Folkloristische stoet in herfstzon m 1 'j NIEUWE VERANTWOORDELIJKE IN JEUGDHUIS LEEUWERIK ALOIS VAN DEN BOSSCHE IN DE PROVINCIERAAD 6 - 22-10-76 - De Voorpost Wat promotor Roger Vermoesen van de vernieuwde Statiestraatkennis te Moorsel precies bedoelde op zijn aanpiakbrief met «voor de eerste en de laatste maal te Moorsel» is wel vatbaar voor interpretaties. Bedoelde hij dat het bij één enkele poging zon bltyven dan sloeg hy de bal mis want, in acht nemende dat alle begin moeilijk is, was er by de Moorselse bevolking waar de stoet door het Centrum paradeerde een ietwat verraste maar sympathiek aandoende waardering voor deze enigszins gewaagde poging. GEWAAGD! Gewaagd alleszins, want waar b.v.b. andere feesten als het Pikfeest stoelen op een organi- satiekomitee dat. met vereende krachten er zijn beste kunnen aan wijdt, waar bvb de Faubourg-Jaarmarkt te Baar- degem of de Katakomben- feesten te Herdersem ge schraagd worden door een groep samenwerkende verenigingen, stond Roger Vermoesen, de sympathieke waard uit het aan het oud station gelegen «Gasthof St.-Hubertus» er praktisch al leen voor. Doel was de oude statiekermis te doen herleven en, om dit te bereiken, om er weer de aan dacht van de massa op te vestigen, was inderdaad meer nodig dan wat drukwerk. MUZIEK De stoet die langs de Nieuw- straat, het dorp, de Klooster straat, Beugem en de Dries straat zou trekken om terug aan het station de belanden werd muzikaal in kadans gehouden door de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia van Moorsel zelf en de Koninklijke Harmonie «Concordia et Docilitas» met drumband en majoretten uit Herdersem. Een derde maat schappij liet verstek gaan. Verder was er ook het Trom melkorps van de «Rode Valken» Moorsel-Baardegem. Bij het ontbinden van de stbet zouden de majoretten van Herdersem met hun twee na tionale kampioenen miniret Hilde Van den Steen en tamboer majoor Lieve Everaert op een paar fel gesynkopeerde muziek stukjes hun gratie, lenigheid en akrobatie tonen aan een en thousiast publiek, vertoning die we verleden week ook in de grote hall van de Oktoberfeesten meemaakten. LEIREKEN! Waar met het laatste Pikfeest Leireken voor de laatste maal uit Moorsel vertrok op zondag avond, was hij hier reeds weer, doch nu in een namaakversie van twee technici van de Baardegemse Eerdegemstraat. Met hun tweeën brachten ze, als werkloze Al - automechanika, hele avonden en weekends door aan de vervaardiging van deze werkelijk flink nagebootste lo- komotief waarmee ze, in de Faubourg-Jaarmarkt van Baardegem de eerste prijs van de folkloristische groepen wisten te behalen. De jongelui Ponnet en Chanet monteerden op een VW met benzinemotor het hele treinstel, met volledige installatie van gekompresseerde lucht dienend voor de gillende stoomfluit en anderzijds voor het lanceren van rookbommen. CAFE FALLUIN In dit café Falluin 'bij 'n Ajuin' werd nogmaals het thema van de fusie, dat nu weliswaar na de verkiezingen aan belangstelling schijnt te hebben ingeboet, behandeld. Hopen we maar dat deze gevoelige snaar, als het op werkelijke realisatie van allerlei mooie kiesbeloften aankomt, niet te veel geweld wordt aangedaan maar integraal lief- delijk betokkeld zal worden. VOETBALLERS Twee Moorselse voetbalploegen lieten zich in de stoet evenmin onbetuigd. Waar de «schroe- vers» er met hun 15 kadetten onder leiding van Jan Aelbrecht keurig uitgedost paradeerden niettegenstaande ze in de klas sering aan de staart bengelen was het de Supportersklub van S.K.-Kruis die met een talrijke groep er semming inbracht. Van SKzelf echter scheen enkel een vaandrig en één speler aanwezig. OOK DE LUCHTMACHT Met een Fokker, of was het een Lockheed, getrokken door een versierde traktor en begeleid door militairen in kamoeflage ornaat kwam ook de Belgische Luchtmacht aan bod. Deze machine werd ineengestoken door de K.P.S. (de Kapelle- straat). Dat het uiteindelijk een Fokker werd en geen Lockheed ligt alleen aan het feit dat ten tijde van de fabrikatie van dit tuigde Locheed-affaire nog niet van Wiezen en Denderbelle m Lebbeke bekend was geraakt. 