Kandidaten in de Falluintjesgemeenten h Raymond UYTTERSPROT 3de plaats C.V.P., ambtenaar, burgemeester, 40 jaar, 1 kind, Kaalbergstraat 6, Moorsel Paul STOCKMAN 7de plaats C.V.P., Tuin- en Landschapsarchitekt, 26 jaar, ongehuwd, Grote Baan 134, Herdersem Marie-Jeanne DE LUYCK- VERCAUTEREN 21ste plaats VU., 29 jaar, 1 kind, Rijgerstraat 97, Moorsel Oscar REDANT 10de plaats P.V.V., Licentiaat, raadslid, 33 jaar, 3 kinderen, Ravenakkerstraat 46, Moorsel Louis SAERENS 7de plaats B.S.P., bediende, 47 jaar, 3 kinderen, Ekserkenstr. 34, Moorsel Hubert (Tuur) DE SUTTER 6de plaats B.S.P., bestuur- hoofd, 52 jaar, 1 kind, Grote Baan 80, Herdersem Gaston JACOBS 9de plaat V.U., Afgevaardigde-beheerder N.V. 41 jaar, 3 kinderen, Hollestr. 31, Moorsel 4: r 'o Jan BOEL 5de plaats V.U., ingenieur, raadslid, 34 jaar, 1 kind, A. De Cockstraat 59, Herdersem a Omer BEECKMAN 31ste plaats P.V.V., bediende, 54 jaar, 3 kinderen, Baron de Meerstraat 11, Moorsel LIJST P.M.O. - C.P. 6 - 24-9-76 - De Voorpost GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 'Via de sociale organisaties kwam ik in de politiek en werd na het ontslag van dierenarts Van Hauwermeiren plaatselijk CVP-Voorzitter, in 1961. Ge- gedurende mijn twaalfjarig bur gemeesterschap is van ons programma enkel niet gereali seerd dat waarvan we voor 100% afhankelijk zijn van de hogere besturen. Al de rest, en nog veel meer, is werkelijkheid gewor den. Qua verlichting hebben we reeds van in '66 een,"verlichting met meer dan 1Ö00 lichtpunten Ordening vermits ik me specia liseer in gewestplanning, stede- bouw en stadsvernieuwing. Leefmilieu als tuin- en landschapsarchitekt, dus als 'groenontwerper'. Rekreatie als ontwerper van en medewerker aan verschillende openluchtrekreatieprojekten, o. a. in Heidelberg. Jeugd- en Verenigingsleven als gewezen leider van Jong KAJ en KLJ en tevens als lid van bestuurslid van talrijke vereni gingen Onderwijs als technisch leraar tuinbouw en als voor drachtgever. Artistiek aspekt als ontwer per van levende tentoonstellin gen, dekors en bloementapijten en als bloemenschikker. Samen met mijn Herdersemse medekandidaten Beulens, Willems en De Neef willen we trachten de stem van onze gemeente in het bestuur van Groot-Aalst te laten horen en er de belangen van onze huidige Herdersemnaars zo goed moge lijk te verdedigen.' alïè Geïntigreerd in de diverse bevolkingslagen en gebeten door de mikrobe van de politiek als zoon van uittredend schepen Albert Stockman stel ik me vooral kandidaat omdat mensen zo belangrijk zijn. In het programma spreken me vooral volgende facetten spe ciaal aan: Land- en Tuinbouw als landbouwerszoon en tuinbouw- leraar. Stedebouw en Ruimtelijke tigd worden. Waar het echter vooral op aankomt is, dat we een kandidaat van de 'Failuintjes' vooruitschuiven als vertegen woordiger in Aalst. Het komt niet van de Volksunie uit dat Moorsel nu bij Aalst wordt ingelijfd. Oorspronkelijk was hier een andere fusie voorzien. Maar nu het zo is, moeten we streven naar het welzijn van alle gemeenten. De eigen kulturele werking in de Failuintjes moet geaktiveerd worden, willen we onze eigen aard, onze eigen kuituur hier behouden. En dat zou toch moeten. Niet uit chauvinistisch oogpunt, natuur lijk, maar omdat wat waarde heeft, niet mag verdwijnen. De mensen uit de streek waren graag 'Failuintjes' gebleven. Misschien