VERDEDIGING FAALT 0. Erpe wordt aan ernstig test onderworpen Gunstige klassering streefdoel van S.K. Grembergen i H.C. DUFFEL NIPT VOOR BRABO J0CHEW0A NAAR HET VIERDE SEIZ0EI RUDI HALEYDT EN LOUIS NEVENS: IN BEKERMATCH TEGEN ELKAAR I" "Beker der Denderstreek" A l> U K.A.V.D.-GERHEES 1-2 Kursus voor kandidaat-scheidsrechters IE - -- Tornooi Brabo Denderbelle 18 De Dendermondse new lookploeg helft het tegen Gerhees~ niet kunnen waarmaken en dit zette wel een felle domper op de verwachtingen die werden gesteld. De Ros Beiaard- zonen geraakten moeilijk op tempo en alles bleef beperkt tot ben slordig heen en weer getrap. De bezoekers kort opzittend en vrij hard, wat verklaart dat ref. Van der Lirw'en vier gele kaarten uitdeelde, waren bijzonder gevaarlijk langs hun snelle spitsen, die de Dendermondse defensie herhaaldelijk in verlegenheid brachten. Het gebrek aan organisatie kwam duidelijk aan het licht bij de twee doelpunten van de bezoekers. In het middenveld werd ook niet genoegzaam aangesloten, zodat een nochtans zeer be drijvige Van Damme weinig gelegenheid kreeg om zich te laten gelden. Ontegenspreke lijk maakt K.A.V.Dendermon- de een moeilijke periode door. De inzet van de spelers is er blijkbaar wel maar op elkaar ingespeeld zijn ze zeker niet. Er is tevens het feit dat van de nood een deugd dient ge maakt. Zo akteerde midden velder Maes op de midvoor plaats en schoot hier zicht baar in snelheid te kort. Nor- bert Van den Dungen als laatste man is eveneens een noodoplossing. Deze laatste gaf- ons inziens nochtans een flinke wedstrijd weg. Op het halfuur redde een gemaakt doelpunt op de lijn en hij was zowat de enigste die de Dendermondse spitsen in één tijd wist aan te spelen. De Waegenaar was wel iets beter dan tijdens de laatste oefen wedstrijd maar mist duidelijk techniek bij het kopspel. We gaan voor deze bekerneder laag zeker niet aan de klaag muur staan - al is het een ieder duidelijk geworden dat paars-blauw een moeilijke kompetitie tegemoet gaat. In de komende weken kan nog heel wat geschaafd worden en krijgt trainer Van den Berghe hopelijk de juiste opstelling op papier. De ne derlaag van zondag zal mo gelijks nieuwe kommentaren openen rond de spelers De Bleeckere en Van Belle, die het verder laten afweten. We kunnen de houding van het K.A.V.D. - bestuur evenwel volledig bijtreden hun terug keer met geen knieval af te dwingen en dan maar liever deze jonge en minder ervaren jongeren het veld in te stu ren. Wanneer deze ploeg de steun van de supporters krijgt krijgt kan het tij wel eens snel keren. V.C. Ze komen allebei uit Gijzegem. Op de speelplaats van de jongensschool, waar „meester Gaston" als geïnteresseerd "scout" voor "zijn" Wilskracht toekeek, mochten ze allemaal tegen een balletje trappen tussen de lesuren in. Zowel Louis Nevens, de oudste van de twee, als Rudi Haleydt belandde bij de plaatselijke voetballdub. Niet voor lang het jonge talent „verhuisde" naar Eendracht Aalst. Mettertijd Liepen de wegen van Nevens en Haleydt uit een. „Wroeter" Nevens was een beetje te braaf en te bescheiden om de doorbraak op het hoogste niveau te forceren, maar in de scha duw bleef hij niet hij maakte een ommetje langs SK Aalst, belandde bij Nino- ve en was vorig seizoen top scorer. Tijdens de transfert- periode ondertekende hij een kontrakt dat hem voor twee seizoenen aan Derde Nationa- ler Willebroek bindt. Een beetje ver van huis eigen lijk, want als politie-agent moet Lowieke zijn „uren kloppen". Hij kombineert zijn beroep en zijn sport zogoed als enigszins