ANDRE DOOMS: NIEUWE VOORZITTER FEESTKOMITEE ALLEE GEI |Het gebeurde in uw straat I r m DIAMANTEN BRUILOFT 4 - 27-8-76 - De Voorpost We belden aan. Een vriendelijke mevrouw liet ons binnen. We mochten graag even wachten, want meneer was nog niet thuis. Vergadering hier, vergadering daar. Hoe gaat dat. Drie minuten later, zeer stipt dus, kwam hij binnen. Hij had zich merkbaar gehaast. Recht uit de Keizershallen. Een nieuwe job erbij: voorzitter van het Feestkomitee. En dat vlak vóór de Jaarbeurs. Nog wat werk meer: niemand die daaraan twijfelt. Werk had hij trouwens al ge noeg, André Doorns. Hij is ambtenaar bij de A.S.L.K., be last met het huren en aanko pen van gebouwen en openen van agentschappen. Een be langrijke funktie dus. Maar bij de A.S.L.K. heeft men blijkbaar geweten in wiens handen men deze verantwoordelijkheid gaf. De heer Doorns is een vlot spreker. Hij heeft een aange naam en sportief voorkomen. We vroegen uiteraard niet naar zijn leeftijd. Maar alleszins is hij «ouder dan je denkt». Hij is ie mand die volledig vertrouwen geeft. En het is gemakkelijk met hem te praten: wat hij ver telt is goed doordacht afgewo gen en klaar. Hij is zakelijk en tegelijk spiritueel. Iemand die zich overal op vaste grond be weegt, eenvoudig, maar vast beraden. Maar daarmee is de kous niet af. André Doorns is ook reserve luitenant-kolonel bij het Vlieg- wezen. Wat sociaal-kulturele zaken betreft, is hij voorzitter van het «Overlegkomitee van de rijksonderwijsinstellingen van Aalst», voorzitter van de ouderverenigingen van o.a. het Ateneum. Hij is ondervoorzitter van de «Lodewijk De Raet- stichting Dender Noord». Voor wat de sport betreft: ar rondissementeel voorzitter van het Belgisch Olympisch Komi- tee, ondervoorzitter van de Koninklijke Atietiekklub Een dracht Aalst, bestuurslid (belast met propaganda) van de Belgi sche Koninklijke Atletiekbond, en lid van het (uitvoerend) be stuur van het stedelijk sport- komitee. Hij is ook lid van het dagelijks bestuur van de PW-Aalst, en van deze partij ook plaatsver vangend gemeenteraadslid. Eveneens is hij lid van het Na tionaal Kongres van de PW. Voeg daarbij nog zijn bestuurs lidmaatschap van de «Draec- kenieren», dan heeft men er helemaal geen moeite mee om te snappen dat hij nog weinig thuis is. Een delikaat punt over igens om in aanwezigheid van echtgenotes aan te raken. We vroegen het aan mevrouw Doorns: «Maar ze was het ge woon», zei ze. «Ze begreep het volkomen.» En je voelde dat ze 't liever anders had. Je voelde ook dat ze een grondig ver trouwen had in haar man. Ze schonk koffie en een pintje, en verdween weer naar het terras om verder te praten met doch ter Mia (zoon Jan was niet thuis). Een harmonisch gezin Je voelde dat zó De heer Doorns heeft zijn veel vuldige aktiviteiten trouwens «op aanvraag» van anderen aanvaard. («Ik loop niet graag in de kijker, hoor!») Zo ook het voorzitterschap van het Feest- komitee. En dit is wel een spe ciale geschiedenis. Ze getuigt ook van de diepmenselijkheid die de heer Doorns eigen is. Uit respekt voor Fons Singelijn (zijn schoonbroer) weigerde André Doorns als vast voorzit ter aangesteld te worden. Hij vond dat de vorige voorzitter niet «vast» mocht vervangen worden, zelfs niet als gewoon lid («Fons verwezenlijkte daar voor teveel!»). De partij droeg André Doorns dus als waar nemend voorzitter voor en het Feestkomitee stemde ja. André heeft dus aangenomen. Op onze vraag of hij bij de vol gende legislatuur als vast voorzitter zou willen aangeduid worden, antwoordde de heer Doorns dat dit nu nog helemaal niet te zeggen valt. «Er kan immers nog zoveel verande ren,» zei hij. «Veel zal afhan gen van het nieuwe bestuur van Groot-Aalst.» STUDIE OVER VERNIEUWD FEESTKOMI TEE De heer Doorns vond wel dat er zo vlug mogelijk na de jaar beurs in de schoot van het Feestkomitee een