7PUNT WEG Zetlijn in de staart Tweemaal D'Hondt Li Het wordt oppassen: Jef Roels is er BUITENSPEL! COUNTER VERVANGING KOST PUNT VREUGDE OM HET WINSTPUNT ste Provinciale Van Holsbeeck wellicht niet tegen K.A.V.D. j 2 de Provinciale 21 S.K. Lebbeke - F.C. Denderleeuw 0-0 e hadden het voorspeld. FC Denderleeuw zou een lastige ant worden op het Konkelgoed. De ploeg van trainer af Blanckaert speelde in het l»egin stukken beter dan de uisploeg, maar bracht geen echt gevaar voor doelman i irhavert. Lebbeke1 diende hefl te stellen zonder Leo Pissens, au Lokeren en Piessens zodat De Boeck, Pieters en Ermeiren insprongen. Die invallers deden het uitstekend. pijtig van de gemiste kan- t> aldus lokaalhouder Pis- De jeugd kreeg drie uzekansen maar schoot tel le kort. De Waegeneer aide vanop twee meter in de eerste helft. Het s de enige poging die te teren viel. Het zag ar na rust dan ook naar uit dat e een doelpunt kon scoren punten op zak zou iken. Meert kreeg twee maal de gelegenheid maar de eerste keer redde Goossens en de tweede keer vloog het le der over. Ondertussen werd doelman Verhavert slechts één keer bedreigd en hield er een lich te kwetsuur aan over. Zijn maat aan de overkant was er slechter aan toe, men diende hem te verzorgen voor een snijwonde aan de kin. Even kwam er spanning toen Pieters foutief tegen de mat werd geworpen en een Leb- beekse achterspeler zijn te genstrever neerlegde. FC Denderleeuw liet een prachtige indruk na, wat be wijst dat de Lebbeekse spe lers het zeer knap deden tij dens deze eerste wedstrijd. Wel stellen we vast dat voor aan niet kon afgewerkt wor den maar dat probleem zal wel opgelost worden. Het seizoen werd goed inge zet, de spelers, trainer en be stuursleden waren tevreden en de supporters legden zich neer bij het resultaat. AVDS S.K. LEBBEKE BIEDT VOETBAL... Op het A-terrein op zaterdag om 15 uur de reserven op zondagmorgen om 10 u. de juniors de zondagnamiddag het eerste elftal de zaterdag de veteranen Op het B-terrein elke zaterdag om 14 uur een miniemenelftal elke zondag om 9 u. een knapenelftal elke zondag om 10.30 u. de scholierenploeg de zaterdag ofwel de kor- poratieve ploeg Desatex of Moderna na de minie- menploeg. (vds) V.W. Hamme -Boelare 0-1 i blauwwitte Haninienaars zijn eerder berooid uit hun rste konfrontatie met het gloednieuwe seizoen gekomen elare, een neofiet, graaide bij de Wuitens de volle buit >e, Of dit resultaat al dan niet logisch was, heeft weinig lang bij Hamme bleef de nul op het bord. krappe 0-1 was allesbe- ve het gevolg van een [strelende demonstratie vanwege de Eeklose wijk- ploeg blauw-wit drukte, kombineerde op bepaalde mo menten vrij aardig, doch bot ste tegen een uitstekend geo riënteerde defensie. Boelare had niet zo veel voeten in het spel, doch toen de offsi- deval één enkel keertje niet klopte, was de zaak bekeken doelman Buyle stond oog in oog met een totaal geïso- gliers komt te laat, ondanks zijn mooie hoogtesprong, i (llamme - Boelare 0-1). i de Boelaarse keeper te verschal- (VCH) leerde aanvaller en de bal zat. Auteur van dat goaltje was de «bejaarde» Demortier een mannetje dat vroeger een voorname rol vertolkte bij Bevorderingsklub Eeklo en nu zijn routine en opportu nisme ten dienst van de pas gepromoveerden stelt. Hoe dan ook, voor VW Ham me, een ploeg C\e het dit sei zoen vooral van kotlektieve prestaties wil hebben, bij ge brek aan echt «groot» talent, werd het een mislukte start. Vooraan kan best een jongen gebruikt die een opening kan boren in een muur en uit een halve kans een goal puurt. Maar. Misschien gaat alles beter als Freddy Rochtus opnieuw «de oude is» en de destijds van Lede, overgewaaide D'Haese- leer opnieuw het wedstrijd ritme baas kan. Misschien