mogelijk. Nevens rooit het wel. Eigenlijk stond dn het dooie seizoen ook Eendracht Aalst in de rij om haar gewezen speler opnieuw over te nemen, doch de dirigenten keken net iets te lang de kat uit de boom. In zijn gloednieuwe oranje- trui bekerde Louis Nevens tegen Virfon. En scoorde. Aan die 2-1 overwinning die na het eindsignaal op de bordjes stond, houdt Wille broek een match tegen Wa re gem over. Uitgerekend met die Eerste Nationaler voetbalt Rudy Haleydt. Rudi, die na een eerder bewogen Aalster-se pe riode nu al aan zijn vierde seizoen bij Waregem toe is. Dit aalvlugge duiveltje dat verdomd goed de goal weet staan, duwde afgelopen week einde „sparringpartner" Wa terschei met twee doelpun ten in de nederlaag. Als Louis Nevens fit is, wordt het duel HaleydtNevens, een match in de match. Met elkaar in de clinch gaan de gewezen „wapenbroeders" niet ze lopen beiden in de spits. Hun opdracht Scoren. Teoretisch staat Rudi voor de gemakkelijkste opdracht omdat hij in de (op papier) beste ploeg staat. Iedereen kijkt evenwel benieuwd uit naar de prestatie van Louis Nevens die evenals Haleydt een gevreesd goalgetter is. (mm) Geen al te hoge verwachtin gen bij de Grembergse derde provincialer S.K. voor het komende seizoen, maar dan toch de stille hoop op een gunstige klassering. Titelam- bities koestert men niet bij S.K. Grembergen, ploeg die men dan toch wel eens in zake jeugdwerking in het zonnetje mag schrijven. De club is moreel en financieel kerngezond met een Leiding die men dan toch wel eens als voorbeeld mag stellen voor tal van clubs uit de streek, ook diegenen die enkele reek sen hoger spelen. De werking die de clublei ding sedert het bestaan van de club aan de dag legt heeft reeds zijn resultaten gegeven. Enkele jeugdspelers werden reeds vroeger aangeworven door ploegen uit de natio nale reeksen en de jongste transfert die S.K. deed met name de verkoop van Dirk De provinciale scheidsrechterskommissic van Oost- Vlaanderen organiseert kursussen voor kandidaat- scheidsrechters. De lessen lopen over vijf zaterdagen en zijn gratis. Zowel mannelijke als vrouwelijke kan didaten die de leeftijd van 17 jaar bereikt hebben, kunnen eraan deelnemen. Eerste les zaterdag 4 sep tember. Inschrijven gebeurt tot ten laatste 31 augustus bij de heer Julien Van Renterghem, Rabotstraat 13, 9050 De kandidaturen moeten vergezeld zijn van een door het gemeente- of stadsbestuur af te leveren getuig schrift van goed gedrag en zeden. Naar gelang van de inschrijvingen worden lessen gegeven te Aalst, Dendermonde en Wetteren. inlichtingen worden graag verstrekt door de bestuursleden-scheidsrechters van de vriendenkringen en door de technische raadgevers van deze vriendenkringen, tevens leden van de Provinciale Scheidsrechterskommissie, de heren Jozef Vijverman, Avondelsbaan 6, 9440 Erembodegem, tel. 053-70.43.41, en Marcel Van Hauwermeiren, Krabbegem 40, 9298 Wichelen, tel. 052-42.38.96, verstrekken graag inlichtin gen. Scheidsrechtersvriendenkring Wetthra houdt statutaire vergadering De vriendenkring van voetbalscheidsrechters „Wetthra" vergadert voor de eerste keer dit seizoen op zaterdag 28 augustus te 19U.15 in het lokaal „Sportarena", Grote Markt te Wetteren. Op de agenda staan enkele belangrijke punten even tuele statuutswijzigingen, een toespraak door I'SK-lid Marcel Van Hauwermeiren, bestuursverkiezingen, een eerste wedstrijd in de kwis „Ereprijs Wetthra, en een punt „Allerlei" met gratis tombola voor de aanwezigen. Scheidsrechters van de KBVB, ook niet-leden van de, vereniging, mogen naar deze