S.K. GRIMBERGEN OMZEILD DE KLIP Wereldbeker ROSIS AALST nu aan de leiding 3 Eric De Vlaeminck blikvanger te Aals) NIEUWE OVERWINNING VOOR E.V. AALST SPORTIEF WINT AALSTERS DERBY Wielertoeristen ll! te Schellebelle Verkiezing sportlaureaat Aalst 1 Heropleving van! F.C. Desso - Den Dameshandbal Jeugdhandbal Veldrijden Duivenmelker André Van Uytfangen 22 HANDBAIi BEVORDERING H.B.C. Ajax Lebbeke, derde gerangschikt, lag er echt op gebrand S.K. Grembergen zijn tweede nederlaag toe te dienen. Gedurende een helft konden de Ajaxieden de indruk wekken in hun opzet te kunnen slagen maar de tweede helft pas begonnen, was het reeds duidelijk dat Grembergen zijn lesje geleerd had. Deze maal bleef Grembergen rustig spelen en meteen was het duideiljk dat de ploeg van trainer De Mol taktisch beter voorbereid was dan de Ajaxieden. Een spijtig incident een twaaftal minuten voor het einde, trainer Preneel werd van het terrein gewezen, had naar ons gevoel nog weinig invloed op het eindresultaat. Vidar Grembergen kon het niet waar maken op het terrein van Don Bosco Zwijnaarde. H.B.C. Ajax Lebbeke - S.K. Grembergen 12-17 H.B.C. Ajax vertrok met Preneel in mandekking op Seghers. Een schitterende vrijworp van J. Merckx open de de score en een mooi boekdoelpunt van P. Vermeir zorgde voor een 2-0 stand na 4' spelen. Ajax keeper ainer die een zwak wedstrijd- begin kende, werd te gemak kelijk gevloerd doen- Seghers en Vinck maar na een kwar tier spelen leidde Ajax toch met 5-4. Twee open doel kansen ware toen onbenut gelaten dor de thuisploeg. De Grembrgse kapitein Trien- pondt, die feilloos zijn penal ty's omzette, zou het tij doen keren zodat 10" voor het einde van de eerste helft GSK leidde met 5-8. J. Merckx, gedurende één helft zeer goed werpend en P. Vermeiren vanop zijn hoek brachten Ajax opnieuw bij zodat dé rust aanbrak met een relatief logische 8-9 stand. Na de rust had trainer De Mol zijn Grembergse pionnen enigs zins verplaatst en het was duidelijk dat de bezoekers be ter en beter begonnen te spelen. Nog ven zou Ajax er in slagen aan te pikken (10- 13 na 38') maar via Vinck, Seghers en H. Van Haute nam Grembergen een defini tieve 10-13 vorsprong twee minuten later. Na een kwar tier spel bleken beide ploegen fysisch leeggeApeeld. Vermei- rn kon nog 11-13 scoren maar toen enkele minuten later Ajax het met een man minder diende te stellen was het pleit beslecht. Een ver moeid Grembergen kon ech ter niet volop gebruik ma ken van deze numerieke meerderheid en het was slechts tijdens de vijf laat ste minuten dat de score nog enigszins werd opgedreven. Scoorden Ajax J. Merckx 4, Vermeiren 6, Preneel 1, Keppens 1. Grembergen S.K. Seghers 3, Trienpont 8, Vinck 4, H. Van Haute 1, Seymoens 1. Don Bosco - Vidar Grembergen 19-6 De jonge spelers van Vidar Grembergen bleken nogal dui delijk benadeeld door het vochtige en koude weer. De thuisploeg, gewoon op een buitenterrein te spelen, on dervond niettemin enige moei te om het gehadikapte Vidar tijdens het wedstrijdbegin vna zich af te schudden. Na tien minuten spelen stonden de ploegen nog gelijk (2-2) maar toen de rust aanbrak was de Vidar achterstand op gelopen tot 8-2 cijfers. Na de rust kon Vidar het tij niet meer doen keren. Vanaf vol gende week is P. De Swaef zijn legerdienst voorbij zo dat Vidar eindelijk kan be schikken over een organisa tor. Scoorden De Saegher 5, St. De Swaef 1. Kortrijk - Jochewoa Aalst 0-10 F.F. Jochewoa Aalst won tegen wil en dank met forfait cij fers tegen het debuterende Kortrijk. De Sporthal bleef bezet tot minsens 16 uur en de scheidsrechters pasten de reglementen toe. Misschien kan men hier in het P.K.O. nog een mouw aan passen TWEEDE NATIONALE MONTEGNEE - E.V. AALST 20-24 