hebben ze nu schrik 'nummers' te worden, of verlo ren te lopen in de massa. De bevolking hier is zeer gehecht aan de streek. Voor die streek moet dus ook iets gedaan worden. En er is nog heel wat te doen. In Moorsel bijvoorbeeld hebben de ouderen die graag een kaartje leggen, niet eens een Het feit dat ik op de lijst van de VU ben terecht gekomen, komt uiteraard van de partij uit. Ook in de politiek zouden de vrouwen toch wat meer plaats mogen krijgen. Er zijn zoveel proble men in de samenleving diet typisch de vrouw aanbelangen, of door vrouwen kunnen behar- waarmee we nog altijd aan de spits staan. Voor de wegenis hebben we in de periode 70-76 ongeveer 48 miljoen effektieve werken en voor 30 miljoen werken die nog moeen goedge keurd worden. Als dat er ligt is er in Moorsel geen enkele weg meer waaraan een huis staat die niet degelijk verhard is met beton of asfalt. Geen enkel meer! We zijn er zeker van dat andere gemeenten dergelijke bewering niet mogen onder schrijven. Ook wat de waterbe deling betreft is Moorsel een unicum. We zijn nl. de énige gemeente in gans het waterbe- delingsnet van de T.M.V.W. waar voor de nieuwbouw gratis aansluiting wordt toegestaan. Ook voor huisvuilophaling, openbare gezondheid, sociale politiek, ijzelbestrijding, ge meentelijke begraafplaats en sociaal dienstbetoon bekleedt het Moorsels bestuur een ere plaats. Als we nu verder in de politiek blijven is zulks allereerst om Moorsel, reeds 'n stadje op de buiten in Groot-Aalst te integreren en om verder de belangen van de Falluintjes- streek te behartigen, Failuintjes die aan Groot-Aalst wellicht de onmisbare frisheid zullen bren gen. Als we er samen trachten het beste van te maken, wordt het misschien nog beter dan iemand dacht.' 'Toen ik als 16-jarige scholier debuteerde in de eerste ploeg van de Schroevers Moorsel, waren de supporters hoofdzake lijk aanhangers van 'De Witte Partij'. Onwillekeurig heb ik op die manier veel vrienden ge maakt in die kringen. Later ben ik ook aanhanger geworden van huidig staatssekretaris Louis D'Haeseleer, zodanig dat ik voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 aangezocht werd lijsttrekker te worden van de Witte Partij. Als lid van de oppositie tegen over een volstrekte CVP-meer- derheid is het zeer moeilijk konkrete dingen te realiseren, temeer omdat in Moorsel onze taak er vooral in bestond de CVP in te tomen: er zijn in Moorsel inderdaad zeer veel openbare werken uitgeschreven met be grijpelijkerwijze regelmatige be lastingsverhoging tot gevolg. Gezien de fusie met Groot-Aalst mogen wij ons evenwel gelukkig achten met ons zeer degelijk wegennet. Voor de komende gemeenteraadsverkiezingen ben ik 10de kandidaat op de PVV-lijst. Aansluitend bij het algemeen programma van onze partij zou ik speciaal voor de Falluintjesstreek, voor volgende punten willen ijveren. Wij heb ben een nijpend tekort aan bouwgelegenheden waaraan kan verholpen worden door het inplanten van sociale woningen en door het herzien van het gewestplan waarin nog veel onlogische en onrechtvaardige lijnen getrokken zijn. Tegelijk wil ik mij inzetten voor het behoud van de landelijkheid van onze gemeenten door o.m. te voorkomen dat een autosnelweg zou aangelegd worden op de oude spoorlijn Aalst-Opwijk zoals door het gemeentebestuur van Moorsel werd goedgekeurd, door ervoor te ijveren dat