.K. AALST BEVESTIGT NIET TE STERK Foei Moeilijk OFF-DAY? Xaoossens KORT SPORT -WICHELEN: FORMALITEIT I J. ZELE DAMES VERLIEST TOPDUEL Wedstrijden voor volgend weekend Twee overwinningen Rosette en iMart Marc Van Bever: piste Lottrekking 1/8 finales van de beker van Oost-Vlaanderen Volleybalkalender voor het weekend Racefiets voor Ronald Van Aevermaet MIHBBBWBMWMMi»11"" i tnm 19 fcORTENBERG V.K. AALST 3—1 |etstanden 15—12, 18—16, 3—15, 15—7. leze wedstrijd die aan ieder moest aantonen hoever V.K. 1st stond met haar ploeg is op een nederlaag uitgedraaid, ïoewel het spelpeil op een laag pitje stond konden zij het niet waar maken. De drie overwinningen dit seizoen iaren er tegen zwakke broertjes. Als er een betere ploeg mt wordt het een nederlaag. jaet spel ging nochtans ge- jjk op in de eerste set. Al iioet er direct bijgevoegd Jat het van technisch gehal- laag was. Toch had het de schijn van dat V.K. let sterkst was. Maar Kor enberg liet ook niet toe dat ver uitgelopen werd. De alstenaars lieten zich ver- ssen door de vele geplaat ste ballen van de tegenstre- (er. Voeg dan nog de moe- lelooshëid van enkele spelers rbij dan weet men meteen ioe het kwam dat Korten- ,jerg de set won met 1512. "t)e tweede set begon voor alst met een vlotte aanval hen direqt niaar een confortabele voorsprong (5 13) bracht Om een onbegrij pelijke reden werden de teu gels wat losser gelate'n. Of was 'het de nonchalance van trainer-speler De Pessimier. Feit) is zeker Kortenberg kwam terug. De verstand houding verdween uit de ploeg. Het is op zulke mo menten dat een trainer zijn spelers moet opjutten. Maar hier gebeurde het omgekeer de. De Pessimier gaf juist het slechte voorbeeld. Men mag nooit denken dat men alles kan en „mag". Coach Van Mossevelde deed hier het enige wat er in derge lijke omstandigheden moet gebeuren. De trainer-speler werd voor de rest van de wedstrijd vervangen. Maar ondertussen was het kwaad geschied. Aalst had wel de eerste setbal, maar Korten berg wist zich gewonnen. In de derde set wilde V.K. Aalst iets bewijzen. Het draaide rond. Met mooie kombinaties en korte passen werd de tegenstrever in de verdrukking gespeeld. Kor tenberg kwam dan ook maar sporadisch aan de bal en moest een set-overwinning toestaan met 315. In de vierde set dacht iede reen dat V.K. ook nu weer zou winnen. Het zag er zo naar uit. De ajuintjes begon nen terug met heftige aan vallen, waartegen de Korten- bergenaars niet veel verhaal hadden. Spoedig stonden zij in het krijt met 37. Maar toen begon de afgang van Aalst. Wat meteen bewijst dat de ploeg bijlange nog niet in de goede vorm gego ten is. Ondanks de wijzigin gen in de opstellingen hapert er nog steeds wat. Men neme het geval Lauwers. Die man heeft tien jaar de taak van 'passeur' waargenomen. Nu moet hij als aanvaller fon- geren. Dat gaat niet van van daag op morgen. Alle smashes kwamen praktisch in het blok terecht of vlogen bui ten. De passen kwamen slecht en de verdediging ging aan het zwalpen. Kortenberg had ook geen moeite om deze set en meteen de eindover winning vast te leggen met voor zichzelf sprekende cij fers 157. Het is wel spijtig dat een ploeg als V.K. Aalst op die manier moet verloren gaan. Want dat is het wat