I k EEN KARTON DOELPUNTEN Nieuwe nederlaag voor Avanti Lebbeke E.V. AALST WINT TE SCHAARBEEK EERSTE ZEGE VAN F.F.R. EN SOMALI H I Ponysport te Moorsel I MTSA Verbond Korpora+ief verbond Aalst Derbyzege voor Rosis Aalst Dameshandbal HOGE CIJFERS VOOR AALST SPORTIE 24 Benjamin Geert Hendrickx (Moorsel) veroverde tijdens de ponywedstrijden een door de mi nister geschonken schaal (JM) In dertien betwiste matchen vielen eventjes 61 doelpunten het hoog gemiddelde van vijf doelpunten per match bewijst afdoende dat het aanvalsspel troef is in deze MTSA-kompc titie ZATERDAGREEKS In deze reeks bevestigde Red Star Opdorp al het goede dat van hen reeds gezegd en geschreven werd zij versloegen het bezoekende FC Strooiers met zware 6-0 cijfers, die duide lijk het overwicht van de gastheren aantonen bij de rust leidde Red Star reeds met 2-0 dank zij 2 knappe doelpunten van kapitein Paul Van Riet- Na de rust bleven de aan valsgolven op het Strooiers- doel aanstormen en het tal rijke publiek kreeg nog doel punten te zien van Denis Annaert. Walter Van De Steen, Luk Verboven en Ka- miel Conincx. Het is duide lijk dat dit Red Star dé grote favoriet wordt in deze zaterdagkompetitie. Preflex Essene kon het niet waarma ken tegen FEB Erembode- gem ondanks doelpunten van Roland Roelandt, Ronny Roelandt, Frangois Weiekens en Marcel Van Nuffel slaag de Feb er steeds in om twee doelpunten voorsprong te be houden en zo een mooie 4-6 overwinning te behalen. Twee Leedse ploegen behaalden ge makkelijke overwinningen Hei plas echter moest zich met een drawn tegen VK D'Hondt Gijzegem tevreden stellen. Groot Aalst won vrij gemak kelijk tegen El Quijote, dat eerst op voorsprong kwam Johny De Schrijver (2), Her man Persoons en Rudy De Coninck zorgden er echter voor dat de ploeg van Fons De Smet de zegevlag kon eisen. Uitslagen VK Gr. Aalst - El Quijote 4-1 Leeuwerik Lede - DDT Hofstade 1-0 VK Sportief - Melckebeeckvrienden 1-4 Red Star Opdorp - FC Strooiers 6-0 Heipias Lede - D'Hondt Gijzegem 1-1 Preflex Essene - Feb Europe 4-6 Vrij Rayo Espanol KLASSERING 1. Red Star Opdorp 2. Leeuwerik Lede 3. Heipias Lede 4. Preflex Essene 5. Feb Erembodeg. 6. V.K. Gr. Aalst 7. Melckebeeck Lede 8. Strooiers Hofstade 9. D'Hondt Gijzegem 10. Sportief Gijzegem 11. Rayo Espanol 12. El Quijote 13. D.D.T. Hofstade Kalender zaterdag 25 sept. te 15 u. D'Hondt Gijzegem - Feb Erembodegem Strooiers Hofstade - Preflex Essene Rayo Espanol - Sportief Gijzegem Red Star Opdorp - Leeuwerik Lede El Quijote - DDT Hofstade Heipias Lede - Melckebeeck Lede Vrij Groot Aalst. ZONDAGKOMPETITIE Twee spelers van V.K. Mo lenstraat nl. Hugo Leyns- sens en Hendrik Van Wayen- berghe kwamen vrijdag in een dramatisch auto-ongeval om het leven. De Voorpost betuigt zijn innig meeleven met de getroffen families. Om deze reden werd de wed strijd Jaca - V.K. Molen straat naar een latere da tum verschoven. Opvallende uitslagen waren de grote overwinningen van V.K. Inno en Real Familial. V.K. Inno won vrij gemakkelijk op het veld van Amapola dankzij doelpunten van Guido Rey- niers, Jef De Leeuw, Her man Persoons en Johan Me- reman. In de wedstrijd tus sen het debuterende De Ke ver en Real Familial vielen er negen doelpunten voor Real scoorde Walter Van Geyt (4), Roland De Troch (2) en Ludwig Claus. Tegendoelpunten waren het werk van Frangois Van Oost en Patrick Deaubechies. Ver wachte overwinningen kwa men er van Stampia, Peli kaan, Nieuwe Wijk en Mor- ta. Tussen Bonanza en Sint- Job bleef het spannend tot het einde enkel Willy Erauw (Bonanza) en Mark Wiemeersch (Sint-Job) von den een gaatje in de ver sterkte doelmonden UITSLAGEN VK Bonanza - St.