TWEEMAAL MAES... m ER ZAT MEER IN Sein op rood Van 0-1 naar 4-1 COUNTER 22 corners in de eerste helft. COOREMAN REDDER IN NOOD K.A.VJD. - Wolvertem2-0 v:-vr< v S.K. Aalst - St.-Gillis-w. 4-1 Olsa Sparta Buggenhout 2 -1 Lokerse - IS.K. Lebbeke 0 - 0 Steeds leider K.A.Y.D. TEGEN OUDEGEM FC Denderleeuw-VWHamme 3-0 VO0TBAL- KALENDER VOOR ZONDAG 19 DECEMBER '76 R. Moerzeke - Olymp. Gent 0-1 Baasrode - De Pinte 1 - 1 E. Zele - E. Aalst 1-0 17 BEVORDERING Om zijn sterke tweede helft mocht K-A.V.Dendermonde terecht aanspraak maken op de volle inzet tegen Wolvertem, ploeg die slechts een povere indruk heeft gelaten, maar er des ondanks in slaagde tot de rust de stand blank te houden. Dit dankten de bezoekers in de eerste plaats aan het feit dat paars-blauw zich aan een traag tempo liet vangen. Na de kampwisseling pakten helft vruchteloos had gezocht. de Ros Beiaardzonen het an ders aan. Verstraeten en zijn maats zorgden voor tempo en kregen openingen, waar naar men tijdens de eerste Het mee oprukken van de vleugelbacks bezorgde Den- dermonde nog meer ruimte. Uiteindelijk werden de be zoekers in tien minuten ver slagen. Bij het eerste doel punt werd Verhelst mooi aan gespeeld door de 17-jarige Dirk Cattrysse, de jongere broer van Guido, die ook sinds enkele speeldagen zijn plaats in het Dendermonds fanion elftal heeft veroverd. Verhelst knalde hard en de doelman van de bezoekers kreeg het leder niet onder kontrole. Het was niet de eerste maal dat hij zich mis rekende. Ditmaal was Maes e.r om hem van dichtbij met een kopbal te verslaan. Tien Sm? Ditmaal grijpt doelman Van Steertegem (Wolvertem) gepast in. Dirk Catryse en Maes (KAVD) komen net iets te laat. (HVC) minuten later werd het von nis voltrokken toen Verhelst een vrijschop trapte. Hij zocht en vond het hoofd van Maes. Schampaert had on dertussen het strijdtoneel ver laten wegens dijkwetsuur. Hierdoor kwam Van Damme na enkele weken opnieuw in de ploeg. Hiermede wor den de intenties van trainer Van den Berghe duidelijk voorrang verlenen aan de jeugd om deze vertrouwd 'ie maken met tempo en speel wijze in Bevordering. Men moet trouwens zeggen dat de inbreng van de gebroeders Guido en Dirk Cattrijsse een meevaller is geworden. Maes is op weg om topscorer 'te worden. Als centrale aanval ler wist hij het aanvankelijk niet waar te maken, maar als oprukkende midvelder heeft hij reeds een en ander bewezen. Het ziet er naar uït dat Jaak Van den Berghe nu zijn type-elftal heeft sa- mengekregen en tevens en kele flinke wisselspelers heeft weten klaar te stomen. Het pleit voor de trainer. De negende opeenvolgende zondag, zonder nederlaag is er de bekroning van. Op Bor- gerhout kan de vooropge stelde reeks van „tien" wor den rondgemaakt. Om de woorden van de gelukkige Dendermondse trainer te ge bruiken „Waarom zouden we na nieuwjaar niet aan een nieuwe reeks beginnen". Dit wijst er tevens op dat er een frisse wind waait door de Dendermondse rangen. V.C. 1«. PROVINCIALE S.K. Aalst dat een van zijn beste nummers tot dusver van het seizoen ten beste gaf heeft verdiend en met niet eens overdreven cijfers gewonnen. Men heeft nochtans tot in het laatste kwartier moeten wachten om zeker te zijn van het positieve rezultaat. Oranjegroen was wel meester in het maneuver bracht een opvallend veldoverwicht op, maar de 0-1 die na amper vijf minuten wedstrijd al op het bord stond bleef tot na de rust gehandhaafd. In de 50e minuut lag een goede aktie aan de basis van het oververdiende gelijkstellende doelpunt. Maturo gaf de laatste voorzet, de veerkrachtige Vervecken reikte boven alle tegenstanders uit enkopte hard en precies. Aalst gaf hierop enkele flitsen van zeer knap aanvalsspel waarbij de bezoekende verdediging meermaals de val nabij was. Tot in de 75e min. moest men dan 'toch op het verdiende loon wachten. Hendrickx die steeds mee in aanval zat rondde af. Daarna heeft SK de St.