SPORTHAL TEN ROZEN OFFICIEEL SPEELKLAAR OPENING «WEEK VRIJETIJDSBESTEDING» TE AALST TER WILLE VAN. TWEEDE OVERVAL VOOR KAMIEL DE MEESTER ZWARE KLAP 4 - 24-9 - 76 - De Voorpost Burgemeester De Bisschop knipt het lint door, dat toegang verleent tot de tentoonstelling vrijetiidsbelh ding.(el) L( De «Week van de Vrijetijdsbesteding» enig in zijn soort in België, wérd zaterdagnamiddag 18 september in de Keizers- hallen officieel geopend in aanwezigheid van heel wat be langstellenden en exposanten. Inrichters waren het Stads bestuur en het Stedelijk Komitée voor Vrijetijdsbesteding. Vertegenwoordigden het stadsmagistraat: burgemeester De Bisschop, de Schepenen Van Der Veken en Bogaert, stads secretaris Willems en dhr. Rousseau, voorzitter van de C.O.O. Schepen Van Der Veken, voorzitter van het Komitée hield een korte toespraak. Het referaat van gisteravond (door de heer Lecoutre tijdens de academische zitting), zo zei schepen Van Der Veken be vestigt dat vrije tijd problemen schept in deze tijd. Men moet dus naar het democratiseren en humaniseren van de men selijke verhoudingen gaan. De vrije tijd heeft een zodanige invloed op het maatschappelijk leven van ieder mens, jong en oud, arm of rijk, dat het leven spatroon grondig gewijzigd werd. De vrije tijd geeft ieder individu een nieuwe waarde die het zichzelf laat zijn en wiens ontplooiing het kan ver volledigen. Hij bevordert zo doende de leefbaarheid van de maatschappij. Met deze ten toonstelling is het de bedoeling de problemen van de vrije tijd Er zijn dagen dat je maar hoeft op te staan, ademhalen voor het open venster met de aller eerste deugddoende herfstzonnestralen in je aangezicht, en je krijgt zin om die dag veel meer te gaan doen dan je eerst van plan was. Plots kan je het niet meer schelen dat het drukke verkeer werd omgeleid en in colonnes voorbij de deur defileert en raast. Het plan om te stoppen met roken krijgt vaste vorm want je hebt besloten voor de zevende maal: 'Nu is het gedaan'! Als het water van de douche in honderd stralen van je rug loopt en je ruikt even later de naar bovensluipende koffie geur dan sta je zonder het zelf te weten een gedicht van Timmermans op te zeggen waarvan je niet wist het nog uit het hoofd te kennen. Terwille van die herfstzon, de douche en de heerlijke koffiegeur is het goed de krant eens een dag niet te lezen. En zo maar van de ene herfsttak op de andere: Nederland neemt Vietnamese vluchtelingen op. Vele van deze vluchtelingen proberen Thailand te bereiken op gammele bootjes. Velen komen om of worden teruggestuurd, üp de binnenplaats van een gevangenis wachten een duizendtal mensen op transport naar Nederland. Reakties van deze mensen? 'We hoorden zeggen dat Holland een fijn land was en we verlaten ons land omdat we bang zijn voor het kommunisme.' Terwille van het geloof in de medemens, hoop op een betere toekomst en de liefde van duizend Vietnamese harten bestaan er mooie herfstdagen. Toon Hermans stond twee jaar niet meer op de planken en plots is er een nieuwe show van deze fantastische woordkunstenaar. Toon is zo onderhand een jaartje ouder geworden maar zijn glimlach is als de zon, zijn eerlijkheid is als het kleurenpalet van de herfst, zijn nieuwe show is als... nee, we zullen moeten kijken en luisteren. Toon aan 't woord: 'Het onverklaarbare van de droeve dagen uit mijn jeugd was dat ik dan de meeste hoopvolle voorspellingen deed. Mijn moeder moest dan in de deuropening staan en kijken naar mijn eerste wagen, naar Rietje en onze eerste baby. Alle repetities verliepen in ontspannen sfeer. Ik heb niet willen mikken op goedkoop sukses, dan verspeelt het spontane element het echte. Een resultaat van een lange meditatieve rust. De mensen meten te veel met de maten van het sukses. Falen kan net zo heilzaam zijn als het sukses. Ik heb een boekje geschreven en dat was een geneesmiddel voor wat boze tongen een inzinking noemen. Je moet ook op moeilijke momenten (met zijn zeer vele nuances) jezelf zijn. Dat is het kenmerk van het levende: de wisseling van de nuances, de wisseling van al die fases, de