De Voorpost - 26-11-76 -15 Reportage: Roel Van de Plas Foto's: John Raepsaet lefflHdgü speel winkeltje, een kersvers Sint-Maartcnsgcschcnk. waarschijnlijk onvoldoende. Hebt U al kontakten met de fusiegemeenten? Officieel niet, officieus hier en daar natuurlijk wel. Qua akko- modatie is dat zeer bedroe vend. Ook op gebied van sport gemeentelijke sportterreinen is er niets. Hier en daar iets, maar niet veel. Wat voetbal betreft is er een nijpend gebrek aan terreinen. Dit alles moet op punt staan tegen het volgend voetbalsei zoen. Waar gaat uw voorkeur naar toe Eendracht Aalst of SK. Aalst? Ik spreek daar geen voorkeur over uit. Buiten uw schepenambt, zijt gij supporter van één of an der ploeg? Neen, ik ben geen supporter. Ik ben vele jaren naar voetbal gaan kijken op de Eendracht, maar ik waardeer en heb even veel belangstelling voor kleinere ploegen. Welke sporttak boeit U het meest? Persoonlijk? Dat is een zeer moeilijke vraag om te beant woorden. Ik ben medestichter van een handbalklub, Rosis namelijk. Uiteraard hou ik handbal iets meer in mijn hart. Basket, voetbal, wielrennen interes seert mij. Ook kaatsen, dat is de sport van mijn jeugd. Ik ben op de Houtmarkt geboren en getogen, dat was daar dan een zeer volkse sport. Zaterdag en zondag, en ook in de week wa ren daar fabrieksploegen e.a. die er kompetitie speelden ook die sport zal nog altijd mijn aandacht genieten. Het is niet omdat ik geen beoefen, ook wegens de tijd, dat ik geen hart heb die de sport zal kloppen, integendeel. Ik zal onmiddellijk alle sport verenigingen uitnodigen, wan neer ze op mij willen beroep doen zullen ze daar de gele genheid toe krijgen. Gaat U iets trachten te doen aan de subsidieringpolitiek, zowel van de jeugdvereni gingen als van de sportver enigingen? Het zal in elk geval mijn bedoe ling zijn om meer kredieten te kunnen ter beschikking te stel len van de verenigingen. Wat de verdeling der subsidies be treft, het is altijd het schepen kollege geweest die de verde ling heeft geregeld, ik geloof dat in de toekomst in elk geval meer rekening zal gehouden worden met de verschillende fi losofische en politieke strek kingen Niet alles mag naar één kant gaan voor 85%. Met de fusie zal het van die aard zijn dat er weer een reeks ont- splitste of driedubbel of acht- dubbel ontsplitste verenigin gen staan. Men zal eerst na zien hoeveel elke groep van verenigingen vertegenwoor digt en dan ben ik bereid om er rekening mee te houden dat iedere vereniging tenminste iets krijgt. En dat men geen be lachelijke situaties tegenkomt dat bijv. CSV 1.000 krijgt, dat de Pan 0 fr krijgt, de Mikisclub 1.000 fr krijgt. Voor de sport verenigingen sxaan we voor een dilemma. Ofwel behouden we de werking van de V.Z.W., verminderen we zo weinig mo gelijk aan de vergoedingen voor gebruik van de terreinen, en trachten we zo'n groot mo gelijk overschot te behouden om zo veel mogelijk subsidies te kunnen geven. Veronder stellen dat men enkel op die manier aan geldmiddelen ge raakt is ook niét waar. Een pro gressief beleid veronderstelt dat men investeert in jeugd, sport en vrijetijd. Er wordt nu zeer weinig geïn vesteerd. Gaat U overeenkomen met de schepen van financiën, want al deze plannen kos ten geld? Het kost allemaal geld, dat is waar, maar de politieke wil speelt ook volgens mij een grote rol. We kennen allemaal de historie van de fakultatieve uitgaven. Ik ben er mij van be wust dat er een probleem is maar niettemin is het een kwestie van beleidsopties en ik zal mij zeker niet laten doen in het schepenkollege, ik zal trachten om voor die sektoren die ik heb zoveel mogelijk te doen. Schetst eens vlug uw poli tieke karrière. Ik ben voor het eerst opgeko men in 1970 en onmiddellijk verkozen. Ik ben nu voor een tweede maal verkozen. Ik moet zeggen dat ik tussen die twee data geen enkele keer kandi daat ben geweest noch voor provincie noch voor parlement. Gaat U zich kandidaat stellen in de toekomst? Dat zal afhangen van ver scheidene