herenkostuum DE KLEDINGBOKSER C.V.M.N.O. MISNOEGD MET BEZUINIGINGSMAATREGELEN IN ONDERWDS NIEUW POLITIEREGLEMENT GOEDGEKEURD HET NAOORLOGSE INVESTERINGSPATROON VAN DE BELGISCHE NIJVERHEID HET GEBEURDE IN UW STRAAT ONRECHTVAARDIGE VERDELING DER AANPLAKBORDEN GEESTELIJKE POLEMIEKEN In een open briefdie naar wij vermoeden enkel in de Aalsterse Sint-Antoniusparochie is uitgedeeld uiten de leden van de werkgroep Catechese Jeugd, Jeugdliturgie, Jimp 13-14 jarigen, 16-20 jarigen, Catechese Volwassenen, K.A.V., 't Satelietje, Liturgie, Belotte, Informatie en Sociaal Dienstbetoon hun spijten pijn waarmee zij Pater Guido Debrée uit het parochieleven zien heengaan. In hun schrijven willen zij een dankbaarheid en genegenheid laten doorklinken die zonder twijfel door vele niet- parochianen en zelfs niet- gelovigen of niet-kerkelijken zal worden onderschreven. In deze brief wordt geschreven dat de officiële kerkinstanties door pater Guido uit de parochiege meenschap te verwijderen een groot oneer doen aan de betrokkene. De ondertekenden schrijven: 'Wij van onze kant hebben ons tot op het laatste moment ingespannen, P. Guido, om je verwijdering uit de parochie te verhinderen... zelfs een laatste bemiddelingspoging van onze Z.E.H. Deken we zijn hem daar echt dankbaar voor mislukte, omdat de parochiepriesters elk gesprek en elke poging tot verzoening bleven weigeren'. Met deze terugtrekking van deze geprezen geestelijke wordt dus een (voorlopig?) punt gezet achter een lang aanslepende konfliktsituatie die door pater Guido in eerste instantie zelf diep werd betreurd. Vijfjaar geleden, niet lang nadat een aantal paters van het Kapucienenklooster naar de gloednieuwe Sint-Antonius parochie werden 'overgeheveld' en de Bruggeling Guido Debrée er de taak van onderpastoor kreeg werd mede onder de belangrijke impuls van Pater Guido aan 'n modern dicht-bij - de mensen - staand apostolisch werk gedaan. Hetgeen niet altijd naar de zin was van de pastoor die er terzake pré-conciliaire ideeën op nahield. Een preek van de betrokken onderpastoor waarin hij opriep De ministeriële circulaties die onlangs door minister De Croo op overhaaste wijze werden uitgevaardigd en die bezuinigingen in het onderwijs beoogden, doen nog steeds heel wat stof opwaaien in de betrokken milieus. Van hun kant hebben de humanioraleerkracht van het Sint-Jozefskollege in een bui tengewone personeelsvergade ring de toestand in hun school onderzocht. In een motie van het C.V.M.N.O. op datum van 14 september konstateren en be treuren zij o.m.: dat, met een aanwinst van 32 leerlingen in de lagere cyclus op een totaal van 477, geen nieuwe splitsing toegepast mag worden, wat leidt tot 5 overbevolkte klassen met 32 tot 34 leerlingen, en aldus verplicht tot het pedagogisch samenbrengen van leerlingen met ongelijk niveau in aanleg en gemotiveerdheid dat, door deze z.g. bespa ringsmaatregel op onze hu maniora, 38 lesuren ontnomen worden aan kollega's die genoe gen moeten nemen met een onvolledige opdracht, en dat jonge kollega's verplicht zijn te leven van een werkloosheidsver goeding, wat totaal nutteloze staatsuitgaven met zich brengt; dat, wegens gunstiger split- singsvoorwaarden in het VSO (per graad van twee jaar) de traditionele humaniora (per cy clus an drie jaar!) diskrimine- rend behandeld wordt, (sic) Hoewel de betrokken leerkrach ten aannemen dat bezuiniging gewettigd kan zijn 'als ze op brede schaal en in alle sektoren wordt ingevoerd' tekenen ze verzet aan tegen vakantiemaatregelen die de goede organisatie van de scholen helemaal in de war sturen en tegen de manier waarop het -uitvaardigen geschiedde (zonder raadplegen van de betrokkenen, geïmprovizeerd karakter). Ze verlangen dan ook dat alle belangrijke vernieuwingen vooraf aangekondigd zouden worden en het voorwerp zouden zijn van grondig overleg met de schoolverbonden, ouder verenigingen en onderwijscen- trales. R.D.W. In de ultra-korte gemeenteraadszitting op 16 september jl. heeft een gewoontegetrouw niet-voltallige raad eenstemmig drie beslissingen geakteerd. Vooreerst was er de goedkeuring van het politiereglement voor