studie moest gemaakt worden aan gaande de vernieuwde taak van dat Komitee (na de fusie). Daarin zou rekening moeten gehouden worden met de pro blemen, specifiek voor Aalst zelf en de bijkomende gemeen ten (b.v. karnaval, pikfeesten, enz.). Want het Feestkomitee zal uiteraard een verruimd ko mitee worden. In deze studie zouden suggesties voor de werking van het feestkomitee kunnen behandeld worden, om dit komitee zo efficiënt mogelijk te laten funktioneren. VZW André Doorns ging de proble men rondom de VZW-in-spe (wat zo onderhand in Aalst een heet hangijzer is geworden) niet uit de weg. Een ontwerp in het bezit van Burgemeester en Schepenen, werd van de no dige opmerkingen voorzien. Een eerste punt: aan de leden van de beheerraad «mogen» zitpenningen toegekend wor den. Het feestkomitee heeft gevraagd dit te schrappen. (De heer Doorns zelf is tegen zit penningen, omdat men dan meer «gebonden» is). Punt twee: naast schepen, staddse- kretaris, ontvanger en een aan tal leden van de gemeente raad, werd bepaald twee leden van het feestkomitee door dit komitee zelf aan te duiden. Men heeft echter voorgesteld van elke partij één lid af te vaardigen. En een derde punt was, dat er in dit ontwerp geen sprake was van de sekretaris van het feestkomitee. Volgens de heer Doorns berustte dit echter gewoon op vergetel heid, en heeft men de aan dacht van het Stadsbestuur hierop willen vestigen. Er werd verder ook het verzoek gedaan het feestkomitee tijdig op de hoogte te stellen wan neer een definitief ontwerp klaar zou zijn. De heer Doorns, en gans het feestkomitee, is wel akkoord dat er een zekere «wettelijkheid» (in de vorm van een VZW) mag ingevoerd wor den. Niet dat er «onwettelijk heden» zouden gebeurd zijn, maar gewoon om sommige misverstanden op te ruimen. En die zijn jammer genoeg ge weest, zegt ons de heer Doorns, ook omdat enige za ken in de stad nogal overtrok ken werden in het verleden. De werking van het feestkomitee is volgens de heer Doorns goed, wat er ook gezegd wordt. Politiek telt niet mee als er be slissingen genomen worden En wat het absenteïsme be treft: dit is relatief gering. De vergaderingen worden over het algemeen goed bijge woond. Er zijn echter altijd om standigheden die iemand kun nen weerhouden. Men verga dert tenslotte 48 keer per jaar. Maar toch, zo zegt ons de nieuwe voorzitter, zou de af wezigheid kunnen opgetekend worden, zoals dat in het sport- komitee is gebeurd, waar als gevolg hiervan twee leden werden vervangen. Het feit dat het feestkomitee een VZW wordt, zou ook ten goede kunnen komen aan de «openheid» naar buiten uit die er volgens de heer Doorns misschien niet altijd genoeg aanwezig is geweest POLEMIEKEN Hij vondt ook dat, wanneer men in verband met het feest komitee, over gelduitgaven spreekt, men enige zaken toch niet uit het oog mag verliezen. Men betaalt nu in de Keizers hallen 20 F inkom voor shows die anders 80 F tot 100 F kos ten Het feestkomitee heeft de feesthallen ingericht. In ruil mag dit komitee de hallen ge bruiken. Maar de stad verhuurt ze natuurlijk ook aan anderen. Hetzelfde geldt voor tribunes, vlaggen enzoverder. De op brengst van de foor gaat normaal naar de stad. Het feestkomitee wordt natuurlijk wel gesubsidieerd, maar als er winst gemaakt wordt, komt die ten goede aan andere feesten: Sint-Maartensfeest en Karna val bijvoorbeeld. Het feestko mitee heeft van het stadsbes tuur de opdracht gekregen om feesten in te richten (de ge meenteraad stelt de leden aan). En het komitee doet dit zo goed mogelijk. En let wel: in samenwerking met de stad. Deze samenwerking verloopt over het algemeen heel vlot. Np elke vergadering wordt trouwens een verslag naar het stadsmagistraat doorgestuurd. En wat de vergoeding van de sekretaris van het feestkomi tee betreft: in feite is deze geen lid van het komitee, maar in zijn