Eerste zege OVERDREVEN Goaltj'eskermis Als een pijl naar omhoog irvii JUISTE UITSLAG Klirige-/S.K. Grembergen 0-1 DRIE DOELPUNTEN VAN LACLUYSE 'tJK> KORT SPORT Op het nippertje Gelijkspel verdiend i J ■mi .rilUi .Uitslagen jeugdvoetbal 4de Provinciale erjoden - Borsbeke 2-2 Den heeft op eigen veld de halve inzet aan een slag- iige tegenstander moeten afstaan, en dit heeft alls gevolg t höt uiit die kopgroep is gebannen. Dut verlies heeft alles mekaar toch nog geen grote 'gevolgen vermits leider ÉTmndk en Terjoden slechts door twee punten worden ge leiden. Na acht speeldagen as dit een gering verschil zodat n geredelijk mag aannemen dat we in deze reeks naar onthutsende kompetitie zouden kunnen schrijden. Er l inderdaad over een nivellering worden gesproken In treffen Terjoden - Borsbeke zag het er naar uit dat thuisploeg haar slag zou 'thuis halen. Fons Loekefeer en i maats verwierven tweemaal voorsprong. In de 20e min. 'Ie Raes een voldragen aanval zegevierend af. En dit aende meteen ook de ruststand. Kwam Borsbeke langs i Heghe terug dan had het dteze 'gelijkmaker reeds in de ie speelhelfit kunnen wettigen. Toen kreeg Terjoden toch armslag en Bruylandt zorgde voor nieuwe voorsprong [|-1)'. En deze stand varn zaiken kon men al evenmin betwis- omdat die onanjien toch de meest aanvallende partij en. Toen men aan een Resocub-zege dacht, bracht De fh'er de gasten op gelijke hoogte. In de nog resterende minuten kon Terjoden niet meer terugslaan. J.V.H. 2-3 7-0 1-2 2-2 PDROV. JUN. Deinze - Zele E. Aalst - Lede KAVD - Oudenaarde PROV. SCHOL. Deinze - Zede E. Aalst - Lede 2-1 KAVD - Oudenaarde 2-0 GEW. JUN. G Nieuwk. - Mere 5-2 SK Aalst - Denderh. 1-0 Eremb. - W. Moorsel 1-2 Welle - Doggen 5-0 St. Dendert. - E. Aalst 0-0 Bddxvelde-FC. Denderl. 4-0 GEW. JUN. H Hamme - Overmere 4-0 St. Wet teren - Lebbe ke 3-2 Hofstade - Sp. Appels 7-1 Herdersem - Berlare 6-1 Wieze - SK Gremb. 1-6 GEW. SCHOL. I SK Aalst - Denderh. Eremb. - Heldergem N ieuwerkerken - St. Denderleeuw 3-2 Terjoden - Welle 0-5 FC Dendert. - E. Aalst 2-0 GEW. SCHOL. J Bambrugge - Mere Hillegem - Erpe GEW. SCHOL. K Gijzegem - Serskamp Herdersem - Wieze RC Wetteren - W. Moorsel 3-0 Oudegem Wichelen 0-2 Schoonaarde - TK Meldert 2-4 Schelleb. - E. Meldert 0-0 GEW. SCHOL. L e - Heikant 3-0 Sp. Appels - Berlare 2-2 Buggen h. Overmere 6-0 E. St.-Gillis - Opstal 2-1 Lebbeke - KAVD 6-0 Robur - Lokerse 9-1 GEW. SCHOL. N Kieldrecht - Hamme A 0-2 Hamme B - Verrebroek 1-5 KNAPEN A RC Wetteren - Serskamp 3-1 E. Aalst - AA Gent 2-0 SC Lokeren - Erpe 1-1 2-3 0-5 4-1 3-0 0-6 0-3 2-0 0-3 2-7 2-12 3-2 4-3 1-1 1-1 1-1 2-3 Schellebelle - St. Wetteren 0-8 KNAPEN C Wichelen - Vrasene Lebbeke B - Klinge Robur - Lebbeke A PROV. KNAPEN E. Aalst - KAVD Lede - Beveren Oudenaarde - Zele KNAPEN J Denderh. - Ter joden KNAPEN K Mere - Bavegem KNAPEN L Doggen - Edixvelde Ede - Hofstade Eremb. B - SK Aalst 0-14 E. Meldert-S. Moorsel 1-1 TK Meklent - Eremb. 4-1 W. Moorsel - Nieuwerk 7-0 KNAPEN M Zele - Lokerse 3-0 Gijzegem - Beervelde 1-0 Overmere - Kalken 1-1 Heikant - Smetlede 0-5 Berlare - Herdersem 3-1 KNAPEN N Schoonaarde - Wieze 1-2 Buggenhouit - Baasrode 2-3 SK Gremb. - Sp Appels 2-0 E. St.-Gallis Oudegem 1-1 KAVD - Hamme 1-3 PROV. MINIEMEN E. Aalst - KAVD 5-2 Lede - Beveren 2-5 Oudenaarde - Zele 1-4 MIN. I SK Aalst - Haaltent 0-0 St. Denderl. - E. Aalst 4-0 Erpe - FC Dendert. 0-7 Meerbeke - TK Meldert 2-1 MIN. J. St. Wetteren A - E. Meldert 7-0 Hofstade - E. St.