aureen de toekomstige laamse queen? /i KINOVA VIERT STIJLVOL 30-JARIG BESTAAN BLOEDGEVERS GEHULDIGD 5 JAAR VNJ TE AALST „Yes you do» live in de studio Ondertussen volgde Maureen vooral om de talen en ook wel omdat zij thuis een zaak in pel sen runnen en zij hier dienstig kon zijn, handelssekretariaat. Toen zij pas afgestudeerd ook nog het diploma van modelliste op zak wou kunnen steken bezweek ze aan het te veel werken. «Mijn huisdokter stelde me toen voor de keuze: ofwel verder studeren, ofwel de muziekwereld in!» Op onze vraag wat zij van die pelsen- handel vindt? «Ach, 't is ver schrikkelijk, vooral als je van dieren houdt, Maar ja, je ziterin en da's nu eenmaal de reali teit.» DE GOEIE KONTAKTEN Toen Maureen het hoofdstuk «De Klaroen» afsloot kreeg ze de gelegenheid met hetWilly Michiels Kwartet» te zingen op het bal van Michiels zelf. Een tijdlang mocht ze omdat het meegevallen wasmet de groep mee. Tot ze op een dag in Denderwindeke werd aan gesproken door een geïnteres seerde dame Rose Windels, Maureen's huidige manager en zelfs vriendin. Vrij spoedig bracht Rose ook een tekst schrijver -komponist in het team. Engelsman John Col- stum gaf haar gedurende acht maand elke week engelse les om aksent en uitspraak te schaven. Ondertussen schreef ie ook de songs die Maureen definitief uit de onbekendheid zouden halen: «Yes you do», b-kant «Wanda» ea«Take me with you» dat in Nederland als om me kant fungeerde. Rose zorgde naast de introduktie in het milieu ook voor de promotie van de plaat. Resultaat hier van: een vlotte verkoop en nu ook een verdeling in Canada, Zuid-Afrika (men heeft er een cover-versie in het Zuid- Afrikaans van gemaakt), Tur kije en eerkort in Duitsland. Het mikken op de internatio nale markt is trouwens naast het feit dat Maureen op school een primus was op Engels, de reden waarom zij in deze f De Voorpost - 19-11-76 - 13 Onder een regen van applaus? vreemde taal zingt. «ABC» Einde deze maand komt Mau reen Kelly's tweede single op de markt. Deze keer mikt men op een ritmisch nummer in het genre van «Wanda». Toen we enkele dagen terug de proef- band van «ABC» mochten ho ren, viel alvast op dat deze schijf boordevol hit-kansen zit. Het is dus afwachten geblazen. Ondertussen gaat Maureen ook naar het songfestival van Turkije om ons land te verte genwoordigen. Zij zal er «Teil me why did you do it?» ver tolken. Met de ervaring van het e Aalsterse VNJ afdeling vierde op 7 november haar 15 rig bestaan, waar meer dan 400 VNJers uit andere ge esten aan deelnamen. Een zestigtal plaatselijke VNJers in i een 200 ouders en sympatisanten woonden voordien en kerkdienst bij in de H.Hartkerk onder het thema: landacht voor elkaar». PALMARES Kinova mag bogen op een prachtig filmverleden en kaapte verschillende prijzen in de wacht. Topper blijft de film «dans der talen» van dr. Willems, Geerinckx en Elias. De film werd uitgebracht in een 7 tal landen (ook in Japan). En kele jaren geleden was deze merkwaardige film op het vlaamse TV scherm te zien. In 1860 croiskteerden men dit werkstuk op het Filmfestvai te Cannes en behaalde de tweede prijs op het wereldfilm festival. Maar het blijft niet bij deze lau weren. Kinova behaalde verle den jaar 2 gouden medailles op de provinciale wedstrijd en twee zilveren op de nationale wedstrijd. Veertien dagen ge leden won men te Lommei de tweede prijs. Op het Festival Mondiale haalde men met twee ingeschreven films twee bron zen medailles. Bij de Beker St.