gebeurt als niet snel enige verande ring komt. Ook de trainingen laten veel te wensen over. De basisspelers zijn dan nog de hardnekkigste wegblijvers STE PROVESCLALE EBBEKE GAVERE >pel oon Hei toe detstanden Lijf 1—11. var Va avere kwam er niet aan te <1 is in de eerste set. Lebbeke 1- on zeer gemakkelijk met lott i_i. on egen dit gemotiveerd Leb- VJfke kon Gavere onmogelijk kans op winst maken, ok niet in de tweede set. mdat de Garverse verdedi- 4ng niet in zijn beste doen as, bleef de receptie slecht, et het gevolg dat de St.- mandusaanvallen slechts op itaa ,n zeer zwakke wijze afge- erkt werden. Toch zouden i er in slagen om nog zes tnten bijeen te spelen. Te- refen een zeer goed spelende l^irk Nobels en co was geen kruid gewassen. Lebbeke won met 156. In de derde set wou Gavere iets forceren. Dit was dui delijk te zien aan de verbe tenheid waarmee werd aan gevallen. Meteen kwam er wat meer leven in de zeer flauwe wedstrijd. Lebbeke diende zich wat meer in te spannen om het hoofd te bieden aan deze opflakkering. Maar het blok wist wel raad met het gevaar. Toch slaag de St. Amandus er in gelijke tred te houden. Maar Leb beke zeer snel spelend, was nooit in gevaar. Johan Aerts een man met ups en downs was uitmun tend. Een andere uitblinker was ditmaal Etienne Van Uytfang. (G/MVW) OMERGEM J. ZELE 3—1. etstanden 12—15, 15—9, 15—10, 15—3. V. ivenes boog het hoofd. Niet voor de tegenstrever, wel voor le<lis onjuiste en onsportieve kapitein Marcel Goossens. De eu, >elers gaven zich gewonnen. Dat is duidelijk want na het afjoorval werden in twee sets nog slechts vier punten gemaakt. JjVat er gebeurde De ploeg werd gecoacht door trainer %s Van Engelandt. Deze bracht nu en dan een taktische ranging. Dit bleek waarschijnlijk weer niet met de goes- ng van kapitein Goossens, die gebruik makend van zijn 3 ositie op het terrein de vervanging na één fout ongedaan laakte. Dit bracht meteen wrevel van de coach en de rest 'lan de spelers met zich. De fut ging er bij Zele uit en de aars doofde. begon nochtans zeer voor Ju ven es. Beide loegen waren aan elkaar 'jj ïwaagd. Er was zeer mooi '1 te zien. De Vliegher, j Zomergem de gevaarlijk- speler, werd bijna volle- uit de wedstrijd gehou- en. De tegenstrever slaagde r in om uit te lopen tot Dan was het de beurt an Zele om terug te komen B11)Zomergem slaagde r in terug te komen (12 2). Langs De Geyter en Van anduyt won Zele verdiend iet 12—15. tweede set was gelijk- pgaand. Toch was het Zo- lergem dat afstand kon ne ten (146). Juvenes wilde llee Ich niet gewonnen geven. Loo: 'och slaagde Zomergem er i de set te winnen met hee 59. del Hes was te herbeginnen. ergl leze derde set bracht een oo ntketend J. Zele op het ter- ein. Het leek erop dat het g lug zou gebeurd zijn. Tegen Kar c steeds maar weerkerende a «invallen had Zomergem siaa icon verhaal. Juvenes liep lit tot 29. Zovac legde zich reeds neer bij de neder laag. En toen gebeurde het. Coach Van Engelandt bracht scholier Danny De Maes- schalck in de plaats van Ple- tinck. Dit was een taktische vervanging om steeds met drie aanvallers aan het net te staan. Dit zinde blijkbaar kapitein Goossens niet, want bij de eerste fout die De Maesschalck maakte bracht hij Pletinck