Maes als middenvelder. Knappe Aerts 3 Wederoptreden van Freddy Rochtus en eerste zege Kansen maar geen doelpunten Licht op groen w DUBBELTJE OP ZIJN Eerste maar verdiende zege UITSLAGEN JEUGDVOETBAL j WILLY i PLAS 4de Nationale Hoogstraten - K.A.V.D. 0-0 1 sle Provinciale S.K. Lebbeke V.W. Hamme 0-1 Sp. Buggenhout - St,-Gillis-W. 2-1 Olsa - 5.K. Aalst 0-0 NORBERT VAN DEN DUNGEN 2de Provincial (K.A.V.D.) OUT Robur - Kieldrecht 2-0 Hkl Waarschoot 2p* F C. Baasrode kj J Zultse - E. Nieuwerkerken 2-0 trainer-coach! 20 Rekening gehouden met de geleverde prestaties werd de Denderpioeg eerder karig beloond. Volgens trainer Van den Berghe brachten de paars-blauwen op Hoogstraten hen beste prestatie van het seizoen. De wedstrijd werd aan een hoog tempo op gang gebracht en de thuisploeg, was een lange periode aangeslagen. Ongelukkig genoeg wist K.A.V.D. zich in deze periode geen reële doelkansen te scheppen. Enkele schoten uit de tweede ■lijn o.m. van Nagels brachten de lokale defensie nochtans in verlegenheid. Gezien Norbent Van den Dun- gen verder onbeschikbaar biijfit werd Wilfried Maes als centrale middenvelder opge steld, terwijl Sohampaert naar de rechtervleugel ver huisde. Er ging nu heel wat meer kracht uit van het mid denveld dat ook meer -in de diepte alkteerde. Vooraan blek men nu wel enigzins in de minderheid, vooral inzake gestalte met Van Damme, Hillaertt en Schampaert. De defensie beging ditmaal geen fouten en buiten het geharrewar in de allerlaat ste minuut, waarin ed zo na de vruchten van de geleverde inspanningen verloren gin gen, deden zich geen prangen de momenten voor, zodat de wederoptredende doelman Hofman een rustige avond kende. Trainer Van den Ber ghe en zijn leerlingen zijn er vrij gemakkelijk in geslaagd de halve inzet te veroveren, zonder het aksent op verde digen te leggen gerien gans de wedstrijd met een 4-3-3 werd gespeeld. De drawn op Hoogstraten en het feit dat men voor Wilfried Maes nu blijkbaar een passende plaats heeft gevonden, moet een waarborg inhouden voor de toekomst. Dit wil nu precies niet zeggen dat het gelijkspel op Hoogstraten behaald met een paars-blauw probleemloos stelt. Wel is er meer rust in het elftal en alle onderrich tingen van de oefenmeester werden opgevolgd.' Hopelijk komt ook Norbert Van den Dungen nu vrij snel speelklaar en mag hetzelfde worden verwacht van de jon ge doelman Jean-Pierre Hey- vaert. Freddy Rochtus moet zondagavond wel de gelukkigste Ham se voetballer geweest zijn. Hij zorgde immers voor de eerste zege van de Wuitens dit seizoen met een doelpunt, amper één minuut na het ingaan van de tweede helft. Dit doelpunt was meteen voldoende voor twee kostbare" punten, die de Wuitens ruimschoots kunnen gebruiken. Uit zes wedstrijden hadden ze slechts één punt gehaald en stonden dan ook met een weinig benijdenswaardige rode lantaarn in de hand. Die twee gewonnen punten zondag te Lebbeke, rijn nog wel niet voldoende om de rode 'Lanttaarn aan iemand anders over te laten, maar toch is de kloof met de voorlaatste dichter geworden. Freddy Rochtus tekende met alleen zijn eerste doelpunt aan, het was ook rijn eerste wedstrijd, na niet minder dan twaalf maanden inaktief te rijn geweest. Verleden jaar in de maand oktober liep Rochtus immers een spierscheurinig op in de buik. Die blessure heeft hem na genoeg een jaar weerhouden opnieuw tussen de krijtlijnen te rennen. Te Lebbeke heeft Rochtus, die rijn tweede sei zoen bij de Wuitens voetbalt, rijn wederoptreden met suk- ses onderstreept. De wedstrijd zelf was pover, echt het bekijken niet waard, vooral dan in: de eerste helft. We hebben in die periode menig betalende toeschouwer horen jammeren. Langs bei de kanten werd er slordig gevoetbald en op een vrij schop van Jacobs op de 14e minuut en een kans voor Mare Meert net voor de rust na, viel er in die eerste pe riode niets, maar dan ook werkelijk niets te noteren. Begin de tweede helft viel dan het doelpunt van Roch tus. Het was weliswaar aan die, eigenlijk wel kansrijke goals, dat de bezoekers zich als het ware optrokken. 