PERSONEELSPOLITIEK OP DE KORREL SPORTIEVE BRT OP BEZOEK IN DIDO INGE SUMMERLAND, DE GROTE VEDETTE UIT HET AALSTERSE !re OPERALIEFHEBBERS Affligem HEDENDAAGSE GRAFIEK IN TSJECHOSLOWAKIJE VOOR 14 - 24-9-76 - De Voorpost Het is zover: Ingrid van de Sonorband, vrywel het meest gekende orkest van de streek, heeft een plaat opgenomen. Het werd een Nederlandse vertaling van een oorspronkelyke Duitse versie, die nu als titel kreeg «De zomer komt alleen voor jou». Ingrid heeft voor de gelegenheid ook haar naam laten veranderen in «Inge Summerland». Velen zyn nu reeds onder de indruk gekomen, want de schijf verkoopt als zoete broodjes. Wij wilden eens weten wat Inge er zelf van denkt, en hoe het allemaal tot stand gekomen is. Wordt zy nu werkelijk de vedette van de streek? DE DUITSE VERSIE Begin dit jaar had onze kollega in een bijdrage over «Ingrid en de Sonorband» haar reeds het beste toegewenst en hij hoopte dat we in '76 haar eerste single-plaat moch ten verwachten. Het is dan ook zover gekomen. Vroeger zijn er reeds meerdere pogingen geweest en er lag reeds een kontrakt op tafel met een Brusselse firma. Daar was niets van in huis geko men. «En gelukkig ook,» zegt In- -ge, «want een kontrakt bindt je. Je bent altijd verplicht te zingen, wat de platenbonzen vragen. Zowel wat de muziek als wat de tekst betreft. De nieuwe schijf is er ge komen zonder enige verbintenis, allemaal op basis van wederzijds vertrouwen. Men stuurde ons een bandje uit Duitsland waarop de orkestversie stond. Andy Free heeft er een Nederlandse tekst voor geschreven en ik kon oefe nen. Ik heb veel met de Sonor band gerepeteerd, die het nummer nu vast in zijn repertorium heeft opgenomen. Maar feitelijk heeft de Band niets met het plaatje te maken. Alleen mijn broer Erwin is met mij meegetrokken naar Antwerpen voor de opname.» DRIE UUR «De opnamestudio is mij niet vreemd, zegt ze verder. In de tijd leerde ik de studio van Just Bom kennen en ene in Gent. Maar de studio van de Jokers is technisch zeer goed uitgerust. In 't begin zat ik met zenuwen geplaagd, maar mijn broer stelde me telkens ge rust. Elke valse noot moest verbe terd worden en ik moest opnieuw beginnen. Erwin trad dan op als tussenpersoon, die mij de bemer kingen van de producer verstaan baar overmaakte. Alles samen heeft de opname slechts drie uur geduurd.» HET BEGON IN OUTER «Van kleinsaf heb ik graag ge zongen. Ik zei altijd aan mijn moeder dat ik graag zangeres zou worden. Toen kwam er een zang wedstrijd uit in Outer, waar ik de tweede prijs behaalde. Van dan af begon ik mee te zingen met de Sonorband, op de scène. Het pu bliek reageerde zeer positief en Terwijl de grafische kunst in Vlaanderen slechts het laatste decennium een zekere waar dering geniet wordt in Tsjecho-Slowakije de grafiek reeds sinds het einde van de 19® eeuw als een equivalent van de schilderkunst be schouwd. Reeds in 1910 figu reerde deze branche op het programma van de Praagse Akademie en werd ter bevor dering van deze dynamisch uitgroeienede kunstrichting in 1918 de «Hollar-groep voor grafische kunstenaars» opge- daarom heb ik maar doorgedaan. Ik heb veel te danken aan mijn vader, want hij is tenslotte de grootste fan. Hij stimuleerde ons in het orkest en nu heeft hij voor de plaat het grootste voorberei dend werk geleverd. Je ziet, het blijft nog altijd een familiezaak,» verklapte ze langs haar neus weg. VOOR DE FANS We gaan dan weer even praten over het plaatje zelf. Inge vindt dat het inderdaad niet uitstijgt bo ven de Vlaamse smartlapperij, die de hele Vlaamse top-10 vult. Ze zou heel graag betere nummers zingen. «Ik heb bijvoorbeeld grote bewondering voor Conny Van den Bosch, de Carpenters en richt. (Hollar is de naam van een beroemd etser). Grafische kunst heeft er een sociale rol daar originele kunstwerken tegen een relatief lage prijs kunnen aan de man worden gebracht. Zulks leidt echter niet tot hoge toppen en gekende Tsjechische grafici werken dan ook, buiten de offi ciële strukturen. Voor de Tsjech is dë grafiek niet een bijkomend uitdruk kingsmiddel maar wel de hoofdzaak met als centraal thema in hun werk de «ver soms zing ik ook liedjes van Sa- mantha Jones en Shirley Bassey op de scène. Wat die twee arties ten betreft: daar voel ik me sterk in, ik zing hun