Osiris stoot verder door I I M ,1 I s GOEDE START VAN BOUW STAR OPDORP HET! NEO-LIGAKL ASSERS STARTEN MET UITZEGE HB ROSIS LOGISCH WMNAAfl Beker van 'Oost-Vlaanderen Kampioenschap van Vlaanderen petanque te Aalst Setok-voetba/l Aalst MTSA - bekerkompetitie QUIEVRAIN Aalst huldigt Geert De Ruysscher VOOR DE DERDE MAAL NATIONAAL KAMPIOEN BLB Korporatief verbond gewest Aalst 24 BASKETBALKALENDER Dames 1 provinciaal 10u30 Juventus Zottegem - Kangoeroes Hamme 14u30 Aurora Zele - Sp. Laarne 10u30 Robac Grembergen - Lede Heren le provinciaal 20u30 (11.9) Hemaco Dendermonde - Wasocub Dendermonde 11 u. Erpe Mere - Cabrita Zele 11 u. Panters Baasrode - Eikenlo Eeklo 2e provinciaal B 19u30 (11.9) Lokeren - Grembergen 16 u. The Tower Aalst - RMS Evergem 11 u. White Star. St.-Amandsb.- Kangoeroes Hamme 3e provinciaal B 16 u. Rimbo Zele-Blauwwit Zele 19 u. (11.9) Sp. Laarne-Erembodegem 19 u. (11.9). Breydelboys - Moerzeke 11 u. Haaltert - Rubac 11 u. Dendermonde - Vlinders Buggenhout 20u30 (11.9) Eksaarde - Old Fellows Hamme OSIRIS - TEMSE 91-71 10) De zege van Osiris dat zonder de geschorste Van Keymeulen speelde werd slechts na de rust een zekerheid. Het liep in de eerste speelhelft niet te best bij de thuisploeg. Men faalde uitzondering gemaakt voor Bieseman grondig bij de af standsworpen. Als Osiris bij de rust dan toch een kleine al vier fouten achter zijn naam kreeg, geruime tijd op de 24 punten van Bieseman te danken. Opvallend was echter het rebound overwicht van de thuisploeg en inzonderheid van Iwein d'Herdt die bij de eerste wedstrijd voor zijn nieuwe ploeg 31 punten liet noteren. Na de kampwisseling stevende Denderleeuw naar een afgetekende zege omdat men de beste bezoeker Luc De Pauw aan banden kon leggen. Daarbij liet de foutenlast zich bij de gasten fel gevoelen zodat een paar wisselspelers in het veld dienden gebracht. Van de 48-45 ruststand ging het in een ruk naar 68-52 en dit betekende meteen de definitieve kloof. Aan te stippen valt dat Temse in de eerste speelhelft een goede indruk liet. De gasten gaven toen het tempo aan. Gelukkig verdedigde Osiris be- korlijk en kon aldus een kleine voorsprong behouden bij de rust. De doelpunten Bieseman 31, J. D'Herdt 31, Van der Spiegel 3, Labay 13, D. D'Herdt 4, Troch 6, Heyvaert 3. Nu zaterdag begint de kompetitie en Osiris krijgt in eigen zaal om 20u30 met C.H.R. Oostende al direkt een tegenstander van formaa voor de voeten. - J.V.H. - ii,,. Door Apollo Aalst werd internationaal petanquetornooi georganizeerd. Vorige zondag had te Aalst het zonaal kampioenschap van de zone Vlaanderen plaats. De organisatie, die terloops gezegd onberispelijk was, werd toevertrouwd aan de Aalsterse klub P.C. Apol lo. Dit kampioenschap gaf volgende uitslagen HEREN EN GEMENG le kategorie 1. Alosta Backaert Jeanot, Borms Patrik, Spanoghe Geert 5. Alosta Van Damme L., Van Lijsebeth R., Ramon R. 8. Alosta Van De Meer- sche F., Van Den Steen H., Van Belle L. 2e kategorie 3. Alosta De Ryck J., Van Goethem F., De Ryck Oscar 5. Apollo Elskens Ben, Arts Contant, Ferdinand Ringoir 8. Alosta De Ridder A., De Meyer R., Desmet Lucien DAMES 1. Alosta Rimbaut, bergh H. Schockaert, M. D. Van