FATALE VIJF MINUTEN Rook, maar geen vuur Beloftevol debuut VEDETTE WIL VOORAL SPORTMAN ZIJN Rudi Haley dt: koud debuut 3de Nationale Eendracht Zele-F.C. Bergen 0-0 Brasschaat-K.A.V. Dendermonde 2-0 5.V. Zottegem - Jong Lede 1-1 Voetbal kalender voor zondag 12 september '761 ZO IS LUCIEN VANIMPE 20 Toen na de wedstrijd sekretaris Quintijn zijn mening in gunstige zin over de konfrontatie tegen Bergen vertolkte, konden we het "iet volledig eens zijn met tie Eendracht- dirigent. Graan) geven we toe dat het peil van deze ontmoeting niet als bar slecht moet geboekt; nochtans kunnen we de ge dachte dat deze kamp gunstig mag beoordeeld worden niet tot de onze maken. Immers, wanneer men miiutens 65 minuten in de aanval loopt en deze superioriteit na de rust uitgroeit tot een overdonderende suprematie, en geen enkele werkelijke doelkans kan afgedwongen, dan kan niet anders gezegd worden dat er iets misliep in de Zeelse aanval. Het zwijgen van de Zeelse vuurmonden moet in de eer ste plaats geweten worden <aan het feit dat de niet fit vertrekkende Rogiers liefst geen duels aanging. Naast het feit dat de kwetsbare Stany liever in tweede stel ling kroop zou Jansegers door zijn temporizeren en zijn zucht naar persoonlijk sukses mede de oorzaak van wor den dat een De Ferrerre, die een uur briljant akteerde, voor een hopeloze taak stond. Zelfs al kreeg Dirk de hulp van een technisch begaafde en zeer bedrijvige Goossens en van de krachtpatser Lam- brecht, die beiden dikwijls mede in de aanval togen, maar deze Zeelse pijlers kun nen nu ook alles behalve een aanval afronden met een raak schot. Als besluit moet gezegd dat de zoveelste poging om met Jansegers het midvoorpro- bleem op te lossen falikant is uitgelopen. Trainer Bertels zal in de naaste toekomst naar een andere mogelijkheid moeten uitzien, want het fa len in een zo gemakkelijke opdracht als tegen Bergen, mag geen tweede keer ge beuren. De Eendrachters dwongen zeven hoekschoppen af en daarvan werden er niet min- Jansegers, zondag veel te persoonlijk, poogt op te rukken naar het doelgebied van Bergen. (Zele - Bergen 0-0). der dan vijf slecht gegeven, zodat hieruit geen enkel ge vaar ontstond voor de muit van Daniël. Voeg daarbij dat de enkele vrijschoppen, die mochten genomen worden op een afstand, die mogelijkhe den inhoudt deze telkens te laag werden afgevuurd zodat Faraon en zijn maats zel den in paniek geraakten. Het was rond het uur dat de alarmbel in de Bergense ver dediging luidde doch de Zeel se aanvallers konden de si tuatie niet uitbuiten. Op dat ogenblik werd De Ferrerre naar het middenveld geroepen, gezien Rogiers om vervanging vroeg en Boug- halem in de arena trad. Van Driessche, die in de eer ste helft een paar vermel denswaardige dingen deed, ondervond evenals Dirk de weerslag van de geleverde in spanningen en hiervan maak te Bergen gebruik om zich een paar keren te infiltreren. Brünich geraakte in ideale schietpositie en verplichtte Van Hove tot een sublieme tusenkomst terwijl even voordien Jaak Goossens een schot in de vlucht overnam maar de bal belandde een halve meter naast de paal. Hiermede viel het doek en de Eendrachtformatie liet een jonge Bergense formatie met én punt vertrekken. Zelden zal een dergelijke kans ge boden worden om een tegen stander zonder vedetten grog gy te zetten. Laat ons hopen dat de uit stap naar Rotselaar met gro ter rendement zal afgewerkt worden en dat. Maes zal pa raat ijn om een verrassend resultaat te bewerkstelligen. De ploeg Van Hove, Lam- brecht, Martens, Jacobs. Co- les, Cooreman, Goossens, Van Driessche, Rogiers (62' Boug- halem), Jansegers en De Fer rerre. b. De hoopvole verwachtingen, na de laatste oefentrip tegen Temse, werden te Brasschaat reeds na vijf minuten weg geveegd. Men kon het zich moeilijk realiseren. Tweemaal kwamen de Antwerpenaars bij de bal en tweemaal was het roos. Bij de eerste treffer mocht de lokale midvoor zelfs missen^ zijn buitenspeler kreeg al de tijd om aan te leggen. Het tweede doelpunt werd gescoord uit een buiten spelstand maar het kwam op het bord en voor de thuisploeg betekende