UW WOORD Vrije Tribune CVP STELT LUST EN PROGRAMMA VOOR 2 - 24-9-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. 10OKTOBER Het C.V.P. bureau nam ken nis van de politieke toe^ stand. Dit naar aanleiding van het indienen van de lijsten voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen Het verheugt er zich over dat de C.V.P. de enige partij is welke, onder eigen bena ming, in elke nieuwe ge meente volledige lijsten heeft ingediend. Het stelt vast dat de P.V.V. slechts in de helft ervan daartoe in staat is, terwijl elders om redenen van op portunisme of zwakheid on der allerlei benamingen wordt opgekomen. Het verwacht eveneens een verdere teruggang van de V.U. welke ofwel geen, of wel opvallend zwakke en zelfs onvolledige lijsten heeft ingediend. Ingevolge een eendrachtig en eensgezind optreden wordt dan ook voor de C.V. P. een succesvol resultaat verwacht op 10 oktober. C.V.P. Arr. Aalst C.V.P. DAG 1976 Het leek inderdaad een ge waagde zet, drie weken vóór de gemeenteraadsverkiezin gen, de congresafgevaardig den en de kandidaten te mobi liseren voor een trefdag in Brugge. Maar het is opnieuw een treffer geworden, ook or ganisatorisch, wat geen peul schil was, aangezien terzelf- dertijd drie verschillende pro gramma's moesten afgewik keld worden. De congresafgevaardigden kregen de «opties voor een de finitieve staatshervorming» voorgeschoteld, in de «tribu ne» van vorige week werd hierover breedvoerig uitge weid, zodat hier alleen moet worden aan toegevoegd dat het document, zoals het op 5 juli jl. door een uitgebreide par tijraad was goedgekeurd en lichtelijk geamendeerd, quasi unaniem werd goedgekeurd. De meeste tussenkomsten, zoals deze van Georges De Leenheer namens het arron dissement Aalst, had betrek king op het «subgewestelijk ni veau», m.a.w. op de bestuurs laag tussen de gewesten en de gemeenten. De C.V.P. is de enige partij die nog wil spreken over het eventueel behoud van de provincies: de socialisten hebben in hun ontwerp voor gewestvorming de provincies gewoon afgeschaft, terwijl de liberalen er schijnbaar geen in teresse voor hebben Anderzijds werd herhaaldelijk gewaarschuwd tegen over haasting, want het betreft toch een diepgaande hervorming. De C.V.P. is dan ook niet van plan de kastanjes uit het vuur te halen, maar wenst een globaal akkoord onder alle Vlaamse partijen, alvorens de dialoog van gemeenschap tot ge meenschap aan te vatten. De kandidaten voor de as. ver kiezingen werden afzonderlijk «gebriefd» over de nieuwe problemen, waarmee zij straks te maken zullen hebben. Zij konden hierbij allerlei vragen stellen aan de specialisten ter zake. De ganse groep, minstens 1500 personen, werd tijdens de slotplechtigheid na eerst een dolfijnen-show te hebben meegemaakt toegesproken door partijvoorzitter Wilfried Martens en premier Leo Tin- demans. Beide C.V.P. -voormannen hadden weinig moeite om hét enthousiasme ten top te drij ven. Voorzitter Martens be klemtoonde voor de zoveelste maal dat hij deze regering aan het roer wil zien blijven tot 1978, hetzij een volledige legis latuur. Hij zette zich ook af te gen de bewering van Cools (te Seraing) dat het slecht gaat in Wallonië omdat het goed gaat in de (C.V.P.-staat) Vlaande ren en dat Wollonië financieel moet opdraaien voor Vlaande ren. Wie zwaait immers de plak in de Waalse industriële centra en in de provinciebesturen en dit sedert de oorlog? Het zijn goedkope congres-uitlatingen, 3en «staatsman» echter on waardig. 