S MOORSEL WINT TOPDUEL STUNT DE RUIMTE IN? Klaasjes ingeblikt RESULTAAT VAN DE INZET Leiders in bedwang IN DE MIST Schoonaarde schoot met scherp NA EEN HALVE MINUUT DE DANS DER SCHIMMEN hé; Prom,mie 4de Provinciale 3de Provinciale Jeugdkalender voetbal voor zaterdag 27 en zondag 28 november 1976 ia E. Mdldert - SiK. Erembodegem 0-1 Eendracht Meldert, dat gedurende meerdere weken de koord hield, vergaat het momenteel minder goed. Het verloor tegen het eerder bescheiden Erembodegem, dat de laatste plaats in de klassering bezette, twee kostbare punten. Dit is eigenlijk de meest frappante uitslag van de recente speeldag. Maar onverdiend kunnen we de niet verwachte Sportkring-zege zeker niet noemen. De ploeg van trainer Hol- brecht die door de afwezig heid van Wilfried Van Royen toch wel gehandikapt is, waar ook veel goede wil aanwezig is, laboreert mo menteel aan een minder goede konditie. Zo werd de jongste tegenstander nooit overspeeld en kon Eendracht dat nochtans een paar waar devolle spritsen heeft, zich zelden een reëele doelkans scheppen. Ook van Erem bodegem ging weinig of geen gevaar uit. Als de rust met een 0-0 stand inging dan kon niemand daar ook enig bezwaar tegen hebben. S.K. had trouwens geen moeite om de niet zo geor dende pogingen van Een dracht af te slaan of in de kiem te smoren. Na de rust waren er een paar ploegwijzigingen bij de be zoekers De Wolf werd aan het uur door Peereboom ver vangen en scholier Hoefsdie aan zijn tweede wedstrijd in het fanionelftal toe was ruimde de baan voor Du- song die echter nog niet op volle sterkte kon spelen. In de 75e minuut had Everaert een kei van De Greve boven de dwarsligger getikt doch een paar minuten voor het einde werd hij toch gevloerd. Het was een vrij verwarde faze waarbij Bourlon de laatste trap lukte. De bal werd even uit zijn baan gehaald en de Eendracht- doelman had geen verhaal. Al met al zeker geen hoop gevende verrichting van de thuisploeg die zich zo spoe dig mogelijk zal moeten her zetten om nog mee te spre ien voor de titel. J.V.H. iHaasdonk - Grembergen 2-2 Een punt winnen op verplaatsing is een overwinning waard. S.K. Grembergen is erin geslaagd een puntendeling af te dwingen bij Red Star Haasdonk. Een prestatie die alvast niemand bij voorbaat had verwacht. Nochtans werd Grem bergen tweemaal op achterstand geplaatst. Een eerste keer al na vijf minuten, en ook in de twee de helft, nadat voordien Willy Buydts de gelijkmaker had aangetekend. Geen enkel aan hanger geloofde op dat ogen blik nog dat S.K. een punt zou meepikken. Het gebeurde drie minuten voor het einde, nadat Marc Van Den Abbeele een corner van Willy Buydts tot een doelpunt had ver lengd. Tevreden was men alvast met de puntendeling in de Grem- bergse voetbalkringen. „Het is het resultaat van een algehele inzet" zegt Dirk De Bondt. „We spelden zeker zo goed als de lokalen en on danks we toch tweemaal op achterstand werden geplaatst zijn onze spelers blijven vech ten tot de laaste minuut. Ze hebben metéén het zuiver- se bewijs geleverd dat S.K. Grembergen meer moet kun nen, dan wat de rangschik king lat vermoeden. Uitblin kers opnoemen is een onmo gelijke opdracht, want ieder een gaf het beste van zich zelf. Globaal genomen heeft S.K. meer kansen gekregen dan de lokalen. In de eerste helft zag Willy Buydts een schot op de paal te pletter vliegen, en in diezelfde pe riode kende Jan Van Damme ok enigszins tegenslag bij het besluiten. Ook na de rust liet S.K. zien dat het zeker nog niet verordeeld is" aldus Dirk De Bondt. S.K. Grembergen is inder daad nog niet veroordeeld. Met de inzet die het in Haas donk ten beste gaf, moet het resultaen kunnen halen. Nu zondag krijgt S.K. aan huis tegen Appels de kans verder in