1 log enkele maanden >n toch reeds planning Louis Camu overleden Aalsii. oi. Flitssn CARNAVAL 1977 HERNIEUWING GRAFKONCESSIES TELEFOONCEL ALS KARNAVALMUSEUM De Voorpost - 19-11-76 - 5' bmtrent Karnaval 1977, werd op de vergadering van het stedelijk Feestkomitée van 5 novem- ler II. één en ander beslist. OLDERS EN [ZELFKLEVERS jZoals ook vorig jaar gebeurde, (gaat men ook dit jaar over tot iet verspreiden van zelfklevers |en folders. De verdeling ervan :al zelfs nog worden uitge breid. Men zal alle hoofdsta tions van Vlaanderen aandoen lom de folders en zelfklevers uit ■te delen in de stations en op de einen. Gedurende twee da len zullen bloemenmeisjes amen met enkele leden van ■het feestkomitée deze taak op ■zich nemen. De bedoeling is de ■propaganda omtrent Aalst nog guit te breiden. GROEPEN IN DE STOET Op het inschrijvingsformulier van de groepen worden twee belangrijke punten vermeld, ten eerste: het komitée be houdt zich het recht voor, tot op het laatste ogenblik groepen te weigeren die niet beantwoor den aan de karnavaleske op vattingen en de waardigheid van de Aalsterse karnaval- stoet. Ten tweede: de groepen die zich niet tijdig, of niet op de hen aangeduide plaats van vertrek bevinden, worden zon der verhaal beboet met aftrok van de helft van de hen toege kende prijs. Men mag niet vergeten dat er zich voor de stoet van volgend jaar februari een nieuw pro bleem voordoet: de randge meenten zijn Aalst geworden. Maar het is ook zo dat de fees telijkheden in die randgemeen ten eerder folkloristisch zijn. En folklore is niet hetzelfde als karnaval. De stoet mag haar kamavalesk karakter niet ver liezen, zo wordt ons meege deeld. Het visueel peil als typi sche karnavalstoet, door gans België gekend en erkend, mag niet verloren gaan. De Aalsterse karnavalstoet is één der hoofdtochten van gans het land. Het moet dus een karna valstoet blijven. FINANCIEEL ASPEKT Er zijn nu al meer dan vijftig Aalsterse groepen die willen deelnemen. Het wordt, met de randgemeenten erbij, moeilijk schiften. Wat de subsidiëring aan de groepen betreft, zal de stad dus wat meer moeten uitge ven. Hoewel dit toch niet het grote probleem is. Op die paar groepen komt het ook niet aan. Het hoofdprobleem blijft: het kamavalesk karakter van de stoet: kolder en hekelen van toestanden. NAAR «BRUSSEL» Maar wat het financieel aspekt aangaat: totnogtoe heeft Aalst in Brussel niet het gepaste poortje gevonden om aan enige financiële steun te gera ken wat karnaval betreft. Dit jaar zal hierin verandering ko men. Temeer daar een stadje als Binche, met toch heel wat minder inwoners, jaarlijks drie vi'' miljoen frank bekomt aan si jsidies van het ministerie van Franse kuituur. De stoet van Binche is traditioneel fol kloristisch. Waarom zou Aalst dus niet van officiële steun kunnen genieten? Er zal dus een afvaardiging van Aalst naar het ministerie van Neder landse kuituur gaan, om aan minister De Backer zelf een passende tegemoetkoming te vragen. WEGWIJZER Ook aan de wegwijzer van de stoet werden enige verander ingen aangebracht. De vor ming blijft op de Moorselbaan. Maar in plaats van de Molen straat op te gaan, gaat men nu langs de Nijverheidsstraat naar het Stationsplein, waarna men de gewone omloop volgt. Ko mend uit de Lange Zoutstraat zal de stoet over de Grote Markt, naar de Molenstraat gaan met ontbinding op de Werf. De reklamestoetzal in de Burchtstraat ontbonden wor den. Waarom deze wijziging? Telkenjare is gebleken dat het een probleem is voor vele wa gens en traktors om de Molen straat boven te geraken. Bo vendien is de hoek Molenstraat Kapellestraat nogal scherp en kort om te nemen voor zulke grote wagens, wat het vlotte verloop van de karnavalstoet wel danig hindert. De «ver nieuwde start» moet hieraan verhelpen. TRIBUNES De tribunes worden opnieuw op de Grote Markt geplaatst. Nieuw is echter dat er geen toegangsgeld meer wordt ge vraagd. MAANDAGSTOET De wegwijzer van de maan dagstoet wordt vastgelegd als volgt: vorming vanaf hoek Al fred Nichelstraat Bu rechtstraat, Houtmarkt, Pontstraat, Kerkstraat, Grote Markt, Nieuwstraat, Vrede plein, Vrijheidstraat, Katte- straat, Grote Markt, Molen straat en ontbinding op de Werf. VOORLOPIG PROGRAMMA VAN DE KARNAVALFEESTEN 14.1 - Keizershallen, Drieko ningenfeest met voorstelling en préselectie der kandidaten Prins 1977 (toegang vrij) 24.1 - persconferentie en voor stelling van de geselecteerde kandidaten. 