WAT MET HERDERSEM NA DE FUSIE? OORLOPIG STATION GEBRUIK GENOMEN KERMISPROGRAMMA Aardappelperikelen BH ONZE VINKENIERS IERRE LEMMENS EUROPEES KROONSTUK P FAMILIETRADITIE r be rees voor evei illing >chc beid tar i mer <om vai nhel van biz. 1 laatste jaren stonden heel lokalen van het station on- STATION IN JAAR 19...? kader van het nieuwe werd twee jaar geleden met de werken aan tunnel om de reizigers het andere perron te Deze werken namen cheidene maanden in be en werden vorig jaar vol- Voor enige maanden is dan begonnen met de van het voorlopig station, een klein geprefabriceerd louwtje waarin nu alle dien sten zijn ondergebracht. Opval lend is wel de zeer kleine wachtzaal Hier kunnen hoog uit 50 mensen in. Als men dan weet dat dagelijks honderden mensen naar de verschillende treinen komen, kan men on middellijk besluiten dat hier heel wat problemen zullen rij zen. Vooral nu de winter voor de deur staat, kan men zich de situaties voorstellen bij regen- of vriesweder. Komt daar nog bij dat eveneens de kranten en tijdschriftenverkoper in deze kleine wachtzaal moet plaatsnemen en dus bijna geen plaats heeft om zijn kranten en tijdschriften uit te stellen. Daarbij wordt deze persoon door sommige mensen nog beschuldigd van het ontnemen van heel wat ruimte in deze te kleine wachtzaal, maar beeldt u zich even in dat u zich 's mor gens geen krant of Voorpost kunt aanschaffen? Het nieuwe station zal op de- zelfde plaats staan als het oude en de bouw zal worden aangevangen als het oude ge bouw volledig afgebroken is. Het ein de van de werken is op dit ogenblik nog niet te voor zien. Dus laten wij hoepn dat de moeilijkheden slechts één win ter duren, maar met staatswer- ken weet men nooit! MON D.G. 'Vaaaf nieuwjaar zal er red veranderen' zegt E Jl. Pastoor Armand Mandie. 'Dan wordt Herdenem immers een stadswijk van Aalst. Sommigen menen dat het parochiaal leven eronder zal lyden maar Ik meenJnlst het tegenovergestelde. Nu meer dan ooit moet onze levende gemeenschap van or ganisaties en klubs voor jon geren. volwassenen en bejaar den, nog hechter met elkaar naam erbij vermeldt zal die ook in de inventaris vermeld worden. Ik verhoop dat U aan dit initiatief wilt meewerken en dat we veel zullen binnenkrijgen. Te gepasten tijde kunnen we het dan eens tentoon stellen». LJi. verbonden blijven. Het ware inderdaad erg moest een bewe ging of maatschappij omwille van de fusie verdwijnen en we spreken hier over alle organisa ties zonder onderscheid. Bonds- leven en wijkwerking moet blijven bestaan, kerkelijke fees ten en burgerlijke kermissen moeten behouden blijven. De parochie als gemeenschap van gelovigen, met de kerk als centrum voor alle mensen, van welke opinie ook, zal meer dan ooit meevieren met de vreugde en meetreuren met het verdriet van elkeen. Zc zal binnenkort de énige, de grootste instantie zijn voor Herdersem en we zijn ons van die verantwoordelijkheid ter dege bewust. Nu het Gemeentehuis als bur gerlijk centrum zal verdwijnen en quasi alles te Aalst zal gecentraliseerd worden willen we in de pastorij een verzame ling, een archief aanleggen van alles wat met Herdersem te maken heeft eri we zullen er dan een inventaris van opmaken zodat niets kan verdwijnen. We willen beginnen met het verzamelen van foto's en do- kumenten over onze gemeente. 1Oude foto's of postkaarten 2. Foto's van belangrijke ge beurtenissen, ook al zijn die recent. 3. Dokumenten en dergelijke. Mag ik U vragen die in de pastorij te bezorgen of ons te laten weten waar we ze kunnen afhalen. Steek ze liefst in een omslag met de melding ofwel 'Gift' ofwel 'terug te bezorgen'. In dat laatste geval maken we er dan een afdruk van. Als U uw VRIJDAG 24 SEPTEMBER 19.30 u.: Opening van de tentoonstelling der werken van kunstschilder'G. MUYS in het Cultureel Centrum. 20.30 u.: Ontvangst der foorkramers op het gemeentehuis. ZATERDAG 25 SEPTEMBER 14 u.: Koers voor internationale liefhebbers B.W.B. ingericht door het gemeentebestuur en het gemeentelijk feest- en sportkomitée. Vertrek en aankomst op het Statieplein. 