1 I H ZO KAN HET OOK WEL EENS EEN KEER E.V. AALST OVERWINT LEIDER HERSTAL Twee wedstrijden vroegtijdig gestopt HBC Dendermonde wint topper DAMESHANDBAL JEUGDHANDBA1 V K. AALST NAAR DE VOLGENDE RONDE K. AALST NIET NAAR VOLGENDE RONDE Wedstrijden voor w.e. vai I van 20 en 2 november ij Beker van Oost-VlaanderenRANG. AALST BEKERT VERDER 24 EERSTE NATIONALE Het was een hele tijd geleden dat wij zo tevreden van een handbalwedstrijd zijn teruggekeerd. Inderdaad, de wedstrijd Mechelen-Avanti bracht nu eens alles wat de handbalsport attraktief kan maken. Het werd een span nend kijkstuk waarin de sportiviteit opviel. Beide klubs taktisch plan en spektakel was er in overvloed. Lebbeke won, maar oprecht, bet had evengoed Mechelen kunnen zijn. Trainer Jansse.ns heeft een harde tijd doorge maakt maar het is nu duidelijk dat zijn ideeën vruchten begin nen af te werpen. De basis opstelling van het vroegere Avanti onderging een hele wij ziging en enkele jonge spelers werden met succes in de kern opgenomen. Nadat Vermóesèn zich dit seizoen tot een vaste waarde wist op te werken kwam te Mechelen nu ook Maes in de schijnwerpers. De Proft en Van Medegael zijn andere jongeren die dit sei zoen op het voorplan versche nen zodat Avanti zich niet te erg moet verontrusten als het ogenblik van de opvolging aanbreekt. Mechelen Avanti 1415 Avanti startte met Wat wij zouden kunnen noemen de „klassieke" opstelling. De ge broeders Verhofstadt samen met Eddy De Smedt in de tweede lijn en het trio Kep- pens-Moonen-De Vlieger aan de 6 meter zone konden de Mechelse verdediging moeilijk baas. Bij Mechelen raasden de 2 ex-Avanti spelers Van Cauwenberghe en De Nil steeds razendsnel in tegen aanval zodat na 14' spel Avan ti met 41 in het krijt stond. Toen aan het kwartier Dirk Verhofstadt het tweede Avanti doelpunt scoorde wijzigde coach Janssens zijn aanval in een 42 opstelling en bracht Maes op de cirkel. Deze Maes werd onmiddellijk twee maal uitstekend 'aangespeeld en hij liet de kansen niet onbenut 64 na 21'. De Vlieger, steeds goed voor een paar spektaku- laire doelpunten maakte er 65 van en Dirk Verhofstadt, nu op de linkerhoek kon via een strafschop 66 scoren 5' voor de rust. Bij Mechelen trof Liekens enkele malen het doelhout van een weer eens zeer koede keeper Mertens en bij de rust was alles te herdoenrustand 88. Ook het tweede wedstrijdgedeelte bleef even spannend verlopen. Het was Mechelen dat via prachtdoelpunten van Van Des- sel en De Preter het eerst aan de leiding kwamen. Een opnieuw op zijn waarde spe lende Dirk CVerhofstadt maak te gelijk (99) maar Meche len rukte zich opnieuw los via een strafschop van Denis en een „break" van Van Cau wenberghe (119 na 40'). Na dat De Vlieger een open kans onbenut liet zorgde Eddy De Smedt voor sensatie door in een tijdspanne van 3' twee maal te scoren. Avanti kon hierdoor het laatste kwartier ingaan met een 1112 voor sprong. Scheidsrechter Urban liet Koen Verhofstadt om een futiliteit 2' straf uitzitten maar Oe Nil zag zijn open doelkans verhinderd worden door de bij. de zaak zijnde Mertens. Tijdens de daaropvolgende mi nuten heel wat sensatie. Kee per Ninkovic stopt penalty's van D. Verhofstadt en De Smedt en keeper Mertens belet Denis zijn strafworp om te zetten. Wij zijn nu 7' voor het einde en Dirk Verhofstadt verslaat de Meöhelse keeper 1113. Nog is het niet ge daan want een losgebroken De Preter scoort drie maal en brengt Mechelen op 1413 op 5' voor het einde. Een minuut later stelt De Vlieger de ploe gen opnieuw gelijk en Dirk Verhofstadt