FRANS ROELAND STAK DE LONT AAN NIET Flash Herfstkampioen. I EU WE STUNT I [3de Nationale Eendracht Aalst - Merchtem 4-1 Merksem-Jong Lede 2-0 Borgerhout-K.A.V.D. 0-1 Eddy Van Lokeren drie jaar geschorst Eendracht Zele-Izegem 2-2 ROD/ Rudi Haleydt 16 Vorige zondag hebben we in het Pierre Cornelisstadion een aangename en aantrekkelijke eerste helft van de voor beide ploegen belangrijke wedstrijd Eendracht Aalst - Merchtem gezien. Er werd toen op geen inspanning gekeken en het spelpeil reikte ver boven de middelmaat uit. Er werd aan een tamelijk hog tempo, goed gecombineerd en daarbij vielen er aan weerszijden een paar spannende momenten te beleven, en ook sproten uit deze vlotte maneuvers enkele doelkansen. De spanning werd daarbij slechts naar het einde toe uit het stadion gebannen. Ook werd deze vooral in de 'tweede speelhelft hardnekkig betwiste partij met vijf doel punten overgoten. Het kon- er zelfs zeven zijn geweest, indien Van den Eynde bij een elfmetertrap niet had gefaald en indien naar het einde toe Lippens die oog in oog met Berghmans kwam, de bal niet een paar centi meters naast de zijstaak had gewreven. Ondanks die tame lijk afgetekende nederlaag mag men de verdiensten van Merchtem niet negeren. Jam mer genoeg verloren een paar spelers na de rust hun be heersing wat katastrofale ge volgen had. Scheidsrechter Biron die naar ons gevoelen degelijk leidde moest vier maal geel en eenmaal rood aan de gasten tonen. Daarbij moest de ref. tweemaal voor strafschop fluiten. Toen beur telings Van Hoo'tegem en Lip pens tegen de vlakte werden gewerkt in vrij verdachte omstandigheden. Bij de rust had Eendracht de leiding met 2-0. Het was in de 25e minuut op voorsprong gekomen dank zij een uitzonderlijk mooi doelpunt, zoals men er zelfs in de hoogste afdeling niet iedere zondag een ziet scoren. Roeland zétte de aanval op en werkte hem daarbij ook doeltreffend af. Aan deze roos ging een knap dribbel nummer van de Aalsterse verdediger vooraf. Hij zette een drietal tegenstanders voor schut, lukte een perfek- te kombinatie met Arnolis, die hét maneuver goed had gevolgd, en tegen de knal van Roeland had Berghmans niet het nunste verhaal. Am per vijf minuten later ver dubbelde Van den Eynde de voorsprong. Hij mocht een vrijschop hernemen en schoot de bal door de Merchtemse muur. Ook nu had de geblok te Berghmans geen kijk op de bal. Hiermee was de zege van Aalst en voldongen feit. In de tweede speelhelft zou De Potter dan aandikken nadat Van der Eist zich een weg had gebaand in de ge- zoekende verdediging. Onmid dellijk hierop reageerde Van Hijfte nét iets te laat op een boog van Immens, de beste bezoeker en Hoger op kwam aan een naar ons ge voelen verdiend tegenpunt. Van den Eynde liet de kans liggen om de cijfers op te drijven doch Lippens deed weinig minuten later toch beter. Hij maakte met een penalty de zaak rond. Nie mand zelfs de meest ver stokte aanhanger niet had durven voorspellen dat Een dracht met een dergelijke verhouding van Merchtem zou winnen. Aalst gaf een beste verrichting weg en aan deze royale zege kleeft zeker geen smet. Hij kon zelfs 'tot in de cijferver houding wor den verantwoord. De jonge Geert Van Roy die in de 52e minuut inkwam voor Van Himst had geen meeval. Hij diende wegens kniekwetsuur op zijn beurt door Sergeant vervangen die aldus aan zijn eerste optreden in het eerste elftal toe was. Tot slot dient te worden aangestipt dat Aalst een goede kollek'tieve verrichting weggaf met een logische 4-1 bekroning. J.VJL Zonder eigenlijk een grootse wedstrijd te spelen heeft Olse