4.2 - verkiezing Prins Karnaval 1977 (Keizershallen) 20.2 - rondgang van de 49ste Karnavalstoet (om 14 uur) 21.2 - 18de massa ajuinworp met als eerste prijs de gouden ajuin 1977. 22.2 - dag van de vuil jeanetten rondgang met de Oude Garde - verbranding van vasteavond. 27.2 - dag van de Prinselijke Karnavalcaemere der aloude Keyseriycke Stede tot Aelst. AANVRAAG VOOR GROEPEN De verenigingen of groepen die wensen deel te nemen aan de karnavalstoet van zondag 20 februari 1977, kunnen deze aanvraag richten aan bureel I stadhuis Aalst (tel. 053- 21.57.51) uiterlijk tot 22.11.76. De groepen die verleden jaar deelgenomen hebben, moeten geen nieuwe aanvraag doen. Van voormelde uiterlijke in schrijvingsdatum zal in geen enkel geval meer worden af geweken. STOETKOMMISSARIS Nieuw is ook, dat in elke groep een stoetkommissariszal moe ten aangeduid worden. Deze zal, voor het feestkomitée, ver antwoordelijk zijn voor het goed verloop in de stoet wat zijn groep betreft. Ook hierdoor wil men het vlotte verloop van de ganse stoet helpen bevor deren. PRAALWAGEN VOOR DE PRINS Het is ook al enige jaren gele den dat Prins Karnaval nog op een praalwagen in de stoet meereed. De laatste jaren ge beurde dit gewoon in een open wagen met wat bloemen erop. In het feestkomitée gingen er terug stemmen op om Prins Karnaval opnieuw op een praalwagen te zetten. Wat al leszins aan de «allure» van de kamavalstad Aalst ten goede zou komen, 't Voorstel werd al enige jaren geleden gedaan, maar totnogtoe kwam er niets van terecht. Dit jaar echter zal het voorstel uitgewerkt wor den. Het is de bedoeling dat elk jaar een andere kamavalgroep de bouw van de praalwagen op zich neemt. Daardoor zou er een gezonde konkurrentie ont staan, wat elk jaar een mooie praalwagen voor gevolg zou hebben. Uiteraard wordt deze onderneming door het Feest komitée bekostigd. Dit jaar zouden de «Suskewie- ten» voor de praalwagen zor gen. De Suskewieten bestaan 15 jaar. En hoogst waarschijn lijk zou het ook hun laatste deelname aan de karnaval stoet zijn. OVERDRACHT Dit feestkomitée zal als laatste aktiviteit nog het eerstvolgend karnaval inrichten! Daarna komt het volgend feestkomitée aan de beurt, met als eerste opdracht het inrichten van de Jaarbeurs. Een probleem is echter wie vanaf 1 januari tot zolang het voorzitterschap van het komi tée zal waarnemen. Normaal kan een gemeenteraadslid deze funktie in het feestkomi tée niet waarnemen. Het blijft dus nog afwachten wie deze funktie tussentijds zal uitoefe nen. W.L. De tijdelijke grafkoncessies, verleend in het jaar 1951 voor een duur van 25 jaar, vervallen in de loop van 1976. I Op aanvraag, kunnen deze grafkoncessies hernieuwd wor- I den voor een termijn van 25 Jaar, mits betaling van het van I kracht zijnde koncessietarief van 1.500 fr m2 grond. De aandacht van de belanghebbenden wordt erop geves tigd dat, ingevolgde de bepalingen van het stedelijk regle ment van huishoudelijke dienst betreffende de grafconces sies, ingeval van niet-hernieuwing, de graftekens en mo numenten moeten verwijderd zijn binnen de drie maand na het verstrijken van de concessieduur, zoniet, dat deze van ambtswege op kosten van de betrokken familie zullen worden weggedaan. Volgende concessies zijn tot op heden niet ver nieuwd Wwe Cooman-De