fROFEEEN VOOR OCARINA EN BLAUW WIT EEN STAP IN DE TOEKOMST BELANGRIJK VOOR GEPENSIONEERDEN De goedkoopste bijverwarming ETOK: aanwezigheid van Burgemeester De Bisschop, Schepen in Den Eede en Schepen De Neve, had in de raadszaal van t stadhuis een korte plechtigheid en receptie plaats, irgemeester De Bisschop noemde alle setok voetballers rtelijk welkom en drukte zijn vreugde uyit de trofee te ogen overhandigen aan diegenen die 't best gedaan heb- n. en juffrouwen die volledig gra tis achter de tapkast staan, de vele kleine en grote dingen achter de schermen doen en nooit eens echt in het zonnetje 'gezet worden of een overwin ningsbeker krijgen. Maar blauw-wit is als het ware een familiebedrijf en de familiele den genieten gewoon mee. Het is doodgewoon een vrien- dennkring, ook al is officieel een VZW, meteen beheerraad en een dagelijks bestuur. Maar Blauw wit en ocarina ge nieten nu het meest van al. Zij zijn nu «konkurenten» in het sportgebeuren. Het plezier en de kompetitiegeest kan niet op. Voor een niet sportspecialist is het fijn om eens de sport «an ders» te zien. Zonder techni sche termen en er de «mens» te ontmoeten die na hun dag taak, stuk voor stuk, zich volle dig inzetten. Of het nu ocarina of blauw-wit is. Zij streven al leen eenzelfde doel na. Ont spanning. En een beker, nou ja, dat is een bekroning. Een erkenning van verdienste, een stimulans. Maar in het wisse lend spel van winnen en verlie zen genieten ze doodgewoon van een prettige ontspanning. E.A.R. iepen Van Den Eede felici- •de de kampioennen van it setok verbond, kampioen *5-76, blauw wit. Kampioen de beide Vlaanderen en irdien of bijne (vice) kampi- was. Anderzijds hebben ze een bijzondere inspanning laan. Het is een dubbele «winning en heeft de heer- lappij in deze kategorie «worven. jorzitter Paul Corthals uit en van Brugemeester de ischop de trofee, lij willen onze klub als voor- Id stellen zegt de voorzitter het heeft ons niet afge wrikt om risiko's te nemen, in opdracht die als klub niet gemakkelijk was. je wisselbeker gaat naar Oca- ha, met het overhandigen van wisselbeker wenst schepen nan Den Eede deze sportploeg Is 2® klas in Setok veel sukses n gelukwensen met het kam- loenschap. En als het mee- alt, blijft de wisselbeker na vee achtereenvolgende Verwinningen definitief in het ezit. wthepen Van Den Eede wenst fevendien en in 't bijzonder andaag openbaar hulde te mgen aan Roger Van Goe- im. «Dank U Roger voor al it ge voor de liefhebbers hebt daan.» De hulde aan Roger in Goethem omdat hij zich in- iief bezig houdt met de «1, die geest en lichaam ten komen. Als blijvend indenken ontvangt Roger n Goethem een zeldzaam Iruksel van een oude sche- inzegel. gevierde verwijst naar de komst tijdens z'n dankrede zegt dat de vrienden van lauw wit een unikum zijn, net dais ocarina. et bestuur of hoofdbestuur is 9n noodzakelijk kwaad zegt ,Xj. Maar setok mag er fier op •jijn aan vrije tijdsbesteding ge- jAan te hebben zonder de risi- ■>'s van gebroken armen of ^nen Bovendien verwijst ireker nog naar de volgende eek, bij het 20-jarig bestaan in setok. In zijn dankbetui- jng betreft de Voorzitter de iren Coen, Steenhout, ooms en Van De Velde en belooft voor volgende week een klein souveniertje terwijl nu mevrouw Van Den Eede uit dank en sympatie bloemen ontvangt. Ook Schepen De Neve wenst de voorzitter profi- ciaf en wenst een goed sei zoen. OCARINA Het leek ons nuttig even de ge- lauwerden voor te stellen en spraken met Eddy Trocj, on- dervoitter van Ocarina, die de wisselbeker veroverden. Oca rina heeft sinds twee jaar haar lokaal aan de Molendries. De ploeg is ontstaan uit enkele spelers van een andere ploeg, het toenmalig manchester. Zij hebben ongeveer een 40 mat chen per jaar en gaan uiteraard ook op verplaatsing. Nu zijn ze kampioen van de 2e afdeling en bijgevolg kampioen van de stad Aalst (setok). Zij ontvin gen de beker van staatssekre- taris D'Haeseleer. Het zijn zui vere liefhebbers. Het is geen