u NUL OP ZES Dekkingsfouten WEG Wie gaat eindelijk scoren KANSEN TE VEEL KAARS VOOR DE NAEYER DERDE DRAWN 4de Nationale 3de Provinciale Wijgmaal - K.A.V.D. 3 -1 2 de Provinciale WILSKRACHT MOORSEL - TERJODEN 0-1 V.W. Hamme - Brakel 0-1 Edixvelde - Hofstade 0-1 1 ste Provinciale S.K. Lebbeke - Lovendegem 0-0 Oostakker - FC Baasrode 1-1 Sparta Buggenhout - SK Aalst 1-1 Mere - Kruishoutem 1-1 Maldegem - Robur 1-1 NU DUBBELE TE TEMSE? WINST eerste inruk! •e nog dicht bij I as. Arijs trapte Kruishoutem dj ar De Cuyper net voor de fal Mere-doelmi Moer-| bewees! en. Dit! De Maere. lorzaak dat uit de bus ren. Tegen gevoetbald. Er is een tijd geweest dat de defensie het sterkste ploegon- derdeel was bij K.A.V.Dendermonde. Op verplaatsing bij Wijg maal, wel leider maar beslist geen leeuwendoder, volstonden een paar dekkingsfouten om over winst en verlies te beslissen. De Ros Beiaardzonen doorlopend toonaangevend op technisch plan dank zij het duo Temmerman - Van den Dungen, al bleek laatstgenoemde last te hebben van liespijnen, slaagde er niet in van de vele geboden kansen gebruik te maken om de scheve toestand recht te zetten. Pieter Van Damme, bracht er ditmaal weinig van terecht. Maes was nog de beste aan valler, maar ook hij slaagde er niet in de versterkte plaat selijke defensie uit de haak te halen. Er kwam wel een eerreddend doelpunt langs Témmerman, maar hiermede werd het kwaad niet onge daan gemaakt. De thuisploeg liep reeds voor de rust op een 2-0 voorsprong en kreeg hierbij telkens de medewer king van de Dendermondse verdedigers Alain Verstrae- ten en Schoonvliet bleken verre van in hun beste doen. Het eerreddend doelpunt was een pleister op een houten been. En zeggen dat K.A.V.D. op Wijgmaal een van zijn beste prestaties weggaf, maar vooraan onmondig bleef. Er blijft dus nog heel wat werk voor trainer Van den Berghe, die de hoop niet opgeeft en ook zijn spelers blijft krediet geven. Uit dit vertrouwen kan trouwens weieens een goed resultaat groeien. De verdediging blijft zorg baren. Niet dat de jonge doelman Jean Pierre Heyvaert zijn werk niet doet, integendeel. Hij akteerde knap; liep ge past uit, maar tegen de tref fers had hij geen verhaal. Ook Gerard Verhelst staat reeds dicht bij zijn beste konditie, terwijl de routine van Rudy Van Belle toch meer rust in de verdediging zou moeten brengen. Het Dendermondse middenveld kan bogen op twee technisch sterke spelers met André Temmerman en Norbert Van den Dungen, die de aanval steunen en ook hun verdedi gende rol vervullen. Slaagt Jaak Van den Berghe er snel in een oplossing te vinden om de onmondigheid van de voorlijn te verhelpen - dan moet K.A.V.D. zich laten gel den in deze kompetitie. Vol gende week kan hij immers opnieuw rekenen op Naegels en ook de berichten in ver band met doelman Hofman zijn hoopgevend. Deze zou over enkele weken de trainin gen kunnen hervatten. Zon dag ontvangt Dendermonde Eeklo. V.C, doch was ite onmondig om sukses te hebben. Hofstade greep trouwens naar de ver dediging waarmee men de ti tel verwierf in de vierde pro vinciale. Er was het weder- optreden van Luc Paerewijck, terwijl Gilbert De Ridder op nieuw naar de achterste vier werd overgeheveld. De 17-ja- rige Bart Meuleman die de gekwetste De Smet verving knapte in het doel het weini ge werk dat hij kreeg feilloos op. Trainer John Lissens was vol lof over de verrichting van Wilskracht. «Er was te genover de vorige weken ze ker een gunstige 'kentering bespeuren. We speelden bel samen en konden ons me kansen scheppen. Deze eers zege zal voor onze spelers J ker een stimulans betekend zegde de Wilskracht