Clippel, Koolstraat 129 Aalst - Desi- ré Rijns, Bauwensplaats 9, Aalst - Mevr. De Neef - Man- gon, Herstalstraat 44, Luik - Maurice Ruyssinck, Van der Nootstraat 21Aalst - Wwe Van De Velde - Van der Eist, St.Jobstraat 168, Aalst- De Decker Borreman, Faider- straat 72, Brussel - Amedee Kieckens, St.Jobstraat 262, Aalst - Van den Eynde Pru- dentia, Pr. Daensplein 5, Aalst - Emiel Gijselinck - De Vidts, Vlaanderenstraat 6, Aalst - Jufr. De Muyttenaere Germana, Vlaanderenstraat 7, Aalst - Wwe Wamback - Van Holsbeeck Fr. Capucie- nenlaan 43, Aalst - Kinde ren Beeckman Adolf, St. Jobstraat 224, Aalst - Wwe C.Goossens - De Maese- neer, Moorselbaan 90, Aalst - J.Lenssens - Van Wever- berghe, Dendermondse- steenweg, 238, Aalst (allen concessies van 2j86 m2 en Erven Van der Veurst, Post hoornstraat 74, Aalst, 4,42 m2. EEUWIGDURENDE GRAFKONCESSIE De aandacht van belang stellenden wordt nogmaals gevestigd op de bepalingen van de wet van 20 juli 1971 waarbij de eeuwigdurende grafkoncessies die meer dan 50 jaar bestaan worden afgeschaft en waarvan de monumenten moeten wor den verwijderd, tenzij er voor 31 december 1976 een schriftelijke aanvraag wordt ingediend om de betrokken koncessie voor de volgende 50 jaar te mogen behouden De vergunning tot behoud van-een eeuwigdurende koncessie yvordt kosteloos afgejeverd. Alle koncessie- houders waarvan de kon cessie is verleend in 1926 en waarvoor door henzelf of door een van hun familiele den nog geen aanvraag tot verleniging is ingediend. Worden dringend uitgeno digd dit te doen, ten einde hun grafkoncessie niet ver loren te zien gaan. Tot onderstaande kor^ces- sionarissen of hun opvol gers, wiens koncessie toe gestaan is in het jaar 1926 wordt een persoonlijke op roep gedaan ten einde even eens de vereiste aanvraag in in te dienen: De families: Dr. Heffinck - Van Mossevelde-De Co- ninck - Serafien en Meert Bocque - Camiel De Canck - De Canniere - De Kimpe- Robbrecht - Desire De Wolf- Van Osselaer - Frltz De Wolf-Pereboom - Alfred De Wolf-De Keyzer - De Raedt- Lefevre - Augustin Pensls - Alfons Van Mol - L.Jeanne- ret-Egger - Desire De Backer - Dedeken-Gourdln - Dedeken-Callebaut - J.Ghy- selen-Verleysen - Moïgrot - Maurice Ghysbrecht De h. Louis Camu, tot voor kort voorzitter van de Bank Brussel-Lambert, is vrijdagnamiddag te Aalst overleden en reeds zaterdag in alle intimiteit begraven. Louis Camu werd te Aalst geboren op 11 april 1905. Na zijn studies in de handels- en financiële wetenschappen te Luik en te Gent, koos hij voor een loopbaan in openbare diensten. Vanaf het einde van de jaren twintig was hij lid van een aantal ministeriële kabinetten. Sinds jaar en dag staat er nabfj de autobus haltes in de Ny verbeidstraat een private telefooncel van deN.M-B.S. Het hokje is nu stevig op slot met een keten en hangslot en ten overvloede met draad rondom de handvatten van de toegangsdeuren. Einde 1975 vonden vandalen er niets beter op dan de wachthok- jes voor de autobussen regel matig te beschadigen. Herhaal de malen- gooide men de ruiten uit en beschadigde men ook de bekleding van deze wachthok- jes, zodat de reizigers vaak in de kou dienden te wachten op hun autobus. tfok de nabijgelegen telefooncel moest het ontgelden. Men rukte er zelfs het telefoontoestel uit de kabine zodat het totaal on bruikbaar werd. De telefooncel staat weliswaar nog op haar plaats, maar zonder teleioou. Wel kan men binnenin de restanten vaststellen van een karnavalartikel, ofte de over blijvende en fel gehavende wielen van wat eens een kinder koets was. De verantwoordelijke die de telefooncel stevig afsloot met keten en hangslot heeft zich wellicht niet de moeite getroost deze bezienswaardig heid te verwijderen uit de nog altijd onbruikbare telefooncel en blijft er nu als een unicum achter in een stevig afgesloten kabine. Van 1935 tot 1938 was hij ko ninklijk