Vrije Tribune HOSPITAALBRAND EN JEUGDPROBLEMATIEK IN VRAAG GESTELD f far PROGRESSIEVEN EN VRIJ ZINNIGEN MISNOEGD OVER JEUGDBELEID 2 - 20-9-76 - De Voorpost VRAGEN AAN DE PARTIJEN EN DE KANDIDATEN Het ACW-blad «Het Volk» ti telde woensdag van vorige week over «een front voor boy cot van de «numerus clausus» in de katolieke normaalscho len» het gaat erom te beletten dat het aantal studenten voor normaal onderwijs en parame dische beroepen zou beperkt worden. Dit is een maatregel diktatoriaal uitgevaardigd door de ministers van onderwijs De Croo en Humblet, beiden PW-ers, onvergelijkbare dra gers van de vrijheidsgedach te... «Vooruit», het BSP-blad, pu bliceerde dezelfde dag een persmededeling van het Na tionaal Bureau van het ABW, waarin, zoals de KPB reeds aankloeg, wordt aangetoond dat de werkers door de verval sing van de indeks op diktato- riale maatregel van de CVP- PW-regering, volgende be dragen op hun inkomen verlie zen: wie 15.000 F verdient ver liest 426 F, wie 20.000 F aan inkomen heeft ziet per maand 568 F verloren gaan, voor 30.000 bedraagt dit 852 F en voor 40.000 F 1.136 F. Het feit dat deze regering niet in staat is de prijzen van aardappelen, groenten en fruit onder kon- trole te houden kost de wer kende bevolking wel zeer duur. We zullen in dit artikel niet te rugkomen op andere soortge lijke machtswillekeurige maat regelen van de regering, zoals de vermindering van de fond sen voor het onderwijs en het besluit dat de werkloze afge studeerden zich slechts op 1 augustus als werkzoekende kunnen laten inschrijven, maar we willen wel even de nadruk leggen op een paar aspekten van deze politiek, nationaal, maar ook gewestelijk. Het verzet groeit in het land en nu ook in Vlaanderen, waar eveneens betogingen zijn doorgegaan en door verschil lende centrales moties werden gestemd. Op 7 september zul len de beide grote vakbonden hun houding bepalen, en sommigen stellen reeds voor een algemene 24-urenstaking te houden. Hoe erg rechts ook mag tekeer gaan, degenen die zich niet bij de regeringsmaatregelen wil len neerleggen, hebben het bij het rechte eind en zien het verst Het lijdt inderdaad niet de minste twijfel, dat de recht- sen in de CVP en de PW op die weg verder willen gaan. Na 10 oktober zullen de aanvallen beginnen op de maatschappe lijke zekerheid, heksenjacht op de werklozen, verhoogde be- leastingen en noem maar op. De werkende bevolking moet volgens deze heren de kosten van de krisis betalen. Na 10 oktober zullen, fusie van gemeenten op of neer, ook de plannen uitgebroeid worden om de gemeenten voor nog moeilijker toestanden te plaat sen. Het is nu reeds geweten, dat alleen voor het lopende jaar 1976 het tekort der gemeenten zal stijgen met 6 miljard! En nu weer enkele vragen aan alle partijen en alle kandidaten, aan alle syndikale verantwoor delijken in ons gewest die vaak ook politieke verantwoordelijk heid dragen en kandidaat zijn: Zijn de studenten uit ons gewest niet in hun mogelijkhe den bedreigd? Verliezen de loon- en wed- detrekkenden van onze streek niet op hun inkomen door de vervalsing van de indeks? Worden de werkloze afge studeerden waaronder meer dan 7.000 universitairen op 31 juli in ons gewest niet getroffen door het verlies van een maand werkloosheidsver goeding? Heeft de voorgenomen aanval op de verzekering te gen ziekte en invaliditeit voor de werkende bevolking van ons gewest geen belang? Met werlk geld zullen in onze streek de schone verkie zingsbeloften verwezenlijkt worden, wanneer de gemeen ten nog minder geld zullen ont vangen en hogere schulden zullen opstapelen? Méér en hogere belastingen? Wij zouden zeer graag een antwoord op deze vragen krij gen? Ten eerste, zou dit de lankmoedigheid van de ver antwoordelijken van vakbon den en partijen in ons gewest wellicht kunnen verklaren. En ten