gunstige zin te bevestigen. D.M.E. Serskamp- Moerbeke 3-3 De koplopers uit Moerbeke zijn te Serskamp door het oog van een mininaaldje gekropen na 52 minuten keken ze tegen een onoverbrugbare 3-0 achterstand aan. maar toen de mistige match werd afgefloten, was de scheve situatie rechtgezet een bijdehandse De Bruyne lukte in het laatste kwartier een onvervalste hat-trick. Daarmee kon men he stellen. Voor de rozenkwekers zag het er na een kwartier erg goed uit Clinckspoor had gescoord. Onmid dellijk na de pauze zette de kwieke Leus Moerbeke op een 2-0 achterstand. Toen De Sutter vier minuten na dit goaltje met een derde voltreffer nog wat dieper in de erwtensoep duwde, gaf niemand nog één stuiver voor de kansen van Moerbeke. Maar toen begon het recital van "solist" De Bruyne die in het dolle slotkwartier nog een onvoorstelbare 3-3 score op de bordjes goochelde. Een morel dreun voor Serskamp dat zich bijna tot giant-killer ontpopte. Toch wel eigenaardig dat zwartwit tegen de "groten" steeds in het oog springende resultaten bijeentrapt en steeds steken laat vallen als het met "mindere goden" wordt gekon fron teerd SCHELLEBELLE SP. GERAARDSBERGEN 1 0 (gesch.) De Schel lebelse paarsjes stevenden tegen Sparta Ge- raardsbergen regelrecht op een nette zege af langs Etienne Van den Abbeele werd het 1-0 en het enige dat de bezoekers in de plaats konden zetten was hun gren zeloze moed. Meer dan een paar met de glimlachwegge- wuifde aanvallen leverde dat niet op. Na de citroentjes was de "smog" zo mogelijk nog dichter geworden, zodat de ref de boeken dichtklapte. De afgebroken match zal op een vrije zondag nog eens worden overgedaan, maar dn voor de volle 90 minuten De aandacht werd in de vierde provinciale reeks G inzon derheid getrokken door het duel aan de top. S. Moorsel T.K. Meldert was immers meer dan een derby. Deze kon- frontatie, die een ruime belangstelling wekte, maar na de rust spijtig genoeg gedeeltelijk de mist inging, werd door de thuisploeg met klein verschil gewonnen. Door deze zege zit „Schroevers" nu in de leiderszetel. Het telt een punt meer dan Thor Kokerij, dat echter nog een wedstrijd tegoed heeft. De overwinning van Moorsel heeft als gevolg dat de spanning opnieuw werd toe gespitst en ook dat Meldert door velen als titelkandidaat nummer één aanzien, toch nog geen gewonnen spel heeft. De wedstrijd zelf dreef op een hoog peil. Ondanks de belangrijkheid van de in zet kampten beide ploegen met open vizier en beijver den zich om goede kombi- naties op de grasmat te leg gen. Moorsel scoorde 3 doel punten, maar het won slechts met 2-1. Het doelpunt van Me'.dert was immers een own-goal die door een minder Victor Ruyssinck (Moorsel) tracht Maurits Van der Steen (Thor Meldert) het schieten te beletten, maar slaagt daar niet in. De Moorselse doelman De Smedt heeft evenwel geen moeite met deze poging. (JM) gelukkige tussenkomst van een goed spelende Schroevers stopper Gaston Wille, tot stand kwam. Moorsel liep toen echter reeds op een 2-0 voorsprong. Deze stand kwam op het bord door een doel punt in elke speelhelft. Frans Vermei ren scoorde met een zwaar afstandsschot, waarbij de bal net door de winkel haak suisde, het openings- punt en Ludwig Van de Velde besloot in de tweede periode zegevierend een al gemene aanval. Zeggen we nog dat dit toptreffen in goede banen werd geleid door scheidsrechter De Mey. Herdersem hanteerde in de ontmoeting met Wichelen het grof geschut. Het scoor de een half dozijn doelpun ten en naar kapitein De Rid der ons vertelde had de verhouding nog meer afgete kend kunnen zijn. Herdersem draait momenteel op volle toerental. Er was bij S.K. ook het de buut van de 17-jarige Pa trick Hanselaer die het voor zijn maidenwedstrijd