I I ■I :T i Benoit De Koninck uit Wieze Herleving A, Kuklos A, Eltkerlyc verder ongeslagen Cosmos is onbedreigd leider E VIER PLOEGEr MET MAXIMUM V.K. AALST IN MOEILIJKHEDEN GEMAKKELIJKE OVERWINNING VAN S. ZELE TE VEEL THUISBLIJVERS SETOKVOETBAL AALST Stylor hijst zich in de aktualiteit v*-S Een duivenmelker van formaat PETANQUE Winterkampioenschap begint AALSTERSE GOLFBILJARTFEDERATIE Liefhebbersverboni Aalst 24 Een ploeg die momenteel kleur geeft aan de kompetitie is S.B. Stylor. Deze schreef de jongste weken al een paar frap pante uitslagen in en in de laatste drie wedstrijden werden de vijandelijke verdedigingen liefst zeventien maal gefus- silieerd. Vorige zaterdag werd de verdediging van Eendracht Welle viermaal gevloerd. Vermits Welle beter voor de dag kwam de nederlaag ten spijt dan in de vorige wedstrijden werd het een opwekkend spektakel. Langs Van de Voorde nam Stylor de leiding maar uit een vloeiende aktie puurde Wachtelaer de gelijkmaker. Huys en De Vlieger zouden daarna de wedstrijd voor Stylor oriënteren en Van De Voorde legde de eindcij fers vast. Stylor had dan nog de handikap van de af wezigheid van Van Auden- hove te torsen. Leeuwerik heeft de niet gemakkelijke klip Ocarina met sukses ge nomen. Bij de thuisploeg schreef men deze nederlaag op de rekening v.d. scheids rechter die het tweede bezoe kende doelpunt uit buiten spel zou hebben laten scoren. En dit op amper een paar mi nuten voor het einde. Daarna kreeg Leeuwerik nog een vrijschop te trappen en de Ocarina doelman liet de bal zo over de doellijn rollen. De ref had geen gehoor voor het protest van de thuisploeg. In de tweede klasse waaide de verrassing uit de hoek van St. Anna, dat momenteel goede sier maakt. Het her boren St. Anna liet het noch tans gereputeerde V.K. Post, op eigen veld dan nog, vrij wel kansloos. De zege van de bezoekers kan op grond van de spelontwikkeling moeilijk aangevochten wor den. Everaert had wel eens pech toen hij de bal tegen de staak vlamde doch al met al had St. Anna de greep op de wedstrijd. Van de Wal- le opende de score doch Eve raert sloeg prompt terug. St. Anna moest de gekwetste doelman Van Coningsloo ver vangen door Luk Roelandt maar dit kon de gasten niet van de overwinning houden. Deze werd door Van De Wal- le en Van Steenberge in een vaste vorm gegoten. V.K. Moorselbaan bleef nipt aan de winst tegen het stug ver dedigend R.B. Zottegem. Ael- brecht, Verstraeten en Van de Plas brachten de stand op 3-0. Van Ruyskensvelde en Slagmuylders milderden. Bij Moorselbaan liepen Van Caenenghem, Dayer Savatte en doelman D'Haese in de kijker. J.V.H. UITSLAGEN LIGAKLASSE Heizijde O.C. Aalst 3-0 S.V. Apostel ken Snas 1-0 Ocarina Leeuwerik 1-3 C. Hofstade Blauwwit (a) 0-0 E. Welle Stylor 1-4 TWEEDE KLASSE V.K. Post St. Anna 1-3 St. Meldert F.C. Parking 5-0 S.K. Leeuwkens D.N. Haaltert 4-2 S.B. Ninove P.Z.N. Aalst 2-7 J. Welle - Blauwwit (b) 1-0 V.K. Moorselbaan R.B. Zottegem 3-2 Groen wit St. Appels 0-2 DE STAND LIGAKLASSE 1 Leeuwerik p. 11 2 Stylor 10 3 Hofstade 9 4 F.C. Moerstraat 8 5 F.C. Jaca 7 6 Blauw wit (a) 5 7 Ocarina 4 8 Snas 4 9 Heizijde 4 10 O.C. Aalst 4 11 Apostelken 3 12 F.C. Sport 2 13 E. Welle 1 TWEEDE KLASSE 1 Sp. Appels