Aalst. Gedurende de geheime zitting had hoofdpolitiekom- missaris Geeroms uitvoerig het reglement met de kommissie besproken zodat tijdens de openbare zitting slechts twee aspekten ervan werden belicht: het inlassen van een zestal artikels die het moeten mogelijk maken de verschillende politie- reglementen van de acht fusio nerende gemeenten volgend jaar op vlotte wijze te vervangen en verder, als tweede belangrijk aspekt, het schrappen door de kommissie van het voorstel om de oude markt te verplaatsen. Tweede agendapunt betrof het vaststellen van de voorwaarden van de huurovereenkomst met N.V. Building Products te Aalst, betreffende de stadseigendom in de Alfred Nichelsstraat. het huidig kontrakt met de N.V. FEB Europe neemt een einde op 28 februari 1977. Volgens ar tikel 4 van deze overeenkomst heeft de huurster de voorkeur boven alle andere personen om een hernieuwing van de huur te bekomen. Deze wordt nu, na goedkeuring van de gemeente raad, overgenomen door de zustermaatschappij N.V. Buil ding Products. Derde punt betrof een in geheime zitting goedgekeurde geldelijk statuut waardoor de bezoldigingsregel van de stad Gent in toepassing wordt ge bracht op het stadspersoneel van de stad Aalst. R.D.W. Na de tweede Wereldoorlog en de aansluitende herstel periode doorliep de Bel gische economische evolu tie twee fasen: de trage groei jaren tot 1960 en de snelle expansie nadien. We gens de verwevenheid van algemene economische gr i en investeringsactivi teit is het niet verwonderlijk dat men voor beide periodes twee verschillende investe ringspatronen kan identifi ceren. In het jongste nummer van «Weekberichten» uitgege ven door de Kredietbank, wordt gepoogd beide in vesteringspatronen naar hun kwantiteiten en kwanti tatieve kenmerken uit te te kenen. De jaren vijftig werden ge kenmerkt door een vrij lage investeringsneiging. De vraagexpansie was matig en de relatieve factorprijzen e- volueerden in het begin veeleer cyclisch dan tenden- t ieel De daar opvolgende jaren zestig werden de investerin gen aanzienlijk opgevoerd. Hierdoor kon België toen ruim de vergelijking met het buitenland doorstaan. Tege lijk deden zich verschuivin gen voor in de sectorsamen stelling van deze verhoogde investeringen. De auteur komt tevens tot het besluit dat in Vlaanderen en Wallonië, met een vrijwel gelijke investeringsquote, de weerslag van de investe ringen op de groei en de tewerkstelling duidelijk ver schilde wegens de grondig afwijkende bestemming die de investeringen kregen. voor solidariteit en begrip voor priesters die het wereldlijke boven het geestelijke verkozen lag niet in de gewoontes van de konservatieve kerkelijke hoek en wekte dus danige wrevel dat het bisdom schriftelijk op de hoogte werd gebracht. In feite is het hele gebeuren rond de betrok kene een langzaam uitgevoerd plan geweest dat wel doordacht een einde wou zien komen aan de wellicht nooit aangevoelde of begrepen meer hedendaagse visie op het pastoraal werk. Pater Guido was tevens de grondlegger van 'f Satelietje. Hij kwam mede nteraoor m kontakt met de jeugdproblema tiek in het Aalsterse. Nu, ondanks de bemiddelings pogingen van deken De Vos en de steun van de Provinciaal van de orde die na sterke druk moest toegeven, pater Guido uit het parochieleven wordt verwijderd en zijn intrek moet nemen in een kamer van het klooster kan enkel nog gehoopt worden dat deze situatie geen aanleiding kan of zal geven tot spijtige polemieken zoals rond de eeuw wisseling rond ene zekere priester Daens werden gevoerd. R.W. De Vriendenkring van de Rijkswacht, afdeling voetbal, speelde dit weekeinde delegatie uit Essen. De Aalsterse ploeg won met 5-1 .