21e gingen dan ook sneller de bal spelen, vochten heel wat hardnekkiger voor de ver overde buit, en dwongen een lichte veldm eerderheid af. Kansen werden er echter niet zoveel geschapen, en dat had wel zijn oorzaak vermits heit Ham se midden veld nu eenmaal het zwak ste kompartiment bleek, waardoor de voorwaantsen niet efficiënt genoeg werden bediend. Ondanks de achterstand kon Lebbeke zich moeilijk orga- nüZeren en wanneer er dan toch een aanval werd opge bouwd stond het duo Paul Cools-Eric Boone klaar om de aanvalsgolf tijdig in te dijken. Di,t tweetal heeft wel flink zijn best gedaan te Lebbeke. De Lebbeekse aanvallers Meeitt-Delsin en De Waegeneer werden als het ware geneutraliseerd, en pingelden hopeloos in het rond. Hamme kreeg nog wel de beste 'kansen, maar hoe onbegrijpelijk ook, Mare Segers en Danny De Smet kogelden keihard, twee mooie schietkansen, naast de Leb beekse muit. Bij Vigor Hamme was men uiterst opgetogen om die eerste overwinning en dan nog buitenshuis. Er heerste vreugde in de bezoekende kleedkamer juist of de kam pioenstitel was veroverd. „Op Lebbeke winnen hadden we zeker niet gedacht" zei ons klubüeider en gewezen Vigor-stopper Jackie D*Hondt „Over een hoogstaande wed strijd mogen we zeker niet spreken, maar toch hebben de spelers gevochten tot de laatste minuut. Er heerste duidelijk derbysfeer, want het ging er zowel zenuwach tig als hardnekkig aan toe. Voor mijn part heeft Paul Cools een beste wedstrijd gespeeld. Hij toonde een formidabele inzet on dat geeft ons hoop voor de toe komst, want ook de anderen hebben gevochten voor de punten die voor ons nu wel van goudwaarde rijn".* Lebbeekse bestuurslui daaren tegen waren misnoegd „Twee slechte ploegen waar weinig over te zeggen valt" zei Gustaaf Huygens. „In onze voortijn is veel goeie wil aanwezig maar bitter weinig voetbalverstand. Het was onze slechtste wedstrijd van het seizoen. Hoe het mo gelijk is, ik weet het niet. Onze trainer 'legt met han den en voeten uit, hoe het moet, maar eens op het veld zijn de meesten het vergeten" Lebbeeks aanvaller Mare Meert scheen weinig opgeto gen omdat men hem, met nog 15 minuten te spelen van het veld haalde. „De voorldjn is altijd de dupe. Ik span me in tot de laatste minuut. Er rijn an dere die rich minder geven" 'aldius een ontgoochelde Mare Meert. Dait Mare Meent zich honderd procent inzet, en dat er heed wait onderen zijn die op dat vlak een voorbeeld mo gen nemen aan deze jonge aanvaller, beamen we ten stelligste. Doch met een achterstand op het hord tracht men nog te redden wait te redden valt en dan worden wel eens vervangin gen gedaan waarmee niet iedereen akkoord kan gaan. Mare Meent mag het trainer Mertens dan ook rtieit kwalijk nemen dat hij „het slacht offer" is geworden. Het ging ten slotte over een ultieme poging, die evenwel geen baat heeft bijgebracht. D.M.E. Toen St.Gillis Waas na zes minuten de leiding veroverde, zag het er naar uit dat Sparta Buggenhout opnieuw een slechte beurt zou maken. Vooral omdat het middenveld zichtbaar moeite had om het tempo te volgen. Dit vermoeden werd nog versterkt door het falen van de voorwaartsen. die in amper drie minuten tijd evenveel kansen naar de bliksem