bewaart voldoen de kalmte om deze maal kee per Ninkovic kansloos te laten 1415 met nog 3' te spelen. Avanti tracht dan de wedstrijd uit te vriezen. De Smedt moet naar de strafbank en P. Oe Preter treft het doelhout en kele seconden voor het einde. Meteen komt Avanti op de vierde plaats en de kompe titie is toch nog niet halfweg. Scoorden Dirk Verhofstadt 9, De Vlieger 2, Maes 2, De Smedt 2. Reserven Mechelen-Avanti 2417 Rust: 118. Avanti liet te vele open kansen onbenut en kon slechts naar het wed strijdeinde toe de thuisploeg voor problemen stellen. He NATIONALE E.V. AALST-H.C. HERSTAL 17—16 Tegen een hardnekkig spelend HC Herstal heeft EV Aalst nog maar eens zijn promotiekandidatuur duidelijk gesteld. De Walen verdedigden hun leidersplaats met hun gekende vechtlust. Toen M. Bayens na 15' uitviel met een neus- breuk en Herstal leidde met 56 zag het er echt niet zo best uit voor de overwinningskansen van Eendracht. HC Herstal nam een daverende start en keeper Moens, na 10' vervangen door collega Vinck, diende zich tweemaal gewonnen te geven na 6' spelen. Herstal bleef de leiding in handen hebben tot na het eerste kwartier (56). Een weer eens uitstekende E. Van Goethem kon na 17' spel de eerste aansluiting bewerkstelligen voor Aalst (66). Horstal zou niet begeven en steeds diende Eendracht een puntje op te halen. Via Welle- kens en daarna langs Van Goethem werd gelijk gemaakt zodat de rust aanbrak met tweede wedstrijdgedeelte wa- een 88 score. Tijdens het ren het de bezoekers die op achtervolgen werden aange wezen. Reeds tijdens de 1ste minuut van de tweede helft kon Van Goethem een penalty benutten om Eendracht voor ihet eerst op voorsprong te brengen. Herstal kwam steeds terug maar even voor het laatste kwartier aanbrak was Aalst er in gelukt een 1311 voorsprong op te bouwen. Lang zou deze voordelige po sitie niet aanhouden want Van Cosem, weer hij, zorgde er voor dat enkele minuten later de bezoekers opnieuw 'het heft in handen namen (1314). Van Goethem (2 maal) en Steeman zorgden er echter voor dat deze Herstal voor sprong niet lang stand hield. Via 1414 aan de 47e min. werd het 1614 tien min. voor het einde. Drie minuten later viel dan de beslissing. Keeper Vinck stopte een pe nalty en R. De Doncker bracht Eendracht op 1714 zeven minuten voor het einde. Langs Van Cosem en Joris werd het nog 1716, maar dit ene doel- puntje verschil was voldoende om Eendracht twee puntjes rij ker te maken. Meteen blijft Eendracht in de kopgroep en trainer floganovic moet nu zelf wel gaan geloven in de pro motiekansen van het nieuwe lEendracht Aalst. Scoorden Van Goethem 11, Wellekens 1, Steeman 2, Rimbaut 1. De Doncker!Van Boxtael 1. Reserven EV Aalst-HC Herstal 11—22 Ruststand 411Scoorden Huylebroeck 2, Gillade 2, Van Herreweghe 1, Van Guoht 1, Van Eeckhoudt 1, G. Oe Jae- gher 2, De Nys 2. DERDE NATIONALE Brabo Denderbelle, op bezoek te Herseaux, leidde aan de rust met 711 toen enkele thuisspelers de scheidsrech ters molestreerden. De wedstrijd werd niet meer hervat. Te Heist-Zuiderkempen, waar Sparta Aalst op bezoek was, legden de twee vrouwelijke scheidsrechters de wed strijd stil ongeveer 8' voor het einde. Na een kwartier spel was P. Romon reeds definitief uit gesloten en toen Redant tegen de grond werd gesmakt zon der enige reaktie van de wed strijdleiding zat het spel voor goed op de wagen. Gelukkig dat Rosis Aalst zijn wedstrijd kon uitspelen zoniet was de katastrofe volledig geweest. Rosis blijft door de overwin ning tegen Ransart nog steeds de leiding delen. Rosis