betaald voetbal, maar gewoon zich uitleven op hun terrein Osbroek. De wisselbeker is voor hen een stimulans om verder sportief verder te ijve ren. Vrijdag 29 oktober vieren zij in het Beukenhof hun kampioe nenbal met de zangvedette Cindy en de Aktif Klub. Stichter van deze (nu) kampi- oenenploeg is Frans Cornand, lokaalhouder van de «Play Boy» aan de Molendries. blauw wit Tussen de vreugderoes van alle gevierden spraken we ook even met voorzitter Paul Cor thals. Zijn ploeg werd opgericht in 1969. Terrein en kantine is gelegen Bergenkouter 102 te Aalst. Voorbije seizoen waren ze algemeen kampioen setok. Het enige wat nog op hun pal mares ontbrak. De spelers zijn ook hier zuivere liefhebbers. «Eens meer winnen dan verlie zen» zegt de Voorzitter glimla chend. Hij ziet nu de erkenning met wat men verleden jaar be tracht heeft met de kampioe- nentitel. In klubverband is hij bijzonder te spreken over de mensen die de kantine verzekeren, dames Huldiging FC Blauw-Wit, kampioen van Setokbeker.(el) >e initiatieven van de gemeentesekretaris van Aalst, de heer Willems, in 'erband met de komende fusie, gaan verder. Na Meldert, Hofstade en Gijze- |em, werd nu een beozek gebracht aan een andere fusiegemeente, Nieu- lerkerken. aeleid door de Burgemeester, de heer Hooghuys, werden op het gemeente- uis ontvangen, samen met de heer Willems, stedelijk ontvanger Wailly. Van rembodegem was er sekretaris Van Vaerenbergh en Moorsel was verte- nwoordigd door mevrouw Uyttersprot, sekretaris en dhr. Van Geertruy, itvanger. Sekretaris Schampheleer vertegenwoordigde fusiegemeente ofstade en de heer De Wint was er voor Gijzegem. Mare Simoens en Karei an Mulders, respektievelijk sekretarissen van Meldert en Herdersem. Se- retaris Joosten was uit Baardegem gekomen. de ontvangst trokken de lodigden, samen met het imeentepersoneel, mevrouw Pauw en mevrouw Schinc- ert, mej. Goossens en de he- Dooreman, De Wint, De tter en schepen Meuleman, r het eerste belangrijke be- f in de gemeente, namelijk passementerie Meert. Daar iden zij er zich persoonlijk n overtuigen dat dit bedrijf, in «wil van de gekende ma- se in de textielsektor, nog ids floreert. Dat het echter lilijk wordt zal niemand vonderen, daarom wordt bij firma Meert thans ook meer meer het oog op het buite nd gericht om nieuwe afzet leden te zoeken. Werk in en streek is zeer interes- it, maar dan moet dit werk een afnemer vinden, rvolgens trok het gezel- ihap naar een andere niver- idsinstelling, die in Nieuwer- ken goed gekend is en die kaan tientallen werknemers irk verschaft. 3t aan de brug over de au- nelweg, aan de Kwale- lat, staat een bijzondere fa- •k. Hier fabriceert men deu- Uitsluitend binnendeuren. )r de bezoekers werd het i ware belevenis want als land een deur zo opper- kkig bekijkt, kan hij zich leilijk indenken dat er zoveel >mt bij kijken vooraleer die an haar hengsels komt te ingen. a een kort welkomstwoord I por de zaakvoerder, de heer Parcel Van Renterghem, kon den de gasten zich aanstonds midden in de werkplaatsen in volle aktiviteit van deze spe ciale produktie gaan overtui gen. Hier werd hen door de zaakvoerder en enkele van zijn medewerkers de nodige uitleg verschaft. Zo konden zij een unieke pers straat, waarvan er in het ganse land maar één exemplaar te vinden is, bewonderen en trok ken ze verder langs de schuurmachines, de bankwer kers - want bij luxedeuren komt er nog veel handwerk te pas en al de andere grote en kleinere machines die allemaal hun rol in het produktieproces te vervullen hebben. Ook de dames van het gezelschap schenen zich sterk te interes seren en zowel bij de droog ovens als bij de moderne ver brandingsinstallatie waar het afval wordt verbrand, stelden zij vragen die hen prompt wer den beantwoord. Dit bedrijf, de deurenfabriek Stabyl om het bij name te noe men, vervaardigt standaar ddeuren, luxedeuren, een vol ledige gamma brandwerende deuren en zelfs deuren die ge bruikt worden bij het afscher men van