hielpen. Trainer Van Goethem las rijn leerlingen tijdens de rust de levieten en Sparta pakte het anders aan. Het ieder werd in één tijd doorgeschoven en het middenveld, vóór rust zo goed als onbestaande, schoof regelmatig mee naar voren. Toeval of niet. maar de in breng van de jeugd. Sanders en Roels, gaf de ploeg meer stuwkracht, vooral ook de an dere 18-jarige Jean-Pau-1 Aerts die op rijn eentje reeds de bezoekende defensie van de kook bracht. In een non stop offensief legde Sparta de zege vast. We vragen ons evenwel af wat de eindscore zou rijn geweest als De Wedrdt wat meer meeval zou hebben gekend bij het beslui ten. Dan spreken we liefst nie>t van de overige kansen, die er rijn gekomen. Trainer Van Goethem was na afloop gelukkig «De punten rijn binnen en is dit het voor naamste. dan heeft onze jeugd bewezen het te kunnen. Ik wil deze 18-jarigen evenwel nog niet tevel belasten, om dat ik hen voor het volgend seizoen als voflwaardige titu larissen wil klaarstomen. Ze hebben hun opdracht evenwel knap vervuld. Met w«t meer meeval in het besluiten druipt St.-Gillis Waas af met zware verliescijfers. Het pleit VOOT de ploeg dat ze een zware nederlaag als deze van vori ge week zo snel kan doen vergeten. Met het oog op het derby tegen S.K. Lebbeke moet deze zege zeker een stimulans inhouden. We mo gen dan ook verwachten dat het zondag volte bak wordt.» - V.C. De Aalsterse doelman Van der Steen heeft belet «lat S.K. vorige zondag op het veld van Olsa in de nederlaag werd ge dreven. Hij hield de beweeglijke Gouma, die vorig seizoen goede sier maakte te Outer en beslist een aanwinst is voor de Brakelaars, van een doelpunt, toen deze moederziel alleen voor hem opdoemde. Dit was zowat de enige keer over de ganse wedstrijd dat de thuisploeg gevaarlijk was. en nederlaag zou trouwens een onrechtvaardig vonnis ge weest rijn, want net «Is in de wedstrijd met Aalter het geval was, gaf S.K. de toon aan. Het rnoet echter tot den treure toe worden herhaald dat de Aalstenaars van doel punten scoren geen kaas heb ben gegeten. Maturo die men bij Eendracht Aalst wegkocht om aan dit euvel te verhelpen moet zijn eerste goal nog scoren en ook Van Steen- berghe die insgelijks een hoge roem genoot heeft ook deze •beloften nog niet ingelost. Ge lukkig voor S.K. Aalst k«n het bogen op een uitstekend middenveld met Verwecken, Van Cau teren en Rermeboog en op een goede verdediging waarin vorige zondag Van den Eynde als voorstopper en Van den Hauwe uitblonken. Voor S.K prezent eerden rich op nieuw vier wenkende kansen doch het werd alweer niets. Maturo werd eens oog in oog gebracht met de voortreffe lijke doelman Bellinck doch hij miste van meters het doel. Oranje-groen Is wel als win naar op punten uit dit tref fen gekomen. Nu heeft S.K. Aalst drie thuiswedstrijden voor de boeg. Zondag is er een derbynummer geprogram meerd met E.C. Denderleeuw als tegenstander. S.K. klopte Denderleeuw reeds in het ka der van de «Beker van Bel gië» Maar -dijt is nog geen garantie voor een nieuwe ze- Norbert Van Den Dungen, de middenvelder, die bij K.A.V. Dendermonde alle jeugdreeksen doorliep, achteraf in het fanionelftal werd opgesteld alvorens via S.K. Aalst bij Sparta Buggenhout terecht te komen, waar hij voor het seizoen 1976-77 opnieuw werd weggehaald door K.A.V.D. zit moreel in de put. Na een flink wederoptreden in de nationale kom petitie moest hij de jongste weken forfait geven als gevolg van kwetsuren in de dijstreek. Omdat geen verbetering In trad ging Norbert Van Den Dungen bij een specialist ten rade. Het onderzoek wees uit dat de Dendermondse mid- velder lijdt aan een vorm van