Merksem twee punten van goaidwaarde verworven. De thuis ploeg kon deze zege met toch ietwat overdreven cijfers uit gedrukt, wettigen door een betere tweede speelhelft. Het was toen trouwens dat Olse alle nog resterende twijfels wegnam. Een van de zoveelste Eendrachtaanvallen die met een knaller afgerond (E. Aalst - Merchtem 4-1). naar het Merchtemdoel werd (LB) In de eerste vijfenveertig minuten lag Lede echter op geen enkel ogenblik onder. Wat meer is, Groen-wit bracht toen zelfs betere en meer valabele aanvalsak'ties, waaruit men dan ook een paar werkelijke doelkansen puurde. Men benutte deze echter niet. Rottiers en Roe- landt deponeerden de bal nipt naast het doel. Zoniet had bij de rust de verhouding anders geweest dan de 1-0 winst waarop de thuisploeg dan teerde. Het was trouwens te gen de gang van het spel in dat Olse net voor het eerste inrukken op voorsprong kwam. Dan nog uit een strafschop die men bij Lede aanvocht, en die naar de mening van de onbevooroor deelde kijker te licht werd toegekend. Na de kampwis seling kreeg Merksem 'toch meer greep op de wedstrijd en verdubbelde dan ook de voorsprong door een doel punt van Stuer. Merksem kon daarna deze voorsprong ge makkelijk beveiligen. Temeer omdat Lede gehandikapt werd door het uitvallen van een voor de wedstrijd al niet fitte Roelandt en ook omdat Delmulle opnieuw hinder on dervond van zijn dijblessure )en niet; op volle krteoht speelde. Door deze nederlaag, opgelopen tegen een direkte konkurrent, is Groen-wit naar de voorlaatste plaats van de ranglijst verwezen. De toestand is nu wel kritiek maar toch niet hopeloos. Men kan nu toch in de drie we ken dat er geen kompetitie is de wonden helen. Bij Lede hoopt men echter op betere tijden. De kans moet keren is de mening van allen die behebt zijn met het we^ 18 wee van de klub. Voor L terugronde hoopt men mesr dat men op Christiai na, met de beste ploeg in I veld zal kunnen komen I dat in de thuiswedstrijd geen enkel puntje zal t te grabbel gegooid. En ook op verplaatsing hier I daar een eenheid zal gescharreld worden. J.V. NIET ZO OMVANGRIJK, de kalender voor volgende zondag, en evenmin onbelangrijk SC LOKEREN, de enige Oostvlaamse Eerste Nationaler, moet naar het Brugse Ol.vmpiastadion, waar het fiere Klub Brugge de trikolores opwacht. Het wordt ridder of mis naar de vierde finales van de Beker van België of buiten. Teoretisch moet blauwzwart gesteund door een dol legioen het halen. Maar als het nu eens anders afloopt, wat dan SPARTA BUGGENHOUT, OVERSTELPT DOOR PECH en na gedwongen inbreng van reservekrachten ook wel een beetje te weinig talent, moet koploper Aalter pogen af te schudden. Als geelblauw wint, mag dat een half mirakel genoemd. Al is de redding meestal erg nabij als de nood het hoogst is. Doch wie scoort voor Sparta de broodnodige goaltjes TERJODEN APPELTERRE ging enkele weken ge leden eveneens de mist in. De match wordt overge daan. Oranjewit voetbalt niet onaardig, maar schiet zelden met scherp. Dat gebrek aan „Torjaegers" zou wel eens in het voordeel van de tabaksplanters kunnep spelen. EDIXVELDE, DE UNDERDOG, klopte eerder fanion- drager Eendracht Meldert en stootte nu koploper Moerbeke in de nederlaag wint de Nieuwerkerkse wijkploeg nu ook tegen het laaggekwoteerde Ouden- hove HOFSTADE MOET THUIS TEGEN DEFTINGE re vanche nemen voor de een week voordien te Serskamp opgelopen nederlaag. SCHELLEBELLE KAN NAAR DE LEIDING DOOR DUWEN, maar dan mag het bezoeker Sparta Geraards- bergen niet onderschatten. BERLARE IS HET AAN ZICHZELF VERPLICHT rode lantaarn Smetlede