-Gillis 4-1 Wieze - Lebbeke 3-0 Oudegem Lede 3-1 MIN. K Lebbeke - Baasrode 6-0 Waasmunster - Buggenhout 2-0 Hamme - Lake ren B 7-1 Zele - Sombeke 0-2 Lokeren A - SK Grembergen 0-6 Vermere - Gentbrugge 2-0 ermere heeft de jongste jaren door allerlei omstandigheden 1 wat van zijn reputatie ingeboet doch keert terug, idag heeft leider Gentbrugge aan den lijve ondervonden fel de leerlingen van het trainersduo Van Der Stricht - lerman er zijn op vooruit gegaan. De inbreng van nieuwe lichten als E. Brackc (Wichelen), Van Hoorde (Lokeren), Wke (Laarne), De Plus (Lokeren) en een algehele inzet de ganse ploeg hebben de Boerenkrijgjongens naar een listige positie getild. Voorzitter Ivo Meganck en zijn be ursmensen hadden na afloop van de konfrontatie de glim- Entoesiasme en opluchting in de Grembergse voetbalkringen voor de eerste zege van het seizoen. Tegen alle verwachtin gen maar ze is er gekomen, en verdiend. Klubleider Herman Burghgraeve, verleden week nogal pessi mistisch in zijn bewoordingen, was zondagavond een opgeto gen man. „Eindelijk" zuchtte de Grem bergse klubdirigent. „De éerste overwinning die nie mand bij voorbaat had voor speld. Alle lof voor de inzet en wilskracht van onze spe lers. Oververdiend is de zege alvast, rekening houdend met het feit, dat in de eerste helft Van Den Abbeele foutief te gen de vlakte werd gelopen in de strafschopzone. De spellei der floot onverbiddellijk, maar op verzoek van een lo kale speler ging deze eerst zijn lijnrechter consulteren. Wat niemand had verwacht, tegen alle logica in, kwam de scheidsrechter op zijn beslis sing terug en in de plaats van strafschop kregen we al leen een onrechtstreekse vrij schop. Eigenlijk onbegrijpelijk vermits de scheidsrechter er mert zijn neus bijstond. In de tweede helft diende de lokale doelman op al zijn kunde beroep te doen om een krachtschot van Tony Van Mele onschadelijk te maken. Tien minuten voor het einde bediende De Donder, Willy Buydts die met een kopstoot het enige en beslissende doel punt van de partij scoorde. We moeten met deze over winning nu nog wel niet te hoog van de toren blazen, maar hopelijk vinden onze spelers hiermee hun zelfver trouwen terug," aldus de h. Burghgraeve. Uit de twee volgende wed strijden, telkens op verplaat sing, respectievelijk naar Ba zel en Sinaai zou S.K. nu een paar winstpunten moeten kunnen puren, wil het zijn plaats in de klassering enigs zins verbeteren. D.M.E. Haasdonk-Sp. Appels 3-0 Edixvelde - Meerbeke 5-2 Heeft Edixvelde plots zijn vuurkracht teruggevonden. Een vraag die echter slechts binnen een paar weken kan beantwoord worden. Feit is wel dat Edixvelde dat tot dus ver uit zeven wedstrijden slechts vijf doelpunten en er nu evenveel in een tijd scoorde. Het was vooral La- cluyse die voor de rust een produktieve bevlieging had en na de kampwisseling werd hij aan het kanon afgelost door Strobbe, die insgelijks zijn duit in het zakje depo neerde. Edixvelde heeft daar bij in dit treffen aangetoond dat het meer waard is dan zijn huidige klassering laat vermoeden. Alleen kwam het er op aan te scoren iets wat zondag gebeurde. Plukten de mannen van trainer Charly Van de Per re voor een paar weken ook de scalp niet van leider Meldert Terugkomend op de wed strijd van vorige zondag dient te worden aangestipt dat Edixvelde al onmiddellijk ten aanval blies en dit rezulteer- de in twee doelpunten van Lacluyse. Meerbeke replie keerde wel op deze opdoffers zodat Locus net voor de rust kon milderen. In de tweede speelhelft ging het recital Lacluyse verder maar door een own doelpunt kwamen de gasten tot 3-2 terug. Dan liet Strobbe met twee voltreffers de deur dichtklappen voor de gasten. J.V.H. Schellebelle - Vlierzele 1-1 SOS Schellebelile is een reputatie van drawn ploeg aan het opbouwen. Tegen