Vaeren- NIET GEKLASSEERDE TRIPLETTES 20. Apollo F. Van Goethem, J. Van Goethem, L. Van Goethem 22. Alosta F. Ameloot, A. Criel, M. De Mol 23. Apol'lo L. Van Den Bor- re, T. Troch, L. Kiekens 30. ApolloJ. Van Puym- broeck, P. Mertens, F. Du- quet 32. Apollo D. Hosta, L. Bar- rez, L. Kiekens Deelnemende klubs Alosta Apollo Op de openingsdag van de kompetitie hebben de nieuwe ligaklassers F.C. Jaca en Ocarina de bevestiging gebracht van hetgeen men kon gissen, nl. dat ze in deze kompetitii geen meelopertje zullen worden. Vooral F.C. Jaca zorgde voor een markant resultaat door kampioen Blauw-wit in eigen omgeving te kloppen. Blauw-wit kwam niet zo heel sterk voor de dag. Het miste zijn titularissen Schorreel, Comand en Brisard zodat het inzonderheid in de aanval was verzwakt. Op do koop toe was het openingspunt van de gasten een own-goal van Carlier. F.C. Jaca bracht het in de tweede helft tot de beste kombinaties en Mon Boone nam alle twijfel weg. Blauw wit werd nog tot tien her leid wegens een oogblessure van Wim Saeys. De 1-5 zege van Ocarina bij S.V. Apos telken hoeft weinig kommen- taar. Deze verhouding duidt immers op een haast kon- stant overwicht van de be zoekers. Voor Snas was het seizoen debuut beslist geen meevaller. Het werd met duidelijke cijfers geklopt door Leeuwerik dat een zeer goede partij speelde en ook niet vergat °P doel te schie ten. Aan Corte (2), Peyn- saert (2) en Matthijs had Leeuwerik goede schutters. Zoals mochc verwacht kende T.tylor ook een goed seizoen debuut en haalde een ver diende overwinning in de wedstrijd met Heizijde. In de ttveede klasse liep V.K. Post van stapel met een awayzege te Ninove. Het duel van de nieuwelingen werd gemakkelijk door V.K. Post gewonnen. De over rompelende start dat Blauw y*tb) in de wedstrijd met St. Anna nam leidde tot niets. St. Anna liet ditblitz- offensief kalm over zich heenglijden en bracht na een kwartier evenwicht in de partij. Blauw-wit moest zelfs een paar keer naar de noodrem grijpen en Arijs beging in de strafschopzone een fout die door scheids rechter De Smet met de zwaarste sanktie werd be straft. Mark Roelandt zette de penalty om, En dit bete kende meteen ook de rust stand Het was op strafschop dat de gasten langs Van der Poorten de voorsprong verdubbelden. Ook Blauw wit mocht het vanop de elfmeterstip eens doen, doch Bellemans miste. V.K. Moorselbaan mocht bij Leeuwkens zijn eerste zege inschrijven dank zij doelpun ten van Segers en Leemans <2). De thuisploeg replikeer de langs De Schutter. P.Z.N. Aalst kreeg het niet te breed in zijn thuiswed strijd met Zottegem. De Aalstenaars openden de sco re langs Van Geert, doch Van Durme .bracht even wicht in de partij. Het was De Saedeleer die P.Z.N. aan de zege hieip. J.V.H. UITSLAGEN Ligaklasse SV Apostelken - Ocarina 1-5 Leeuwerik - Snas 5-1 SB Stylor - Heizijde 4-0 FC Moerstr. - FC Sport 4-2 Blauw wit - FC Jaca 0-2 Tweede klasse Groen'wit - FC Parking 2-2 Ninove - VK Post 0-5 Blauw wit (b) - St Anna 0-2 PZN Aalst - RB Zotteg. 