tweede, zou dit de kiezers bij hun keuze op 10 oktober kunnen helpen. Verder zwijgen en lijdzaam toezien is plat kiesbedrog! RAY DE SMET DE INDEXMANI PULATIE H Tijdens de zomermaanaen is er zeer veel geschreven over de zogenaamde «index manipulatie». De regering heeft hei gevaar van een e- conomische catastrofe ont weken door voor drie maan den (juli, augustus en sep tember) de groenten- en fruitprijzen uit de index te halen. Inderdaad, was een ineenstorting van de Bel gische economie niet denk beeldig. Indien de regering de indexverhoging door de piekprijzen van groenten, fruit en aardappelen in juli niet geneutraliseerd had dan zou deze indexverhoging één tot twee loonaanpas- singen hebben veroorzaakt; wat intussen reeds andere prijsstijgingen als gevolg zouden hebben. Dit zou de inflatiespiraal een nieuwe stimulans gegeven hebben. En daar nu de voortzetting van de conjunctuurverbete ring in België in hoofdzaak gebaseerd is op een stijgen de uitvoer, is het levens noodzakelijk de binnen landse prijzen in de hand te houden ten einde onze con currentiepositie te verstevi gen. De «tomatenindex» die on dertussen zichzelf elimi neerde, mocht onze Bel gische economie niet doen wankelen. De getroffen re geringsbeslissing was de enigejuisteopdat ogenblik. Nu is het wel zo dat de regering in overleg met de sociale partners moet trach ten naar een inkomenscom pensatie te zoeken voor het geleden inkomensverlies. Belangrijk is ook de verkla ring van Minister Herman betreffende het uitvlakken van de indexpieken. De noodzakelijke neutralise ring heeft het bewijs gele verd dat de index kan falen. De seizoenpieken, al dan niet onder invloed van marktmanipulaties (distri butiesector moeten verme den worden. En dit zo vlug mogelijk, anders gaan we ook een «witloofindex» ken nen! Roger Van Keymeulen Lid Arr. Partijbestuur IN MEMORIAM JULES VAN DROOGE.NBROECK EEN GOEDE VRIEND IS HEEN GEGAAN Weer is de arbeidersbeweging van onze streek met droefheid gesla gen. Opnieuw is iemand ons ontrukt die in het syndikaal en politiek leven van ons arrondissement een niet te onderschatten rol heeft ge speeld. In de vloed van de strijd, op het ogenblik dat weer eens overal de rode vlaggen ontrold worden, en onze muziekkorpsen optochten aanvoeren om de socialistische doelstellingen bij het brede pu bliek bekend te maken Op het ogenblik dat steden, ge meenten en dorpen sidderen van politieke bedrijvigheid is een bij zondere, leidinggevende figuur op een brutale, totaal onver wachte manier uit ons midden weggerukt. Jules Van Droogenbroeck stierf in de strijd voor het ideaal waarvoor hy leefde. Tijdens een propaganda-fietstocht die doorheen de gemeenten onze slogans ging verkondigen om het volk ervan te overtuigen dat al leen de socialisten de gangmakers zijn op de weg naar welvaart en recht vaardigheid, is Jules gevallen. J ules was een kind van de duistere tijden, van een eeuw waarin de arbeiders nog gebukt gingen on der onrecht en verdrukking. Als kind maakte hij reeds heel vroeg kennis met de harde werke lijkheid van het leven. Opgegroeid tussen de ruwe, maar strijdvaardige bouwarbeiders, werd hij zeer vroeg beïnvloed en begeesterd door de socialistische gedachte. Hij wist dat alleen de solidariteit de werkers uit de duisternis en de verdrukking kon halen, dat de weg naar het geluk lag in de sterkte van de eenheid. Het was ook die gedachte die hun vooruitdreef, wanneer hij aange duid werd als algemeen sekretaris van het A.B.V.V.