-Gillis- verdediging nog heel wat perikelen bezorgd. En met alle gevolgen vandien voor de Waaslanders. Ze werden naar het einde van de partij toe nog tweemaal gecounterd door Bellon en Maturo. En deze verhouding was niet eens overdreven te noemen. SK bracht een beste kollektieve verrichting op en kreeg nu toch loon naar verdiensten onder de vorm van vier doelpunten. Het waren zeker geen wat men „lucky goals" noemt maar ze waren alle van goede kwaliteit zo naar voorbereiding als naar afwerking. J.V.H. Na de thuiszege tegen Petegem had men te Buggenhout op een gelijkspel gerekend bij Olso. Het blijkt nu dat Sparta Buggenhout ook zijn reputatie van „drawnspecialist" kwijt is. Bij Olsa hebben de Spartanen nochtans niet ondergelegen en kwamen zelfs als eersten op voorsprong. Deze voorsprong verdedigen bleek evenwel een te zware opdracht. Dit alles brengt Buggenhout in een moeilijk parket. Er zal nu in de komende wedstrijden moeten geoogst worden wil men niet vroegtijdig als „veroordeelde" bestempeld worden. Sparta kende op Olsa na tuurlijk geen meeval. Het moest Schaak missen, de man die rust brengt in de defensie. Dit bracht met zich dat Keppens, die reeds enkele flinke verrichtingen bracht bij de invallers opnieuw in de basisploeg kwam, maar uiteindelijk toch ook niets bepaald wist te forceren. De aanvalslijn bleef trouwens volledig beneden de verwach tingen en van het midden- Dirk Vervekken (S.K. Aalst) in duel met twee St.-Gillis Waas verdedigers. Hendrickx b veld ging weinig of geer stootkracht uit. Trainer Van Goethem za' met het oog op de komend' ontmoetingen maatregele: moeten treffen wil men geen verdere voeling verliezen met de groep, die men bezwaar lijk de besten kan noemen. Ons inziens zal het evenwel heel wat voeten in de aarde hebben eer Sparta Buggen hout opnieuw op een betere klassering aanspraak zal kun nen maken. Enkele weken geleden schreven we dat Sparta ziek was en dit werd ons door bepaalde mensen kwalijk genomen. De resul taten wijzen er evenwel op dat Sparta bezwaarlijk het tegendeel kan bewijzen en er dringend een kentering moet komen, wil men niet in het scheepje van vorig jaar te recht komen, waar men bij de allerlaatste wedstrijd ook de resultaten van de konkur. rentie diende af te wachten om zekerheid te krijgen in zake behoud. Nu is hét wel zo dat men bij Sparta o.a. met Van den Berghe en De Weirdt reeds tegenslag ken de, maar anderzijds blijven de luid aangekondigde jeug dige krachten toch ook een eind onder de verwachtingen. In dit verband zal trainer Van Goethem uiteindelijk een keuze moeten doen. En met de komst van F.C. Den derleeuw a.s. zondag moeten de punten beslist aan huis blijven, zoniet wordt het voor Sparta vijf voor twaalf. V.C. S.K. Lebbeke slaagde erin een puntje binnen te rijven op Lokerse. Zo op ed keper beschouwd is dat tenslotte een fraai resultaat vermits algemeen werd verwacht dat Delsin er. zijn maats met lege handen zouden terugkeren. INiaar praktisch bekeken keken de Lebbeekse dirigenten dan toch weer sip rekening houdend met het doorlopend veldoverwicht dat werd afgedwongen door S.K. Lebbeke zag bovendien een doelpunt afgekeurd na een persoonlijke poging van Del sin. Weliswaar stond op dat ogenblik een maat van hem, volgons de lijnrechter, in bui tenspelpositie, maar volgens een Lebbeeks bestuurslid, nam die speler niet deel in de faze en beïnvloedde voorzeker niet de tegenstander bij deze tref fer. Tijdens de laatste minu ten werd het dan toch ei zo na 0-1, maar de plaatselijke doelman wist op een haast miraculueze wijze de kopbal van Leo Verhulst onder de deklat weg te graaien. Lebbe ke diende op Lokerse aan te treden zonder Eddy Van Lo keren. Op voorstel van het provinciaal comité kreeg S.K. de wenk - gezien de ernst van de feiten - hem voorlopig niet meer op te stellen. Var Lo keren dient zaterdag te ver schijnen voor zijn rechters te Gent en in S.K.