2-1 St. Meldert - J. Welle 1-1 SK Leeuwk. - VK Moor selbaan 1-3 DN Haaltert - Sp. Appels 2-3 PROGRAMMA voor 11.4 Ligaklasse OC Aalst - SV Apostelken Snas - E. Welle. C Hofstade - Heizijde FC Jaca - FC Moerstraat FC Sport - SB Stylor Tweede klasse VK Post - SK Leeuwkens St. Anna - SB Ninove RB Zottegem - Blauw wit (b) St. Meldert - DN Haaltert Groen wit - J- Welle VK Moorselbaan - FC Park. Sp. Appels - PZN Aalst In deze eerste bekerronde waren het vooral de nieuwe ploegen die een reuzestart namen Red Star Opdorp zorgde voor dé prestatie van de dag door VK Molenstraat met 1-5 op eigen veld te gaan verslaan ondanks een vlug doelpunt van de thuisploeg langs Frans Melckenbeeck liet het bezoekende elftal zich niet van de kook spelen en vooral in de tweede helft toonde het fysiek-beresterke Red Star zich superieur zo dat de zware eindcijfers wer kelijk het klasseverschil be nadrukken. Ook de twee Hofstaadse de butanten toonden zich van hun beste zijde DDT won, na verlengingen, met 2-1 cij fers tegen het bezoekende Timarcha doelpunten van Guy Callebaut, Guido Van Leuven en Geert Van Hau- wermeiren. FC Strooiers won met een Arsenal-score tegen het hardopzittende Adelaars, waarbij Antoine Van Caene- ghem tegen een verdiende gele kaart diende op te zien. Ook hier kwamen er verlen gingen aan te pas, en het was slechts na blunder van Ade laars-doelman Jean-Pierre De Backer dat Luc De Schrijver van dichtbij kon doelen. Sensatie was er ook in de match Real Familial - VK Inno toen twintig minuten voor tijd de thuisploeg met 3-2 leidde, dacht ieder de match gespeeld, doch Herman Persoons schonk met twee prachtdoelpunten de bezoe- .kers een krappe doch ver diende zege. Spannend was de derby ussen Bonanza en Stampiade thuisploeg won hier nipt dankzij een treffer van Mark Van Boxelaer. De andere uislagen kunnen we als normaal bestempelen. UITSLAGEN Feb Europe - Pelikaan 5-0 Preflex Essene - S.K. Kruis Moorsel 2-1 V.K. Molenstraat - Red Star Opdorp 1-5 El Quijote Aalst - Jaca Aalst 3-8 V.K. D'Hondt Gijzegem - Rayo Espanol 0-2 F.C. Strooiers Hofstade - Adelaars 1-0 Sint-Job Aalst - Heipias Lede 5-0 Leeuwerik Lede - De Kever Aalst 3-2 DDT Hofstade - Timarcha Aalst 2-1 Real Familial - V.K. Inno Aalst 3-4 N.W. Hofstade - Morta Aalst 3-2 Bonanza Aajst - Stampia Aalst 1-0 Amapola Aalst - O.C. Aalst 0-3 KOMPETITIEBEGIN In de zaterdagrccks zijn vooral FEB Europe tegen de revelatie van het beker- tornooi Red Star Opdorp en de match tussen de beide Gijzegemse ploegen het vol gen waard. In de zondagreeks valt de zware verplaatsing op van titelvoerend kampioen Nieu we Wijk (naar Morta), ook de wedstrijd tussen V.K. In no en de Aalsterse debutant De Kever s veelbelovend. PROGRAMMA ZATERDAGREEKS 15 u. Feb Europe Erembodegem - Red Star Opdorp F.C. Strooiers Hofstade - Rayo Espanol V.K. D'Hondt Gijzegem - V.K. Sportief Gijzegem Leeuwerik Lede - Groot Aalst DDT Hofstade - Heipias Lede Melckebeeckvrienden - Preflex Essene (te 13.30 u.) Vrij El Quijote PROGRAMMA ZONDAGSREEKS 10 u. Morta Aalst - N.W. Hofstade Sint-Job Aalst - Jaca Aalst O.C. Aalst - Timarcha Aalst V.K. Molenstraat - Bonanza V.K. Inno - De Kever Stampia - De Pelikaan Real Familial - Amapola Adelaars Aalst - S.K. Kruis Moorsel Gemeente Grembergen Verbroedering Truyen: vrienden Café Hamme (rechtove voetbalplein K.A.V.D.) Grootzand 108 Ter gelegenheid van Grei bergen kermis grote perso neelsvlucht uit Quiévrain voo oude, jaarlingen en jonge dui ven op Dinsdag 14 septembe 1976 Gewaarborgd. Oude duiven: zetnr. 