nummers zonder rekening te houden met de reaktie van het publiek. Als je eens een goed liedje tussendoor zingt, ver roert het publiek niet en dan voel ik me teneergedrukt. Vandaar dat we het meestal met Vlaamse mu ziek moeten doen. Mijn plaatje is ook Vlaams, omdat dat het meest inslaat. We hebben nu al 600 fans en ze zijn kontent. Dat blijkt uit de verkoop.» Op onze vraag of ze in hetzelfde genre zal verder werken, ant woordt ze dat ze nu graag Engelse vreemding» van de mens en de aftakeling van het menselijk bewustzijn. Tsjechische grafiek is dan ook vooral cerebraal en symbolisch deskriptief. Vlucht uit de reali teit in erotiek en geweld geeft een sterke dimensie aan de depressieve wereldbeschou wing. Een tiental grafici stellen, toten met zondag 3 oktober, hun werk tentoon in het Kultureel Centrum te Affligem. Hun namen vernoemen zou waarschijnlijk niet veelzeg gend zijn. Kom dus liever eens op een zaterdag van 14.30 u. tot 20 u. of op een zondag van 11 tot 13 of van 14.30 u. tot 20 u. Het opent U alvast nieuwe ho- rizonen. L.H. nummers zou opnemen. Ook geen eigen produktie, want zover staan ze nog niet. Erwin probeert af en toe wel een liedje te schrijven, en de Band probeert het dan op de repetities, maar tot nu toe is er nog geen enkel ervan voor publiek ge speeld. «Wel moeten we het hou den bij de lichte stijl. Het moet op een bal passen. Bijna heel het re pertorium is bestemd voor dans gelegenheden.» NIET TE VLUG VAN STAPEL LOPEN «De volgende plaat zal er alleen De uitnodiging was het ini tiatief van dido's voetbal ploeg. Ze hadden eens stil- lekens gepolst bij een BRT- man en hij had direkt posi tief gereageerd. «Ja, dido kennen we. Daar organise ren ze af en toe een muzikaal optreden?» wilde hij weten. Later werd de datum vastge legd en het werd dus 18 september. Tegen half vier kwamen ze in groep toe. Een kleien overrompeling zodat dido's voetbalkapitein Luc De Vriendt er zelf van ver schoot. Hij had zijn man schappen daags voordien op het hart gedrukt, zo ver telde hij, dat het in de ploeg begon te slabakken. Het mocht zo niet blijven. HETWERDANDERS Om vier uur werd de aftrap gegeven door spelleider Lie ven. die er een feilloze prestatie leverde. (De BRT-- ploeg heeft dat achteraf vol mondig beaamd). Het eerste kwartier toonden de twee ploegen dat ze elkaar waard waren. Er werd hardenekkig gestreden. De dido's vonden dat het geen herhaling van de match tegen de Humo- redaktie mocht worden. Toen verloren ze met zware cijfers. Na een ruim kwartier spel lukte dido een gelukki ge goal. Achteraf blijkt dat het niet zo toevallig kwam. Marcel Jenkins was zeer sterk gemotiveerd want het was zijn verjaardag. Hij vier de zijn negentiende met vier voltreffers na mekaar. Twee in de erste en twee in de tweede helft. Met de rust moest de BRT-ploeg al de gelijk uitblazen. Ze waren al een paar keerdicht een doel- Een bepaalde PVBA uit het industriegebied Erembode- gem III lijkt zich naast de gwone kommerciele werk zaamheden ook te speciali seren in een bepaalde soort personeelspolitiek. De firma in kwestie staat sinds jaar en dag bekend voor haar lage lonen en groot perso- neelsverkoop, Weliswaar in funktievan haar sterk seizoe beïnvloede produktie. Ge durende de tweede en de derde week van september slaagde zij erin het overgro te deel van haar personeel dat uit jobstudenten bestaat te doen afvloeien vóór af loop van hete arbeidskon- trakt. Hierbij werd de betref fende C.A.O. met nogal los se pols gehanteerd. Een z- zevental studenten wiens kontrakten toevallig verlie pen op dezelfde dag als een wettelijke opzeggingster mijn zou eindigen, werden dan maar aan de deur gezet met als reden: weigering van werk. Op deze wijze wer den nabetalingen vermeden De betrokken studenten hebben syndikale hulp inge roepen. Zij gaan niet ak koord met de opgegeven re den van ontslag, aangezien op het ogenblik van hun «grove fout» helemaal geen werk was. Waarom zou het bedrijf trouwens het gros van haar tijdelijk personeel (enkel studenten) zo plots hebben ontslagen. komen, als dat meevalt. En dan nog! Momenteel ben ik begonnen aan het eerste jaar onderwijzeres in Gijzegem. Mijn studies gaan voor. Ik wil eerst mijn diploma halen en dan kunnen we nog zien. Tenslotte is mijn zangcarrière maar secundair en ik zal niet ont goocheld zijn als dit produkt op een flop uitloopt.» W.H. punt gekomen maar doel wachter Hugo hield stand. Tenslotte verlieten de spe lers het veld met een 7-0 overwinning voor de Dido- ploeg. 