Vlierzele dwongen de paarsjes hun vijfde puntende ling vain het nu ail acht weken oude seizoen af. Intussen werd slechts één keertje verloren. Dus. Zondag heeft "halve winst echter tot op het nippertje aam een zijden draadje gehaingen Venne- man slaagde er pas even voor affluiten in de 0-1 achterstand weg t» vegen. Eigenlijk was dat 'late goaltje de logisdhe betkroning van gedegen voetbal waartegen Vlierzele met een vooral defensief tfaiktisoh bord uitpak te. Die verdedi gende aanpak van die bezoekers was begrijpelijk: heel vroeg Mommen ze op voorsprong. Een voorsprong die ze niet graag zagen teloorgaan Met de gedeelde buit was geen van beiden gediend' ;bdj Vlierzele werd gejeremieerd omdat de zo stug verdedigde 0-1 op de valreep moest P"js gegeven. Paarswit beweerde recht te hebben op de zege omdat het zijn tegenstander bijna doorlopend domineerde. De wedstrijd tussen Haasdonk en Appels kende een span nend verloop tot het ogenblik dat de thuisploeg de 2-0 op het bord spijkerde. Appels was vooral aangeslagen toen het op een geharrewar voor het doel van Haasdonk appe leerde voor handsspel van de verdediging, maar een vrij schop tegen kreeg. De stand wees immers op dat ogenblik 1-0 en op tegenstoot gevolg van deze toegestane vrijschop werd het tweede doelpunt geboren. Hiermede was de fut er uit volgens de Sparta voorzitter die het als volgt formuleerde „Indien de stand geen 2-0 is komt ook die nummer drie er noiit. Er zijn van die wedstrijden dat het er op aan komt het eer ste doelpunt te scoren dat was ook zondag het geval". Er werden bij de bezoekers ook enkele vervangingen doorgevoerd zoals Van Den Berghe die Eeckhout verving en De Smedt die in de plaats van De Groeve opkwam. On danks de inspanningen van deze invallers zou Appels er zelfs niet im slagen de eer te redden alhoewel zij meer ver dienden. Hiermede is het nu uitkijken naar de wedstrijd van zondag wanneer Waas munster wordt bezocht. Dit is een terugwedstrijd want zoals de supporters zich nog wel herinneren werden de jon gens van de Heide te Appels puntenloos huiswaarts ge stuurd. Worden de Spartanen zondag twee punten rijker, het zilt er wel in vooral daar het tegen geen onbekende gaat en de jongens van het duo De Looze-Van Den Ab beele nu wel weten hoe men ze moet aanpakken. André. Hofstade - Moerbeke 1-2 Moerbeke Weeft deze wedstrijd op een eender goedkope ma nier gewonnen. Haar (tweede doelpunt waartegen Bart Meu- ileman werkelijk geen verhaal had mooht immers als eem 'toevalstreffer gefkatalogeerd worden. Diit doelpunt had er dus normaal niet mogen komen. Bij een poging van Collier sprong de bal op de volet van Die Ridder, devieerde, en werd aldus in de verkeerde hoek getrapt. Een gelijkspel ware een juistere weergave geweest. Wanlt gelet op wat beide ploegen op de grasmat 'legden kon niemand een zege wettigen. Een 0-0 eindstand was idle meest juiste u'iitslag. Dit was althans de mening van de Wilskracht-trainer John Lisserts die niet te hoog opliep met de verrichting van zijn ploeg. Het is inderdaad een feüit dat Hofstade er niet in slaagt een regel maat dn zijn prestaties te leggen. Het wisselt minder goede met zeer degelijke af. Al moet dan ook worden betoogd dat Wilskracht leengeld betaalt. Een geslaagde inspanning van Collier leverde Moerbeke het opendngspunt op. DS,t werd nog voor de rust geneuitralizeerd toen de bezoekende doel man werkelijk geen kijk had op de 'knal die Schonreel bij een vrijschop loste. Toen kwam de peohgoal Hofstade het alleszins verdiende punt je ontnemen. Wilskracht voerde nog een paar wijzigingen door nameljk Van den Brempt door Baeleman en Van