ff Bericht uit de witte kamer GYMKLUB: PAREL VAN VERENIGINGSLEVEN ACHTSTE ALLERHEILIGENFESTIVAL «VREUGD IN DEUGD» DOET TRILLEN 8 - 22-10-76 - De Voorpost Reeds een zevental jaren bezit onze gemeente een vereni ging die werkelijk Iets te betekenen heeft bij de bevolking. Het was immers in 1969 dat deze sportieve vereniging van start ging. GESCHIEDENIS Wanneer we een reportage van een vereniging maken, moeten we zeker en vast eens temgblikken in het verleden. Voor de turnvereniging «Gym» werd dat een min of meer om vangrijke aangelegenheid, want in haar zevenajrig be staan maakte ze reeds een en ander mee. Zoals reeds eerder geschreven werd in april '69 de start gegeven van een waar devol initiatief. De verantwoor delijken hiervoor waren inder tijd de dames Verieysen, Ni cole De Rijck en Miniqye von Arx. Zoals je ziet een eksklu- sieve vrouwelijke aangelegen heid, wat niet te verwonderen is als men weet dat men in feite begon met een damesturnklub. Op 5 mei '69 werd de eerste les gegeven in de gemeentelijke jongensschool door de licenti aat in de lichamelijke opvoe ding, de heer Freddy Braem. Er waren de eerste keer reeds ze sentwintig dames aanwezig, wat een enorm sukses bete kende. Jaar na jaar ging het ledenaantal omhoog. Het enige probleem waarmee men te kampen had, was het vinden van een geschikt lokaal. De gemeentelijke jongensschool bezit immers geen turnzaal; iets wat na een tijdje onmisbaar bleek. Gelukkig was daar toen Freddy Braem die zijn prjvé- tumzaal ter beschikkingi steide. Enkele heren, waarschijnlijk ja loers geworden door het suk ses van de damesturnklub, namen toen het initiatief om eveneens een herenturnklub op te richten. Op 11 februari '72 was het zover. Onder voorzit terschap van Frits De Naeyer en met als sekretaris Pierre Peerlinck en schatbewaarder Julien Vanhoudenhove, was het nu ook voor de heren van de gemeente mogelijk om een vetbuikje (of... bierbuikje) weg te turnen. In vergelijking met de vrouwen zijn de heren echter minder gemakkelijk in bewe ging te krijgen. Naar het schijnt hebben ze minder tijd... of blij ven ze misschien liever thuis in de zetel? Daar het in feite niet logisch was er in één gemeente twee verschillende tumklubs, en dan nog wel een dames- en een herenklub, op na te houden, werd er besloten de twee klubs te laten fusioneren en een ge mengd bestuur te verkiezen. Bij de dames was de eerste voorzitster, mevrouw Veriey sen, ondertussen reeds ver vangen door mevrouw Josép- hine Verié. Toen nu ook deze haar ontslag aanbood, was het ogenblik van de fusie aange broken. Op 25 november 74 werd het volgende bestuur verkozen: Frits De Naeyer, voorzitter, Monique von Arx, ondervoorzitster; Pierre Peer linck, sekretaris; Julien Van houdenhove, schatbewaarder; Mia De Man, Daniel Neirinck, Marcel Vanmulders, Eddy Vermeire en Odile De Smet als bestuursleden. Ondertussen werd er slechts één wijziging doorgevoerd, nl. de hh. Peer linck en De Naeyer, alias se kretaris en voorzitter, wissel den van funktie. De kersverse «Gymklub» kende enorm suk ses en richtte nu ook een jeug dafdeling in: vorig jaar namen 68 kinderen aan de (speel) les sen deel! PROBLEMEN Toch kampt deze dynamische klub met enkele problemen die zonder steun van buitenuit heel moeilijk of helemaal niet op te lossen zijn. Allereerst is er het probleem van de zaal. Op het ogenblik maakt men gebruik van de privézaal van de tumle- raar, de heer Freddy Braem. Hiervoor is men deze persoon uiterst erkentelijk. Zonder de bereidwilligheid van deze per soon kon men, aldus sekretaris Frits De Naeyer, in de wei gaan turnen! (nvdr. Iets waar we in meerdere artikels reeds op gewezen hebben, is het totale gebrek aan een sportakkomo- datie op onze gemeente. Op dit gebied is het gemeentebestuur schromelijk tekort geschoten in haar taak. Ondanks de goede wil van enkelen verzeilde men meestal in overioze diskussies over de meest onzinnige za ken, zoals onlangs nog over het reinigen van een vijvertje!) Naast het komplete gemis aan sportakkomodatie zijn er zeker nog andere zaken waarover men niet wild entoesiast kan zijn. Op 27 juni ging de BRT- fietspadenaktie door. Onze gymklub werd door