iucien Van Impe katapulteert Maertens aar regenboogtrui Lucien Van Impe en perman Vrijders -blikvangers DE POTTER DOET OUDE KLUB DE DAS OM EN JONG LEDE UITSTEKEND O Beroepsrenners [3de Nationale E. Aalst- S.V. Oudenaarde 2-1 Voetbaluitslagen van zondag 5 september 1976 *9 elfe Ostuni wereldkampioen worden /.at er voor Lucien Van ipe niet in. Het aantal kanshebbers was eerder beperkt: [oser, Maertens, misschien Lasa of ergens een kaaskop die idig de rivaliteit tussen de eeuwig verdeelde Belgen zou tbaten. Zoals tweede klasser Hennie Kuiper vorig jaar in oir. Lucien Van Impes domein is het hooggebergte: op de ippen van de cols is hij heerser naast God. De Tourwinnaar q leeft, in het sukses van Freddy Maertens en de nu eens aan ién zeel trekkende trikolore équipe, een ruim aandeel. ■ucien is een all-roundren- Bf. er. Hij kreeg echter geen iai purterstalent mee bij zijn eboorte. Dat zet hem :haakmat als het parkoers lak genoeg is voor „klassie- tS' e" koereurs zoals de reeds Dfienoemde Maertens, Van tï inden en andere „pijlen". ar' recies omdat het kransje andidaat-winnaars zo be- erkt was, moest „in blok" gekoerst worden. Dat hebben ,e Belgen voor één keer ge- fjjaan. Niet zozeer omdat ze ,ejan de eer en de glorie „des '^aderlands" dachteneen acjrof rijdt voor de poen. Onze gjikoloren spanden veeleer gJimcn omdat ze beseften dat gjechts Freddy Maertens be kwaam was het orgelpunt te ggjaatsen. Zelfs Eddy Merck x ggjist waar de lamp brandde: idd 30#idy zette zelfs het sein op Jeroen voor de man die des- ,le]jds Felice Gimondi in zijn spoor bracht en ongewild aan een wereldtitel hielp. We zijn niet in Ostuni ge weest. Waarom ook? Een wielerkoers volg je veel ge makkelijk en beter op de tee vee dan om het even waar. Op voorwaarde dat je goeie televisie te zien krijgt. Maar dat was zondag allesbehalve het geval. Het was alsof de realisator van de RAI er op aanstuurde de boel zo gran dioos mogelijk te verknoeien. Toppunt van ongehoord slech te uitzending was op de koop toe de slechte „timing": pre cies op het ogenblik dat. er wat te beleven viel, moest het relaishefschroefvliegtuig landen om bij te' tanken. Over de cameramannen zwij gen wc dan nog: waarschijn lijk zijn het eerstejaarsstu denten. De rot-uitzending van de RAI heeft miljoenen beeld buiskijkers HET moment doen missen: iedereen zag dat Freddy Maertens, met „blok" Conti in zijn spoor, in de nek viel. Maar wat er aan voorafging, bleef blind ra den. Pas achteraf kan men vernemen hoe het allemaal gebeurde. De teeveekijkers hadden eerder een glimp op gevangen van de aan de kop van het peloton sleurende Van Impe, later kregen ze het duo Moser-Zoetemelk te zien. Doch de sprong van Maertens en wat er onmid dellijk aan voorafging, kwam nooit voor de cameralenzen. Het „verslaan" van die „pro loog tot de ontknoping", zou de fantastische prestatie van Lucien Van Impe dik in de verf hebben gezet. Het was immers de Merenaar die Freddy naar de regenboog shirt katapulteerde. Hij ging zo lang en heftig op de kop fietsen met de latere win naar in zijn spoor, dat deze zich uitgerekend op het goeie ogenblik (weliswaar met Conti achter zijn slip pen) in de achtervolging op het Nederlands - Italiaanse duo kon storten. Links en rechts was eerder kritiek gerezen op de aanwij zing van