verkalking in het bekken. Werd hem in de eerste plaats een lange rustperiode voor geschreven (men spreekt van zes maand), dam werd hem verder een behandeling voorgeschreven bij Dr Claessen in het A.Z. te Gent Daar zal men nu pogen de oorzaak van verkalking vast te stellen Ook daar is men van mening dat het genezingsproces minstens zes maanden duurt. V.C. Winnen tegen de leider betekent dubbele vreugde en wan neer het dan nog de eerste zege van het seizoen is, stijgt de vreugdesfeer wed naar een climax. Zo was het ook zon dagavond in Moerzeke waar Robur voor de eerste keer dit seizoen de volle buit veroverde tegen een ploeg die - drie punten voorop staat in de rangschikking en 37 wedstrijden speelde zonder nederlaag. De 800 toeschouwers hebben al vast waar voor hun geld gehad, want Robur speelde de beste wedstrijd van het seizoen. Dit is alvast de mening van klubleider Jef De Maere „Na een voorzichtige start voerde Robur doorgaans het hoge woord, tegen een ploeg die mij, rekening houdend met hun klassering, toch sterk heeft ontgoocheld. Nog voor de rust kregen we een paar kansen en wanneer de stand bij de kampwisseding nog blank was, mochiten de WaaSlonders alvast van geluk spreken. In de tweede helft bracht uitblin ker Btienne Lelie, na een knap oprukken van uit de achterste linde ons op voorsprong. Nauwelijks vier minuten later deed Eddy Moortgot rijn kollega achterna. Van dan af waren we zeker van de eerste overwinning. De bezoekers kwamen nog zelden de neus aan het venster steken en nooit heeft Robur het ""in inziens zo gemakkelijk gehad, om punten te winnen'", aldus klubleider De Maere. Zondag speelt Robur uit op Standaard Wetteren. Er heerst na de eerste zege een groter vertrouwen in de Moerzeekse voetbalkringen, en daar kan Wetteren wel het slachtoffer van worden. D.M.E. Ckefe Harst bent' Vreugde in het Baasrood kaï kamp na de trip naar Wak de schoot waar de volle in tege werd meegenomen. Kendejveld eerste helft een verdejral verloop dan zouden de Sdinme dezonen na de kampwisselè wed meer aan bod komen om fjdpk in een even harde als sptevot nende finale de volle inzetbm r veroveren. Probleemloos isfeosit verplaatsing naar Waarschot mc evenwel niet geweest |d st< moest voorzien in de vervigche ging van Belis en De Bueq va beiden gekwetst. Falllat ir st Hendrickx werden ingehaL. de en na afloop zou ieder* zich vol lof uitdrukken oj de invallers, die zich udts kend van hun taak hebi gekweten. Cooreman, zelf dBJ gekwetst, was na afloop wM •lof over zijn ploegmaats, zich tot het uiterste had< gegeven en in de vrij woe sfeer na de rust het koel hielden, wat trouwens zege heeft in de hand werkt. Tijdens deze wedstT is trouwens ook aan het ld gekomen dat EC Baasr over waardevolle vervang beschikt, en dus wel moetl 'gewassen rijn voor nog m< lijkere opdrachten. Eentje zondag wanneer leider K dredht in eigen vesting m,. worden bekampt. FC Ba^|J' rode, zonder overmoedig willen zijn, hoopt ook d verplaatsing ongeslagen kunnen beëindigen en staat het sein zeker op grof e: ld K iodc Bressinck (Kieldrecht) dringt vergeefs aan de Roburdoelman Kieldrecht 2-0). graait de bal mee. (Rob (VC Het is pechploeg Eendracht Nieuwerkerken in Zulte niet voor de wind gegaan de thuisploeg, de jongste weken blijkbaar over de „kwade periode" heen, behaalde een eerder kansrijke zege. In de eerste time verdiende geen van beide teams enige voorsprong. Toch was het Zultse dat na een half uur eerder verrassend op winst kwam. Niet na een „klassieke aan val" weliswaar, maar een vrijschop van De Vooght werd door opportunist Geir- landt tegen het net verlengd. Daarmee kon Nieuwerkerken