-Gewest Aalst. Ik hoor hem nog srpeken tot de algemene vergadering: «Samen zullen we hier weer onze vakbond sterk maken. Maar dat kan alleen door het verleden te begraven, de blikken te richten op de toekomst en te ijveren voor een socialisti sche gemeenschap». Samen met andere vrienden heeft hij zich tot het bereiken van dat doel ingezet en het ook bereikt. Dat Aalst een stevige socialisti sche gemeenschappelijke aktie kent is ook voor een groot deel zijn werk en was trouwens ook zijn fierheid. De drie vlaggen van de gemeen schappelijke aktie hangen half stok aan de gevel van het Volks huis, als een laatste groet aan de man, die aan de oprichting van het «Huis der Socialisten» zijn beste krachten heeft gegeven, die er ge durende maanden hard heeft voor gevochten en die van dat «Huis van de Eenheid» zoals hij het zo graag noemde zijn leven swerk heeft gemaakt. Het is ook daar dat ingevolge zijn wens, na de crematie (verbran ding) de urne met zijn as zal wor den opgesteld. In het gebouw waarvoor hij leefde, tussen de bu relen van zijn A.B.V.V., onder de rouwvlaggen van de ganse so cialistische gemeenschap. Zoals hij vroeg zal hij op de tonen van de Internationale zijn laatste «voor eeuwig» krijgen. Daar zullen wij voor de laatste maal en met veel leed in het hart het ere-saluut brengen. In dit leed zullen wij nochtans de nieuwe krachten moeten vinden om de strijd verder te zetten, de vakbe weging sterker te maken, de partij een nog grotere ontplooiing te ge ven en te strijden voor de vooruit gang van het socialisme, waar voor hij geleefd heeft en gestor ven is. VIC VAN DER HEYDEN Ere-voorzitter BSP-Aalst Door iedere partij wordt nu de nadruk gelegd op wat ze alle maal gaan doen. In de eerste plaats spreken ze allemaal van «Sociaal» zijn. WAT BETEKENT SOCIAAL? Is dat niet een gemeenschap opbouwen waar ieder aan zijn trekken komt? Een samenle ving op basis van Vriendschap en Eerlijkheid. Sociaal zijn iè er voor zorgen dat iedereen krijgt waar hij recht op heeft. Waarom moet dat in onze maatschappij gepaard gaan met: langs de ene kant bede len, en langs de andere kant zogezegd groothartig geven. Is het niet vanzelfsprekend dat iemand zijn ouderdomspensi oen tijdig krijgt en regelmatig? Dat gehandikapten als vol waardige mensen in de maat schappij opgenomen worden? Kan dat niet zonder die romps lomp van papieren en nog maar papieren? Is onze komputermaatschappij niet bekwaam te bepalen wie 65 jaar wordt? Is onze admini stratie zo slecht dat ze dat niet uitkienen kunnen? Of moeten wij geloven dat de meeste poli tiekers het liever zo hebben, zodat de mensen afhankelijk zijn van hun goede diensten. Is het geen vorm van verknech ting? Een middel om dankba ren te maken. Dankbare Stemmers. Verplichte aan hangers. Vindt U het niet lo gisch dat iedereen die zijn plicht doet ook zijn recht krijgt. Heeft de gekozene van en door het volk niets anders te doen dan stemmen te ronselen? En hoe? Dienstbetoon!! Voorwie? Voor de mensen of voor zich zelf? Voor de stemmen die er uit voortvloeien: met de enige bekrompen gedachte: «er de volgende maal terug bij te zijn». Ware het niet beter het nodige te doen om aan de toestand wat te veranderen? Klare ge zonde situaties te scheppen. Waarom al die zogezegde Dienstcentra's? Waarom geen degelijke Stadsdienst van Voorlichting en daadwerkelijk hulpbetoon, zonder politieke kleur? Is iedereen dan niet gelijk in onze samenleving? Weten ze dan niet wie hulp no dig heeft? Ze weten nochtans wanneer we soldaat moeten worden. Ze weten nochtans hoeveel we verdienen. Ze weten zelfs... ja, wat weten ze eigenlijk niet?? Misschien weten ze niet hoe vernederend het is te mor bedelen; bedelen om wat natuurlijk recht is. Dat we plichten hebben: KOORD! Maar dat iedei Plichten heeft zeker akkoi Recht en plicht is niet vai kaar te scheiden. Daarom is recht aan plif< en plicht gelijk aan recht. Een maatschappij van prj teurs is niet leefbaar. Het gaat niet goed met samenleving. Niets of niemand is nog te\jc den. Waarom? 