DOLLE WESTERN Kentering... Het talent van Iwijn De Metselaere WEER EEN PUNTJE Van der Steen voorkomt nederlaag Grembergs voetbal op een laag pitje STERKE TWEEDE HELFT Maat voor niets... J1 SteProvinciale lebbeke - Standaard Denderleeuw 3-1 TRAINER MERTENS (S.K. LEBBEKE) „Nu vrees ik geen enkel tegenstaander meer" Geraardsbergen - Sparta Buggenhout 2-1 Lokerse - VW Hamme 0-0 SP. Petegem - S.K. Aalst 1-1 j 2 de Provinciale j Robur Moerzeke - Balgerhoeke 3-1 DOELPUNT VAN STEENHOUT Nieuwerketke - Terjoden 1-0 Voetbalkalender Baasrode - Temse 1-1 Voetballers op de vuist te Moerzeke 20 S.K. Lebbeke is verdiend als overwinnaar uit de ontmoeting met Denderleeuw gekomen. Het voetbalde vooral krachtiger in de tweede helft, speelde vlugger de bal rond en scheen over een betere fysische konditie te beschikken dan de tegen stander. Denderleeuw dat toch in de eerste helft het hoge woord voerde, heel wat meer maturiteit aan de dag wist te leggen en sterker scheen in de middencirkel, deer \terde na een kwartier in de tweede helft plots weg. Dit was ook voor een groot deel te wijten aan het wég- vallen wegens 'kwetsuur van een toch wel opportune, en biezonder sterke Iwijn De Metsenaere. Het was trou wens langs deze links-achter speler dat de meeste bezoe kende aanvallen werden op gezet. Met een opvalleftd knappe voorzet joeg deze ver dediger geregeld de voorwaar- tsen in de aanval, rukte op zijn beurt zelf sterk op, maar kwam tijdig terug om zijn tegenstander, de Lebbeekse aanvaller Luc De Waegeneer als het ware volledig te neu traliseren. Die eerste helft kende eigen lijk een sensatierijk verloop. Daar zat in eerste instantie de scheidsrechter tussen, die voor de show zorgde. Wan neer op de achtste minuut Eddy Van Lokeren, zijn te genstander Schollaert tegen de vlakte liep, wees hij te recht naar de penaltystip. Van Der Stock die zich met de strafschoptaak belastte iliet doelman Verhavert geen kans. Drie minuten later ken de de scheidsrechter Taele- man aan de overzijde een strafschop toe aan de loka len. Waar hij die beslissing vandaan haalde mag Joost weten. Toevallig stonden we er met onze neus bij om goed te zien dat bezoeker Van Droogenbroeck niet de minste beweging met de hand had gemaakt, die een be straffing kon verrechtvaardi gen. Lebbeke was er de beste mee, want Verhulst aarzelde niet om de gelijkmaker op het bord te prikken. Van dan af begon de show. Bepaalde foutieve tussenkomsten wer den eenvoudigweg niet of ver keerdelijk bestraft. In de tweede helft ging het met de scheidsrechter alvast veel beter. Lebbeke ging in die periode ook de forcing voeren. Jan Vermeir ver sloeg al na vier minuten doelman Troch, die bij dit doelpunt bepaald niet vrij uitgaat. Later in de tweede helft kon Mare Meert, ander maal zeer bedrijvig, met een knap persoonlijk nummertje de eindcijfers vastleggen. D.M.E. Na afloop van de wedstrijd S.K. Lebbeke Standaard Denderleeuw hadden we een gesprek met de Leb beekse trainer Mertens. Hij scheen bepaald tevreden over rijn poulains en verwoorde als volgt „In zekere zin had ik een beetje schrik, na de mindere prestatie van een week geleden in Petegem. We lieten ons toen vangen aan het tempo van de tegenstrever. Tegen Denderleeuw voetbalden mijn spelers zoals ik hen vooraf had opgelegd. Ze lieten de bezoekers komen tot in de middencirkel om ze dan op te vangen. Verder werd snel en ordentelijk gevoetbald, ondanks er voorral in de eerste helft tamelijk zware kontakten vielen. Het systeem dat ik hen wil opleggen gaat van week tot week vlotter. Als de huidige trend zich verder zet, vrees ik geen enkele tegenstrever meer" aldus trainer Mertens die toch Denderleeuw als een der beste ploegen uit de reeks bestempelde. Bij