Na verlenging Niet tevreden I I SPANNEND TOT HET EINDE Fons Bastijns te gast Rosis AalstEerste nederlaag VLUG ZEGEZEKER M. Van de Velde, uitstekend I AALST SPORTIEF UITGESCHAKELD? KORT SPORT Hartversterkende zege DSC AALST TEGEN FAMOSETTE MATARO H Jeugdhandbal 2de Nationale DAMESHANDBAL Wedstrijden voor het weekeinde Zware nederlaag Jeugdtornooi Eendr. Aalst '60 weer samen 24 EERSTE KLASSE B.C. AALST - KORTRIJK 110-111 Ongeveer tien minuten vóór ht einde van een spannend duel waarin beide ploegen elkaar niet uit de weg gingen, meende men dat Black Boys regelrecht op de zege afging. De thuisploeg had zich niet alleen een achtpuntenvoorsprong opgbouwd, het ruimste verschil dat ooit in deze weds rijd op het scorebord kwam, doch bovendien hadden beurtelings Tom Holland (68-64) en Minnebo (80-74) wegens vijf fouten de invallersbank moeten opzoeken. Men gaf dus geen cent meer voor en bezoekend sukses, de gegeven omstandigheden in acht genomen. Mac Pipe die fel gemotiveerd aan de wed strijd was begonnen, zou sa men met een snelle en slag vaardige Stevens - in de eer ste speedheift nochtans slechts 1 op 6 - en met Verhaeghe aan de wedstrijd een verras- -sende wending geven. Mede ook door het feit dat de Aal- s terse Amerikanen enigzins wegdeemsterden wat naar het einde van de wedstrijd toe zeker niet verwonderlijk was geletop de felle prestatie die ze hadden opgebracht. Wat niemand nog had verwacht gebeurde dan luttele seconden voor het einde. Stevens tilde IJsboerke naar een 99-101 stand en in een ultieme po ging kon Ivens de thuisploeg nog op gelijke hoogte bren gen (101-101) zodat een ver lenging nodig was om uit eindelijk de overwinnaar aan te duiden. Die plotse terug keer van een in de slotminu ten alliesgevend Kortrijk had het Aalsterse moreel front ze ker aangetast. Weliswaar kon Ivens in die vijf supplemen taire minuten Aalst naar een 106-105 stand tallen maar Ste vens sloeg al evensnel terug naar 106-109. Toen zorgden Peeier en De Loaht voor 109- 109 doch Verhaeghe lukte zijn vrijworpen 109-111. Wuyts kwam in de slotseconden nog aan de vrijworplijn lukte de eerste en gooide dan de bal tegen het bord. Het was noch tans Mac Pipe die het re boundduel won en de bal bij Stevens bracht. Deze laatste liet met een dribbelnummer ook de ultieme seconden weg tikken. In de eerste speelhelft hadden beide ploegen om beurt aan de leiding gestaan. Beiden gaven geen duimbreed toe zodat de rust met een 56-52 stand inging. Daarna kon Aalst dan tooh een kleine kloof maken en meende men de partij gespeeld. Men re kende echter zonder de waard in casu IJsboerke dat er steeds bleef ingeloven. DoelpuntenClement 2-0, Ivens 8-6, De Locht 12-9, Pee- Ier 10-10, Wuyts 2-7, Allen 22-22. Zaterdag krijgt Black Boys hoog bezoek met kampioen en leider M.P. Mechelen. Voor deze wedstrijd zal er uiter aard een grote belangstelling bestaan. Er worden dan ook kaarten op voorhand verkocht bdj Sisse Van der Steen. J.V.H. De nochtans moeizaam ver worven overwinning was in de eerste plaats te danken aan de Amerikaan Leroy Chalk die met 33 punten top scorer werd. Het zag or op en bepaald moment echter toch niet te best uiit voor Okapi. Immers na een geflijk- opgaand begin (23-23) werd het 45-29 teruggeslagen omdat Drozdiak een 4op 4 'lukte en drie pogingen tQt doelpunten omboog. Chalk, die een in drukwekkende shotprestatie liet noteren kon de afstand echter tet 47-39 bij de rust verkleinen zodat in de twee de periode nog alles mogelijk was. Amper vijf minuten na de kampwisseeüng was Oka- THE TOWER AALST GENTSON 54 58 Zeer spannende match tussen twee ploegen die kwalitedts- basket