3remier Tindemans beklem toonde de realisaties van zijn regering tijdens de voorbije maanden en dit niettegen staande de moeilijke periode die wij doormaken. Hij kon digde aan dat hij, na 10 okto ber, een initiatief zal nemen om de communautaire dialoog op nieuw op gang te brengen. Tenslotte wees hij er op dat men aan de verkiezingen van 10 oktober een zuiver gemeen telijke en geen nationale bete kenis moest geven: over twee weken komt het erop aan dege lijke gemeentebestuurders te kiezen. Zowel Martens als Tindemans, beide in grote vorm alhoewel zij op het glibberig podium van het dolfinarium stonden, mochten een langdurige ovatie in ont vangst nemen: de partij staat sterk en is zegezeker. Hubert Van Wambeke Arr. Voorz. C.V.P. WAAROM GEEN B.S.P.-K.P.-LIJST? We hadden tot nog toe geaar zeld, om in volle kieskampagne de kwestie vanhet niet tot stand komen van een BSP- KP-akkoord te Aalst voor een gezamenlijke lijst, uit de doe ken te doen. Ten eerste, omdat wij in geen geval een arbeider spartij willen schaden; ten tweede omdat we weten dat heel wat socialistische militan ten en vooral jongeren zich voor een dergelijk akkoord uit gesproken hadden. Maar het BSP-weekblad «Voor Allen» dwingt er ons toe door heen het hoofdartikel van 17 sept. jl. Daar wordt inderdaad met voldoening vastgesteld, dat én te Ninove en té Ge- raardsbergen bij akkoord een KPB-militant op de BSP-lijst fungeert, en de hoop uitge drukt, dat ook in andere ge meenten de toenadering mag groeien, maar... maar deze voldoening en deze hoop wor den voorafgegaan door vol gende opmerking: «In de afde lingen waar zulks op een aan vaardbare manier kon tot stand komen, werd een begin ge maakt met de progressieve frontvorming.» wat moet de lezer daar uit op maken, wat is de werkelijkheid en wie draagt schuld? De waarheid is, dat de KP- Aalst, na jarenlange vergeefse inspanningen van harentwege, reeds vorig jaar werd aange zocht door de betreurde Jules Van Droogenbroeck, en ver schillende maanden geleden door de lokale BSP-voorzitter Jan Van der Veken. Op de ver der te bepsreken principiële programmapunten na, heeft de KP-Aalst haar eisen niet hoog gesteld. De onderhandelaars waren het er trouwens allen over eens, dat de KP-Aalst de gezamenlijke lijst doorheen haar praktisch gewaarbrogde stemmen twee raadsleden méér kon bezorgen. Zij zou zich echter, welke ook de uit slag mocht zijn, metéén verko- zene tevreden stellen. De BSP-Aalst keurde met grote meerderheid in alge mene vergadering een eerste overeenkomst goed. Later en zonder dat dit ooit officieel gebeurde! werd aan ver antwoordelijken van de KP- Aalst terloops verklaard, dat de afgevaardigden der BSP- afdelingen van de te fusione ren gemeenten een dergelijk akkoord niet hadden aanvaard. Waarom geen officieel ant woord? De ganse zaak is ons door heen gesprekken met de bij zonderste verantwoordelijken van de BSP in het gewest dui delijk geworden. Waarom kon men te Ninove en te Geraards- bergen WEL tot een akkoord komen, ook met instemming van de te fusioneren gemeen ten, en te Aalst niet? Was de struikelsteen het feit dat te Aalst door de KP twee kandida ten werden geëist? Of WAT was dan te Aalst niet aan vaardbaar en vanwege WIE? De waarheid is, dat bepaalde verantwoordelijken van Aalst NOOIT de idee zelf van een gezamenlijke lijst hebben aanvaard, en handig gema noeuvreerd hebben om een akkoord uit de weg te gaan. Terwijl vele socialistische mili tanten deze overeenkomst hoopvol tegemoet zagen, en een jongere in het hoofdartikel van «Voor Allen» van 27 au gustus jl. nog schreef, dat de liberalen de meesters zijn van de volksmisleiding, dat er geen sociale liberalen bestaan en dat de liberale bonzen slechts miljarden winsten op het oog hebben op de rug van de ge meenschap, dachten deze BSP-verantwoordelijken slechts aan de weerwraak op de CVP voor de verkiezingen van 1970, daarbij geen enkel onderscheid makend tussen