765 - brutoprijs 3.650 I Bon 100 F: 1.500-1.00-750 500 F verder 500 F. Series 2A tot 50 - 1.500 F Series 2 OA tot 50 -1.500 F Jaarlingen zetnr. 643 - brutoprijs 1.670 f{ Bon 100 F: 1.000 - 800 - 600 j verder 500 F Series 2A tot 40 - 1.000 F Series 2 OA tot 40 -1.000 F Jonge duiven zet nr. 765 - brutoprijs 3.650 8 Bon 100 F: 1.500 -1.000 - 750 500 - 500 F verder 500 F Series 2A tot 50 - 1.500 F Series 2 OA tot 50 -1.500 F Jonge duiven kunnen gratii dubbelen bij jaarlingen en oud» duiven - jaarlingen gratis dub beien bij de oude. Miezen pe 3-tal - Poels per 5-tal - Spe cials per 7-tal. Omtrek.: van 60 tot 90 km. Enkel drukkers junior ten. Inkorving: maandag 13 sepl van 18 tot 22 uur. Vergezeller Lathouwers Gebi Los dinsdag te 11.30 uur. ■e HANDBAL - Dit weekeinde gaat de Belgische handbalkompetitie van start. De klubs uit de nationale reeksen vatten hun strijd voor de puntjes ei\ de eer dus aan. Voor de meeste ploegen uit ons gewest wordt de kompetitie een vraagteken. Onze enige overblijvende eerste nationaler Avanti Lebbeke gaat op bezoek bij Belgisch kampioen Flémalle. Voor de ploeg van trainer Janssens een zware opgave. Normaal kan Lebbeke "op" Flémalle weinig oogsten maar wij zijn van mening dat het uitstekend voorbereid Avanti wel eens voor de verrassing zou kunnen zorgen. Indien Lebbeke tegen Flémalle tot een goed resultaat komt zouden zij wel eens eeq heel goed seizoen kunnen tegemoet gaan. Ook in tweede nationale telt onze streek nog amper één vertegenwoordiger nl. E.V. Aalst. De Eendrachters, die tijdens het voorbije seizoen opmerkelijk goede uit slag behaalden, met een bij na totaal verjongde ploeg, krijgen het nu wellicht las tiger. Inderdaad, trainer Ro- ganovic zou de diensten moe ten missen van E. Van Goe them die overgestapt is naar de voetbalsport. Deze ader lating zal ongetwijfeld zijn sporen nalaten. Deze schut ter bij uitstek wordt zo maar niet op één-twee-drie vervangen. Zaterdagavond krijgt E.V. Aalst het sterke Leon Lepage op bezoek en ondanks hun zeer degelijk spelpatroon zien wij het ge amputeerde Eerdracht te moeilijk scoren om te zege vieren. En nu maar hopen dat onze voorspelling ver keerd is... In derde nationale B vinden wij drie ploegen uit het Voorpostgebied terug, nl. Sp. Aalst, Rosis Aalst en Brabo Denderbelle. Hier verwach ten wij ons dus aan enkele sDannende derby's. Voor Brabo Denderbelle, vrijwillig naar derde gede gradeerd, en voor Sparta Aalst, gedegradeerd uit twee de nationale wordt de ken nismaking met derde klasse een vraagteken. Opnieuw wedstrijden spelen in open lucht wordt wel een hele aanpassing. Beide klubs. en dan zeker Sparta Aalst, be schikken over een spelerspo- tentieel dat in staat is naar de kop van de rangschikking te spelen. Veel zal afhangen van de eerste uitslagen. Sparta Aalst, mentaal heel kwetsbaar, reist naar Me- chelen. Indien de Spartanen deze eerste wedstrijd kunnen win nen zal er met hen dienen rekening gehouden voor de titel. Denderbelle, met een ver plaatsing