VERDIENSTELIJKE INWONERS GEHULDIGD KERMISKALENDER HOFSTADE VIJFDE KEER EUREKAFEESTEN EEN OVERDONDEREND SUCCES KERMISKALENDER GIJZEGEM 8 - 20-8-76 - De Voorpost MERE Het gemeentebestuur van Mere, onder voorzitterschap van burgemeester Den Herder, wilde op een passende manier afscheid nemen van vele verdienstelijke inwoners vooraleer de fusie der gemeenten een einde maakt aan de vele goede en gezellige gemeenten. Ook de mensen van de foor, die mede jarenlang de goede faam van de jaarlijkse kermissen hielpen bestendigen werden in de hulde betrokken. Jonge dames boden namens noré Van Wilder, Robert Pau- de gemeenteraad een «drink» aan de talrijke aanwezigen zo dat er van bij de start een zeer ontspannen sfeer heerste en iedereen met iedereen een ge zellig babbeltje sloeg. Op zijn eigen, typische halt- humoristische manier nam burgemeester Den Herder dan het woord. Hij legde er de nad ruk op dat de Merenaren vanaf volgend jaar in hoofdzaak door niet-Merenaren zouden kun nen geleid worden. Hij was vol lof over het voltallig gemeente bestuur dat eendrachtig steeds naar de beste oplossingen streefde in het belang van de bevolking. Hij deed zijn raad dan ook door de aanwezigen toejuichen. En dan volgt een ganse reeks namen van de vele verdienstelijken die Mere telt. Aan elk van die namen zit een stukje geschiedenis van Mere vast. Rond elk van die mensen zijn er talrijke anderen die meehielpen om van Mere te maken wat het thans is. En over elk van de gehuldigden wist burgemeester Den Herder iets ernstigs of iets grappigs te vertellen zodat het geen droge opsomming werd. Schepen Neckebroeck fungeerde als eerste assistent en beleefde er heel wat pret aan. Graag noe men we hieronder alle verdien stelijken die een prachtige tin nen schotel met het wapen schild van Mere als blijvend aandenken namens de ge meenteraad overhandigd wer den: De voorzitter en leden van de C.O.O.: Frans Renneboog, Gilbert Van De Steen, Willy Van Impe, Petrus De Martelae- re. De leden van de kerkfabriek: Z.E.H. Pastoor Wauters, Ho- wels, Richard Sterck, Arthur Coppens, Willy De Feyter. Het gemeentepersoneel en ook de gepensioneerden: Se cretaris Achiel De Pelsmaeker, Liliane Slagmulder, Albert Van Impe, Willy Massez, Gilbert Dooremont, Robert Klinckaert, Simonne Van Landuyt, Emiel De Winne, Henri Schollaert, Maria De Brucker, Kamiel Raes, Cyriel Moerenhout, Gus- taaf Lauwereys, Cyriel Van Im pe, Jozef Ribbens, Benoni Hendrickx en Gewestelijk ont vanger Jules Vermaercke. De plaatselijke politie en rijks wacht in de personen van: Ka- rel Veriaeckt, Robert Beirens en ere-veldwachter Frans Be irens. Adj. Fierens en Cdt. L. De Schutter. Onderwijzend personeel, op rust gestelden: Domoniek Raes, Gilbert Flobert, mw. Suys - De Rijcke, Jozef Van Den Eeckhout, Mevrouw De Roeck - Maesschalck, Maria Sterck, Arthur Burm.s en E.Z. Gabriel. Religieuzen: Pastoor Dambre, 76 jaar en 50 jaar priester; E.Z. Hadewych (geb. Van Cau- ter) Overste kloostergemeen schap St. Jozef te Mere. Pastoor M. De Cubber (15 j. pa rochiepriester te Mere). Sport: De voorzitter J. De Smet en de pioniers Emiel Lievens en Edward Soetinck van velo- club «De Lustige Trappers». Dr. De Vis, Edmond Van Vae- renberg, Octaaf De Groot en advokaat Raes als steunpila ren van de F.C. Mere: Prosper Van Den Eeckhaut, oud voorzitter, Edouard Van Impe, als huidig voorzitter van bas ketbalclub Erpe-Mere en Paul De Leenheer als eerste secre- OP VRIJDAG 20 AUGUSTUS: te 20 u.: lichting spaarkas in café Camu en café Welkom, te 20 u.: vooropening van de Boeken - Paten- en Bloemen- beurs, ingericht door de Davidsfondsafdeling te Hofstade: in de turnzaal van De