het voorlopig stellen. Na de citroentjes duwde roodgeel keihard op het gaspedaal, maar de verdiende gelijkma ker bleef uit. Er moesten vanzelfsprekend rislko's ge nomen worden, zodat een uit braak van Zultse naar een onlogische 2-0 leidde via een bijdehandse Tijtgat. Voor Eendracht blijft het wachten op de gunstige ken tering vorig jaar koploper, nu weggezakt naar een wei nig benijdenswaardige plaats achteraan. Tegenslagen aller- hande drukten de stempel op het seizoenbegin, zodat goede uitslagen uitbleven. Gewan hoopt dient er nog niet 8l mag een kruis gemaakt over eventuele ambities de kloof tussen kop en staart zeven weken reeds veel breed. Belangrijk is, dat een „operatie redding" beg hoe paradoksaal dat ook r b» ge klinken nu pas één vieP" van de kompetitie achter rug ligt. Zondag wordt hel trouwens niet gemakkeli' op Eendracht moet naar Lievens Houtem, na de rassende nederlaag van lei Winnik nu mee op kop. retisch zit het er niet Maar als de nood het h< Is, ligt de redding nabij, het „goeie moreel" ah misbare bondgenoot Nieuwerkerken bekwaam de helft van de buit mee| brengen. PROV. JUN.' Lede - SNS 1-1 Ninove - KAVD 3-4 Eéklo - E Aalst 0-5 Zele - RC Gent 2-3 PROV. SCHOL. Lede - SNS 3-2 Ninove - KAVD 0-1 Eekflo - E. Aalst 2-4 Zele - RC Gent 2*0 GEW. JUN. G W, ..Moorsel - St. Dender- 'Héeuw 1-5 Mere - Welle 3-0 Denderh. - Edixvelde 4-0 E. Aalst - Nieuwerk. 4-0 Doggen - Eromlegem 3-4 Hiaialtert - Erembod. 0-2 FC Denderl. - SK Aalst 1-5 GEW. JUN. H Beriare - Wdeze 2-1 Overmere - Hofstede 1-2 SK Gremb. - Herdersem 8-0 Sp. Appels - Baasrode 2-5 Lebbeke - Hamme 1-4 GEW. SCHOL. I Dendêrh. - Nieuwerk. 3-0 Haaitert - Erembod. 4-0 St. Denderl. - SK Aalst 3-0 Kerksken - Terjoden 1-1 GEW. SCHOL. J Mere - Smetlede 1-3 Erpe - Bambrugge 2-2 GEW. SCHOL. K Wlieze - SoheMeb. 5-2 W. Moorsel - St. Wett. 0-1 Wichelen - Schoonaarde 1-2 TK Melden - RC Wett. 0-6 E. Meldert - Herdersem 6-0 Serskamp - Oudegem 1-1 GEW. SCHOL. Li Overmere - E. St. Gillis 0-3 SK Gremb. - Sp. Appels 0-4 KAVD - Robur 0-7 Lokeree - Sp. Buggenhout 3-8 Heikant Zele - Lebb. 0-3 Opstal - Baasrode 2-0 GEW. SCHOL. N Krudbeke - Hamroe B 6-0 Hamme A - Melsele 3-1 KNAPEN A AA Gent - Schelleb. 5-0 Erpe - RC Wett. 2-2 St. Wett. - E. Aalst 3-0 KNAPEN C Opstal - Wichelen 1-7 Klinge - Robur 4-0 Lebb. A - Meerden k 7-1 Vrasene - Lebb. B 6-1 PROV. KNAPEN Aalter - E Aalst 0-1 Beveren - Zele 1-3 Lede - Oudenaarde 0-1 SC Lokeren - KAVD 4-0 KNAPEN J Terjoden - Welle 1-1 KNAPEN K Mere - Grotenberge 1-0 KNAPEN L SK Aalst - Ede 13-0 Erembod. A - Nieuwerk. 1-0 E. Melden - Eremb. B 2-1 TK Melden - W. Moorsel 0-4 Eddxvelde - Hofstede 3-4 S. Moorsel - Doggen 5-2 KNAPEN M Zele - Gdjzegem 3-1 Smetlede - Overmere 3-1 St. Wett. - Beriare 3-3 Hei'k. Zele - Massemen 1-2 Kalken - Herdersem 5-1 KNAPEN N Baasrode - Schoonaarde 0-0 KAVD - Buggenh. 4-3 Sp. Appels - Waasm. 2-3 SK Gremb. - Sombeke3-l Oudegem - Wdeze 0-1 Hamme - E. St. Gillis 5-0 KNAPEN P Krudbeke - Hamme 7-0 PROV. MINIEMEN Aalter - E Aalst 0-4 Beveren - Zele 4-2 Lede - Oudenaarde 3-0 SC Lokeren - KAVD 0-0 MIN. I E. Aalst - SK Aalst 0-4 Denderh. - TK MeldertO-1 Erpe - St. Denderl. 1-9 MIN. J Lebbeke - Lede 1-2 Hofstede - RC Wett. 3-5 Wdeze - Oudegem 6-0 W. Moorsel - E. Meldert 5-0 MIN. K Baasrode - Zele 0-5 KAVD - Lebbeke 0-9 Buggenh. - SK Gremb. 0-1 WBlly Plas, oud-Eendnacht vedette uit de jaren vijf tag,werd door FC Strooi ers Hofstede aangewor ven als trainer-coach Willy, die vrdeger zelf in Eerste Nationale furo re maakte, ds werkelijk een sterke aanwinst vooi FC Strooiers, die in zaterdagreeks van MTSA aantreden tri, D.D.*B'

De Voorpost | 1976 | | pagina 20