'st Omdat er teveel egoïsme i£ te weinig werkelijke burgeif Wat is burgerzin? Heel i voudig: Samen werken, leven, samen een et maatschappij opboui waarin wij allen: Samen jj lukkig zijn. Piet Heyml AALSTERSE GEMEENTERAAD Burgemeester De Bisschop opende vorige week donderdag de raadszitting met een motie. Gesteund door de raad werd volgende tekst opgesteld: «Vergaderd in zitting van de gemeen teraad van 2 september 1976, wensen wij ons medeleven te betuigen bij de brandramp die ons ziekenhuis heeft geteisterd. Wij wensen tevens te verzekeren dat wij ons volledig zullen inzetten om ten spoedigste aan deze droeve en tevens uiterst dringende aangelegenheid een oplossing te geven nl. door de ijver voor de verwezenlijking van een modern ziekenhuis voor het gewest Aalst». De gemeenteraad drukte tevens zijn bijzondere dank uit aan de vrijwilligers en aan de bewoners van de buurt van het stedelijk hospitaal om de hulp die zij gedurende deze brand geboden hebben. De verkiezingsstrijd is nog maar pas begonnen. De kan didatenlijsten zijn amper inge diend. Wel zijn er een aantal kandidaten begonnen met hun persoonlijke propaganda. Ook werden de partijen samenge roepen voor het regelen van de verkiezingsactiviteiten. Onder de partijen werden overeen komsten bereikt om de verkie zingsstrijd in alle orde te laten verlopen. Echter, ondanks akkoorden tussen de partijen, overheden en politie om elke baldadigheid en de kwetsende praktijken uit te schakelen zijn de eerste da gen van september toch on duldbare methodes toegepast. Inderdaad bepaalde personen hebben gemeend de borden van bepaalde partijen te moe ten vernietigen en affiches van kandidaten af te rukken. Tij dens de laatste verkiezingen, is dat niet meer gebeurd. Me nen sommige kandidaten of hun aanhangers dat het lonend is het materiaal van tegenstre vers te vernietigen. In een sa menleving waarin geweld wordt afgekeurd en waarin het beschadigen van het milieu als een grote fout wordt aangezien zouden politieke verantwoor delijken beter moeten weten dan zich tot dergelijke praktij ken te lenen. De kiezer zal in het geheel stemmen tegen par tijen of kandidaten die derge lijke vernietigende acties orga niseren of toelaten van hun mi litanten. Hopelijk is dat deze vernietigingsacties ophouden en geen tegenacties zullen uit lokken zodat er geen sneeuw baleffecten ontstaan. Daarom moet met alle midde len en zeer kordaat worden opgetreden door politie en overheden Het is de enige mogelijkheid om de democra tie en de vrijheid van mening te waarnorgen. Door een openbare afkeuring van vernietigende handelswij zen kan ook de kiezer, de ge wone man, bijdragen tot orde en tucht in deze verkiezingspe riode waarin wel de gemoede ren worden opgehitsts. Diane D'Haeseleer INTERPELLATIE BRAND BSP raadslid Van Der Veken vroeg aan de burgemeester wie, wanneer en hoe de burger- lijKe bescherming van Liede- kerke was opgeroepen. De burgemeester antwoordde hierop dat hij zelf de civiele be scherming opriep. Immers voorzitter van de COO Rous seau, die eerder tussenkomst vroeg bleek niet over de be voegdheid te beschikken zulks te doen. Enkel een brandweer- kommandant of een burge meester kan deze eenheid ter hulp roepen. De burgemeester deed zulks na overleg met de aanwezige schepenen, COO leden en raadsleden. Bert Van Hoorick wenste bij komende inlichtingen omtrent de aktie van de Puma helikop ter, waarop raadslid De Brul antwoordde dat het brandge- bied te klein was om met de gigantische emmer te werken. Dringend moet echter het wa terdrukprobleem worden opge lost. Raadslid De Winter stelde voor bij branden in openbare gebouwen onmiddellijk de ci viele bescherming te laten tus senkomen, waarop burge meester De Bisschop repli keerde dat kommandant De Vidts zijn verantwoordelijkheid moet dragen. BEGROTINGSWIJZIGING IN VRAAG Raadslid Van Hoorick was de tolk voor de oppositie en ver klaarde dat deze geen be zwaar maakt tegen de gewone en buitengewone