leider Geraardsbergen heeft Buggenhout naar jaarlijkse gewoonte een niet onaardige pratij weggegeven. Er was een kentering waar te nemen, die ongelukkig genoeg voor de Spartanen geen puntenwinst opleverde, zodat men nu naar de verdeelde laatste plaats in de algemene rangschikking is afgezakt. Kwam de thuisploeg met een flodderdoelpunt op winst dan heet het zo dat Sparta zich aanvankelijk geen doelkansen wist te scheppen. De afwezigheid van De Weirdt deed zich flink aan voelen temeer daar de broers Van de Wiele het evenmin wisten waar te maken. Aerts zou wel voor een fraai doel punt zorgen, maar ondertus sen had de ex-Lebbekenaar Van Der Jeught reeds voor een 2-0 stand gezorgd. Al bij al is Sparta Buggenhout in slechte papieren geraakt Reeds herhaaldelijk hebben we kunnen vaststellen dat trainer Van Goethem niet over het potentieel beschikt om met akademisch voetbal uit te pakken. Het kort ge houden spel remt de snelle akties eerder af. De verre voorzet en het in eenmaal aanspelen van de spitsen is noodzakelijk om de Buggen- houtse ploeg te doen rende ren. We zijn dan ook van oordeel dat de Buggenhoutse oefenmeester naar dit sys teem zal dienen over te scha kelen en meteen ook eens uit te kijken naar nieuwe ver sterking. De invallers boe ken momenteel fraaie resul taten, maar of zulks volstaat om het in het eerste elftal waar te maken is een ander paar mouwen. Toch zal in de komende wedstrijden een gok moeten gewaagd om Sparta opnieuw op gang te brengen. Een zege voor eigen volk zou mogelijks het aange tast moreel opnieuw kunnen op peil brengen. Het bezoek van Aaiter kün Sparta tot een nieuw wapen feit stimuleren. Het zou wel mogen want nu heeft Bug genhout zelfs zijn reputatie van „drawnspecialist" in de jongste weken verloren. Het is nog niet te laat, maar toch de hoogste tijd dat de kente ring die men zondag op Ge raardsbergen meende waar te nemen, in punten wordt om gezet. V.C. In de wedstrijd S.K. Lebbeke Standaard Denderleeuw leverde de bezoekende verdediger Iwijn De Metsenaere een opvallende prestatie. In de eerste helft rukte hij geregeld op vanuit de achterste linie, om dan op kundige wijze het leder in de omgeving van de aanvallers te slingeren. Dit re sulteerde geregeld in gevaarlijke standjes voor het doel van de Lebbeekse doelman Verhavert. Na een kwartier in de 2de helft werd deze jonge ver dediger nogal onzacht tegen de grond gelopen, en kreeg op de koop toe nog een trap op de schouders zodat zijn vervanging noodzakelijk werd. Dit bleek een zware klap te zijn voor de Den- derleeuwse verdediging die geregeld als het ware „ge rold" werd. Iwijn De Metsenaere is am per 18 jaar, speelde reeds verleden jaar in het eerste elftail van Standaard Dender leeuw en is dit seizoen vaste pion in het fanionelftal. Een jongere als Iwijn De Metse naere betekent een rijkdom voor een club. Ook in Leb beke is deze werklustige knaap, zowel offensief als de fensief goed aan zijn trekken gekomen. We zagen hem op plaatsen waar gevaar dreig de zijn collega's hulp bieden. Anderzijds bouwde hij gere geld prachtige aanvallen op die doorgaans heel wat ge vaar inhielden tenminste als ze door zijn collega's aan vallers gunstig werden benut. Ook nodigt hij zijn maats uit voor een één-twee en hecht hij veel belang aan het aan geven zodat Standaard Den derleeuw nu wel bepaald weet wat Iwijn De Metsenaere al lemaal kan. Ondanks zijn zware studies, als universiteitsstudent heeft hij zijn hart verpand aan de voetbalsport en inzonderheid aan zijn club Standaard Den derleeuw. D.M.E. Als je na 12 wedstrijden slechts twee keertjes hebt gewon nen en amper vtrer goaltjes scoorde, dan moet je de rest van je (schamele) pumtenoogst echt