-Job 1-1 Timarcha - Morta 1-4 Nieuwe Wijk - O.C. Aalst 4-0 F.C. Jaca - V.K. Molenstraat uitgesteld FC De Kever - Real Familial 2-7 SV Pelikaan - VK Adelaars 3-2 FC Amapola - VK Inno 0-4 Kruis Moorsel - Stampia 1-2 KLASSERING 1. Nieuwe Wijk Hofstade 2 4 2. Real Familial Aalst 2 3. VK Inno Aalst 2 4 4. DV Stampia Aalst 2 4 5. VK Molenstraat 1 2 6. FC Morta Aalst 2 2 7. SV Pelikaan Aalst 2 2 8. Adelaars Aalst 2 2 9. Sint Job Aalst 2 2 10. RC Jaca Aalst 1 1 11. Timarcha Aalst 2 1 12. OC Aalst 2 1 13. Bonanza Aalst 2 1 14. Amapola Aalst 2 0 15. De Kever Aalst 2 0 16. SK Kruis Moorsel 2 0 Kalender voor zondag 26 sept. te 10 u. VK Molenstraat - Morta Bonanza - Nieuwe Wijk Sint-Job - OC Aalst Jaca - Timarcha De Kever - Stampia VK Inno - SK Kruis Amapola - Adelaars Real Familial - Pelikaan D.D. Het topnummer Franke-Bouw werd gekenmerkt door een bewogen einde, waarin de thuisploeg op de valreep een niet meer verhoopte zege verwierf. Aanvankelijk wentelde de partij in het voordeel van Franke. Na amper zeven minuten opende De Winne de score en Raes maakte er 2-0 van. Dit betekende echter geen veiligheid want na de rust slaagde Bouw er fluks in de bres te dempen. Mede aan de basis van deze koerswijziging lag een dis- kussie tussen Van Opden- bosch en zijn doelman. Des hommes en Adam zetten Bouw op gelijke hoogte. Tot overmaat van ramp voor de thuisploeg die Van Opden- bosch, nochtans een der be tere spelers, door Torrekens had vervangen, deed Arijs de bal in eigen netten af wijken. Met nog slechts tien minuten wedstrijd voor de boeg durfde niemand nog een cent verwedden op een Fran- ke-zege. De thuisploeg luid de dan de aanvalsklok en in de 65e min. verhinderde De Winne de nederlaag. Men hield het reeds bij dit gelijk spel toen Van Tricht de bal een vierde maal voorbij de Bouw-doelman trapte. Intercom heeft tegen een eens te meer gehandikapt Bank B.L. een ruime zege verworven. Van meet af aan was de aanpak van de gas ten zeer doelmatig en Van de Voorde en Coppens zorg den voor een 0-2 stand. Na de rust werd de supprematie van Intercom nog met twee doelpunten konkreet uitge drukt langs Coppens en Maegerman. Op strafschop redde Daem de eer. Callebaut <a) en V.V.T.T.A. hadden geen buskruit in de schoenen en vandaar dat de dubbele nul op het bord bleef. In dé B-reeks mochten F.F.R. en Soma/ti de eerste zege inschrijven en beiden ver wierven overtuigende cijfers. Somati liet Callebaut (b) geen kans en won dan ook verdiend met doelpunten van Matthijs, Comand, Wil- lox en Henk ens Callebaut kon de goed slui tende Somati-verdedi ging slechts sporadisch verontrus ten. F.F.R. had vrij vlug de zege binnen schot. Petré en De Brucker zorgden voor een 3-0 stand, terwijl Martens de eer redde. J.V.H. UITSLAGEN Reeks A Callebaut (a) - V.V.T.T.A. 0-0 Franke - Bouw 4-3 Bank B.L. - Intercom 1-4 Reeks B Somati - Callebaut (b) 4-0 Post. Eremb - Honda 1-3 F.F.R. - Re.'ocub 3-1 DE STAND Reeks A 1. Franke 6 p. 2. Intercom 4 p. 3. Callebaut (a) 3 p. 4. Bouw 2 p. 5. V.V.T.T.A. 2p. 6. S.A.F. 1 p. 7. Bank B.L. 0 P. Reeks B 1. Honda 4 p. 2. F.F.R. 3 p. 3. Resocub 3 p. 4. Dessoden 2 p. 5. Somati 2 p. 6. Calle baut (b) 