E G B 10 Q :ii B L T Groepsleest van de skouts st.Joris Aalst. TUSSEN HAAKJES u II uw ABC PROGRAMMA JEUGDATELIER KLAKSON IN DE NIEUWBEEKSTRAAT KARNAVALKWIS GAAT NIET DOOR De Voorpost - 19-11-76 - 29 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in'maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst 053-21.25.56 sportuitrustingen aan klubs, scholen en lomar Sport levert handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- 9«ö). Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 vari het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door daMzeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Iraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafslultn- erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen In overgrote keus bij Herman Michem, Poöaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen aerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde penei mi i op-' ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12. ^jiaaltett. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon Atoertstraat 14., Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 pioegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gerdisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modem fold, meten, afwerker; en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde ublioiteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groèp De Cuyper in een een- uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando, quomodo enz: vrie. wat. waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertonties wordt U gegeven door Groep De Cuvoer Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omsueken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst kt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyep-De Ridder. Dijkstraat 5. Dendermonde. t)ok alle planafdrukken. fan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat hqt er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel fever een oerprecieze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6. Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd Pnjzenvanaf 4.900 F tot 150.000 F Allemodellenuit voorraad leverbaar Het tweejaarlijkse groepsfeest van de skoutsgroep Sint- Joris (Aalst) was deze keer echt een sukses. Vorige zondag was een overvolle Sint-Annazaal ouders, oud-skouts en an dere groepen zonder meer enthousiast over de wijze waarop de skouts hun jaarspreuk «gewoon buiten - buitengewoon» en het eigene van hun beweging eer aandeden. Er werd gelachen, gedronken, gebabbeld en vooral gekeken naar dia's en nummertjes van de verschillende geledingen die nu eens niet langdradig ot patronaatachtig aandeden! Kortom, het was een gezellige feestnamiddag. Eigenlijk waren we de ogen blikken voor 15 u. wel wat be nieuwd wat het ging worden. De laatste week, ja weken, stelden we, telkens we voorbij de St.-Annazaal fietsten, een menigte in- en uitcrossende scouten vast, om van de geluids- en muziekmaneuvers nog niette spreken. Anderzijds hadden we al eerder groeps- fetesten en ouderavonden meegemaakt, die wel sfeerrijk waren, maar waar goedkope lolbroekerij een tekort aan voorbereiding en inzet moest goedmaken. Zonder natuurlijk te overdrijven mogen we dit groepsfeest ach teraf beschouwd beslist een topper noemen. Niet het minst omdat de aard, de geest, het eigene van jeugd, skouts en St.-Joris er tot uiting in kwa men. WOORDJE VAN DE GROEPSLEIDER We zijn niet chronologisch, maar wat dhr. De Groot, groepsleider, vertelde, past wellicht in dit verband. Voor eerst maakte hij de aanwezi gen erop attent dat ook andere jeugdbewegingen aanwezig waren: Jins, Sint-Goedele- gidsen, Akabe, Chiro- Gentiaan... Hij stelde met ge noegen vast dat een geest van onderlinge wedijver aan het verdwijnen was,ten voordele van meer samenwerking. Het komt er immers op aan kinde ren en jongeren een gezonde ontspanning aan te bieden. De heer De Groot wees er ook op dat dit kan zonder zijn eigen heid prijs te geven: de Vlaamse Vereniging voor Katholieke Skouts moeten altijd V.V.K.S. blijven. In dit verband wees hij op de oude skoutsidealen (trouw, fit, stoer, sportief,...) die nog steeds waarde hebben. Hij merkte trouwens een kentering vast ook wat uiterlijke symbo liek betreft: zo wordt het oude hemd-korte-broek-uniform steeds