voor treffelijk deed. Uit de eind cijfers (6-1) kan men vol doende afleiden dat rnen op een eenrichtingswedstrijd kon kijken. De doelpunten wer den in de eerste periode ge lukt door Smet, Bracke, Cleempuit uit strafschop en Van Keirsbilck. In de twee de helft werd het overwicht met nog slechts twee doel punten gekruid langs Eve- raeiit en Cleemput (straf schop). Bij Herdersem wer den na de rust twee ver vangingen doorgevoerd na melijk Van Keirsbilck Everaert en Schepens kwarf in voor Hanselaer. Dogg< had, op eigen bodem dan noj geen verhaal tegen een stei spelend Gijzegem dat de we strijd trouwens volkomen 1 heerste. Dit wordt trouwen! door de 0-7 cijfers dik in d? verf gezet. Bij de rust haf Wilskracht reeds meerderf bressen geslagen in de wanf kele Doggen-verdediging dif dan ook viermaal begaf, de 2e helft kreeg men het zelfde spelbeeld. Gijzegen!6 dat voortdurend op de def fensie van de thuisplot drukte. Met nog drie treffers als gevolg. Door def ze zege nestelde Wilskrad zich op de 3e plaats in klassering. Doelpunten Wilskracht Roelandt (3)|c Van Nuffel, Verleyen, Mot en Mertens. tais De wedstrijd Bavegem - Wel|e le werd wegens de dichti— mist stopgezet. Toen leiddfcim Oranjezonen met 1-0. In de Vierde Provincial reeks H heeft leider i zich op eigen bodem drawn laten aansmeren dol Grembergen. Met het klei»! ste verschil haalde Appel! zijn slag thuis tegen Boonjl wijk. Opstal dacht te Heit-0 kant reeds aan de zege toe# bij een ultieme poging diets thuisploeg nog op gelijke hoogte kwam Heikant kwaï op voorsprong doch Vaja Mulders en Aga zetten 0-1 achterstand in een 1-L voorsprong om. Tenslotte, haalde Heikant nog een onjeg€ beslist uit de brand. J.V.ff Niets dan lachende gezichten in het Schoonaardse kamp na afloop van de wedstrijd tegen Erondegem. die bij een 41 stand werd afgefloten. „Niet alleen voor de zege en de twee winstpunten zijn we gelukkig maar vooral voor re wijze waarop we Erondegem hebben overwon nen" vertrouwde clubleider Timmermans ons toe. Er zaten minstens nog een paar doelpunten meer in. Veldeman heerste in het mid denveld en deelde kwistig voorzetten uit. Van Mosse- velde, Adam en Tackaert lie ten zich niet pramen. Door deze zege is Schoon aarde een flink eind geklom men in de rangschikking. V.C. Heikant - Opstal 2-2 De bezoekende verdediging was nog bezig met de orga- nizatie als Mertens onmid dellijk na het startsein van scheidsrechter De Neve door brak aan De Kegel voorscho telde die een niemandsland voor ach kreeg, zodat de ont moeting nog geen halve mi nuut oud was toen Paul er 10 van maakte. Hierna lieten de aanvallers de mogelijkheid liggen om Buggenhout met een tweede doelpunt groggy te zetten. De reaktie van de geel-zwarten was echter kor daat en inzonderheid bij hun tweede sukses ging Vercau- teren niet ongerept uit en het gevolg betekende dat De Bruyne en Van Muylders er voor zorgden dat de Heikant met de rust tegen een 1-2 achterstand moest opkijken. Na de hervatting werd het een mistig heen en weer getrap, waarin de 37e min. doorslag gevend was. Immers aisdan werd een doelpunt afgekeurd voor Opstal via keeper Van Doorselaer gescoord. Deze be slissing kon aangevochten worden, maar onmiddellijk daarop zou Albert Verdonck op hoekschop door Van Pe- tegem genomen er voor zor gen, dat vierde drawn in de loop van de vijf laatste matchen werd verwezenlijkt. B. Oveirmere - S.K. Beervelde 5-2 Juist voor de rust zette De Meyer een strafschop om en het was 3-1, zodat de thuisklub ging rusten met een ietwat gevleide voorsprong. Beervelde speelde de eerste 45' goed mee, maar werd niet beloond met doelpunten. Na vijf minuten reeds kwam Overmere aan de leiding met een doelpunt van De Bruyne, die een corner inkopte. 