V.K.Aalst aan* revanche bied^ NEDERLAAG VAN S. MOORSEL EN T.K. MELDERT ALLEEN LEIDER A. BAASRODE RUKT OP NAAR PLAATS Jeugdkalender voor zaterdag 30 en zondag 31 oktober 1976 Overmere-Gerftbrugge 2-0 4de Provinciale 4de Nationale ot Eerste zege ontglipt Heikant-Verrebroek 1-1 Judo ASAHI KWAI ZELE ORGANISEERT KAMPIOENSCHAPPEN Volleybalkalendei n 'eV L Damesvolleybal PROV. JUN. (10 u) Lede - Zottegem Beveren - Zele AA Gerat - KAVD Niiraove - E. Aalst PROV. SCHOL. (10u30) Lede - Zottegem Beween - Zele AA Gerat - KAVD Ninove - E. Aalst JUN. G (10 ra) W. Moorsel-Welle (10u30) E. Aalst - Mere Doggen - 'Erembodegem Haaltent - SK Aalst Edi xvelde-Nleu werkerken JUN. H (10u30) Berlare - St. Webteren RC Wettenen - Hamme Overmere - Lokerse SK Gremb. - Hof stade Wiieze - Baasrode Lebbeke - Herdersem (10u30) SCHOL. I (10 u) Welle - Erembodegem (9 u) E. Aalst - Kerksken Haalitert - SK Aalst Heldergem - Terjoden SCHOL. I (10u30) Erpe - Mere SCHOL. K (10 u) Wieze - Schoonaarde (9u) Wichelen - RC Wetteren W. Moorsel - Oudegem (9 u) TK Melde nt - Herdersem E. Meldert - St. Wetteren Schellebelle - Gijzegem 10u30) SCHOL. L (9 u) Berlare - Robur Overmere - Lebbeke SK Grembergen-E. St.Gillis KAVD - Buggenhout (10 u) Lokerse-Sp. Appels (10 u) Opstal - Heikant (10u30) SCHOL. N (10 u) Hamme A - Hamme B KNAPEN A (9 u) Erpe - Serskamp Gandasparta - E. Aalst Schellebelle - RC Wetteren KNAPEN C (9 u) Rupelmonde - Robur Opstal - Vrasene Lebbeke A - Beveren SNS - Wichelen ZATERDAG 30-10 PROV. KNAPEN (15u30) Beveren - E. Aalst KAVD - E. Aalst KAVD - AA Gent Zele - Lede KNAPEN J (14 u) Terjoden - Haaltert KNAPEN K (15 u) Hillegem - Mere KNAPEN L (15 u) SK Aalst - E. Meldert Erembodegem A - Mere Hofstade - Doggen Nieu werkerken -TK Meldert Edixvelde - Eremb. B S. Moorsel - W. Moorsel KNAPEN M (15 u) Lokerse - Berlare (14 u) Herderseme - Overmere (14 u) Beervelde - Zele Smetlede - Gijzegem (15u30) KNAPEN N (15 u) Sp. Appels - Schoonaarde Wieze - E. St.-GilMs Waasmunster - SK Grem bergen Oudegem - Buggenhout Hamme - Sombeke KAVD (15u30) PROV. MIN. (14 u) Beveren - E. Aalst KAVD - AA Gent Zele - Lede MIN. I (15 u) E. Aalst - Erpe (14 u) Denderhoutem - SK Aalst TK Meldert - Ninove MIN. J (15 u) St. Wetteren B - Hofstade (14 u) Lebbeke - St. Wetteren A (14 u) Lede - Wieze W. Moorsel - RC Wetteren E. St.-Gilbs - Oudegem MIN. K (15 u) Baasrode - KAVD (14 u) Buggenhout - Zele Sombeke - Hamme SK Grem bergen - W aasmunster SC Lokeren B - Lebbeke "Witte" Bracke (Overmere, puurt hij niet üit zijn aktie. rechts) Gentbrugse keeper, doch een goaltje (VS) V.K. AALST - DEN HAAN 3-1 Setstanden 15-6 15-12 12-15 15-4 Na de drie eerste wedstrijden van het seizoen, die op ver plaatsing werden gespeeld en evenveel nederlagen werden, nam V.K. de gelegenheid te baat om hun supporters bij deze eerste thuiswedstrijd een overwinning aan te bieden. Zij leverden hier trouwens een bewijs dat hun zwakte van voor bijgaande aarde geweest is, al geven zij zelf toe dat het nog niet draaiet zoals het hoort. Deze overwinning kwam daarom juist op tijd. V.K. Aalst begon gemotiveerd aan de eerste set. Zij waren trouwens aan -hun publiek nog het «•en en ander ver plicht. Met mooie kombiina- ties werd de verdediging van Den Haan meerdere malen uit het verband gespeeld. Het samenspel vlotte beter dan de vorige wedstrijden. De kust- jomigens probeerden wel om de weegschaal dn evenwicht te houden, wat in het begin wel lukte, maar uiteindelijk moesten zij