H 0 Q R T V X Y GEKNIPT OP HET BEGIJNHOF KOMT... JEBRON Bk twit Ei ten- JEUGDAKTIVITEITEN TE AFFLIGEM JEUGDATELIER TEAM (KREJA) START OPNIEUW De Voorpost - 24-9-76 - 25 TELEFOONNUMMERS ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen leeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnjzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. pomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- giê). Schoolstraat 54, Aalst. 6 Pendermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door ges'peciaNzeerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De k voor het interieur. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde. erman 052-21.38.16 Mlchem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. lom, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening. HypotneKen, verzekerde geheim'hou- dmg. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, Haaltert iattoflex 052-21.11.77 de bedvenng voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter Kon Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde I eubeien De Wolf 053-21.63.91 nijd U vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerT en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 ilstei ck en v n tw in scot ,d v an i ïeial lamp genu liet een groot woord, dat door Groep De Cuyper In een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oelsie Kleding 052-21.16.11 de zaak die met haar tijd-meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde ,rin was. 1, H man 1 mini ler Ai lens ceepsl e ka m. I 1 gebi tief itrijd orebo •ong. ?dstri] de sfk aren nu e« ast n: Hc M. Vi en 4, Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyep-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken. an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 even keung en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerprecieze Heidelberg loopt Kwakteit primeert. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper r-mond cht ti Lebl [.C. )ender mse vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Holman, Gentsestraat 4-6. Aalst. Alle herstellingen, t jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar Binnen enkele maanden, men voorziet vanaf december, zal het begijnhof een nieuwe aantrekkingskracht bezitten. Het hooggotische huis net aan de hoofdingang, Begijnhof nummer 1krijgt immers een nieuwe functie. Er komt daar een pastoraal jeugdcentrum met de welluidende naam «Jebron». Jebron (leesje bron of jéébron) wil in een bestaande nood voorzien door te zorgen voor, of de materiële kondities te scheppen voor: een info- en dokumentatiecentrum, religieuze verdieping, sociale aktie, ontmoeting, stilte. Jebron wil zeker geen zoveelste jeugdklub zijn, enkel een centrum waar één en ander mogelijk wordt. Evenmin wil Jebron een onderonsje worden van alleen maar Katholieke kerkgangers. Hoewel het wil vertrekken vanuit een christelijke inspiratie, zal het zich toch open stellen. JEBRON Vanuit de naam kunnen wel licht opzet en doelen afge leid worden. Jebron staat voor «je bron» en «jeugd naar de bron». Bronnen zijn: jijzelf (teruggaan naar je zelf), de mensen rondom jou en Jesus (als inspiratie bron). In de werking zal dus aandacht gaan naar het vin den van jezelf, bezinning, verdieping, sociale aktie, ontmoeting met anderen, de Bijbel als «bron». De idee voor een «pastoraal jeugdcentrum» kwam voor het eerst naar voren op hete decanaal concilie van no vember '74. Daar kwam de vraag naar een «jeugdpas- toor» naar voren vanuit de hoek van de jongeren. De vraag werd opnieuw gesteld op een bijeenkomst van priesters van de dekenij, in november vorig jaar. De idee van een pastoraal jeugcen- trum begon ook te rijpen, toen in jeugdklub Ypsilon begin dit jaar met geïnteres seerden uit de verschillende parochies van Aalst