B V K L 0, R T V X Y JEUGDPAGINA GEKNIPT Q Rktiviteiten- knlender M ABC DE UITBOUW TOT EEN VOLWAARDIG JEUGDCENTRUM NIEUWSVAN EUREKA! De Voorpost - 10-9-76 - 25 HEB STEEOS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras- sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. lomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- Igië). Schoolstraat 54, Aalst endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedaSzeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde. leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L -Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nytontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. alï n O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels 052-21.35.50 n4 U vergordijnen ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerf en plaatsen. Guido Michem, Potiaulaan 11Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een e voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar spe listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband I met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m Moorselbaan 556 Aalst I zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen vxx groot en klein. Een overgrote keus vindt in de boek- en papierhandel P. Van GeertruyervDe Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde Ook alle planafdrukken rs gt kelin J.V.I an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel óver een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar JAARVERSLAG KREJA1975-1976 In een 21 blz. lijvig verslag evalueerde jeugdclub Kreja (Driesieutelstraat, Aalst) haar voorbije jaarwerking. Het eerste volledig werkjaar na de periode van de verhuizingen! De evolutie van Kreja in dit jaar moet dan ook in dit kader gesitueerd worden: het project tot uitbouw van een vol waardig jeugdcentrum na de verhuisperikelen. subgroepen en hobbyklubs WERKING MET EEN INSTUIFKARAKTER Kreja heeft wekelijks 44 uur instuifwerking. In tegenstel ling tot andere jeugdklubs heeft ze vier vormen van in stuif: Centrale ontmoe tingsplaats met discobar, drank, gezelschapsspelen,m kikkerbak e.d., rustige in stuif (zithoek, open haard, tijdschriften, info), sportin- stuif (met pingpong) en dansinstuif (veertiendaagse of maandelijks). Door de sterke groei en ver meerdering van het aantal groepen binnen het jeugd huis kent deze instuifwer king niet zoveel sukses als doorgaans het geval is in andere jeugdhuizen. Men wil daarom de centrale in- stuifruimte attractiever ma ken en anders inrichten, (hiermee is men ondertus sen reeds bezig). PERMANENT GROEPSWERK Wellicht is Kreja wat betreft toonaangevend. Op sportief gebied deed men vorig jaar aan voetbal (totaal 25 men sen) volley (werd gestopt na moeilijkheden om een ge schikte zaal te vinden), ping pong (met drie ploegen waarvan één opgaf), zwem men en fietsen (geen vaste groepen, maar regelmatige uitstappen). Op 'krejatief» gebied merken we een monitorsgroep van het jeugdatelier TEAM (een tien a twaalf personen die ongeveer 6Q kinderen berei ken per week), Isopoda (mu zikale groep van het roek- genre). In mei '76 werd een plaat opgenomen), sciffle- groep/gitaarles (enkele maanden minder actief ge weest wegens ziekte en o- verlijden van een lid), mo delbouwclubfis na moeilijk heden uiteindejijk verdwe nen), tienergroep Cansas (voorlopig npg zonder door braak), fotoclub 't Kodak sken (een amateurfotograaf om, Leen gerust Q53-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou-|N dng. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12, jHaaltert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon Albertstraat 14,. Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST De Eurekafeesten in augustus II. schiet ook Eureka weer in gang met een nieuw werkjaar! De uitslag van de kinderballonwedstrijd van de Eure kafeesten werd uitgesteld tot zondag 12-september. Erzijn immers nog maar een zestal kaartjes binnen. Er kwamen er o.m. vanuit Kluisbergen, Munkzwalm, Waver en Chereng (in Frankrijk tussen Rijsel en Doornik). De uitslag wordt bekendgemaakt op de TD die zondag. Geweten is ook dat Eureka lokalen en ruimten ter beschikking stelt aan verenigingen die ernaar vragen. Hier zullen de plaatselijke Roodkapjes (zo'n 65 kinde ren) van gebruik maken 's zondags van 14 uur tot 16 uur. Gratis! «Jeugdverenigingen hebben het niet te breed», motiveerde voorzittr J.Lambrechts zeer te recht. De Roodkapjes zullen voor knutselactiviteiten de binnenkoers en de zolder van het gebouw (waar vroeger een orkest was) mogen gebruiken De start van de jeugdatelierwerking (elke zondag van 14 tot 16 uur) werd uitgesteld tot zondag 12/9. Wegens een tekort aan tekstruimte in het parochie blad van vorige week (een grote publiciteitsbron in Erembodegem) waren te weinig mensen op de hoog te. Alle kreatieve jongeren tussen 12 en 16 jaar worden dus verwacht volgende zondag 12/9 om 14 uur! P.D. Kleinkunst Zaterdag 18 september: 20uur Delia Bossiers in het C.S.V., Wellekensstr. 45, Aalst. Zondag 19 september: Jan De Wilde en Mieke en Joost Van Dorp inTanu, Houtmarkt 1Aalst. Vrijdag 2 oktober: Kris De Bruyne in Dido, Oude Heirbaan, Erpe. Film De Brug over de rivier Kwai (oorlogsfilm): zondag 26/9 te 20 uur. (35 fr.) In Kreja, Driesleutelstr. 51Aalst. Dansen 12 september: op het Oudleerlingenfeest in het St.-Maartensinstituut. 12 september 20 uur: Uit-stuif van de jonge PVV mutualisten in zaal Bristol, Grote Markt, Aalst (25 fr). 12 september: Eureka, Keppestraat 52, Erembode gem TD met prijsuitreiking ballonwedstrijd. 17 september: Tanu, Houtmarkt 1Aalst22 uur: TD 18 september: Dido, Oude Heirbaan, Erpe: TD t.v.v. nieuwe discobar 25 septemberTD in St-Jorisklub. Op 25 september begint in Sint-Jorisklub de danskur- sus. Inschrijven uiterlijk de eerste avond (25/29): St.-Jorisklub, Keizerlijk Plein 1Aalst (18 uur). Belotting Vrijdag 10 september te 20 uur: in Kreja, Driesleutels- straat 51, Aalst (voorouden jong met naturaprijzen en verrassing). Opening nieuwe jeugdateliers Eureka: (Keppestr. 51, Erembodegem) zondag 12 september van 14 uurtot 16 uur. (definitieve uitgestel de start!) Tanuzaterdag 11 september van 14 uurtot 18uur. leidt dit groepje dat sinds haar stichting in maart '76 ononderbroken groeit). Dan is er ook nog een toneel groep die nu reeds een twin tigtal personen telt. Een ei gen creatie werd gemaakt een plezierige en maat schappijkritische «reklame- show». Ook Jeugd en Wetenschap- Timarcha is in Kreja gehuis vest. Hun jaarprojecthet in kaart brengen van de vervui ling van het oppervlaktewa ter in Aalst. Ezijn een vijftig tal leden. Haar werking wordt nogal wat bemoeilijkt door de slechte staat van lokalen en verbouwingen van de stad voor de installa tie van een wijkbibliotheek (die nu reeds drie maanden aanslepen). Verder nogeen bloeiende amateurradio- zendersvereniging, een kar- navalgroep (de foesjeleers), een alternatief ontspan ningslokaal Carnac, en een belottersclub. In Kreja lette men erop dat deze groepjes geen «geslp- ten ghetto's» zouden vor men. Enkel bij de voetbal ploeg was een gesloten sfeer te ontdekken. Binnen die groepjes worden de jon geren gestimuleerd om zelf zoveel mogelijk verant woordelijkheid te dragen en initiatieven te nemen. De beschikbare ruimten worden nu reeds optimaal gebruikt. Toch hoopt men volgend werkjaar de vragen te beantwoorden maar vol leybal (heroprichting), so- cio-politieke-economische vorming en actie, postzegel- klube.d. AKTIVITEITEN MET EEN OKKASIONEEL KARAKTER In het jaarverslag werd werd een chronologische lijst op genomen met alle okkasio- nele aktiviteiten. Wellicht interessant is het even die aktiviteiten aan te stippen die in andere jeugdhuizen minder of (nog) niet voor komen of die Kreja naar bui- tenuit een weinig typeren. VB: maandelijkse films Home Sweeet home, Jesus Christ Superstar, Asterix, 2001, a space Odyssee,...) dropping in de bossen van Meldert, belottingsavon- den, zangtpcht oor de stra ten, tentoonstelling Oxfam Wereldwinkel, info- en dis cussieavonden omtrent op voeding, infonamiddagen over sexualiteit, familie wandeling, toeristische a- vonden, eigen toneelavond, spaghettiavond,...Op te merken valt zeker de conti nue werking, die enkel on derbroken wordt door exa menperiodes e.d. PUBLICITEIT Naast de gratis bedeling aan alle leden van het tijdschrift «Flapuit» werd speciale pro paganda naar buitenuit ge voerd voor speciale projec ten via pers, folders huis- aan-huis en affiches. Ook het persoonlijk kontakt on derschat men niet. DIENSTEN Hier valt vooral «reisklub Etap» op. Om jongeren die in kleine groep willen reizen of een uitstap willen maken, te helpen, werd een minibus (8 1) aangekocht. De ge- bruiksprijs bedraagt nu 6 Fr/km alles inbegrepen (ook chauffeur, dieselolie, pech- verzekering e.d.). Na de va kantieperiode wordt deze bus vooral gebruikt voor uit stappen, vervoer van mate riaal en voor propaganda. STRUKTUURVAN HET JEUGDHUIS EN VORMING VAN DE LEIDING Vooral de flexibiliteit van de inwendige organisatie valt op. Jaarlijks kiest de alge mene vergadering de helft van de beheerrad. Geregeld ook waren er open animatie- GEKNIPT? Zowat een maand reeds vindt u op deze jeugdpagina een kolom met de volumineuze titel «geknipt». De bedoeling is gewoon samen te brengen, te knippen en gebruiksklaar aan te bieden: info, tips, activiteiten, actualiteiten (en waarom niet eens een pasgebeurde anecdote?)van bij ons! Jeugd-Aalst-en-omstreken! KLEINKUNSTHAPPENING EN OUDEN VAN DAGEN Zoals elk nu wel stilaan weet ging vorige zaterdag 4. september een kleinkunsthappening door in open lucht in deZonnestraat. 4 jeugdklubs(Tuf-Tuf, St.-Jo ris, Terlinden en Kreja) richtten die in. Toch was niet iedereen er even gelukkig mee! Toen de bejaarden van de Sint-Martinusparochie naar hun wekelijks vrijdags onderonsje trokken in de parochiezaal (Zonnestraat) vonden ze een keuken zowat bedolven onder het materieelklankkasten, een teve, een megafoon, een tuner, een massa singels en elpees, draden,...De keuken moest gebruikt worden zoals elke vrijdag en niemand van de betrokken klubs was daar die namid dag! Zo goed en zo kwaad als dat ging moesten de bejaarden dan zelf maar de boel versieuren. Een organisatorische fout van de inrichters! VERBOUWING KREJA Nu al een maand wordt jeugdklub Kreja (Driesleutel- straat) van binnen grondig veranderd. Binnen veertien dagen moet alles klaar zijn, hoopten de aanwezige werkers toen we er langs kwamen. Het resultaat zal zijn: een vernieuwde barinrichting, instuif, ook het tuintje moet meer op een tuintje lijken. Meteen wordt ook nieuw behangpapiergepapt en wordt de vloer met tapijt belegd. UITLEENDIENST STAFKAARTEN Wil je op tocht gaan? Wil je langs boswegeltjes en veldpaadjes trekken? En toch niet verloren lopen? Neem dan de nodige stafkaarten ter hand! Als je ze niet wil kopen of als je'r zelf geen bezit dan ben je wellicht geholpen met de uitleendienst die in de Sint-Jorisclub bestaatEven telefoneren naar Sint-Jo- risclub, Keizerlijk Plein 2, Aalst: 21.96.11. NIEUWE JEUGDLOKALEN Niéuwe lokalen voor Chiro