onder de aanhou dende druk van Aalst bege ven. Deze wormen dan ook gemakkelijk met 15-6. In de itweede set £'nS V-K- Aalst OP zijn lancé verder. Een totaal aangeslagen Red Stair moest machteloos toe- Bij de Heikant geraken sommige spelers zonder noodzake lijke reden over stuur, want er is geen andere verklaring te vinden voor het feit dat de rood-gelen in vier achtereen volgende wedstrijden met een penalty werden bestraft. Deze zware sanktie door scheidsrechter Metdepenningen ge nomen w*>rd aangevochten inzonderheid door Martin Van den Broeck, die Van Moer langs achter aanviel. De Heikantse stopper gesteund door zijn medeverdedigers was formeel om te verklaren dat de fout zich buiten de beruchte rechthoek voordeed. De strafschop diende hernomen te worden en werd door De Bodt twee keren voorbij Van Doorselaere gezonden. De winst van Verrebroek hing nog niet op de bordjes als De Kegel op doel knalde doch Stremersch kon het leder onvoldoende onder kontrool krijgen, zodat Fierens in dezelfde minuut gelijkstelde. Daarna kwam de uitsluiting van Hugo Heirman. Op de jongste voetbaldag dienden er meerdere niet verwachte uitslagen te worden genoteerd en dit heeft dan uiteraard ook aanleiding gegeven tot schommelingen in de puntentabel. «De» verrassing van de speeldag kwam ontegensprekelijk van Erondegem dat Moorsel, op eigen veld dan nog, op een eerste nederlaag trakteerde. Dit gebeurde met een frap pante cijferverhouding. Dit negatieve rezultaat heeft als onmiddellijk gevolg dat „Schroevers" van zijn voet stuk werd gehaald. De nieu we en zeker niet toevallige leider heet T.K. Meldert dat meteen een punt boni telt. Daarbij kan de nieuwe leider een markant doelpuntenge- middelde voorleggen (18-5). Dit houdt onder meer in dat Thor Kokerij over een even wichtig elftal beschikt. En al is het nog voorbarig om verstrekkende gevolgtrekkin gen te maken dan mogen we toch stellen dat Meldert als titelkandidaat nummer één mag beschouwd worden. Het was zoals reeds even aange stipt Erondegem dat het meest opvallende rezultaat voor mekaar trapte. Eronde gem nam een bliksemstart en De Coen en De Berlanger maakten de kloof. Moorsel was onder de indruk van deze verbijsterender! aanhef en keek dan ook logen forfait- cijfers aan. Toen kon de thuisploeg terugslaan. In de tweede periode heeft Olympia zich dan ingegraven en aldus de tegenstander gelegenheid gegeven de forcing te voeren wat een 4-5 stand tot gevolg had. Daarna ontnam De Coen echtrir de thuisploeg alle verdere illusies omdat de gasten opnieuw in hun oor spronkelijke slagorde evolu eerden. Herdersem dat naar zijn vroegere opstelling greep, graaide de halve inzet mee te Berlare. De thuisploeg kwam eerder gemakkelijk aan het openingspunt, toen Zondag 31 oktober organdzeert Asahi Kwai Zele in Sporthal De Zeven vanaf 14.30 uur het Oostvlaamse kampioenschap voor kadeWen in zeven kategories. De kampen worden op twee tatami's betwist. Op zondag 7 november organizeent Asahi Kwai in het Zeiehof vanaf 14.30 uur het interclubkampioenschap van België, le nationale afdeling. Deze kampen worden per ploeg betwist en Asahi Kwai krijgt sterke tegenstrevers als Heusden (kampioen van België per ploeg), St.