2 p. 7. Post Erem bodegem 2 p. HET PROGRAMMA voor 25.9 Bouw - Callebaut (a) S.A.F. - Franke V.V.T.T.A. - Intercom Bank B.L. vrij Reeks B Resocub - Somati Callebaut (b) - Post Eremb. Honda - Dessoden F.F.R. vrij EERSTE NATIONALE Avanti Lebbeke heeft na de nederlaag tegen Flémalle nu ook het onderspit gedolven tegen bekerhouder Seraing. Meteen staat de ploeg van trainer Janssens nog steeds zonder punten onderaan de rangschikking. Een echte verrassing kan dit niet genoemd worden aangezien beide tegenstanders tot de elite behóren van het Belgisch handbal. Niettemin moet het voor Avanti toch maar een bittere ervaring rijn. Volgende week op het terrein van de toevallige leider Olse Merksem zou beslist dienen gewonnen te worden wil Avanti rijn blazoen enigszins opfleuren. Van een leien dakje zal dit echter niet lopen en aangezien zij een week later Sasja op bezoek krijgen zou de rangschikking van de Oost-Vlaamse topklub er na vier speeldagen wel eens heel raar kunnen uitzien. Maar kom, laat ons niet te pessimistisch zijn Zondagnamiddag tegen Se raing heeft Avanti duidelijk de kans gemist om de eerste punten te behalen. Na een eerste helft waarin Lebbeke blijk gaf het nog steeds te kennen werd tijdens de twee de helft het holder-de-bolder handbal van Seraing inge volgd en meteen kon van een overwinning geen sprake meer De wedstrijd Avanti Lebbeke - Seraing 13-14 De eerste speelhelft van deze topwedstrijd kende een vrij degelijk en boeiend verloop. Dirk Verhofstadt zorgde er voor dat Avanti na 6' leidde met 3-1. Seraing bedacht Dirk onmiddellijk met een nog stuggere bewaking. Na 10' was alles te herdoen voor Avanti (3-3). De Lebbeke- naars lieten zich echter niet verleiden tot overhaasting zo dat dank zij enkele mooie fasen de leiding in Lebbeekse handen bleef. Koen Verhof stadt en Keppens brachten Avanti om beurt aan de lei ding (4-3 en 5-4) en 6' voor het einde van de eerste helft zorgden Koen Verhofstadt en De Vlieger voor een 7-5 score. Dirk Verhofstadt, weer uit stekend, bestendigde deze twee doelpunten voorsprong bij de rust (8-6). Tijdens het twee de wedstrijdgedeelte tapte Seraing duidelijk uit een an der vaatje. De verdediging be gon nu agressiever op de Lebbekenaars uit te stappen en meteen geraakten ver schillende Lebbeekse spelers van de kook. Dirk Verhof stadt werd enorm stug be waakt en aangezien Sera vrij vlug gelijk maakte gon Lebbeke zenuwachti te akteren. Vanaf dit momi was de wedstrijd verloi voor de thuisploeg. Avanti zich het tempo van Sera opdringen en meteen stri men niet meer met dezel wapens. Na 44' kwam Serai voor het eerst op voorspro en ondanks een goede kee| Mertens nog een pena stopte lukte Avanti niet een terugkeer. Doelpunten Moonen en De Vlieger brai ten geen aarde meer aan dijk en toen Dirk Ver hof sb enkele seconden voor het e de via een strafworp Ava tot op één doelpunt teri bracht was de overwinn; reeds een tijdje gekend. Scoorden Dirk Verhofst 6, Koen Verhofstadt 2, K pens 1, De Vlieger 2, Moor 2. TWEEDE NATIONALE CROSSING SCHAARBEEK - E.V. AALST 19-22 Er kan zeker niet beweerd worden dat E.V. Aalst de kompe titiestart zou gemist hebben. De twee eerste wedstrijden wer den gewonnen, wat voor een ploeg die tijdens de voorberei ding van de kompetitie moeilijk aan zijn trekken kwam een enorme stimulans moet betekenen. Zowel tegen Léon Lepage als tegen Crossing Schaarbeek werd de overwinning