meisjesschool: openingsuren: zater dag vanaf 17 uur, zondag vanaf 10 uur en op maandag vanaf 15 uur. OP ZATERDAG 21 AUGUSTUS: vanaf 14 uur: Groot Kermistornooi ingericht door VK Nieuw Hofstade op plein den Ezel. Programma: te 14 uur: VK Nieuw Hofstade - FC. GF. Copro 10 R - te 16 uur: FC. Strooiers Hofstade - FC. Blauwe Vlam Berlare. te 20 u.: hulde ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de klub. te 19 uur: Grote belotting in café Welkom: 1250 frank vooruit inleg beker. OP ZONDAG 22 AUGUSTUS: te 10 uur: terrein Steenberg: Wilskracht 2 - Gijzegem 2. te 10 uur: terrein Den Ezel: Pallieter Hofstade - Old Stars Aalst. te 14 uur: officiële ontvangst van de Aalsterse Bloemenfee - kiezer karnaval prins karnaval in zaal Welkom, tevens huldiging van Alfons De Grauwe als vijftigjarige voorzitter van het Hofstaads Feestcomité. te 14.30 u.: terrein Den Ezel: Scheepvaart Aalst - DDT Hofstade. te 15 uur: wandelconcert door KF Sint Cecilia majoretten. te 15.45 u.: dameswedstrijd FC Roosdaal - Hardy Hamme op plein Den Ezel. te 16 u.: plein Steenberg: W. Hofstade - Eendracht Aalst: kaderbeker Denderstreek. te 17 uur: prijsuitreiking van het kermistornooi in de kantien van VK. Nieuw Hofstade. OP MAANDAG 23 AUGUSTUS te 19 uur: grote belotting in zaal Welkom: 1250 frank vooruit inleg beker. OP DINSDAG 24 AUGUSTUS te 9 uur: Plechtige H. Mis ter intentie van de overledenen van de Zijpstraat, Wegvoeringstraat Kortenhoekstraat. te 9.30 u.: Jaarmarkt voor klein vee in de Zijpstraat, te 10 uur: Jaarmarkt voor groot vee in de Zijpstraat. Er is een prijzentafel van 10.000 frank voorzien, te 15.30 u.: Zeventiende Grote Prijs NV. Eurowas voor juniores BWB: inschrijving en vertrek in café Hilda, aan komst aan café 't Schuurken. OP WOENSDAG 25 AUGUSTUS te 15.30 u.: Wielerwedstrijd voor juniores BWB. OP DONDERDAG 26 AUGUSTUS te 9 uur: H. Mis ter intentie van de overledenen van de Dekenijwijk. te 9.45 uNeerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvelden van de beide wereldoorlogen, te 15.30 u.: 23-ste Grote Prijs Uurwerken De Grauwe voor Nieuwelingen BWB: inschrijvingen en vertrek: café Camu, aankomst zaal Welkom, te 19 uur: wandelconcert door KF Sint-Cecilia. te 22 uur: Groot Vuurwerk door Firma Boon op gemeente lijk speelplein. OP ZATERDAG 28 AUGUSTUS Grote Belotting in café Camu: 1000 frank inleg beker. Anvang te 19 u. OP MAANDAG 31 AUGUSTUS te 20 u.: trekking van de Grote Dekenijtombola in zaal Huldiging van het gemeentebestuur en vooraanstaande figuren tijdens de laatste kermis voor de fusie te Mere (el) taris van genoemde basket balclub en secretaris van de Gemeentelijke Sportraad. Verdienstelijke Jongeren: Willy Godaert atletiekkampioen; Van Tittelboom, accodeonvir- tuoos, Luc Van Impe, fotogra fie. Op socio-cultureel vlak: Paul De Cock (F.C. Mere, «De Mere laar» Gewestelijk Voorzitter Rode-Kruis Bloedtransfusie dienst). Richard De Neve (Burg. Bescherming). Kamiel Van Impe en Hendrik Moreels (record -bloedgevers en ac tieve leden van diverse groe peringen). Hector Van Der Biest (gewezen gemeente raadslid, C.M., lid C.O.O.). Gustaaf Goossens (N.S.B. oud-strijder 1914-18). Paul en Hubert Neckebroeck, Jef De Jaegher, Annie Sienaert, John Stalpaert, Lucien Neirinckx, Frieda Van Impe, Robert lliano (allen bestuurs- of actieve le den toneelgroep De Merelaar). Maurits Gabriels, (koster orgelist en stichter -voorzitter zangvereniging «Singhet vro»). Paul De Troyer en André De Graeve (stichters bestuursleden «Open Kring») Cyriel Tillon (muziekmaat schappij «Hand in Hand»). Ro ger Matthijs, (bestuurslid van verschillende verenigingen). Albert D'Hoker, Yolanda Suys en Julien De Vuyst (Stichters bestuursleden «Heemkundige Kring»). Albert Flobert (samen met hogergenoemde ere- veldwachter Beirens de bezie ler van de club «Derde Leef tijd»). Etienne Bliky, Paula De Moor, Luc Vindevoghel (kwis- kampioenen samen met ho- gergenoemden H. Necke broeck en P. De Troyer). Hulde ook aan de Erpenaar Roger Sergant (verkeerspark). Bur gemeester Den Herder besloot met te zeggen dat er wellicht nog heel wat «Stille» werkers vergeten werden maar ook hén dankte hij in naam van de be volking! Nadien werd het een gezellig onderonsje dat tot in de vroege uurtjes duurde. Karei De Leenheer Vorig weekeinde 14 en 15 augustus, gingen voor de vijfde keer de feesten door van het Erembodegems jeugdhuis Eureka. Eureka bestaat nu reeds negen jaar. Op 14 oogst ging er een belotting en een discoshow door. Op 15 oogst was er voor de kinderen een ballonwedstrijd en voor de ouderen een zomernachtbai en een muziekwedstrijd. Op merkelijk was de gering opkomst voor alle aktiviteitenDeze moet zowel aan organisatieperikelen als aan de gekozen vakantieperiode toegeschreven worden,» merkte Eureka- voorzitter Jef Lambrecht op. Met hem hadden wij een gesprek over Eureka en over de feesten zelf. EUREKA Het allereerste begin moet gesitueerd worden ir^ april 1967. Toen opende Eureka, een kersverse jeugdklub in Erembodegem haar deuren. Hoewel het in de bedoeling van de stichters lag met een jeugdvereniging te starten, werd het uiteindelijk een club. Zo wilden de jonge mensen zelf het en zo zou het worden. Gestart werd met het opkalefateren van het gebouw, een oude Brouwerij aan de Stations straat (die nu verdwenen is). Gestart werd met «nul cen tiemen» en sindsdien is Eu reka toch reeds tot iets uit gegroeid. Als onafhankelij ke, niet-gekleurde jeugd klub stelde ze zich tot doel de «jongeren de gelegen heid te bieden elkaar te ont moeten in een ontspannen de en opvoedende vrijetijds besteding». (artikel 2 van haar statuten). Voorzitter Lambrecht merkte op dat wellicht deze neutraliteit oorzaak is van 'zo weinig overheidssteun. Er is wel een jaarlijkse subsidie van de gemeente, maar die is zeker ontroerend voor Eure ka. De club vergadert bv. in eigen lokalen daar waar dui venmelkersverenigingen en sportclubs in cafés vergade ren en dus minder onder houdskosten hebben. Heel veel morele en ook daad werkelijke steun (bv. i.v.m. het zoeken van een nieuw lokaal) mocht ze nochtans ondervinden van de plaatse lijke geestelijkheid. Eureka heeft nu een leden aantal van 150, volgens Jef «de helft te weinig». Hij voegde er nochtans aan toe dat zowat de_helft van de Erembodegemse jeugd wel eens over de drempel komt voor instuif, TD e.d. zonder daarom de aktiviteiten mee te volgen. Hij betreurde dat vele Erembodegemse jonge ren ontspanning gaan zoe ken in het Aalsterse uit- gaansmilieu. Ze zoeken er de anonimiteit en zoeken er hun heil in een commercieel oppervlakkig amusements leven. Jef merkte hierbij op dat jongeren veel minder kreatief zijn en zich minder engageren dan vroeger. Dit verklaart waarom sommige activiteiten (sport, TD's) meer en andere (knutselen, ateliers) minder belangstel ling genieten. Nu, sinds september '71, is Eureka woonachtig in de Keppestraat nummer 52. he vorig terrein was onteigend er kwam een brug over de spoorweg. We werden rond geleid doorheen het gebou wencomplex van wat vroe ger een boerderij was en we moesten erkennen dat zove le ruimtes werkelijk kreatief en smaakvol ingericht zijn. Nog steeds wordt er trou wens aan gewerkt. Soms wordt een van de zalen ook verhuurd aan groepen (kampeerders, kaarters...) die dit wensen. «Jeugd is leven en leven is evolutie! «Ook bij de activi