men onze prachtige kouters onge schonden behoudt en men niet meer toelaat dat er midden in nog woningen gebouwd worden. Tot slot nog een wens: ik hoop dat alle partijen zoveel mogelijk vertegenwoordigers uit de Fal luintjesstreek naar de gemeen teraad van Groot-Aalst kunnen sturen.' i Inderdaad, ik ben tamelijk goed vertrouwd met de politiek. Mijn schoonvader was trouwens voor zitter van de V.U. in de 'Failuintjes'. Om echter geen stemmen te laten verloren gaan, liet hij de leden vrij om op de 'grote' partijen te stemmen. Want indertijd was de V.U. nog niet zo uitgebreid. Nu is de toestand echter veranderd: in Groot-Aalst is ook de V.U. een 'grote' partij. Persoonlijk kan ik mijn nog niet op 'realisaties' beroemen. Het is trouwens de eerste keer dat ik op de lijst kom. Ik heb een zaak, zet mij er voor in, en de resultaten zijn zeer bevredigend. Maar dat is nog wat anders dan politiek. Ik sta in elk geval volledig achter het programma Hoe ik in de politiek terecht gekomen ben? Langs mijn ouders om was ik reeds jong onrechtstreeks bij de politiek betrokken. Nu ben ik al meer dan 25 jaar aktief in de partij: ondervoorzitter, dienstdoende voorzitter, dienstdoende sekre- taris. Nu ben ik schatbewaarder. Ik ben er eigenlijk stukje bij beetje in terecht gekomen. Ik ken Moorsel en ik hou ervan. Ik kom in meer dan 1200 gezinnen, ook buiten Moorsel. Ik hoor die mensen over hun problemen praten, en praat er met hen ook over. Ik hou van de mensen. Zomaar gewoon houden van de mensen, ik zoek er echt niks achter. Ik ondervind dat ik geen vijanden heb. Als er mensen moeten geholpen worden, mag je naar geen 'kleur' zien. Misschien heeft de partij dat allemaal ingezien, enfin, ze heeft mij op de lijst gezet. Het is ook zo, gelijk ik al zei, dat ik veel in kontakt kom met mensen. Je weet ook veel van de mensen waardoor je ze beter kan helpen. Op de C.O.O. heb ik dat ondervonden. Een mens zou geen vijanden mogen hebben. Ik heb er alleszins toch geen. Wat nu onze realisaties of projekten in de toekomst betreft: de geplande sociale woningbouw zou er toch zeker moeten doorkomen. En een zwemkom be van de V.U. Toch zou ik graag de nadruk leggen op de aktieve ontwikkeling van de buitenge meenten voor wat betreft de rekreatie. Er is hier nog veel groen, maar het is ontoeganke lijk. Wandelpaden zouden een eenvoudige, en toch gezonde ontspanning, een flink stuk op weg helpen. Maar er is nog een ander groot probleem, dat van de depolitisering van de (open bare) diensten. Als je wat wil bereiken moet je een 'lange arm' hebben, en dit zou toch niet meer mogen zijn. En over openbare diensten gesproken: in de gemeenten zou toch nog een soort 'ontvangdienst' moeten behouden blijven. Zelfs in Aalst is dit soms een bedenkelijke zaak, een Aalstenaar weet soms nog niet waarheen, laat staan dan iemand van 'de buiten'. De burgemeester zelf zal nog meer werk krijgen, hij moet dus delegeren. Maar dan aan dien sten die verantwoordelijkheid kunnen dragen. Er zal ook een serieuze kontrole moeten zijn op de uitgaven van zo'n grote stad. Een stadsbestuur moet ook 'zakelijk' kunnen tewerk gaan. En nu de 'Failuintjes'. toch bij Aalst komen, mogen we niet blijven klagen. We moeten en zullen er het beste van maken. In een grotere stad is ook meer per soneel nodig. Hopelijk wordt de werkloosheid nu ook wat inge dijkt. Of ik lang in