af te straffen. In het K.A.V.D. lokaal heerste zondag na afloop van de wed strijd op Tubantia Borgerhout de drukte van de grote dagen. Wie had durven denken de Ros Beiaardploeg aan de leiding van de rangschikking na vijftien speeldagen. En dit na een allesbehalve hoopgevende start waarin amper drie puntjes werden gepuurd uit vijf wedstrijden. Het was moeilijk uit te maken wie het gelukkigst is met deze gang van zaken de Dendermonds clubleiders waarbij er heel wat zijn die denken dat ze dromen, of trainer Jaak Van den Berghe, die na de moeilijke aanhef een reeks van tien wedstrijden zonder ne derlaag pronostikeerde. Men heeft de sympaticke Jaak niet geheel „ernstig" genomen bij deze uitlating tot op het ogen blik dat de vooropgestelde reeks begon vorm te krijgen. Dat men er de leiding van de reeks zou bovenop krijgen noemt men in het Dendermondse een vroeg kerstgeschenk. Meteen opent het kampioen schap voor de Denderploeg heel wat andere perspektie- ven dan waaronder werd ge start. Laten we nu niet gaan redetwisten of de reeks min der sterk of zwak is. In de eerste vijf weken van Bij S.K. Lebbeke zit men in de put. Het sportkomitee te Gent sprak een zware sanctie uit voor achterspeler Eddy Van Lokeren na diens incident met scheidsrechter Loo- terman tijdens de wedstrijd tegen Aalter. Het verdict luidt Eddy Van Lokeren wordt geschorst voor onbepaalde tijd met een minimum van drie jaar. S.K. Lebbeke is verplicht bondsaffichcs aan te plakken tot 30 juni 1977 en zal 500 strooibriefjes moeten uitde len tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd. Eddy Van Lokeren zal tegen dit vonnis in beroep gaan. Maar of dat veel aarde aan de dijk zal brengen is een andere kwestie. Klubdirigent Staf Iluygens, zeer teleur gesteld. noemde deze beslissing van het sportkomitee een ramp. «Onze kompetitie is onthoofd en bovendien zul len we weer minstens tweehonderdduizend frank moe ten spendere om een dergelijk element als Van Lokeren volgend seizoen te kunnen vervangen» aldus zijn com mentaar. D.M.E. het seizoen bleek de reeks duidelijk te sterk voor paars blauw. Ook op Borgerhout heeft Dendermonde immers de zege niét op een schoteltje gekregen. Wel kenden de Dendermondenaars vrij vroeg in de wedstrijd sukses toen kapitein Alain Verstraeten een vrijschop binnenschoot. Het Dendermonds middenveld ging dan de wedstrijd kon- troleren en toonde zich tech nisch en fysisch sterker dan de thuisploeg. Het Dender monds bewegingsvoetbal stel de de lokale defensie immers nog voor heel wat problemen en er was zelfs een sterk spelende doelman nodig om pogingen van Nijs en Maes te neutraliseren. Tubantia ging er vaak hard In en dh schakelde doelman Hofman dan ook vroegtijdig uit. De jonge Jean Pierre Heyvaert kwam dan onder de lat, maar beleefde een rustig laatste kwartier. De Dendermondse defensie ging zich immers extra scherp inzetten en schermde het doel van Jean- Pierre op perfekte wijze af. De 0-1 stand bleef dan ook op het bord en meteen was de reeks van „10" rondge maakt. Dat men meteen ook herfstkampioen was geworden vernam men eerst later. Het doel van trainer Van den Berghe is bereikt - en wan neer we hem in hoedanigheid van „profeet" mogen gelo ven, begint K.A.V.D. na de jaarwisseling aan een nieuwe reeks. Met het oog hierop wordt niet aan „rusten" ge dacht. Zondag speelt K.A.V.D. uit tegen Oudegem, leider in derde provinciale. Zondag 9 januari voetbalt K.A.V.D. dan voor eigen publiek te gen Forestoise. Enkel bij de jaarwisseling laat trainer Van den Berghe zijn spelers even stoom afblazen - en dit is er