kan redelijkerwijs ook ge hoopt op Mare Vermeir. Klubldefde mag geen ijdel woord zijn. Die weinig geslaagde ouver ture mag de Hamse dirigen ten en fans niet pessimistisch stemmen tegen het direkte oervoetbal van Boelare zul len zelfs «toppers» sneuvelen. Een revanche, en liefst zon dag al, kan het roer in de goeie richting doen omslaan. Standaard Denderleeuw-S.K. Aalst 2-0 ggen we al onmiddellijk dat de cijfers te zwaar zijn uit- allen voor de Aalstenaars, die heel wat sterker voor de g kwamen dan vorig seizoen. Gelet op de spelontwikkeling d SK Aalst bij de rust zelfs een kleine voorsprong kunnen ittigen. Het kreeg in die periode trouwens de beste kansen. Steenberghe (te onbe- »rst) en Hcndrickx doem- alleen voor de Dender- uw doelman op doch mis- de unieke gelegenheid S.K. aan een logische «•sprong te helpen. In die ■ste periode reikte de ver- »ing aan hoge toppen. Er meerdere spannende menten te noteren en er rd kwaliteitsvoetbal opge- L Vooral Hendrickx bracht het Aalsterse middenveld i beste prestatie, doch deemsterde na de rust gelei delijk aan weg. Het was trouwens ook zo dat het tem po van de match na de kampwisseiing gevoelig daal de. Wat begrijpelijk was na zo een slopende eerste speel - helft. Eenieder had zich reeds min of meer met een onbeslist verzoend, toen Den derleeuw aan de leiding kwam. Vijf minuten voor het inrukken nam Van den Haute de bal over van De Meer en kon haast onbedreigd intik ken. Het moet nauwelijks betoogd dat Aalst fel aange slagen was door deze opdof fer en dit had dan ook een tweede doelpunt tot gevolg. Martin zette een drietal te genstanders in de wind en bereikte de spurtende Schol- laert die promp intrapte. On danks de nederlaag was trai ner Pol Bracke nog tevreden met de door zijn ploeg op gebrachte verrichting. „De eerste konfrontatie heeft in derdaad aangetoond dat SK er heel wat beter voor staat dan vorig seizoen en over heel wat meer mogelijkheden beschikt. We konden recht doen gelden op een gelijkspel, want we lagen nooit bepaald onder bij Standaard dat be slist een hoofdrol zal vertol ken. Een goede prestatie van onze verdediging en van Hen drickx In de eerste speelhelft. Terwijl Maturo ontgoochelde en nergens was. Maturo werd uitstekend van de bal gehou den. Hij werd daarbij een paar keer hard aangepakt en kwam zelden in de wed strijd." Nu zondag staat SK Aalst opnieuw voor een zwa de opdracht met de thuiswed strijd tegen S.K. Geraardsber- gen dat als titelkandidaat nummer één wordt be schouwd. J.V.H. Sparta Buggenhout - Kemzeke 1-1 *n men bij Spart» Buggenhout besloot Etienne Van der fken,' opnieuw van de partij na twee seizoenen gekwetst lijn geweest, te vervangen bleven nog precies 20 minuten (pelen. Klubsekretaris Baeyens, die het goed bedoelde, zijn ogen niet geloven toen trainer Van Goethem het rein verliet voor de ingehaalde Jean-Paul Aerts. Twee nuten later was het gel>eurd. Kemzeke had gescoord. Toch viel het op dat aan de spelwijze van de Spartanen nog heel wat kan geschaafd worden. De fyziek liet het in de eindfaze afweten, zodat de bezoekers niet alleen een punt binnengraaiden maar ook nog naar de volle inzet lonkten. Zover is het even wel niet gekomen. Het moet voor Sparta Buggenhout een les zijn te weten dat ook vervangingen een wedstrijd kunnen oriënteren. misverstand, dat Sparta Rgenhout in de eindfaze eens de volle inzet had inen kosten. Etienne Van Vreken, zichtbaar dood- Moeid, moest het immers deze eindfaze proberen t te maken in de mid- «trook in vervanging van orkestleider Van Goethem. ging gewoon boven zijn e ook al gaf de jongen volledig. Samen met De wit en Van de Wiele had immers reeds een ganse es istrijcl moeten optornen ias "n een robuuste en vaak zes