de politiek zit? Al twintig jaar lang ben ik plaatse lijk partijsekretaris, en ook lid van het dagelijks federaal be stuur. Ik ben ook schatbewaar dervan 'Voor Allen'. Maar eigenlijk word je geleide lijk aan meer en meer in de politiek betrokken. Men vraagt je om een handje toe te steken, dus doe je dat. En er is heel wat te doen. Voor Herdersem en ook voor Groot Aalst. We hebben een voortreffelijk programma opgesteld. Ik zeg niet dat het van vandaag op morgen te verwezen lijken is. Maar er valt mee te werken. We zullen er voor blijven ijveren: de sociale woningbouw moet bespoedigd worden, een zwembad en een speelterrein voor kinderen is er ook nodig. Er is ook nood aan verharding en verlichting van de binnenwegen. Sommige straat verlichting moet vernieuwd worden. Ook moeten er fiets paden komen, en moeten de landpaden onderhouden wor den. Groene zones moeten gevrijwaard worden en de lucht- voor drie 'gemeenten' mi samen toch 10.000 inwoners toch ook niet teveel gevraagdl Graag zouden we natuurlijk ooi onze groenzones bewaren; onze eigen kuituur 'Failuintjes'. We zitten hier m< het verlaten en vervallen 'Wi terkasttel': zou dat geen mo< ouderlingentehuis kunnen woi den? Die mensen moeten da niet eens hun vertrouwde stree verlaten. In elk geval: Moorsel, in de 'Failuintjes', zo toch een soort 'post' moete behouden blijven om de belaide gen van de mensen hier behartigen, en de 'verbindingikl met Aalst-stad te vergemakk* lijken. We hebben de fusie niepet gewenst, maar toch zullen we e nu alles op zetten om ee de ernstige deelname in het bestuu /l te verwezenlijken. Vc bezoedeling dient zoveel mogö lijk gestopt. Aan de beken ej grachten dient ook dringend wal gedaan, want het gevaar vo« overstromingen is groot. Troil wens, op gebied van openbatfl werken bestrating en verlichting werd er al heel wat werk verrichB Je hoeft maar de naam van Aio» Van den Bossche uit tespreken|i| En wat de fusie betreft: op di manier breekt niemand graa I met het verleden. De BSP wer uit de besprekingen als het war geweerd. De overgangsperiod werd trouwens onvoldoend voorbereid. Wij hadden gee medezeggenschap, wat ook w< tegen de demokratische begin selen ingaat. We zullen ook al* buitengemeente de put van h<f huidig bestuur mogen helpef P vullen. Betalen dus. Maar dit if".É zeker: we zullen onze veranrj' woordelijkheid zeker niePv1 ontvluchten! h ziji 'Reeds in mijn studententijd interesseerde ik mij voor de politiek. In die zin dat wij warm liepen voor ons 'vaderland'. Een soort burgerzin dus. Stilaan raak je dan in de 'echte' politiek verzeild. Soms is dat wel een ongure zaak, maar iemand moet het toch doen, nietwaar. En als je politiek zegt, dan zeg je ook: werken voor de gemeenschap. Niet alleen op taalgebied, of wat het federalisme betreft. Men vergeet soms dat de Volksunie ook een sociaal programma heeft. Dat wij ons ook inzetten, zij het dan langs oppositie om, voor zaken van gemeenschap pelijk belang. Om een heel dringende zaak te noemen: er moet o.a. in Herdersem iets gedaan worden aan het rioleringssysteem. De dender moet zuiver geraken. Een plan in die zin is opgesteld, maar het moet ook uitgevoerd worden. De buitengemeenten mogen verder hun eigen karakter niet verliezen. Ze mogen niet zomaar 'opgeslokt' worden door Aalst. Er zou in de gemeentehuizen bijvoorbeeld een soort ie Reeds vroeg heb ik