vergadering komen. Deferrere naar Eendracht Zele schijnt voor laatstge noemde wellicht een mee valler van belang te worden. Tevreden is men alvast in Zele van de jonge Deferrere. Dat vernamen we trouwens zelf uit de mond van trainer Eddy Bertels. Hoe ziet men nu bij S.K. Grembergen de komende kompetitie tegemoet Clublcider Herman Burgh- graeve hierover „We staan wellicht voor geen te gemakkelijke periode" al dus de werker van het eer ste en het laatste uur. „Toch is ons enige streefdoel het behalen van een eervolle plaats. In de voorbije jaren kenden we steeds een moei lijke start en mijn inziens zal het komende seizoen hierop geen uitzondering ma ken. Op dit ogenblik zoeken we immers nog naar de juis te opstelling. In de voorbije drie weken zijn we reeds met drie verschillende elf tallen in het veld getreden. Dit had enerzijds zijn reden door het feit dat nog titula rissen ontbraken als gevolg van de verlofperiode, maar anderzijds waren er toch spe lers die „hun kat" naar de trainingen stuurden. Tijdens de recente wedstrijden voor de beker van de Dender streek werden het twee overwinningen respectieve lijk tegen de invallers van K.A.V.D. en tegen Gijsegem en de voorbije zondag werd het evenwel een nederlaag tegen Robur. Nu zaterdag aanstaande spelen zowel in vallers als eerste ploeg res- pektievelijk om 14 en om 16 u. tegen Eendracht Sint- Gillis. Dat wordt dan een laatste oefengalop alvorens de strijd om de punten gaat beginnen" aldus clubleidcr Burghgraeve. Op vijf september start dan de kompetitie voor S.K. Grembergen met een eerste wedstrijd aan huis tegen Si- naai. Een weekje later staat een verplaatsing naar Krui- beke op het programma om nadien aan huis Sparta Waasmunster repliek te ge ven. Meer dan ooit een start met vele vraagtekens... D.M.E. Op het laatste schiftingspro gramma dat nu zondag in het kader van de «Beker der Den derstreek» dient afgewerkt, staan meerdere interessante ontmoetingen op het pro gramma. Zo zal oranje Erpe. de ploeg van J.B. Pfaff, die dit seizoen met gewettigde ti- teambities vertrekt, aan een leerrijke test worden onder worpen. De spelers van voor zitter en oud voetballer van Volharden Aalst Bert De Smet worden immers gekon- fronteerd met de sterke for matie van St.-Laevens Hou- <tem, dat bekwaam wordt ge acht opnieuw een hoofdrol te spelen in de tweede provin ciale. Erpe zal dan ook al di- rekt weten hoever het staat op het «affiche» uiteraard een paar der bijnummers die de belangstelling zullen wekken. Te Meldert spelen Thor en Eendraohit tegen elkaar. Op papier is Eendracht de sterk ste ploeg, doch in een derby- geval weet men nooit. Er is ook Herdersem Wieze, die heel wat kijkers moet lokken. Mere - Vlierzele moet tot een degelijk kijkstuk uitgroeien, terwijl te Denderleeuw ook de derbysfeer zal aanwezig zijn met het treffen F.C. - Standaard. S.K. Aalst ont vangt het. bezoek van S.K. Erembodegem en zou logisch zijn puntenatotief met twee eenheden moeten verhogen. Het programma. UITSLAGEN VAN 22-8-76 GROEP I REEKS A Gijzegem - Sparta Appels 3-0 St.-GiUis - Zand. Appels 1-1 Schoonaarde - Boonwijk 3-0 KAVD - E. Grembergen 1-6 FC Robur-SK Gremberg. 3-0 REEKS B E. Meldert - SK.Lebbeke 4-2 FC Wieze - Th. Meldert 0-3 Opstal - Herdersem 0-1 FC Baasrode-Buggenhout 1-1 STAND 1) F.C. Robur 3 6 2) Sparta Buggenhout 3 5 3) St.-Gillis 3 5 4) E Grembergen 3 4 5) Eendracht Meldert 3 4 6) S.K. Grembergen 3 4 7) F.C. Baasrode 3 4 8) Th. Meldert 3 4 9) Zand. Appels 3 3 10) KAV Dendermonde 3 2 11) W. Gijzegem 3 2 12) Schoonaarde 3 2 13) SK Lebbeke 3 2 14) Sparba Appels 3 2 15) FCWieze 3 2 16) SK Herdersem 3 2 17) Opstal 3 1 IS) RC Boonwijk 3 0 GROEP n REEKS A Denderhoutem - Okegem 0-3 RC Haaltert-Ede Haaltert 1-1 St. Denderl. - Ophasselt 1-1 E. Winndk - FC Denderl. 