meer opnieuw gedra gen. Ook de «V» van Vlaams mocht niet veigeten worden, opperde hij. Er is niet alleen de politieke strijd voor Brussel, fe deralisme met 2; wellicht be langrijker nog noemde hij de kulturele strijd tegen de Angel saksische vloedgolf. Waarom kunnen Vlaamse liedjes niet meer? was een open vraag. Hij vertelde ook nog één en an der over het reilen en zeilen van de Sint-Jorisgroep: goeie maar ook minder goeie dingen. Over de groeiende samenwer king tussen de verschillende takleidingen, het dak dat her steld wordt van het lokaal, en ook over zichzelf. Hij nadert immers de «50», zijnde de pensioengerechtigde leeftijd voor een groepsleider. Al zo veel jaren (hij noemde wellicht het aantal, maar dat weten we niet meer) is hij vertrouwd met de groep, daarom betreurde hij wel enigszins zijn toekomstig heengaan. Waarop een spon taan applaus kwam voor zo'n lange inzet. DE GROEPSNUMMERTJES Onmogelijk natuurlijk is het die Jeugdatelier Klakson richt in: Trek er mee op uit... Neem deel aan onze winterm tellers Door de federatie van jeugdateliers en jeugdatelier Klakson uit Aalst worden voor kinderen van zes tot veertien jaar vakantieateliers ingericht. In een schrijven aan de pers melden zij waarom zij dit doen: «Kinderen die een aantal maanden onder druk hebben gestaan in school hebben behoefte om stoom af te laten... Waar kunnen ze terecht om zich uit te leven? Op straat? Veel te gevaarlijk. Op een appartement? Dikwijls te klein en meestal niet aangepast aan de speelbehoeften. Op de speelpleinen van de stad? Meestal zijn er te weinig of zelfs geen in de buurt. Er worden er wel om de zes jaar beloofd, en als ze er dan toch staan, zijn het meestal gevaarlijke toestellen. Kinderen hebben recht om te spelen! Wij moeten alles in het werk stellen dat ze kunnen spelen. Ze moeten zich kreatief kunnen uiten, de natuur ontdekken, met andere kinderen leren omgaan, een andere omgeving leren kennen. Daarom richten we jaarlijks vakantieateliers in. Per vakantieateliCr kunnen een twintigtal kinderen onder begeleiding van animators zich een drietal dagen komen uitleven. Het zijn drie dagen vol met boeiende en aangename aktiviteiten». Enige praktische inlichtingen i.v.m. dit tof initiatief: de ateliers gaan door van 26 tot 29 december resp. in de Ekstermolen te Blanden en in de oude abdij van Ophylisse (Prov. Domein). De kostprijs schommelt rond de zeshonderd frank. Voor verdere inlichtingen: sekretariaat Klakson, Posthoornstraat 16, Aalst ofwel op één van de werknamid- dagen elke zaterdagnamiddag in het C.S.V., Wellekensstraat 45 te Aalst. Reedts 70 a 80 kinderen ztyn lid b(j jeugdatelier Tanu Een proficiat voor de monitors en -trices die een werking konden uitbouwen ('t atelier bestaat nog maar drie maanden) waarop nu reeds zoveel kinderen op afkomen. Er wordt ook een driekoningenfeest in 't vooruitzicht gesteld. Intussen gaat de werking door elke zaterdag van 14 tot 18 uur. (Tanu, Houtmarkt, 1 Aalst). W.W .-jeugdateliers Sint-Maartenfeest Niets dan lof over het initiatief van Wereldwinkel en de 4 plus 1 Aalsterse jeugdateliers om een alternatief Sint-Maartenfeest op te zetten me', een sint die geen wapens geeft, en geen duur speelgoed, een sint die een echte kindervriend is. Toch een klein vraagje: waarom worden geen kontakten gelegd met (en vanwege) de jeugdbewegingen? Die bestaan toch nog altijd en bereiken toch ook veel kinderen en jongeren? Vernieuwd Sekundalr Onderwas Hoe het precies zit met V.S.O., daarover gaat een infcrmatie- en gespreksavond door op vrijdag 3 december te 20 uur in een lokaal achter Sint-Annakring, Roklijf 4, Aalst. Er komen twee mensen van het P.M.S.-centrum Beukenhof: direkteur B. Veldemanen adviseur Cooreman. K.W.B. St-Anna richt deze avond in voor alle geïnteresseerden en belangstellenden. M J.A.-reunie in 't vooruitzicht Al een tiental jaar bestaat een M.J. A.