Het Eendracht van voorzitter Lievens blijft zeer goed „meedraaien" in de top van de rangschikking. Nadat ver leden week leider Herstal gevloerd werd slaagde Aalst er nu in het minder gereputeerde Montegnée te verslagen. Door deze overwinning blijft Eendracht post vatten on de vierde plaats in de algemene rangschikking met 15 punten uit 11 wedstrijden. Leider Duffel en H.C. Herstal tellen weliswaar respektievelijk 2 en 3 verliespunten maar Eendracht met nog het grootste aantal huiswedstrijden voor de boeg blijft erin geloven. Zaterdag te Montegnée kre gen die jongens van trainer Roganovïc de overwinning niet op een presenteerblaadje aangeboden. M. Bay ens, slachtoffer van een neusbreuk de week voordien, kon na tuurlijk niet optreden en Aalst diende zich wel enig zins te reorganiseren om de ze handikap op te vangen. Vooral tijdens het wedstrijd- begin deed de thuisploeg mer dan zich verdedigen. Na een gelijkopgaande «studie ronde die een vijftal minu ten duurde, leidde Eendracht langs Van Goethem en Stee man met 23 maar toen er 20 minuten gespeeld waren was het Montegnée dat voorsprong nam (6-4). Toen kwam het meer klassiek handballspelend Eendracht op het voorplan en vijf minuten voor de rust had Steeman, flink bediend op de cirkel, gelijk gemaakt. Nog voor de rust zou Een- darcht langs Van Goethem en Rimbaut de wedstrijd een definitieve vorm geven door 8-11 voor te komen. De thuisploeg Sloeg echter te rug en bereikte de rust met een 10-11 score. Dat Een dracht zich niet had laten in timideren door het aanklam pende Montegnée bewezen zij onmiddellijk na de rust. Men had amper vijf minuten ge speeld en Aalst scoorde vier maal. Doelpunten van De Doncker, Van Goethem, Rim baut en Van der Borght. Met een 10-15 score kon men ver onderstellen dat de wedstrijd gespeeld was maar de hard aanklampende Walen bega ven niet volledig en slaagden er zelfs in te naderen tot 18-20 op 10' voor het einde. Montegnée bleef «hangen» op deze twee doelpunten achter stand tot 4' voor het einde. E. Van Goethem kon tijdens de allerlaatste minuten twee penalty's omzetten en afldus de eindscore enigzins in ver houding brengen met het ge leverde spel. Scoorden Van Goethem 10, De Doncker 2, Steeman 7, Rimbaut 2, Van der Borght 3. Reserven MONTEGNEE - E.V. AALST 14-10 De Eendracht doublures ver schenen met een gebandikap- te ploeg aan het startsignaal. Uitgenomen van G. De Jae- gher ging er dan ook weinig gevaar uit van de jonge Aal- sterse ploeg. Scoorden G. De Jaegher 5, Simal 2, Coore- man 1, Van Gucht 1, De Nys 1. In de dameskompetitie ging de aandacht vooral naar het herby tussen Aalst Sportief en E.V .Aalst. De Eendracht meisjes zijn er deze maal niet in geslaagd hun gerepu teerde tegenstanders te ver slagen en ondanks de vrij lage eindscore werd het be slist geen slechte wedstrijd. Avanti Femina zingt haar solo-nummer verder. Deze maal waren de meisjes uit Duffel de slachtoffers van de superprestatie van de Leb- beekse meisjes. Ros Beiaard Dendermonde bleek niet zo erg tevreden over de uitslag behaald te gen Aanderlecht. Hun over winning kwam weliswaar nooit in het gedrang maar dat er slechts tien maal ge scoord werd viel wat tegen. Rangschikking 1. Avanti Femina 2. Evere 3. Aalst Sportief 4. E.V. Aalst 5. Uilenspiegel 6. Dendermonde 7. Stelmar 8. Anderlecht 9. Duffel 10. Sparta Aalst De wedstrijden Avanti Femina - Duffel Avanti Femina speelde met succes de tegenaanval tegen de Duffelse meisjes. Bij de rust leidde Avanti reeds met 17-0. De eenrichtingswedstrijd werd besloten met een „mon sterscore". Tijdens de voor wedstrijd tussen Avanti Fe mina jeugdploegen werd be wezen dat de Lebbeekse klub zeker niet op de aflossing zal moeten wachten.