p. 13 2 St. Meldert 12 3 V.K. Post 11 4 St. Anna 9 5 R.B. Zottegem 9 6 J. Welle 7 7 V.K. Moorselbaan 7 8 S.K. Leeuwkens 7 9 D.N. Haaltert 7 10 P.Z.N. Aalst 6 11 F.C. Parking 3 12 Blauw wit (b) 3 13 Groen wit 2 14 S.B. Ninove 0 HET PROGRAMMA VOOR 23-10 LIGAKLASSE O.C. Aalst F.C. Sport Blauw wit (a) Leeuwerik F.C. Moerstraat S.V. Apostelken C. Hofstade Ocarina Heizijde E. Welle TWEEDE KLASSE R.B. Zottegem V.K. Post Groen wit St. Meldert D.N. Haaltert FC. Parking P.Z.N. Aalst S.K. Leeuwkens Blauw wit (b) S.B. Ninove St. Anna J. Welle V.K. Moorselbaan Sp. Appels V> Bcnoni De Koninck (Wieze), samen met zoon Paul en kleinzoon Geert. (C) We stellen U thans iemand voor die al ruim 50 jaar met sukses zijn duifkens melkt. En deze kampioen, want dat is hij, is niemand minder dan Benoit De Koninck uit de Schroverstraat te Wieze. PRESTATIES Wat deze man als duiven- Hefhebber verwezenlijkte, grenst werkelijk aan het on gelooflijke. Op die halve eeuw sierde hij zijn palmares met liefst 30 kampioenstitels, en de vele kunststukken die hij daarbij won zijn als zo vele getuigen van daverende verrichtingen. Ter illustratie nog dit „De laatste 5 jaar werden telkens met 6 we duwnaars volgende suksessen geboekt 1971: 4 overwinnin gen met 42 prijzen binnen de eerste 5; 1972 13 eer stens; 1973, 7; 1974, 5 en in 1975 nog 7 eerste prijzen. Tussen haakjes, dit waren alle Quievrain-overwinningen. Sinds vorig jaar doet Benoit het wat rustiger aan. Het feit dat hij er praktisch al leen voorstaat, en verder om gezondheidsredenen en ook wel om te bewijzen dat men met beperkt aantal dui ven veel mooie resultaten kan behalen, brachten hem er toe om de helft van zijn duiven te verkopen, wat wel iswaar een aardige stuiver opbracht. Kampioenenbloed is immers overal gegeerd. Eigenlijk hield "Koning" Be noit maar 4 koppels duiven over, waarvan er dan nog de helft naar het kweekhok ging. Met wat nog restte speelde hij voort on de uit slagen waren meer dan be hoorlijk Benoit's hok werd dit Jaar nog verrijkt met 7 jongen die hot hij de ople- ring prima deden. Met twee ervan, een duiver en een duivin, speelde hij op de najaarsvluchten, en dat het marcheerde blijkt uit vol gende uitslagende duiver won 8 eerste prijzen (tel kens met vooruit!). Daarbij vloog hij nog driemaal 2e en 4e, tweemaal 5e en verder de 189e en 296e. Van haar kant presteerde de duivin als volgt een 7e, 8e, 26e, 64e en 94e. Er kwam ook menige vette serie aan te pas, zodat er steeds nieuw zaad in het duivenbakje kwam. MELKER MET VERSTAND Al wat voorgaat toont aan dat de visie van liefhebber De Koninck, om met weinig duiven, veel en dikke prijzen te spelen nog zo onjuist niet is. En daar bij te weten dat al de uitslagen behaald wer den met z'jn eigen ras dat bij hem al 40 en meer jaar over de hokvloer trippelt, is wel hartversterkend voor hem, maar minder bemoedi gend voor de konikurrenten Naar het geheim van zijn sukses vissend verklaarde Benoit „Denk maar niet dat het met bollekes of pil len gaat. Neen, het is slechts mogelijk met een goed ver zorgd ras, van zuivere natuur en dat alleen telt". Wij willen die uitspraak gaarne aanvaarden. Alvast wensen we Benoit nog tal van jaren van genot en suk ses