-kern (Mutualisten Jonge Arbeiders) gevestigd in jeugdhuis Tanu. Na een periode van slabakken kwam vorig jaar een nieuwe impuls. Nu is er sprake van begin volgend jaar alle mensen die van verre of dichte wat met M.J.A. te maken hebben (gehad hebben) bijeen te brengen op een gezellige reünie met het oog op een vernieuwde start. P.D. sfeer over te brengen. We wa gen er ons toch aan wat te ver tellen over de zes nummertjes van de diverse takken. Het waren de welpen die inzet ten met «Pluk van de petteflet» Een vrolijk en sprookjesachtig stuk waar de Welpen een be dreigd bos kunnen redden met de hulp van een tovenaar, na een echte heksensabbat mee gemaakt te hebben. Er was voortdurend aktie op de scène en goed gevonden was dat kommentaar van de welpen zelf luid weerklonk zodat ieder precies wist wat er gebeurde. Een nummer ook dat bewees dat met velen optreden ook kan slagen. De Jongverkenners hadden rond het tema «gewoon men sen -mensen!» een choreogra fie opgebouwd. Het vergde van de toeschouwers wel een in spanning, maar meestal kon den ze wel de draad volgen: hoe mensen gelukkig en exta tisch op de wereld komen, hoe de school die mensen leert «knikken» en «zwijgen» en hoe ze dan in het latere beroepsle ven machinale (fatyieks- en andere) arbeid verrichten. (Zoals Chaplin in «Modem Ti mes» reeds). Ook hoe dan de opstand (revolutie? inzicht? bewustwording?...) opnieuw de mensen geluk brengt en hoe ze dit geluk uitdragen. Dit was wel een poëtisch en ont roerend ogenblik: de jongver kenners deden dit konkreet door aan hun ouders (geloof ik) een roos te schenken. Na deze twee döordenkertjes in feite, gingen de verkenners dan de ludieke toer op met... smartlappen. «Mary-Clair» die zo gek is op Fred Astaire (die van Stampen en Dagen) was speciaal overgekomen en Eddy Wally deed de rest. Hoeft het gezegd dat Eddy een bis- nummer kreeg? BEDANKING Na de pauze stond er een ver rassing gepland. In het pro grammablaadje stonden 25 puntjes achter mekaar zodat vele vraagtekens rezen. Ook bij aalmoezenier Juul Ghyse- len, die .totaal van niets wist, toen de groepsleider een «ka- ramellenvers» te zijner erè af- dreunde. Datgedichtvielergin de smaak naar de vele lachsal vo's te oordelen. Het komt erop neer dat die goede ziel al tien jaar aalmoezenier van de groep is en dat dit wel een be dankje waard was. Voor al die jaren had men hem vandaag bedacht op een prachtig brandglas en een krachtig en luid skoutslied «Patroeljelei- ders komen getreden». Dhr. Ghyselen dankte in zijn geïm proviseerde maar vlotte speech zeer hartelijk voor deze attentie en betrok in zijn dank ook de vele leiders en oud leiders van de groep. Hij maakte een zinspeling op de toespraak van dhr. De Groot door te verwijzen naar de «klip van de vijftig» wat een speelse noot betekende. DAARNA Het peil van de eerste helft (om voetbaltermen te gebruiken) werd ook na de pauze behou den. Ook hier was bijna of geen sprake van klichés op goedko- pigheden. De Jong verkenners brachten met «foei spiet» een prachtige humoristi sche evokatie van kampleven. De brullende leider (denk er het «kwaad worden» van Utbanus 'Bij), het Ontwaakt - gij - luie- slapers, kampvuur, de leiaer die nog een pintje (of een bak) pakt,... knap ondersteund al lemaal door goeie muzikale vondsten (bv. kampliedjes op een grotere snelheid...) en aanwezige tenten. Een poëtisch nummer brach ten de verkenners met «het zwanenmeer» van Tjaikow- sky. Ze beeldden het klas sieke thema uit van het gebro ken hart van de afgewezene waarna alles toch wel goed te recht kwam uiteindelijk. We wil len er hier op wijzen hoe met sobere, maar zinrijke gebaren veel bereikt werd. Het waren de welpen die afslo ten met «Lucky's dance», -zijnde enige gearrangeerde volksdansen die ook wel ge zien mochten worden. Toen was er nog gelegenheid om gezellig wat te babbelen, te drinken, een «hete hond» op te eten, om veel leute te maken. Wat ook gebeurde... P.D. Voor kinderen Zon. 21 11Waldo de onbe- vreese (Dram. vliegtuigfilm) in Marcellinoklub, Capucij- nenlaan 95 om 13.45 uur. Woe. 24/11: «Drie noten voor Assepoes» (film) in zaal St.-Jozefinstituut, St.- Jozefstr. 2 om 13.30 uur (door teater Lanselo<et) Zat. 20/11: J.A.Klakson, Wellekensstr. 45 om 14 uur: boetseren en muzikale ekspressie. Zat. 20/11: J.A. Joepie, Raffelgemstraat 8 om 14 uur: versieringen ineen knutselen voor nieuwe pastoor St.-Anna. Dansen Zat. 27/11dansavond met bodega in St.-Annazaal, Roklijf, Aalst van WKS- St.-Kristoffel. Aanvraag: 20 uur. Inkom: 40fr. Zat. 27/11: dansavond in parochiezaal Baardegem van VVKS-St.Margerita. Aanvang20 uur. Inkom40 fr. Zat. 27/11: Verjaardagsfuif van Germaine met optreden van «Teddy Bear» om 20.20 uur in C.V.S., Wellekenstr. 