5' later verschalkte achterspeler Van Poecke zijn doelman met een verre terugspeelbal. Beervelde liet zich geenszins ontmoedigen en kwam terug in de wedstrijd met een fraai doelpunt van Van Acker. Na de rust echter was Beervelde zodanig aangeslagen door het hogervermelde strafschopdoelpunt, dat ze geheel geen vat meer kregen op het spel. De Boeren- krijgjongens maakten hiervan dankbaar gebruik en in de 50' schoot Bracke een corner rechtstreeks binnen. Overmere bracht aanvaller Buyse in het veld, wat al meermaals de goede taktiek bleek te zijn. Hij scoorde bovenop het laatste doelpunt. Even daarvoor kwam Beervelde terug tot 4-2 na een misser van de lokale verdediging. (lb) RC Boonwijk - ^Zandstuivers Appels 1 - 0 Van een mooie wedstrijd was er geen sprake op het veld van RC Boonwijk waar Zandstuivers Appels met 1-0 werd geklopt. Wie het doelpunt maakte hebben we achteraf vernomen want de dichte mist liet ons niet f°P de wedstrijd behoorlijk te volgen. Ref Willems die, eens zijn wedstrijd begonnen, er kost wat kost mee wilde doorgaan, heeft hierdoor alleen de thuisploeg die op dat ogenblik op voor sprong stond een goede dienst mee bewezen. Het laatste kwartier heblren we onze ogen nog gepijnigd om toch iets meer van dit treffen te kunnen neerpennen maar dan was het helemaal niet meer te doen. Het werd hooguit een schim menspel dat de supporters kwaad bloed zette want zij kregen niets voor hun cen ten. CREYGELMAN: DOELPUNT Zoals we reeds schreven heb ben we achteraf vernomen dat Creygelman de maker van het doelpunt was. Op aangeven van Van Rans- beedk kon hij de bezoekende doelman te grazen nemen. In de eerste helft waren de ploegen sterk aan elkaar gewaagd en de mooiste kans van de wedstrijd kreeg Cop- pieters (Zandstuivers) die echter van dichtbij naast besloot. Voor de rest was het veel middenveldspel. Na de koffie kwam er dan ogen blikkelijk een doelpunt van RC Boonwijk dat uiteinde lijk ook over de uitslag zou beslissen. Want hoe sterk ook dat Paul Mannaert en zijn maats zich inspanden, het bleef bij dit miniem ver schil. De Appelse trainer Rudy Bogaert heeft vooral in die tweede periode meer maals gepoogd het tij te doen keren maar hij slaag de er niet in een gaatje te vinden in de plaatselijke verdediging waarin kapitein Pouilaert, de grote meneer was. In het doel van RC Boonwijk kregen we de piep jonge doelman Penninger die zijn taak behoorlijk deed. Men wees er ons op om dit feit te vermelden maar dat was niet nodig, daar zijn op treden ons zeker niet ont gaan was. Hij werd in zijn taak goed bijgestaan door De Feyter. Pouilaert en Dierickx. Deze scholieren keeper heeft de aanwezigen overtuigd dat hij in de nabije toekomst tot grote dingen zal in staa'en zijn Vooral het laatste kwaiferj tier en vroeger in dezjj tweede periode toen Appeltje sterk kwam opzetten, wa zijn tussenkomsten zeer past. De Appelse voorzitter Rogej De Wael trok zich de hare! uit het hoofd om zoveel peel bij de afwerking. De ploel die zondag scoorde won er dat was RC Boonwijk. Voorzitter Armand D'HondJ de nieuwe dirigent van zwartl wat, wees er op dat hij sedert een paar weken he( roer had overgenomen bi, Boonwijk. Hij zal nu trachj ten om met een ploeg] vrienden het seizoen te ein digen en nadien zien wat bi volgend jaar kan aanbiedei Hij wil alvast niet met led ge handen naar een nieur* seizoen toe want op de trare fertmarkt worden geen g< schenken gegeven. Of hij met zijn wijkploeg; er zal in slagen dat moete we afwachten. We hopen h< voor hem. Voor het ogenbl heeft hij rondom zich e schare medewerkers die h speciaal wilde bedanken, e indien de goede geest >n ploeg blijft moet het mog< lijk zijn met zwart-wit iel hoger te mikken dan dit d jongste jaren het gevi was. Andi ig