hen niet op een presenteerblaadje aangeboden. Telkens diende E.V. Aalst tot in de laatste minuten te strijden om de puntjes te win nen. Het hardnekkig, soms brutaal spelende Crossing Schaarbeek, hield gelijke tred tot 6' voor het einde. Daarna sprak eens te meer de fysische konditie en mentale paraat heid, dat lijken wel de streke wapens te rijn van de ploeg van trainer Roganovic. De wedstrijd kende een voor Een dracht moeilijke start. Na amper 3' spelen leidde een al- lesgevende thuisploeg met 3-1. Eendracht had slechts kun nen replikeren via een penal ty omgezet door Bayens, Van Boxtael, bracht Eendracht ge lijk na 8' (3-3) maar na een kwartier spel dienden de Aal- stenaars toch een 6-4 achter stand op te halen. Wanneer de vermoeidheid in de Brus selse rangen sloop kon het fy sisch sterkere Eendracht toe slaan. Met nog 7' te spelen tijdens de eerste helft stelde Van Boxtael gelijk, De Don- cker bracht Eedracht even later op voorsprong en bij het rustsignaal leidde Eendracht met 9-11. Het eerste kwartier van de tweede helft verliep zoals tijdens hét eerste wed strijdgedeelte aanving met een 17-16 stand. Opnieuw zou het fysisch en mentaal sterkere Eendracht de teugels in han den nemen naargelang de wedstrijdhelft vorderde. Bayens maakte gelijk en tot 5' voor het einde bleven beide ploegen op gelijke hoogte (19-19). Toen nam Aalst op nieuw de bovenhand op een leeggespeeld Crossing. Stee man en Bayens legden dan de eindcijfers vast. Scoorden Bayens 7, Steeman 3, Van Boxtael 3, De Doncker 3, Rimbaut 3, Van Der Borght 1. Crossing Schaarbeek - E.V. Aalst22-9 De jeugdige Aialsterse deser- veploeg vond in Schaarbeek een tegenstander die duidelijk over krachtiger en routine- rijkere spelers beschikte. Voor de jeugdige Aalstenaars komt het er nu op aan deze moeilijke periode met succes te kunnen doorspartelen. DERDE NATIONALE Het derby tussen Sparta Aalst en Rosis Aalst heeft de ver wachtingen ingelost. De wed strijd werd zeer hardnekkig betwist maar bleef toch bin nen de perken van het toege- latene. Het scheidsrechters- duo Wijnant-Van Damme had het bepaald niet gemakkelijk maar de wedstrijdleiding mag over het algemeen als goed beoordeeld worden. Wij ge loven dat iedereen die de wedstrijd bijwoonde zal ak koord gaan met de bewering dat het eerder Sparta Aalst was dat de wedstrijd verloor dan Rosis Aalst ze won. Daar mee doen wij niets af van de prestatie van Rosis die ver diend de punten veroverde al leen reeds dank zij hun gro tere maturiteit ten toon ge spreid tijdens hél] tweede wedstrijdgedeelte. Beide ploe gen verschenen uiterst zenuw achtig op het terrein. Mis schien is dit de reden van de enorme taktische flaters waaraan beide ploegen zich „schuldig" maakten. Wij den ken hier o.a. aan het niet benutten van het getalover- wicht bij uitsluitingen Spar ta Aalst verloor het derby tijdens het eerste kwartier van de tweede helft. De Spar tanen die na een zeer de gelijke eerste helft de wed strijd in handen hadden, vie len volledig „stil" tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft. Het duurde 17' vooral eer P. Bomon, de beste Spar ta afwerker, nog eens scoor de voor Sparta. Ondertussen was een steeds beter spelend Rosis erin geslaagd een 11-8 achterstand aan de rust om te buigen tot een 11-13 voor sprong. Sparta had onder tussen twee strafworpen on benut gelaten Vier minuten voor het einde was de thuis ploeg