teiten jn Eureka sinds haar bestaan kan men dit waar nemen. Vroeger bestond de bedrijvigheid hoofdzakelijk uit knutselen, emailleren en vlechtwerk. Na enige tijd werd het toneel (twee jaren werden met eigen mensen toneelstukken opgevoerd. Ze kenden een enorm suc ces. Nog nooit gezien in Erembodegem!). Na enkele tijd dan werden het gezel schapsspelen en voorlich ting. Nu is het al sport (atle tiek, voetbal, basketball - B.B.C. Erembodegem haar wieg stond in Eureka - fietsen, volley en schaken)" dat de klok slaat. Eureka houdt ook erg veel van samenwerking naar bui- tenuit. Op cultureel gebied maakt Eureka deel uit van de werkgroep van de Aalsterse jeugdhuizen. Materiaal wordt soms uitgeleend en geleend van Kreja. Met Kreja worden ook films gezamen lijk aangeschaft. Ook met Sint-Jorisclub wordt gere geld samengewerkt. Even eens wordt de hand gereikt aan enkele Erembodegemse verenigingen. In het club-- blad «konfrontatie» lezen we: «Iedere vereniging die meent met ons op bepaalde terreinen te kunnen samen werken zal zeker niet nutte loos op ons beroep kunnen doen.» EERSTE LUSTRUM EUREKAFEESTEN Met de organisatie van deze feesten liep duidelijk wat fout. Sommige leden wilden geen feesten, andere wel, de tent werd te laat aange vraagd, vedetten als Urba- nusvan Anus konden moei lijk in deze vakantieperiode gecontacteerd worden, er werden geen affiches ge drukt, andere jeugdklubs konden om tijdsredenen niet meer uitgenodigd wor den, enz. Ook was er nogal wat heibel over de te kiezen tweedaagse. Alles welbe schouwd was een weekein de eind juli inderdaad beter geweest. De meeste vakan tiegangers blijven thuismet die periode, terwijl ze rond deze tijd op reis zijn. Te laat werd begonnen met het or ganiseren van deze feesten. Toch kwam er nog een dege lijk programma uit de bus. In alle Erembodegemse huizen werd dit programma (extra editie «Konfrontatie») ver spreid. Deze twaalfduizend exemplaren moesten het doen als reclame. Toch bleef de opkomst vrij gering. Voor de belotting kwamen een dertigtal oude re en jonge mensen opda gen, wat nog vrij behoorlijk was. De discoshow, zater dagavond kreeg nochtans niet het verwachte succes. Een zaterdagavond met twee D.J.'s, die als «besten van de streek» aangekon digd waren (Will Harding en Sweet Dream) waren blijk baar geen voldoende trek pleisters. Ook voor de bal- OP VRIJDAG 20 AUGUSTUS: Tentoonstelling van schilderwerken in het gemeentehuis door M. De Smedt. OP ZATERDAG 21 AUGUSTUS: te 15 uur: Wielerwedstrijd voor Juniores BWB in wijk «Den Hoek». te 20 uur: uitbetaling spaarkas in café Den Uil. te 19 uur: uitbetaling spaarkas in café Colman - De Maeyer. te 20 uur: grote belotting in café Colman - De Maeyer: 500 frank vooruit. te 19 uur: uitbetaling spaarkas «De Volksvrienden» spaarkas «De Melisvrienden» beiden in café Klein Gijze gem. te 20 uur: tombolatrekking wielerclub «Melisvrienden» in café Klein Gijzegem. te 20 uur: uitbetaling spaarkas Half Time groot feestsou- per. te 19 uur: Groot Wanderconcert door «Vreugd en Deugd». te 20 uur: uitbetaling spaarkas «Uilenspaarders» in café Onder Den Toren. te 20 uur: Grote Duivenvlucht uit Quiévrain: 100.000 frank vooruit in café Duivenlokaal. OP ZONDAG 22 AUGUSTUS: te 15 uur: Grote Voetbalwedstrijd: W. Gijzegem - Appels: in het kader van de Beker der Denderstreek: terrein Den Hoek. elfe rorc !t aar '6S uzc }le »n h ïiaé Cer OP MAANDAG 23 AUGUSTUS: te 9 uur: H. Mis voor de overledenen van de gemeente, te 10 uur: Grote belotting in café Onder Den Toren: 1000 frank vooruit. van 12 tot 21 uur: Feestmaal van Hollandse mosselen in café Duivenlokaal. te 15 uur: Grote belotting 1000 frank vooruit