terug in het spel. Zonder rekening te houden met de coach. Reglementair is dit orde. Maar voor een goede ploeggeest is dit to taal ondenkbaar, vooral om dat het niet meer de eerste keer is dat Goossens dit doet. Het resultaat liet niet op zich wachten. Een flinke bol- wassing baatte niet, vooral omdat Goossens geen onge lijk bekende. Zomergem had onder die omstandigheden geen moeite om de set te winnen. Ook de volgende set ging voor Zele verloren. Zo mergem won met 15—10 en 15—3. Deze zaak zal waarschijnlijk nog een staartje krijgen. (g/mvw) TWEEDE PROVINCIALE A. ST.-NIKLAAS A. BAASRODE 3—1. Setstanden 159, 915, 1511, 1511. Ondanks de 31 nederlaag tegen A.T.B. St. Niklaas zijn de Baasroodse dirigenten toch tevreden over hun jongens. De tegenstrever is immers geen gemakkelijke klant. Nu de zieken terug fit zijn kan men bij Baasrode terug op winst beginnen rekenen. De Klaaskens lieten geen \tjwijfel bestaan over hun bedoelingen. Het duurde niet lang voor Baasrode tegen een achterstand van 72 aan keek. De verdediging deed alles om de schade te be perken. Toch werd het nog een 159 overwinning voor St.-Niklaas. In de tweede set waren de rollen omgekeerd. Baasrode dat terug het penetratesys- teem speelt ging onvervaard zijn kans. Zoveel kracht kon den de klaaskens niet op. Vrij vlug stond een 1-7 voor sprong op het bord. A.T.B. slaagde er niet meer in de kloof te dichten. A. Baasrode won met 915. Vanaf de derde set werd het menens bij A. St.-Niklaas. Baasrode liet zich niet naar de slachtbank leiden. Beide ploegen losten elkaar van geen vin. De rol van Adec was meer beperkt tot verde digen. Maar het werd 11-10. Dan moest Baasrode de rol lossen. A.T.B. won met 15-11. De vierde en laatste set was van dezelfde makelij als de vorige. KANG. AALST GERAARDSBERGEN 3—1 Setstanden 15—6, 19—17, 12—15, 1513. Dat de wedstrijd tegen Ge- raardsbergen niet van een een leien dakje ging lopen kon men vooraf zeggen. Toch ging het er nog hefti ger aan toe dan verwacht. Aalst pakte met het grof geschut uit, maar zo gemak kelijk ging dat niet Na vele schermutselingen namen de Kangoeroes toch voorsprong. Toen het ongeluk gebeurde gebeurde met de beste aan valler van Geraardsbergen (voetbreuk) was voor deze ploeg de fut er uit. 156. De tweede set begon terug met felle aanvallen van Aalst. Maar de tegenstrever gaf zeer goede repliek. Kangoe roes moest lijdzaam toezien hoe de tegenstrever terug kwam en voorsprong nam. Toch was het Aalst dat het eerst de 14 punten bereikte. Het werd een zeer spannend duel. Uiteindelijk slaagde Aalst erin de set te bemach tigen, zij het met moeite. 19—17. In de derde set dacht iede reen dat het gedaan was. Aan zoveel geweld zou de te genstrever niet lang weer stand bieden. Groot was de verwondering toen na enkele minuten Kangoeroes in het krijt stond met 49. Aalst probeerde de zaak recht te zetten, maar Geraardsbergen won met 1115. De vierde set was voor Aalst. Dra liep het uit Lol 6—2. De vervanging van de passeur was er de oorzaak van dat Geraardsbergen terug in het spel kwam en zelfs voor sprong nam (1012). Aalst kwam langszij, nam als eer ste de setbal, maar moest dit vier maal overdoen om de wedstrijd te winnen. (g/mvw) TWEEDE PROVINCIALE J. ZELE