wisseling van... Terwille van de wisseling der seizoenen, de zon, de kleuren, Vietnam en een nieuwe Toon denken we aan het liedje: 'Feel me,... Touch me...' K. DE NAEYER Vervolg van blz. 1 De onder handelingen zijn echter afge sprongen. Misschien komt er nu toch schot in de zaak. Het probleem bij uitbetaling per cheque is evenwel dat het vier k vijf dagen duurt eer de mensen hun geld zouden krijgen. De meeste werklozen hebben na tuurlijk liever hun vergoedingen in speciën te ontvangen omdat ze het dan direkt hebben'. Speciale beveiligingsmaatre gelen zijn er niet voorzien. In de winter gaan ze wel telkens met twee op de baan omdat er dan veel meer werk is, maar volgens Kamiel maakt dit weinig of niets uit. Zelfs met vier zou het niet veiliger zijn. Ook het bewapenen der uitbetalers wijst hij af als eerder gevaarlijker dan veiliger. Het lijkt hier dus wel dat cheques of zelfs postwissels de oplossing moeten kunnen bie den. MORELE KLAP Dergelijke evenementen zijn schering en inslag geworden maar toch, iedereen denkt dat zoiets eerder bij een andere kollega zal gebeuren. Tot op de dag dat men zelf oog in oog staat met een of andere boeventronie en men de stuipen op het lijf krijgt. Kamiel De Meester weet er alles van: 'Het is telkens een grote verrassing. Ik was aards- bang dat ze mijn ruiten zouden kapot schieten. Gelukkiglijk hebben ze ze enkel stuk geslagen en heb ik me kunnen beveiligen tegen de scherven. Op dat ogenblik weetje echt niet wat er allemaal zal gebeuren. Er is zo een vreemde leegte in je hoofd, iets moeilijk te beschrijven. Het gebeurt trouwens zo snel dat men zich op het moment zelf niet zo goed realizeert wat er gebeurt. Pas later ga je alles rekonstrueren in gedachten. Na de eerste keer heb ik er maanden over gezet om in mijn plooi te komen, ik was moreel geraakt, het zwaarste was wel dat mijn vertrouwen in de mensen ge schokt was. Ik was toen veel voorzichtiger geworden. Regel matig keek ik in mijn achteruit kijkspiegel om te zien of ik niet werd gevolgd door een wagen. Het was moeilijk te slikken zo'n gebeurtenis uit mijn leven. En dan, die rekonstrukties, de ondervragingen en het gaan herkennen van mogelijke daders, telkens bittere herin neringen die het moeilijk maken om die zaak op enkele tijd te vergeten. Er zijn dan soms ook van die ongelukkige grappen van bvb. werklozen die dan doen alsof ze een revolver mee hebben en mijn geld willen, of mensen die vragen of dat kostuum ook met het gestolen geld is betaald, enz. Enfin, da's nog niet zo erg, ook al omdat het niet zo vaak gebeurt. Of ik op het ogenblik van de aanval hulp verwacht van de omstaanders? Wel, absoluut niet; daar denk je zelfs niet aan. Trouwens de bevolking is zo passief geworden datje op jezelf bent aangewezen. Nadien komen de tongen wel los natuurlijk, maar op het moment zelf wel: het gaat allemaal te vlug'. Kamiel staat nu voor een nieuwe periode van wachten voor de daders worden opgepikt. Voor hem is dat in-de-kijker-lopen een vervelende situatie die hij zo rap mogelijk wil zien voorbij gaan. Een gesprek met deze man maakt duidelijk dat hij innerlijk wordt aangetast met zijn vraag: 'Hoe is het toch mogelijk dat mensen mekaar zoiets kunnen aandoen?' R.D.W. kenbaar te maken, en tevens te tonen welke de middelen en de mogelijkheden zijn om aan deze problemen te verhelpen, zo besloot schepen Van Der Veken. Burgemeester De Bisschop knipte dan het lint door en ver klaarde de tentoonstelling voor geopend. De «ommegang» kon beginnen. VARIATIE De tentoonstelling liet een grote verscheidenheid in de mogelijkheden van de vrije tijdsbesteding zien. Niet alleen verenigingen hadden stands ingericht, ook heel wat indivi duele deelnemers hadden dit gedaan. Men zou deze ten toonstelling ook als «hobby- beurs» kunnen omschrijven, hoewel er geen handel wordt gedreven. De stands waren keurig en' overzichtelijk opgesteld, zon der dat de een de ander stoor de. Er was ruimte genoeg, want zo druk als tijdens een handelsbeurs was het er nu ook weer niet. Nochtans was het zeer belangrijk wat er hier aan het publiek getoond