19. u.: Zaal «Lelie» opening van de kermis. The dansant met Soul Sand. 19.30 u.: Zaal «Brouwershuis» The Dansant met showprogramma. 19.30 u.: Café «Ronkenburg» bakschieting - 1.000 F gratis. 20 u.: Traditioneel beiaardkoncert door de Heer J Heiremans. 20 u.: Op het gemeentehuis ontvangst van de kampioen der kampioenen golfbiljart en uitreiking der trofeeën aan de ploegen van het Leeds Liefhebbersvoetbaltomooi. ZONDAG 26 SEPTEMBER 15 u.: Voetbalwedstrijd Jong Lede - Eendracht Aalst. 15 u.: Zaal °Brouwershuis» met Mike Moorkens drive in show. 16 u.: zaal «Lelie» kermisbal met musical bom en Dirk van Vlaanderen. MAANDAG 27 SEPTEMBER 9.30 u.: Solemnele kerkdienst voor de overleden parochianen. 14 u.: Café «Central» Rammelstraat: grote belotting - vooruit 2.000 F plus gratis tombola. 15 u.: café «Brouwershuis» belotting voor gepensioneerden. 19 u.: café «Ronkenburg» bij F. Puydt boogschieting 1.000 F gratis. 20 u.: Koncert op de kiosk «Gemeentepark» door de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia - Lede onder leiding van de Heer Van Migerode. 20 u.: zaal «Brouwershuis» Rosselstraat - Kleinkunstprogramma. 20 u.: reuze vuurwerk in het gemeentelijk park. DINSDAG 28 SEPTEMBER Traditionele feestmarkt 10 u.: tweede kleinveetentoonstelling op het Pastorijplein - organisatie «Leedse Kalveren» inschrijving vanaf 9 uur in café Duivelsport, Pastorijplein. Prijsuitreikinq om 14 uur in zaal Lelie. 10 u.: zaal «Brouwershuis» knotsgekke kermis the-dansant. 10 u.: café «Lenydor» Nieuwstraat 32 grote pensen en poppenkermis ingang langs 11 u.: zaal «Lelie» jaarmarktbal met «The Ludwigclub». ZONDAG 3 OKTOBER Dreefkermis 16 u.: zaal «Lelie» hitorama en Dream Express. De Voorpost - 24-9-76 - 11 Pierre Lemmens. Europees kampioen akkordeon (el) Een groep bij een grote firma te Herdersem werkenden heeft het initiatief genomen voor het personeel van die firma aldaar, aardap pelen te kopen aan een voor het huidig ogenblik althans, schappe lijke prys, namelyk 12 fr. per kg. Naar ons uit betrouwbare bron werd gezegd is het noch de firma zelf, noch énig syndikaat die aan de basis ervan liggen, doch geldt het zuiver een initiatief van werk nemers. Wel zou de firma, in het belang van haar tewerkgestelden, inge stemd hebben met het vervoeren de bedeling en anderszins zou de aktie sympatiek voor een syndi kaat overkomen. Het gaat om een partij van 40 ton bij ccn landbouwer uit Vclzckc aangekocht. Verder hoort men in Herdersem zo allerlei geruchten als zou het verschil van 9 tot 12 fr., vermin derd met de onkosten, ten goede komen aan een plaatselijke voet balploeg en zelfs werd geopperd dat weldra een soortgelijke aktie zou kunnen volgen met vlees. Be ide geruchten vermelden we uit eraard alleen voor wat ze waard zijn. L.H. ronde Midden-België, week- en maandritprijzen. vinkenkweek '76 en rekeningen. nieuws over herbevoorrading '76 bespreking over vernieuwing van speel- en lidkaarten prestaties opperste zangkeur- raad '76 dienst abonnementen 'De Vrije Vink' inrichting van het Kongres 1977. LJI. De talrijke vinkeniersverenigin gen uit het Aalsterse, aangeslo ten bij Vi-Mi-Bel. worden hier bij uitgenodigd tot een be langrijke vergadering op zater dag 25 september in het lokaal Wwe Ronsijn, Fonteinstraat te Okegem. Naast andere onderwerpen ver meldt de dagorde vooral: overzicht over het speeljaar 1976 met speel- en lidkaarten '76, kampioenschappen '76, ze Pierre Lemmens is een sympathieke jongeman van vijftien, wonende In de Spechaertstraat 41 te Lede, in een mooie natuurlijke omgeving, waar Ij de nodige rust en steun vindt om zijn onverdroten studie op de akkor- on verder te zetten. Reeds op twaalfjarige leeftijd behaalde deze akkor- Dnvirtuoos zijn eerste titel van Kampioen van België en vooral van Euro- es Kampioen in de kategorie der onafhankelijken A.. Ondertussen