train! Nu zondag mag Hofstade h op eigen veld doen met Mee beke als tegenstander. No maal zou Wilskracht het mo ten halen, maar het is e' feit dat een wedstrijd noo bij voorbaat wordt gewonne Niettemin durven we toch tf zege met een klein verscli voorspellen. Edwin Cnudde (W. Moorsel) (W Moorsel - Terjoden 0-1) Baeten (Terjoden) ontwijkt Het was nog niet je dat met de Wuitens VW Hamme heeft inderdaad de wet van dd sterkste moeten erkennen. Die sterkste was zondagnamiddag zonder de minste twijfel nieuwkomer Brakel, voorbeeldig gedirigeerd door Prudent Bettens, ex! B-internationaal en in zijn beste tijd een steun pilaar voor Waregem en Cerkel Brugge. Kolos Bettens is er niet slanker op geworden. Sneller evenmin. En zijn grote bek zet hij nog even wijd open als vroeger, wat ref Boo- nants naar de gele kaart deed grijpen. Het is* trouwens de tweede keer dat Bettens dit seizoen naar de kanariekleur moest kijken. Een en ander belet niet dat de man door zijn ervaring een klare kijk op de situatie heeft en nog steeds een "figuur" is did een match kan oriënteren. Aan Bettens trok Brakel zich op en domineerde bijna doorlopend de wedstrijd. Brakel creëerde zich de meeste kansen waaruit ten slotte slechts één enkel goaltje resulteerde. Doelpunt dat volstond om Hamme met dgi neus voor een nul op zes te plaatsen. FC Baasrode is er nog niet in geslaagd met de zege aan te knopen. Desondanks is men aan de Scheldeboord tenzeer- ste verheugd over de gang van zaken. Uit twee verplaat singen werden evenveel pun- teen gepuurd en rekening houdend met de reputatie van de ploegen waar een punt werd ingepikt, bestaan er ze ker geen redenen tot onte vredenheid. Op Oostakker werd trouwens een fldke prestatie weggege ven en nadat de lokalen op voorsprong waren gekomen ging Baasrode derwijze druk ken dat de gelijkmaker niet kon uitblijven. Meer zelfs r een tikkeltje meeval had n best de volle inzet naar Ba h ■rode kunnen meenemen. E verheugend feit is dat Mi rice Cooreman er de laat 20 min. inkwam en perso( lijk tevreden was over konditie. Het ligt dan voor de hand dat de Ba roodse trainer vrij spoe< zijn heroptreden zal viel om de iets wat onmondighi feie van de F.C. aanval op punt stellen. Alles bij elkaar men tevreden over de goe verstandhouding en inzet de ploeg. Na een minder goede kompetitiestart na twee wedstrijden nog zonder punten heeft Hofstade de nul uit de klassering weggeveegd. Wilskracht won bij het toch niet zo sterke Edixvelde met het kleinste verschil. Het is een feit dat de ploeg van trainer Charly Van de Perre al betere wedstrijden speelde. Hamme deed loffelijke popingen om een doel puntje te scoren, doch tegen het achteraan so- liede Brakel lukte dat niet (VW Hamme-Brakel 0-1). (VCH) Hamme vond eigenlijk geen tegenzet tegen het „logge gevaar" Bettens de man deed, bijna wandelend, in het middenveld, alles wat hij wilde. De toevoer van ballen naar deze "as" werd noodt, of dan toch zelden, afgesneden, zodat Prudent rustig de dirigeerstok kon hanteren. De man lag trouwens aan de basis van de enige treffer zijn hoge voorzet werd na een goed/ uur voetballen door De Vos met het hoofd overgenomen. Brakel scoorde nog twee keren. Maar daar strooien we zand over beide goaltjes resulteerden uit bui tenspelfazen en werden prompt geannuleerd. Al ziet het er voor VW Hamme voorlopig niet erg roos kleurig uit, toch waren er een paar lichtpunten Frangois D'Haeseleer deed een fel opgemerkte come-back en keeper Jan Buyle speelde zoals in, zijn beste dagen. Intussen blijft het wachten naar het antwoord wie en wanneer voor Hamme de allereerste keer scoort. Verwend