samen gekomen werd. In het begin van de paasvakantie kwam dan een weekend waar een en ander gestalte kreeg en waar verwachtingen ten aan zien van het centrum gefor muleerd werden. Intussen was het huis van het Begijn hof vrijgekomen wat een welkome stimulans bete kende! Een werkgroep van een elftal geïnteresseerden uit ver schillende parochies zette zich aan het werk om zoveel materiaal als inhoudelijk «Jebron» gestalte te geven. Ook naar andere steden, waar soortgelijke initiatie ven bestaan werd gegaan. (Gent, Leuven, Kortrijk, Ant werpen, Brugge, Has selt...). Er zijn 3 subwerk groepen: een informatie groep, een verdiepings- groep en een onthaalwerk- groep. WIE KOMT ER? Links vooraan komt een in fo- en dokumentatiecen trum. Rechts vooraan wordt een ontmoetingsruimte in gericht. Hier zouden ook de werkgroepen kunnen verga deren. Deze zouden ge vormd worden slechts vanaf december zodat er een rui me inbreng mogelijk blijft van de jonge mensen die willen meewerken. Achter aan links komt een stille ruimte die zeer sober zal gehouden worden. Boven worden werklokalen voor zien. Zoveel mogelijk ruim tes zijn beneden voorzien zodat ook gehandicapte mensen wat aan «Jebron» hebben. HETINFO- EN DOKUMENTATIE CENTRUM Zowel jongeren als volwas senen (bv. zij die zich met catechese bezighouden, personen als groepen zullen hier interessant materiaal vinden. Er is een drievoudig klappersysteem. Een eerste bevat thematisch materiaal met onderwerpen i.v.m. de «drie bronnen». Als mate riaal zullen er jongerentijd schriften, verdiepingslitera tuur, boeken, maandbladen, brochuree.d. aanwezig zijn. Een tweede klapper brengt materiaal samen voor vie ringen en bezinningen even eens thematisch gerang schikt. Met een derde klap per zul je alfabetisch dingen vinden per auteur. Steeds blijft de mogelijkheid open om deze klappers zelf aan te vullen, bv. door eigen teksten voor een viering, verdiepingsbrochures e.d. mee te brengen. «KRUISPUNT»» Hoewel nu meer konkrete aandacht gaat naar de voor bereiding van de «start», ligt het in de bedoeling van de werkgroep een stimulans te bieden voor nieuwe en be staande initiatieven. Zonder dat daaral alle bestaande ak- tiviteiten nu naar het Begijn hof zouden verhuizen wor den toch ruimten voorzien voor groepen die dit wensen (bv. De Taizégroep gaat naar het Begijnhof). De coördina tie die zou tot stand komen zou grotendeels bestaan in de bekendmaking van aktivi- teiten langs het centrum. «Jebron moet een kruispunt worden waar nu iedereen in zijn huisje zit met een tuintje ervoor» omschreef Guido Debree, lid van de werk groep. Het centrum is bedoeld zo wel voor werkende als stu derende mensen. De ope ningsuren liggen nog niet vast. Waarschijnlijk zullen ze in hete begin dagelijks alvast na 14 uur liggen en zullen 's avonds aktiviteiten doorgaan. Alle mogelijkhe den blijven open. Intussen is het wachten op de verbouwingen en de bin neninrichting van het huis, die momenteel aan de gang zijn. Eerstdaags begint men met de chauffage...De start wordt verwacht tegen de cember. We houden u op de hoogte! De Werkgroep voor Jeugdaktiviteiten richt in het Kultureel Centrum Affligem volgende aktiviteiten in: Derde lessenreeks zelfverdediging (judo-karate) acht opeen volgende dinsdagen in september en oktober van 20 tot 23 uur. Ook een kursus Volksdansen is gestart op donderdag 9 september o.l.v. Huguette Mortier uit Melle. De lessen gaan verder door elke donderdag van 20 tot 22 uur. Iedereen is er welkom. Eind september start dan het Jeugdatelier met o.a. tekenen, schilderen, vrije expressie, boetseren, dit alles onder bevoegde leiding. Les elke zondagvoormiddag van 9.30 tot 11.30 uur voor kinderen van 7 tot 11 jaar, zo jongens als Vorige week meldden we de start van jeugdatelier Tanu. Op zondag 26 september