's Anderendaags ver ontschuldigde Paul Ver- bruggen zich op de radio: «Naons verlies in de voetbal van Dido-Erpe, ben ik totaal geradbraakt». WIM OUDSHOORN: PRAKTISCH TUINIEREN IN KLEUR Zopas verscheen in De Groen boekerij - de gere nommeerde reeks over bloe men, planten en tuinieren - dit prachtig werkje 'Prak tisch tuinieren in kleur'. Geen lange theoretische be schouwingen maar wel een groot aantal praktische tuin tips voor de amateur-tuinier. Niet alleen de siertuin maar ook de teelt van groenten, B SP -mandatarissen (el) Mandatarissen lijst 77 (el) BETERE MUZIEK, BETERE PROGRAMMA'S Na de voetbal kregen we de kans even te praten met Paul Verbruggen, Leo Hellemans en een paar technici. Paul Verbruggen is samensteller en presentator van «Rudy's Club», een jeugdprogramma dat een grote luisterdicht heid kent. «Ik vermijd abso luut flauwe hits in mijn pro gramma te stoppen,» vertelt hij. «Vroeger deed ik dat wel, zodat ook de betere muziek beluisterd werd». Maar nu luisteren de jonge ren niet meer naar het juke- boxlawaai. Dat kunnen ze kruiden en kleinfruit komen uitgebreid aan bod. Een nut tige informatie in woord en beeld. Wim Oudshoorn is reeds zo'n vijftien jaar leraar aan een Middelbare Tuinbouw school en weet dus beslist waarover hij het heeft. De 127 handelingsfoto's in kleuren maken daarenboven alles nog eens ekstra duide lijk. Behandeld woraen onder meer: tuinontwerp, grond bewerking, bemesting en elders genoeg meemaken. Van de radio verwachten ze beter programma. En daar probeen we iets aan te m doen.» P' >P Leo Hellemans vroeg of Me- re er in de buurt ligt. Hij heeft nog levende herinne- ringen aan de rechtstreekse uitzendingen vanuit de Ma- gerstraat, wist hij te vertel- L len. «Straks gaan we in het gele huis nog een potje scheppen», en inderdaad. 1 Julia wist achteraf te vertel- L len dat er een hele troep van f de radio op bezoek geweest »e was. kompostering, gazons, bo- r men, heesters, vaste plan- f ten, heideachtigen, konife- j ren, hagen, zomerbloemen, rozen, bollen en knollen, vij vers, paden, bloembakken, !3 kruidentuintjes en nog veel jjs meer. L Een waardevol en fraai boek i voor iedereen die zich een h degelijke informatie over tuinwerkzaamheden eigen fa. wil maken en die de kunst van het tuinieren op een ge- I leide manier wil beoefenen. I IS ie Kunstenaars uit Tsjechoslowakije brengen grafiek te Affligem.(jm) De vzw «Vrienden van de lyrische kunst» heeft een nieuw seizoen ingezet met een zeer geslaagde spreekbeurt door hun voorzitter, de Heer A. De Meyer oer «II Duca D'AIba» van Donizetti, en dit in het kader van de 400® herdenking van de Pacifikatie van Gent. Dit werk werd trouwens ook gekozen voor de Openingsgala op 17 september van de Koninklijke Opera van Gent. De vereniging wil haar informatieve werking verder zetten door ook andere voorstellingen aan het publiek voor te stellen en te belichten. De inleiding tot het nieuw operaseizoen wordt verzorgd door de heer Eichperger, bestuurslid van de V.L.K. en gaat door op zaterdag 25 september e.k. om 20 uur in het foyer van de Koninklijke Opera van Gentingang langs «Péristy- Ie»), Alle opera-, operette- en muziekliefhebbers worden ver wacht. De inkom is vrij. DG ENGELS Je moet geen vurige luisteraar van BRT-2 zijn om te weten dat de Oostviaamse radiolui vorige zaterdag in jeugdhuis Dido op bezoek waren. Hun voetbalpartijtje was blijkbaar belangrijker dan de Top-30. In dit programma werd De Mare verschillende keren de wereldingestuurd. De Dido-Ploeg was dan ook op zijn hoede bij zoveel woordenvloed. Inge lacht bij haar nieuwe plaat, maar we hopen op nog veel beter. In aanwezigheid van de kulturele attaché van de Tsjecho- Siovaakse ambassade en talrijke belangstellenden had ver leden vrijdag, in de tentoonstellingsruimten van het Affli- gems Kultureel Centrum, de opening plaats van de tentoon stelling «Hedendaagse Grafiek in Tsjecho-Slowakije». Voetbalploeg BRT 2 (rechtstaand) speelden vriendschappelijk wedstrijd tegen Dido Jeugdklub (zittend (el) l|

De Voorpost | 1976 | | pagina 14