11-2 Appelterre - Pöliare 3-0 REEKS B Onkerze'e - Bonanza 3-1 SK Geraardsb. - Moerbeke 1-5 S. Geraardsb Viane 4-0 V.K. Geraardsb.-Schendelb. 2-0 Overboelare - Deftinge 1-1 STAND 1) E. Winnik 3 6 2) V.K. Onkezele 3 5 3) Sparta Buggenhout 3 4 4) Viane 3 4 5) Okegem 3 4 6) Appelterre 3 4 7) Moerbeke 3 4 8) FC Denderleeuw 3 4 9) F.C. Bonanza 3 4 10) R.C. Haaltent 3 3 11) Ophasse'it 3 3 12) St. Denderleeuw 3-3 13) V.K Geraardsbergen i 3 -3 14) Deftimge 3 3 15) S.K. Geraardsbergen 3 2 16) Denderhoutem 3 2 17) Ede Haaltert 3 1 18) Overboelare 3 1 19) Schendelbeke 3 0 20) V.K. Pollare 3 0 GROEP III REEKS A Steenhudze Kerksken 0-2 Voorde - Oudenhove 0-0 Heldergem - Aaigem 0-3 Outer - Zobtegem 2-1 REEKS B St.-L. Houtem-HiMegem Burst Borsbeke VMerzele - Erpe Erandegem - FC Mere Bambrugge - Herzele STAND 1) FC Kerksken 2) Borsbeke 3) St.-Lievens Houtem 4) S.K. Aaigem 5) RC Bambrugge 6) FC Mere 7) O. Erpe 8) Oudenhove 9) SV Voorde 10) S.K. Vlierzele 11) Burst 12) SV Outer 13) Herzele 14) Erondegem 15) SV Zottegem 16) Steenhuize 17) He'dergem 18) Hi 1 legem 5-1 1-5 1-2 1-3 4-1 3 6 3 6 3 6 3 6 3 4 3 4 3 4 3 4 3 3 3 2 3 2 3 2 3 1 3 1 3 0 lerrAj naarj GROEP IV REEKS Schellebelle - Overmere 0-3 Massemen - J. Lede 0-2 Mere-Erondegem Een aanval i de nieuwe Tweede Provincialer uit de Van Impegemeente. (EL) Smetlede - RC Wetteren FC Berlare Serskamp Wichelen - Bavegem REEKS B E. Nieuwerkerken-Doggen S.K. Eremb - W. Moorse]1 Hofstade - E. Aalst Edixvelde Sch. Moorsel er S.K. Welle - S.K. Aalst STAND 1) Wilskracht Moorsel 2) Shr. Moorsel 3) Serskamp 4) Overmere 5) R.C. Wetteren 6) E. Nieuwerkerken 7) Hofstad 8) J. Lede 9) S.K. Welle 10) S.K. Wichelen 11) S.K. Berlare 12) S.K. Aalst 13) F.C. Edixvelde 14) Bavegem 15) SK Erembodegem 16) ScheUebelle 17) Massemen 18) Smetlede 19) E. Aalst 20) FC Doggen 4E SPEELDAG 28 AUGUSTUS 1976. GROEP I REEKS A S.K. Gremb.-S.G. Dendei E. Grembergen-Schoonaai Sp. Appels-Robur Z. Appels-K.A.V. Dendei Boonwijk-Gijzegem REEKS B Sp. Buggenhout-Opstal Lebbeke-Baasrode Th. Meldert-E. Meldert S:K. Herdersem-Wieze GROEP II REEKS A PoMare - R. Haaltert F.C. Denderl.-St. Denderl.^ Okegem-Appelterre Ede Haaltert-Winnik Opshasselt-Denderhoutem REEKS B Deftinge-S.K. G.bergen Schendelb.-S.P. G.bergen Bonanza-Overboelare Moerbeke-V.K. G.bergen Viane-On kerzele GROEP IH REEKS A Zottegem-Heldergem Kerksken-Outer Oudenhove-Steenhuize Aaigem-Voorde REEKS B Herzele-Burst Mere-Vlierzele Hililegem-Bambrugge Borsbeke-Erondegem Erpe-St.-Lievens Houtem GROEP IV REEKS A Bavegem-Massemen Serskamp-Smetlede Overmere-Wichelen Lede-Berlare kor Schellebelle-R.C. Wetterenpnt REEKS B S.K. Aalst-S.K. Erembodea d S. Moorsel-Hofstade 1 vc Doggen-Welle aar W. Moorsel-Edixvelde feil E. Aalst-Nieuwerkerken J. [et al lint «ei t-Z Het tornooi van Brabo Denderbelle werd na een spannende finalewedstrijd gewonnen door H.C. Duffel. De tweede natio naler won van Brabo Dnderbelle de andere reekswinnaar, met het kleinste verschil. Tijdens deze finale bewees Brabo klaar te zijn om de strijd in derde nationale met sukses aan te vatten. De strijd voor de derde en de vierde plaats verliep in het voordeel van Sparta Aalst. Rosis Aalst, duidelijk nog in rodage periode, moet nog wel wat werken wil het tijdig klaar komen voor de nakende kompetitie. SK Grembergen legde beslag op een vrij ontgoochelende