P. KRUIBEKE 0—3 (5—15, 5—15, 5—15) De wedstrijd kwam nooit los. Dit is vooral te wijten aan het zenuwachtig gedoe van Juvenes. Tegen een sterkere ploeg kunnen de Zeelse meis jes de zenuwen geen baas. Nochtans zijn zij technisch sterk genoeg om een woord je mee te spreken in het kompetitiegebeuren. Met Kruibeke won te Zele de bes te ploeg. GERAARDSBERGEN A. BAASRODE 3—0 Tegen Geraardsbergen heb ben de baasroodse meisjes een pover figuur geslagen. De verdediging liet steken vallen aan de lopende band. Van een goede receptie was niet veel te bespeuren, zodat de aanval tot een minimum herleid werd. Het verschil tussen nu en de vorige wed strijden is groot. Toch zien we een heropstanding in het verschiet. De dames van Lede houden zich aan de traditie. Weer werd verloren met 03. Al was het een zeer zwakke wedstrijd, toch heeft Lede nooit de bovenhand gehad. Veel moet hier nog geleerd worden. Vooral het doorzet tingsvermogen kan beter. Te Wichelen werd het in te genstelling van wat we voor speld hadden een nederlaag. Normaal moest er gewonnen zijn maar een trouwpartij oordeelde er anders over. Niet minder dan drie Wichel se dames verkozen de gezel ligheid van een trouwfeest boven het betwisten van een wedstrijd. (G/MVW) werde provinciale El.VERSELE II beurten een set. vnnr ziin re- kelHk was. T.aat ons honen Rii 5LVERSELE II VICHELEN 0—3 «ze wedstrijd was voor Wi- «elen slechts een formali st. Zonder op noemenswaar de tegenstand te stoten Sbben zij een zeer gemak- felijke zege kunnen behalen. IINOVE Z. ZELE 2—3 ptetanden 815, 159, 1—15, 15—8, 11—15. ten moeizame maar toch 'erdiende overwinning voor 1(1 Zeienaars. Dat het niet 'an een leien dakje liep kunt J zien aan de setstanden, teide ploegen namen om beurten een set voor zijn re kening. De meest verdienste lijkst speler bij Zele was voorzeker Alfons Steeman. Met zijn keiharde en juist ge plaatste opslagen heeft hij zijn ploeg heel wat punten bezorgd. Vermelden we nog dat Etien ne Van Langenhove, die een paar weken geleden herop- trad, hoogstwaarschijnlijk voorgoed voor de sport zal verloren zijn. Bij het beoefe nen van een andere sport heft hij zich zodanig bezeerd aan de achillespees dat een heelkundig ingrijpen noodza kelijk was. Laat ons hopen dat het allemaal nog beter verloopt dan verwacht. Voor De Zeven Zele betekent dit eens te meer een tegenslag. (G/MVW) JEU G DKOMPETITEE LEBBEKE AAN WINNENDE HAND Bij de miniemen had leider Destelbergen geen moeite om de kleintjes van J. Zele er onder te krijgen. Bij de kadetten was de ver plaatsing naar R. St. Niklaas vxoor J. Zele geen probleem. Bij de scholieren moest J. Zele niet aantreden tegen K. Zelzate. Het werd dus een gemakkelijke overwinning, Lebbeke daarentegen moest wel spelen. Ditmaal tegen K. Aalst. Deze derby was voor Lebbeke belangrijk genoeg om zich terdege in te span nen. Het werd een 30 over winning. Vooral Guido Spruyt en Rik Luyten betekenen een grote steun. Bij de juniox-es moest K, Aalst de duimen leggen met 31 tegen leider Herzele. (G/MVW) DERDE PROVINCIALE ELVERSELE KUKLOS AALST 3—0 Setstanden 1513, 1510, 151. Verrassing Maar dan in de omgekeerde zin. Waar Kuklos Aalst normaal een gemakkelijke zege moest behalen tegen Elversele, kreeg het een zware 30 nederlaag te inkasseren. De twee spelverdelers Van Geyt (examens) en Reynders (le gerwacht- moesten noodgedwongen verstek laten gaan. Dit betekende een handicap. De kans om een setje mee te pikken zat er in. 