werden de amateurs van spektakulaire goaltjes nu eenmaal nog niet. Opnieuw geen doelpunten voor S.K. Lebbeke dat uit drie wedstrijden evenveel punten puurde, maar er in geen enkel geval in slaagde toch maar een doelpunt aan te tekenen. Eert teken aan de wand voor een ploeg die verleden seizoen doelpunten scoorde hij de vleet. Omdat hot andermaal op een 0-0 is uitgedraaid, wil dit met zeggen dat er geen spektakel te beleven viel. Het jonge S.K Lebbeke speelde knap en bleef door lopend de toon aanvoeren. Kansen kwamen er geregeld, maar de afwerking bleef doorgaans in gebreke. Jan Vermeir kogelde al na acht minuten op het bezoekende doel, en doelman Oppeneer had alle moeite van de we reld om de bal nog over het doelhout te tippen. Een grondscherend schot van Luc De Waegeneer zoefde nadien niet veel naast de paal. Op de 25e minuut verspeelde Maheu de bal en ei zo na had Jan Vermeir deze on verwachtse flater tot een doelpunt kunnen afronden. In de 2e helft kwam Lebbeke nog meer aan bod. Op de 50e minuut zou Mare Meert uiteindelijk kunnen scoren, maar nog voor de bal, de doellijn had overschreden, had de scheidsrechter reeds gefloten voor voorafgaande lijk duwen. Lebbeke kreeg nadien nog een paar kan sen, die al evenmin als de overige werden benut. Langs de andere zijde kwamen de bezoekers niet zo heel veel aan bod, gelukkiglijk welis waar. want doelman Rudy Jansegers, die de gekwetste Verhavert verging, toonde zich alles behalve zelfzeker in zijn tussenkomsten. S.K. Lebbeke, waarin ons inziens in het middenveld duidelijk een organisator ont brak, gaf anderzijds een flin ke partij voetbal ten beste en dat was de reden waar om ook trainer Mertens te vreden was „Er werd al stukken beter gevoetbald dan de vorige weken" aldus de Lebbeekse oefenmeester. „Er heerst in de ploeg zin voor samenspel, er werden ver schillende kansen geschapen, maar de afwerking bleef in derdaad nog in gebreke". Streven de spitsen Meert, Delsin en De Waegeneer soms geen persoonlijk sukses na „Mijn inziens niet" aldus trainer Mertens, "alhoewel in sommige gevallen er meer een één-twee moest gedaan worden. Dit is te wijten aan. het feit dat voornoemde spelers nog erg jong zijn, "ën in dat opzicht nog duidelijk de routine ontbreekt. Toch zie ik de toekomst zeer hoopvol tegemoet. Ik ben) er trouwens rotsvast van over tuigd, dat deze jonge ploeg in de tiweede helft van de kompetitie stukken moet 'kunnen maken, hun spel opdringen aan de tegenstre vers en ook die kunnen kloppen op hun eigen ter rein" Trainer Mertens is tevreden over S.K. Lebbeke. „Er heerst hier een fantas tische sfeer, de spelers vor men als het ware een blok en dat maakt S.K. Lebbeke sterker dan ooit. Er zijn vast nog zonnige dagen op komst". Rik V.S. Sparta Buggenhout heeft opnieuw de kans late nliggen om de volle inzet te veroveren. SK Aalst, slaagde er in de halve inzet uit het vuur te slepen. Dit zou niet zijn gebeurd zo Sparta Buggenhout de geboden kansen had waargenomen. Reeds aan de rust had de zaak moeten bekeken zijn. Eric Van de Wiele had zo veel pech dat hij in een kwartier twee reuzenkansen naar de maan schoot. En toch bleek het voor elkaar te zullen komen toen De Weirdt met een kopstoot doelman Van Der Steen te grazen nam, en de bezoekers blijk baar niet in staat waren te reageren. Maturo liep er bij voor spek en bonen en toonde zich enkel door opvallende fouten, waardoor hij eerst de flink spelende Tilley uitschakelde, achteraf geel kreeg en om erger te voorkomen door trainer Bracke uit het veld werd gehaald. Zoals de Aal- sterse trainer achteraf ver klaarde pakte Buggenhount uit