de Maele door Luk De Man, doch zonder gevolg. J.V.H. Serskamp - Erembodegem 5-2 Toen voor rusten werd ge floten, gaf niemand een cent voor een Serskampzege al liep zwartwit meest in de aanval, toch was het na 45 minuten voetbal 1-2. Na een klein half-uurtje counterde Erembodegem de offensieve thuisploeg met een voltreffer van De Neve en de gelijkma ker van Stevens werd prompt gevolgd door een penal ty- goaltje van de reeds genoem de De Neve. Pas na de citroentjes brak de hel los onmiddellijk na de beginschop scoorde Leus en met nog een half uur voor de boeg zette Houben Serskamp op rozen. Clinck- spoor maakte de zaak rond met twee late doelpunten die Erembodegem toch wat te fel afstraften. Voor Eendracht was het de hoogste tijd om het roer om te gooien met vier punten uit zeven matchen stond het nergens. Of toch in de buurt van de „krabbers". Afwachten wat het zondag te Kerksken wordtdeze neofieten, erbarmelijk gestart omdat ze met een ernstig keepersprobleem worstelden, knalden Bambrugge van de leidersplaats weg. Dus... Voor Erembodegem wordt het bezoek van Oudenhove, de voorlaatste, hopelijk een unieke gelegenheid om wat broodnodige oogst binnen te rijven. Een iniieuwe aanpak heeft het mogelijk gemaakt dat een ploeg vrienden het terrein op- renlt. De degelijke werking van verscheidene komitees doeit rest. Neem nu het jeugdkamitee' onder de hoede van Medard De Geest en de pronostaekklub met 98 leden waarvan Ernest Meganck, Ju les De Geest en Van Dries- sohe de voortrekkers rijn. Bij het binnenkomen werden we trouwens aangesproken door een jongere diie ons een tom- bolalotje aanbood. Achteraf vernamen we dan dat het Guy Sergeant de doelman van die kadetiten was. Ieder staat op de bres te Overmere. Er zal meit man en macht gestreden worden voor een eventuele titel. GELUKWENSEN VAN BERT DE RAEDT Een schoner kompliment kan f-a en trainers van SIi Overmere «lat leider Gentbrugge met 2-0 klopte. men Overmere wel niet 'geven als dit van de bezoekende trainer Bert Raedit die toegaf een van de best spe lende 'ploegen uit de reeks gezien te hebben. Buiten het eensite kwartier waarin Gent brugge nog gelijke tred hield was er niets in te brengen tegen het frisse spel van de thudsklub. De bezoekers die van het kastje naar de muur werden gespeeld moesten rich tot stug verdedigen be perken. Nochtans ontbrak bij Over mere nog steeds de midvoor of al/thans de speler die voor die plaats werd aangekocht Renders Vain hem wordt veel verwaöhit. Intussen kijkt ie dereen met waardering naar het werk dat Van Hoorde op deze voor hem ongewone plaialts verricht. Van Hoorde aanvankelijk een verdediger, dOeit het ais spitsloper zeer goed. Op de 35e minuut scoor de hij zondag weer een enig mooi doelpunt. Op de 70e mi nuut zou Vermoens rea hoek schop met kopstoot er 2-0 van maken. We schreven het reeds dat Gentbrugge op verdedigen was aangewezenen de Over- meerse motor op volle toe ren draaide. Daarin sbaken Vermoens, Van Roy en De Bruyn wel iets boven de an deren uit. Er werden zelfs en kele kansen gemist, maar dat werd niemand kwalijk geno men. Belangrijk was dat Overmere tot eenieders vol doening voetbal uit de glo- rieperiode produceerde Het was dan ook niet verwonder lijk dat weer een talrijk pu bliek was opgekomen dat zich kon opwarmen aan de vloei ende kombinaties die op de grasmat werden getekend. We vroegen voorzitter Me ganck naar zijn vooruitzich ten. De man glimlachte weer «Mijn antwoord kent u wel kampioen worden als het enigzins kan, maar daar is ook wat geluk voor nodig». Ivo Meganck is het type voor zitter die in alle omstandig heden met bedde voeten op de