-Gillis- Brussel en Namen (vorig jaar laureaat). Het wordt zeker een judonamiddag van de hoogste kwaliteit. BENO bij een hoge bal een verde diger zijn doelman hinderde. Herdersem zou dan toch het scorebord in evenwicht bren gen. Bracke knoopte zijn vroegere klub de das om. Die Bracke staat trouwens iedere week in de vuurlijn bij S.K. Hij plukte reeds zeven rozen. Na de wedstrijd van vorige zondag mag worden aange stipt dat Herdersem spoedig in de goede plooi zal vallen. Een blikvanger in de uitsla gentabel was ontegenspreke lijk de 1-3 cijfers waarmee Wichelen Schoonaarde op ei gen bodem inmaakte. De jongeren, ondermeer Verhey- en en Rasschaert beginnen hun draai te vinden en alles laat dan ook voorzien dat Wichelen nog scherven zal maken. Voor trainer Jef Pop- pe oud-speler van Zele en R. Wetteren betrof het vorige zondag een prestigematch. Hij had immers Schoonaarde vroeger onder zijn hoede. Men mag stellen dat de nieu we Wichielen-.trainer al de gelijk werk heeft geleverd en er nu dev ruchten begint van te plukken. Geen adder tjes in het Wieze gras voor T.K. Meldert dat er een on besproken zege haalde. Dog gen kreeg de vlag aan de zegemast door van Welle te winnen. Deze zege werd slechts na de kampwisseling in een vaste vorm gegoten. Het was Christiaens die de bezoekende doelman een eer ste maal te grazen nam. Toen brokkelde het verweer van de gasten af en De Backer verdubbelde de voorsprong en zette meteen ook de eindcij fers op de lei. In de vierde provinciale reeks H heeft een fel van zich afbijtend St.-Gillis leider Kallo in ei gen vesting in bedwang ge houden. Aldus hield het zijn eigen kansen op de eindzege gaaf, maar bewees ook een dienst aan Sombeke dat aan E. Grembergen een harde dobber had. Opstal won in de uitslagentabel werden verkeerdelijk* 2-0 cijfers op genomen zeker niet on verdiend bij Z. Appels. Het onderstreepte met een doel punt in iedere spelhelft zijn territoriaal overwicht. Hiel alweer hij was de maker van de goals. J.V.H. TWEEDE PROVINCIALE A. Baasrode - Kemzeke 3-0 Setstanden 15-9, 15-11, 15-5 Een wedstrijd warin het spel peil eerder op een middel matig niveau lag en fdoor de thuisploeg zonder problemen gewonnen werd is Baasrode er in geslaagd beslag te leg gen op de tweede plaats in de rangschikking. Van bij het begin der eerste set liet Adec zien dat het hen menens was. Kon Kem zeke slechts zeer sporadisch de aanvallen beantwoorden, dan konden zij toch lange tijd aan de sterke druk weer staan dank zij hun uitste kende verdediging. Maar ge leidelijk aan kwamen de pun tjes op het bord. Eerst moei zaam, later ging het veel vlotter. Kemzeke klampte wel een tijdje aan, maar ver der dan negen punten ge raakten zij niet. Baasrode was in deze testronde de sterkste en won met 15-9. De tweede set scheen voor Adec een formaliteit te wor den. Maar niets daarvan. Kemzeke wilde zich niet zo maar naar de slachtbank la ten leiden. Zij herpakten zich en de spaning kwam er in. Maar Baasrode was op zijn hoede. Met enkele gepaste tussenkomsten konden zij het gevaar weren. Voelde Kemze ke nu dat het niet ging of was het werkelijk onmacht In elk geval zij drongen niet meer aan en verloren met 15-11. De derde set begon met een wanhoopspoging van Kemze ke volledige concentratie op de aanval. Met het gevolg dat de verdediging gaten liet van een half plein. Zoiets mag men nu niet aan De Rijcke en maats geven. Onmiddellijk werd dit uitgebuit met het gevolg dat na amper tien minuten de set gespeeld was. 15-5. Alle spelers dienen vermeld te worden Er dient natuurlijk rekening gehouden met de zwakke te genstand van Kemzeke. Vol gende week moet Baasrode op bezoek bij Berlare. Voor zeker oen niet te onderschat ten verplaatsing. Maar