'tOKTOBERVAT! Niet alleen de Baardegemse Faubourg-Jaarmarkt beïn vloedde, gunstig, deze stoet doch ook de stoeten uit het nabije Bierdorp Wieze. Met het Oktobervat «vol heerlijk ger stenat» zagen we een mooi uitgebalanceerde wagen waarbij de hop, üiteraards, reeds was verdroogd doch die anderzijds een quasi volledige reeks van grote bierpotten van de Brou werij van Wieze uit de verschil lendejaren meevoerde. WINDMOLEN De «Molenvrienden» brachten een wagen met windmolen onder de hoede van de «burgemeester van de Cuba», uit de Populieren straat. Een molentje dat wel eens deed denken aan de molen die te Herdersem langsheen de Grote Baan is te zien. WIE-LE-BELLE Jeugdklub 71 Volt van Wieze, die dit jaar reeds haar derde karnaval te Wieze organiseert en stilaan impakt op de massa krijgt, kwam met de meest humoristische wagen, ook in het teken van de anti-fusie op de Op de zijkant van de wagen zag men een rij koeien met, de populaire plaatselijke zegswijze: «allemaal op een root zoals de koeien van Belle naar lebbeek». Achteraan zag men een «vod- denkot», symbool van de piloot gemeente van die fusie, met de tekst «Fabriek Wie-Le-Belle», een zinspeling op de fusionering VERDERE VIERING abri Deze al bij al geslaagde folklcP^' ristische stoet waarvoor we di inrichter onze felicitaties niq willen onthouden en hem vragei willen verder te doen «op ho< van zege» was slechts de inzes tot de verdere kermisviering. Oj de parking naast het Gasthd was in de tent immers ee» Yamaha-Orgelshow dooj D Etienne Vermoesen en eei slagwerk en op zondag was el u Disco-Bar met de Vlaams] vedette John Horton. 8' Eens te meer werd er in d h< Falluintjes Breugheliaans gé t€ feest! v( L.H VI Vrijdag 15 oktober was weer een belangrijke dag voor het jeugdhuis Leeuwerik, want op die dag is een nieuwe permanent verantwoordelijke in dienst getre den. Het is de derde in de rij der PV's. Na Hilde De Vos en Marijse Kuypers is het nu Miek Verwilft uit Antwer pen. Zij is 22 en heeft drie jaar sociale school gevolgd in Antwerpen. Wij gingen even kennis maken met haar toen zij er amper anderhalve dag opzitten had. Zij praat dus niet zozeer over het jeudhuis, maar meer over zichzelf en haar nieuwe job. We laten Miek nu zelf aan het woord. JEUGDHUISWERKING WAAROM? Jeugdhuiswerking heeft me steeds zeer erg geïnteres seerd. Zelf ben ik reeds onge veer zes jaar lid van een jeugd huis. Ik vind de werking van een jeugdhuis zeer belangrijk. Er zijn daar wel meer dingen te doen dan -gewoon naar het jeugdhuis te gaan, er lid van te zijn, er pinten te apkken of wat mee te doen met aktiviteiten. Een jeugdhuis is daarentegen zeer belangrijk qua engage ment, het is niet louter een goedkope dancing of café, zoals heel wat mensen den ken. OPEN VOOR IEDEREEN Het is heel belangrijk in een jeugdhuis of om het even welke jeugdwerking waar men met jonge mensen staat, die allen uit een bepaalde achtergrond komen en die voor heel veel mensen verschillend is ge woonlijk, dat men daar als fi guur die moet stimuleren en coördineren alle verschillende ideeën die er bestaan stimu leert en vooral aanvaardt. Het zou verkeerd zijn van mezelf als ik zou zeggen: er is één be paalde groep die me aanstaat en die alleen ga ik nu eens vol gen en daar alleen ga ik mee praten. Want op dat ogenblik zijn er tientallen groepen, indi viduen en ideeën die ik achter laat en die ook heel belangrijk zijn voor de totale werking van het jeugdhuis. Dan zou ik iets in één bepaalde richting draaien en ik vind dat zoiets zeker niet mag gebeuren. EEN UITDAGING De situatie waar ik in terecht kom is inderdaad broos, maar het