Lucien Van Impe. Die experts zwijgen nu van zelfsprekend in alle talen. I Hep LUCIEN VAN IMPE te Ostuni niet de „staart" van lln meer dan 10-koppig peloton binnen, toch mag gezegd lit de Tourwinnaar veel meer was dan een figurant op een wkoers dat lang het zijne niet was: 36 kilometer over bijna ZAkke wegen met als enig en dan nog te verwaarlozen ob- ^Hikel een helling die zelfs in de Vlaamse Ardennen geen rg zou worden genoemd. Lucien heeft bet ploegenspel mee- speeld en bracht Maertens in een zetel naar de kop van de pgroep op het gepaste moment. Na Ostuini is Van Impe :er op trektocht door Frankrijk: in Chateaulin was hij gende na afloop van een zoveelste kriterium. het thuisfront werd het oral kijken naar de pres sies en resultaten van :RMAN VRIJDERS die in gelid van de vaak onder latte kermiskoersers een iraanstaande plaats heeft •overd. Overwinningen aan lopende band zijn er van- fsprekend niet bij: „rond kerktoren" fietsen is een /an „nemen en geven" vaak gaan de winnaars de lichtste geldbeugel ir huis. Doch vooraan is rman steeds te vinden. En heeft toch wat te bete len. Zijn jongste uitslagen: de te Ilerzele, vierde te rtemark, zevende te Putte 13de te Sint-Gillis-Waas. CONSTANT is ook ken eis in de buurt van de iöpeie" zesde te Putte, ne- Herzele, 13de te 3zel nmen en '23ste te Sint- Üs-Waas. Onze eerst ejaars- iaar|f FRANK ARIJS finishte achtste en was elfde te t dl raardsbergen. Voor BENO rde Cl IIELS zat er te Wette- een achtste prijs in. De konjndermondenaar heeft aan lijve ondervonden dal het honig en zoetekoek is in wereldje van de profs: neofiet in zijn ploeg had nog alles te bewijzen rati! ^rceg daartoe zelden de htjp fgenheid. Hetgeen een ge beroepsrenner mag n, is luisteren naar de ha- Doch de „zware brie gaan naar de erkende itten en naar de „an- Toch moet Beno be nt zijn een en ander te 'iken. Doch dan moet hij armslag en het ver- llivven vnn de „patrons" 3'n,ik I a LK :;ste t ge caf< op f krijgen. Michiels kwam ook nog met twee kallekes huis- toe: hij was te Geraardsber- gen 28ste en te Herzele 29e. EDDY PEELMAN had meer verwacht van het bijna afge lopen seizoen. Nu werd de Baasrodenaar elfde te Her zele en 15de te Runtmen. Een andere jongere, ETIEN- NE VAN DER HELST, kon zich in 1976 niet doorzetten zoals hij had gehoopt. Hij is niet de enige die last had met de aanpassing. Echt talent komt evenwel eens of later toch aan de oppervlakte en er mag verondersteld dat Etienne volgend seizoen be ter aan zijn trekken komt. Voor hem noteerden we een twaalfde plaats te Geraards- bergen en een 20ste prijs te Wetteren. Te Sint-Gillis-Ws. verzeilde hij bij de ex-aequo's (24ste). Superpechvogel WILFRIED WESEMAEL komt eindelijk, doch jammer genoeg voor de Gijzegemnaar en zijn fans, een beetje laat boven water om zijn door een aaneenscha keling van tegenslagen ver brod seizoen enigszins goed te maken. Wilfried was 13e te Wetteren en 14de in St.