spelers bestaande be kende verdediging, zodat Vermoeidheid zich flink liet gevoelen. Voorheen was Sparta de toestand flink meester gebleven al kreeg Dullaert wel een paar mooie kansen aan de voet. Nieuwe ling Schaeck liet zich in 1e Sparta-defensie opmerken en vooral zijn kopspel was feil loos, terwijl doelman Preve- niers eveneens op de hoogte van zijn taak bleef en de ge lijkmaker niet kon voorko men. Sparta gaf trouwens een goed indruk. De aanval len werden vanuit de ach terste gelederen opgebouwd, maarmisten verrassing, zo dat de spitsen De Weirt en Van de Wiele tijdig werden opgevangen. Herman Van Holsbeeck, die twee jaar bij K.A.V.D. voet balde en aan het einde van vorig seizoen definitief naar Stade Leuven werd getransfereerd zal wellicht zondag tegen zijn oude ploeg niet aantreden. De 22-jarige Brusselaap werd verleden week op de training gewond, en naar het zich laat aanzien zal hij enige weken rust moeten nemen. Bijgevolg zondag een Stade Leuven zonder Herman Van Holsbeeck op het sportstadion te Grem- bergen. Mere - Wilskracht Moorsel 0-2 De door Wilskracht Moorsel van Appels overgenomen middenvelder D'Hondt heeft op de openingsdag van de kompetitie al scherven ge maakt. Hij bepaalde trouwens het voor de bezoekers ver diende rezultaat. Wilskracht vormde een meer homogeen geheel dan de nieuweling Mere die zich naar het beste vermogen verdedigde, maar in de eerste speelhelft al te gen de eindcijfers aankeek. Wilskracht klom immers van meet af aan in het offensief en tastte de F.C. verdediging herhaaldelijk af. Vooral on der impuls van Cnudde en D'Hondt hielden de bezoekers het heft in handen. Daarbij was de Moorsel-verdediging rond De Waegeneer goeg ge- organizeerd. Werd doelman D'Hauwere dan toch op de korrel genomen dan waren zijn tussenkomsten feilloos. Het is een feit dat rood-zwart nog leergeld betaalt. Mere lukte dan in de tweede perio de enkele zeer goede maneu vers waarbij een paar pogin gen van Van der Haegen nipt naast het hout keilden. Al met al toch een beloftevol de buut van Moorsel. De pluim van de wedstrijd gaat naar de speler-trainer De Waegeneer die voor een onberispelijke afweer zorgde. J.V.H. Deze poging van de Moorselse aanvallers liep spaak op de doelman va kracht Moorsel 0-2). i Mere (Mere - Wils- (EL) Zomergem -Robur 3-3 Een weelde aan doelpunten te Zomergem waar Robur Moer- zelte driemaal scoorde, maar evenveel rozen tegen het net kreeg. Een sensationele start dus wel en ingrediënten te over waaraan de toeschouwers zich konden opwarmen. De supporter wil nu eenmaal zien doelpunten scoren en in dat opzicht laat Robur Moerzeke wellicht het beste verhopen. Prijsschutler Jef Roels, die een jaar op de Britse Eilanden verbleef en dus verleden seizoen geen enkele maal met Robur kon aantreden, is teruggekeerd. Zondag stond hij reeds twee maal achter het kanon. Ro bur Moerzeke heeft Jef Roels verleden jaar wel ge mist. Nu is hij echter terug en de tegenstrevers wezen meteen gewaarschuwd. Dit wil nu niet zeggen dat alleen Roels in staats is doelpunten te scoren. Ook Luc Moortgat is in dat opzicht niet te ver smaden en ook de talentrijke René Vlaminck doet geregeld zijn duit in het zakje. Robur Moerzeke heeft vrijwel geen nieuwe gezichten aangetrok ken. Men wil verder be scheiden blijven en de kans aan de eigen jeugd geven. Dat heeft >n het verleden al heel wat vruchten afge worpen en daarom wil Robur in die zin verder ijveren. Het mocht in het verleden steeds rekenen op een trouw publiek en alles laat voorzien dat het Moerzeekse publiek in even grote schare de weg naar het voetbalveld zal blijven inslaan. De spelers, maar ook1 de klubleiders ver dienen immers de steun van de supporters. Met de openingswedstrijd in