is een uitdaging. Een uitda ging niet alleen ten aanzien van mijn eigen persoon, maar ook en vooral ten aanzien van de volledige werking van het jeugdhuis. Het feit dat er ie mand nieuw binnenkomt er gens in een organisatie of zo is steeds een uitdaging. Ik ben iemand nieuw die voor een deel ergens een leiding moet nemen, die mede verantwoor delijk is, die al dan niet heel creatief is of die nieuwe ideeën binnenbrengt en vooral die de hele zaak nu moet helpen sti muleren. Hopelijk verloopt dit alles zonder veel problemen. MENTALITEITSVERSCHIL In feite de enige mentaliteit uit deze streek die ik ietwat ken is de Gentse mentaliteit omdat ik alles tezamen tien maanden stage gedaan heb in het jeugd huis van de Hoogstraat. Ik heb me daar zeer goed thuisge- voeld en kon me zeer goed aanpassen bij die mentaliteit. Ik ken nu uiteraard de mentali teit hier in Lede niet. Wel weet ik dat het een heel avontuur zal worden. Ik kom van een stads gemeenschap naar een bui tengemeente en daar kan wel een verschil in liggen EERSTE INDRUK POSITIEF In het begin toen ik hier toe kwam en de enkele dagen al vorens ik naar Lede kwam had ik wel een heel klein har^e, dat moet ik toegeven. Het is voor mij ten slotte terug iets heel nieuw. Wat zal het worden? Het is een kwestie dat ik me ergens moet integreren. Ik moet hier de werking gewoon worden. En ook wel belangrijk is wel het feit dat men zich af vraagt hoe de mensen hier te genover mij en mijn werking zullen staan. In ieder geval was de eerste indruk positief. Ik heb ook reeds meerdere malen kontakten gehad met het dage lijks bestuur en de samenwer king met deze mensen verloopt heel vlot. Ook heb ik reeds een jongerenkem meegemaakt en ook dit is me zeer erg bevallen. Verder wil ik er nog aan toe voegen dat ik het zeer interes sant vind dat hier in het jeugd huis zowat alle mogelijkheden om zich te engageren voor handen zijn. Men vindt hier sportclubs, hobbyclubs, men heeft hier cultureel-vormende activiteiten, gespreksavonden enz. Dit vind ik zeer belangrijk en dit is dan wel één van de redenen waarom ik gekozen heb hier te komen werken. DRIE AVONTUREN Ik zou willen besluiten met te zeggen dat ik door hier te ko men drie avonturen aanga: ten Miek Verwerft, de nieuwe permanente verantwoordeiyke vaijJ®' jeugdhuis «Leeuwerik» (ei) eerste de verplaatsing van Antwerpen naar Lede, dus van de stad naar de buiten, ten tweede begin ik nu voor het eerst te werken in een jeugd huis en ten derde is voor mij nu het gemakkelijke leventje, na melijk het studeren, gedaan en moet ik nu hard werken en mijn verantwoordelijkheeden ne- lijnieli men. Ten slotte wil ik nog mijnl hoop tegen over iedereen uit-pe drukken dat de samenwerking!!, positief moge verlopen. MijnBb enige verwachting is dat ik opP" een gezonde manier met dePu mensen hier kan samenwer-pb1 .ken. pa MON D.G.fn, jaa Na het schielijk overlijden van de socialistische, goed in de streek gekende voorman Jules Van Droogenbroeck, overleden in volle verkiezingskampagne bij de eerste BSP-fietseling, stelden zich voor de BSP wel enkele problemen. Van de grote populariteit van Jules Van Droogenbroeck was iedereen wel overtuigd. Ten andere, bij de plechtigheden ter gelegenheid van zijn afscheid en zijn verassing was "een massa mensen aanwezig, en niet alleen partijvrienden maar wel poli tiekers en anderen van alle gezindheden. Als lijstduwer werd hij voor de Gmeenteraadsverkiezingen ver vangen door Dr. E. Goossens, die dan ook verkozen werd. In de Provincieraad wordt hij opgevólgd door Alois Van den 1 Bossche, schepen van Herder sem in de CVP-BSP koalitie^ direkteur van het rijksinstituut voor technisch onderwijs te Dendermonde en eveneem direkteur van de rijksleergangen te Aalst. Alos Van den Bossche is bovendien beheerder van de V.V.V. «De Falluintjesstreek». L.H. ig

De Voorpost | 1976 | | pagina 6