hijeensprokkelen. Zo'n puntje viel voor Hamme ook te Lokeren uit de lucht. Daar mee wordt allesbehalve bedoeld dat de W ui tens van de eerste tot de laatste sekomde op een hoopje werden gevoet bald. Integendeel een vol uur1 voetbalden de Hammenaars uitstekend mee, doch Lokerse kreeg de beste kansen. Bijna werd heit 1-0, maar Verbeeck kopte in de armen van de uitstekende Jan Buyfle, na voorbereidend werk van Everaert en Marcel De Cook. Dat gebeurde vfijf minuten voor rust. Midden veldspel, weinig variatie in de aanvalsmaneuvers, bijna geen doelschoten en een blijven zoeken en tasten naar "openingen" dat was de indruk die de kijkers aan een niet zo denderende tweede time overhielden. De 0-0 score leek dan voor allen logisch. En toch kreeg Hamme, drie minuten voor affluiten, bijna het deksel op de neus. Gelukkig voor blauwwit drukte Marcel De Cock te zwak af om te scoren. Een puntje meebrengen uit Lokeren mag als zeer verdien stelijk beschouwd. Die nieuwe oogst lost vanzelfsprekend niet alle problemen op, doch hej ontstefl/lend slecht gestarte Hamme dat door sommigen na zes weken reeds was afge schreven, komt langzaam maar zeker terug. Als Vigor Wurtens zondag tegen het ook au schotfloze Petegem wint, flakkert een groen lampje aan. S-K. Aalst heeft te Petegem verdiend een punt geraapt zij het dan ook dat het een minder goede tweede helft speelde. De eerste periode werd gekenmerkt doorf een Aalsters over wicht, maar waarin beide ploegen goede kombinaties brachten. Gedurende die periode bleef vooral S.K. op voile toeren draaien en maakte het de Sparta verdediging dan ook een paar keer moeilijk. Jam mer genoeg was het scoren voor oranje-groen nu ook zeer 'lastig. Van der Steen had anderdeels op uitschie ters van Petegem een paar goed en oordeelkundige tus senkomsten waarbij hij even veel doelpunten verhinderde. Teg en het schot van Braeck- man die zich voordien al eens gevaarlijk had aangemeld had de Aalsterse doelman geen verhaal. Onmadeüijk na de kampwisseling was Pete gem aldus wel ietwat tegen de gang van het vertoonde spel in op voorsprong geko men. Het verging Aalst ech ter minder goed in de tweede 45 min. De drie wedstrijden die het in zeven dagen te verwerken kreeg waren er gens wel in de kuiten gekro pen, Toch zou S.K. nog op gelijke hoogte komen. Pic- quer lukte een har dschot waarbij de Petegem doelman Smessaert het leder onvol doende kon verwerken. Pic- quer mocht opnieuw aanleg gen en Van den Abeele haal de het leder even uit rijn baan. Smessaert bleef kans loos. «Al met al de omstan digheden in acht genomen speelden we een goede wed strijd en de puntendeling mag als billijk beschouwd worden. Nochtans moet fk zeggen dat to ah niet zo goed voor de dag kwamen als een paar dagen voordien te Boelare waar ze na een verdienstelijke wed strijd ook een punt meekre gen. Te Boelare lieton we zelfs de zege aan het straf- schoppunit liggen. Vervecken knalde de bal tegen het doel- hout». Toit daar trainer Pol Braeke. J.V.H. Het is erg gesteld met het Grembergs voetbal. Zowel S.K. als Eendracht bengelen op de laatste plaats in hun respec tievelijke reeks. S.K. in derde provinciale, moederziel alleen met de rode lantaarn in de hand, op drie punten achterstand van de voorlaatste gerangschikte. Eendracht »n vierde provinciale staat op dezelfde weinig benijdenswaardige plaats in gezelschap van W.B. St.