rechts in de CVP en de kristen- demokraten, die vandaag weer in de strijd tegen de soberheid- spolitiek van de CVP-PVV- regering bondgenoten zijn. Hun zorg was, dat de PVV eventueel een meerderheid sakkoord zou kunnen weige ren met een BSP-lijst waarop KEP-ers voorkwamen. Pro gressieve frontvorming lokaal of nationaal data! Ziedaar de feiten. De waarheid heeft haar rechten, en wij aan vaarden vooral niet, dat de zaken voorgesteld worden alsof de KP-Aalst een mogelijk akkoord in de grond zou heb ben geboord. Verder kunnen de sociaal- en politiekbewuste kiezers zelf oordelen. Ray DE SMET 10 OKTOBER: Vrienden let op je stem De aanstaande gemeenteraads verkiezingen van 10 oktober zijn voor het werkende volk van dit land van uitermate grote beteke nis. De verkiezing van het nieuwe be stuur in uw stad of gemeente staat hier uiteraard centraal, maar uw stem reikt enorm veel verder dan dat: 10 oktober wordt meteen, en niet in het minst, een test voor de CVP, PVV, RW-regering van Tindemans. Denk dus tweemaal na alvorens op 10 oktober a.s. uw stem uit te brengen. Voor uw stad of gemeente: be slist socialisten! Op 10 oktober gaat het vooreerst over uw bloedeigen nieuwe be stuurders voor de komende 6 jaar. Beseft dat gij het lot van uw gemeente in uw handen hebt. Met UW stem bepaalt U mede het ge laat en de kleur van het nieuwe gemeentebestuur. De B.S.P. biedt u de vrije keuze uit bekwame, ernstige en vrien delijke kandidaten, die uw ver trouwen waard zijn omdat zij ook in het verleden bewezen hebben met U en achter U te staan in uw strijd voor Je verbetering van uw levens- en arbeidsvoorwaarden! Stem daarom op 10 oktober zon der aarzelen achter de naam van één of meerdere BSP- kandidaten (of op de kop): stem in geen geval op kandidaten van verschillende partijen, zoniet is uw stem ongeldig. 10 oktober: ook barometer voor de ploeg Tindemans. De betekenis van 10 oktober «draagt» zoals gezegd veel verder dan het plaatselijk niveau: in gans het land zullen de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen ook geïnterpreteerd worden als een goedkeuring of een afkeuring van de politiek van de CVP, PVV, RW-ploeg Tindemans. Het werkende volk, en in het bij zonder de loon- en weddetrek- kenden, gepensioneerden en ge handicapten staan hier dus voor de klare keuze: willen zij een halt toeroepen aan de systematische aftakeling van de verworven so ciale welvaart door de C.V.P.- P.V.V.-R.W.-ploeg of willen zij daarentegen dat de sociale af- braakpolitiek op de rug van de werkende man wordt verderge- zet, dat de rijken nog rijker wor den, de werkende bevolking nog verarmt door massale werkloos heid, ongebreidelde prijsstijgin gen, index vervalsing enz Aan u allen de keuze! Wie meent dat Tindemans en zijn CVP-PW-RW-mannen al genoeg hebben veranderd, die kiest op 10 oktober a.s. resoluut voor de enige partij van het werkende volk, B.S.P. onder nummer 5. Wie daarentegen meent dat zijn zakken nog niet genoeg leeggehaald zijn, die stemt dan maar CVP of PVV. Voor een nieuwe programmawet, een nieuwe indexmanipulatie, verdraaide informatie door de zendgemachtigde verenigingen, nog meer prijsstijgingen (naar de CVP-PSC- minister Herman), nog meer werkloosheid (naar de CVP-PSC- minister Califice), nog minder voor de gehandicap ten (volgens het recept van de CVP-minister De Paepe), nog langere wachttijden voor jonge afgestudeerden (naar CVP-PVV recept) enz Een derde reden om socialis tisch te stemmen: de les uit het verleden. De derde en wellicht belangrijke reden om op 10 oktober socialis tisch te stemmen is uw eigen fier heid omdat u tot het werkende volk behoort en uw erkentelijk heid t.o.v. al die eenvoudige mensen, sociale strijders