-middens is men niét gerust aangaande de uitspraak van het provin ciaal sportcomité. «Het wordt voor ons een dra matische situatie» aldus de S.K. zegsman. «We hopen dat de vierschaar te Gent enige verzachtende redenen zal wil len aannemen om Van Loke ren tenslotte van een maan den lange schorsing te behoe den». Op Lokerse speelde Paul Vermeiren als laatste man een biezonder flinke wedstrijd en diende Jan Vermeir - wegens ziekte - in allerlaatste instan tie nog vervangen te worden door Pieters. Alle omstandig heden in acht genomen mag Leobeke dan toch wel fier zijn op die halve winst <>P Lokerse. Zondag krijgt het 0lsa Brakel op bezoek. Metéén een gele genheid om verder in gunstige zin te bevestigen. D.M.E. W Sparta Aalst, leider in Derde C van het Lief- hebbersverbond, won ver diend met 5-2 van Zwalu wen Impe dankzij doel punten van Jean-Pierre Wauters (2), Mark Moe renhout, Gilbert Matthieu en Willy De Wolf (penal ty). D.D. Zoals de Dendermondse trainer vroeger verklaarde zullen de eindejaarsfeesten geen aanleiding geven tot stoom af blazen. Daarom werden dan vriendschappelijke wedstrijden afgesloten. Op zondag 26 december speek Dendermonde tegen gebuur Oudegem, momenteel leider in derde provinciale afdeling, dit op het terrein van Oudegem te 14.30 u. Zondag 9 januari ontvangt K.A.V.D. Forestoise in eigen stadion. Na een aantal opkikkerende rezultaten Is VW Hamme te Denderleeuw op een flinke counter gelopenhet werd een kurkdroge 3-0 nederlaag. Dat is nu niet precies een reden om zich in zak en as te steken, maar zo'n knock down komt hard aan, vooral omdat niet mag gezegd dat de W ui tens van het terrein werden gespeeld. Na de eerste time was het varkentje reeds gewassen 2 ideale voorzetten van de piep jonge middenvelder Van der Weeën bereikten respektieve- lijk De Petter (17e minuut) en Schouppe (23e minuut). De schoten mondden telkens uit in een doelpunt. Na de rust bleef Denderleeuw doordu wen en Hamme kreeg weinig gelegenheid om de bakens te verzetten. Na een uur klapte de deur zelfs voorgoed dicht na een goaltje van Van Hau- we. Na die zevende nederlaag van het seizoen zakt Hamme twee punten verder uit de midden moot weg. Dat Buggenhout, Sint-Gillis Waas en Petegem een drie-puntenkloof hebben goed te maken, klinkt mis schien een beetje geruststel die vaststelling op het eerste gezicht niet toe. Blijven of degraderen hangt bij onze le Provincialers alleen van de eigen prestaties af er moet ook rekening gehouden wor den met wat de Oostvlaamse bevorderingsploegen doen. Al is het n°S veel te vroeg om pronostieken te formuleren, feit is alleszins dat zowel Deinze als Racing Gent aan lager wal schipperen, Eeklo en Ninove zijn evenmin safe. Hoe dan ook die 3-0 mag VW Hamme niet tot al te pessimistische bedenkingen verleiden er moeten nog 16 matchen gespeeld. Hét is trou wens heel goed mogelijk dat de situatie zondagnamiddag plots veel beter wordt. Maar dan moet eerst afgerekend met Kemzeke dat eveneens de puntjes broodnodig heeft. Beringen - SC Lokeren (15 u.) Merksem - J. Lede (15 u) iE. Aalst - Merchtem E. Zele - Izegem Borgerhout - KAVD 'Brakel - SK Aalst Hamme - Kemzeke Buggenh. - FC Denderl. Lebbeke - Olsa Ol. Gent - Baasrode Evergem - Robur Eine - Nieuwerk. Appelterre - W. Moorsel .Winnik - Mere Terjoden Huise (Serskamp - Hofstade E. Meldert - Sp. Geraardsb Edixvelde - Moerbeke Meerbeke Erembod. Erpe Oudenhove Kerksken - Schellebelle Oudegem - Kruibcke Sp. Appels - Bazel SK Gremb. - Hoogeinde Azalea - Overmere S. Moorsel - Wieze Schoonaarde Ede