werd. Er gingen en gaan nog verschillende manifestaties door in of buiten de Keizershal- len, allemaal in het kader van «de week van de Vrijetijdsbes teding». Het programma werd in de stad voldoende aange kondigd. DEELNEMERS Toch nog een klein overzicht op de deelnemende verenigin gen: Wagtail (tropische vissen) Aalsters Karnavalverbond, Aalsterse Modelbouwvereni ging (schaalmodellen), Belgi sche Postuurclub (kanaries), Belgische Vereniging van Amateurzenders, belotters-, botvink-, en duivenmaat- schappijen, E-3 team (rallywa gens), Fotoclub Aalst, hofbouw «Werk der Volkstuiniers» Im- kerverbond «De Vlijtige Bie», Filmclub Kinova (met interna tionaal festival van de «humor» op 25 en 26 september a.s.), Oxfam Wereldwinkel «Het Neerhof» (kleinveevereniging), Modelluchtvaart (radiogeleide modellen - Kampioenschap pen op 25 en 26 september in de Kluisdreef) Alosta en Ap- pollo (petanqueclubs - tornooi gedurende de ganse week). Verder verschillende postze gelclubs (Filatelia Alosta, St.- Gabriëlgilde, Vlaamse Postze- gelbond Rosa Luxemburg) en ornitologische verenigingen («De Zwartkop» en «De Arend»). Ruitervereniging «De Dender- ruiters» (zondag 26 september dressuur manége Moorsel- baan). Shotokan karate club Aalst (dagelijks demonstraties) sigarenbandenclub «Dender- land» - Sirius (sterrenkunde). Soecialistische club voor vrijet ijdsbesteding, Vakantiege noegens VZW, Werkgroep Park Aalst (inventaris bomen). De zes Aalsterse hengelver- enigingen. Verschillende verenigingen richtten ook wedstrijden in, of gaven ter plaatse demonstra ties van hun aktiviteiten. Het was een drukke bedoening in de Keizershallen. Er waren ook een vijftiental individuele deel nemers die de resultaten van hun hobby lieten zien: inleg werk, schilderwerken, kera miek, miniatuurvliegtuigbouw, gebruiksvoorwerpen uit weg- werpprodukten, oude radio's, koperdrijfwerk en model- scheepsbouw. Tot zondaga vond duurt de week van de vrijetijdsbesteding nog voort. Om 19 u. worden de prijzen uit gereikt aan de laureaten. Het kwartet «Soalteba» zal deze avond opluisteren. W.L. Minder gekende hobby's zoals sterrekunde, wekten veel belangstelling op.(el) Talrijke sportliefhebbers vinden thans hun weg naar de Rozendreef, om dankbaar gebruik te maken van de ruime en moderne sporthal. Een van de vele realisaties die in deze legislatuur tot stand kwam en officieel geopend werd door de heer L. D'Haeseleer, Staatssekretaris voor het Openbaar Ambt en in aanwezigheid van Burgemeester De Bisschop, Schepen Etienne Bogaert, Schepen J. De Neve, Schepen Van Den Eede, stadssekretaris Chris Willems en de vele vooraanstaanden is een menselijke aktiviteit dat stimulerend werkt op de geestelijke ontplooiing van het individu. Sport is onaf hankelijk en kan op een indi viduele wijze aan bod ko- overdekte terreinen mod o> gespeeld worden. Met© Ei werd er opdracht gegevf be aan de architekt om plannjte op te stellen voor een ovf M dekte sporthal. Zonder v* hc In zijn ontvangst en wel komstwoord wees burge meester De Bisschop op het belang van de vrije tijdsbe steding. Schepen Bogaert verwees naar het feit dat het eenieder zal opgevallen zijn dat in een tijdspanne van een paar weken, de stad Aalst twee sportinstallaties officieel heeft opengesteld. De laatste zes jaar was er een ontzettende ekspansie. Zo heeft de stad in de perio de van 1970 tot eind 1975 voor ruim 681 miljoen in vesteringen gedaan. Daar van gingen 203 miljoen (29%naar de sektor Verkeer en Wegen en 157 miljoen (23%) naar de sektor Kui tuur, Sport en Ontspanning. De klap op de vuurpijl op het stuk van de sportrealisaties is deze sporthal. Uiteinde lijk zal ze de ronde som van 25.000.000. hebben gekost aan de stad, vermits, spijts alle bemoeiingen, van hoge re overheid geen toelagen konden bekomen worden De Aalstenaars hebben al lang op deze sporthal moe ten wachten. Reeds in 1964 was er sprake van dit projekt maar het werd uiteindelijk pas in 1972 definitief aange pakt. Dat de sporthal op dit terrein tot stand kwam is misschien te wijten aan de ironie van het lot? De gron den, vele jaren