kontakten met de poltiek gehad. Bij het omvormen van de 'Liberale 'kring' daarvoor. Straks zullen we Aalstenaars zijn, en met de tijd zullen we voor alles en nog wat naar het stadhuis in Aalst moeten gaan. Voorde afgelegen wijken is dat een probleem. Het openbaar vervoer is er niet voor aangepast. Voor gezinnen waar beide ouders werken is dit trouwens ook een probleem. Ruimer gezien, hopen we na tuurlijk ook dat de gemeente raadsverkiezingen de VU zou den verstevigen wat de Vlaamse gemeenschap, ook in Brussel, ten goede zou komen. Partij' in 'PVV' werd ik voorzit ter van die partij in Moorsel. Men had toen jonge elementen nodig en ik was nog jong, want dat is toch ook weeral enige jaren geleden. De PVV heeft in Moorsel lang in de oppositie gezeten. Maar als er een serieus projekt moest gestemd worden, deden we toch mee wanneer het in het voordeel van de bevolking was. Op een bepaald moment be dreigde een staatsschool de gemeenteschool in Moorsel. Wij hebben toen al het mogelijke gedaan om die school te reden. Veel van onze leden stuurden er zelfs hun kinderen naartoe. Wat de sector van de openbare werken betreft deed men veel, té veel zelfs (wegenwerken bij voorbeeld). Maar de beloofde zwemkom waar hier toch nood aan is, kwam er nog niet. We zouden hier in Moorsel ook graag de dienstverlening voor de mensen van de streek aktiveren. Onze mensen hoeven dan niet voor alle kleinigheden naar Aalst. Het is noodzakelijk dat we iemand naar Aalst kunnen afvaardigen, een 'verbindings man' tussen de mensen van buiten en van binnen Aalst. Eigenlijk ben ik nooit strikt tegen de fusie geweest, onder voorwaarde althans dat we onze eigen kulturele waarden konden behouden. Dit staat natuurlijk voorop. Er zijn nadelen aan een fusie, maar ook voordelen. Financieel kan ze voor Moorsel een voordeel betekenen: we hebben een zeer hoog percen tage opcentiemen. En dit kan genivelleerd worden. En het is toch ook zo, dat een grote fusie in Brussel wat meer gewicht in de schaal kan werpen, dan wanneer dit niet het geval was. Er zijn in Moorsel nog enige wensen onvervuld gebleven. Wij hebben bv. inwoners genoeg om voor onze oudere mensen een tehuis in hun eigen streek te hebben. Ook zou de COO waarvan ik sekretaris ben zijn dienstverlening nog kunnen uit breiden. 'ombudsman' kunnen geïnstal leerd worden die de belangei van de mensen tussen gemeen en stad behartigt. Eigenlij zouden die belangen niet doo de politiekers moeten ter hart genomen worden. Hulp zo beter partijloos zijn. Maar ja. In elk geval, het groen zo behouden moeten blijven en d industriezones geregle menteerd. Waarom niet teru wandel- en fietspaden invoeren Wat de fusie der gemeente betreft, hebben we soms wel indruk dat ze ons werd opg< drongen. Voordelen zitten e misschien nog niet onmiddellijl in. Die kunnen echter komen? In elk geval, we zullei wel pogen er het beste van maken. De partij voor Middenstan ders en Onafhankelijken en de Centrum partij hebben samen een onvolle dige kartellijst gevormd. 1. Jean WOBBEN Aalst; 2 Herman DE BRUCKER Baar- degem; 3. Jaak LIMBOURCjti Aalst; 4. Daniel LIEVENS stade; 5. Nestor GOETHALï Aalst; 6. Raoul CUVELIERn Aalst; 7 André DE WOLF* Aalst; 8. VAN BEL Erembode- gem; 9. DE GROEVE Erembo- degem; 10. Johny DE MOL Aalst; 11. Johny MARCOEN Aalst; 12. Antoine BAETENS Aalst. ti cd

De Voorpost | 1976 | | pagina 6