LOEMENHULDE VOOR USTER ANSFRIEDA Meh pikkels of ajent jes N.V. KANTOOR RAVIJTS GUST IN BRONS GEDENKPLAAT ONTHULD De Voorpost - 24-9-76 - 3 J^LBZ^On.NOó- 1 300H /ïr^ -DfllO we HOUT 6£r40t<r VOOR Ohize 5LOCrHM VOOR ÊfN iCTfR Lfer„ILUO It figing VAN ALLES.... es kiekestront, zoy meh metjen attoyd. En as meh metjen iet zoy, tèn was da zjust! En dommei mag ek naa zeggen da 'k oever «kiekestront» gon schroyven, want 't zal 'n betjen oever «van alles» zèn. Oever dennen berremiester die oongesproeken wird deir eh stambeldj dat hem nor eh peerd vroeg, die zèn oygen oeiren ni waa geloeiven en verom kw amp meh zenne scheipenen vér hem dat oeik loten t' hoeiren, w orop dat da stambeldj zoy: ik hem ekik a nor eh peerd gevroegd en ni nor nen eizel, da zal ek ajjer mor ni vertellen, want de vertelsjelken kejje ghiel zeiker aal. Oever die bronzen ploot die verleide weik op de Meilendries ingholdj wird en woor dat er zuveil poletiekers stonten op te zing, van alle koleiren (omdat toch pekanst kiezink es en da ze naa van alles gebrooik moaken vér heer toch ne kier kenne loten te zing) moen ek hier oeik ni komme wawelen. Dor zal hier op 'n ander plosj wel oever gewaweld werren, peis ek. Oever de scheipen die aal de stroten lodj openbreiken en den berremiester die alle doagen gezoag on zén oeiren krougt ver godomme te zérgen dat die stroten verom zu rap meigelèk toe liggen, zal ek oeik mor zwoygen. De mieste leizers hemmen 't on heer oygen al ondervonnen hoe pleziereg dat dat es. Oever die sjarels van 't koeir van 't fiestkommetoyt, die ze noemen meh ne gelierden noam het «Corum Alostum Impe riale», ge wedj wel hein, die onderafdielink van de Droacke- nieren, on wie dat er gevraagd was ver ne kier kommen here laa te geiven ba d' oepenink van een soert «hof», geer iver- anst on de grot van Moylebeik en die dor... Allei ja, ge kendj niet zeggen zonder te klappen, mor on heer zelf moeje der ni te veil oever klappen. Zeer die attoyd gewoein zèn van klas- joeir te geiven, kosten na toch teigen dat helsj lawooit van die jonges die op da verhoeig stonten meziek te fabrikeiren, ni op. Ze waan 't dor tèn oeik zjust afstappen as 't er imand achter heer kwamp en agaa, op 'n stoyve rappeghèt, wird eh klein lieken afghaspeld en 't was gebakken. Oever den berremiester die meh ienegte blozers van 't Groen Kroois de Olsjterse Place Rouge en anvirongs afdrasjten ver loten te zing dat 'n hoy ofwel koleirenblendj es ofwel meh gien koleir in 'n zitj... Marcel toch, woor gojje 't naa toch zoeken? Oever de Droackenieren van dofleis die vanaanaf al beizeg zèn on heer tindje geel boeksken vol zwans en wajjer zèn pertank nog voyf mondj van vasteaoved af. Mor ja, zékken dingen 'n es op ien, twie, droy ni op zèn poeite gezetj. 't Es domei da ze naa alle vierting doagen banienkommen. Want 't er zitten dor oeik ienegte mensjen tissen die heer op ne loyst lote zetten hemmen en op de die 'n moete ze naa ni te veil reikenen. Die hemmen anders boekskes vér op te peizen. 't Er zèn der zelfs die boekskes meh schoein beljekes ooitdielen. Schoein van heer. Dor hejje te minsjten nog iet oon. On aal dat ander papier hejje zjust jakken, as veil ambras vér da kwoyt te geroaken. Oever menier J.V.O. (gien noamen noe men hein) die moy azoei ne schoeinen brief geschreiven heid die mèh weirkelèk gralek plezier gedoon heid. Omda 'k weit wie dat denne menier es. En die meh korrozje wildj geiven vér toch voesj te doeng meh mèn pikkels en mèn ajontjes. Omdat 'n hoy ghiel zeikes oeik wetj dat da ni attoyd gemak- kelèkes vér elke weik iet nief ooit annen dooim te zooigen. Ge zodj er op den dier nen dooim va kroygen gelèk 'n klodde- .mèmme. Allei, in elk geval, bedankt. Oever de koelen en de mazoet en den naft en de sigaretten en de Veirpost die opsloon, terwoyl dat er mor ien dingen es dat afsloot: onze frang... En wa doeje naa nog meh ne frang vroeg er imand on ne kamerood van moy. «Ting menieten parkeiren in Olsjt», zoy den dienenen dates tèn nog woor oeik. Ik vraag meh allien af wie dat aal die frangen na moe tellen die ze dor azoei meh ne stofzeiger goon opzooigen. Ze zeilen door toch zeikes verom gin kostelèk maching goon vér koeipen? Ze kennen da toch eivegoed loten tellen deir den ienen of den anderen (of