(jm) tegen de Duitse Tijdens het weekeinde werd Gentsesteenweg en de Sint Triest aangereden door de Maria De Loof. ingebroken in de handelszaak Annalaan werd de fietser Jozef personenwagen bestuurd door gewond. van Pol De Paepe aan de Molenstraat. Er werd een som van 10.000F. ontvreemd. De eigenaar diende klacht in tegen onbekenden. n jê In het werkhuis van Adolf Wesema, Geraardsbergsestraat 192, ontstond brand. De brand weer kon verdere uitbreiding voorkomen. De heer Van Steenberghe, wonende Veldstraat heeft een diefstal in zijn brandkast vastge steld. De inbrekers hebben zich, vermits sporen van braak ont breken, vermoedelijk toegang verleend door middel van een sleutel. Er werd een gouden staaf ter waarde van 150.000F. en een hoeveelheid vreemde munten gestolen. Ter hoogte van de vismijn op de Corneliskaai werden naast de Dender enkele kledingstukken gevonden. Men vermoede een verdrinking. De rijkswacht die opgeroepen werd konstateerde dat er geen verdrinking aan te pas kwam. Vandalen waren vorige week aan de gang in de Kattestraat waar zij een parkeermeter beschadigden. In het kaarten huisje in het Astridpark werden ruiten vernield. Personenwagens gestationeerd in de Asserendries werden opzettelijk beschadigd. Klacht werd ingediend. In de Korte Nieuwstraat werd Jean Van Eetvelde, Knaptand- straat 198 Sint-Niklaas door ewbBliewdew, na een woorden wisseling geslagen, waarbij hij kneuzingen opliep. De politie diende tussenbeide te komen. Op het kruispunt van de Weverijstraat en de Bredestraat kwam het tot een aanrijding tussen de motorrijder Patrick Van De Voorde uit Erembode- gem en een personenwagen. De motorrijder werd gewond. In de Hoogstraat kwam het tot een aanrijding tussen de per sonenwagen bestuurd door Lucien Dauw en de vrachtwagen bestuurd door Robert Van den Bossche uit Hingene. Lucien Dauw werd gewond. Op het Kruispunt van de De fietser wejcj- pv Het verhakkelde voertuig waarin Hugo Leyssens de dood vond. Vanaf 1 september werden der door een publlciteitsfirma een hele reeks borden ter beschikking gesteld van de politieke partijen te Aalst. Echter bij de verdeling ervan kreeg de P.M.O.-C.P. kartellijst er een aantal van toegewezen die publicitair praktisch geen waarde hebben. Zo kregen alle partijen aan het Burgemeesterplein een bord van 20m2 de V.U. zelfs twee. Wij werden daar bedacht met een mini-bordje van 10m2dat iedere ~).itpaneel is toegekend aan de leden van de PMO o >an enig nut?(el) i hun verkiezingsaffiches openbaar te maken. Is dit wel dag opnieuw moet beplakt worden want het wordt nog steeds gebruikt voor het aan brengen van de notarisaankon digingen. In de St.Jobstraat en Valerius De Saedeleerstraat kregen wij er ook een, maar... daar staan siersparren voor die hoger staan dan de borden zelf zodat onze plakploeg van dienst verscheidene malen voorbijge reden was zonder ze zelfs op te merken. Tot besluit dan nog twee prachtborden in de Geraards bergsestraat maar tot overmaat van ramp ligt deze straat voor misschien wel maanden opge broken zodat daar geen mens voorbijkomt en onze publiciteit daar dan ook zonder enige waarde is. Wij kunnen dan ook tot ons grote spijt vaststellen dat de partij die opkomt voor de zelfstandigen weeral eens zoals de zelfstandigen zelf buiten de beslissing en eerlijke verdeling werd gehouden. Jean WOBBEN Lijsttrekker PMO-CP GRATIS Een bekend gul gebaar van De Kledingbokser. Helemaal voor niets ontvangt u naar eigen keuze een fraaie wollen damesmantel, een warme heren winterjas, een modieuze regenmantel, een vlotte sportkombinatie, een elegante japon, een fijne rok of een komfortabele herencoat. Of u maakt een andere - gratis - keus uit een grote kollektie modieuze kledingstukken. Kies bijvoorbeeld uit de hippe kollektie kinderkleding. Dat mag u bij aankoop van een uit de internationale kollektie van De Kledingbokser. En wie nu denkt dat die kostuums dus wel dubbel duur zullen zijn, vergist zich deerlijk! De Kledingbokser brengt een fraaie kollektie herenkostuums. Ook ruime keuze voor mannen met speciale maten. Klassiek gedistingeerd zowel als gedurfd modern. Met en zonder vest. (Let op, het vest is weer mode). Gesneden door meesterlijke coupeurs uit gegaran deerde kwaliteitsstoffen. Voor prijzen die u als muziek in de oren klinken. Ontdek nu wie toch echt de voordeligste is. specialist in betere dames-, heren- en kinderkleding Zeeuws Vlaanderen Hulst Terneuzen Sluis Vlissingen Goes Bierkaaistraat 30 Noordstraat 84 Kade 2 Lange Zelke 26 Ganzepoortstraat 6 8 - 24-9-76 - De Voorpost

De Voorpost | 1976 | | pagina 8