er dan toch in geslaagd opnieuw de leiding te ver overen (16-15) maar twee treffers van De Gendt en een pareltje van een kombinatie tussen keeper Van Snick en de in breack-out lopende J. Meert beslisten definitief over het eindresultaat. Met Rosis Aalst won de ploeg die het best zijn zenuwen in bedwang hield. In leder geval beide klubs mogen gerust zijn, met hun mogelijkheden behoren zij beslist tot de toonaangevers in derde natio nale. De wedstrijd Sparta Aalst - Rosis Aalst 16-19. Het derby kende een veel belovende start. Gedurende 10' dreef het spelpeil op een niveau een hogere afdeling waardig. Het was Sparta Aalst die onmiddellijk zijn wil opdrong en via P. Bomon reeds tijdens de eerste se conden scoorde. Petrez kon gelijkmaken maar Sparta liep tot 4-1 uit na 8'. Meert bracht Rosis opnieuw in de wedstrijd maar gedurende de ganse eerste helft bleef Spar ta toch meester van de si tuatie. Even leek Rosis toch te zullen reageren toen Steen- haut, duidelijk een aanwinst voor Rosis, zijn ploeg tot 8-7 en 10-8 terugbracht. Maar het duo P. Bomon - L. Van Delsen zorgde ervoor dat Sparta bij de rust een ver diende 11-8 voorsprong telde. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte kregen de toeschou wers een heel ander spel- beeld. Coach De Boeck had de les van de eerste helft begrepen en zijn opstelling enigszins aangepast. Meteen begon het bij Sparta volledig in het honderd te lopen en aangezien J Meert duidelijk zijn „draai" gevonden had begon Rosis aan een offen sief dat gedurende 17' niet onderbroken werd door een nu rommelig spelend Sparta. Met nog 13' te spelen was het «u Rosis dat leidde met 11-13 cijfers. Sparta werd dan eindelijk opnieuw zich zelf en vla P. Bomon en L. Van Delsen namen zij op nieuw de leiding (16-15). Tij dens de laatste 5' kon Rosis dank zij meer beredeneerd spel het laken toch nog naar zich toetrekken. Nog te ver melden de goede prestatie van het keepersduo Van Snick-Van Delsen dat meer dan eens een „gemaakte" goal verhinderde. Scoorden Rosis Petrez 1-0, Steen- haut 3-0, Meert 2-7, J.P. De Jaegher 2 - 0, De Gendt 0-3. Sparta P. Bomon 5 - 3, Luc Van Delsen 5-2, Troch 1-0. Reserven. Sparta Aalst - Rosis Aalst 15-10 Met nog een tiental minuten te spelen was de stand 8-8. Et Bomon kon een zwakke keeper De Craecker twee maal verschalken én toen de jonge Spartanen dan het tempo opdreven was de win naar gekend. Goede prestatie van Sparta-keeper Kieckens. BRABO DENDERBELLE - KAPEK 10-24 Ondanks de tweede opeen volgende nederlaag is men bij Brabo Denderbelle niet van plan de moed te laten zakken. Onze Brabo zegsman wees er ons op dat Kapek duidelijk een titelkandidaat wordt en dat Brabo enkel de be* achting koestert zich te handhaven in derde nationale. De nederlaag ware beslist kleiner geweest indien men keeper De Book, gekwetst naar het einde van de eer helft toe, tijdens de twe< helft nieit had dienen te v vangen. Ook het feit dat ti ner Cloof, eens het verd gevallen, terecht genheid gaf aan enkele j( geren, werkte de afgetekei eindscore in de hand. Over de wedstrijd zelf ki nen wij kor,t zijn. Gest zonder de gekwetste Calla; kon Brabo gedurende 15' lijke trede houden met de gestalte en kracht bevoord; de bezoekers. Stand na eerste kwartier 5-6. T< keepre De Bock rich een 5- minuten later kwetste 4 Kapek uitlopen en de x bereiken mot een eerder vleide 7-12 stand. De twe helft met de