deir alletwie)? Per eksempel in 't gesticht vér den derden leef- toyd. gelèk as 't aadmanekeshoois naa genoemd werd. Do mei hemmen die mensjen heer beizeghèd en 't es verom al zuveil gespoord. Oever 't hospetool da naa ni mier 'n kaan of ni mier 'n wildj brannen... omdat er ni veil ni mier oever es da nog kaan brannen. Oever de regen die na toch oyndelèk gekommen es en die naa al deir de mieste grondeg verwensjt werd en oever de blooi- ren die beginnen te vallen woor dat de mensjen oeik kennen oever oever vallen en d' ottomobils oever ooitschoverdoynen. Oever aal de meideweirkers van de Vierpost die op heer schroysmasjintjen zitten te zwieten vér toch aal die blooiren vol te kroygen. Oever van alles (kiekestront), mor gien woerdeken oever ander dinges die 'k zu geren ne kier zol schroyven, mor da 'k ni doeng omdat 't vantoyd toch zu vried en zu tristeg es. Nie, triestege dinges schroyven dat es niet ver DOLF aanwezige persfotografen. vulde leven van Gust Van der Om in de geest van betreurde Stock werd nog eens opgera- Gust te blijven, brachten de keld. Draeckenieren, samen met de Vernamen we nog dat de muzikanten die werkelijk hun Draeckenieren thans een doel best hebben gedaan, nog een hebben gevonden om een jaar- bezoek lees wandelkoncert lijkse bedevaart te houden. aan enkele drankgelegen- Ook op die manier eert men de heden van de dekenij. Hierbij nagedachtenis van een be- werd nog lang nagekaart en treurde vriend, menige anekdote uit het zo ge- A.B. MOLENSTRAAT 75 9300 AALST VERZEKERINGEN LENINGEN IMMOBILIEN Spaarkas IPPA Alle takken verzekeringfen - specialiteit: le ven Private leningen - Financieringen Hypothecaire leningen 1 en 2de Rang Aile geldbeleggingen Reisconsulent VASCO WIJ KOMEN AAN HUIS: Tel. 053-21.63.64. HUIS VAN VERTROUWEN SINDS 30 JAAR. ROCHIEKOMITEE ST.-ANNA van zuster Elsfrieda in het bijzijn van een oud-leerling.(jin) ge zaterdag heeft het parochiekomitee van Sint-Anna de op pensioengaande zuster y"frieda, die kleuterleidster was op de school van Sint-Anna, op een passende wyze in de ,n metjes gezet. ter Ansfrieda en haar kollega's.(jm) onder haar hoede gehad. Zij had het liefst jongens omdat deze meer openhartig zijn dan de ti mide meisjes op die leeftijd. Het is pas de laatste jaren dat ze jon gens en meisjes tezamen gehad heeft in de klas en zij vindt dit beter omdat door de aanwezigheid van de kalmere meisjes,-de jon gens ook wat rustiger waren. Verder was zij steeds zeer gene gen voor gehandicapte kinderen indien zij cr inde klas had, zij trok deze zeer erg aan en bereikte op die manier dat ook de andere kin deren deze gehandicapten zeer genegen waren in plaats van dat ze dezen zouden afsloten, zoals bij kinderen veelal gebeurt. Doch niet alleen voor de kleuters en de ouders ervan is zuster Ans frieda de gulle, goedhartige ver schijning, ook voor haar mede zusters in het klooster geldt zij als de optimistische noot die zeer veel vreugde en blijheid bezorgt. ALLEEN ADMINISTRATIEF UIT DE BEWEGING Wie denkt óf gelooft dat zuster Ansfrieda nu volledig uit de be weging is verdwenen, slaat lelijk de bal mis. Deze dynamische non heeft wel opgehouden met het op leiden van kleuters in klasver- band. doch voor de rest is zij nog zeer nauw verbonden aan de school, s Morgens vanaf twintig voor acht vangt zij de kinderen op van de ouders die naar hun werk moeten en 's avonds houdt ze de kinderen tot soms zes uur bij, tot de ouders ze kunnen komen ha len. Echt wel een zeer gewaar deerd sociaal gebaar. Ook 's mid dags zorgt ze ervoor dat de klein tjes goed en wél afgeleverd wor den als mama ze komt halen. Ver der is zij ook nog aktief bij het opdienen van het eten 's middags in de eetzaalen in de winter zorgt ze ervoor dat de kinderen in goed verwarmde klaslokalen terecht komen. ZEER SFEERVOLLE VIERING De viering was dus. zoals reeds gezegd, opgezet door het paro chiekomitee van Sint-Anna, waarin heel wat oudleerlingen van zuster Ansfrieda vertegenwoor digd zijn. Zij werd, samen met de andere zusters, aan het klooster afgehaald door de organisatoren, samen met de muziek van het Groene Kruis en in open wagen naar de kerk van Sint-Anna bege leid, waar een eucharistieviering werd opgedragen. Na deze eucha ristieviering werd ze