de BRT onder 29 gemeenten uitverko ren tot de organisatie hiervan, en dit op basis van de goede faam die de vereniging genoot wegens het inrichten van tal rijke aktiviteiten. Onze tumklub voor wie het moeilijk was de volledige kosten te dragen, vroeg een gemeentelijke tus senkomst aan. Deze werd in principe toegestaan. Toen het er echter op aankwam defini tieve beslissingen te nemen, trok het gemeentebestuur zich terug, en liet onze gymklub zelf volledig voor de kosten opd raaien! Ook de subsidies zijn niet om over naar huis te schrijven: na veel protest werd deze vereni ging 5.000 frank toegekend. Een vereniging die elke week tachtig tot honderd personen een gezonde ontspanning biedt, kan best wat meer ge bruiken. (In verband hiermee publiceren wij volgende week een volledige lijst van de ge meentelijke subsidies). Ondanks al deze problemen is men toch tevreden. Via het BLOSO die, dank zij het on verdroten werk van plaatselijk gangmaker Julien Vanhou denhove, enorm veel voor de gymklub doet en via inkomsten van tombola's, reklameboek- jes, enz.slaagt men er toch in jaarlijks de touwtjes aan elkaar te knopen. AKTIVITEITEN De Gymklub Nieuwerkerken gelukt er elk jaar weer in een gans gamma van aktiviteiten aan te bieden. Voor elk wat wils, is het devies, iets dat tel kens prachtig lukt. Elke dins dagavond om twintig uur is er tumles voor de dames, iedere vrijdag op hetzelfde uur is het de beurt aan de heren en tens lotte is de zondagvoormiddag voorbehouden aan de jeugd. Tevens richt men .ieder jaar weer een reeks zwemlessen in waarvoor men eksklusief het zwembad te Hillegem afhuurt. Dit jaarzijn erweer een veertig tal leden die wekelijks de ver plaatsing mee maken. Ook op ander gebied is men zeer aktief. Jaarlijks worden in samenwerking met de andere klubs van de gemeente de spel- en sportspelen ingericht. Het volleybaltomooi is echter een eksklusieve inrichting van de Gymklub. Het grote jaarlijkse sukses is toch het sportweekend dat tel kens met enorm veel bijval doorgaat. In 1974 vond het plaats in Houthalen en namen er zestig personen aan deel. In 1975 koos men Westende uit. Toen daagden er 75 deel nemers op. Dit jaar was het weer de beurt aan Houthalen met nu 81 deelnemers. Het programma van deze drie da gen is zeer gevarieerd: sport, spel, ontspanning en vermaak. Voor volgend jaar zal men waarschijnlijk naar een verblijf in de Ardennen uitkijken. Ook hier ontvkngt men weer gevoe lige steun van het BLOSO dat volledig de kosten van de ver zekering op zich neemt! Tenslotte is er nog het jaar lijkse kerstfeest dat elk jaar, volgens de echtgenote van de schatbewaarder, de klap op de vuurpijl is! Dat de «Gymklub Nieuwerker ken» de juiste formule (niet het vormen van atleten, maar het aanbieden van een gezonde en fijne ontspanning) te pakken heeft, wordt bewezen door het grote aantal Aalsterse dames dat wekelijks de verplaatsing naar de Schoolstraat maakt! Dirk DE PAUW opdist zit zowat alsvolgt in elkaar. Tony Wendice was jarenlang een alomgevierde ten niskampioen, voor wie het niet ontbrak aan meer dan gewone belangstelling vanwege het vrouwelijk schoon. Na zijn huwelijk met Sheila gaat het trekkersleven doorheen alle 's heren landen nog een tijdlang door. Dan komt evenwel het moment waarop de forme stil aan gaat wijken voor de jaren en Tony besluit naar een vaste baan uit te kijken. Dit besluit wordt nog verhaast door de bevinding van Tony dat zijn vrouw opnieuw sympathieën gaat op brengen voor een oude vriend, de broodschrijver Max Halliday. Tonny zoekt en vindt neit alleen een baan, hij gaat ook nog een minitieus plan uitknobbelen. Het ganse verhaal eindigt dan op een ingewikkeld spel van goede en slechte sleutels, iets wat op bepaalde momenten moeilijk om volgen wordt. Ligt het aan het stuk zelf of aan de akteurs? Feit is dat de gebeurtenissen op het laatste zeer snel opvolgen en volledige koncentratie eisen van het publiek. Gedurende het stuk werd dan ook nog gebruik gemaakt van zogenaamde tunes bij bepaalde voor het verhaal belangrijke scènes. Dit vonden wij persoonlijk overbodig en soms zelfs lachwekkend. Het publiek moet volgens ons zelf het belangrijke van het