grond blijft, hij kerut im mers goed het kaprioleren van de bal. Overmere hoopt op de jeugd. Dat is dan de vrucht van een degelijk be leid maar veelal te danken aan de toewijding van de jeugdtrainers Pieters, Ras- schaert, Bombay en Daemers Zondag beleefde Overmere weer een voetbal'hoogdag. De zege op de leiders is nadien fel gevierd. In de ruime kan tine geraakte men blijkbaar niet uitgepraat over de pri ma verrichting. Van De Vel de, ingevallen voor Van Hoorde, kreeg ook rijn deel van de hulde Het is een khibspeler bij uitstek die zichzelf op de reservebank liet zetten, in het belang van de klub zoals hij zelf zegde. OVERMERE Blancquaert. Rasschaert, Van Roy, Baey- ens, De Bruyne, Vermoens, De Plus, Bracke, De Meyer, Van Hoorde, Braecke. RES. Buysse, Van De Velde, Pen- newaert. ANDRE. Dirk Hiel Eindelijk kreeg de Leb- beekse KV Mechelen voet baller Dirk Hiel nog eens een échte kans om rich waar te maken. Toen Aguas wegens ademnood uit het veld moest, mocht Dirk het bankje verlaten. Bijna scoorde hij tegen SC Lokeren zelfs de winnende goal. Bijna... In reder val heeft Hiel bewezen dat hij goed genoeg is voor een plaats In het h team. (mm) Ray Mommens Ray Mommens, de Lebbe ke naar die voor SC Loke ren voetbalt, is de revela tie van het seizoen. Ray, boordevol talent doch nog een tiener, mag vanzelf sprekend niet «vermoord: worden. Daarvan rijn de dirigenten zich terdege be wust. Om hem wat respijt te gunnen, riepen ze hem zondag naar de invallers- bank. (mm) Louis Nevens M©t transfer van Louis Nevens deed Derde Natio- nalier Willebroek de ge ilste gak sinds jaren. Zondag scoorde de in Aalst wonende Gijzegemnaar te gen Bergen twee doelpun ten en had een voet in bijna alle andere goaltjes van de o ran jen. (mm) Rudi: goals en fair-play In Bevèren kennen ze Ru- Haleydt sinds zondag maar al fe goed de toe komstige inwoner van Gnoot-Dendermonde trap te de bal 'tweemaal feil loos voorbij Jean-Marie Pfaff. Diezelfde Pfaff bot ste nog eens pardoes tegen Rudi aan en bleef liggen. Gezegd wordt dat profes sioneel voetbal hard harteloos is. Haleydt be is het tegenovergestel de hij bleef bij Pfaff tot weer fit was en ver ontschuldigde rich voor de ongewilde botsing. (mm) Jong Lede- Rac. Wetteren Nu zondag om 15 uur speelt Lede een oefen wedstrijd tegen R, Wette- Lede zal van deze gelegenheid meer dan waarschijnlijk profiteren om een paar beloftevolle jongere spelers te laten proefstomen. J.V.H. St.-Maarten komt bij E. Aalst Nu zaterdag 30 oktober organizeert het suppor- tersverbond in samenwer king met het jeugdkomi- tee van Eendracht Aalst 18.30 u. in de St.-An- nazaal het traditioneel St. Maartensfeest voor miniemen en kadetten. Er is ook een gezellig samen zijn voorzien waarop alle supporters en sympatisan- ten worden uitgenodigd. Begin te 20 uur. J.V.H. D'Herde vijfde Eddy D'Herde, de belofte- ■oLle pistier uit Nieuwer- kerken werd 5e in de 40 km.-ploegkoers die in het Gentse Kuipke werd be twist. Samen met ploeg maat Geoffrey Delongue- ville eindigde hij prach tig 5e op één ronde van de overwinnaars Minne- boo-Slot D.D. Titelkandidaat Krachtbalkl'ub Osiris Aalst ontpopt rich tot titelkan didaat nummer 1 in Be vordering B wonnen de jongens van Alfred Do- okers met 5-33 op het veld van Jong Edegem en met deze knalprestatie blijven rij ongeslagen kop loper in de nationale krachitbalkompetitde. D.D. ierste overwinnig De B-ploeg van Osiris Aalst die in Lagere Af deling B aamtreedit, ver overde haar eerste over winning van het. 'kracht balseizoen. Het versloeg Sint-Amands op eigen ter rein met 11-13 D.D.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17