-Gery in Brussel bekwam men de twee eerste plaatsen en de grote overwinnaar met twee ingeschreven films. Op het Benelux Festival te Oos tende haalde men eveneens drie hoofdprijzen met drie in geschreven films. Het zijn slechts een paar pres taties, voor de vuist weg, tus sen de diverse projecties door en waaruit blijkt, dat Kinova niet alleen 'n waardige filmklub is, maar bovendien volwaar dige prestaties levert waar de Aalstenaar fier mag op zijn. Twee merkwaardige produk- ties van het laatste jaar zijn on der andere «De Krant» en de film «Langs onbekende we gen», dit laatste is een produk- tie van Voorzitter Van Der Schueren. DEVIES Niet ten onrechte heeft de klub ais dê'vlös: vvsnst u oüu te leren filmen in een aangename en kameraadschappelijke sfeer, de Aalsterse filmklub is bereid u hierbij te helpen. Filmen is geen eenvoudige opdracht. Er komt heel wat bij kijken en al te vaak wordt er al te slordig omgesprongen met de camera. Teleurstellingen blijven soms niet uit en het ding bergt men uiteindelijk op in de kast. Er valt heel wat meer uit het toestel te halen om met de camera een werkelijke hobby te beleven. Kinova hoopt volgend jaar op nieuw een dergelijke bijeen komst te houden om oude en nieuwe films te vertonen. Mis schien hebben zich inmiddels talrijke nieuwe leden zich het devies van de kiub eigen ge maakt om tenvolle te genieten van een vrijetijdsbesteding waar men te Aalst reeds 30 jaar prettige en suksesvolle en/a- ring mee heeft en kan schra gen op grote deskundigheid. In aanwezigheid van ons aller burgervader Marcel De Bis schop en schepenen Ringoir en Van den Eede werden een aantal mensen van de «Bond der vrijwillige bloedgevers van het gewest Aalst» zondag ji. op het stadhuis in de bloemen gezet. In zijn rede sprak onze burge meester zijn appreciatie voor dit «werkvan naastenliefde» uit en dit, alhoewel hij zelf geen bloedgever is. Ontvingen het diploma met de palmen van het bloed voor meer dan tien giften: Maria Mergan (Hekelgem), Kamiel De Brauwer (Aalst), Pierre De Ridder (Aalst), Mark Hulsbosch (Aalst), Gustaaf Lambrechts (Herdersem), Enoch Seminck (Aalst), Hugo Van Audenhove (Aalst), Frans Willems (Aalst). Kregen de bronzen eretitel voor meer dan twintig giften: Rosa De Backer (Aalst), Paula De Trogh (Aalst), Georgette Van der Snict (Aalst), Gilbert Caudron (Aalst), André Huys (Aalst). Het zilveren teken voor meer dan dertig giften naar Bernard Arijs (Aalst. ^Het regeringsdiploma voor meer dan veertig giften kwam toe aan Jeanne D'Haeseleer (Welle), Rudy De Wolf (Aalst) en Willy Van Goethem (Wie- ze). Gemeenteraadslid Jan De Breucker ontving voor meer dan zestig giften het gouden ereteken alsook het tinnen stadsbord als erkenning van de stad. R.D.W. wilt het in de zangwereld ver schoppen. Je hebt talenten en wat ook niet altijd het geval is, je vindt thuis alle morele en materiële steun arte blanche, zegt men) en als toemaat, ook het geluk steekt een indje toe. Je neemt een eerste plaatje op en meteen bevind je je in it grote leger der geroepenen. 8.000 eksemplaren gaan over de toog. in zeldzaamheid in de bikkelharde showbisness, maar toch echt ibeurd. Met Maureen Kelly... roen worden alwaar zij met en kele andere meisjes voor week-end animatie zorgde, ware het niet dat Maureen de beloofde opleiding hiertoe nogal bedenkelijk vond en er na zekere tijd wegging. Vijf maanden lang trad zij er op, zelfs op weekdagen, van twee met haar eerste single es you do» als nieuwkomer hit-parade in te komen heeft jonge (hoe jong weer?) Isterse zangeres Maureen lly (ofte Maureen Coppens) rschillende troeven uitge- eeld. Zij bevindt zich ergens deraan een artiestieke imboom: «Muziek is onze nilie niet