toch zien we Adec als overwinnaar uit deze derby te voorschijn komen. Ronse - Kang. Aalst 1-3 Setstanden 5-15, 15-11, 5-15 11-15. De topwedstrijd uit tweede provinciale B tussen de num mers één en twee is op een overtuigende wijze gewonnen door Kang. Aalst. Deze overwinning op zijn directe rivaal brengt Aalst alleen aan de leiding. Vanaf de eerste set werd met open kaarten gespeeld. Kan goeroes namen het initiatief direct in handen en liepen uit tot 0-4. Toen kwam Ronse aan bod, met mooie kombina- ties gevolgd door krachtige aanvallen slaagden zij erin om terug aan te pikken. Maar de druk van Kan. Aalst bleef aanhouden. Zo fel zelfs dat Ronse eraan ten onder ging. Aalst kon dan ook di- rekt zij het dan met heel wat balwisselingcn naar een overtuigende 5-15 zege gaan. De twede set was zeer ze nuwachtig. Ronse wilde niet verliezen en Aalst wou koste v/at kost winnen. Het was duidelijk dat de minst zenuw achtige hier ging winnen. Toch kon Aalst uitlopen tot 0-6. Ronse replikeerde echter op de juiste manier en kwam terug. Kangoeroes pruttelde wel wat tegen maar konden niet beletten dat de tegen strever voorsprong nam. Van dan af werd het een zenuw achtig gedoe. Vooral dan bij Aalst. Zij slaagden er maar niet in om de paar punten achterstand goed te maken. Ronse kwam dan ook als verdienstelijkste uit deze set met 15-11. In.-de derde set had Kangoe roes ingezien dat het op die manier niet kon. Zij hadden alle zenuwen over boord ge gooid. Ronse kon niets in brengen tegen de geestdrift van de tegenstrever. In am per tien minuten was de strijd dan ook gestreden. 5-15. Alhoewel het er in het begin niet naar uitzag was de vier de set voorzeker de mooiste en spannendste van de ganse wedstrijd. Aalst gestimuleerd door hun succes in de vorige set was niet in te tomen. Zij liepen vlug uit tot 0-8. Iedereen dacht dat de wed strijd gespeeld was. Maar Ronse oordeelde daar anders over. Zij begonnen aan een indrukwekkende remonte. Moeizaam maar zonder af geven kwamen zij terug. Zij slaagden er zelfs in om voor sprong te nemen, tot 10-8. Toen begon de eigenlijke wedstrijd. Onder impuls van Paul Philips ontwaakte Kan goeroes uit zijn verdoving. De wedstrijd ging gelijk op met spannende spelfasen. Het was uiteindelijk Aalst die het •sterkst bleek te zijn en won met 11-15. Volgende wedstrijd moet Kang. Aalst het opnemen tegen de mannen uit het ge vang. Vast geen te onder schatten tegenstrever. Maar toch kan er gewonnen wor den. MVW/G DERDE PROVINCIALE S. ZELE GIANTKILLER S. ZELE - VRASENE 3-1 Setstanden 13-15 15-2 15-4 15-10 De komst van een leidersploeg schijnt voor S. Zele dezelfde uitwerking te hebben als de rode lap op een stier. Deze ploeg, die hun wedstrijden nochtans niet onder ideale omstandigheden kunnen voor bereiden, hebben zich ontpopt tot een ploeg die te duchten is. Vooral dan voor de kop- ploegen. Bij de le sot had den de leiders uit Vrasene zeker hun tegenstrever onder schat. Diit bekwam hen heel slecht .Springbokken nam on bevreesd het initiatief in han den en liep vlug uit lot 4-0 alvorens Vrasene had kun nen reageren. Vrasene kwam wel terug en dacht hiermee het pleit gewonnen te hebben. Maar dan kenden zij de Zeie naars nog niet. Er werd hard gestreden om de bal. Meer dan eens kregen de spelers een open doekje voor hun prestatie. Zele slaagde er in om terug uit te lopen tot 13-8. Maar enkele misverstan den waren de oorzaak dat Vrasene kon remonteren. Na nog wat tegenstrubbelingen