45, Aalst. Film Zon. 28/11: Het Beloofde Land (naar de roman van W.Reymont) in Pan, Welle kenstr. 45, Aalst om 20.30 uur. Zon. 21/11: My name is Nobody: Terlinden, Raffel gemstraat 8, Aalst om 20 uur. KK en muziek Zon. 21/11: Julie Felix om 20.30 uur in de Begijnhof kerk, Aalst. Zat. 20/11«Roland and his Bluesworkshop» in Leeuwe rik, Lede. Vrij. 19/11: Urbanus van Anus in zaal Modern Pala ce, Nieuwerkerken. Overigens 28/11: Vertrek aan Dido, Erpe voor wandeling naar Denderhoutem. 28/11: Erpe: Jaarlijkse veldloop voor jongeren en scholen. 21/11: wandeltocht in St.- Jorisklub 19 en 22/11VTI-feestzaal toneel «Voorlopig Vonnis» van jozef Van Hoeck door teater Lanseloet 20 uur (J. Van Hoeck zal mogelijks op één van beide vertoningen aanwezig zijn). Jeugdatelier Klakson (een bloeiend jeugdatelier dat meer dan zestig kinderen bereikt) bltyft niet bjj de pinken zitten. Na de Sint-Maartenfeesten in samenwerking met de andere ateliers van de stad (die overigens echt veel b(jval kenden), vervolgt ze Kaar eigen werking. Op zaterdag 20 november wordt het een kreatieve ronde met boetseren en muzikale ekspres sie. Op zaterdag 27 november kun nen de kinderen werken met parels. Op zondag 28 november is er om 10 uur een vergadering van de monitoren. Al deze aktiviteiten gaan door in het Klakson-atelier in het C.S.V. 't Fabrieksken, Wellekensstraat 45 te Aalst (op de eerste verdieping; er staan pijlen!). Ze duren van 14 tot 17 uur. Inlichtingen kan je krijgen op het sekretariaat: Michel De Gols, Posthoornstraat 16, 9300 Aalst. (tel. 053/70.10.11). N.B.: jeugdatelier Klakson richt ook voor kinderen van 6 tot 14 «winterateliers» in. Zie hiervoor in onze rubriek «geknipt». PD. De Nieuwbeekstraat draait weer op volle toeren. Bedoeld z(jn de Mikisklub (nummer 45) en de Pioniers (nummer 87 van die straat). Op een rijtje de aktiviteiten waaruit wfj kunnen opmaken dat de Nieuwbeekstraat op volle toeren draalt (oef!). Vandaag en morgen (19 en 20 november) richten de Jong Pioniers en de Kommunistische jeugd een Brazilië-Tweedaagse in. Om 20 uur is er een film over de politieke en ekonomische toestand in Brazilië waarna een vraaggesprek volgt om 21.30 uur. Op zaterdag is er een optreden om 20 uur van de professionele folkloristische groep (zo staat hij toch aange meld) «Ganga Zumba» waarna omstreeks 22 uur een Braziliaanse karnaval, (met wel mindèr moordpartijen dan in Rio). Tijdens deze twee dagen wordt het informatieve aspekt ook benadrukt door een fototen toonstelling rond dat land. Verder is er een petitieaktie en zullen Braziliaanse specialitei ten verkocht worden. Op 11 december (en dat is rapper dan U denkt) is er een Mikisklub met een plezante Oilsterse Avond, onder het aktuele motto «Van aid nor nief Öilsjt». (vraag aan onze mede- werker Dolf wat dat mag betekenen). Verlenen hun me dewerking: het Corum Alostum Imperiale, de Prinsencaemere, het Ketje Herman Daelman en talrijke nog niet bekende kar- navalgroepen. Herinneren wij eraan dat 's vrijdags ook de ruime biblio theek van Mikisklub open is 's avonds. PJ). Deze kwis begon zowat tot de traditionele feestmanifestades van onze stad te behoren. De Initiatiefnemer ervan, Frans Wanten, besliste echter deze kwls dit jaar niet te laten doorgaan. Deze beslissing viel hem eerder moeilijk te nemen. De kwis kende immers heel wat sukses. Drie jaar achtereen ging het in stijgende lijn. Wat was de oorzaak van deze stopzetting? «Om te beginnen, zei de heer Wauters, stoppen we er niet mee. Het is gewoon een onder breking. We hebben dit jaar zoveel werk (niet alleen voor karnaval, maar hij doet o.a. ook regie) dat het mij gewoon onmogelijk is de kwis er nog bij te nemen. Men moet ergens knippen in zijn bezigheden». «Met deze kwis is het ook de bedoeling Aalst naar buiten uit een grote uitstraling te geven. Misschien langs radio of TV om. Dit jaar van onderbreking is veeleer een jaar van bezinning. Volgend jaar gaan we er terug mee door. Maar waarschijnlijk zal dekwis dan op een gans andere leest geschoeid zijn». Om de draad gedurende één jaar toch niet gans door te knippen, wou de heer Wauters zich toch nog inzetten voor een andere soort wedstrijd. In elk geval, erg veel tijd kon hij er niet meer insteken. zET HCM op tvAT l AATPÉ/SS -iss MA ei FI

De Voorpost | 1976 | | pagina 25