funktie aangesteld door de stad. Komiteeleden worden niet vergoed. Met karnaval en dergelijke, maakt hij trouwens heel wat overuren. Werk dat binnen de normale werkuren niet kèn gedaan worden. Waarom zou hij niet mogen vergoed worden? Kijk, vervolgt de heer Doorns, ik twijfel niet aan de goede be doelingen van de heer Pol De Paepe, maar hij had toch wat voorzichtiger moeten zijn met wat hij publiek maakte. Om maar één voorbeeld te noe men: de pintenhistorie. Met één liter bier vult men wel vier gewone glazen, maar geen drie grote. En er moet al eens een pintje gratis weggegeven worden. Maar dat wil niet zeg gen dat er geld weggegooid wordt! Bovendien was er toen al een kommissie aangesteld die als opdracht had uit te zoe ken waar besparingen konden gedaan worden. André Doorns raakte ook even het probleem aan dat gerezen In de Zonnestraal namen twee rij dende bromfietsers de handtas mee van Maria Verhulst. De poli tie stelde een onderzoek in. Op het kruispunt van de Van Der Nootstraat en de De Vilander- straat kwam het tot een aanrijding tussen de bromfietser Abdil en de fietser Leopold Van Sande. Deze laatstgenoemde werd zwaarge wond. De bromfietseren de duo- zitter Dirk Van den Abbeele wer den gewond. De wagen van Leona Fe Boeck werd bescha digd. Op de Albrechtlaan kwam het tot een aanrijding tussen de perso nenwagen bestuurd door Mare Aanrijding in de Vlaanderenstraat maandagavond omstreeks 19u.30.(el) Van Ooteghem en de bromfietser Uyttersprot uit Herdersem. Deze laatste werd gewond. Op het kruispunt van de Leopold- laan en de Groenstraat werd de voetgangster Magdalena Van den Eynde aangereden door de perso nenwagen van Robert Coreman uit Hekelgem. De voetgangster werd gewond. Tijdens het weekend slachtten twee Turkse gastarbeiders een schaap. Dit ging met een ritueel gepaard, eigen aan Turken. De politie, op klacht van geburen, kwam ter plaatse. Van de maaltijd kwam niets in huis. Sluikslachten is bij ons immers verboden. Door onbekenden werd ingebro ken in het appartement van Emiel Francois, Pontstraat 64. De die ven gingen er met enkele juwelen vandoor. In ditzelfde apparte mentsgebouw poogden zij ook binnen te dringen bij de heer Van Baelen, zij slaagden er echter niet in de deur te forceren. In de woning van Frans Van Rcn- terghem. Arbcidstraat, werd eveneens binnengedrongen en werden juwelen ontvreemd. Ten nadele van Guy De Neef werd op het Keizerlijk Plein een aan hangwagen gestolen. De stede lijke politic stelde een onderzoek in. In de herberg Mic-Mac in de Koolstraat, kwam uitbater Eddy De Nevc ten val in een aantal gla zen. Hij werd erg gewond aan de armen en overgebracht naar het ziekenhuis. In de Leo de Bethunelaan kwam het tot een aanrijding tussen de wagen bestuurd door Karei De Naeyer, deze bestuurd door Jozef Bastiaens uit Erembodegem en een derde wagen bestuurd door Hector De Coninck. Het twaalfja rig dochtertje van Bastiaens werd hierbij gewond. In de Merestraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenwa gen bestuurd door Jeannine Phi lips. Aasserendries 34, en de bromfietser R. Moock. De brom fietser werd licht gewond maar de duozitster Cathy De Groote uit Anderlccht werd met een sche delbreuk in het ziekenhuis opge nomen. Volgende week komt er eindelijk terug wat leven in de brouwerij... Dinsdag komt immers voor de eerste maal na de vakantie de gemeenteraad bij elkaar. Van het pro gramma is nog niet veel gekend. Toch hebben wij uit be- trouwbare bron vernomen dat er inderdaad (letterlijk en figuurlijk) weer leven in de brouwerij komt. Voor de derde maal op de vijf laatste gemeenteraadszittingen staat im mers dit heet hangijzer op de agenda. Sommigen plengen hete tranen over de verloren strijd, anderen vieren nog altijd triomf... Een ding is zeker: bier zal er op Nieuwerkerken nooit meer gebrouwd worden. De kieslijsten