op zijn mooi duivenhok! J.V.L. Vermits de eerste organiza- tie vorig jaar op een sukses uitdraaide (36 ploegen waaronder vijf Aalsterse) heeft men natuurlijk niet ge aarzeld om opnieuw het „Winterkampioenschap Zone Vlaanderen" in te richten. Het moet voorzeker niet be toogd dat ook nu de orga- nizatie zal „af' zijn. Daar petanque zeer populair is geworden en een steile vlucht kent mag men zich aan een nog ruimere deelname ver wachten. De Aalsterse klub Apollo dat zo in de derde A als in de derde C tot goede rezultaten kwam zal dank zij een forse leden winst (57) drie ploegen in lijn kunnen brengen. Ook Alosta zal opnieuw sterk naar voren komen. Vorig seizoen speelde het met drie ploegen en deze haalden een derde plaats in de eerste af deling en een tweede en vijfde plaats in de tweede. Ook zal voor dit „winter kampioenschap" een* speelka- lender met reglementen wor den uitgegeven. Indien deze sport U moest aanspreken kunt U altijd terecht in een van de beide Aalsterse loka len namelijk P.C. Alosta op Beukenhof en P.C. Apollo op het Kasteel Terlinden, ofwel nog bij Daniël Hoste, De Visscherestraat 32/5 of bij Louis Van Damme, Geraards- bergestbaat 116. J.V.H. Zoals verwacht zijn Herle ving A, Kuklos A en Elcker- lyc ook na de tweede speel dag ongeslagen gebleven. 2e PROVINCIALE AFD. BELSELE A HERLEVING A 4-12 Met een sterk spelende Mar cel De Bruyne als kopman behaalde Herleving A een mooie zege, waar De Boom en Van Bellingen nochtans flink van zich afbeten. Inze, die voor Pieters inviel, ver dedigde zich kranig. Herle ving blijft nu met Melsele A en St. Niklaas C ongeslagen aan de leiding en precies laatstgenoemde ploeg komt nu op bezoek. HERLEVING B MELSELE A 6-10 Herleving B heeft zich flink verdedigd tegen titelkandi daat Melsele A. De bezoekers gingen sterk van start, maar halfweg had Herleving B reeds heel wat van zijn ach terstand goedgemaakt (3-5). Guido Ring, goed voor drie wedstrijden trok zijn ploeg nog iets dichter bij, maar in de eindfaze bleken de Waaslanders de sterksten. Met Ring (3) Van Langen- hove (2) Tecqmenne (1) en Van Malderen (0) moet de Dendermondse B-ploeg toch over een team beschikken dat goed is voor een ere plaats. 3e PROVINCIALE AFD. St-Niklaas D 9 - Herleving C 7 In de allerlaatste wedstrij den heeft Herleving C een mogelijks gelijk spel laten liggen. Valeri Boudoncq, Freddy Van Damme en Det- lef Steiger, wonnen ieder twee wedstrijden, maar Luc Boudoncq faalde op het goe de moment. 4e PROVINCIALE AFD. Reseda Melle 8 - Herleving D 8 Karei Mestdagh spande de kroon met vier op vier. Dirk Plattiau haalde drie en kapi- teintein Eugène Moens won één wedstrijd. Kuklos Aalst B 14 - Wichelen 2 Na de flinke aanhef vorige week is het voor Wichelen een zware pil geworden bij Kuklos Aalst. Van der Plas en co verdedigden zich noch tans sterk, maar schoten tekort in de eindfaze. Vooruitzichten 3de speelweek 2e Provinciale afdeling HerleVing A - St.