met een heel wat grotere strijdlust en direkter spel - waartegen het Aalsterse brei werk niet opwoog. Niettemin werd de halve inzet gered en hiermede waren de Aalste- naars zeer gelukkig. Het vroegtijdig uitvallen van de kwieke Tilley zit er mis schien wel voor iets ssen dat van het Sparta-midden- veld niet zo'n sterke druk meer uitging na de kampwis seling - maar dat belet niet dat het Aalsterse doelpunt er nooit had mogen komen. De jonge J.P. Aerts die op een flinke prestatie mag te rugblikken, lag onrecht streeks aan de basis van de gelijkmaker, toen hij in het middenveld te lang het leder bijhield, uiteindelijk kwijt speelde aan Van Steenberghe, die in één tijd de ongedekte Van Cauter aanspeelde die Preveniers te grazén nam. Sparta Buggenhout, zeker sterker dan vorig jaar, blijft ergens hangen aan hetzelfde spelpatroon gekend van vo rige seizoenen. Hier ligt blijk baar de oorzaak dat er niet uitkomt, wat men er van verwacht doelpunten die uiteindelijk toch beslissend zijn over winst of verlies. V.C. Drie wedstrijden en evenveel drawns voor de zeekse tweede provincialer dié te Maldegem over een flinke fysische kondii'tie te beschikken, kwam vooral tot uiting dn de tweede helft, Robur voordien op achterstand was geplaatst onmiddellijk na de koffie op zoek trok naar de maker. Die kwam er dan toch op de 75e minuut Jef Roels, die een voorzet van' Walter Coen tot doelpunt kon verlengen. Even tevoren al had Lelie een kanjer op de lat gevuurd, en wanneer dn slotsekonden de bal op het hoofd van de Roels" terecht kwam dacht iedereen dat de winning goal was geboren. De bal zoefde eohter enkele timeters naast de petal. In Roburkringen is men weliswaar tevreden, leider Freddy De Maere is optimistisch vooi* wat onmiddellijke toekomst betreft. „Zondag spelen op verplaatsing in Témse en dat wordt wellicht eerste overwinning van het seizoen" aldus De „Onze ploeg draait en alleen tegenslag is oorzaak er tot op heden nog 'geen overwinningen uit de kwamen. Dat zal nu wel spoedig veranderen. Temse werd er in het verleden altijd flink De ploeg is meer dan ooit geladen en dat voorspelt veel goeds." het was ook meer gevaarlijk. Het optreden van André Roels, na een ongeval, was hieraan zeker niet vreemd. Hij was het trouwens die dé eerste zege vastlegde met een fraai doelpunt. Edixvelde rea geerde wel op deze treffer De Mere-doelman De Naeyer heeft op de jongste speeldag zijn ploeg van een tweede ne derlaag gered. In de 69e min. bij een 1-1 stand stopte hij een strafschop. Mere had de ze wedstrijd nochtans naar zijn hand kunnen zetten. Het kon zich trouwens meerdere soorekansen scheppen maar de afwerking bleef in gebre ke. In het half uur kwam de thuisploeg aan de leiding dankzij een owngoal. Bij een forse trap van Guido De Ropck kon' de bezoekende doelman de bal niet onder kontrole krijgen en langs achterspeler De Cuyper rolde de bal over de doellijn, voor het eerste kwam Mere nog dicht tweede roos. Arijs bal in de mond, maar De het leder net vt lijn wegwerken. Na de liepen de bezoekers fel gelijkstellende doelpunt de 52e min was het Met een vluchtschot Naessens de Mere reageerde nog dit tegendoelpunt doch de er nog zelden in de houtem verdediging te bedreigen. Frans Roelandt (Hofstade) gaat met de bal aan de haal, achternagezet door Van Ouden hove (Edixvelde (Edixvelde - Hofstade 0-1) (JM) Edixvelde bracht er vooral offensief niet veel van terecht zodat roen alleszins naar een doelpuntenmaker moet uit kijken. Hofstade van zijn kant speelde beter dan in zijn vo rige wedstrijden. Het kwam tot vloeiende aanvalsakties en

De Voorpost | 1976 | | pagina 20