Ongeslagen in derby Ondanks handicap HEKSENJACHT Antivoetbal Boeman Verschelde TOEN KWAM VAN CAUTEREN 1steProvinciale SPARTA BUGGENHOUT - S.K. LEBBEKE 0-2 K.A.V.D. -HAACHT 2deProvinciale Kieldrecht-F.C. Baasrode 0- Lebbeke naar Sp. Lokeren - CF. Barcelona Aktueel De Buggenhoutse jacht op de eerste derbyzege tegen S.K. Lebbeke is andermaal faliekant uitgevallen. De Spartanen gaven in het wedstrijdbegin nochtans de beste indruk, maar zouden halfweg de eerste speelhelft derwijze afzwakken, dat het voor het Lebbeeks middenveld niet moeilijk bleek de wedstrijd naar hun hand te zetten. Trainer Mertens stuwde zijn team telkens snel op het Buggenhouts doel af, om ze dan onmiddellijk met een ritmeverandering een gren del op te zetten waarin Bug- genhout verstrikt geraakte. Het was opvallend hoe jon gens als Urbain Van den Berghe zich hieraan lieten vangen, en door een tekort gehouden spel volledig de kaart van gebuur en tegen stander SK Lebbeke gingen spelen. De preciesheid ont brak trouwens ook in de Buggenhoutse rangen met het gevolg dat De Weirdt noch Aerts zuiver konden worden aangespeeld. De Weirdt bleek trouwens ook niet in zijn dagje, terwijl Aerts van links naar rechts op het terrein verhuisde maar er uiteindelijk ook niets kon aan doen. In het Lebbeekse kamp was het nu precies ook niet zo om te juichen al was de inzet ons inziens veel groter dan bij Sparta. De Lebbeekse wils- Keeper Verhaevert (Lebbeke) gooit zich op de bal voor één enkele Buggenhoutaanvaller gevaarlijk wordt. (VCH) De Weirdt (Buggenhout) kopt naar doel, doch i schalken. i Lebbeekse defensie liet zich niet ver- (VCH) kracht en vooral de inzet in het middenveld hebben uit eindelijk het resultaat be paald. De snellere uitvoering in een vrij soepele 4-4-2 op stelling werd Buggenhout uit eindelijk fataal. Het eerste doelpunt van Pissens en de treffer van Delsin waren het resultaat van dergelijke ak- ties, waarbij de Sparta de fensie volledig van de kook werd gebracht. Trainer Van Goethem heeft er wel iets pogen aan te doen en ver ving de ons inziens volledig uit konditie zijnde Van de Wiele en de vroegtijdig uit gespeelde Van der Vreken door de jongeren Sanders en Roels. Deze verse krachten konden het tij evenmin doen keren. Eens de 0-1 stand op het bord ging SK Lebbeke trouwens rustiger voetballen en kreeg men ook meer ope ningen. De voorwaartsen bleven falen, zodat het groot ste gevaar uit de tweede lijn moest komen en juist hier tegen vond Buggenhout geen voldoende afweermiddel. De Wageneir, Vermeir en Meert kregen nog reuzekansen voor de voet maar faalden of wer den gestuit door een zeer sterk spelende doelman Pre- venier, die zijn ploeg van zware verliescijfers behoed de. Voor SK Lebbeke komt deze derbyzege juist op tijd met drie verplaatsingen in het vooruitzicht. Voor Spar ta Buggenhout dat ons in ziens veel te traag akteerde en vooral in de eerste speel helft troef Aerts niet genoeg zaam heeft uitgespeeld wordt het wel een moeilijke perio de. De midvelders laten heel wat steken vallen en bren gen niet de noodzakelijke stuwkracht in de ploeg, wat de aanvalskracht tot nul her leidt, temeer daar jongens als Van de Wiele en De Weirdt ver beneden hun mo gelijkheden akteren. Trainer Van Goethem wacht nog heel wat werk, maar hopelijk kan Pierre Coninckx, her steld van zijn neusbreuk, opnieuw meer stuwkracht geven aan het middenveld. Tegen SK Lebbeke is immers gebleken dat men op geen inspanning mag zien en Co ninckx is ons inziens juist een type speler waarvan men zulks mag verwachten. Een goed punt voor beide ploegen. De scheidsrechter