roëntgenstralen. En hoe is die fabriek, die mo menteel werk verschaft aan een 70-tal houtgewerkers, 11 bedienden en 3 reizigers, daar in Nieuwerkerken terechtge komen? In feite dient men hiervoor te rug te gaan tot in 1896. In die tijd waren de twee grootouders van de huidige zaakvoerder al lebei schrijnwerkers in Aalst. Enerzijds was er Prosper Van den Spiegel en anderzijds Be- noit Van Renterghem. Toen Van Renterghem, die zijn werkplaats had in de Scherre- veldstraat, er mee stopte, werd zijn bedrijf overgenomen door de andere grootvader, langs moederskant en die was werk zaam in de Zoutstraat. Hier trad dan de schoonzoon, Frans Van Renterghem, in dienst en bleef daar tot in 1942 Dat jaar vestigde deze zich zelfstandig in de St. Jobstraat tot in 1953. Dan werd het atelier overgebracht naar de Gustaaf Paepestraat. Op 1 januari 1958 nam de hui dige zaakvoerder, Marcel Van Renterghem de zaak van zijn vader over, maakte er in 1961 een p.v.b.a. van en toen bleek dat er in Aalst geen uitbrei dingsmogelijkheden meer wa ren, zocht hij in de randge meenten terrein aan te kopen, waar het bedrijf grootser kon worden aangepakt. Door het toenmalige gemeen tebestuur van Nieuwerkerken werd hem de kans geboden grond aan te kopen in 1964 en in 1966 kon er alhier van start gegaan worden met de produk tie. Sinds september 1966 werden ook de burelen over gebracht die in afwachting zo lang in Aalst waren gebleven. Dat de firma Stabyl nog steeds in volle ekspansie is, hebben de gasten zelf kunnen waar nemen. Nog op dit ogenblik is men druk aan verbouwing en uitbreiding bezig. We vertelden reeds hoeveel werknemers er op dit ogenblik zijn en men be denke dan dat er in 1958, toen de huidige firma gestalte kreeg, vertrokken werd met 10 werknemers... «Stabyl» is een naam die niet alleen in de streek zelf, maar in gans het land bekendheid heeft gekregen. Ook naar Luxemburg en naar Duitsland wordt er geexporteerd, maar er kan tegenwoordig zelfs nog moeilijk het hoofd geboden worden aan de vraag op de binnenlandse markt. Na de rondgang, tijdens de welke de bezoekers naar hun eigen zeggen, een heel stukje hadden bijgeleerd, werd hen nog een kleine receptie aan geboden Hier dankten de heer burge meester Hooghuys en de heer Willems om beurten de zaak voerder voor het leerrijk be zoek, de vakkundige uitleg en de vriendelijke ontvangst. Op zijn beurt verzekerde de heer Van Renterghem hen dat hij steeds bereid blijft hen op nieuw te ontvangen nadat Groot-Aalst werkelijkheid zal geworden zijn. Vervolgens brachten zij nog een beozek aan het domein Schotte op de grens met Aalst en de avond werd besloten met een etentje. Zo wiepern personeelsleden van de fusiegemeenten een blik in de toekomst die zowel passementerie, als deurenfa briek en kasteel naar Aalst zal brengen. A.B. Bij de verbrandingsoven die niet alleen het houtafral verwerkt, maar ook instaat voor de verwarming van de werkplaatsen ab De Vorpost - 24-9-76 - 9 De Rijkskas voor rust- en overlevingspensioenen, belast met de uitbetaling van de sociale pensioenen, herinnert de gerechtigden op een dergelijk voordeel eraan dat zij om hun pensioen zonder onderbreking te ontvangen, volgende voorschriften in acht moeten nemen IN GEVALVAN WOONSTVERANDERING: Het Gemeentebestuur stelt de Rijkskas voor rust- en overlevingspensioenen, door middel van een formu lier volgens officieel model, van het nieuw adres in kennis. De mededeling en de technische uitvoering van de adresverandering vergt enige tijd. Om de eventueel daaruit voortvloeiende vertraging inde uitbetaling van het pensioen te ondervangen, dient de gepensioneer de onmiddellijk het Bestuur der Posterijen erom te verzoeken de pensioenassignaties aan het nieuw adres te doen voortzenden. Deze voortzending kan in om het even welk Belgisch postkantoor aangevraagd worden en kan, kosteloos, gedurende zes maanden gebeuren. Indien na een paar maanden het pensioen nog op het oud adres wordt aangeboden, is het raadzaam