hervat een ander jeugdatelier, Team, haar werking. Van Team zelf vernamen we hoe ze hun werking zien en opvatten. We laten hen zelf aan het woord Ons jeugdatelier Team gaat opnieuw van start op zondag 26 september te 14 uur in het Kreja-complex, Driesleutel- straat 51Waarom die ietwat late start? Omdat wij vooraf onze ganse werking onder de loupe genomen hebben en omdat wij de lokalen eerst wilden opknappen, m Onze werking voor '76-77 ziet er nu als volgt uit: wij werken enkel nog op zondag d.w.z. dat op zondag alle kinderen tussen zes en veer tien jaar welkom zijn. Zij worden dan uiteraard inge deeld in leeftijdsgroepen. Dit werkjaar zal zeker een hogere kwaliteit halen daar wij nu de beginmoeilijkhe- den achter de rug hebben en wij uit dat eerste jaar veel geleerd hebben. Er zal nu meer aan uitge diepte aktiviteiten gewerkt worden en vooral kreativi- teit, expressie en grote akti viteiten zullen aan bod ko men. Misschien een paar voorbeelden lichaams-, muzikale-, taal-, verbale-, en manuele expressie. knutselen, emailleren, boetseren, timmeren, alle verftechnieken, druktech nieken, papierdeeg, naaien, enz. pingpong, voetbal, vol leybal, handbal, honkbal, fietstochten en eventueel zwemmen. Tevens wordt op een aange name manier aan opvoeding gedaan. Dit onder de vorm van enquêtes, debatten, werken rond aktuele proble men, bezoeken aan musea en tentoonstellingen, deel name aan de week van het verkeer, de derde leeftijd, enz..Er z^l veel met de kin deren gepraat worden, pro gramma's worden samen met hen opgesteld en geëva lueerd. Kortom er zal veel aan groepsvorming gedaan worden. De ruimte die wij ter be schikking hebben biedt nu ook meer mogelijkheden: 2 lokalen, 1 grote zaal met geluidsinstallatie, 1 rekrea- tiezaal, tuin met kippenhok, vijver, terrarium en grasveld. Daar de gebouwen van Kreja nu heringericht zijn beschik ken wij ook over een prach tige bar en binnenkort een afdeling van de stedelijke stadsbibliotheek. De mensen die de kinderen opvangen zijn allen 19 jaar of ouder en hebben of sta ges of studies i.v.m. kinde ren doorlopen. Ze zijn ge- motiveer en zullen hen 100% voor de kinderen in zetten. Deze mensen zijn: Patrick De Smedt, Wilfried Van der Veken, Luc Van de Velde, Lesly Hooghuys, Eri- ka De Neef. Hilda Fierens, Marc Van der Schueren, Ka rin Van der Biest, Brigitte Corte, Anita Luyckx. Daar we tot een grotere samen werking met de ouders wille komen, kunnen die iedere werknamiddag samen met ons de kinderen begeleiden of aan het werk zien. Op zondag 26/9 krijgen zij de kansom met onze inrichting kennis te maken en zullen wij hen mondeling de gehele werking voorstellen. He» wordt weer tof dit jaar! NB: Het adres van Team is: Driesleutelstraat 51 Tel: 053/ 70.34.76. ZEEFDRUKSTAGE Voor monitors ouder dan zestien jaar gaat erop 15,16 en 17 oktober in de boerderij van de abdij van Affligem en een weekend door van zeefdrukstage. Het zijn de Jong-PVV-mutualisten en jeugdatelier Klakson die samen dit weekend organiseren. De totale kosten komen op 350 fr. te liggen. Kontakt kan je o.m. opnemen met jeugdatelier Klakson, Wellekensstraat 45, Aalst. OVER HETC.S.V. De herinrichting van het C.S.V., Wellekensstraat 45 is nu een feit. 't Utopieken (soort centrale bar- en ontmoetingsruimte) is samengesmolten met de info- ruimteen moet een gezellig «hart» worden. Men moet er voortaan doorheen, wil men de andere ruimten van het CSV bereiken. Ook is er een nieuwe ingang: de vroegere groene poort juist naast Wereldwinkel is veranderd in een glazen deurpoort. Ook in Wereldwin kel wil men herinrichten. Pan heeft zijn ruimte «war mer» gemaakt. Enz. enz. Het CSV verandert van aanschijn en wordt toffer. Het CSV is eindelij erkend door het Ministerie van Cultuur, dienst Volksontwikkeling, als «experiment» en ontvangst een startsubside