geleden, werden door de stad aange kocht voor de aanleg van een begraafplaats... Maar alles bij mekaar, zo zegt schepen Bogaert, is het nog beter dat wij hier voor de levenden, -meer bepaald voor de jon geren - hebben gezorgd en de inwoners van deze wijk zullen zeker de laatsten zijn om dit te betreuren. De keerzijde van de medaille - en elke medaille heeft een keerzijde,- is dat deze sport hal, dat de nieuwe sportrea lisaties elders in de stad, voortaan een niet onbelang rijke nieuwe last zullen be tekenen voor de stadshuis houding, voor het stadsbud- get. Het is goed dat ook de jeugd en de sportbeoefe naars dat weten, als straks van hen - in weinige gevallen weliswaar - een kleine bij drage wordt gevraagd voor het gebruik van sommige installaties. Voor de sporthal werden niet minder dan 27 leningen aangegaan en dat de gemid delde jaarlijkse last daarvan, 7,5 miljoen per jaar be draagt. Het was onze overtuiging zegt Schepene Bogaert, dat investeren in de sport, in culturele waarden, in ont- Schepen Bogaert aan het woord tijdens de officiële opening.(jm) spanningsvoorzieningen en jeugdinfrastruktuur, gelijk was aan investeren voor de toekomst. Met deze sporthal, mogen onze talrijke sportterreinen, straks de ontmoetings plaatsen worden van steeds meer groot-Aalstenaars en mogen deze er aldus toe bijdragen dat de banden tus sen de inwoners van de di verse oude en nieuwe wijken steeds dichter toe te halen Schepen De Neve wijst er in zijn spreekbeurt op dat er steeds een duidelijke visie bij het stadsbestuur aanwe zig was voor de sport. Sport Heel wat belangstelling tijdens de opening van Ten Rozen.(jm) men. Er is steeds meer be hoefte aan vrije tijd en velen opteren voor de beoefening van de sport. Het was de zorg van het dagelijks be stuur steeds meer mensen sport te laten bedrijven en daarom het tot stand komen van een sportinfrastruktuur. De sport is een schakel daar om moet men streven naar het voltooien met een vol waardige sporthal. Het pro jekt zandberg en Beukenhof staan nu reeds op het ge westplan. Ook de Biekorf- straat en omgeving moet aan bod komen. Steeds dichter naar de mens gaan is de opdracht van het bestuur van morgen. Geen verkleinde voetbalvelden, maar er moet spelaanleiding bestaan. In Aalst zijn vol doende pleintjes om het te realiseren. Schepen De Neve besluit dat de bouw van deze sporthal een boeiende opdracht was en wenst in het bijzonder stadsarchitekt Jean Buyl bijzonder te danken en allen die bij de bouw betrokken waren. Schepen Van Den Eede noemt deze officiële ope ning een vreugde voor alle sportliefhebbers en bèoefe- naars en hij deze vreugde graag wil vertolken. De laat ste werken hadden slechts een einde genomen enkele weken voor de opening. Maar de laattijdige opening was meer dan gerechtvaar digd. In 1971 kwam via Roger Van De Spiegel de mededeling dat voortaan alleen maar in traging is men er aan bego nen dank zij goede same werking en eensgezindhe in het college. In 1974 ha den reeds de eerste traini gen plaats op het overde terrein. Schepen Van Den Ee< dankt de ganse gemeent raad voor het begrip en menwerking bij deze realis tie. de exploitatie heeft reet haar kinderziekten doe staan. Nu reeds is de spoi hal volzet van maandag t zondag. Er is zelfs gei ruimte meer voor minivot bal en tennis. Er is plaa tekort voor trainingen, voc al wanneer de omliggende gemeenten ook hun rechtt zullen opeisen en er in geval zeker 3 sporthal zullen nodig zijn om aan behoeften te beantwoorde Aalst geniet nog steec prioriteit, maar de noc blijft groot. Men dient zit zo spoedig mogelijk over h probleem van de sporthal de Geldhofstraat te buigen Anderzijds begint de sta met de oprichting van et sporthal voor de rijksschi len. De stad mag er gebru van maken. Daarnaast is kortelings de aanbestedir voor een tweede zwembad Met enkele optimistiscl woorden voor de sportl hebbers heeft er tenslot een rondgang plaats in de: ruime en moderne sporthal gevótgd door een recept en vanaf 16 uur sportman festaties. ge 0( he M M va Di Z'J Zi de br tei ItjEr

De Voorpost | 1976 | | pagina 4