hiervan kennis te geven aan het Gemeentebestuur van de nieuwe woonplaats. IN GEVAL VAN AFWEZIGHEID VAN DE GEWONE VERBLIJFPLAATS Indien een gepensioneerde op de vervaldatum van zijn pensioén niet op zijn gewoon adres aanwezig is, wordt door de postboden een bericht achtergelaten om hem ter kennis te brengen dat een postassignatie werd gehouden en deze gedurende een volle maand te zijner beschikking blijft op het postkantoor. Het zal hem dus mogelijk zijn het betaalbaar gestelde bedrag daar op te trekken. Na verloop van een maand wordt de titel met passende vermelding aan de Rijkskas voor rust- en overlevings pensioen teruggezonden. Indien een gepensioneerde om een of andere reden langer dan een maand van zijn woonplaats afwezig is, heeft hij er alle belang bij, het bestuur der posterijen erom te verzoeken de betaalbaar gestelde postassig- naties naar het tijdelijk adres te doen voortzenden. Indien blijkt dat de afwezigheid langer dan zes maan den zal duren, moet de gepensioneerde de Rijkskas verwittigen door middel van een schrijven waarin hij de reden van zijn afwezigheid vermeldt. De Rijkskas voor rust- en overlevingspensioenen zal dan de geschikte maatregelen treffen om een verdere regelmatige uitkering te verzekeren. IN GEVAL VAN VERBLIJF IN HET BUITENLAND De gepensioneerde dient de Rijkskas voor rust- en overlevingspensioenen ten minste een maand vóór de afreis naar het buitenland te verwittigen en haar de datum van de afreis, het volledig adres in het buiten land alsook de datum van de vermoedelijke terugkeer mede te delen. De Rijkskas voor rust- en overlevingspensioenen zal zich alsdan met de gepensioneerden in betrekking kunnen stellen en hem alle gewenste inlichtingen kunnen verstrekken in verband met zijn verdere aan spraken op het pensioen en indien dit voordeel verschuldigt blijft, met de modaliteiten van uitkering ervan. Ingeval het verblijf in het buitenland de duur van één maand niet overschrijdt, volstaat het evenwel het postkantoor in kennis te stellen van de tijdelijke afwezigheid en te vragen wat de inmiddels uitgereikte postassignatie ter beschikking zouden blijven gedu rende de bewaringstermijn voorzien in geval van afwezigheid. IN GEVAL VAN OPNEMING VAN EEN ECHTGENOOT IN EEN KLINIEK OF EEN HOSPITAAL De assignatie uitgekeerd ter uitbetaling van een gezinspensioen zijn opgemaakt op naam van beide echtgenoten en dienen voor beiden ondertekend te worden alvorens vereffend te kunnen worden. Er werden nochtans maatregelen genomen opdat, wanneer één der echtgenoten opgenomen is in een kliniek of een hospitaal, dethuis gebleven echtgenoot (man of vrouw) tegen zijn (haar) enkele handtekening de assignatie zou kunnen ontvangen. Daartoe volstaat het dat hij (zij) aan de postbode bij elke uitbetaling een bewijs overhandigt waaruit blijkt dat de andere echtgenoot in een kliniek of een hospitaal ter verpleging werd opgenomen. Dergelijk bewijs dient afgeleverd te worden door de directie van de verplegingsinstelling of door de be handelde geneesheer. Na uitkering van het pensioen wordt bedoeld bewijs door het postkantoor overgemaakt aan de Rijkskas die dan nagaat of het gezinspensioen ofwel verder op dezelfde wijze mag uitgekeerd worden ofwel gesplitst en voor de helft aan elk der echtgenoten uitgekeerd dient te worden. Wanneer u kontakt opneemt met de Rijkskas voor rust- en overlevingspensioenen, vermeld steeds de volledige identiteit van de gerechtigde, te weten de juiste schrijfwijze van de naam (voor vrouwen: de meisjesnaam) de eerste officiële voornaam het pensioennummer, dat u op het pensioenbewijs vindt (of desnoods de geboortedatum). Adres van de Rijkskas voor Rust en Overlevingspen sioenen Zuidertoren nr. 5 1060 Brussel BUTAANGASVUUR Gemakkelijk verplaatsbaar. Gedurende de maand sep tember extra voordelige prijzen! Willy DEVOS Verkoopcomptoir Vlaanderenstraat 28, AALST Tel. 21.52.07 Open van 8.30 tot 19 u. 's Zondags gesloten.

De Voorpost | 1976 | | pagina 9