ten beste gaven tot enthousiasme van een talrijk publiek The Tower startte bliksemsnel (10-5 na 5') doch Gentson replikeerde gepast en liep uit tot 14-17 en tot 23-32 aan het rustsLgnaal Onder impuls van Schandevijl en De Neef werkte The Tower aan een spektakulaire remonte zodat °P 4 min. van het einde de stand 49-49 aanwees. De resterende minuutjes bleef de nek-aan-nek race duren doch in de ultieme sekonden sloeg Gentson de beslissende kloof van 4 punten. SCOORDERS VOOR THE TOWER Schandevijl 1-7, Van De Velde 4-6, De Neef 4-10, De Schaepdrijver 8-6, Van De Velde 4-6. RESERVEN THE TOWER AALST GENTSON 46 42 SCOORDERS Caudron 0-2. Ghijsbrecht 8-0, Goossens 7-6, Viiellefont 6-7, Troffaes 1-0, Van Damme 1-6. Blanckaert 0-2 KADETTEN THE TOWER AALST GENTSON 20 0 De Deinzenaars kwamen niet opdagen zodat een forfait uitslag door de arbiters diende opgetekend te worden. PUPILLEN THE TOWER AALST GREMBERGEN 22 - 76 THE TOWER Brijs 0-4, Van Der Cammen 10-2 en Cam- mu 6-0. OREMBERGEN Criek 4-16, Hedrweg 6-0, Putteman 4-2 en De Greyte 13-31. D.D. Fons Bastijns op bezoek bij de scheidsrechtersfederatie te Aalst. (J.M.) Op woensdag 17 november om 20 u. 30 in de zaal Black Boys stapt DBC. Aalst een nieuw Europees avontuur in. De tegenstander in de beker „L. Ronchetti" is de Spaanse ploeg Famosette C.D. Mataro dat op zijn beurt een der meest vooraanstaande damesploegen in Spanje is. DBC. dat toch al ergens staat op de waarde- ladder van het Europees damesbasket wil deze wedstrijd kost wat kost winnen. Het ligt er ook gebrand in deze heenwedstrijd genoeg voorsprong te verzamelen om in de terugwedstrijd die op 24 november in Mataro wordt gspeeld niet meer verontrust te worden. Voor DBC. spelen A.M. Rommel (1,79 m), Gh. Ringoir (1,78 m), N. Van der Stock (1,80 m), Nora De Luyck (1,70 m), G. Seron (1,72 m), A.M. De Schrijver (1,69 m), Ewa Wasielewska (1,81 m), G. Heirman (1,68 m), N. Schollaert (1,65 m), G. Leonart (1,66). Voor Famosette C. Famadas (1,63 m), R. Epalza (1,75 m), M. Candamio (1,83 m), D. Iglesias (1,65 m), R Gudau (1,60 m), N. Blague (1,72 m), R. Mata (1,74 m), D. Llobet (1,79 m), J. Cot (1,69 m), C. Fraille (1,78 m), O. Martinee (1,63 m), M. Prat (1,60 m). J.V.H. H.C. Duffel—E.V. Aalst 18—16 Bij E.V. Aalst was men alles behalve tevreden over de lei ding van het scheidsrechters- duo Urbain-Cuipers. Men ging zelfs zover bij Eendracht te beweren dat Duffel, ondanks het een zeer goede ploeg vormt, nooit zou gewonnen hebben met een onpartijdige arbitrage Toen de rust aanbrak met een 87 score hadden de toe schouwers getuige geweest van een vrij hoogstaande wedstrijd waarin beide ploe gen elkaar waard waien. Via 10 na 5 min. werd het 11 langs fiimbaut om 42 te worden na 12 min. spelen. Dank zij een hele reeks pe nalty's werd het 76 langs Erwin Van Goethem 6 min. voor de rust. Tijdens het be gin van de tweede helft ble ven beide ploegen zij aan zij. Toen er 11 min. gespeeld wa ren (1311) van het tweede wedstrijdgedeelte kreeg Een dracht dan de genadeslag. W. Van der Borgt kreeg 5 min. straftijd en meteen werd Eendracht op een onoverko melijke achterstand geplaatst. Van 1311 werd het 1711 en de wedstrijd had zijn de finitieve vorm gekregen. Een dracht trachte tijdens een ru moerig wedstrijdeinde deze achterstand nog wel op te halen maar een raak schie tende Bayens moest 2 voor het einde vrede nen met een 16de en laat doelpunt. Door deze nederl wordt Eendracht min of m uit de kopgroep weggesla< maar zaterdag ter gelegenh van het bezoek van H.C. stal kunnen de zaken re op punt worden gezet. Scoorden C. Van Goethen Baeyens 7, De Doncker Rimbaut 3. RESERVEN