- Gillis-Ws. ETIENNE DE BEULE zegde het met een 18de plaats te Wetteren en finishte te Rum- men als 26ste. Een andere tegenvaller was ETIENNE VAN DER SNICKT. Ook hij hoopt zich in 1977 beter te kunnen doorzetten. De Berlarenaar was te Wetteren 20ste en in Geraardsbergen 23ste. Na een allereerste voetbalzondag kun je moeilijk van ver rassingen spreken het kontakt met de "campagne" 1976-77 is voor alle ,klubs een vraagteken zo groot als de basiliek van Koekelberg. Bekerwedstrijden of oefenmatchen bieden geen enkel houvast in de kompetitie wordt totaal ANDERS gespeeld. Best voor de dag in „Derde Nationale" kwamen Een dracht Aalst en Jong Lede. Bij de zwartwitten liep Paul Van Himst er ditmaal bij, al miste de Brusselaar blijkbaar kompetitie. Niet de ex-inter nationaal werd de matchwin naar de krappe 2-1 zege te gen Oudenaarde werd ge- konkretizeerd door opportu nist De Poter die zelf scoor- v de en een knal van Mees te gen Van der Guchts netten devieerde. Achteraan was Marcel Van der Eist de gro te meneer. Lede moest te Zottegem zon der Lowieke Christiaens en Serge Evrard het gras op. Een serieuze handicap. Lang moest groenwit tegen een 1-0 achterstand optornen, maar toen het na de koffie veel meer bij de bal kwam dan de thuisploeg, resulteerde uit die situatie de gelijk maker van nieuwkomer Eric Delmulle. Bij Eendracht Zele was het doodsbange en uit „Tweede" gezakte Bergen te gast. De Zeienaars liepen zich tegen de Monsmuur te pletter en misten vooraan duidelijk een opportunist. Gaat Bevorderingsklub KAV Dendcrmonde een moeilijk seizoen tegemoet Paars blauw slaagde er na de rust, ondanks wilskrachtig terug slaan, niet in de 2-0 kloof te overbruggen, al bleek het in die periode de meerdere van Brasschaat. Hamme werd thuis de das omgestrikt dor neofiet Boe- lare dat aan één goaltje genoeg had. De wuitens je- remiërden over pech en de fantastische redding door de bezoekende keeper van Van Huff els prachtige vrijschop. Maar dat brengt geen zoden aan de dijk. Zo debuteerde Eendracht Aalst in de kompetitie 1976-77. Ook Paul Van Himst is er bij. (EL) SK Lebbeke en FC Dender leeuw maakten er een doel- puntenloze vertoning van. Lebbeke kan verontschuldi gingen inroepen drie basis spelers liepen er niet bij. Voor Sparta Buggenhout werd het geen kermis Rik Van Goethem had voor de pauze even kansrijk als opportunis tisch gescoord. Maar achter af haalde Kemzeke leperd Jan Dooms in. Die hanteerde de dirigeerstok zo meester lijk dat geel blauw terugge drongen werd en een doel punt van de roodzwarte kapi tein Ongenae inkasseerde. SK Aalst verdiende bij Stan daard Denderleeuw veel meer dan een 2-0 nederlaag die pas in de laatste tien minuten vorm kreeg. In Tweede A mogen de drawns van Baasrode (te Evergem) en Robur (in Zo- mergem) onderstreept. Een gehandicapt Nieuwerkerken had tweemaal pech de ge wonde Dillens bleef langs de lijn en het Borsbekegoaltje keilde via een verdediger te gen de touwen. Wilskracht Moorsel legde te Mere de basis van de overwining in de eerste time. In „Derde" val de zege van het pas bepromoveerde Oude- gem tegen Melsele op. SK Grembergen miste de start. Eendracht Meldert blikte Hof- stade na de pauze in. In Vierde springt vooral de 0-6 zege van Overmere te Mele in het oog. Eendracht Aalst heeft de start van de kompetitie niet gemist. Het heeft zijn betrachting - het derbynummer van S.V. Oude naarde winnen verwezenlijkt en al bij al een prijzenswaardige verrichting gebracht. Eendracht pakte de partij kordaat aan en leidde dan ook de eerste aanvalsmaneuvers. In de 3e minuut reeds kwam men tot doelpunt instak. Van Himst, bracht de bal in de loop van Van Hootegem die op zijn beurt