minder belangrijke onderscheiden. Men maakt geen toneel voor slapers. EEN NIEUWKOMER Na heel wat moeilijkheden met de verbouwingen aan de zaal en enkele daarmcegepaard gaande datumwijzigingen is het stuk uiteindelijk toch zoals gepland kunnen doorgaan. Volgens de regisseur hebben deze moei lijkheden er wel toe bijgedragen dat wat te weinig op de scène is kunnen geoefend worden, wat volgens hem wel te zien was de eerste avond van de opvoering. De regisseur is Herman Larcher. Inde rolbezetting kregen we een nieuweling naast een viertal gevestigde waarden. Marie-Rose Van der Sypt speelde de rol van Sheila Wendice, Jan De Cremer de rol van Max Halliday, een briljante Dirk De Vriendt zagen we in de rol van Tony Wendice en Emiel Bosman als Inspekteur Hubbard. De nieuweling in het gezelschap was Gilbert Van den Berghe die voor de gelegen- KULTUREEL CENTRUM-AFFLIGEM (van vrijdag 29 oktober tot en met maandag 1 november) Opnieuw wordt het Allerheiligenfestival van de plaatselijke afdeling van de Vlaamse Toeristen- en Automobilistenbond een kleurige waaier van feestelijkheden en aktiviteiten, die doorgaan in het kader van de nu wel traditionele maar steeds frisse Boeken- Platen- en Kunstbeurs. De Kunstbeurs staat in het teken van de restauratie van de legendarische Kluis- kapel, waarvoor tans de zelfklever «Red de Kluis» wordt verspreid. FEESTPROGRAMMA tot 20 u. Te 19 u. «Diafestijn» van d V.T.B. - Diaklub met prachtig montages van Benoit Verhat selt en André Van De Putti «St. Antoniusviering te Esse ne» - «De Duivenmelker» - «D Feestneus». Als de dames aan de gy mnastiek doen (el) Vrijdag 29 oktober 1976 Te 20 uur: Plechtige opening van het Festival en van de ten toonstellingen «Landschappen van nabij de Kluis» (penteke ningen van Roger De Boeck) en van «Natuurpracht» (droog bloemen en natuursierkunst van Frans De Block). De op brengst van deze tentoonstel ling is bestemd voor de restau ratie van de Kluiskapel. De muziekmaatschappij «D'aire- kens» (Koninklijke Harmonie van Asse) luistert de plechtig heid op en ook de «Kluisa- vond» die er op volgt. Leo De Rijck intervieuwt talrijke promi nenten als ballonvaarder Willy Schaut, Aeroklubvoorzitter Yvo Boulpaep, erfwachter B. Van Den Broeck, sportfiguren als Albien Van Holsbeeck, Fe lix Colinet, Kamiel Van Vae- renbergh en zandschilder Ro ger De Boeck. zaterdag 30 oktober Tentoonstellingen open van 14 tot 20 u. Vanaf 14.30 u. tot 16.30 u.: Sint-Maarten te Affligem! in gezelschap van Zwarte Piet en Pipo de klown deelt hij aan alle kinderen snoep uit... (gratis toegang) Te 19 u.: «Jaar kroniek in be eld» (montages van Alfons Martin, Theo van Praet) Te 20.30 u.: «Gezelschapsa vond met het muziekensemble Pol Van Gucht» Een jolig feest in het teken van «Tien jaar Affligem» met o.a. een volkszangfestival van streekliedjes met medewer king van Leentje De Vlee- schouwer, Rik Verhavert, Vic tor van Humbeeck, Oscar Kin dermans, René Speek enz. en met tussendoor kwinkslagen van humorist Alfonso de Fos- solo! Verkiezing van Sire Avilo en Vorstin Avila... een avond uit de duizend! Zondag 31 oktober Tentoonstellingen open van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Vanaf 9 u. (abdijhoeve): 1ste officiële Affligemse Oude Markt vlooienmarkt). Vanaf 16 u.: Reisreportages aan de lopende band! eMaandag 1 november Tentoonstellingen open van 14 heid de rol van de huurmoor denaar Captain Lesgate toebe deeld kreeg, hij heeft zich zonder twijfel heel goed uit de slag getrokken. Er valt hier en daar nog wel wat te schaven, maar, zoals de regisseur zegt, is het onbegonnen werk aan een nieuweling amateur onmiddel lijk alles te willen leren. De nieuwe speler zou er dan geen plezier meer aan beleven en dit is toch wel de hoofdzaak voor de amateur toneelspeler. Een kleine opmerking zouden we wel nog willen maken in verband met het dekor, dat volgens ons wel wat overladen en onover zichtelijk was. Maar ja, in het amateurtoneel moet men wel rekening houden met het finan cieel aspekt en dit begrijpen wij dan ook heel goed. MONDDEGENDT Zaterdag en zondag is de plaatselijke toneelvereniging «Vreugd in HETTHRILLEN Deugd» haar nieuw seizoen gestart met