Gentiaan en jeugdatelier Joepie-Tiepie. In de tuin van de zusters van de Sint-An naschool, Spaarzaameheidsstraat worden reeds duchtig fruitbomen omgehakt, worden stenen gemetseld, enz,. Het doel wettigt blijkbaar de midde len want daar komen vijf nieuwe jeugdlokalen: drie voordechirogroep en twee voor Joepie-Tiepie. Momenteel gebruikt de eerste één lokaal in de Bedrij vigheidsstraat en de tweede is gehuisvest in de lokalen van jeugdklub Terlinden. ZO WEIGER JE LEGERDIENST Sedert enkele jaren tracht het I.O.T. (Internationale voor Oorlogstegenstanders) de idee van een zinvol alternatief voor de legerdienst bij de bevolking (en vooral bij de jongeren) te propageren. Om deze mogelijkheden op ruime schaal kenbaar te maken en geïnteresseerden degelijk te informeren, geven ze reeds sedert geruime tijd de brochure «zo weiger je legerdienst» uitHiervan is zoaps een herwerkte versie verschenen. Alle wetenswijzigingen van 1975 en hun practische impicaties voor de gewetensbezwaarden zijn hierin opgenomen. Te verkrijgen aan 20 fr. bij I.O.T. St.-Jacobsmarkt 82, 2000 Antwerpen. KINDER- EN JEUGDFILMKLUBS Het verbond van kinder- en jeugdfilmclubs wil een inspanning doen om de waardevolle kinderfilm te promoveren. Bij de programmatie hechten ze vooral belang aan de pedagogische en artistieke waarde van de film. Een greep uit hun filmprogramma voor het seizoen '76-77. Bim en het betoverde kasteel, Rood kapje, de eenzame wolf, ik spring weer over de plassen, het meisje over de bezemsteel, daar komt de kermis, Hugo en Josefien, de postbode... Kostprijs: 1500 Fr. (BTW 16% niet inbegrepen) Meer informatie bij: Verbond van kinder- en jeugd- filmklubs, Hoge Aardstraat 39, 2610 Wilrijk. Tel. 031/49.57.75. KALM Veel beweging zit er nog niet in het jeugdklubleven in Aalst. Zelden of nooit zo'n kalme weekends meege maakt bv. Een ritje door de stad vorige zaterdag bracht tenminst dit merkwaardig resultaat tesamen: Tanu gesloten wegens sterfgeval, in Terlinden, Kreja, St.- Joris is alles toegespitst op de openlucht-avond op de koer van Tuf-Tuf in Mikisclub staan we drie keer voor de deur, in C.S.V. zijn verbouwingen aan de gang. Wellicht komt het «seizoen» goed op gang na alle verbouwingen en jaarplanningsvergaderingen die op meerdere plaatsen nog aan de gang zijn. avonden voor alle leden. Hoewel een onderscheid bestond tussen de officiële en de niet-officiële organi satie vervaagde dit meer en meer. M.a.w. de beheerraad begon ook activiteiten en manifestaties voor te berei den zodat de animatiever gadering sterk verzwakte. In Kreja neemt men ook deel aan vormingskursussen in of buiten het jeugdhuis: 5 weekends in het koninklijk ateneum omtrent «opleiding tot jeugdverantwoordelij- ke», twee weekends omtrent «sexualiteit», een reeks van 4 info- en discussieavonden rond «opvoeding- en vor mingstoneel (hier werden personen ter beschikking gesteld via de Soc. Fed. van Jeugdhuizen). EVALUATIE voor het eerst kon men meer inhoudelijk werken, men was nu minder in be slag genomen door materië le beslommeringen als ver huizing, inrichting, relatie met de stad e.d. bijan een volledige ver nieuwing van het kader heeft plaatsgevonden. De huidige medewerkersgroep heeft als lefetijd gemiddeld 17-22 jaar. opnieuw zijn er (tijdelijke) financiële moeilijkheden. Dit wegens de verfraaiing van de instuifruimte. omwille van programma uitbreiding en animatie wa ren soms te weinig mede werkers voor publiciteitsver- zorging, onderhoudswerk en administratie. overleg en samenwerking met de stad lopen nog steeds mank. Wie het volledige verslag wenst kan dit bekomen bij: Jeugdhuis Kreja, Driesleu- telsstraat 519300 Aalst m P.D.

De Voorpost | 1976 | | pagina 25