heeft I reeds heel wat andere trofeeën in zijn rijkgevulde trofeeënkast kunnen fcbergen. ATSTE JAAR ÏIMANIORA |rre zit op dit ogenblik in zijn tste jaar van de moderne Jeling van de lagere huma- Jra aan de Rijksmiddelbare fiool te Lede Op de lagere iooI was hij steeds de pri- jis, doch met de overgang er de humaniora is hem de jpse taal dwars te komen zit- i. Als men met Pierre over iby's praat, komt steeds de ©rdeon naar voor. Wel inte- beert hij zich ook voor sport jhet algemeen. OR ZIJN IEREN LOOPT IZIKAAL BLOED zevenjarige leeftijd is Pierre flonnen met de studies varr enleer aan de Gemeente- Muziekschool van Lede. ^Lch reeds veel vroeger was muzikale belangstelling te ^Hrken Toen andere jongens zijn leeftijd zich amuseer- met tinnen soldaatjes, of St.-Maarten pronkten met i geweertjes, liep Pierre lek- deuntjes te blazen op zijn kfluit, melodica of andere (a7>mentjes. drie jaar notenleer aan de ziekschool moest hij zich i een instrument aanschaf- Deze keuze was voor hem genaamd geen rpobleem nt hijzelf hoorde graag ak- deon en zijn vader moet met deze keuze ten zeerste in zijn nopjes geweest zijn. Hiermede bleef een familietraditie bew aard. Reeds de overgrootva der van Pierre bespeelde der gelijk instrument, en na hem volgde iedere generatie dit voorbeeld. En, zoals achteraf zou blijken, zal de vierde gene ratie misschien wel de beste zijn. Van het ogenblik dat Pierre over zijn akkordeon beschikte, werd de studie zeer intens aangevat, hierbij werd hij van zeer nabij daadwerkelijk bijge staan door zijn vader, die als het ware een levensdroom in vervulling zag gaan. Nu nog voelt zijn vader het als zijn taak aan om zijn zoon intensief bij te staan en erover te waken dat de nodige inspanningen gele verd worden. LEERMEESTER ETIENNE DE WINNE Eén klein probleempje was er wel, namelijk in de muziek school was geen leraar voor akkordeon aanwezig. Maar ver zoeken moest men niet, want in Lede zelf woonde een ze kere Etienne De Winne, die reeds heel wat internationale lauweren geoogst had, en op die persoon werd dan een be roep gedaan om privé- leermeester te worden van Pierre. Een betere keuze kon echt niet gedaan worden. Iedere week krijgt hij één uur privaatles van zijn leermeester en dit reeds vanaf het ogenblik dat hij aan akkordeonspelen begonnen is, nu vijf jaar terug. Het moet wel gezegd worden dat Pierre zeer veel te danken heeft aan Etienne De Winne, en de suksessen welke hij tot nu toe behaald heeft, schrijft dan ook spontaan toe aan zijn leermeester. Hij was het ook die Pierre ertoe gehaald heeft wedstrijden op nationaal en in ternationaal vlak te betwisten. Op dit ogenblik is Pierre zover gevorderd dat hij begonnen is met de studie van klassieke stukken, zekeren vast de moei lijkste perioe uit zijn opleiding. Verder moet nog gezegd wor den dat hij nu dagelijks twee tot vier uur oefent, zonder zijn re petities met het ensemble waarin hij speelt. BEHAALDE TITELS Het resultaat van dit 'geduldig oefenen ligt uiteraard vervat in de vele titels welke Pierre reeds bij elkaar heeft gespeeld. Hij werd een eerste maal kam pioen van België op 7 juli 1973, op twaalfjarige leeftijd dus, in de kategorie der onafhankelij ken A en kreeg van de jury de grootste onderscheiding mee. Een zelfde onderscheiding kreeg hij enkele maanden la ter, nl. op 3 oktober te Gent in hetr Casino, ditmaal ter gele genheid van de Europabeker kategorie onafhankelijken A, waaraan hij toen voor de eerste maal deelnam. Een maand la ter dan behaalde hij te Mau- beuge de titel van Kampioen van Europa alle kategorieën. In mei 1974 werd hij een tweede maal kampioen van Be lgië te Antwerpen, ditmaal in de kategorie der beroepsspelers B. En op 28 juni 1975 behaalde hij te Tilburg, eveneens voor de tweede maal de Europabeker in de kategorie der beroeps spelers C, uiteraardsteedsmet grootse onderscheiding. Een laatste maal werd hij dan dit jaar kampioen van België nl. op 25 mei te Brussel in