faktoren, maar ik denk dat wel. Ik denk dat men mij zal roepen voorde kamer of voorde provincie. Als ik kandi daat zou zijn is het zeker niet om in aanmerking te komen op een verkiesbare plaats. Ik ben trouwens persoonlijk tegen stander van het kumuleren van een belangrijk schepenambt met het mandaat van volksver tegenwoordiger. Zijn er zaken waarvan je zegt datdatzo vlug mogelijk moet gebeuren na 1 januari? Wat ik persoonlijk zo vlug mo gelijk zou gerealiseerd zou zien is het tweede zwembad. Als er één zaak is waar Groot Aalst een zeer grote behoefte aan heeft is dat toch wel dat tweede zwembad. We kunnen ons verheugen dat toch de 9de december de aanbesteding gebeurt. En laat ons hopen dat we daar met man en macht aan één zeel trekken en dat we be leven dat we binnen zes jaar Ik was iemand die graag uitging lende wijken ook uit te breiden tot in de randgemeenten waar ze nog niet bestaan. We zou den ook initiatieven moeten hebben in de loop van het jaar om deze mensen bijeen te brengen. Krant bijhouden is voor een politieker van belang dat zwembad in gebruik kun nen nemen. Dat is mijn groot ste wens. Uw man is schepen, hoe hebt U dat aangevoeld en wat denkt u nu bij uzelf? Ik voel dat niet aan als een eer, ik vertel dat praktisch aan nie mand. Er zijn mensen die te gen mij zeggen «Waarom ver tel je dat tegen niemand?» Was hij gewoon gemeenteraadslid gebleven, dat zou voor mij juist hetzelfde geweest zijn. Ik ben tevreden omdat ik weet dat hij daardoor gelukkig is maar voor mij verandert er niets. Ons da gelijks leven gaat eigenlijk niet veranderen. Ik ga werken in het PMS-centrum op de Graan markt te Aalst als bediende. Voor mij komt mijn huishouden op de eerste plaats en dat zal wel blijven. Mijn dochter Helga is nog geen 6 jaar, dus ik ga wel zoveel mogelijk mee en in de toekomst zal ik dat nog meer moeten doen. Dat zal natuurlijk een pro bleem worden? Dat zal wel inderdaad, Helga kan wel bij haar grootouders gaan, maar een kind heeft zijn ouders nodig, je kunt ze niet altijd weg doen. Ergens moet u toch fier zijn op uw man? Fier ja, maar ik breng dat niet itiatieven nemen door be paalde vormen van vrijetijd aan te moedigen. We zullen moe ten trachten de verschillende disciplines uit te diepen en er ook meer uitstraling aan te ge ven. In die week staan zowel mannen met kanarievogels als belotters tentoon. We zullen die week misschien moeten bewaren. Ik zie ook de vrijetijd van de bejaarden die dan toch in de eerste plaats van vrijetijd kun nen spreken. Van de werkende bevolking hangt dat af van hun vrije tijd, we zijn een pendelge- bied, mijn vrouw heeft dat da gelijks gedaan pendelen naar Brussel. De vrijetijdsbesteding hangt af van de tijd die hun nog rest en dat is soms niet veel. Ik denk aan de derde leeftijd, zij ook hebben recht op een nuttig gebruik van hun vrije tijd. Er zou kunnen overwogen wor den om de kaarthuisjes die men aantreft in de verschil- naar buiten, dat ligt niet in mijn karakter. Hoe hebt U zich gevoeld de dagen van onzekerheid? Ik moet ook zeggen dat de dag van de verkiezingen mijn vader pas een week was overleden, dus die weken te voren kon ik niet meeleven zoals ik het an ders zou gedaan hebben. Ik bracht meer tijd door in het hospitaal, Eddy ook trouwens. Ik kon naar buiten uit niet zo entoesiast doen. Helga kan wel bij haar grootouders gaan, maar zij heeft in de eerste plaats haar ouders nodig, en dat wordt een probleem. gaande houden. We hebben ook de speelpleinen, het dege lijk onderhoud ervan. Dit zijn al lemaal bevoegdheden die niet rechtstreeks voor de schepen voor jeugd zijn bestemd, maar J ik zal er over waken dat de speelpleinen zeer degelijk on derhouden worden en indien dit'niet gebeurt zullen we via de partij er de nodige aandacht voor opeisen. Ik beschouw jeugd op een zeer brede basis, het gaat tot jonge gezinnen volgens mij, dus denk ik ook aan huisvesting. Het is geen geheim dat in Aalst het bijzonder moeilijk is voor een jong gezin om ook al wer ken ze met