'laar het mocht niet zijn. Elver sele benutte de onverwachte kans en won met 1513. In de tweede set was het duidelijk dat Kuklos het niet ging halen. De afwezigheid van de twee voornoemde spe lers liet zich sterk voelen. De derde en laatste set was een ware vernedering voor de Aalstenaars. LEDE VRASENE 3—2 Setstanden 9—15, 15—2, 15—10, 6—15, 15—13. Alhoewel de vijf sets laten vermoeden dat het een span nende wedstrijd was mag men het tegenovergestelde geloven. Bijna nooit zijn er aantrekkelijke momenten ge weest. Iedere.set met uitzon dering van de vijfde was zonder spanning. Beide ploe gen losten elkaar niet. Om beurten werden de punten jgemaakt. tfiteindelijk won Lede. NINOVE S. ZELE 3—0 Setstanden 159, 1511, 15—6. Voor Zele is het de tweede nederlaag van het seizoen geworden. „Wij wisten dat we gingen verliezen" orakel den zij. „Buiten spelen ligt ons niet". Van mooi spel was er geen sprake. Verkleumd van de koude op deze mis tige zondagmorgen, hebben zij er niets of toch bijna niets van terecht gebracht. Nochtans moest Zele Ninove de baas kunnen. Dat zal het bewijzen in de terugronde. Van deze nederlaag wordt geen drama gemaakt. (g/mvw) In Vierde. Nationale moet V.K. Aalst het opnemen te gen V.W. Ternat. In de hui dige gemoedsgesteldheid moet er al een wonder gebeuren om hier winst uit te halen. Al is V.K. aan zijn suppor ters wat verschuldigd. In eerste provinciale reist Lebbeke naar S. Mariakerke. Geen gemakkelijke karwei, want Mariakerke staat niet voor niets mee vooraan. Zele ontvangt Stekene. Voor de Zeienaars is dit de kans om nog eens met de overwinning kennis te ma ken. In tweede provinciale krijgen we het toptreffen Appelterre- Kang. Aalst. De leiders uit Aalst zullen het weer niet gemakkelijk hebben. Toch tippen we op een nipte over winning voor de Kangoeroes terwijl ook Baasrode nor maal baas moet blijven te gen Kruibeke, zeker nu de ploeg terug in zijn goede doen is. In derde provinciale moet K. Aalst naar K. St. Niklaas. Het kan voor hen een over winning worden indien zij kómpleet kunnen aantreden. S. Zele zal hoogstwaarschijn lijk haar nederlaag van vori ge zondag kunnen uitwissen tegen Elversele, terwijl Lede het thuis opneemt tegen lei der Dndeerwindeke. Hier zien wij voor Lede spijtig genoeg geen winst. Spannend zal het zijn te Wi chelen waar Melsele op be zoek komt. Een nipte over winning kan er voor Wiche len toch wel inzitten, terwijl Z. Zele normaal geen moeite mag hebben met Elversele II Bij de dames kan Baasrode zijn blazoen opsmukken met een overwinning tegen Ni nove. Lede krijgt geen kans tegen leider Denderhout. Het bezoek aan V. St. Niklaas kan voor J. Zele twee pun ten opbrengen, tenminste wanneer de inzet er is. Te gen Vrasene krijgt Wichelen het zeer moeilijk. (G/MVW) In de zwemmeeting van vorige zondag won me vrouw Delandsheer-Calle- baut bij de vetex-anen dames 2 wedstrijden. De ze Neptunusdame zege vierde in de 50 m. crawl (39"1) en de 50 m streek (46" rond). Zij is alvast een lichtend voorbeeld voor