wijding van de nieuwe klok. Ook zijn er, in de nabije toe komst, nog optredens gepland te Nederbrakel, Baasrode, Drongen en het bierdorp Wie- ze. L.H. In de hovingen van de St.-Rochuskapel, in de Molenstraat op de wijk Nievel, gaan op zondag 22 oogst naast de Kapeihoogmis een Hondenzegening en een Hondei.keuring door. Het eeuwenoud gebruik van de Hoogmis in de Kapei in de.Oktaaf na half oogst wordt dit jaar gekoppeld aan de trouwe genoot van de H. Rochus, afgebeeld op de beelden zowel in de Kapel als in de meldertse Parochiekerk, de HOND. KAPELHOOGMIS Pastoor Honoré Standaert zal de Hoogmis celebreren die dan muziekaal wordt opgeluisterd door het Meiderts «Jong Talent». In een passende toespraak zal de betekenis van het hele gebeuren worden belicht. Bij de Eucharistieviering past uiteraard een offergang en daarna een zegening waarbij elke begeleider van een te keuren hond gratis een mooie herdenkingsklever krijgt met erop de H. Rochus en vermelding «Nievel, 22.8.76). Aan nietbegeleiders worden dan dergelijke stickers verkocht ten voordele van de restauratie van de Kapel. HONDENKEURING Ondertussen kunnen de honden worden ingeschreven (50F) en krijgen ze een kaart met naam en nummer. Echte rashonden, met pedigree, bekomen uiteraard een vermelding. Door Burgemeester Louis Verdoodt van Essene, die op Clerckenshof de derde en misschien laatste Burgemeestersfaesten inricht het laatste weekend van augustus, en Ernest Van den Broeck, kenner van het Wijmenbos, worden de aangemelde honden geklasseerd in zes verschillende rassen. Per reeks zijn er dan vijf medailles, van 1 naar 5 en verschillend volgens de kleur en uit die winnaars van ejke reeks wordt dan een uiteindelijke laureaat gekozen. De jury bestaat onder meer uit niet minder dan acht dierenartsen en staat onder leiding van Dr. Van der Schueren van Aalst. Het hele gebeuren verloopt met volledige medewerking van de officiële hondenvereersverenigingen. Ook is er gelegenheid tot het verorberen van smakelijke, échte boerenpensen met bruin brood bij een heerlijk frisse drank. L.H. >v - Het feestcomité van de Leeuwerikfeesten (el) Kinderen kijken voi aandacht en spanning naar het poppenspel, hun aangeboden tijdens de Leeuwerikfeesten (ei) zijn aan de heren van het orkestje dat er duidelijk niet in slaagde de oudjes te a- museren. Het is dus duidelijk bewezen dat de huidige formatie heeft afgedaan. Ook elders is dit reeds geblekenDat dit een troost weze. Eén zaak moet volgens ons echter toch behouden blijven, en dat is zeker de ontspan ningsnamiddag voorde der de leeftijd, men doet zo als weinig genoeg voor die mensen. Mon D.G.

De Voorpost | 1976 | | pagina 7