-Niklaas C 1 Kuhlman Ertvelde A - Herleving B x 3e Provinciale afdeling Herleving - Belsele B 1 Kuklos A - HK Hamme x 4e Provinciale afdeling Kuklos B - Herleving D x Elckerlyc B - Wichelen 2 Elckerlyc A - Reseda B 1 V.C. In de A-reeks konsolideert Cosmos haar voorsprong door te gaan winnen van Rupa Lede met 0-6 cijfers. Ook Moorsel A, Loebes A en Hand in Hand A kunnen nog een woordje in het titeldebat meegraten. UITSLAGEN Reeks A Johnny Boys A - Moorsel A 1-5 Kasseistampers A Hand in Hand A 0-6 Cosmos B - Schoonaarde A 2-4 Scotsing A - Kravael A 3-3 Koszen A - Hand in H. B 3-3 Loebes A - Rupa B 5-1 Rupa A Cosmos A 0-6 Klassering 1. Cosmos A 11 p. 2. Moorsel, Hand in Hand A en Loebes A 10 p. 5. Scotsing A 9 p. 6. Kravael A en Koszen A 7 p. 8. Rupa A 6 p. 9. Schoonaarde A 5 p. 10. Kasseistampers A en Hand in Hand B 4 p. 12. Rupa B 13. Cosmos B 14. Johnny Boys a Reeks B Hand in Hand C - Dender en Schelde A Korte Stokken A - Sportvrienden A Kiakskens A - Krijt op Tijd A Zandstuivers A - Zandmannekens A Kravael B - Loebes B Loebes C - Johnny Boys B Moorsel B - Koszen B Klassering 1 Zandmannekens A 2. Dender en Schelde A, Loebes B en Korte Stokken A 5. Hand in Hand C en Moorsel B 7. Kiakskens A 8. Krijt op Tijd A en Koszen B 10. Kravael B 11. Zandstuivers A 12. Loebes C 2 p. 13. Johnny Boys en 1P- Sportvrienden R Op. 0 p. Reeks C Schoonaarde B - Loebes D 1-5 Corso A - Kiakskens B 4-2 3-3 Dender en Schelde B - Korte Stokken B 3-3 4-2 Jokers A - Kasseistampers B 4-2 4-2 Zandmannekens C - Jokers B 4-2 0*-6 Hand in Hand D - 3-3 Rupa C 5-1 Corso B en Zandmannekens B 4-2 beiden vrij. 5-1 Klassering 1. Loebes D 12 p. 11 p. 2. Corso A, Corso B en Korte Stokken B 8 p. 5. Schoonaarde B 6 p. 9 p. 6. Dender en Schelde B 5 p. 7. Jokers A en Jokers B 4 p. 8 p. 9. Zandmannekens C, 7 p. Kiakskens B en Hand in Hand D 3 p. 6 p. 12. Zandmannekens B 2 p. 5 p. 13. Rupa C en 4 p. Kasseistampers B Op. 2 p. D.D. Na twee speeldagen tel nog vier klubs het maximi aantal punten, en al is nog wel voorbarig toch n men stellen dat de ka pioen zich in die kopgr< schuil houdt. Hugh's berei in de wedstrijd met Pompi ken de drie cijfers als ware met de vingers in neusgaten. Tuf-Tuf - 1 Hoorn gaf aanleiding een spannend nummer. 1 werd er balverlies gele< maar er werd toch voortr felijk afgewerkt Van Borght en Mallego hielden thuisploeg vrij lang in wedstrijd. Bij De Hoorn Van der Veken de meest gemerkte figuur en lag i een 9 op 14 shotprestatie met 4 op 4 vrijworpen i de basis van de zege. De f< tenlast heeft Stad Geraai bergen parten gespeeld in wedstrijd met Koszen. thuisploeg kon slechts oj spelers rekenen en dit meteen fataal. Tegen Nachtwacht liep Bel Isole Sack zeer goed van stapel maakte al direkt de kl< Van een 24-37 ruststand g het naar 34-54 na acht nuten in de tweede sp< helft. Bel kon dan ook wisselspelers spelgelegenh geven. DE UITSLAGEN Stad Geraardsbergen - Koszen Hugh's Pompierken 101 The Fox Bank B.L. 25 Nachtwacht Bel Isolever Tuf-Tuf De Hoorn DE STAND 1 Hugh's 2 Bel Isolever 3 De Hoorn 4 Koszen 5 Tuf-Tuf 6 Bank B.L. 7 Nachtwacht 8 St. Geraardsbergen 9 The Fox 10 Pompierken VIERDE NATIONALE LICHTERVELDE - V.K. AALST 3-0 Setstanden 15-12, 15-11, 15-13 Er hapert wat bij V.K. Aalst. Een club die steeds hoog aangeschreven stond, en nu ineens in de laagste regionen verzeilt. Dat is een teken van nood. Het moreel staat momen teel op een zeer laag pitje. Indien er niet snel wat verandert mag men bij Aalst het slechtste verwachten. Het