vreemd. Mijn moe ren ook mijn meter speelden >eger toneel; niet in grote ate, maar toch...». Van haar gen jaar af liep ze ballet- hooi te Aalst en op het inter- at te Mere had Maureen de ziekmikrobe voorgoed te kken: «Onze muziekleraar ook verschillende vrienden zich aan de piano zetten ibben mij de idee bijgebracht If het klavier te bespelen. Ik »b dan vier jaar privaatlessen volgd. Later bij Guido Ka ils, maar de afspraken pas- i niet altijd in mijn uurrooster dat ik er de brui aan gegeven »b. Ik zit nu in het vierde jaar itenleer en ik moet zeggen deze kennis mij enorm Effe uitblazen achter het mengpaneel, met Ronny (van the Jokers) en John Colston helpt bij het inzingen of uitpro beren van nieuwe nummers.» DE SCHEMER VAN DE KABARET-PERIODE Voor een tweetal jaar stapte Maureen Kelly de showwereld resoluut in. Leerschool moest zaal De Kla- tot twaalf en soms wel later. Uren lang de hits van het mo ment ten gehore brengend, hard bühnewerk zonder ver goeding. Waarom zij het dan toch deed? «Omdat ik dolblij was op een podium te mogen bewegen, dansen, zingen... ervaring op doen.» jongste Internationaal Jonge ren Festival op zak en haar vierde plaats en persprijs op deze concours, kan ze met ge rust gemoed naar Istanbul. Ondertussen is Maureen (na amper twee jaar toneelschool) verbonden aan het Mechels Miniatuurteater. Zij vertolkt naast o.m. Ann Christy en Marino Valco een hoofdrol in een musicall. Ze vindt nog de tijd om zanglessen te volgen bij de vermaarde Use Roland en als ook dit een sterke troef is, mag Maureen de toekomst met open registers tegemoet kij ken. René De Witte ade H.Mis werd het feest gezet met een optocht Dorheen de stad. Span- oeken «15 jaar VNJ, de af- Blingsvlag en de muziek- ipel o.l.v. Frans Wy- leersch vormden een ge- iel met jongens en meis- 5 die achter hun ver- ondsleider Jaak Van Hae- nborgh en de dienstleider >zef Heylen en Wim Van nckelen opstapten, et ouderkomitee en hun oorzitter h. Van der Mae- in bood de deelnemers 's iddags broodjes en war- soep aan om nadien de estnamiddag in te zetten, en feestnamiddag die naar Dor werd gebracht als een are kampdag met voor- acht, kampopening, tur en, estafettespelen, dan- zang, musiceren, impvuur, vendelen en bal- !t De voorbereiding en op- Dering was in handen van Aalsterse VNJers, die egeleid werden door regis- eur Guido Klinck. de feestreden werd de guur van Dokter Hilaire Iravez belicht, als oud- lauwvoeter en jeugdleider, als frontbrancardier en volksdokter, als VOS-bezie- ler en wetenschapsmens. De verbondsleider herinner de aan de werkgroep van Rodenbach, die nog steeds de strijdkreet is gebleven van de beweging: «Vliegt de Blauwvoet Storm op zee.» Mevrouw Gravez mocht als eregaste een ruiker bloe men in ontvangst nemen terwijl het jongerensteun- komitee er aan hield de ver bondsleider te gedenken met een glasraam, Tijl en Nele voorstellende. Tijdens deze feestnamiddag kwamen vooral de kreativi- teit van de jongens en meis jes aan bod, die op hun beurt hun regisseur bedach ten met een witte en rode roos en een houten sculp tuur van Verschaeve. De gelegenheidstentoon stelling aan de ingang van de zaal had anderzijds heel wat aandacht, waar vele oud leden zichzelf in terug vonden. De algehele leiding van dit 15 jaar VNJ feest was in handen van' Guido Stevens. Met een stijlvolle receptie en het afrollen van enkele films uit het verre en nabije verleden in hun klublokaal (sociaal centrum, Immerzeeldreef), werd het dertigste klubjaar van Kinova ingezet. Een enige gelegenheid om oude en nieuwe leden te ontmoeten. Kinova is