van 50.000 fr. Intussen stelt het CSV, in samenwerking met Parnas- sos van Denderleeuw weeer een top-aktiviteit in het vooruitzicht. Op 20 november komt Julie Felix naar Aalst (nergens eerder in België zal ze optreden) in de Begijnhofkerk. Er worden ook kontakten gelegd met een orgelvirtuoos (Chr. Van Ingelghem) voor een orgelrecital. Originele kombinatie? Misschien ook niet, gelet op de semireligieuze liederen van Julie de laatste tijd. Prijzen van de kaarten120 fr. in voorver koop, zoniet 150 fr. aan de ingang van de kerk. MIKISKLUB DENKT AAN EEN BRAZILIEAVOND Reeds geruimte tijd stelden we ons vragen omtrent de oorzaken van het uitblijven van aktiviteiten en initia tieven in Mikisklub. Een telefoontje met Guy Desmet, verantwoordelijke van Mikisklub, klaarde heel wat op. Er zijn immers slechts maar een beperkt, aantal medewerkers aanwezig. Deze bereiden inmiddels de werking van Mikisklub na 10 oktober voor. Zo zijn reeds kontakten gelegd voor een (grootscheepse) Braziliëavond met film, tentoonstelling, gesprek en muziek! Een datum is evenwel nog niet bepaald. We delen hem u zo vlug mogelijk mee! Ondertussen blijft Mikisklub toch open op vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 19.30 uur tot onbepaald, 's Woensdags van 19 uur tot 23 uur. Bij bepaalde gelegenheden ook op zondagnamiddag. Op vrijdagavond is ook de biblio theek met haar elfhonderd boeken in te kijken van 19.30 uur tot 20.30 uur. BROOD VOOR KINDEREN «Brood voor kinderen» is de naam van een cyclus van 5 verhalen mapjes voor kinderen. De verhalen zijn ont staan vanuit belevingsmomenten van kinderen. Spe ciaal bedoeld voor jeugdleiders, onderwijzers en catechisten. Elk mapje bevat 32 blz. en telkens twee verhalen. Mapje 1«Anke en de kerk»; «Prutske is nu niet ziek meer», een verhaal over verdriet. Mapje 2: «een verhaal over water en één over angst. Mapje 3: een verhaal over «een buitenbeentje» en één over leven en dood. De twee anderen zijn nog in voorbereiding. Prijs (al les inbegrepen): 35 fr., per reeks van 5.160 fr. Bestellen door storting op rekeningsnummer 000. 0152502.18 van A.S., Dupontstraat 6, 1030 Brussel met vermelding op de rugzijde WSG/...exemplaren van mapje nrInlichtingen krijg je ook in de Jeugd- winkel, Esplanadestraat 34, Aalst. P.D. VOORKINDEREN 26 september: De drie musketiers in Marcellinoklub, Capucijnenlaan 95. (14 uur tot 17 uur) (film). Inkom: 25 fr. 29 september: film «De Gekke dashond» door teater Lanceloet, 13.30 uur in 't Kapelleken, Meuleschetter- straat, Aalst: 14 uur in de parochiezaal, Moorselbaan. 25 september: chiro Sjaloom, Meuleschetterstraat «overgang» om 14 uur. Alle meisjes vanaf 7 jaar zijn welkom. 26 september: heropening jeugdatelier Team (zie hiernaast) KLEINKUNST EN MUZIEK 25september: Gerry Lockran (half Indiër, echte rauwe blues; een van de meevallers van het beroemde Cambridge-festival deze zomer) in folkkroeg Parnas- sos, stw. op Ninove 145, Denderleeuw. (20 uur) 9 oktober: Trio Willy Doni (goeie jazz van bij ons; gitaar, orgel en drums). 20uurin Parnassos, Denderleeuw. 23oktober: The buskers (Ierse traditionele ambiance- groep met faam), 20 uur in Parnassos, Denderleeuw). 2 oktober: Koen De Bruyne, Dido, Oude Heirbaan, Erpe. 20 november: Julie Felix in de Begijnhofkerk. Kaarten aan 120 fr. in CSV en Parnassos. FILM De Brug over de Rivier Kwai (oorlogsfilm) in Kreja, Driesleutelsstr. 51, Aalst op zondag 26 september te 20 uur. Inkom 35 fr. DANSEN 25 september: begin danskursus in Sint-Jorisklub: eveneens TD. 23 oktober: oefenavond danskursussen St.-Jorisklub in Bistro. 25 september: begin danskursus in Didoom18uur. UITSTAPPEN 3 oktober: in Dido vertrekt men naar Antwerpen voor het Nekkafestival 17 oktober: bezoek aan het voedingssalon door St.-Jorisklub.

De Voorpost | 1976 | | pagina 25