de katego rie uitmuntendheid B. Verder moet ook nog vermeld worden dat hij reeds in verschillende andere wedstrijden lauweren oogstte en bijvoorbeeld reeds drie jaar na mekaar de per sprijs wegkaapte op de Ontdek de ster wedstrijd te Lede. Dit jaar wordt het Europees kampioenschap gehouden te Cannes in Frankrijk op 28 ok tober. Het staat ditmaal nog niet vast of hij zal deelnemen. Een speciale herinnering heeft Pierre wel overgehouden van de Europabeker te Gent in 73, waar hijzelf zijn eerste titel be haalde en zijn leermeester Etienne De Winne het diploma kreeg van Europees leermees ter. Na dit gebeuren werd hem eveneens een huldiging van het gemeentebestuur beloofd, maar dit is tot op heden nog niet gebeurd. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN Om te kunnen deelnemen aan internationale concours moet eerst op nationaal vlak een schiftingswedstrijd worden ge leverd. Daarna komen de lau reaten van de schiftingen van alle landen samen. Een maand voordien krijgt men het opge legde stuk deat men moet ver tolken, verschillend in moeilijk heidsgraad naargelang de ka tegorie. Tijdens die periode moet Pierre dan hard werken om het stuk onder de knie te krijgen en dit zo perfekt moge lijk te spelen. Op dergelijke be langrijke konfrontatie spelen uiteraard de spanning en de zenuwen een grote rol. Doch hiervan heeft Pierre weinig of geen last, daar hij steeds zeer zelfzeker is in verband met de kennis van zijn stuk. Of hij nu thuis voor zijn kat zit te spelen of op het podium voor een in ternationale jury maakt voor hem geen verschil uit. KONSERVATORIUM Wie nu echter denkt dat akkor deon het enige instrument is welke Pierre bespeelt slaat le lijk de bal mis. Naast zijn gelief- koost instrument bespeelt hij ook nog klarinet. Dit heeft hij gedaan om verder te kunnen studeren aan de Gemeente lijke Muziekschool te Lede. Deze laatste heeft bij de prach tige suksessen van Pierre op haar beurt ook veel baat ge haald, want heel wat leerlingen hebben zich laten inschrijven nadat zij van zijn prestaties hadden gehoord. Of deze ook allemaal dergelijk prestatieni veau zullen bereiken, zullen we maar best afwachten. Doch klarinet speelt Pierre niet enkel voor de mooie ogen van de muziekleraars van Lede, met de keuze van dit instrument heeft Pierre wel duidelijk ver der gedacht. Het ligt in zijn be doeling om, na het beeeindi- gen van zijn lagere humaniora, volgend jaar in juni, zijn muzi kale studies verder te zetten en uit te breiden aan het konserva- torium. En verder droomt hij er van ooit te kunnen gaan stude ren aan het konservatorium voor akkordeon, gevestigd in Nederland en Frankrijk. Als toekomstperskeltieven stelt hij zich het worden van muziekle raar, maar vooral het geven van akkordeononderricht. ERVARING VERWERVEN MET ENSEMBLE PAUL LENS Paul Lens is een ensemble dat eveneens onder leiding staat van hogergenoemde Etienne De Winne, en dewelke naast Pierre zelf ook nog bestaat uit zijen broer Jozef en zijn vriend Paul De Mil uit de Kuilstraat 62 te Erondegem. Deze laatste is een van de vijf akkordeonisten van Etienne De Winne die op het vorige kampioenschap van België zich allenkampioen speelden. Als we vragen naar de reden waarom dit ensemble werd opgericht, krijgen we als antwoord uiteraard het zeer graag spelen. Doch voor Pierre zelf zit hierin nog veel meer. Hij hoopt op die manier de nodige ervaring voor later op te doen, en vooral nog veel meer roe- tine te verwerven op het kla vier. Dit ensemble beperkt zijn optredens tot het spelen van trouwfeesten e.d., vooral om de nog vrij jonge Pierre ervoor te behoeden dat hij zich zou kapotspelen. Doch hiervoor veronderstellen wij niet te moeten vrezen, want Pierre is een verstandige, zelf bewuste kerel die weet wat hij kan en vooral wat hij moet doen en laten. Aan zo iemand zullen de mensen uit zijn omgeving, en dan vooral zijn vader nog veel plezier beleven. MON D.G.

De Voorpost | 1976 | | pagina 11