wonnen zij deze set mQt 13-15 De tweede set had nauwe lijks wat om het S. Zele overtuigd dat er voor hen een reëe'e winstkans inzat, begon- aan een overweldigend offensief. Dra was de alge mene mening dat Vrasene aan de top niet °P zijn plaats stond. Zij kwamen eenvou dig niet aan bod. Springbok ken liep in een rush uit tot 13-1. Slechts een schoon heidsfoutje van de Zeienaren braaht hen nog één puntje op. Uitslag 15-2. De derde set was van dezelfde makelij. Aan het meester schap van S Zele was niet te tornen. De krachtige smash- ballen van George Vinck wa ren voor Vrasene onhoudbaar. Slechts enkele aanvallen van Vrasene hadden succes. Zo dat Springbokken van 5-0 over 7-2 naar 15-4 kon door stoten zonder zich werkelijk te moeten forceren. In de vierde set ging het er even op lijken dat er nog niets gezegd was. Vrasene be sefte dat er wat moest gebeu ren wilden zij hun kansen op een overwinning gaaf houden. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. Er werd hardnekkig gevochten voor iedere bal. Toch was het weer S. Zele dat er in slaagde om op voorsprong te komen 9-6. Niet voor lang echter want ditmaal liet de tegenstrever zich niet doen. Het werd 10- 10 en allies kon herbeginnen. De Zeienaars lieten zich niet onbetuigd en gaven de tegen strever geen kans om op adem te komen en wonnen met 15-10. De verdienstelijkste spelers waren Etienne Van Uytfang Vinck K. AALST - LEDE 3-0 Setstanden 15-4 15-8 15-9 Een derby waarvan de ver wachtingen hoog stonden is uitgedraaid op een wedstrijd zonder geschiedenis. Aalst heeft hot ploit gewonnen op een manier die voor de leiders uit Lede eerder beschamend te noemen is. Zonder ook maar eenmaal aanspraak te kunnen maken op een ver dienste hebben zij deze 'toch belangrijke derby verloren. Van in het begin hebben de Ajuintjes, die trouwens aan hun supporters nog heel wat verschuldigd waren, niets aan het 'toeval overgelaten. Zij gingen direkt in de aanval. Lede vond de goede tegenzet niet en moest lijdzaam toe zien hoe hun konkurrent de punten binnenrijfde. Slechts heel moeizaam konden zij en kel punten op het bord bren gen. Kuklos won gemakkelijk met 15-4. De tweede set kwam er wat meer schot in de zaak. Lede stak ook zijn neus eens aan het venster. Met als gevolg dat de wedstrijd in waarde steeg. Men kon wel niet van een hoogstaande partij spre ken. m»ar er was meer strijd. Toch kon Kuklos zich als de beste ontpoppen Zij wonnen vlot met 15-8 De derde sot was op hetzelfde patroon gesneden als de 2e. K. Aalst was de gevaarlijkste ploeg op het veld. Zij domi neerden gemakkelijk de te genstrever. Lede van zijn kant slechts af en toe eens aan bod. Op die manier heeft Ku klos een verdiende derby over- winnong behaald op een ont goochelend Lede. 15-9. K. Aa'st moet volgende week op verplaatsing n aar Steen- dorp, waar normaal gezien een overwinning behaald. Lede ontvangt thuis S. Zele dat zich ondertussen een te duchten reputatie heeft wr* worven. Lede zal, om deze wedstrijd te winnen, uit «en ander vaatje moeten tappen. J het nie 9 V 1 SP' Jin v zien hoe de Ajuinen de pun ten aaneen rijgden. Toen de stand 9-0 was liet V.K. de teugels iets losser. Zoiets is nooit goed te praten. Het be wijs hiervan bracht Den Haan. Vanaf het moment dat Aalst even verpoosde begon de tegenstrever aan een in drukwekkende remonte en in vijf minuten tijd beleefde V. K. Aalst de verrassing van zijn leven. In die korte 'tijd spannen werd de toch kom- fortabele