overigens een filmklub die mag prat gaan op uitzonderlijke prestaties in het amateurfilm werk, dat vaak getuigt van professionele kwaliteiten. GESTART IN 1946 In zijn korte openingsrede zegt voorzitter Et. Van Der Schue ren, dat sommigen wellicht zul len opkijken dat Kinova in 1946 van start ging. Temeer omdat de klub archief beschikt om geschie denis te schrijven. Slechts en kele blaadjes schetsen het be staan van deze nu bloeiende klub. Zoals met alle verenigingen kent men hoogten en laagten. Twee jaar geleden daalde de klubkas tot een minimum. Maar met een vernieuwd bestuur en vooral veel ijver, ondermeer het organiseren van het Kar- navalfilmfestival en het Humor festival, verwierf de klub nieuwe faam. Verschillende leden hadden met mekaar niet alleen een blij weerzien, maar hielden er aan om enkele films opnieuw te ver tonen. Sommigen grepen terug naar 1958. Een enige gelegen heid om het achttien jaar gele den «gebeurde» met de nodige kommentaar en opmerkingen te onderstrepen. Sommige ak- teurs die toen als kind optra den, zijn nu immers volwaar dige leden van de maatschap pij! Bovendien bood de film avond een overzicht van de evolutie in de amateur filmwereld. Niet alleen van zwa.t-wit naar kleur, van na syncronisatie tot klankfilm opname, maar ook de steeds verbeterde technieken. KLUBWERKING Public relations-man H. Van Horen was zo vriendelijk om ons, tussen de verschillende vertoningen door, een en an- derte verduidelijken in verband met de klubwerking in hun uitermate geschikt lokaal in 't sociaal centrum aan de Im merzeeldreef. Om de veertien dagen is er een bijeenkomst en de beginnelin gen krijgen er van 19,30 tot 20.30 uur les. Alle technieken (en ook wat men beslist niet mag doen) komen er aan bod. Opnametechnieken, komposi tie, werken met camera en pro jector. Het verhinderen om met de camera te gaan «maaien» ofte «mitrailleren». Geluid stechnieken, waronder les in sonorisatie. Er is zelfs een klublid die de lessen opneemt op video om nog beter de technieken van het filmen na te gaan. Maar er is ook een streven naar specialisatie. De gekende spe cialist in animatiefilms dhr. De Wispelaere uit Gent ver zorgde te Aalst een les-avond. In deze gespecialiseerde tak heeft men minstens een jaar nodig om op niveau te komen. Het Aalsters klublid h. Elias is praktisch de enige die van oudsher degelijk overweg kan in de moeilijke specialisatie van tekenfilm. Het blijft boven dien een afdeling waar, gelet op de moeilijkheid, zeer weinig belangstelling voor bestaat. Ook andere specialisten, zoals veertien dagen geleden dhr. Vaas, kwam er spreken over het sop po risatie systeem Een systeem waar de bandopne mer electronisch gekoppeld is aan de camera. Voorzitter E. Van Der Schue ren grijpt ook nog even terug naar het dit jaar voor de eerste maal ingericht Humorfilmfesti val waarvoor niet minder dan 68 films ingeschreven werden. Dit filmfestival zal men om de drie jaar inrichten. Humor blijft een van de moeilijkste opga ven in de filmwereld. Het blijft in de klub niet alleen bij het inrichten van festivals. De interne werking gaat on verminderd verder. Elk jaar is er een film-opgave voor begin ners waarvoor de klub het sce- naria en draaiboek maakt. Regelmatig zijn er uitnodigin gen van andere clubs en het uitwisselen van films. Van de 50 aangesloten leden zijn er een 25-tal die regelmatig fil men. Een viertal leden wisten werkelijk hoge toppen te sche ren. De voorzitter van Kinova filmklnb tijdens zfyn welkoms woord ter gelegenheid van bet 30jarig bestaan van de klub (el)

De Voorpost | 1976 | | pagina 13