naar Ransart voor de boeg, heeft het theore tisch gemakkelijker. Indien trainer Gloof over al zijn pionnen kan beschikken moet Brabo de eerste puntjes bin nenhalen. Ook Brabo is in staat een toonaangevende rol te spelen in derde nationale B. H.B.C. Rosis Aalst, een week geleden nog winnaar van Brabo en Sparta kan misschien voor de verrassing zorgen. Met trainer W. De Boeck beschikken zij inder daad over een ervaren 'hand- balrat' die zijn pionnen goed weet te plaatsen. De komst van H.C. Herseaux moet een eerste overwinning betekenen Wordt Rosis de "stille kracht" die in het titeldebat de be slissing kan brengen De strijd in derde wordt ongekend spannend. Onze drie vertegenwoordigers ma ken allen een kans. Dat de besten het halen. In de dameskompetitie on middellijk enkele derby's. Aalst Sportief wordt win naar van Sparta Aalst en wij zien niet in dat Bos Beiaard Dendermonde Avan ti Femina kan bedreigen. Aalst Rapid, het grote vraag teken, maakt geen kans te gen Uilenspiegel en E.V. Aalst is vrij. WEDSTRIJDEN voor het weekeinde Zondag 12-9 te 15 uur'Avan ti Femina - Ros Beiaard; 15 uur Aalst Sportief - Sparta Aalst; Aalst Rapid - Uilen spiegel. Zaterdag 11-9 te 20.30 uur Flémalle - Avanti; 10.15 u. EV Aalst - Léon Lepage; 20.15 u. Mechelse - Sparta Aalst; 19.15 u. Ransart Brabo Denderbelle. Zondag 12-9 te 17.15 u. Ro sis Aalst - Herseaux HANDBALTORNOOI ROSIS AALST If nuis bpnihi ppn npp Het handbaltornooi ingericht door H.C. Rosis kende een per fekt verloop. Bleek organisatorisch alles te kloppen, ook oj' sportief gebied werd dit tornooi een voltreffer. Het zondag' tornooi kende Rosis als onverwacht maar logisch winnaar De ploeg van voorzitter R. Buys bleek het meest gemoti veerd en ook wel de meest volledige ploeg. Tweede werd E.Vl Aalst wat voor de tweede nationalers toch wel enigszinjf onder de maat is. Sparta Aalst bleek eens te meer sterk genoeg te zijn om de besten het vuur aan de schenen te leggen en eindigde dan ook derde. Den derbelle als vierde, bleef in zijn mogelijkheden en de Avanti reserven bewezen eens temeer heel wat in hun mare te hebben door o.a. het te leurstellende emse achter izch te houden. Het zaterdagtornooi werd gewonnen door een overtui gend Ajax Lebbeke. Trainer Preneel plukt reeds vruch ten. Tweede werd Rosis Aalst II en derde een stilaan op toeren komend Jochewoa Aalst. Haachtse H.V. eindigde laatste maar ontgoochelde geenszins. UITSLAGEN ZATERDAG l-9-'76 Rosis Aalst II - Jochewoa 7-7 Ajax - Haachtse 5-5 Jochewoa - Ajax 6-15 Rosis Aalst II - Ajax 7-11 Jochewoa - Haachtse 10-10 Rosis Aalst II - Haachtse 12-7 RANGSCHIKKING 1. H.B.C. Ajax 2. Rosis II 3. Jochewoa 4. Haachtse UITSLAGEN ZONDAG r»-9-'76 Rosis Aalst - E.V. Aalst Sparta Aalst - Denderbelle 5i Avanti - Tèmse Rosis Aalst - Sparta Aal all E.V. Aalst - Avanti Lebbeke Denderbelle - Temse 8-1 Rosis Aalst - Avanti Lebbekr 10- E.V. Aalst - Denderbelle 4- Sparta Aalst - Temse 12- Rosis Aalst - Denderbelle 8- E.V. Aalst - Temse ll- Sparta Aalst - Avanti Lebbeke 8> Rosis Aalst - Denderbelle 7- E.V. Aalst - Sparta Brabo Denderbelle 12- Avan 9 DAMES Aalst Sportief - Sparta Aalst 1 Sparta Aalst - Aalst Sportief i RANGSCHIKKING 