moest geen enkele maal een bezwarende vinger heffen, Iaat staan van een kaart trekken. V.C. Van Damme (KAVD - rechts) wordt door een verdediger de pas afgesneden. De Scheldezonen hebben op verplaatsing bij Kieldrecht alle verwachtingen ingelost. Het zag er nochtans niet zo goed uit, gezien men voor de verplaatsing naar de leiders liefst in de vervanging van vier basisspelers moest voorzien. Belis, De Breuker, Cooreman en Verheyen bleven immers onbeschik baar. Baasrode ging niet panike- ren en na een voorzichtige aanhef bleek het tenvolle op gewassen tegen de grens- ploeg, die weinig of geen kans kreeg tot doelman De Vroe door te dringen. Gaf deze laatste opnieuw een flinke partij weg dan kan hetzelfde worden gezegd van de invallers Falat en Hen- drickx, die niet alleen flink akteerden maar ook rust brachten in de Baasroodse defensie. Vooraan verliep het iets minder vlot en miste men zichtbaar de figuur van Cooreman. De omstandighe den in rekening genomen had men in het Baasroodse kamp alle reden om tevreden te zijn. Dit werd trouwens ver tolkt door trainer Cooreman zelf die beklemtoonde dat de sfeer bij F.C. Baasrode nooit zo goed is geweest als nu - en dat het feit dat nog niet werd verloren, Baasrode in een zeer goede positie heeft gebracht in verband met de titelstrijd die nu wel stilaan zal gaan loskomen. Een goede uitgangspositie is zeker de drie opeenvolgende thuiswedstrijden die F.C. Baasrode af te werken krijgt. Evergem, Ganda-Sparta en Temse zijn in volgorde de gasten die op F.C. Baasrode zullen ontvangen worden. Uit deze ontmoetingen hoe men te Baasrode het mai mum te kunnen halen. Hie voor rekent men t rode eveneens op de suppo ters, die nu in massa word) verwacht om de flink dra) ende ploeg met aanmoedigl gen nog beter te komen s muieren. V.C. Hamme - Aalter 0-3 Albert Verschelde, een beetje ouder en wat ronder, de kin gladgeschoren en ekonomischer voetballend, blijft een boeman. Op provinciaal vlak althans, want de glanspcriode van de Oostendenaar is voorbij de snelheid van Eerste of Tweede Nationale kan deze gewezen ster niet meer aan. Zijn torin- stinkt, zijn routine en zijn écht talent tillen hem echter nog boven de gewone speler. Dat heeft VVV Hamme zondagnamid dag aan den lijve ondervonden. Beweren dat de Aal terse goaltjes er na klassieke aan vallen kwamen, zou de waar heid geweld aandoen twee maal flaterde de Hamse de fensie en telkens strafte de uitgekookte bezoekende spe ler-trainer die slippertjes af. Het zag er nochtans naar uit dat Aalter het op één puntje gemunt had roodwit speel de zo voorzichtig op balbezit en zo defensief ingesteld, dat zelfs een leek de bedoelingen raden kon. Na die twee voltreffers van de „ouwe" bezondigde Aalter zich evenmin aan hoeravoet- bal. Integendeel de roodjes werden door hun „brein" tot realistisch voetbal aange maand. Aalter wilde ten al len prijze de voorsprong vei lig stellen. Dat bleek trou wens geen onmogelijke op dracht na de citroentjes poogde Hamme het roer om te gooien. Schulddinck en D'Haeseleer werden inge haald, maar daardoor werd de ploeg plots niet produk- tiever de aanvallen werden door een stug op de man ge plakte defensie oordeelkundig (en soms met een tikkeltje meeval) opgevangen. Om de rotnamiddag af te ron den, moest Hamme ten slotte nog een derde goaltje inkas- seren na een eerder ver warde scrimmage voor doel. Vigor Wuitens blijft dus „in de bagage" zitten. Erg veel moet er niet gebeuren om die weinig benijdenswaardige rode lantaarn in andermans handen te stoppen. Een paar overwinningen, als die niet te lang meer op zich