Zomergem is voor Robur meteen het tweede jaar in tweede provinciale van sta pel gelopen. Amper was de strijd vijf minuten in vuur en vlam of Jef Roels zorgde voor de openingstreffer van het jaar enkele minuten kwamen de lokalen echter terug en wisten zelfs tegen het halfuur tot 3-1 uit te lopen. Bij die lokale treffers ging de Moerzeekse defensie be paald niet vrijuit. Metéén werd het ook duidelijk dat het aan dit compartiment is waar nog aan gedokterd moet worden. In de tweede helft gingen de Moerzekenaars de, forcing voeren. Dit resulteer de tenslotte in de gelijkma ker respektievelijk langs Luc Moortgat en Jef Roels die een terugkaatser van de dek- lat tot een doelpunt kon ver lengen. In Roburkringen is men opgetogen over de pun- tendeling. «Een juiste uitslag» zegt club leider Freddy De Maere. «Met de terugkeer van Roels beschikt men opnieuw over een prijsschutter van for maat. Achteraan stellen zich blijkbaar enige problemen maar die moeten enigzins kunnen opgelost worden. Zondag spelen we aan huis tegen St.-Martens Latem, een onbekende ploeg voor ons. Toch moet die eerste wed strijd voor eigen volk met een klinkende zege worden afgesloten» aldus een opti mistische Freddy De Maere. D.M.E. F.C. Ronse - Terjoden 2-1 Het was nochtans goed be gonnen voor Terjoden dat na een kwartier aan de leiding kwam toen Suys bij een vrij schop de bal van net buiten de strafschopzone prompt in schoot. Men kon die voor sprong bezwaarlijk wegwui ven want de gasten hadden tot dan toe het beste voet bal geproduceerd en een licht overwicht afgedwongen. Ter joden bracht daarbij meerde re goede kombinaties. De cijfers hadden nog hoger kunnen liggen doch Raes die tweemaal oog in oog kwam met de Ronse-portier miste opvallend. In de tweede pe riode werd Terjoden ook door de onkans geklopt. Beurte lings vlamden Raes en Suys de bal tegen de dwarsligger. Het was tenslotte de gevaar lijke Cambier die de zaak rond maakte voor Ronse doch het tweede doelpunt viel de thuisploeg als he-t ware in de schoot. Een gelijkspel was een meer rechtvaardige uitslag geweest. Nu zondag tstaat Terjoden voor een zware dob ber. Het moet de nederlaag van de openingsdag uitwis sen en moet daartoe een der favorieten, Nederename, kloppen. J.V.H. We geloven niet dat F.C. Ronse dit seizoen nog zo gemakke lijk een overwinning zal behalen. Het is inderdaad zo dat de scheidsrechter Van Droogenbroeck de thuisploeg liet scoren uit flagrante buitenspelstand. Trainer Fons Lockefer, die normaal een kalm en bezadigd man is, was trouwens niet te spreken over de wedstrijdleiding, die hij absoluut home- getint noemde. Evergem Center-F.C. Baasrode 1-1 De Scheldezonen zijn zonder kleerscheuren uit hun eerste kompetitiewedstrijd gekomen. Op verplaatsing een punt weghalen is altijd een winstpunt en zeker wanneer zulks gebeurt bij een ploeg als Evergem Center. FC Baasrode gaf er een flinke eerste helft weg, maar slaagde er niet in door de lokale verdedi gingsgordel te geraken. Wanneer de thuisploeg even na de rust op voorsprong kwam, gingen de Baas- rodenaars de zaak forceren en Van Keer scoorde de verdiende gelijkmaker. Het resultaat en de flinke prestatie bracht volledige tevredenheid in de Baas- roodse rangen, waarin men lof had voor doelman De Vroe, die zich vooral tijdens de tweede helft in vedette had gespeeld. In Baasroodse voetbalkringen is men van oordeel dat deze puntendeling als een volledig sukses mag worden beschouwd en een eerste resultaat is van de koerswijziging die zich in de klub heeft voorgedaan. Met grote belangstelling wordt dan ook uitgezien naar de tweede speeldag, die FC Baas rode in eigen stadion korifronteert met Zomergem. V.C.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21