begon nochtans niet Plecht. De tegenstrever was te kloppen. V.K. Aalst liet de eerste puntjes op het bord brengen. Zij slaagden erin om enkele puntjes uit te lopen. Toch wisten beide ploegen het klaar te spelen om er een soort aflossingskoers van te maken. Elk om beurten wat punten maken. Typerend was dat vanaf het ogenblik dat Lichtervelde voorsprong nam. het Aalsterse vuur geblust scheen. Zij schenen akkoord te zijn met de situatie. Lich tervelde won met 15-12 deze barslechte set. De tweede set was van iets betere kwaliteit dan de eer ste. Weer was het VJC Aalst dat ^jn neus het eerste aan het venster kwam steken. Maar Lichtervelde Het niet begaan. Zij bleven waakzaam, zonder er echter in te slagen langszij te komen. Nochtans was de Aalsterse aanval niet om van naar huis te schrij ven. Dit is wel te wijten aan de slechte recepties en aan he monotone spel pa troon. Wanneer het spol beter ver deeld wordt kan er o.i. heel wat verbeterd worden. Lichtervelde slaagde er uit eindelijk in om de ajuintjes bij ,te benen, en zelfs achter te laten. Om na enige Aal sterse strubbelingen de set nog te winnen met 15-11. De derde set werd aange vangen met bet besef van «wanneer het niet lukt is 'het gedaan.» De opstelling was veranderd. Freddy de Geyndt verhuisde naar de bank. Lau were werd passeur. En plots was er weer hoop in de ploeg. Het resultaat bleef niet uit. Aalst liep uit tot 0-6. Lichter velde strubbelde wat tegen en het ling van 2-9 naar 4-11. Wie nu dacht dat de zaak be klonken was, had het lelijk mis Lichtervelde begon aan een come-back, en hoe. Vrij vlot kwamen zij terug. Hier weer de ingesteldheid van de ploeg er voor een groot deel tussen. Vele spelers verliezen snel de moed. Niemand bezit de dapperheid om de spelers op te jutten. Dit is voorze ker een taak voor de trainer die moet zorgen dat zijn spe lers niet alleen technisch en fysisch in orde zijn, maar ook moreel klaar zijn om te win nen. Lichtervelde won dan nog verdiend de derde set met 15-13. En meteen ook de wed strijd die volgens ooggetui gen maar 3e provinciale waardig was. V.K. Aalst kan uit deze wed strijd de konklusie trekken dat or zeer dringend een en ander moet veranderen wil men in de nationale reeks blijven verder spelen. DERDE PROVINCIALE BelseleS. Zele 03 Setstanden 615, 1115 en 1517 Tegen Belsele kon S. Zele de nederlaag van vorige week gemakkelijk in de vergeethoek spelen. Belsele dat minder goed presteerde had geen schijn van kans. Een gemotiveerd S. Zele ging van bij de aanvang van de eerste set recht tot de aan val over. Belsele trachtte wel te replikeren. maar vond di rect de goede draai nog niet. Wat aan de Springbokken toe liet een komfortabele voor sprong op te bouwen. Zonder problemen werd de set gewon nen met 615. In de tweede set echter was Belsele meer bij de zaak. Dit keer begon S. Zele met zijn wisselspelers Deze konden aanvankelijk aan de aanval van Belsele niet het hoofd bieden, zodat Belsele kon uitlopen tot 82. Toen oordeelden de Zeienaars het welletjes. Zij begonnen aan een remonte die voor Belsele fataal bleek te zijn. Zij gingen van 82 recht naar 811 om dan over 1111 de set te winnen met 1115. De derde set werd gewonnen met 15 