dat de overwinning. Brasschaat zou zich achteraf immers geen reuzendoder meer tonen en geraakte slechts moeizaam over de middellijn. de thuisploeg waard. Het mis te evenwel ervaring en een beetje talent vooraan. Aan inzet ontbreekt het geenszins. Wel vraagt het op elkaar in gespeeld rijn blijkbaar meer tijd dan verwacht. Versterkt BEVORDERING met de ervaring van een Ge rard Verhelst en Rudy Van Belle moet de ploeg noch tans in staat zijn een goed figuur te slaan in de pas ge starte kompetitie. V.C. '-UD0 Stapelspel voor de goal van de bezoekers zo kon men de match Zele-Bergen best samen vatten in één enkele foto. (VCH) Met een gelijkspel in het derbynummer bij S.V. Zottegem kon Lede zich moeilijk een betere kompetitiestart voorstellen. De nieuwe derde klusser maakte dus een beloftevol debuut en men mag stellen dat groenwit langs de grote poort zijn intrede maakte. Tussen het eindresultaat van deze fel be twiste en op een behoorlijk peil gespeelde wedstrijd was zeker geen speld te krijgen. Over de ganse wedstrijdduur genomen hadden de beide ploegen zowat evenveel verdien sten, zodat de 1-1 eindstand geen aanfluiting van de logika Vooral in de tweede periode 'leverde Lede een beste pres tatie. Het legde toen meer dere goede maneuvers op de grasmat en was ontegenspre kelijk aanvallend meer ge vaarlijk Het verwonderde dan ook niemand dat de gas ten in de 68e min. aan een doelpunt kwamen. DeknuHe verraste met een fijne lobbal doelman Hoebeke. Dit doel punt betekende echter slechts de gelijkmaker want Zotte gem had omstreeks het half uur de leiding genomen. Ins gelijks door een knap staal tje voetbal met voorbereiding van de oud Lede speler Uvijn en de doeltreffende afwer king van Rogiers. Jong Lede heeft daarna flik tgen die achterstand opgetornd en kreeg dan ook loon naar ver diensten. Daarbij werd de geel-blauwe verdediging nog een paar keer onder felle druk gezet. Het puike rezul- Bij K.A.V.D. kan men jam meren over de eerste treffer waarbij De Waegeneer niet reageerde, en de tegenslag met het tweede doelpunt. De verdediging faalde ander maal en hieraan dient drin gend iets gedaan. Eddy Hil- laert in de achterste vier bracht heel wat verluchting, maar toen bleek het al veel te laat. Norbert Van den ^ungen, en der betere voet ballers van K.A.V.D. moet dringend overgeheveld naar het middenveld. Ook zondag was hij zowat de enige man die uit de verdedigingsstrook rechtstreeks een spits kon aanspelen. In het middenveld zwoegde Temmerman zoals weleer, terwijl de jonge Van Damme vooraan hemel en aarde bewoog om het tij te doen keren - maar uiteinde lijk verstrikt geraakte in de vele persoonlijke pogingen. Ondanks de nederlaag was er toch de verheugende vast stelling dat Gerard Verhelst het opnieuw deed als flank verdediger en de hoop dat Rudy Van Belle er volgende week tegen Stade Leuven ook opnieuw zal bijlopen, opent nieuwe perspektieven. Het verjongde K.A.V.D. was op de eerste vijf minuten na zeker 5 Tegen alle verwachtingen in rendu ttCXVCXX! lachtingen in rendu Rudi Haleydtl dan toch niet met de Witte Duivels de doorweekte gras mat te Reykjavik op voor de aftrap van IJsland België in de voorronde van het wereldkampioenschap. Middenvelder Courant kreeg de voorkeur Guy Thijs hield het hij! een voorzichtige 4-4-2 in plaats van bij een meer offensief gerichte 4-3-3 opstelling. Toch kwam de Gijzegemnaar erin. Doch dat gebeurde pas na een vol uur de bondstrainer haalde Wellens naar de bank en spekuleerde op Hale.vdts snelheid. Rudi heeft enkele keren naar de hoogste "vitesse" overgeschakeld, doch hef feit dat hij vrijwel onopge- warmd in de modder moest, bleek een handicap, y Haleydt kreeg slechts een half uurtje de kans om 'f. zich waar te maken. Niet 'an£ genoeg om wat te bewijzen of het resultaat te forceren. Het is dus een eerder koud debuut geworden. Misschien krijgt hij bij een volgende gelegenheid het volledige vertrouwen U van de verantwoordelijken en kan hij zich in het S team integreren. (mm) taat dat de nieuwe derde klasser voor mekaar bracht en dat toch wel enige ophef maakte was vooral het