terug met het muziekkorps begeleid naar de pa rochiezaal van Sint-Anna. Daar Zuster Ansfrieda (jm) werd ze buiten verwelkomd door de schoolkinderen die een erehaag vormden. Eveneens werd zij bij haar intrede in het parochiaal cen trum, naast het applaus, bedolven onder de vele bloemen die ze aan geboden kreeg. Dan zongen de kinderen van de wijkschool een zelfgemaakt lied ter ere van zuster Ansfrieda. Vervolgens hield één van haar eerste oudleerlingen, meer bepaald Jef Borms, een zeer luchtige en plezierige toespraak, die menigmaal onderbroken werd door applaus. Dan was het ogen blik aangebroken om zuster Ans frieda een geschenk aan te bieden voor haar zo gewaardeerd 40-jarig werk op de school van Sint-Anna. Zij nam dit in ontvangst op de voor haar eigen gulle manier en liet zich hoegenaamd niet pramen om ook haar goedlachs woordje te plaatsen voor de mikro. De hele viering werd dan afgesloten met een receptie voor alle aanwezigen die samen met zuster Ansfrieda konden klinken op nog vele jaren levensvreugde. OP DE MOLENDRIES Vervolg van blz. 1 LEVENSLUST IN ISOON :r Ansfrieda werd geboren te inhove. dus in de Zwalm- k, en bracht het grootste ge- 1 van haar jeugd door in ,q laria-Horebeke, gemeente Tiaar haar ouders uitweken zijzelf nog klein was. Zij uit een gezin van zeven kin- i en haar vader was bakker. 5-jarige leeftijd had zij haar ouders reeds verloren, doch een zeer goede voogd die samen met haar zes broeders sters, een zeer goede opvoe- heeft gegeven. Eén van haar rs is samen met haar in het iter gegaan. lijlJ :r Ansfrieda heeft 45 jaar in oejfes gestaan als kleuterleidster lid ervan heeft ze er 40 jaren ten in de wijkschool van Anna. Zij is zeer gekend en ardeerd op deze parochie. _0 oud-leerlingen zien haar nog n even graag als hun eigen ltejrs en kunnen haar maar niet :ten. Voor hen heeft zuster eda een zeer beslissende rol :ld voor het verwerven van ■enslust welke al deze men- enmerkt. Welke is hiervan igeniijk de reden wel. vroe- RNjvij aan één van de organisato- 'an de viering. Hierop kwam jntwoord dat zzuster Ans- zeer dynamisch is. dat ze akjwarm en affectief is, dat ze bhartelijk en joviaal is. Onze rrotrekspartner zei wel duidelijk rekjen niet «was», en daarvan geien wij ons ook zelf kunnen Ft gpuigen dat dit nog steeds het vil is nu, gedurende het ge- 1 ede dat we met haar hadden, e hr goede kwaliteiten kan men éi echt niet voorstellen en dit tegdsamen moet er wel toe geleid tf den dat de kleuters zuster Ans- 'd la voor eeuwig in hun hartje ééten hebben en daarvan kreeg i'dbn zaterdag nogmaals het be- Die dag heeft zij kunnen llen hoe zij van de honder- hte*leuters die zij gekend heeft, defcaal gelukkige mensen heeft t. LIEFST ENS nde het grootste gedeelte kriliaar loopbaan als kleuterleid- eeft zuster Ansfrieda jon- van vijf en zes jaar, dus het jaar van de kleuterafdeling. Hij kende hem vooral ook van de zittingen van de marktkommissie waar hij ook telkens de luimige toets wist in te brengen. De volgende spreker was Ho- noré Destaebele. Opperdraeck opvolger van de betreurde stichter van de Caemere der Draeckenieren, in Aalst be kend voor hun zo speciale zin voor humor, die vooral tot uiting komt bij het uitgeven van hun reeds bekende «gele boekje» ter gelegenheid van Karnaval en door hun jaarlijkse één- aprilfratsen. Gust gaf aan de Draeckenieren leven en gestal te, in hem is een mens heen gegaan die de Draeckenieren nu nog telkens herdenken op elke van hun vergaderingen. En die zijn, nu vooral met Kar naval binnen enkele maanden in het verschiet, legio. Want de geest van Gust moet behou den blijven... Ook deze spreker richtte zich tot Mevrouw Van der Stock en dankte tevens de kunstenaar die het mooie werk maakte, voor de treffende gelijkenis. Tot besluit nam dan nog de zoon van de afgestorvene, de heer Erik Van der Stock, in naam van de familie, het woord om kort en bondig, maar zicht baar ontroerd, de aanwezigen te danken. Het duurde nog een hele tijd vooraleer al de aanwezigen de gelegenheid kregen om de plaat van dichtbij te komen be wonderen. Telkens weer flit sten de lampen van de talrijke Familieleden en prominenten tijdens de huldiging van Gust Van Der Stock (jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 3