Duffel—E.V. Aalst 19—23 Ruststand 116. Scoorden Van Gucht 2. Herreweghe 2, Van Malde 2, Gillade 3, De Cock Nys 2. FRESH-AIR - OKAPI 91-95 Okapi heeft na een reeks nederlagen opnieuw met de over winning kunnen aanknopen. Op vreemde bodem dan nog. Het strikte het Brusselse Fresh Air de das om. Met deze hart versterkende zege heeft Okapi opnieuw enig uitzicht op een plaats in de eerste acht. pi ail op gelijke hoogte ge klommen van die thuisploeg (59-59) en daarna werd met wisselende kansen gestreden. Van 73-73 ging het daarna naar 87-89 en net voordien was Drozdiak dn en rebound- duel mtet Chalk aan de wenk brauw gekwetst. Hij moest verzorgd worden. Meteen ver dween ook de spanning uit de wedstrijd. Het waren Celüe Van de Keer en Katherman die Okapi op veiligheid wier pen. De doelpuntenVan den Broeck 4-0, Van de Keer 2-7, Schorreet 6-5, Elias 8-4, Chalk 1122, Katherman 8-18. J.V.H. u DERDE NATIONALE Ondanks de Kortrijk-verdedigers Minnebo (13), Holland (15) en Nitrai (22) voegt Allen van Black Boys Aalst twee puntjes bij de score van zijn ploeg bij. (E.L.) Wat toch eens moest gebeuren overkwam Rosis Aalst zondag tegen leider Woluwé. Rosis verloor zijn statuut van enige onverslagen ploeg uit de reeks. Brabo Denderbelle won tegen de rode lantaarndragers uit Limburg met het kleinste verschil en bij Sparta Aalst komt het van kwaad tot erger. Nu verloor Aalst tegen het zwakke Houdeng. ScoordenPetrez 4, De Jaegher 7, Buys 1, De Boeck 1, Steerrhaut 1. Sparta AalstHoudeng 1518 De nederlaag van het totaal verjongde Sparta Aalst tegen het zwakke Houdeng moet voor de thuisploeg een forse klap betekenen. De Spartanen zijn teruggezakt tot de tiende plaats. Het degradatiespook begint reeds te dreigen. Na een vlotte start leidde Sparta met 41 na 6' spel. Een eens te meer voortreffelijk spelen de keeper W. Van Delsen kon echter niet vermijden dat Hou deng na 16 min. leidde met 4—6. Sparta begaf niet en via 77 na 20 mrn. werd de rust bereikt met een 910 stand. Tijdens bet begin van de tweede helft namen de be zoekers opnieuw voorsprong (1113) maar Koen Bomon bracht de ploegen opnieuw gelijk met nog 19 min. te spelen (1313). Toen de laat ste 5 min. aanbraken leidden de bezoekers met 1315. Doelpunten van P. Bomon kon den Sparta niet meer redden zodat Houdeng twee gouden puntjes wegkaapte. Scoorden P. Bomon 10, S. Bomon 1, W. Bomon 2, O. Corthals 1, K. Bomon 1. Atl. WoiuweRosis Aalst 15—14 Rosis Aalst, iets minder goed dan tijdens de andere vierpun tenwedstrijden, moest tegen het technisch minder goede maar hard werpende Woluwé de eerste nederlaag incasse ren. Rosis kende echt geen val. Toen enkele minuten voor het einde de score 1414 aanwees liet 'Rosis een penal ty onbenut en bet was de thuisploeg die het 15de en winnende doelpunt scoorde één minuut voor het einde. Rosis was steeds op achter volgen aangewezen nadat Pe trez het openingsdoelpunt had gescoord. Toen de rust aan brak met een 118 score had Rosis echt reeds heel wat tegenslag gekend. Langs een juist schietende De Jaegher begon Rosis beter te spelen tijdens het tweede wedstrijd gedeelte. Het werd 1111 na 45 min. spelen en 7 min. voor het einde stonden de ploegen nog steeds gelijk 1414. Hoe Rosis tijdens de laatste mi nuten dan zijn eerste twee punten verloor vertelden wij reeds. Nog een opvallend ge beuren J. Meert scoorde geen enkel doelpunt I HeistBrabo Denderbelle 13—14 Van hekkensluiter Heist h< Brabo Denderbelle een om wacht sterke tegenstand dervonden. De Limburgers ren zelfs heel dicht bij eerste overwinning toen met nog een vijftal minu te spelen een 1311 v< sprong telden. Oenderb met trainer Cloof nog ste< tussen de palen werd ge rende de ganse wedstrijd achtervolgen aangewezen. 