Sparta Appels-Gerda 2-1 Gerda is nu wel niet de ploeg meer van weleer dat met denderende uitslagen in de provinciale reeksen furore maakte. Maar toch blijft het een ploeg die wel enigszins gevreesd wordt en Sparta was er ook niet gerust in met het bezoek van de Waas- landers. Te Appels heeft Gerda echter aan het kortste eind getrokken. Het trainers duo De Looze - Van Den Abbeele heeft zondag een beste ploeg of misschien de beste opstelling op de gras mat gebracht. Men moet roei en met de rierhen die men heeft verklaarde ons trainer Van Den Abbeele een paar weken geleden. Zondag heeft hij dat in de praktijk omge zet. Sparta dat over een de gelijk stel middenvelders be schikt heeft deze dan ook uit gespeeld op hun plaats, van daar dat men vertrok met een 4-4-2 opstelling. In het middenveld speelden De Groe ve - Hendrickx - Cool en Vereecken, in de spits liep Karei Ringoet met De Looze en dat heeft hem geresultee Ich in twee doelpunten. De Loo tod die nadien de plaats ruimi i voor Van Den Berghe hee zich goed aangepast aan deJ 11e spelmethode. Van Den Bergl bewees nadien dat hij ocfnti wat in zijn mars heeft. De doelpunten werden maakt door Sterckx en Kar§e Ringoet terwijl een kei Van Den Berghe op de staapeei afketste. Een zege die heel wat tegenslagen op zl tijd komt. ANDRE. !u) a lan ZONDAG PROV. JUN. (10 u) I-ede - Dtrinze E. Aalst - Zottegem Oudenaarde - Zele Eeklo - KAVD PROV. SCHOL. (10u30) Lede - Deinze E. Aalst - Zottegem Oudenaarde - Zele Eeklo - KAVD JUN. G (10u30) Doggen - E. Aalst (10 u) FC Denderleeuw - Erembodegem (10 u) Denderhoutem- Nieuwerkerken SK Aalst - Erondegem W. Moorsel - Mere JUN. H. (10u30) Lokerse - Hof stade (10 u) Berlare - Baasrode Herdersem - St. Wetteren RC Wetteren-Sp Appels SK Grembergen - Hamme Wheze - Lebbeke SCHOL I (10 u) SK Aalst - Ede (9 u) Welle - E. Aalst (9 u) Terjoden - FC Denderl. St. Denderl. - Terjoden Nieuwerk. - Haaltert SCHOL. J (10 u) VHerzele - Erpe (9 u) Erondegem - Mere SCHOL K (9 u) Wieze - Gijzegem Herdersem - Schoonaarde W. Moorsel - Serskamp Oudegem - St. Wetteren (10 u) ScheMebelle - TK Meldent (10u30) SCHOL. L (9 u) Berlare - Baasrode Overmere - Heikant SK Gremb. - Buggenhout Sp. Appels - Robur (10 u) Lebbeke - E. St.-Gillis (10u30) SCHOL. N (9 u) Haasdonk - Hamme B Hamme A - Kallo (10 u) KNAPEN A (9 u) E. Aalst - Heusden Wondelgem - Serskamp Schelleb. - Gaindasparta Meulestede - Erpe (10 u) KNAPEN C (9 u) Rupelmonde - Wichelen Beveren - Robur Klinge - Opstal Lebbeke B - Haasdonk SNS - Lebbeke A ZATERDAG PROV. KNAPEN (15u30) Eeklo - E. Aalst Oudenaarde - KAVD RC Gent - Lede Zele - AA Gent. KNAPEN J (14 u) Terjoden - Meerbeke KNAPEN K (15 u) Erondegem - Mere KNAPEN L (15 u) Erembodegem B - Ede S. Moorsel - Eremb. A W. Moorsel - Hof stade E. Meldert - TK Meldert SK Aalst - Edixvelde Nieuwerkerken - Doggen KNAPEN M (15 u) M assem en - Berlare Beervelde - Overmere Gijzegem - Herdersem Heikant - E. Zele (15u30) KNAPEN N (15 u) Buggenhout - Sehonaarde Hamme - Sp. Appéls Sombeke - Wieze Waasm. - E. St.-Gillas KAVD - SK Gremb. (15u30) Baasrode - Oudegem (15u30) KNAPEN P (15 u) Kieldrecht - Hamme PROV, MINIEMEN (14 u) Eeklo - E. Aalst Oudenaarde - KAVD RG Gent - Lede Zele - AA Gent MIN. I (15 u) E. Aa'!st - Kerksken (14 u) St. Denderl. - SK Aalst Erpe - Ninove TK Meldert - Winnik MIN. J (15 u) St. Wett. B - W. Moorsel E. St.-Gillis - Lebbeke Oudegem - E. Meldert Hofstade - Wieze MTN. K (14 u) Lebbeke - Zele KAVD - Waasmunster Baasrode - SC Lokeren B SK Grembergen - Hamme (15 u) VRIENDSCHAPPELIJK Miniemen zaterdag 27 november '76 Neervelde - Schellebelile (13u30) Kalken - Berlare (14 u) Lede - Heikant (15 u) zondag 28 november Erpe - Edixvelde (15 u) Ni? Set Bei'

De Voorpost | 1976 | | pagina 18