beker, te 14 uur: Grote kaatslutte op wijk «Den Hoek», 500 frank vooruit: ploegen per lotensgeval uitgekozen, te 18.30 uur: Grote Belotting in café Klein Gijzegem: 1000 frank beker. OP DINSDAG 24 AUGUSTUS: te 9 uur: Mis voor de slachtoffers van de beide wereldoorlo gen. vanaf 12 uur: lekkere mosselen in café Den Uil. Ter gelegenheid van Drieskermis: feesttent uitgebaat door Jeugdclub Jome. te 10 uur: Grote Jaarmarkt op wijk Den Dries: voor paarden en kleinvee: inschrijving in café Plat Dak: duizenden fran ken aan prijzen: 1) afdeling geiten en schapen; 2) afdeling konijnen; 3) afdeling paarden: dit alles ingericht door Feestcomité met steun van Gemeentebestuur. De standplaatsen zijn in de omgeving van café Mic-Mic en café Plat Dak. te 10 uur: Wandelconcert door Klein Muzieksken. OP DONDERDAG 26 AUGUSTUS: te 15 uur: Wielerwedstrijd voor juniores BWB op wijk «Den Hoek». te 20 uur: Belotting 500 frank vooruit in café Colman - De Maeyer. te 20 uur: stekbolling voor vrouwen: prachtige naturaprij- zen. te 19 uur: Grote bolling in café Onder Den Toren: 500 frank vooruit. te 19 uur: Grote bakschieting in café Klein Gijzegem: uitda ger is Van Der Helst: 1000 frank vooruit inleg, te 20 uur: grote belotting in café Half Time: 1.000 frank vooruit beker. te 20 uur: Wandelconcert door 't Klein Muzieksken. te 21 uur: Prachtig vuurwerk op de weide aan 't Klooster. OP ZATERDAG 28 AUGUSTUS te 15 uur: Grote biljartprijskamp in café Half Time: 1000 frank vooruit beker. te 20 uur: Grote Belotting in café Klein Gijzegem: 1000 frank vooruit. OP ZONDAG 29 AUGUSTUS: te 15 uur: Grote Kaatslutte op het Dorpsplein. ejc eic et a oei erg iS 3.0 en I 0.0 ïgs otir eaa lonwedstrijd kwamen enorm weinig kinderen het huis uit en het zomernachtbal was ook geen voltreffer. Wat de ballonwedstrijd be treft, de inrichters hebben een groot aantal prijzen in geld en in natura voorzien. De prijsuitreiking heeft plaats op zondag 12 septem ber om 19 uur en wordt ge volgd door een originele TD. Jammer voor enige kinderen dat hun ballons vast bleven hangen in telefoondraden boven de koer van Eureka. Een plaatselijke duivenmel ker was ook niet zo verheugd om de ballons die in zijn dakgoot bleven hangen. Ze werden dan ook diezelfde namiddag nog weggeprikt. Ongetwijfeld zijn deze feesten hoogdagen geweest voor de leden zelf van Eure ka, ook al werd het naar buitenuit geen voltreffer. Duimen maar voor het tien jarig jubileum van de club volgend jaar! TOEKOMSTPLANNEN Sensationeel is het open stellen van het «knutselate- lier» voor aankomende jeugd (d.w.z. vanaf 11 tot en met 15 jaar). Deze jongeren kunnen over de lokalen b< schikken iedere zondag va 1.4 tot 16 uur. Als knutsela< tiviteiten zullen ze o.a. den: pitriét, emaillerer kunstglazuur, koordvlecl ten, tekenen, naaien, zee druk, schilderen en collag De definitieve start is zof dag 5 september. Belant stellenden nemen liefst kor tact op met de club hiervoo In november zal Eureka oo een nieuw voorzitter krijger Jef lambrecht vond dat nadelen aan verbonden zij wanneer iemand te lan voorzitter is. (hij is dit reed van in het begin). Jef zi nochtans in het bestuur va de club blijven. Ook zij deelname aan de gemeente verkiezingen speelden me in zijn beslissing. Volgen hem is één en ander moei met mekaar te verenigingen Eureka is gewoon ee jeugdclub die nodig isen zi heeft voor de jeugd in Erem bodegem. Haar gestadig werking en haar ruimtelijk mogelijkheden (di&alle an dere clubs moeten doe steigeren) dienen daar bor voor te staan. P.D De organisatoren van de Eureka Jeugdclubfeesten net voor de ballonwedstrijd (jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 8