Bavegem - Thor Meldert Herdersem - Gijzegem Wichelen - Welle Berlare - Massemen i, Meerdonk - Boonwijk j.Rupeim. - Z. Appels Moerbeke - Opstal E St. Gillis - Verrebroek E.' Gremb. - Eksaarde Kallo - Heikant Zele Gejammer in de Moerzeekse voetbalkringen om zoveel tegen slag Na een eerste helft waarbij de lokalen de Gentenaars als het warq van het veld speelden en in die periode niet minder dan 22 hoekschoppen wisten af te dwingen, was er ook na de rust een uitgesproken overwicht. De genadeslag kreeg Moerzeke toen er nog juist 180 sekonden te spelen waren. Een koud stortbad, toevallig samenvallend met een op dat ogenblik neergutsende winterbui. Minutenlang heeft de lokale aanhang als het ware aan de grond genageld gestaan. Zij hadden tot dat ogenblik ge noten van een werkelijk flin ke prestaties van hun voet ballers die nog nooit zoveel tegenslag kenden. Hoe dik wijls is het Gentse doel de val niet nabij geweest Hoe veel keer is de bal niet op het doelhout ite pletter geslagen Hoe dikwijls heeft de Gentse verdediger de bal niet op de lijn kunnen wegwerken wan neer de doelman, die zich nochtans flink in de kijker speelde, verslagen was Alle maal boter aan de galg. De nederlaag is een feit en als gevolg hiervan is het klasse ment voor de Moerzekenaars in negatieve zin gewijzigd. Ook klubleider Jef De Maere was deze maal sterk ontgoo cheld. «In geen tien jaar heb ik een dergelijke wedstrijd gezien, waarbij we zo de toon aangaven, zo een overdonde rende meerderheid aan de dag legden, en dan als slotsom, op een paar minuten voor het einde, de nederlaag moesten incasseren. De Gentenaars waren düidelijk afgezakt om een puntendelmg in de wacht te slepen. Dat kon men vast stellen van bij de aanvang, waarbij men bestendig met 8 man in verdediging bleet Ongelooflijk hoe die mensen de bal in het wilde wegtrap ten, enkele keren zelfs naar de noodrem moesten grijpen.» Aldus een ontgoochelde club leider De Maere. Zondag moet Robur naar Evergem. Een moeilijke op dracht. Verlies aldaar zou donkere wolken boven de Moerzeekse voetbalhemel voor gevolg kunnen hebben. D.M.E. winning tegen hekkensluiter De Pinte twee punten rijker geworden. Of zulks veel en- toesiasme zal hebben met zich gebracht durven we betwij felen. Het draaide vierkant bij de Baasrodenaars. De inzet was er misschien wel maar alle inspiratie bleek zoek. Ver schillende spelers gaven te vens blijk over hun beste doen heen te zijn, zichtbaar naar rust snakkend. Hoe o.a. Miel Verberckmoes zich in het mid denveld ook inspande, hij kwam niet aan bod en met hem Belis, die vorig seizoen als middenvelder naar een ve- dettenrol was toegegroeid. Daar ook Van Keer eerder moeizaam op tempo geraakte, diende Baasrode het waar te maken met een krakende rug- gegraat. Gelukkig gaf De Pin te het goede voorbeeld. Spor tief, jong en vol goede wil namen de bezoekers het wed strijd gebeuren in handen, en dit zou achteraf Baasrode wakker schudden. Bij deze reaktie kwam Mau rice Cooreman opnieuw op de voorgrond Gelukkig voor Baasrode.Na de gelijkmaker te hebben aangetekend zorgde de Baasroodse trainer-speler ook voor de winninggoal. FC Baasrode is door de over- De aandachtige toeschouwer zal hebben vastgesteld, dat er een bepaalde terugloop is bij Baasrode. Er dienen dringend nieuwe krachten in de ploeg gebracht, wil men niet het gevaar lopen uit de kopgroep te worden gewipt. Meerdere spelers missen zichtbaar de kracht om het spel te helpen bepalen. Deze verzwakking doet zich van week tot week sterker aanvoelen en met de verplaatsing naar Olympia in het vooruitzicht is ingrijpen geboden. Men mag zich dan ook aan een doorgedreven ploegwijziging verwachten. V.C'. Krachtige kopstoot van Roelandt (Aalst), gered door doelman Van Hove (Zele)

De Voorpost | 1976 | | pagina 17