è Welk een schat aan talent Scoorden S. Muylaert 12, 8 16 P- 9 16 P- 9 14 P- 9 11 P- 7 9 P- 9 8 P- 8 4 P- 8 4 P- 8 2 P- 8 0 P. 37-0 C. Moonen 10, Van Den Bor- re 6, Van Den Broeck 4, P. Van San 3, Cools 1, A. Bley- aert 1. Aalst Sportief - E.V. Aalst 9-4 Aalst Sportief, warbij M. Ver- leysen ontbrak, diende het op te nemen tegen een Een dracht Vrij Aalst waarbij Blanca, gekwetst, afwezig bleef. Gedurende de eerste helft kon Eendracht Vrij werstand bieden aan de thuis ploeg. Sportief leidde met 1-0 toen C. Simal een penalty onbenut liet voor Eendracht. Via 2-1 werd het 3-1 bij de rust. L. Lowie scoorde het derde Sportief doelpunt uit penalty. Tijdens het tweede wedstridgedeelte was de ver zwakking bij Eendracht dui delijk merkbaar. Aalst Spor tief begon nu mer en meer zijn wil op te dringen zodat een niet te best spelend Een dracht zich geen begochelin- gen meer hoefde te maken. Deze zondag was Sportief de beste. Scoorden Sportief Hutsebaut 2, De Schrijver 1, Lowie 4, Van Oost 2. R.B. Dendermonde - Anderlecht 10-2. In de ijskoude Grembergse sporthal werden de Dender- mondse meisjes te erg ge- hiderd door de Iglo tempera tuur om een afgetekende overwinning te kunnen be halen. Bij de rust leidde Ros Beiaard met 5-1 en het twee de wedstrijdgedeelte werd af gesloten mt identiek dezelfde score. In ieder geval Dender monde bewees nog maar eens dat zij tot de goede middel- mat behoren. Scoorden Doorns 6, Herremans 1, Heire- man 2, Van Der Jeught 1. Do Belgische handbalploeg, ingedeeld in groep A sa men met Portugal, Nederland en Groot-Brittannië, ver trok op donderdag 25.11 om llu05. E. De Smedt, E. De Vliegher en J. Keppens maken van deze delegatie deel uit. Dirk Verhofstadt is weerhouden wegens be roepswerkzaamheden. Vrijdag wordt gespeeld te Ajuda tegen Nederland, zaterdag te Cascais tegen Portugal en zondag opnieuw te Ajuda tegen Groot-Britannië. Maandag vertrekken de 2 eerst gerangschikte landen naar Lissabon en de derde en vierde gerangschikten spelen te Faro. De aankomst in België is voorzien op donderdag 2-12. De Belgisohe woonplaats in Portugal Hotel Baia te Cascais. EVA. E.V. Aalst - H.B.C. Ajax 21-6 Het in gestalte en kracht sterk benadeelde Ajax heeft slechts tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kunnen wedijveren mte het meer er varen E.V. Aalst Bij de rust DERDE NATIONALE Door de nederlaag van leider Kapek tegen Evere is Rosis Aalst nu opgerukt tot de eerste plaats in de algemene rangschikking. Deze eerste plaats word weliswaar gedeeld met At. Woluwé (evenveel verloren punten) en Kapek, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, kan eveneens nog 17 punten behalen uit 11 wedstrijden. Op de vierde plaats komt Evere met 14 punten. Het ziet er dus naar uit dat de kampioenentitel zal betwist worden tussen de drie eerst genoemde klubs en aangezien RosLs zowel Woluwé, Kapek en Evere nog in eigen sporthal mag ontvangen Brabo Denderbelle is onder tussen opgerukt tot de vier de plaats. De ploeg van trai ner Cloof verloor geen enke le van den laatste acht wed strijden en het ziet er wel naar udt dat Brabo wel eens als scherprechter zou kun nen optreden in het titelde- bat. Brabo speelt ontegen sprekelijk een zeer degelijk «handbal» en de spelers be seffen duidelijk dat er, gezien hun beperkte kern, geen straftijden mogen worden op gelopen. Met deze realiteit voor ogen is Brabo bezig zich naar de top van de rangschikking op te werken. SPARTA AALST zag zijn wedstrijd tegen Herseaux uit gesteld worden en kan mis schien van de rustperiode ge bruik maken om enkele za ken recht te zetten. Dit lijkt ons wel noodzakelijk, hun voorlaatste plaats in de alge mene rangschikking indach tig. BRABO DENDERBELLE - AT. TEMSE 16-11 Het