jonge Van G them dn het doel, kon Br; niet meer tegen het tij roeien. Gees, de snelle oir] speler van Kapek, scoo| zonder veel tegenstand 10-tal treffers zodat Brabo met enkele reserve-spelers het terrein een afgetekei nederlaag niet kon vermijd Scoorden De Sitter 4, TT drickx 4, Uyttersprot 2. E1 Ir; i I 'OIH >0®1 Aalst Sportief lijkt dit seizoen van plan te zijn opnieuw e hoofdrol te vertolken in de dameskompetitie. De Aalstei meisjes hebben door het aantrekken van W. De Boeck trainer een vernieuwing willen brengen die er misschien nodig was na het mislukte seizoen 1975-76. Ondanks hun tw eerste tegenstanders tot de zwakke zusjes behoren in reeks is het toch opvallend dat Sportief 55 doelpunten sco< en er zelf maar één toestaat. Wij zijn echt benieuwd v het zal worden tegen sterkere tegenstanders. Een van i sterkere tegenstanders wordt beslist Evere. Ros BeiaJ 91 Dendermonde speelde niet slecht maar kon amper aanklamp tot bij de rust. Daarna zou het snel spelende Evere gema kelijk uitlopen. E.V. Aalst ondervond natuurlijk niet I minste moeite om Sparta Aalst te overwinnen. Sparta kl slechts geloofd worden om de sportieve geest waarin hun kansen verdedigden. SPARTA AALST - E.V. Aalst 3-16 Sparta Aalst, slechts met 5 veldspelers, kon mets inbren gen tegen de overmacht van E.V. Aalst. Dat de score niet hoger opliep hebben zij te danken aan de voortreffelijke prestatie van keepster M. De Rijbel. Deze 39-jarige mag ge rust als voorbeeld gesteld worden voor de vele jonge ren. Bij de rust was Een dracht reeds uitgelopen tot 1-8. E.V. Aalst speelde een de gelijke wedstrijd en beschikte in de persoon van C. Simal over een ranzendsnelle speel ster die zo maar eventjes 10 maal scoorde. Voor Sparta werden de doel punten aangetekend door Van Delsen. Scoorden E.V Aalst Wauters 3, Simal 10, Van We- zemael 3. ROS BEIAARD - EVERE 6-17 Tegen het fysisch zeer sterke Evere kon Dendermonde slechts een speelhelft weer stand bieden. Nadat Doorns de score geopend had ging de wedstrijd gelijk op tot 5' voor de rudit (4-4). De laatste mi nuten van deze eerste helft trapte Ros Beiaard op rijn adem zodat dankzij enkele fast-breacks Evere de rust bereikte met «en 5-8 voor sprong. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte lag het tempo van de Brusselse meis jes duidelijk te hoog voor Dendermonde zodat de over- as. I an m winnaar vlug gekend was. Scoorden De Blieck 1, H mans 3, Doorns, Heireman ANDERLECHT - AALST SPORTIEF Met nog 'amper één mini! te spelen leidde een weer ei voortreffelijk spelend Aa Sportief met 0-20. Tijdens laatste minuut moest keeps Sterck dan haar eerste kd petitiedoelpunt toestaan, tuurlijk moest dit eens gebe ren maar toch,.. Sportief mineerde gans de wedstrijd bij de rust wees het scorebo reeds een 0-10 voorsprong. Tijdens het tweede wedstri) gedeelte exact hetzelfde sp beeld. Bij Sportief waren bijzonderste scoorsters nu ee N. Moens en Van Oost 111 elk 5 treffers. Scoorden: Hl sebaut 4, Van Oost 5, M. Vi Delsen 2, L. Van Delsen 4, Moens 5. Wedstrijden voor het weekeinde 25-9 te 17 uur Stelmar-Aalst Sportief 26-9 te 17 uur Duffel - R.B. Dendermond 25-9 te 15 uur E.V. Aalst - Anderlecht 25-9 te 20 uur Olse Mericsem-Avanti Lebt 25-9 te 20U.15 E.V. Aalst - Initia H.C. 26-9 te 19U.45 At. Woluwe-Brabo Dender 26-9 te 17u.l5 Rosis Aalst - At. Temse 26-9 te 18ul5 Evere - Sparta Aalst

De Voorpost | 1976 | | pagina 24