1. H.C. Rosis Aalst 2. H.C. Eendr. Vrij Aalst 3. H.C. Sparta Aalst 4. Brabo Denderbelle 5. Avanti Lebbeke 6. Attila Temse EVA. VV Sparta Aalst welke vorig jaar ei zo na de promotie miste naar de tweede afdeling in het KBLVB Oost- Vlaanderen, is vorige zaterdag in fee>st want daar gaan ze Geert De Ruysscher huldigen. Geert 18 jaar is nu reeds voor de derde opeenvolgende maal nationaal kampioen hij de juniores BLB. Het eerste jaar deed hij dat met een 125 cc machine, vorig jaar met een 250 cc en nu dit jaar met een kanjer van een 500 cc. Geert De Ruysscher aldus een van de kopstukken van de BLB is door zijn stadsgenoten te weinig hekend en daar wil Sparta Aalst nu eens verandering in bren gen en hem huldigen op een gepaste wijze. Dat geheurd dan zaterdag aanstaande 11 september om 20 uur in het lokaal van Sparta, café Spinnewiel, Moor selbaan te Aalst. Om een niet originele cliché te gebruiken mag men zeggen dat 4e kompetitie onder een gunstig gesternte van stapel liep voor Bouw, Intercom en Franke. Waardoor de bezoekers al direkt zes op zes kregen. De meest opvallende uitslag werd door Bouw voor mekaar getrapt. Het klopte Bank Brussel Laml>ert met veelzeggende 0-3 cijfers. De eerste helft liet echter een dergelijke verhouding niet vermoeden. B.B.L., dat niet „alle hens aan dek" had kwam in deze tijdspanne op zijn beurt in de aanval. Het was nochtans ook wel opge vallen dat Bouw beter spel maakte en ook gevaarlijker was in zijn aanvalsakties. Bouw kwam aan de leiding langs Wauters. Na de rust kwam de grotere paraatheid van de gasten mede op de voorgrond. Het werd 0-3 langs Deshommes en Adam en Bouw zou deze cijferver houding tenvolle verant woorden. Is het nog te vroeg om reeds gevolgtrekkingen te maken, dan dient toch wel aangestipt dat men met Bouw rekening zal moeten houden. Voor S.A.F. werd het e<m eerder mislukte start. Het liep een niet ver wachte nederlaag op in de wedstrijd met Intercom. Het was nochtans vrij goed be gonnen voor S.A.F. dat langs J.P. Martens aan het eerste doelpunt kwam. Intercom zou op dit openingspunt scherp reageren en kwam nog in de eerste speelhelft aan de gelijkmaker langs De Haeck. Het was voornoemde die de match won voor de bezoe kers. Fran'ke dat in zijn uitwed strijd bij V.V.T.T.A, in de eerste helft de meest vloei ende akties liet zien. klom al na amper vijf minuten naar de leiding. En hiermee stonden ook de eindcijfers reeds op de lei. In de twee de speelperiode kwam T.T. beter op de proppen doch miste de kansen om een punt ■te redden. In de B-reeks behaalde Hon da een afgetekende .over winning op Franke. Een zege die door het veldover- wieht tenvolle gewettigd was. Callebaut (b) heeft insgelijks voor een goede 'première' ge zorgd en langs Janssens, Kep- pens en Collewaert een ver diende overwinning behaald in de wedstrijd met Desso den. Post Erembodegem en socub deelden de inzet men kan de 2-2 cijfers gc let op de spelontwikkelin moeilijk aanvechten. J.V.H UITSLAGEN Recks A S.A.F. - Intercom B.B.L - Bouw V.V.T.T.A. - Franke Callebaut vrij Reeks B Callebaut (b) - Dessoden 3-j Post Eremb. - Resocirb 2-' Honda - F.F.R. 44 Somali vrij

De Voorpost | 1976 | | pagina 24