de opvoering van de triller «U Het stuk speelt zich af in de flat spreekt met uw moordenaar» van Frederick Knott. Een stuk dat in van Sheila en Tony Wendice. het verleden reeds verfilmd werd onder de oorspronkelijke titel «Dial Het verhaal dat de schrijvers ons Mfor murder». Vreugd in Deugd mocht volle zalen belangstellenden vergasten op een thriller, (ei) Zeventien oktober, geen dag zoals een andere voor mij, evenmin als de negentiende. Natuurlijk, het is allemaal al lang geleden en ik weet ook wel dat, patati en paiata, maar ondertussen zit ik er nog altijd mee. In ieder geval, veel geluk ermee. Doe zo voort zou ik zeggen, al hindert dat blijkbaar niet. (Wat voor onbegrijpelijke nonsens dit laatste is weet ik ook ve niet. Dat overkomt me wel vaker, ik zeg of schrijf soms dingen waarvan ik op het moment zelf de betekenis wel inzie, maar die twee tellen later alweer volslagen nonsens zijn. Des te beter.) Tot zover deze boodschap voor een verre prinses, terug naar de realiteit nu. Heeft U ooit al eens ananasmelk geproefd? Heerlijk drankje is dat, en erg gemakkelijk om zelf te maken. Ingrediënten: één verse ananas en één liter volle melk. Hoe gaat U te werk? Niks zo simpel als dat: U snijdt de ananas middendoor en legt ze in de koelkast. U opent de fles melk en plaatst ze eveneens in de koelkast, niet te ver van de ananas. U laat beide ingrediënten gedurende een paar dagen rusten, vooral niets aanraken! Na drie dagen is Uw ananasmelk klaar. Natuurlijk moet U over een flinke dosis fantasie beschikken, maar het is een kniesoor die daar op let. Op dezelfde eenvou dige manier kunt U ook ananasjoughurt maken na tuurlijk, de mogelijkheden zijn onbegrensd, en voor al: betrouwbaar. Gezond is het goedje ook al, tenzij U perse kleur- en/of smaakstoffen wenst toe te voegen. Emulgatoren E 221 en E 357 zijn echter beslist af te raden. Zit ik U mooi al mijn geheime recepten te verklappen zeg en zelf drink ik koffie, kwestie van de geest alert te houden. Misschien wil U enige kommentaar op de voorbije gemeenteraadsverkiezingen. Die kan U dadelijk heb ben ik vind het niet serieus. Wat zijn we die zonnige zondagmorgen eigenlijk gaan doen? Wat nu gebeurd is wisten we vooraf ook al wel, niks verrassends, niks geen spanning. Toch één serieuse bedenking: ik maak me ernstig zorgen over de Aalsterse jeugd. Ik veronderstel immers dat die even grijs gestemd heeft als de ouderen, een volslagen gebrek aan fantasie en vooruitzicht. Ik laat het hete hangijzer van de verkiezingen maar vlug vallen, ik ga me hier niet bloot geven, zeker niet in dit onafhankelijke weekblad. De handige lezer kient het immers gemakkelijk zelf uit. Ter afwisseling een mooie boutade van cineast Ro bert Altman: ik drink niet terwijl ik werk, maar ik werk veel terwijl ik drink. Daarmee heb ik niets gezegd natuurlijk - citeren is erg handig als het om delikate onderwerpen gaat. Voor de rest gaat alles prima, dank U, alleen een beetje suf en nog steeds geen tijd gehad om mijn keuken te fatsoeneren. Wel ik heb een putje in de tabulatortoets van mijn typmasjien ontdekt, alsook een lichte loonsverhoging die niet te wijten is aan de indexaanpassing. Vadertje staat loopt echter met een flink deel weg, dus ik merker niet zoveel van. Nog een tasje koffie, dat verwarmt een beetje. Vooral voor mijn voeten is dat goed want die hebben het hard te verduren: de ganse dag in enorme plassen ijskoud water staan trappelen is niet bijster gezellig. Dan is er nog een laatste bijzonder interessant berichtje: zopas kwam het derde rapport van de klub van Rome van de pers. Even wat uitleg misshien: de klub van Rome is geen kaartersklub, geen vereniging van zondags-wielertoeristen, neen, het is een dood ernstige kliek die de wereldproblemen in verband met voeding, bevolking enz. onderzoekt en daar af en toe pessimistische rapporten over publiceert. Het wordt hoog tijd dat die mensen wat meer en serieus worden genomen door de groten der aarde, en vooraldat hun raadgevingen worden ingevolgd, zoniet ziet de toekomst er somber uit. Lezen dus, dat rapport! En indien U dat overleeft zien we elkaar volgende week terug. Guy

De Voorpost | 1976 | | pagina 8