kommissaris voor de administratieve hervorming. Als opdrachthouder bij ekono- mische zaken onderhandelde hij toen o.m. drie maanden in de Verenigde Staten over het eerste ekonomisch akkoord tussen de V.S. en België. Daarop werd hij koninklijk kommissaris van de admini stratieve hervorming. De her vorming die op basis van zijn rapport werden doorgevoerd zijn nog grotendeels van kracht. Hij riep onder meer het vast wervingssekretariaat in het le ven en hij ontwierp een sys teem van klassering en promo ties en eksamens te depolitise ren. Van hem ging ook het voorstel uit voor de oprichting van de administratieve wijk tussen de Congreszuil en de Kruidtuin laan te Brussel. Tijdens de oorlog was hij bie- zonder aktief in het verzet. Kort na de landing in Normandië werd hij opgebracht en hij zat gevangen in het Koncentratie- kamp van Neuengamme. Na de oorlog ging hij in het bankwezen. In 1949 werd hij ondervoorzitter en in 1952 voorzitter van de Bank Van Brussel, hetgeen hij nog een tijd na de fusie met de Bank Lambert bleef. De h. Camu was ook een van de Belgische leden van de Klub van Rome. Hij was Ere- kabinetchef van dé eerste mi nister. Gewezen stafchef van de zone II van het Geheim le ger. Ere-Vooreitter van de Belgo-Britisch Union. Ere- Vooreitter van de Bank Brussel Lambert. Beheerder van de Maatschappij Brussel Lambert voor Financiën en Industrie. Voorzitter van het studiecen trum voor het Bankwezen. Voorzitter van de raad van be heer van het Hoger Instituut voor Kunstgeschiedenis en Ar cheologie. Lid van de kommis sie moderne kunst van de Ko- ninlijke Musea voor Schone Kunsten van Belgie.Onder- vooreitter van het Centre Euro- péen de Coopération Interna tionale (CECI). Goeverneur van het Instituut Atlantigue des Relations Inter- nationals.Tkj van de raad van de EuVopese Liga voor Eko- nomische Samenwerking (IN- SEAD). Lid van de raad van beheer van de Universitaire stichting. Lid van de raad van beheer van de Stichting Industrie-Universiteit. Gewe zen voorzitter van de Société Royale d'Economie Politique de Belgique. Gewezen voorzit ter van de EEG Bank Feder- Onze burgemeester Marcel De Bisschop zou ab laatste burgemeester van Aalst (in 't klein) graag de titel van «ereb urge mees ter» verwerven. Het schepenkollege moet dit goedkeuren. De karnavalverenigingen hebben een voorstel om een petitielljst in te dienen, en alzo de kandidaat te steunen. In de kelders van de appartementsgebouwen West Side aan de Gentse steenweg zou een jonge man aangehouden zijn. Het betreft een militair wonende op de Capucienenlaan, die zijn eenheid in de steek liet. Verschillende weken betrok hij de kelders als schuilplaats. Er zou in de appartementsgebouwen geen concierge zijn, zodat toegang kinderspel is. Zijn zuster zag tot haar grote verbazing haar broer het appartement binnengaan en verwittigde haar ouders, die op hun beurt de bevoegde instanties op de hoogte stelden. Nieuwjaar of geen nieuwjaar, op 1 januari start de GrootAalsterse gemeenteraad. Het wordt werken dus. Zjj worden om 10.30 uur met enige plechtigheid geïnstalleerd. Frans Wauters is bezig aan een nieuwe kalender voor de feestelijkheden van Groot-Aalst. Frans wilde er nog niet veel over verklappen. We zien wel eind november als dit pronkstuk verschijnt De uniforme vuilnisbakken in onze stad, alhoewel voorzien van een identifikatienummer, hebben de slechte gewoonte dat de ene identiek is aan de andere. Dat sticht af en toe verwarring tussen de diverse bezitters. En alhoewel het verboden is brengen veel gebruikers er één of ander teken aan. B.v. een huisnummer. In de Stationsstraat nochtans kan men een «vrolyke vuilnisemmer» bewonderen. De traditie van Aalst indachtig beschilderde de bezitter zyn onmisbare emmer op de zfjwand knalgeel en voorzien van oren, neus en mond als zwarte stippen, kan menig wandelaar van en naar