tweeën, aan een betaalbare woning te geraken. De appartementen gaan tus sen de 6.000 10.000 fr. en imeer per maand, natuurlijk met een beetje komfort. Bijgevolg bestaat er een zeer grote nood aan huurappartementen. ïtjeDaardoor zal ik een huisves- ertingspolitiek volgen om te Iktrachten een degelijke huisves- Idfiting voorde jongeren te garan deren. We hebben meegemaakt on- ikder dit bestuur, dat de sportter reinen van gratis gebruik naar betaald gebruik evolueerden. Ik zal trachten om in het pro- es gramma van de meerderheid idqde te betalen vergoedingen te re laten herzien, zowel soort, aard jei van de terreinen en grootheid ervan de som die moet betaald ^worden. Wat gaat U doen met het "ZW Sporttereinen? Er moet een fundamentele keuze gedaan worden of men Ier verder die VZ.W. sportcentra laat bestaan. Als die moet blij- )cl ven bestaan dan moet ze na tuurlijk inkomsten hebben. Voor mij is het essentieel om te weten wie betaalt en ik denk or'bijvoorbeeld aan één sport, de tennissport. Het onderhoud /vil'van tennisterreinen is duur, als er één sport zou moeten beta len, dan zou het tennis zijn. En wat met de vrijetijdsbes teding? Gaat er een serieuze iar. politiek gevoerd worden, want nu krijgen we één week vrijetijdsbesteding en daar mee is de kous af. ienevens die week van de ise^rijetijd geloof ik dat we meer zullen moeten te ek-jwerk gaan, en ook tijdens het jaar zouden moeten in- uit-" 3d- Hebt U al kontakten gelegd met de diverse verenigin gen? Ik heb nog geen enkel kontakt genomen. Ik heb al met ver schillende mensen van ge dachte gewisseld over de ver schillende bevoegdheden die ik heb. Voor wat jeugd en sport betreft kan ik reeds op een reeks mensen rekenen die mij met raad en daad zullen bij staan. Voor de vrijetijd is dat nog een beetje in een begin stadium, aangezien men van niets vertrekt, dat dit niet zo goed omlijnd is, tot wat men in staat is, en wat er eventueel kan gedaan worden. Wat zowel vrijetijd als jeugd aangaat en wat ik als zeer be langrijk beschouw is het vol gende we stellen vast dat erin de stad Aalst verschillende jeugdclubs bestaan maar er is een overwicht van katoliek ge- engageerden. In het B.S.P. programma staat dat wij voor stander zijn van openbare jeugdklubhuizen. Ik geloof dat ik daarop in elk geval zal hame ren. Daar waar nieuwe initia tieven kunnen gepland wor den, zullen we ze trachten te lanceren. Ik zie ook veel bre der, jeugdklubhuizen, zouden tegerlijkertijd ook een soort kul- tureel buurthuis kunnen zijn, die ook voor andere initiatieven kunnen gebruikt worden. Dus ook de derde leeftijd zou er kunnen gebruik van maken. Een soort C.S.V. Ja, een soort van CSV in ze kere zin, maar dan onder stadsbeleid. Wij noemen CSV als een goed voorbeeld van wat wijkwerking kan zijn. Dit is (CSV) te wijten aan de uitzon derlijke prestatie en wil van één man, die er zijn geld insteekt. Het zou er anders niet geweest zijn. Maar gezien het kan in CSV en we een zeer goed voorbeeld hebben moet het toch te verwezenlijken zijn op pluralistische basis. Het kultureel centrum zal ook ruimte bieden voor aller lei aktiviteiten op vrijetijds- gebied. Inderdaad, het kultureel cen trum zal kunnen gebruikt wor den, maar in het kader van Groot Aalst dan weer, is dat Gaat U Eddy op één of an dere manier kunnen helpen? Hij verlangt dat ik zoveel moge lijk met hem mee ga. Ook in de keuken staat hij zijn mannetje Maar in zijn eigenlijke werk? Vreselijk veel vertelt hij daar niet over. Ik kom daar eigenlijk veel meer van te weten als er vrienden bij zijn, dan wordt er over niets anders gesproken dan over dat onderwerp. Als hij eens last heeft zal hij dat wel zeggen. Ik wil ook niet, dat er over anders niets gesproken wordt. Er zijn toch nog veel an dere onderwerpen Deze avond moeten we nog naar de school van de kleine waar een ouderavond doorgaat. Voor mij is een gelukkig huis gezin zeer veel waardi En dat kan als ieder lid tevreden is. Dat is Eddy zeker.

De Voorpost | 1976 | | pagina 15