Aalst-Ransart 2320 Rosis Aalst heeft meer tegen stand ondervonden van Ran sart dan men had veronder steld. Eens te meer verwaar loosde Rosis de bal rond te spelen en werd er te vlug op doel geworpen. Hierdoor lukten de bezoekers meer dan op hun beurt geslaagde „breaks" zodat Rosis geduren- op achtervolgen werd aange- dede de ganse eerste helft wezen. Via 13 na 9' werd het 36 na een kwartier spel. Daarna speelde Rosis wel iets beter zodat langs J. Meert de rust bereikt werd met het kleinste verschil ruststand 1011. Na de rust had Aalst zijn lesje geleerd. De bal cir- kuleerde vlot en dra nam Ro sis langs JP De Jaegher voor sprong (1413). Met nog 'n kwartier voor de boeg ston den de ploegen gelijk (1616) maar langs Petrez-De Smedt- De Boeck en De Jaegher werd de definitieve kloof geslagen. Rosis hoeft geen enkele ploeg te vrezen indien iedereen zich in dienst van de ploeg stelt en men niet vergeet dat een doelpunt aanbrengen evenveel waarde heeft als zelf te sco ren. Scoorden Meert 6, De Jaegher 8, De Smedt 2, De Boeck 1, Petrez 6. Reserven. Rosis Aalst-Ransart 1412 Ruststand 55. Scoorden Van Nieuwenborgh 1, Van Im- pe 1. De Smedt 3, D'Hondt 1, Van Snick 2, Van Handenhove 3, Van Delsen 1, Verpeten 1. BEVORDERING Het toptreffen tussen HBC Dendermonde en SK Grember gen heeft gebracht wat er 'algemeen kon van verwacht worden. Twee hyperneurveuze ploegen speelden beslist geen oogstrelende partij handbal maar de ploeg die het best zijn zenuwen in bedwang hield, in casu Dendermonde, won verdiend. Bij SK Grem- bergen verloren sommige spe lers duidelijk het hoofd ge durende de tweede helft en verspeelden hun resterende mogelijkheden door kritiek te leveren op het scheidsrech- tersduo Ganzeman-Wijnant, Tijdens de eerste dertig min. was nochtans duidelijk geble ken dat SK Grembergen be slist niet onder lag. Dender monde beschikte echter over eén grootse M. Van Oe Velde die op zijn eentje twee Grem- bergenaars aan de praat hield Individuele prestaties gaan wij hier niet belichten maar sa men met de Dendermondenaar bleek Hans Van Haute de sterkste speler op het terrein. Sommige Grembergse spelers blijken echter mentaal niet op gewassen te zijn tegen het betwisten van 'n topwedstrijd en hiervan konden de ervaren Dendermondse spelers duide lijk gebruik maken. Jochewoa Aalst won met dui delijke cijfers tegen een flink Vidar Grembergen terwijl Zwijn aarde Kortrijk geen schijn van kans liet. HBC Dendermonde 19 SK Grembergen 15 In een zeer goed bezette Grembergse sporthal nam Den dermonde een opva!lende start Het nogal ver uitverdedigende Grembergen was verplicht 2 penalty's toe te staan die door kannonnier Van Der Veken feilloos werden omgezet. En kele minuten later kon Trien- pondt, degelijke wedstrijd, eveneens scoren op penalty (21 na 4'). Een -nogal on besuisde Tom Van Haute (GSK) moest er toen reeds 2' uit maar een taktisch zwak Dendermonde maaktie hier nooit gebruik van. Het eerste veldoelpunt viel op de 2de minuut langs Seghers (32) en even later kwam GSK langszij via een strafschop van Trienpondt (33). Na een kwartier spelen veroverde Grembergen de leiding dank zij een treffen van Hans Van Haut. Dendermonde bleef maar lopen en werpen zonder ook maar een valabele aanval op te bouwen en hiervan maakte Grembergen gebruik om na 22' de score op 57 te bren gen. G. Kerremans milderde voor HBC maar toen even la ter Van Der Veken een penalty mistte en Vinck hetzelfde deed voor GSK, kwam de wedstrijd op een keerpunt. M. Van De Velde kwam meer en meer op het voorplan, Hans Van