die in de jaren die vóór ons liggen onze huidige welvaart en de demo- kratische rechten, zoals het al gemeen stemrecht, hebben afge dwongen van de heersende kato- lieke en liberale behoudsge zinde kaste van toen. De macht die de socialistische beweging, dus de werkers door heen de jaren verwierf, en die haar toeliet de arbeids- en levensvoor waarden der werkende bevolking op te tillen tot het huidig niveau, moet niet alleen gehandhaafd blijven, maar zelfs nog versterkt worden willen wij ons socialis tisch programma volledig kunnen realiseren. Net zoals de huidige materiële en morele welvaart van de ganse werkende bevolking in essentie een historische realisatie van de spcialistische beweging de enige die op vandaag en ook in de toe komst van het vertrouwen van alle werkers, zo katolieken als vrijzinnigen, waardig is. Binnen de socialistische partij strijden kristenen en humanisten eendrachtig zij aan zij voorde rea lisatie van hun gemeenschappe lijk ideaal: rechtvaardigheid en gelijkheid voor allen! Geen en kele andere partij kan op die zelfde zuiverheid van samenstel ling en klaarheid van doelstellin gen bogen als de socialistische partij. Daarom is de BSP de partij van alle werkers, ongeacht hun filosofische of godsdienstige overtuiging. Om al deze redenen gaat de BSP op 10 oktober samen met u allen de overwinning tegemoet. En u weet het: de sterkte van de BSP is uw sterkte. Daarom, stem BSP onder nr. 5. Stem BSP in het be stuur.' Martin HUTSEBAUT Pol. sekr. BSP-Aalst Nog twee belangrijke weken Nog twee weken scheiden ons van de beslissende dag van 10 okto ber. In deze verkiezingen die nu naar het hoogtepunt gaan trachten alle partijen met alle middelen de kiezer te winnen. In die strijd voor de stem van de mens, die nu mee telt, worden argumenten zowel van plaatselijk als van naturaal be lang aangehaald en daar elkaar heen uitgespeeld. Ook andere middelen en steunpunten worden gezocht bij aanleunende organisa ties, die dan op hun beurt aktie- middelen van protest tot staking in deze periode hanteren. Daarnaast is het zeer moeilijk voor de kiezer om uit de wirwat van slogans en manifesten zijn keuze te maken. En de komende dagen wordt dat alles nog aangevuld met pamflet ten en folders waarin de kandida ten hun kwaliteiten prijzen en zich aan de kiezer voorstellen als de geschikte man of vrouw, voor de nieuwe gemeenteraad. Voor de meeste kiezers zijn de kandidaten onbekenden, alleen al door het aantal en door de woonplaats. Misschien is het om deze redenen dat een groot aantal kiezers tot heden nog niet hebben beslist voor wie of voor welke partij ze hun stem op 10 oktober zullen uit brengen. Het is ook een zeer moeilijke keuze. En nochtans is die keuze beslissend voor de start op 1 januari en bepalend voor wat met de nieuwe gemeente zal ge beuren en hoe ze in haar kinder schoenen de zes eerste jaren zal geleid worden. Waar het bij die keuze vooral op aankomt is de mens, vrouw of man, die het be leid moet bezielen en een richting geven en daarom naast verant woordelijkheidsbesef ook dyna misme en doorzettingsvermogen moet bezitten. Daarbij is het wenselijk dat de nieuwe gemeenteraad zo is sa mengesteld dat hij de weerspiege ling is van de samenstelling van het geheel van de bevolking. Dat daarbij ook de aandacht moet gaan naar de aanwezigheid van de vrouw in de gemeenteraad lijdt geen twijfel. Dat zal echter gro tendeels van de vrouwelijke kie zers zelf afhangen. Ze zijn in aan tal de meerderen en kunnen zeker deze sterkte gebruiken om zich te laten vertegenwoordigen. De komende dagen zullen van groot belang zijn om de keuze van de kiezer te bepalen. Er mag niet gewacht worden om deze kandi daten, die het