17. Vrasene-K. Aalst 31 Setstanden 3—15, 15—9, 15— 13 en 15—12 Aan Vrasene heeft K. Aalst be paald zijn meester gevonden. Een onbegrijpelijke wedstrijd van de Aalstenaars. Zij zullen het bepaald over een andere boeg moeten gooien. Nochtans liet het verloop van de eerste set niet vermoeden wat er hen later te wachten stond. Zon der moeite werd gewom met 315 De tweede set kreeg gezegd een gans ander loop. Graag wilde men met 03 winnen. Maar ha en spoed is zelden goed. ondervonden de ajuintjes den lijve. Opgejut verloren alle concentratie en Vrasi greep de geboden kans eigen armen. 159 In de derde set probeerde Aalst de zaak recht te zet maar Vrasene was waakza In een hardnekkige strijd Vrsene baas te blijven en winnen met 1513. De vie set moest dan maar beslisa wat het ging worden. AJ probeerde de aanval voluitp1 spelen, maar het vlotte meer Vrasene won vlot 1512. Volgens onze zegsrr is er voor deze nederlaag gi verontschuldiging. Lede-Wachtebeke 30 Veel last heeft Lede niet dervonden van zijn veel zw kere tegenstrever die tans in het begin een goede weerstand bood. Zij ren zelfs een beetje aan kaar gewaagd. Maar het b van Lede was moeilijk te men. Naarmate de wedsl vorderde verdween ook strijdlust van de tegenstrev Nijs, de grote bezieler van ploeg zorgde er voor dat jongens zich niet lieten m slepen met het spel Wachtebeke. Delanoy en Landtsheer zorgden voor perfecte afwerking voora Wanneer Lede met deze gesteldheid blijft verder do dan zit de kans om kampio te spelen er dik in. b DAMES TWEEDE PROV. A. St. Niklaas J. Zele 31 De topwedstrijd in de tweede provinciale dames is voor J. Zele een zware maar onver diende nederlaag geworden. De oorzaak hiervan is dat er slechts met zes speelsters kan aangetreden worden. In dergelijke gevallen is de uit slag van te voren gekend. Zuke feiten zijn gewoon on denkbaar bij een cub als Ju- venes. Wanneer men dan weet dat het de tweede maal is dat dit gebeurt, dan beseft men wel dat het hoog tijd wordt om er iets aan te doen. De wedstrijd zelf was span nend genoeg. De Zeelse da mes hadden veel winstkansen, coach Van Langenhove was echter aan handen en voeten gebonden door het beperkt aantal speelsters. Wel mogen we de aanwezige speelsters eens vermelden om hun inzet en spel ondanks hun numerie ke minderheid. Adec Baasrode-Zottegem II 3—0 Tegen Zottegem hebben de dames van Baasrode geen moeite gehad om de punten thuis te houden. De slechte seizoen voorbereiding is reeds lang in de vergeethoek ver zeilt. Zij prijken nu mee aan de leiding. Lede-Ronse 03 13—15, 11—15 en 2—15 Zoals gewoonlijk hebben de dames uit Lede verloren. Een zeer onbegrijpelijke ploeg met hoogten en laagten. Spijtig zijn die hoogten en laagten steeds tijdens de wedstrijd, nooit eens van wedstrijd ver wisseld. In het begin van wedstrijd is de Inzet formii bel. maar naarmate de w( strijd, vordert, vermindert ijver. We nemen een beeld uit de tweede set. Le staat voor met 111. Zij gen er in om de set te verl zen met 1115. Werkelijk begrijpelijk. Wanneer men d i nog weet dat de speelste met de grootste inzet en h grootste zelfvertrouwen nog een meisje is van 13 ja dan kunt ge U al voorstell wat het is.

De Voorpost | 1976 | | pagina 24