-Niklaas Vooral bij Eendracht had men voor de start van de kompetitie heel wat beter gehoopt. Olubleider Carlos Verhas zag zijn ploeg toen ais een ernstig titelkandidaat De Eendracht-dirigent zal wellicht al veranderd zijn van zienswijze. Ze hebben alvast een probleem minder dan hun naaste geburen, warvt de* graderen kan nu eenmaal niet, wanneer men al in de laagste reeks voetbalt. Voor S.K. kan dat wel. Daar is men nooit gestart niet titel- ambifies, al dient gezegd, dat men wellicht meer had verwacht. Tegen Stekene kiende S.K. bepaald tegen slag. „We hebben Onver diend verloren" zegt olublei der Burghgraeve. „De be zoekers stonden aan de rust met 0-2 voor, maar dat had ook juist andersom kunnen rijn. In de tweede helft was het al Grem- bergen dat de klok sloeg. Er werden talrijke open kansen verknoeid en slechts 5' voor het einde kon Mare Van Den Abbeele het eer- reddende doelpunt aanteke nen. De bal rolt niet voor ons, en daarbij hebben we geregeld af te rekenen met gekwetste spelers. Het wordt hoogtijd dat de wind uit een andere richting gaat waaien" D.M.E. huidige het wenselijk dat we j de halve inzet konden i Nieuwerkerken heeft rijn tweede overwinning binnen schot. Het bad aan één doelpunt genoeg om in een aantrekkelijk derby Terjoden te kloppen. Eendracht trok vain meet af aan gezwind ten aanval en drukte in hat eerste 'kwartier fel op de Terjoden verdediging. De thuisploeg infiltreerde vooral op de rechterflank langs De Mey, die de jonge en nog ervaring missende Gijsels nogal wat kopbrekens bezorgde. Toch kreeg Terjoden de beste doelkans en de doelstaak verhinderde het ope- ningspunt. Raes had toen even pech. De thuisploeg kwam aan de leiding wanneer Steenhout een omhaal van Van Impe met het hoofd in het doel verlengde. Dit betekende meteen winst voor de thuisploeg die na de kampwisseling opndeuw wat meeval kende. In het vierde en vijfde kwartier kon niemand bepaald voordeel nemen doch daarna moest Eendracht to ah meer verde digen. In düt Terjoden offensief kopte Van Londerzede insgelijks tegen het doelhout zodat de thuisploeg nog aan een gelijkspel ontsnapte. Ook bracht de Eendracht doelman Van Mossevelde een paar knappe tussenkom sten op zijn naam. «Al met «1 een spannende wedstrijd, die voor de tweede provinciale afdeling op een hoog peil dreef. Eendracht heeft alleszins een goede indruk gelaten en ik meen dat bun huidige klassering zeker niet in overeen stemming ligt met de waarde van de ploeg. Ik ben ook vsp oordeel dat we gelat op de spel- ontwikkeling wel1 recht hebben op de halve inzet», ver telde ons Fons Lockefeer, 'trainer van Resocub. J.V.H. VOOR ZONDAG 21 NOVEMBER 1976 SC Lokeren - Sp. Charlei Rac. Jet - E. Zele J. Lede - 'Crossing RC Tienen - E AalsÉien KAVD - Dar. Leuven Hamme - Sp. Petegem Buggenh. - Aalter SK Aalst - Kemzeke St.-Gd'llis-W. - Lebbeke|e Destelbengen - Robur St. Wett. - Baasrode Eine - W. Moorsel Etiikhove - Mere Huise - Ndeuwerk. Terjoden - Appelterre Serskamp - Moerbeke E. Meldert - Ereml EddxveWe - Oudenh» Bambrugge - Erpe Hofstade - Def tinge Schel'leb. - Sp. Geraai Oudegem - Bazel Sp. Appels - Gerda Overmere - Beervelde i S. Moorsel - T MeldeiQ Doggen - Gijzegem M' Schoonaarde - Eronde»)^ Herdersem - WichelenXm Berlare - Smetledie E. St. Gillis - SK Lokeine(. Boonwiljk - Z. Appels ers Heik. Zele - Opstal Kalk) - E. Gremberget,^ Fons Lockefeer (tweede van rechts) komt toegesneld om te Terjoden 1-0). ontzetten. (NieuwerkerkeJ De topper in de tweede provinciale afdeling is op een 1-1 gelijkspel geëindigd en hiermede bleken de scheepsbouwers uit Temse wel erg tevreden. In het Haasrood se kamp was men minder gelukkig met het resultaat, maar de oorzaken van dit gedeeltelijk falen rijn te zoeken in de eigen speelwijze Het i® onbegrijpelijk hoe een ploeg de ene week tegen de andere met een zulk gewijzigde instelling kan in heit vek'. komen. Mogelijks zat er zondag wel de schrik om aan het kortste eind te trekken voor iets tussen. Hoe dan ookFC Baasrode be gon vrij zenuwachtig en liet zich nog verder van de kook brengen door de