vertrouwen van de grote meerderheid van de bevol king genieten en die zelf bewezen hebben dat ze representatief zijn voor de stad en de gemeenten, alsook voor alle lagen van de be volking te gaan uitkiezen en te gaan ondersteunen. De stem die een kandidaat van de gewone man geniet en de wijze waarop hij door de kiezer bij buren, kennissen en vrienden wordt aanbevolen, zijn meer waard dan honderden kilo's papier. Het is daarom de plicht van eenieder in eer en geweten deze kandidaat te zoeken op de lijst en te steunen. Diane D'HAESELEER WAAROM EEN PARTIJ VOOR ZELFSTANDIGEN EN ONAFHANKELIJKEN? De P.M.O. is gegroeid uit de vurige drang van de midden groepen in ons land naar meer zelfbevestiging, waardering en erkenning als de ruggegraat van onze ekonomie. Opgericht in 1972 wend zij zich tot alle handeldrijvende zelfstandigen de vrije beroepen en diegenen die door de aard van hun beroep eerder aan de kant van de werkgever staan (Kaderperso neel). Wie enigszins vertrouwd is met het recente verleden van de politiek in ons land stelt vast dat er steeds meer pogingen worden ondernomen om van de midden stand in het algemeen het kind van de misrekeningen te maken welke zowel in onze gemeente lijke en nationale politiek sche ringen inslag zijn. In 1970 werd met veel omhaal een 5 jarenplan voor de zelfstan digen aangekondigd, waarvan het doel was de gelijkschakeling te bekomen van het sociaal statuut van de zelfstandigen met dit van de loon- en weddetrek- kenden, kortom gelijke rechten op gebied van kinderbijslag, ziekte en invaliditeitsverze kering, en pensioenen. Tengevolge van de verschillende politieke problemen waarmee ons land de laatste jaren af te rekenen had werd dit program ma steeds uitgesteld. De minister van middenstand, Olivier zej zelfs na de val van d.e regering Leburton dat hij tijdens zijn ambtstermijn zelfs geen tijd had gekregen om de dossiers van zijn voorganger te bestuderen, laat staan er iets aan te doen. Momenteel ziet het er zo uit dat alle aandacht van de traditionele partijen gaat naar de kom- munautaire en werklozen pro blemen waardoor, de zelfstan digen weer eens moeten wachten om zelfs maar gehoord te worden over hun specifieke problemen. Hoe komt het nu dat de zelfstandigen die nochtans een heel belangrijke groep van de bevolking uitmaken meer dan 600.000 ingeschrevenen in de sociale verzekeringskassen, wat neerkomt op ongeveer 2.000.000 kiesgerechtigden niet aan hun trekken komen? Zolang de zelfstandigen hun stemmen verdelen onder de traditionele partijen die besten dig onder druk staan van de syndikaten gn het groot kapitaal zullen zij er weinig aan kunnen veranderen. Een partij die alle zelfstandigen verenigd zonder onderscheid die kan wel de zaken veranderen. Wij moeten zelf overtuigd zijn van onze kracht wanneer wij maar alle maal aan dezelfde kant staan. Zien wij maar eens naar de vakbonden die boven alle kleu ren heen zo voorbeeldig samen werken dat het wel lijkt of het om een vakbond gaat. Hierdoor kunnen zij steeds de besturen op gemeentelijk, provinciaal en nationaal vlak verplichten op hun eisen in te gaan. De zelfstandigen kunnen het ook ver brengen indien ze zich bewust worden van hun macht die zij ook op politiek vlak kunnen krijgen. Langs de P.M.O. zal de zelfstandige zijn stem kunnen verheffen. Met de P.M.O. worden de zelfstandigen een volwaardige groep met inspraak en medebestuur. De P.M.O. rekent er dan ook op dat de zelfstandige die dit leest zal nadenken en er dan niet meer aan zal twijfelen waar zijn belangen liggen. Het wordt meer dan tijd. JEANWOBBEN Aan de kandidaten, Reeds nu willen wij u danken voor uw inspanningen, voor uw vrien delijke glimlach, voor uw belof ten. U