Haut bracht GSK voor de laat ste maal op voorsprong maar Van De Velde stelde gelijk even voor de rust. Ruststand 88. SK Grembergen scoorde langs Vinck onmiddellijk na de hervatting maar daarna was het liedje uit voor een over zijn toeren gerakend SK Grembergen. Dendermonde ging hierdoor heel wat beter spelen en langs Van Der Veken, Kerremans, Timmerman en Van De Velde werd het 1410 met -nog 16' voor de boeg. A. Dauwe ging er toen 5' uii en ook Vinck diende 2' straftijd uit te zitten. Dender monde. taktisch toch wel heel zwak, kon ook hiervan geen gebruik maken en het was in tegendeel Grembergen. nu met H. Van Damme in het doel. dat naderde tot 1614 op 7' voor het einde. Dendermonde met een goede keeper Wuest, kon langs Van De Velde en Kerremans de overwinning ge stalte geven en het 15e en laatste doelpunt van SK Grem bergen langs die goede H. Van Haut bracht de Dender mondse overwinning niet meer in het gedrang. Scoorden SK Grembergen Seghers 4, H. Van Haut 5, Trienpondt 5, en Vinck 1. HBC Dendermonde: Van Der Veken 6, Van De Velde 7. Kerremans 4. Tim merman 1, J. Van Hout 1. Vidar Grembergen 10 Jochewoa Aalst 25 Zonder ook maar iets af te doen aan de prestatie van Jochewoa Aalst was het zater dagavond Vidar Grembergen dat in aangename zin verras te. De jonge Grembergse ploeg draaide goed rond en wist gedurende meer dan een kwartier (47) in het spoor te blijven van het vlot spe lende Aalst. Bij de rust, leidde Aalst met 512. Na de rust bleef Vidar rustig en goed de bal rondspelen maar het ster kere Jochewoa kon nu verder uitlopen. Bij Vidar blijken de gebr. De Swaef een bepalende rol te spelen in de prestatie van de jonge ploeg. Scoorden VidarL. Beeck- man 1, De Jonghe 1, De Sae- gher 1, St. De Swaef 4, P. De Swaef 3. Avanti Femina zonder proble men EV Aalst 7 Avanti Femina 16 Voor de Lebbeekse meisjes werd de „op papier" gevaarlij ke verplaatsing naar EV Aalst een rustige namiddag. De Avanti meisjes domineerde op dit ogenblik de kompetitie al dient gezegd dat Eendracht nogal sterk gehandikapt aan deze wedstrijd diende te be ginnen. Ruststand 67 HBC Ajax-.Sparta Aalst 1314 Rustand 75. Onmiddellijk na de rust sloeg Sparta een de finitieve kloof. Ajax kon niet meer replikeren. Scoorden Ajax Huyck 6, Ravijts 3, Kep- pens 2, Vermeirenl, Abbeloos 1. HBC Ajax-EV Aalst 18—20 Ruststand 59. Tien minuten -na de rust leidde Aalst met 513. Een te late reaktie van Ajax droeg geen vruchten meer. Scoorden Ajax Huyck 8, Ravijts 6, Abbeloos 2, Ver- meiren 1, De Saedeleir 1. Zittend Handblaklub (staand). Grembergen, die met 19-15 verloor tegen HBC Denderr VOLLEYBAL BEKER VAN BELG IE V.K. AALST - KWAADMECHELEN 3-0 Setstanden 16-14 15-11 15-10 Tegen de Limburgse tweede provincialer had V.K. Aalst geen moeilijkheden om zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Beker van België. Nochtans is weer gebleken dat men een tegenstander nooit mag onderschatten. Niet dat Kwaad- Mechelen zo gevaarlijk was. maar dergelijke wedstrijden begint men gewocfnlijk met heel wat minder concentratie dan gewoonlijk. En daar schuilt het gevaar. Dit kwam duidelijk tot uiting aanvalsfliitsen waren voldoen de eerste set. Kwaad- de om het voordeel terug aan mechelen had niets te verlie zen. Zij gingen dan ook reso luut hun kans. Aalst dat zich niet aan zoveel durf ver wachtte kon niet direct de goede draai vinden. Met als gevolg dat de mijnjongens aan een onverwachte voor sprong kwamen van 2-10. Dit betekende meteen het ont waken voor V.K. Aalst. Zij drukten even op het gaspe daal en de schade werd