vijfde plaats. De Gremberge- naars speelden echter vrij onvolledig, zelfs voorzitter J. Van Damme diende de pan toffels aan te trekken Avantl Lebbeke de tornooi favoriet eindigde zesde en laatste. De Lebbekenaars wa ren echter niet met hun ba sis ploeg te Denderbelle aan wezig. Trainer Janssens ver klaarde ons dat hij in het teken van zijn jeugdpolitiek verkoos naar Denderbelle te komen met een jeugdploeg. Deze Avanti ploeg deed het echter niet slecht en verloor een paar wedstrijden, te wij ten aan het doelpunten ne gatief wegens reeksverschil. Wij vragen ons tevens af of het voor de inrichters inte ressanter ware geweest in dien het Avant fanion team aan het tornooi had deelge nomen. Zou de overmacht van Avanti niet al te storend geweest zijn in een spannend tornooi verloop UITSLAGEN Reeks A SK Grembergen 1) - Rosis Aalst 6-14 Rosis Aalst - HC Duffel 7-12 HC Duffel - SK Grembergn 12-8 12-8 RANGSCHIKKING 1 HC Duffel 4 p. Reeks B Avanti - Sparta Aalst +2) Sparta - Brabo Denderb. Avanti - Brabo Denderb. 2) RANGSCHIKKING 1. Brabo Denderbelle 2. Sparta 3. Avanti Finale wedstrijden voor de 5e en 6e plaats Avanti - S.K. Grembergen -f 3) 2. RosLs Aalst 3. SK Grembergen 2 p. 0 p. voor de 3e en 4e plaats Sparta Aalst - Rosis Aalst j voor de le en 2e plaats Duffel - Brabo Denderbelle 1) 10 ro< kt Toen wij één jaar geleden, omstreks dit tijdstip, opperden dat Jochewoa een moeilijk seizoen tegemoet ging, hebben wij ons dus niet vergist. De jonge Aalsterse handhalpioeg moest na twee seizoenen van vooruitgang bevestigen in zijn derde levensjaar. Uit ervaring weten wij dat dit steeds een moeilijke opdracht is voor een jonge klub. Ook Jochewoa heeft deze regel moeten ondergaan. Het werd hen nog moei lijker gemaakt door de perikelen niet de kalender tijdens het seizoenbegin. Ontgoochelde spelers en een ontgoochelde trainer daagden niet meer op en toen tot overmaat van ramp nog een paar basisspelers gekwetst geraakten werden de moei lijkheden nog groter bij Jo chewoa. In de kompetitie werd het dan ook een teleur stellende eindrangschikking. Seizoen 1976-1977. De voorbereiding op het ko mende seizoen verliep niet al te vlot. Ontgoochelde spelers en bestuursleden kwamen maar moeilijk in beweging maar uiteindelijk lijkt het er toch op dat Jochewoa sterker zal te voorschijn komen dan in het. verleden. Naar alle waarschijnlijkheid zal W. Coen de trainingen leiden. Deze licentiaat L.O. hoeven wij niet meer voor te stel len. Jarenlang speler en trai ner bij E.V. Aalst en ook op nationaal vlak aktief in de opleiding van trainers kan W. Coen enorme diensten be wijzen aan Jochewoa. Samen met W. Coen komt Et. Van Eyghem de Jochcwoa-rangen versterken. Met. Van Eyghem wordt zonder twijfel het kee persprobleem opgelost. Deze Van Eyghem speelde jaren lang in het doel van E.V. Aalst en elke handballiefheb ber herinnert zich zonder enige twijfel nog de reuze matchen die deze spektaku- laire keeper voor het voet licht bracht. Jochewoa verlaat de koer van het St.-Maartensinstituut en speelt zijn kompetitiewedsfl den nu ook in de stedelif sporthal „Ten Rozen" zondagnamiddag om 16 Ook is het de bedoeling trainingen te laten doorgt in de sporthal. Hier is I nog een kwestie van het J schikte uur te vinden, stuurslid H. De Groeve ons te ook te zeggen Jochewoa rekent op nieuwe aanwerf van spelers. Het St.-Maartenl stituut vindt hij hiervoor® geschikte voedingsbodem.! Transfert» M. en E. De Col naar E.V. Aalst (één sei/.oeil J. Moens en Huybrechts v4 h E.V. Aalst.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18