bent een programma, een par tijprogramma, een kiesprogram- ma. Om hei even van welke ideo logische achtergrond u ver trekt U richt zich tot alle lagen van de bevolking, tot arbeiders, studenten, bedienden, zelfstandi gen Iedereen moet en zal het beter hebben. De balans van de voorbije zes jaar valt positief of negatief uit naarge lang de Partijhoek. In elk geval bezint U zich over de tekorten van onze maatschappij, over de so ciale en kulturele noden van een gemeente. En meteen begint U dan te dromen en te schrijvenWij, de kie zers, zien dan ook onze stad, ons GROOT Aalst, de volgende zes jaar uitgroeien tot een modelstad. Maar we weten toch ook dat dit niet kanwij verwachten dat alles ook niet van U op een körte termijn. Wat wijde kiezers, dan eigen I willen? Wel, in de eerste plaats vragen I dat U EERLIJK en ONO KOOPBAAR zoudt zijn en" b I ven. Wij willen NIET dat U I politiek ambt gebruikt om uw l milie en uw vrienden financi gunsten te verlenen, om ben mingen uit te delen aan uw pai r. genoten, zelfs als ze NIET n' kwaam zijn. We verwachten m( U er naar streeft om, boven persoonlijk en partijbelang, c mens zijn juiste plaats te gevJ Maak een einde aan de politiA schandaaltjes, aan de korruptif Ten tweede hopen wij dat U a alleen UW BEKWAAMH3 maar ook uw GEZOND Vq STAND zoudt gebruiken. Natuurlijk moet ge de Gemeeil wetten kennen, niet enkel omlj toe te passen, maar ook om z« doen wijzigen of de tekorteriT laten aanvullen. Wees entoesiastmaar niet leen voor nieuwe, dure projeki probeer ook eens de bestaa toestand aan te passen, laat huidige kulturele en sportinsl lingen beter renderen (een kl voorbeeldje: waarom kan zwembad 's avonds laat en zondagnamiddag openblijven, iedereen vrij is???). Zorg vi '1 kontakt tussen jonge mensen, jaarden, mindervaliden, zodat elkaar leren kennen, begrijpen waarderen. Dat alles is niet zeer sensatione maar is het daarom minder e ciënt? Natuurlijk moet daarbij ook n een konkrete verdere uitbouw streefd worden. Ten laatste (maar niet in le minst) wensen wij u veel POI TIEKE MOED: de moed om misbruiken van ons sociaal s teem tegen te gaan, overdreven onjuist ziekteverlof, werklozt steun aan leden van een gezin r een gemiddeld hoog inkomen, aan de berekende werkonwill profiteurs An is te hei De moed om de grondspekula tegen te gaan de moed om i laatste brok natuur te beveilii en~voor iedereen toegankelijk maken de moed om beroej doen op onderlinge solids1' teitde moed om een sluitt financieel beleid te voeren uitgaven aan te passen aan de komstenen niet omgekeerd, zo ou we ergens kunnen geloven onze bijdrage, onze gemeentel™ lasting, goed besteed wordtf10 moed om ons te wijzen: niet iric leen op onze rechten maar <ec' op onze plichten. Alleen kunnen we samen gelukkig zij |ge 5-J DR ANNY DIERIÜi In de vorige editie van het weekblad De Voorpost, ver scheen van onze streekmede- werker voor Lede Mon DeGendt 'n bijdrage betreffende de CVP lijst en het Leedse programma. Om onze lezers een aankno pingspunt te geven met de brief van advokat Ruyssinck, ter illustratie, het betwiste deel. 'Tenslotte had meester Ruyssinck ook nog een woordje over voor de andere lijsten. Deze woorden waren echter weinig lovend, integendeel verlaagde meester Ruyssinck zich tot het in het belachelijke trekken van deze andere lijsten, een eerder laag bij de gronds stukje partijpolitiek.' Ziehier de reaktie van meester Ruyssinck: Geachte heer bestuurder, Bij toepassing van de Wet van 23-6-61 ben ik zo vry U te vragen dit recht op antwoord te willen opnemen in verband met het artikel verschenen in het num mer van 17 september jl. onder de titel: Lede: CVP stelt lijst en pro gramma voor. Uw plaatselyke jonge reporter, die