zijn voor sommige partijen nog niet vol ledig. De partijbonzen hengelen met een ongewone vastberadenheid naar sommigen die met vertwijfeling ieder aanbod weigeren. Een van de dertien, tevens voorzitter van een menslievende instantie wordt heen en weer geslingerd tussen hoop en wanhoop. Zal hij toegeven, of blijft hij weigeren, dat is de prangende vraag! Een wekelijks voorpostkroniekjespenner moet in feite toch een polyvalente persoonlijkheid zijn. Benevens te kunnen schrijven en lezen, moet hij ook nog kunnen typen (met niet teveel fouten, hé Roel?) en nu ook nog op de jaarbeurs staan. Daarom doen wij konde aan alle boeren, burgers en buitenlui van onze gemeente dat wij te bezichtigen zijn aanstaande zaterdag en zondag op onze stand - met - allures in de jaarbeurs. Belangstellenden zijn er steeds welkom voor informatie, een gesprekje, of wat dan ook.... André Dooms, waarnemend voorzitter van het Aalsterse feestkomi tee.(el) was naar aanleiding van het feit dat geen Aalsterse brouwe rij het bier levert op de Handels foor: het feestkomitee had op dracht gekregen van het sche penkollege om elke depothou der aan te schrijven. Dat is ook gebeurd. VLUG INGEWERKT De heer Doorns vertelt ons verder dat hij in het voorzitter schap tamelijk vlug ingewerkt was nadat de partij hem aan gesteld had. «Ik werkte als be stuurslid al veel samen met Fons», zei hij (André sprak met veel waardering en eerbied over zijn schoonbroer). «Hij was zeer mededeelzaam en hoorde graag ook de mening van anderen.» GAAT U IN DEZELFDE ZIN VERDER WERKEN? Inderdaad, dat zullen we alles zins doen, zegt de nieuwe voorzitter. De leden zullen wel helpen. Wat nu dringend op het programma moet, is een werk- verslag opmaken. Een soort inventaris van de feestelijkhe den. Want er zullen er heel wat bijkomen uit andere gemeen ten. In Aalst moet dat gebeu ren, en in de andere gemeen ten ook. Er moeten daar men sen voor aangeduid worden. Het feestkomitee zal uiteraard ook uitgebreid moeten worden. In de zin van Fons verder wer ken, wil dus nog niet zeggen dat er niets mag veranderen. Op voorhand kan men dat al lemaal niet weten, ledereen heeft inspraak in het komitee. Wanneer men veranderingen vraagt, kunnen die er dus ook komen. Waar het nodig blijkt zullen er verbeteringen komen. Trouwens, met zijn mentaliteit en zijn geest, had Fons dat ook gedaan. W.L. Als een bushalte een lushalte wordt, met voorbehouden par keren voor Lus, dan is het startsein gegeven voor een poli tieke schilderij-party.(el) Een gouden bruiloft vieren is al heel wat, doch een diamanten bruiloft, zestig jaar huwelijk, is slechts voor enkelen wegge legd Dit geluk viel verleden zater dag te beurt aan het echtpaar Henri Dierickx - Pauline Van Damme, gehuwd tijdens We reldoorlog 1 in 1916 Henri is er nu 90 en Pauline 82. Wegens deze heuglijke gebe urtenis werden ze uiteraard ten gemeentenhuize ontvangen waar ze, na een passende toe spraak, uit de handen van Bur gemeester Robert De Pauw een kopij van hun huwelijksak te, keurig ingebonden en ver zegeld, mochten ontvangen, Henri Dierickx, landbouwer, Vr was gedurende twintig ja< gemeenteraadslid en gedt rende 38 jaar kerkbaljutV0, («suisse»). Vijftien jaar lantke: speelde hij in de Baardegems iijl Harmonie. tic Van de dertien kinderen va en het echtpaar zijn er nog tien leven. Hij heeft ook 48 kleir kinderen en reeds 39 achtei kleinkinderen. Na een ferme receptie, waaroi burgemeester De Pauw d< oude tijd even liet herleven volgde dan in de zaal «On Huis» nog een Avondfeest me niet minder dan 124 genodig den. Heeft Baardegem over tien jaa een eeuweling? L.H Het diamanten echtpaar Dierickx-Van Damme samen met hun 10 kinderen, 48 kleinkinderen en 39[ achterkleinkinderen. Henri Dierickx (90) was 38 jaar kerkbaljuw te Baardegem.(jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 4