het station vol bewondering staan voor deze originele schilderkunst. Veel moeite om het tuig te vinden komt er wellicht niet by te pas. De stedelijke openbare bibliotheek is alvast op zaterdag geen toonbeeld van efficiëntie! Waar men normaal zou verwachten dat op een zaterdagvoormiddag, wanneer er meest bezoekers komen, de uitleendienstopzijn best zou funktioneren, moeten we jammergenoeg vaststellen dat juistdan alles in het honderd schijnt te lopen. Een tekort aan personeel en een hoop slecht geklasseerde fiches, ziedaar de ingrediënten van zaterdag 6 november. Op het voetpad buiten is de toestand al niet veel beter: vier a vijf rijen dik gestalde fietsen en bromfietsen verhinderen alle doorgang. De gelukkige bezitters van een kinderkoets kunnen dan maar de hobbelige en onveilige Kattestraatstenen op! En onze politie? Die gebruikt het voetpad aan de andere straatkant... fluit een deuntje. De karnaval bewolking trekt zich stilaan weer samen boven onze stad, en hier en daar valt er al eens een drupje. Op de Houtmarkt gebeurde dit vorige week. Er lekte uit dat de Destereers resoluut een gooi naar de eerste plaats zullen doen. Hiervoor steken zij een projekt in elkaar dat een serieus stuk boven de tweehonderdduizend frank zal kosten. Op de werkvergaderingen van de nieuwe schepen voor Groot- Aalst wordt er ernstig werk geleverd. Zo verklaarden ze zich in principe akkoord om in de onderscheidene gemeentehuizen een bediende te laten blijven die zich o.a. zou bezig houden met het bedienen van de plaatselijke bevolking. Ook de veldwachters zouden hun funktie in de respektieve- lijke gemeenten blijven behouden. Zij zouden instaan voor de licht administratie en kleine politiezaken. Hoe herstelt men een straat niet? Een schoolvoorbeeld van dit leerrijk probleem vind je aan de verkeerslichten hoek Kelzeriyk Plein - Nieuwstraat - Vredeplein. Een fietser moet én het verkeer én de rode lichten én de straatbedekking in het oog houden, wil hy heelhuids doorheen de gevarenzone geraken. By slecht weder wordt de fiets» aangeraden niet meer te fietsen... Nog een flits van futuristisch Aalst: in principe komen er twee stedelijke kerkhoven. Een langs de Noorderkant en een langs de Zuiderkant. Dit laatste zal het oude kerkhof van Nieuwerkerken zijn, uitgebreid met gronden van de KOO van Mere. De columbaria zullen deze keer niet ontbreken. Op de gemeenteraad van 28 oktober werd besloten tot het opnieuw stemmen van volgende gemeentebelastingen voor het diensyaar 1976: 1450 opcentiemen op de onroerende voorheffing. 6% aanvullende gemeentebelastingen op de personenbe lasting 550 opcentiemen op de drijfkracht 440 opcentiemen op het nyverheids personeel Belastingen op de vertoningen en vermakelijkheden. Wie tegen deze beslissingen opmerkingen heeft kan zyn bezwaar schrifteiyk aan het Stadsbestuur meedelen, of kan zich persoonlijk aanbieden op de zitting van het kollege van Burgemeester en Schepenen van 18 november 1976 om 15 uur. Uiterste datum, want daarna wordt het onderzoek afgesloten. Links wijlen dhr. Camu atie. Gewezen voorzitter van de Belgische Federatie der banken. Reserve kaftitein- kommandant van het Gidsen- regiment. Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire. Kommandeur in de Leopoldsorde. Grootofficier in de Kroonorde. Officier in de Légion d'Honneur. Kommandeur Ordre du Mérite National Frangais. Oorlogs- kruis met palmen. Medaille van ae weerstana. Kruis Politieke Gevangene 1940-45. King's Medal for Courage in the Cause of Freedom. Volgens de wens van de over ledene heeft de eucharistievie- ringjjeYolgd door de bijzetting in de familiekelder, in intimiteit plaatsgehad. Een plechtige rouwdienst voor de zielerust van de overledene zal opgedragen worden in de kerk van St. Jacob-op- Coudenberg te Brussel op vrij dag 19 november te 11 uur.

De Voorpost | 1976 | | pagina 5