pro- dukt van een goede kollek- tieve verrichting en een gro te slagvaardigheid. Trainer Frans Tuyaerts was tevreden met de einduitslag alsmede met de wijze waarop deze werd verworven. Wat de ver richting van groen-wit nog meer in de verf zet is het feit dat het zich niet in een ver sterkte verdediging ver schanste, en uitpakte met een 4-33 opstelling daar waar Zot tegem een meer voorzichtige 4-4-2 huldigde. Uiteraard had de thuisploeg meer man kracht in het middenveld maar na de rust werd dit goed opgevangen. Kan men in de goed spelende Lede-for- matie moeilijk op een uitblin ker tippen dan heeft de oud Zottegem speler Jost Van Au- denaerde voor een opmer kenswaardige verrichting ge zorgd en een feilloze back partij vertolkt. «Dat we in de tweede speelhelft de bes te ploeg waren, wijst er op dat w? ook op het firieke vlak paraat zijn. Met deze eerste konfrontatie als maat staf mag ik zeggen dat we in de derde klasse wel zullen meedoen» aldus Frans Tuy aerts. Het moet dan ook nauwelijks betoogd dat de eerste thuiswedstrijd met spanning en een geprikkelde nieuwsgierigheid door talrij ke Lede-aanhangers wordt verbreid. Men hoopt natuur lijk ook op een eerste zege. Die zit er beslist in indien de groen-witten het met dezelf de overtuiging doen als in de openingswedstrijd het ge val was. De toekomstige genstander van Jong Led# noemt Racing Jet, een ploea die reeds geruime tijd deel uitmaakt van, de derde klasJ se en vanzelfsprekend geeA groentje is. R. Jet nam geeJ beste start. Het scoorde nier tegen Rotselaar en zal dit nd wel trachten te doen. De Jet| se verdediging wordt schraagd door Pilot, terwijl vooraan vooral de pijlsnelkl Garcia in het oog moet gef houden worden. Men wacht voor deze eerste thuis! wedstrijd natuurlijk heel waS kijkers. J.V.I Rotselaar - E. Zele J. Lede - R. Jet Cros. Schaarb. - E. Aalst KAVD - Stade Leuven Kemzeke - Lebbeke SK Aalst - SK Geraardsb. Boelare - Sp. Buggenh. St.-GïlUs-Ws. - Hamme Robur - Latem Baasrode - Zomergem Kruishoutem - W Moorsel Zulte - Mere Nieuwerk. - Winnik Terjoden - Nederename Serskamp - E. Meldert Vlierzele - SK Erembode- gem Sp. Geraardsb. - Erpe Hofstade - Bambrugge Schellebelle - Edixvelde Kruibeke - SK Gremb. Vrasene - Sp. Appels Haasdonk - Oudegem Overmere - Laarne S. Moorsel - Schoonaarde Gijzegem - Erondegem Thor Meldert - Welle Ede - Wichelen Wieze - Herdersem Berlare - Doggen Opstal - SK Lokeren Z. Appels - E. Gremb. Boonwijk - E. St. Gillis Heik Zele - Sombeke Je bent geboren in een dorp waar iedereen alleman kent. De pastoor doopt je, maar hij kan onmogelijk voorspellen wie of wat je later worden zal. De vroegere parochieherder van Mere woont nog in de buurt van wat eens zijn kerk was. En waarvoor hij leeft en blijft leven. Hij is pas een viertal jaren nadat Lucien Van Impe op een heel klein lapke van de wereldbol arriveerde, in Mere aangesteld. Hij is geen sport- fan, al vindt hij het voor die tot voor een paar maanden bijna onbekende gemeente een hele eer dat er een Tour de France winnaar woont. De „paster van te lande" houdt niet van publiciteit, legt geen verklaringen af. En wil ook niet op de foto: „Zelfs toen de cameramen sen van de televisie me praamden om heel even te pozeren, heb ik geweigerd. Ik heb me steeds aan mijn pastoriaal werk gewijd, en dat deed en doe ik liefst in de schaduw". Hij heeft nog gelijk ook. 'oor hem is die Tourzege een faits-divers: hij heeft- de karavaan door Mere zien trekken. Met vreugde heeft hij later de overwinning van zijn parochiaan vernomen. Meneer Dhambre is een wijs man. Hij kan relativeren. Dat laatste doet ook burge meester Den Herder. Hij bleef nuchter in de feestroes die Mere aangreep, al was hij in de wolken over Lu- ciens formidabele stunt. Hij vloog op de allerlaatste Tourdag naar Parijs, maakte de apotheose mee. En werd gekonfrontcerd met de moei lijkheden die uit de began kenis naar het gele Van lm pebede vaartoord aan de Magerstraat resulteerden; „Dat plots iedereen Mere vindt, geeft je een prettig gevoel. Er mag en moet pret gemaakt worden. De fans be leven niet iedere dag zo'n piek in hun