laten wachten, kunnen de situatie ondersteboven gooien. De al lereerste opdracht luidt op Boelare, een ploeg die nog geen enkel keertje verloor, één punt meepikken. Een on mogelijke opdracht We ge loven het niet. Supportersklub RAYMOND MOMMENS, gehuisvest in het Zwamberhof en de Scotch-Inn te Lebbeke reist ter gelegenheid van de L'efa-w edstrijd op 1 november a-s. SPORTING LOKEREN - C.F. BARCELONA per speciale autocar van Lebbeke naar het Sporting- stadion. Prijs voor de leden 20 F Prijs voor niet-Ieden 40 F Vertrek om 18 uur. Inschrijven tot^ woensdagavond 3 november. Voornoemde supportersklub organizeert tevens een T-dansant op zaterdag 30 oktober '70 in de zaal Zwamberhof, O.-L.-Vrouw straat te Lchl>cke. Aanvang S.K. Aalst - F.C. Denderleeuw 1-0 De vooruitzichten dat S.K. Aalst F.C. Denderleeuw tot een degelijke wedstrijd en meteen tot een genietbaar kijkstuk zou uitgroeien werd niet bewaardheid. Integendeel, het treffen *"vas niet rijk aan inhoud, de goede kombinatics kon men op de vingers van een hand tellen, en de prangende momenten waren uiteraard schaars. Daarbij zat er aan weerszijden geen verrassing in de akties. De beide ploegen borduurden immers steeds op hetzelfde stramien. De verdedigingen beleefden dan ook een vrij rustige namiddag. Na een paar nederlagen en het ge lijkspel bij Olsa die welis waar een zege waard was, is Aalst er dan toch in ge slaagd de fel begeerde over winning te verwerven met een doelpunt dat uit de 2de lijn kwam. Het was na een van de weinige goede aan- valsbegingen langs Maturo die op rechts Picqueur be reikte dat de naar voren ge schoven Arnold Van Cau- teren met een goed gerichte kopbal de voorzet van laatst genoemde voorbij Van Bo ven deponeerde. Blauw-zwart dat zeker niet vlotter voet balde dan S.K. kwam slechts eenmaal gevaarlijk voor een aandachtige Van der Steen. Het stond van bij de eerste speelhelft reeds paalvast dat wie er zou in slagen te sco ren de wedstrijd zou winnen. Bij S.K. Aalst stonden de beste spelers in de verdedi ging. Hendrickx en Van den Eynde speelden voortreffe lijk terwijl in het middenveld Van Cauteren meest opviel. Vooraan was het eerder po ver gesteld.-De nog piepjon ge Verbestel deed wel zijn uiterste best doch kon ook niets forceren. Daarbij werd hij een paar keer hardhandig aangepakt. Nu zondag speelt S.K. opnieuw op eigen veld. Dan gaat immers de eerste terugwedstrijd met Standaard Denderleeuw als tegenstan der. Oranje-groen zal dan toch uit een ander vaatje moeten tappen om een posi tief rezultaat te verwerven. Het zou evenwel uit de drie opeenvolgende thuiswedstrij den het maximum moeten puren, om aldus „een appel tje voor de dorst" te verga ren. Al met al is S.K. zijn supporters en die waren vrij talrijk een flinke revanche schuldig. En hopelijk gebeurt dit tegen Standaard. J.V.H. Barbertje moet hangen, want hij heeft het totaal verkorven. De man in het zwart die op de voetbal terreinen (onopgemerkt en bescheiden) de reglementen moet laten respekteren, de kemphanen in toom houden en de vlegels bestraffen, is de jongste weken het middelpunt van verregaande kritiek. En van geweld. Hij moet beschermd worden tegen heetgelopen sup porters die hem wat graag zouden aanpakken als hij de kleedkamer of het stadion verlaat. Zoals nog maar eens te Beringen waar de Limburgse fans voor de tweede keer dit seizoen hoogst ontevreden waren over de spelleider en hun woede krijgshaftig wilden koelen. Niet alleen de klubaanhangers zijn gebelgd. Bepaalde trainers en dirigenten steken hun afkeuring voor de arbitrage van sommige refs niet onder stoelen