voorsprong van 9-0 naar het verleden gespeeld. De kust jongens haalden er werkelijk alles uit en het werd 10-12. Gelukkig voor Aalst werd er 'tijdig ingegre pen en die juiste tegenzet ge vonden. Er werd overgescha- brot aidui i Bri ■toé" rich kelid op 9teek- en korte pas Hiertegen bleek Den niet opgewassen. V.K. terug echter niet zonder gerastaind. Maar uiteind# won Aalst verdiend de sjf' neradste se.t van de wedstPrcr' met 15-12. P 01 Tijdens de derde set mjinri V.K. Aalst wel even op ac is komen van de geleverde pmei spanningen. Wat aan del M.< genstrever de kans gaf p hun spel vrijuit te spelen! Aalst vond de g niet zodat zij vlug tegen achterstand van 2-9 opkei Toen begon men het gey in te zien en de moeizielbe opmars begon. Aalst kul ve wel terug al was 'toch 4" de'ijk dat het ndet volleen ronddraaide in die ploeg. Ten i s'öiagde blauw-wat er in jtere tot 12-13 terug te korgrda; Maar enkele goede aanvaj ha' van Den Haan en een pjnog foutjes in eigen rangen maj ti ten dat de kust jongens migc nen met 12-15. ft ei In de vierde set leek het of Den Haan zich verga peerd had. De fysiek zijn woordje mee te spre Bij V.K. Aalst zag menlgin] overwinning in het berLiin Een golf van krachtige vallen overspoelde de kt|en jongens. In nauwelijks mi minuten stonden rij 13-2 aye ter. Dank zij een paar A ve sterse schoonheidsfoutjes tn(j Den Haan nog twee pura|er(j scoren zodat de uitslag l[ t0 werd. L di Met deze eerste overwinn vi kon V.K. Aalst een droora(. vanche aan zijn supportigL aanbieden. mvwjr Kaal* Ner VOOR HET WEEKEN^r HEREN fm| le provinciale 16.30 u. Lebbeke - Eek zat. 20 u Moerbeke - Ze 2e provinciale A zon. 10.30 u. Berlare 2e provinciale B zon. 9.30 u. Sp. Dende monde - Kang. Aalst 3e provinciale A zon 10.30 Steendorp Kukl. Aalst zat. 15 u. Lede - Sp. Ze 4e provinciale zat. 15 u. Kallo - Wich len zon. 15 u. Elversele n Kalken zon. 20 u. G. Dendermoi de - Z. Zele 2e provinciale B zon. 15 u. Deraderwindeke Baasrode zon. 10.30 Lede - ZotU gem II 2e provinciale C zat 15 u. Wichelen - V Aalst zat. 15.30 J. Zele - Moe4 beke JEUGD Heren miniemen zon. 14.30 Erwetegem J. Zele Heren kadetten zat. 14 u. Bazel - J. Zelf Heren scholieren r zat. 17 u. J. Zele - Denlj derhoutem zat. 9.30 u. Zelzate Heren juniores .llv «at. 18 u. V. Gent - K j,, Aalst (mvw zijl hoi jjeui Kukl. Aalst ner der J ZELE ALS ENIGE DAMESPLOEG WINST BELSELE J. ZELE Setstanden 0-15 5-15 3-15 Wanneer men de setstandi ne bekijkt weet men meteen diers deze wedstrijd er een w ds zonder geschiedenis. Nochtai tei zijn dergelijke setstanden 1 el één wedstrijd na een gewoo .q te geworden voor Zele. V Ut moeten er wel bij zeggen d ;er zij de zwakkere zusjes (K voorgeschoteld gekregen he j ben. Al is het spelpeil go de hoogte ingegaan. Ma 5.- wanneer de tegenstander tir zwak is kan men onmogeli la een goed spel ontwikkelen, z dat de Zeelse meisjes zelf ni tevreden waren over hl j prestatie. Lede heeft, zoals het ree cp] een gewoonte was, weer ve loren met 3-0. Kommentói hoeven we hier niet meer 1 m te geven. Steeds weer hetzel de spelbeed. In het begin va de wedstrijd redelijk goed spi w lend en naarmate de wei p| strijd vordert verslechtert hl ]q spel. Baasrode heeft rijn eerste ni i derlaag opgelopen van hi seizoen. En dan nog aan hui Denderhoutem is nu wel gee katje om zonder handschof »c nen aan te pakken, maar d lï uitslag heeft ons toch wel.eei^ beetje verrast.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18