haar leeftijdsgenoten DD. Sinds haar huwelijk woont ex-wielrenster Rosette Van der Stuyft te Kalken. Ze doorkruist nu fietsend een stuk van Europa en kiest ndet de gemakkelijkste opdrachten. Echtgenoot Mare Clement vergezelt haar. Rosette en Mare werden door het sportko- mitee van die gemeente tot laureaten uitgeroepen. (mm) Het is amateur Marc Van Bever de jongste 2 sei zoenen niet voor de wind gegaan. Mare wil zo spoedig mogelijk de opge lopen schade inhalen, stelde zich onder de hoe de van gewezen renner Hubert Van Wesemael en waagt zich nu op piste. (mm) Maandag j.l. had in de zaal Corso te Lebbeke de lottrekking plaats van de 1/8 finales van de Beker van Oost-Vlaanderen. De belangstelling was spijtig genoeg aan de lage kant. Toch mag gezegd worden dat de organiserende club Lebbeke alles zeer goed had voorbereid. Voorzitter De Pauw van Lebbeke opende de zitting. Hij stelde achtereenvolgens Marleen Ost. Miss Statiestraat '76, de leden van de Ontmoetingskommis sie, de hr. Van Den Broeck, Ere-voorzitter van Lebbeke en de hr. Van Damme, voorzitter van de gemeentelijke sport raad van Lebbeke, aan het publiek voor. In de toespraak van de h. Van Den Broeck werd vooral gehandeld over de enor me evolutie die de volleybalsport gemaakt heeft. Desondanks betoogt de spreker wordt er in de persmedia zeer weinig aan dacht geschonken aan deze populaire sport. Hij betreurde dit ten zeerste. De h. Van Damme betoogde dat een sport zonder persoonlijk kontakt zoals volleybal ook zeer spectakuleir kan zijn. Om Om te besluiten dankte hij de ontmoetingscommissie. Daarna leidde de h. Gilbert De Pauw, Voorzitter van de Ont moetingskommissie, de lottrekking. Bij de dames kwamen volgende wedstrijden uit de bus B. Watervliet Zottegem. Kieldrecht Stekene. Kruibeke C. Temse. St. Niklase L. Gent. Herzele Zulte, en N.S. St.-Amandsberg WST St.-Amandsberg. Bij de heren krijgen we volgende wedstrijden O. Bazel Zomergem. S. Destelbergen M. Gent. WST St.-Amandsberg St.-Niklase. H. Temse SSJ. Hemelveer- degem. M. Erwetegem J. Wondelgem. N. Nazareth Kang. Aalst. Moerbeke St.-Gillis(Waas) en R. St.-Niklaas Stekene. Al deze wedstrijden moeten gespeeld worden op 5 of 6 fe bruari 1977. HEREN 4e NATIONALE C zat. 16-00 VK Aalst-VW Ternat le PROVINCIALE zat. 19.30 J. Zele - Ste kene zaJt. 20.00 S. Mariaker'ke - Lebbeke 2e PROVINCIALE A zat. 17.30 Basrode - Krui beke 2e PROVINCIALE B zon. 15.00 Appelterre - Ze PROVINCIALE A zon. 10.30 K. St.-Nikl. - Kukl Aalst zon. 10.30 S. Zele - Elver- zat. 15.00 Lede - Dender- windeke 4e PROVINCIALE B zon. 19.30 V. Kruibeke - Kalken Zon. 10.30 Wicheüen - Melsele Zon. 19.00 Z. Zele - El versele n DAMES 2e PROVINCIALE B Zat. 15.00 Baasrode - TT Ninove 2e PROVINCIALE C Zat. 16.00 V. St.-Niklaas - J. Zele Zon. 10.30 Lede - Dender- houtem Zat. 15.00 Vrasene - Wi chelen JEUGD Zat. 15.30 J. Zele -Won delgem (kad. h.) Zat. 10.00 Kukl. Aalst - C. Temse (schol, h) Zat 10.30 Michelbeke J. Zele (schol, h) Zon. 11.00 Destelbergen - Lebbeke (schol, h) (mvw) Tijdens «zijn» bal kreeg junior Ronald Van Aevermaet een gloednieuwe racefiets van rijiifans. Verscheidene sportfiguren, o.m. Johan De Munck en gouden medaille Eddy De Vos «ai^n prezenL

De Voorpost | 1976 | | pagina 19