na de „10" wedstrijden zon der nederlaag wel aan ver diend. V.C. Zele is niet volledig in zijn opzet geslaagd, maar dé leiders- troon wankelde toch. Door dit gelijkspel hebben de voor deze gelegenheid in het wit spelende Eendrachters zich in beperkte tijdspanne in de kijker gespeeld door drie punten te veroveren tegen de twee leidersformaties. Als we ons op het gladde pad van de vergelijking begeven en de verrichtingen van de twee titelpretendenten als wankele basis nemen valt ons oordeel licht in het voordeel uit van de Westvlamingen, die de kunst verstaan om vlug van verdediging naar aanval over te schakelen en omgekeerd. In dit laatste ploegonderdeel waren het De Cock (Lauwe) en Van de Voorde (Cl. Brugge) die het schoon weder maken, terwijl achteraan Chris De Smet, de rots in de branding was. Izegem zou aanvankelijk dankzij een betere techniek en rechtstreekser optreden het meest in de kijker lopen, maar het duurde tot de 27e min. alvorens de gasten hun eerste hoekschop afdwongen. Deze werd door Van de Voor de gegeven en gleed via het hoofd van De Cock binnen. Hierbij was de Zeelse verde diging slecht georganiseerd, daar de eerste staak vrij bleef en Van Hove te laat ingreep. Ten andere het duur de nog een beperkte tijd al vorens van Freddy Jacobs de gewone autoriteit uitging. De gelijkmaker was een vermel denswaardig staaltje van sa menspel Jansegers omspeel de Hollevoet en gaf aan De Ferrerre die Verfaillie in de kou zette. Dirk bediende voor treffelijk Goossens die De Muynck 'klopte. Het was sinds 28 maart 75 geleden te gen Oudenaarde dat Jaak nog scoorde en van dit ogenblik af kregen we terug een on vermoeibare kapitein te zien. De vreugde was van korte duur want de gasten sloegen in dezelfde minuut terug een inzenden van Nonkel werd door Van de Voorde om gezet. Na de hervatting ging Zele in stijgende lijn domineren en deze ommekeer in het spel- beeld werd beïnvloed door het feit dat de voor acht dagen heroptredende Goossens en Van Wambeke meer vat kre gen op het vertoon. Mare werd geschaduwd door Stro be en kreeg weinig bewe- Vf In EHI Ml tuut u T «569 rfft tik KEtCXMOVEl gingsvrijheid, maar hij maa Z. te het De Muynck toch e paar keren zeer lastig. m Jansegers en Cooreman <lu\ den de aanvallers bestend in de rug en een nooit afg vende De Ferrerre, met technieker bij de genade Go Maes gaven het de bezoeke pn de zenuwen. Nadat Ma tens voor een onbegrijpeliji fout geel had gekregen kw t.e men daarna De Cock, Vi r0( Zieleghem en de kittelorij |0( Meerman in het boekje vi ecj scheidsrechter Van den T~ sche, die aanvankelijk de ken uit hand had latij lopen. Het was tenslotte e« dolgelukkige John Coles d op hoekschop de ruimschoo inl verdiende gelijkmaker bii iel nenzond. Het was sinds oktober 1974 tegen Zottegei geleden, dat hij nog scooi In de eindfase wilde Zele zaken forceren en niettegei staande de zo sekure verd diging van Izegem nu alles iL^ paniek wegwerkte, slaagde J de withemden er niet in leiders de eerste nederlaag o e verplaatsing toe te dienen. S'f' iem r/1 Alleszins hebben de Eei drachters in de jongste on moetingen veel goed gemaak i rm Knappe aktie van Deferrerre. Twee bezoekende verdedigers krijgen hem niet klein. (HVC) Tegen KV Kortrijk scoor de de Gijzegemse (of moe ten we zeggen Schoonaard- se) Waregemnaar Rudi Haleydt niet. Toch was het dankzij deze kwikzilveren aanvaller dat één puntje werd gewonnen een knal van Rudi werd door kee per Horvath gelost en Ver- gote had de gelijkmaker voor het binnentrappen. (mm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 16