her stelt. Niet zonder tegenstand echter. Af en toe vervielen zij in het spelritme van de te genstrever wat deze toeliet om punten te maken, en de stand op 14-14 te brengen. Toen oordeelde V.K. Aalst het genoeg. Twee aanvallen wa ren voldoende om te winnen. In de tweede set nam Aalst het initiatief zelf In handen. Onverstoord speelden zij hun spel zoals zij het zelf wilden. Toch konden zij af en toe niet nalaten om het trage rit me van Kwaadmechelen over te nemen. Met als gevolg dat de mijnjongens er van profiteerden om punten te scoren. Maar een paar vinnige VJC. te brengen. Zij wonnen dan ook op een zeer overtui gende manier deze set met 15-11. In de derde set probeerde Kwaadmechelen om met nij dige aanvallen op voorsprong te komen. Maar V.K. Aalst was waakzaam. Nooit lieten zij de tegenstrever toe om meer dan drie punten te ma ken. Zij konden zich veroor loven om hun spel aan expe- rimentatie te wagen. De te genstrever was werkelijk te zwak voor hen. Men mag nochtans niet vergeten dat Kwaadmechelen telkens twee punten handicap voor kregen. Ondanks dit alles was het voor V.K. Aalst een kinder spel om deze set en tevens de kwalificatie voor de volgende ronde van de Beker van Bel gië af te dwingen. Volgende week moeten de Aalstenaars op verplaatsing naar Kortenberg. En de week daarop thuis tegen Ternat. In deze twee wedstrijden zal V.K. kunnen bewijzen dat hun zegereeks geen toeval is. CMVW/G1 BEKER VAN OOST-VLAANDEREN ZOMERGEM - K. AALST 3-1 Setstanden 15-12, 15-12, 5-15, 15-11. Ondanks het feit dat zij uit de Bekercompetitie gewipt zijn, mogen de Aalstenaars toch terug blikken op een zeer verdien stelijke wedstrijd. Tegen ex vierde nationaler een set mee pikken is op zichzelf reeds verdienstelijk. Maar diezelfde tegenstrever het leven zuur maken is voorzeker geen senecure. Spijtig voor Kuklos dat zij aan deze wedstrijd begonnen zijn met de gedachte te verliezen. Mits een betere ingesteldheid kon er meer dan één set ingezeten hebben. Het begon van in de eerste set met een zekere gelaten heid. Zomergem had aanvan kelijk met veal last met Kuiklos. Maar stilaan kwamen dezen in de wedstrijd. Zo mergem moest inderdaad al zijn kunde aanwenden om meester te blijven van de situatie. De ajuintjes begon nen in te zien dat er werke lijk een kans inzat. Maar toch durfden zij niet honderd pro cent hun spel ontwikkelen. Zo was het blok een beetje aan de voorzichtige kant. Wat aan de tegenstrever toeliet om zijn aanval optimaal te bedienen Zomergem won met 15-12. In de tweede set geloofde K. Aalst meer in zijn kansen. We kregen een fraai stukje volleybal te zien. Toch leek he,t of de Aalstenaars waren iets teruggetrokken. De aan val werd niet ten voile uitge speeld. Wel gaven zij geen duimbreed toe. Wat ons doet veronderstellen dat er zeker winst Kon ingezeten hebben 'indien zij in hun eigen kun nen geloofden. Het was dank zij zijn routine dat Zomergem mat 15-12 won. Zomergem dacht blijkbaar in de derde set dat Kuklos door zijn beste krachten heen was, want zij lieten de teugels wat losser. Maar groot was hun verrassing toen de ajuintjes van de geboden kans gretig gebruik maakten. Zij namen een comfortabele voorsprong op de 'tegenstander. Wat Zo mergem ook nog probeerde het bate niet. K. Aalst slaag de er in om hat hoofd 'te bie den aan de vertwijfelde aan vallen van zijn belager. Zij wormen op een zeer verdien de wijze met 5-15. De vierde set was van groot belang voor Kuklos. Slaagden zij erin om ook deze set te winnen, dan was de kans op de eindoverwinning groot. Maar