De Potter in goede omstandigheden bij de bal bracht. De Potter vuurde echter centimeter naast de zijstaak. Hiermee waren de gasten verwittigd. Toen Johan Siau in de 8e minuut verrassend kruiste naar Peyskens moest de I)e Potter prol>eert zich een weg te banen tussen twee Oudenaardse verdedigers. (Eendracht Aalst - Oudenaarde 2-1). (EL) en vloeiende aktie waar een aandachtige Verhulst de bal boven de dwarsligger slaan. Van Himst die tot kapitein werd gepromoveerd, ordende uitstekend de Aalsterse ma neuvers en deelde de goede voorzetten kwistig uit. Bij het trappen van de vrijschop pen deed de „gouden schoen" het telkens zo keurig iat beurtelings Mees en De Pot ter vrijwel ongehinderd kon den aanleggen en het doel van een niet misten. Het was dan ook al eerder verrassend als onverwacht en enigszins tegen de spelontwikkeling in, da de bezoekers aan het. ope- ningspunt kwamen net voor de rust. Ampe profiteerde van een aarzeling in de Aalsterse verdediging om op een „dief je" te scoren. Na de rust liep Eendracht al onmiddellijk fel de gelijkmaker na. Een gemo tiveerde thuisploeg zou dan ook vrij vlug de achterstand wegspelen. In de 49e min toen de Oudenaarde verdedi ging even van de kook was gespeeld bliksemde De Potter de bal in het dak van het doel. Na een paar felle reak- ties van de bezoekers vooral langs de ingekomen Moer man. Daarna nam Aalst op- nieuc het heft in handen en De Potter zou zijn oude klub de -das omstrikken. Bij een hoekschop door Van Ilimst getrapt, schoot Mees op doel, De Potter devieerde de bal en Van der Gucht was red deloos geklopt. Aalst bibberde nog even toen Ampe als een duiveltje uit een doosje voor de uitgekomen Verhulst op dook en een boogje lukte. Van der Eist trapte de bal net van de lijn en voorkwam aldus de gelijkmaker. Het spreekt vanzelf dat die over winning op de eerste speel dag een stimulans voor Een dracht zal betekenen. Men kon daarbij vaststellen dat de ploeg heel wat beter draaide dan in de wedstrijden met Opglabbeek en K.V. Kortrijk he tgeval was. Dit was inzoiderheid te wijten aan de goede prestatie van de middenveldspelers. Van J.P. Lippens ging opnieuw een enorme werkkracht uit terwijl naast Van Himst ook Dirk Dirickx zeer bedrijvig was. De Potter en Mees wa ren zeer slagvaardig terwijl Johan Dierickx vooral na de rust in de kijker kwam. Al met al biedt die eerste zege een gunstig perspektief voor de niet gemakkelijke uitwed strijd bij Crossing Schaar beek. J.V.H. Zottegem - J. Lede 1-1 E. Aalst - Oudenaarde 2-1 E. Zele - Mons 0-0 Brasschaat - KAVD 2-0 Hamme - Boelare 0-1 St. Denderl. - SK Aalst 2-0 Sp. Buggenh. - Kemzeke 1-1 Lebbeke - FC Denderl 0-0 Evergem - Baasrode 1-1 Zomergem - Robur 3-3 FC Ronse - Terjoden 2-1 Borsbeke - E. Nieuwerk. 1-1 Mere - W. Moorsel 0-2 Serskamp - Kerksken 6-0 Bonanza - Schellebelle 2-0 E. Meldert - Hofstade 4-1 Edixvelde - Deftinge 0-3 Erpe - Vlierzele 2-2 Oudenhove - SK Eremb. 2-1 Oudegem - Melsele 1-0 Sp. Appels - Waasmun ster 4-0 SK Gremb. - Sinaai 0-1 T. Melle - Overmere 0-6 S. Moorsel - Berlare 4-0 Doggen - Massemen Schoonaarde - Wieze 0-2 Herdersem - Ede 1-1 Smetlede - Th. Meldert - Wichelen - Gijzegem 0-3 Rupelmonde - H. Zele 2-1 Moerboke - Boonwijk 3-2 Sombeke - Z. Appels 1-1 E. St. Gillis - Opstal 3-2

De Voorpost | 1976 | | pagina 19