voor deze gelegenheid zijn stuk niet naamlekende, gaf er een appreciatie van enkele woorden die ik heb gewijd aan de andere lijsten. Deze beoorde ling Ls, tot mijn sptft, niet in het minst in overeenstemming met wat ik in de werkelijkheid gezegd heb. Het is juist dat ik in geen lovende bewoordingen heb gesproken aan het adres der andere lijsten, wat uw reporter me blijkbaar kwalijk neemt doch U zult willen aannemen dat dit uiter aard niet in de bedoeling lag van de vergadering. Het is echter eveneens juist, en dit zal iedere aanwezige, behalve uw reporter U willen bevestigen dat niets onheus gezegd werd ten aanzien van de andere lijsten. Indien iedere politieke vergadering zal verlo pen op het peil en in de styi van de onze, zal dit duidelijk vooruitgang der politieke zeden betekenen. Willy RUYSSINCK Advokaat Lede (bij Aalst) Noot van de redaktie: Vooreerst wensen wij duidelijk te stellen dat de reporter zijn bijdrage wel degelijk gesigneerd heeft, maar dat deze om technische redenen weggelaten werd (het artikel eindigde reeds met een aantal namen, om verwarring tegen te gaan.) We geloven dat het een reporter toegelaten is een appreciatie te geven aan bepaalde uitsprakéwa van de spreker. Tenslotte bjha: staat er een persvrijheid. Trolrek wens in zijn brief bekent sprekj en en schrijver dat hij in geien lovende bewoordingen heeft {jtuij sproken aan het adres vil i; andere partijen. Wanneer eik d spreker zegt dat het in Lede hi gi oorspronkelijk idee was 6 ecl oppositielijst in te dienen teg sai de CVP maar dat achteraf (en BSP het gelukkige idee had a v mensen bijeen te krijgen op iter lijst, dat diezelfde BSP aid m toch één sukses behaald hee Q want dat zij verdere suksessiiel niet meer moeten verwachte^ dan geloven wij dat de laa uitspraak niet zo onheus is als er uitziet. Wij wensen er de lezers i L aandacht op te vestigen dat h GI weekblad De Voorpost e irei strikte neutraliteit en objektii iaa teit nastreeft. Het staat verdhei open voor elke politieke part Va De tweede brief publiceren i.ja ook gedeeltelijk. Het lijkt o eerder een verkiezingsprop ganda dan een recht op at woord. 'Eerste schepen Ern Galle schrijft het volgen Ter rechtzetting meen ik te moeten zeggen dat uw kersverse repor zich allicht vergist heeft. Het is namelijk zo dat ik zeker niet 1 overgelopen noch naar de PVV noch naar de VU waar anderen uit vroegere lijst Raes daar wel zin in gehad hebben (er werd zelfs r gelopen maar gesneld...) Noot van de redaktie Ter iniichting willen we de lezers er attent op maken dat de heer Galle tweemaal op de lijst Raes heeft gestaan en nu op de CVP lijst. Door het overlijden van de heer Raes was er een mogelijkheid om op de lijst Lede '77 o.l.v. Jozef Gravez te komen of op de CVP lijst o.l.v. Franciscus Roelandt. Gezien de meeste leden van de vroegere groep Raes naar de lijst Lede '77 transfereerden en de heer Galle naar de CVP lijst ging, wordt door laatstgenoemde het woord overloper als beledigend en eerrovend aangevoeld. Het is niet onze bedoeling om mensen te schaden in hun gevoelens en belangen maar wij vinden moeilijk een ander noniem. Misschien was tran fereren niet zo'n slecht woord. Tenslotte wensen we er nog a: toe te voegen dat het i fotograaf van ons weekbli onmogelijk is gemaakt om ei foto van de CVP groep te neme Na een 45 minuten wachten (i andere opdrachten zien verlon gaan) is hij vertrokken. Teri kan men ons van partijdighe verwijten daar de andere lijsti wel op foto konden wordi genomen, maar ja, het verkiezingsstrijd en elke gel genheid kan nu t genomen worden on ageren, het is tenslotte een vornf van gratis publiciteit! ROEL VAN DEPLAi DEREDAKTI»

De Voorpost | 1976 | | pagina 2