ook Zomergem reageer de op dezelfde manier. Zij lie ten niets aan het toeval over. Hoe hardnekig K. Aalst zich ook verdedigde, zij slaagden er niet in om hot hoofd te bieden aan het Zomergemse geweld. Zij verloren met 15-11. Maar dan zeer eervol. (mvw/g) "1 Vierde nationale. V.K. Aalst mO0t de nie gevaarlijke verplaatsing ken naar Kortenberg. kan Aalst bewijzen da ploeg terug op volle tx draait. Alhoewel het nie makkelijk zal zijn zien toch de punten gaan. In eerste provir moet Lebbeke h©t opru tegen Gavere. Zij hebben het voordeed aan huds te 'len. Toch zal men te Ia ke dienen op te letten verrassingen 'te voorko Wanneer Aerts in zijn i doen -is en wat mee wil 'ken zien wij er toch winst in. J. Zele moet op verplaaa naar Zomergem. Nu het! ste vuur bij deze ploeg I 'geblust lijkt steekt hier ker een winstkans in voa Zeelse ploeg. In tweede provinciale A. i Baasrode naar boeman St.-Niiklaas De mannen trainer Wouters zullen zeker een wonder moeten wezenlijken om In tweede B. ontvangt W Aalst de underdog Geraa bergen. Zonder tegenslag, er voor hen een overwirtl in. 11 In derde A. moeten K. en S. Zele naar resp. sele en Ninove. Beide gen moeten bekwaam I om die punten mee naar j te brengen. In vierde B. moet naar V. Kemzeke, wat hen geen problemen meebrengen. Terwijl len zich weer kan hen van hun laatste nedetlaj gen Elversele H. Voor Z. I wordt het vast geen dacha tegen Ninove, al durven hen een nipte overwinj voorspellen. Bij de dames moet in 1 B. Baasrode op verplaj naar Geraardsbergen. wordt vast geen gemakkei opgave. Terwijl Lede uitkomt tegen DenderwiL ke. Traditiegetrouw wordl wel een 0-3. In tweede C. ontvangt J. leider Kruibeke. Het goed moeten draaien se^ te winnen voor Zele. chelen ontvangt V. St klaas. Hier kan voor WJ den een twede overwin aan vast zitten. Bij de miniemen moet J, naar Destelbergen waar geen kans zullen krijgen. Bij de kadetten zit er J. Zele een dikke wins in tegen R. St.-Nikiaas. ,sü| :ej( Bij de scholieren krijgei een derby tussen Lebbeke K. Aalst. Hier tippen we een overwinning voor beke. J. Zele krijgt rust twee punten, aangezien zate forfait geeft. De Kuk juniores moeten tegen dei Herzefle. (mvw K.L.J. TEMSE - KANG. AALST 1-3 Setstanden 6-15, 15-7, 2-15, 0-15 Kan. Aalst is nog de enige club Uit het Voorpostgebied die er in geslaagd is zich te kwalificeren voor de volgen de ronde van de Beker van Oost Vlaanderen. Het is een wedstrijd geworden die volle dig heit kompetitiekarakter miste. Kangoeroes, gekomen om te winnen, liet er van bij de aanvang geen twijfel over bestaan wat hun bedoelingen waren. Ziij openden direct de aanval. Temse dat in- het be gin wat tegensputterde moest uiteindelijk de rol lossen. Aadst liep uit tot 2-14. Nog ecu paar krampachtige po gingen van Temse maakten dat zij nog enkele punten kon den maken, zodat Kangoeroes won met 6-15. In de tweede set Het de Aal- stense verdediging steken val len. De concentratie bleek zoek te zijn. Hiervan profi teerde Temse om de zaken om te draaien. Tot 6-6 kon Aalst bijblijven. Maar dan was het gedaan en Temse won met 15-7. In de twee volgende sets lie ten de ajuintjes niets meer aan het toeval over. Zeer heftig togen zij ten aanval. Tegen dit geweld kon Temse niet op Wat zij ook protx den hei viel mis uit. Ka Aalst toonde 'hier nog hoe dij in de kompetitie 1 leiderschap afdwingen. De set werd gewonnen met 2 Terwijl de vierde set een re afstraffing betekende de Temse naren. Zonder maar iets te kunnen inbn gen verloren zij de set 0-15. (mvw/

De Voorpost | 1976 | | pagina 24