begrotings wijzigingen alhoewel hij dit meer propagandistisch als re- eél bekeek. Wel vroeg de oppositie zich af hoe het in feite met de konsoli- datielening van 184 miljoen ge steld is. Van Hoorick merkte op dat er nog altijd een ruim tekort is. Raadslid De Winter stelde de beschadigingen aan het Be ukenhof en aan de manége aan het Wijngaardveld aan de kaak. Dit laatste, eertijds een gebouw, wordt letterlijk ge sloopt, ruiten zijn gebroken, ramen en deuren zijn verdwe nen, er wordt een puinhoop van gemaakt. Hij haalde ook het probleem van de rein igingsdienst aan: door een ru zie in een bepaalde partij moet nog steeds achttien km ver der, te Voorde, gestort en ver nield worden. Hij stipte even eens aan dat rioleringen, ver nield in de nabijheid van hoge appartementsgebouwen, her steld moeten worden. C FONDS Schepen Bogaert nam het woord en haalde aan dat Aalst niet alleen mag rekenen op de konsolidatielening van 184 mil joen maar ook op de 86 miljoen van het C- of hulpfonds. Vol gens de schepen van financiën staat men voor fiktieve cijfers in de buitengewone begroting Als men nu de meeropbrengst van de belastingen doorverre- kent, dan staat het vooropges telde tekort niet meer zo scherp. Hij vond dat een mo derne stad moet kunnen uitge ven en dat een modern beheer moet kunnen leven met tekor ten die altijd moeten kunnen gedekt worden. Hij verwees naarde leningslast van 900 mil joen die staat tegenover het stedelijk patrimonium dat ver rijkt. RIOLERINGEN EN stadseigendommen aldus niet meer voor hun rekening ne men. Raadslid Van Der Beken merkte daarbij op dat politie mensen niet moeten gebruikt worden om boodschappen te doen. Tellen van honden of tel len van diensters! BREKEN OF BRANDEN Omtrent het huisvuilprobleem was de burgemeester aan het woord. «De enen wil breken, de ter jkf be sh i b Ier iro >P het kader van de komendcr" sie nog zo geen slecht ideef" zijn. PRECEDENT I GESCHAPEN Bij punt 27 van de agerP «Doorlening aan de V V.E.J.A. voor een bedrag Irc 2.000.000 fr, voor werken >n het jeugdcentrum Zonnestrp vaststellen van voorwaarcteee Raadslid Monsieur verklarbU dat de BSP fraktie principib akkoord gaat met de doQnl ning en met de hulp aan jeipv centra maar dan moet ditBn beuren in een pluralistis» geest en moeten alle jeugdöe; tra gelijke kansen krijgen.jrp APPARTEMENTSGEBOUWEN andere wil branden». Hij zelf is Schepen De Neve toonde zich voorstander op het huisvuil op voorstander om in de toekomst een groter belasting op te leg gen aan de promotoren die ap partementsgebouwen inplan ten en de bezwaring op de rio lering veroorzaken. Hij kon reeds melden dat voor een vol gende gemeenteraadszitting het volledig rioleringsplan van de stad ter goedkeuring zal worden voorgelegd. BEWAKING VIA OVERUREN De stadseigendommen, hoe ergerlijk het ook mag klinken, zijn nogal eens het voorwerp van vandalisme. De hoofd- kommissaris heeft de burge meester ervan op de hoogte gesteld dat zijn korps teveel gerechteriijke taken te vervul len krijgt en zijn manschappen door en voor de bewaking van het hospitaal overuren moeten kloppen. De politie-diensten kunnen de bewaking van de een biologische wijze te vernie tigen, maar de ideale omstan digheden zijn hiervoor niet te vinden. Ook het probleem van het waterzuiveringsinstallatie bracht hij ten berde, maar vreesde evenzeer dat hiervoor geen voldoende fanancies zul len beschikbaar zijn. NOODSPORTSCHUUR Op zijn beurt replikeerde sche pen Van Den Eede op de be denkingen van raadslid De Winter. Vanaf 3 september zijn er twee toezichters aangesteld om het Domein Beukenhof én te onderhouden én in de gaten te houden. Wat de manége be treft, het idee bestaat dat deze gebouwen worden overgedra gen aan VZW Sportcentra, dit om het tekort aan overdekte sportruimte op te lossen. Schepen De Neve daarente gen denkt eraan er een wa genpark van te maken, wat in merkte op dat het pas de lete ste drie jaar is dat op dit v iets wordt ondernomen Qp vroeg een globaal jeugdbeet door te lichten. CVP fraktiejn der Ghis Willems gaf de pri^e, piële goedkeuring om ook andere jeugdorganisaties zelfde doorleningen toe.n kennen. Schepen Bogs loofde de werking van Koördinatie en Adviesraad v de jeugd, die blijkbaar verzekerde dat er een rui0f belangstelling bestaat voorie betreft VE.J.A. en er dus gsz' risiko's voor de stad bestas Tenslotte kondigde schej?