of banken. Ze moeten niet eens de match verloren hebben om contra-argumenten te formuleren het tonen van een gele of rod kuart aan één van hun discipelen, volstaat om de "rotvent" te "kraken". Als we de sportpagina 's van de kranten doornemen, dan zou men bijna gaan konkluderen dat zelfs referees met een jarenlange routine en die buiten de landsgrenzen onkreukbaar worden genoemd, liefst hun fluitje op de mestvaalt gooien. Over de spelers, de akteurs die eon "show" helpen bederven, valt nooit een kwaad woord zelfs als die een tegenstander de benen onder het lichaam weg maaien of op een fikse dreun trakteren, zijn er voor de hand liggcnd« excuses. Een onbevooroordeeld toeschouwer krijgt de indruk clat niet moet gebeden voor betere scheidsrechters de mentaliteit van de voetballer moet veranderen. Winnen, een drawn uit d© vuurpoel slepen, is vandaag immers een must; een (grote) klub is een bedrijf, een fabriek die si>ektakel verkoopt. De duizenden die aan de ticketwinketten in het rijtje staan, de kon- sumenten. Zij moeten naar een team komen kijken dat rendeert, punten vergaart, attraktief is. De trainer zelf is een man die zijn bekwaamheid moet bewijzen aan zijn bazen. Hij MOET dus resultaten kunnen voorleggen. Anders gaat h'J. misschien zelfs voor zijn kontrakt is afgelopen, onverbiddelijk de laan uit. Uit een en ander resulteert een sneeuwbaleffekt. Intussen spelen verscheidene journalisten het spelletje mee het is kommercieel veel interessanter duizenden supporters van een klub naar de mond te praten dan één man, de op de korrel genomen scheidsrechter en diens prestatie, objektief te benaderen. Maar het is oneerlijk. Het schijnt dat Belgische toparbiters de situatie onlangs hebben uitgepraat en niet van plan zijn nog langer met zicb te laten sollen. Als ze er op een goeie dag het bijltje bij neerleggen, is het amen en gedaan met scheidsrechterskabines te char geren, modder en stenen naar de refs te gooien. En ook met h*t spektakel. Misschien kan dan een beroep worden gedaan op diegenen die vandaag met rode kaarten naar sommige refs wuiven of keihard blok- letteren "Stuur die scheidsrechter weg". Die experts zullen misschien l>ereid zijn om de toch zo simpele taak van de "stakers" voor een poosje over te nemen. MARC MARCEL Aanvallen deed VW Hamme tegen Aalter wel, doch scoren niet (Hamme - Aalter 0-3) (VCH) St. Wetteren-Robur 3-1 Weinig commentaar in de Moerzeekse voetbal kringen na i wedstrijd op Standaard Wetteren, waar Robur weinig opval lend voetbal heeft vertoond, zich liet meespelen door he anti-voetbal van de lokalen met een, verdiende nederlaai voor gevolg. Aan de rust al stond Robur met 2-0 in het krijt In die periode liep Willy Van Hoey een spierscheuring op ei diende door trainer Julien Peelman te worden vervangen. Na de kampwisseling ging Robur enigszins krachtiger aan vallen. Het kreeg enkele kansen, maar moest alvast wachtel tot de tachtigste minuut wanneer Jef Roels kon milderei x Twee minuten later zou een balverlies van Vermeit. op he middenveld de deur voorgoed sluiten. „Een slechte wedstrijd" was de commentaar van klubleidei Hugo Hoffenboom. „Tegen-ploegen die anti-voetbal bron gel kan Robur moeilijk zijn eigen spel ontwikkelen. Dit was ool| te Wetteren het geval. We krijgen nu drie opéénvolgende thuiswedstrijden, moeten heel wat punten worden gewonnen, wjl men d( tweede ronde in gaan zonder veel problemen" aldus de Hoffenboom. Nu zondag tegen Zomergem heeft Robur de kans te bewijzen dat he beter kan, dan hetgeen het liet zien te Wetteren. D.M.E.'

De Voorpost | 1976 | | pagina 16