supportersleven. Die spontane vreugdeuitbar stingen, dat zwaaien met gele vlaggen, rondlopen met gele shirts en Van Impepetjes, het zingen van schlagers ter ere van het superidool, en nog veel andere dingen meer ho ren er bij". Ergens bracht de invasie ook wat narigheid mee: niet de Merenaars zijn de „moeilij ken". Die versperren de stra ten niet met hun wagens: dat doen mensen die „van de vreemde" komen om de sfeer bij ons te snuiven. De burgemeester heeft zich uitstekend door die moeilijke dagen geslagen en beleeft nu nog pret aan de spontane en bijna geïmproviseerde hulde aan Lucien Van Impe: „Ik zou het nog meer dan eens willen beleven. Lucien ver dient het en voor Mere be tekenen de daverende daden van de sportvedette een uit stekende promotie". EENVOUDIG En Lucien Van Impe zelf? In al die drukte rond hem is hij diezelfde volksjongen gebleven. Hij praat met de vrienden zoals vroeger, houdt een oogje in het zeil terwijl de schilders ramen en deuren van zijn woning aan de Steenstraat in het nieuw ste ken en blijft met beide voe ten op de grond. Hij wil geen „tweede geval Thévenet" worden. Er wordt wel eens gezegd: „Die trekt er na een kriterium zo spoedig mo gelijk vandoor". Maar Lucien heeft daar meer dan één aan vaardbaar argument voor: hij is geen paradepaardje, geen curiosum waarmee men van links naar rechts zeult en aan iedereen moet getoond. Hij is geen prof renner ge worden om van de ene recep tiezaal naar de andere te la veren. Een vertegenwoordiger mag zijn tijd niet verbeuze len aan het „trekbiljartje", de melkventer moet zijn ronde doen tot de laatste klant. De koereur moet fit blijven, trainen, rusten. An ders houdt hij het niet vol. Want de supporters lopen slechts achter je aan als je resultaten boekt. Wanneer ze zien dat het bergaf gaat met je carrière, laten ze je val len als een baksteen. Een renner moet proberen zo lang mogelijk mee te gaan. Niet te verslijten. En als hij de top heeft bereikt, mag hij zich niet met een kluitje in het riet laten sturen. In het sportmilieu zwerven pa rasieten rond. Mannen die dikke sigaren willen roken op jouw zweet. Zonder zichzelf te vermoeien. Kijtf maar naar die wereldberoemde boksers, naar de supercracks: hun hof houding zou een oliesjeik ja loers maken. Je moet al die „vliegen" van je afslaan, je eigen broodje bakken. Want op een goeie dsfg, soms eer der dan je hei zelf vermoe den kan, is het voorgoed af gelopen. Ben je een veteraan. LANGE WEG Lucien Van Impe heeft lang moeten vechten voor een plaatsje bij de „top tien". Ja renlang was hij het begaafde klimmertje, het mannetje dat zijn nummertjes opvoerde op de bergflanken. In 1975 werd h\j vereenzelvigd met de „bollekestrui", het symbool van de renner die iets kan dat anderen vruchteloos po gen na te doen, doch ergens die laatste „finish touch" mist dat het tot autentieke vedette promoveert. Lang heeft hijzelf geloofd dat zijn rol beperkt bleef tot het veroveren van de titel van bergkoning. Tot in dat reeds genoemde jaar 1975 zijn ogen opengingen. Hij had ervaren dat Merckx niet meer de su perman was, dat ook voor een fenomeen de tijd niet blijft stilstaan. Dat de beste renner aller tijden, de man die Gimondi en alle andere ggf sterrijders naar de figuratie nad verdrongen, ook slechts een mens van vlees en bloed is. En geen robot. Na de „Tour 75" beloofde Lucien Van Impe „Volgend jaar kom ik terug om te wi Een ervaren man als Fred De Bruync wist al langer dat Lucien die opdracht aankon. Hij heeft hem, zelfs tijdens de ronde 1976 in alle toon aarden voorgehouden dat hij op de Champs Elysées in het geel een ererondje zou kun nen maken. Het talent vanB^j Van Impe, de zetten van meester-taktikus Cyrille Gui- mard en de verregaande pro fiteursmentaliteit van Joop Zoetemelk waren de voor naamste ingrediënten van die jarenlange voor onmogelijk geachte triomf. Lucien Van Impe is er nu. Maar volgend jaar wil hij er opnieuw staan. Precies daar om blijft hij met beide voeten op de grond. Doet hij alles om eerst sportman en pasfe>n daarna vedette te zijn. Mare Marcel

De Voorpost | 1976 | | pagina 20