^ Bogaert de oprichting aan een jeugdsekretariaat. De B' 1 jeugdafgevaardigden nodicw hij uitde vergaderingen vanlS! CARJ regelmatig bij te wonfcki Het laatste punt op de agei^. betreffend de goedkeuring het politiereglement werd aanvraag van Bert Van Hooi verdaagd. Men zal eerst in' verenigde sekties dit r< ment bepraten om het dan goedkeuring voor te leggen! de laatste gemeenteraad v<®2 de verkiezingen. iar Roel Van de P^| Vicj hd pc P Cei 1.1 IVa Het televisieprogramma «Het Vrije Woord» op dinsdag 7 september jl. met de «Humanifch sche Jongeren Service» in de eter, handelde over het gemeentelijk jeugdbeleid in Vlaant,, ren. Op korte daarom niet minder kernachtige wijze werd hierin ook het Aalsters jeugdbeli op de korrel genomen. Aalstenaars Jan Louies en Lieven Matthieu voerden hierbij het wooir Eerste benaderingspunt was het jeugdbeleid op-zichzelf be schouwd. Lieven hieromtrent: «Om de si tuatie te verduidelijken maken we besteen vergelijking tussen de situatie nu, en deze bij het vorige stadsbestuur. In 1970 was Aalst werkelijk jeugd- minded. Dit betekende dat we een jeugdraad hadden die sa mengesteld was op politiek evenredige basis, maar duide lijk open: met inspraakverga deringen, «Heb je zeg», «Zeg je zeg»Na de verkiezingen van 1970 is er een onver wachte koalitie uit de bus ge komen waardoor de vroegere jeugdraad uit elkaar gevallen is. Er is in onze stad dan ook dne jaar lang niets gebeurd Tot dan, de schepen van Fi- nancién die tevens het jeugd beleid regelt, de Coördinatie- en Adviesraad voor de Jeugd (CARJ) heeft opgericht». Niet van de jeugd, volgens Lie ven omdat: «zij is samenges teld uit specialisten inzake schoolpolitiek, jeugdvereni ging sleven maar in feite komen de jongeren er weinig of niet aan bod. Deze adviesraad is bijna uitsluitend uit katholieken samengèsteld, dit buiten een paar liberalen en een persoon van de Volksunie. Vroeger wa ren er ook vijf socialisten lid van deze adviesraad. Nu is dat niet meer zo. Er is er maar een.» Lieven opteerde dan ook voor een raad met jonge mensen en samengesteld op politieke ba sis. Betreffende het subsidiebeleid beklemtoonde Lieven Matthieu het feit dat hier te Aalst zeven verenigingen, nl. jeugdhuizen van katholieke zijde, samen 65.000 fr. ontvingen terwijl an dersdenkenden daarom geen vrijzinnigen voor vijf verenigingen slechts 8.000 fr. kregen Spreker konkludeerde hieruit dat het «konservatief stadsbestuur» hier niet open staat voor het jeugdwerk met Ve niet-georganizeerden en 4ge dus eigenlijk alleen maar vcfen zorgt dat hun vereniging m veel krijgen;wij staan hier n heel ver van een open jeugdl leid en nog veel verder van pl °<i ralistische jeugdhuizen», (si 10 Het tweede aangesneden o ee derwerp behandelde de vra^ of de vrijzinnigen volledig hun recht komen in dit jeugdb leid en of aldus de geest v ik het Kultuurparktdie alle ki er turele en jongerenbeweging En in een stad aan bod wil latf komen teerd. wordt gerespe in Jan Louies onderlijnde hier het feit dat de vrijzinnige jeuc in Aalst in feite niet georgar re zeerd is omdat, volgens spr Oo ker, zij misschien wel bang zi kJ, van organizatie en ove ,e| organizatie: «Wij willen nietdlr( de vrijzinnigen ook een kerk een kerkfabriek gaan worden R.D.VI

De Voorpost | 1976 | | pagina 2