stugge man dek king der bezoekers. Of dat uiteindelijk een reden was waarom het middenveld niet bij de aanval ging aan sluiten is een ander paar mouwen. Zelden kreeg Coo- reman, steeds geschaduwd door Vermeulen de bal in één 'tijd aangespeeld. Het was steeds maar draaien en keren in de middencirkel tot het doelgebied der bezoekers was afgesloten. FC Baas rode beging ook de fout het leder steeds maar via het centrum voor de muit van doelman Van Lom ber gen te willen brenigen. De scorekansen waren dan ook miniem, al kwam Baasrode langs Cooreman nog het dichtst bij het winnend doel punt. De doelpunten zélf wa ren het gevolg van balver lies in de middencirked, waar de spelers wel eens meer aandacht hadden voor iet genstrever dan voor heiben der. Baasrode verwaarlo^an na op voorsprong te gekomen even de dekkin tn dit leverde voor Temse alleen de gelijkmaker maair bracht hen de tuiiging dat er meer in dam één punt. De kreeg dan ook geleger zich te onderscheiden schoten van Van Goet en Verstappen, die z< woondljk geen kans 'liggen. Gelukkig werd ongeconcentreerd spel Baasrode niet verder straft. Temse is immers waardige en sterke t< stander gebleken voor telstrijd die nu wel in hevigheid zal loskomen.] Baasrode hield ondanks puntverlies zijn kansen maar zal in de komi wedstrijden niets aan -toeval mogen overlaten. Robur Moerzeke heeft zich na de kampwisseling enigszins moeten reorganiseren om een tweede opeenvolgende neder laag voor eigen publiek te vermijden. Aan de rust stonden de Moerzekenaars met 0-1 in het krijt en dat was voor de bezoekers zeker niet onverdiend. Ze hadden trouwens een ganse eerste helft de toon aangegeven en ook verschil lende kansen afgedwongen. Doelman Mare Veyt verhin derde in die periode dat de achterstand voor Robur be perkt bleef tot de kleinste cijfers. Na de rust kwam dan de openbaring Olubleider Hugo Hofflen- boom hierover „Hoe slecht het ging in de eerste helft, des te beter draaide de ploeg na de rust. De in de tweede helft ingevallen Theo De Decker lag aan de basis van de gelijkmaker. Hij schoot krachtig op doèl, maar een verdediger sloeg de bal met de hand uit het doelvlak. De hieruit voortvloeiende straf schop werd feilloos omgezet door Luc Moortgat. Kort nadien zorgde Btdanne Leüe voor voorsprong, ter wijl later Luc Moortgat met een derde treffer voor zeker heid zorgde". „We mogen alvast tevreden zijn met het resultaat" zegt clubleider Hoffenboom. „Ten slotte moeten we het nog zondag, weliswaar in band, opndeuw bij. We^ft ten nu zondag naar Dhem< bergen, en rekening dend met onze huidige Doel] in de rangschikking hada overen. Er staan zware wedstrijden programma, en ons den uit de één van die rich, moeten altijd rooien zonder drie basisspeilers, met name Wil ly Van Hoey, Miel Pauwels en René Vlaminck. Deze laatste zal allicht nog een maand of twee op het ge- kwets benrappont blijven. Jef Roels, die drie weken gele den rijn hand brak, liep er Tumult op het voetbalveld van Robur Moerzeke wa de scheidsrechter zaterdagnamiddag de invallers we strijd tussen het plaatselijke elftal en Melsele twintig minuten voor het einde diende stil te legg omdat voetballers van beide partijen met meka op de vuist gingen. Op dat ogenblik stond Rob met 5-1 aan de winst. Zonder maar één rode kaart te trekken oordeel de scheidsrechter, die er blijkbaar niet in slaag de vechtenden te soheiden, eenvoudigweg de wedstri maar te schorsen. Enkele spelers waren inmiddels tegen de grond terecht gekomen, nadat ze enke rake klappen hadden moeten incasseren. Op ziekenwagen heeft het bestuur van Robur echt geen beroep moeten doen. De verminkten konden eigen kracht de kleedkamers bereiken. D.M.

De Voorpost | 1976 | | pagina 20