provinciaal derby tussen Brabo Denderbelle en At. Tem se werd zoals verwacht gewon ne door de ploeg van secretaris Van Vossole. Tem- se verdedigde rich echter be ter dan verwacht en vooral tijdens he teerste wedstrijd- gedeelte konden de bezoekers keeper-rainer Cloof voor pro blemen stellen. Temse kwam het eerst op voorsprong en na 5' wees het scorebord 0-2 aan Brabo sloeg terug langs De Sitter en Hendrickx maar na 10' spelen was het noS steeds Temse dat de wed strijd leidde met 2-4. Daar na kwam het beter georgani seerde spel van Brabo meer tot uiting. Langs Callaert en Hendrickx werd gelijkgesteld maar het duurde toch nog tot de 20e min. vooraleer Brabo langs Van Den Ab- beele voor het eerst voor sprong na (6-5). Het duo De Sitter-Hendrickx kon nog voor de rust twee maal sco ren zodat de eerste 30' afge sloten werden met een 8-5 stand. Tijdens de eersbe 5' van de tweede helft was het opnieuw Brabo dat twee maal scoorde. Met een 10-5 voor sprong zou Brabo de over win ndg niet meer laten ont glippen. Temse kwam toen weer iets meer in de wed strijd maar veel van hun energie werd verspeeld door het bekritiseren van de wed strijdleiding. Niettemin kwa men rij nog eenmaal tot op drie doelpunten terug (11-8) maar acht minuten voor het einde had M. Hendrickx de vijf doelpunten-kloof poraieuw geslagen (14-9). H De Sit ter zou de eindcijfers vast leggen met 2 nieuwe treffers. Scoorden De Sitter 6, Hen drickx 7, Callaert 2, Van Den Abbeele 1. MECHELSE - ROSIS AALST 6-9 Rosis Aalst da tzonder het duo Petrez - Steenhout de niet te onderschatten ver plaatsing naar Mechelse on dernam heeft deze maal een taktisch verstandige wedstrijd gespeeld. De thuisploeg, ge kend voor haar trage op bouw en oirkelspel, werd met dezelfde wapens bestreden. Trainer De Boeck liet Rosis ook op balbezit spelen en aan gezien Aalst over betere schutters beschikt uit de 2e lijn kon het resultaat moei lijk uitblijven. Deze taktiek klopte als een bus en Aalst behaalde zijn zevende over winning. Langs J.P. De Jae- gher opende Rosis de score en na 7', steeds langs De Jaegher, werd het 1-3. Be thuisploeg bleef zich welis waar gevaarlijk aanstellen maar een opnieuw sublieme keepre Van Snack geholpen door een goed sluitende 0-6 verdediging, bleek niet te ver schalken. J. Meert e.n De Smedt zorgden voor eep 1-5 voorsprong na een kwartier spel. Tijdens de daaropvol gende minuten belandden ver schillende Rosis' doelschoten op het doelhout en hiervan kon de (thuisploeg gebruik ma ken om tot 3-5 te naderen. Even voor de rust maakte De Boeck er 3-6 van. Na de rust bleef Rosis meester, de bal werd goed rondgespeeld en Mechelen begon nu nog trager zijn aanvalsbewegin- gen op te bouwen. Uiteraard bleef deze wedstrijdhelft arm aan doelpunten want na 4-7 aan de 35e minuut moest men wachten tot de 50e minuut om opnieuw een treffer «te verwelkomen» (5-7) Meert replikeerde echter onmiddel lijk (5-8), de thuisploeg be gon nu wat hardnekkiger te spelen maar een kalm Rosis het de overwin nig niet meer ontglippen. Een nummertje tussen Brys en De Smedt liet Rosis toe de eindcijfers vast te leggen. Sooorden De Jaegher 3, Meert 3, De Boeck 1. De Smedt 2. Reserven MECHELSE - ROSIS AALST 13-18 Rust 6-7. Met deze overwinnig staan de Rosis-reserven nu aan de top van de rangschikking. Scoorden Van Nieuwen- borgh 5, D'Hondt 1. De Smedt 1, Van Impe 6, De Man 2, Van Snrick 3. EVA. leidde Eendracht met 11-0. Onmiddellijk na de hervatting had Eendracht meer speelge- legenheid gegeven aan zijn „beginners" en hiervan kon Ajax gebruik maken om in de wedstrijd te komen (16-5). Het was echter voldoende dat bij Eendracht Bayens of De Letter op het terrein versche nen om de score in de hoog- e te drijven. Een