10 min. spelen stonden ploegen nog gelijk (2—2) m 5 min. voor de rust telde thuisploeg, die onverwacht dig van zich afbeet een 8 voorsprong. Toen de rust a brak met een 87 score Brabo dat de opdracht zwaarder uitviel dan verwal Kort na de rust zou Br: langs de twee beste afwerk De Sitter en Hendrickx ge stellen (99) maar toen Hi een 1311 voorsprong op bouwd had 5 mrn. voor einde kon men nog moei in een tweepuntenwinst Brabo geloven. Hendri zorgde echter voor 1312 De Sitter stelde gelijk minuut voor het einde, dens de laatste seconden j hield Hendrickx voldoen koelbloedigheid om dank een penalty de twee punti uit het Limburgse vuur te jj pen. Scoorden: Callaert 1, drickx 6, De Sitter 4, Van Abbeele 1, D. Uyttersprot 2 itj- OSIRIS SJ. BERCHMANS 93-75 Na een kwartier was deze wedstrijd voor zover hiervan sprake kon zijn al gespeeld. Ofschoon Osiris na amper zes minuten werkelijke speeltijd Iwein D'Herdt reeds naar de invallersbank moest roepen wegens drie persoonlijke fouten, dan stond deze handikap een snelle aftekening op het score bord niet in de weg. Labay die D'Herdt uitstekend verving deed de thuisploeg met de slag sneller spelen. Van 17-6 ging het vooral onder impuls van Van Keymeulen, Bieseman en Van der Spiegel deze laatste zeer knap in aanval als in verdediging naar 35-17 en een insgelijks goed spelende D. D'Herdt wierp de thuisploeg die uitstekend draaide naar een afgetekende 51-25 bij de rust. In de tweede periode teerde Osiris dan op zijn royale voorsprong het speelde gelet op het grote verschil ook minder geconcentreerd wat aan de tegenstander toeliet langs een goed mikkende Hermans tot 53-22 terug te komen. Voor de rest hield Osiris zijn tegen stander echter verder op afstand. De doelpunten Bieseman 7-7, Van der Spiegel 14-10, D. D'Herdt 14-10, Labay 4-4, I. D'Herdt 0-9, Van Keymeulen 12-2, Heyvaert. Nu zaterdag speelt Osiris opnieuw in de zaal Okapi met De Panne als gereputeerde tegenstander. Men wil kost wat kost in de top blijven en zal er dan ook alles opzetten om ook deze wedstrijd met een positief rezultaat af te sluiten. J.V.H. H.B.C. DendermondeJoche- woa Aalst 1911 Het duurde tien minuten voor aleer Dendermonde. langs 'n weer zeer aktieve M. Van de Velde, de eerste maal scoor de. Jochewoa was tijdens de ze periode beslist niet de mindere gebleken van spelend Dendermonde. Nog 10 min. la ter had Aalst iedereen ver baasd door nog steeds ge lijke tred te houden met een in verdediging degelijk, maar in aanval zwak Dendermonde. Tijdens de laatste 10 min. van de eerste helft kon de thuisploeg, met een degelijke Wuest in het doel. dan toch de wedstrijd een definitieve vorm geven met doelpunten van Van der Veken en Van de Velde. Ruststand 95. Onmiddellijk na de rust dreef Van der Veken de voorsprong op en toen de snelle Van Hout ook zijn duit in het zakje deed, leidde Dender monde met 155 een kwar tier voor het einde. Jochewoa kon dank zij voortreffelijk om gezette strafworpen van Coo- reman iets meer in de wed strijd komen. 