goed Een dracht won verdiend van de „mini-rrünimen" van H.B.C. Ajax. Scorden E.V. Aalst Bayens 8, De Letter 9, P. Van Herre- weghe 2, F. Van Herreweghe 2. Ajax Van Ackoleyen 4, Van Hoomissen 1, Vermeir 1. Wedstrijden voor het weekeinde 28-11 te 17 u 15 Rosis Aalst - Herseaux 28-11 te 18 u. 30 Jochewoa Aals - Ajax 27-11 te 19 u. 30 S.K Grembergen - Don Bosco 28-11 te 16 u 30 H.B.C. Dendermonde - Kortrijk. EVA oi ket* Op 4 december is de Aalsterse wielerklub „Varkeri markt Sportief" die in de maand december 1975 bovj^ de doopvont werd gehouden en in haar nog koij^ bestaan reeds meerdere initiatieven nam en een da^te werkelijke steun voor het Aalsterse broederpaar Fraelrr en Erik Ariis betekent, aan de eerste organizatie v| e( een veldrit toe. Hiermee zet deze wielerklub dan I kroon on het werk. Het bestuur met vorzitter Pierjde Laf on; onder-vorzitter Kamiel De Backer, secretafi penningmeester en duivel-doet-al Hubert Podevijn de leden Gust Hannes, Rene De Wael, Gust Ari^S( Filip Rogiers en Pierre De Roover, heeft aan het wèüte slagen van deze organizatie heel wat geld gespendeeis Men prezenteert de talrijke sportmannen daarbij li.® neusje van de zalm want Eric De Vlaeminck zal a^we deze eersteling deelnemen. M Vlamincke, vorige zondi aan zijn achtste zege van hget seizoen toe, wordt dl de blikvanger. Naast De Vlaeminck mag men ook ganse EBO ploeg met Van den Haute en Frank Ar||eb verwachten. Eric Arijs zal eveneens in de A kategoiigc startten. Ook de kampioen van de C categorie Messelis, die momenteel goede sier maakt in de veL N ritten, is van de partij. De start wordt gegeven dof ti de Belgische kampioen veldlopen Eric De Beek. l^ke wilstrijd formule A begint om 15 uur en voor deze v^n de formule C is het vertrek voorzien te 13 uur. Pla^ j van het gebeuren is de Oude Abdijstraat en het be te Aalst. J.VJH. >be Op zaterdag 11' december organiseren de Sportvri Schellebelle twee veldwedstrijden voor wielertoerist* Schellebelle. Eerste start voor de reeks B (boven de 30 jaar) is votjte' om 14 uur de A reeks (onder de 30 jaar) start om 16? 'E De wedstrijden worden verreden op het terrein achterlik Prado langsheen de Dendermondsesteenweg en op de i van de Schelde. f V' De deelnemers kunnen zich laten inschrijven vanaf 13 in café Prado, Dendermondsesteenweg 124 te Schelll Deze wedstrijden worden georganiseerd met de medewet van het Gemeentebestuur van Schèllebelle. Weekbla p0 Voorpost en tal van neringdoeners. V M De verkiezing van de sportlaureaat der Stad Aalst dit voor de 17e maal door het Stedelijk Sportkomitee OS georgandzeerd zal plaats hebben op 17 december in feestzaal van het Stadhuis. De aktavdteiten en/of de pf ties van klubs en ploegen over d© jaren 1975 en 1976 rZ nu in aanmerking genomen worden. Benevens deze v» zing wordt ook overgegaan tot de huldiging van verdir lijke klubleden van alle sportverenigingen. Jp In de voebal kringen dacht men dat FC Dessoden rijn laatste adem ging uitblazen. Maar niets is minder waar, want de vooriztter Moerloose gesteund door Luc Van Hoec- ke wist °P bet juiste ogen blik rijn ploeg sterk te ver jongen. Dit werd bewezen tij dens de wedstrirjd Desso - Post Eembodegem. Amper na zes min. scoorde Raymond Van Boven 1-0. Dit moedigde Desso sterk aan en ging voortdurend in de aanval Broggelman Louis zag dan ook een prachtkans 2-0 van te maken, kreeg de Post toch een) via een hoekschop een L punt te scoren 2-1. Dit f moedigde Desso niet en 1 golman scoorde nogi De laatste 15 min. kwamrt meer in de aanval en 3-2 van te maken, praohtwedstrijd was dan' eon srekend bewijs dat liedje van Desso-Den nog! uit is. fo tri Mc Duivenmelker André Van Uytfangen en kroost.

De Voorpost | 1976 | | pagina 22