1710 met nog 7 min. te spelen. P. Diepen- daele en tweemaal Van de Velde legden de eindcijfers vast van een wedstrijd waarin beide klubs de nodige kon- klusies kunnen trekken. Scoorden Dendermonde Van de Vej 7, Van der Veken 8, Timm man 1, Van Hout 3. AalstJ. Diependaele 2. I Diependaele 1. Huylebroeckj Cooreman 5. Eckeman 1. Aalst Sportief liep zijn twee de opeenvolgende nederlaag op. Nu won Evere met het kleinste verschil en hierdoor is Sportief met vier verlies- punten virtueel uitgeschakeld voor de titel. Ros Beiaard maakte geen kans tegen Uilen spiegel en Sparta Aalst lukte toch 2 treffers op het terrein van Stilmar. E.V. Aalst won met overtuigende cijfers te Duffel. Aalst SportiefEver* 910 Ondanks keepster Wijnant haar matte prestatie tegen Avanti een week geleden uit wiste met een opvallende kee ping kon de nederlaag niet vermeden worden tegen Eve re. Sportief bleek te trefbaar op stilstaande fazen en toen ook nog een penalty gemist werd op een wedstrijdkeerpunt deed dit de deur definitief dicht. Bij de rust leidde Evere met 46 en Aalst liet nog een paar open kansen onbenut tij dens de tweede helft. Scoorden: M.-Van Delsen 3, Hutsebaut 2. Verleysen 2, Lo- wie 1, Moens 1. UilenspiegelRos Beiaard 14—4 Ros Beiaard was niet te spre ken over de wedstrijdleiding die sterk homegertint zou ge weest zijn. Hierdoor lieten de Dendermondse meisjes de ar men zakken tijdens het twee de wedstrijdgedeelte en werd het nog een vrij afgetekende nederlaag. Bij de rust leidde de sterke thuisploeg met 62. Scoorden: Doorns 1, Heire- man 2, Hermans 1. Duffel—E.V. Aalst 2—25 Eenrichtingswedstrijd waarin E.V. Aalst hun overmacht dui delijk in doelpunten uitdrukte. De thuisploeg scoorde zijn eerste doelpunt na 7 min. (13) en moest wachten tot 4 min. voor het einde om de tweede treffer te lukken. Bij de rust leidde Eendracht met 1—14. Scoorden Simal 11, Devinne 6, Wauters 6, Van Wezemael 1, Bascour 1. Miniemen KraainemE.V. Aalst 1322 Na een vrij gelijkopgaande eerste helft (rust 710) zou Eendracht tijdens het tweede wedstrijdgedeelte de thuis ploeg kansloos laten. Scoorden Baeyens 10, De Letter 8. De Boelpaep 1, P. Van Herreweghe 1, F. Van Her reweghe 1, Van Durme 1. Kadetten KraainemE.V. Aalst 1624 Het homogene Aalsterse team leidde na het eerste wedstrijd gedeelte met 1013. Tijdens de tweede helft zou Eendracht zijn overmacht beter in cijfers kunnen uitdrukken. ScoordenDe Cock 3, Van Malderen 5, Baeyens 4, Van der Stockt 4, Van Herreweghe 5. Cooreman 1, Van Nuffel 1, Van den Bossche 1. AvantiAjax 257 De eerstejaars kadetten van Ajax verdedigden zich flink te gen het meer ervaren Avanti, Na 9 min. was het 2—1 maar bij de rust leidde het sterkere Avanti reeds met 114, Ajax hield ook gedurende het eer ste gedeelte van de tweede helft stand maar moest daar na het meesterschap van Avanti ondergaan. Scoorden Ajax De Troch 2, Ravijts 2, Keppens 1. Van Hooimissen 1. Huyck 1. Dames 13 nov. te 15 u. £.V. AalstVanti Femina te 18.45 u. UilenspiegelSparta Aalst Heren 13 nov. te 18 u. Vidar GrembergenJochewoa te 20.15 u. MechelenAvanti E.V. Aalst—H.C. Herstal 14 nov. te 15 u. StenorBrabo Denderbelle HeistSparta Aalst te 16.30 u. H.B.C. 'Denderm.S.K. Gremb. te 17.15 u. Rosis AalstRansart Jeugd 13 nov. te 15 u. GrembergenAvanti 14 nov. te 16 u, AjaxE.V. Aalst Ford Aalst ontgoochel in zijn wedstrijd tegi Pamel Bergen. Onze s terse mi nivoetbaüers ren vooral zeer zwak verdediging en verlore dan ook met zware 2- cijfers tegen de Bergens universitaire ploeg. Mo meniteel staat men vijfd in de nationale mini voet balreeks D.I In het Aalsterse Osbroekj stadion gaat op zaterdal 13 november een nationae jeugdtornooi voor kracht balploegen door. Eei twaalftal jeugdploegen zul len elkaar vanaf 10 uu bekampen. Men speelt si multa&n op 5 terreinei en de grote finale word voorzien te 16 uur. D.D Ten voordele van de Aal sterse scholen voor min der-vaü5eden wordt °P terdag 20 november eei benefieitxnatch betwis 'tussen het Eend rach tel f tal van de jaren '60-'6 en een ploeg autervtiek: varietévedetten. De af trap wordt gegeven te uur en de toegangsprij 'is 50 frank D.D 2*

De Voorpost | 1976 | | pagina 24