HSnHliHflH IP ZOEK NAAR IN PUNCHER... SPORTKRING HOUDT EEN UUR STAND Albert Lelie.. G NA DE PAUZE .Eendracht Zele-lzegem 2-2 /istePmmtiaie f VOETBALUITSLAGEN NEGENDE DRAWN REUZENDODER GEEN UITVLUCHTEN Buggenhout-Denderleeuw 0-1 FC Arend S.K. Lebbeke-Olsa Brakef 0-1 VW Hamme - Kemzeke 1-0 0NDERLECHT ONTDEKT DRE VERHAVERT F C. Brake] - S.K. Aalst 3-1 3de Provinciale 2 de Provinciale eïvergetm - Robur Moerzeke 0-1 SOlympia - FC Baasrode 4-2 Serskamp - Hofstade 2-0 Kerksken-Schellebelle 0-0 "winr~iiiiÉ'~ Edixvelde - Moerbeke 1-0 Voetbalkalender voor zondag 26 december 1976 Sparta Appels - Bazel 0-2 17 7 SHKS De 198 betalende toeschouwers, die de moed hebben opge bracht tot het eindsignaal de wedstrijd Sparta - Denderleeuw- te blijven volgen werden stiefmoederlijk bedeeld. Wat door beide ploegen en dan inzonder door het plaatselijke Sparta werd gedemonstreerd kan enkel als Eerste Provinciale on waardig worden betiteld. Het kwam in het lokale kamp nooit tot enige gebonden kombinatie, niemand nam enig initiatief om de ploeg toch maar enigzins op gang te bren gen. Doelpunten konden er dan ook bezwaarlijk komen, gezien weinig of geen kansen werden geschapen. }oles trapte in de 75e min. keihard voorbij doelman De Muynck en ook verdediger Strobbe i de bal slechts nakijken. (E. Zele - Izegem 2-2). Sparta Buggenhout stond als eén gans ontredderde ploeg in het veld. „Rijp voor degradatie" hoorden we links en rechts zeggen, en zijn we nu precies niet geneigd deze zienswijze onmiddellijk bij te treden dan is het toch zo, dat het de hoogste tijd is dat er iets gaat veranderen. Sparta stond weliswaar niet op het sterkst tussen de lijnen, gezien André Turneer wegens militieplicht verstek moest laten gaan, Julien De Weirdt aanwezig diende te zijn op de doopplechtigheid van zijn telg, terwijl Freddy Keppens. met knieletsel zeker voor meerdere weken als uitgeschakeld mag aanzien worden. Desondanks had de wedstrijd zich anders kunnen ontwik kelen. Reeds in de eerste minuut belandde een kopbal van de jonge Sanders tegen het doelhout. Een lokaal openingsdoelpunt had de wed strijd een ander uitzicht kun nen geven. Na dit opwarmer tje is ons blad evenwel blank gebleven en gingen we even als alle toeschouwers slechts naar de rust in de hoop op beter daarna, verlangen. Den derleeuw, dat evenmin indruk liet, voelde aan dat er meer dan de nagstreefde drawn in zat. Het ging drukken en bij Sparta besloot men de jon geren Sanders en Roels te vervangen door meer gerou tineerde spelers als Eric Wouters en Frank Van de Wiele. Dit bracht geen ken tering in de ploeg. Men ging nog meer zwalpen en kreeg even later de genadeslag toen Van der Weëen doelman Pre- veniers kansloos liet met een grondscherend schot. Buggen hout beschikte niet over vol doende kracht om terug te slaan, zodat Denderleeuw met de kostbare inzet aan de haal ging. Nu weet men stilaan wel waar men aan 'toe is te Bug genhout. Het volstaat de rangschikkingstabel te bekij ken om de gemoedstoestand te kennen. Toch mag men bij Sparta de armen niet laten hangen. Zondag 26 december komt Aalter voor de tweede maal - dit seizoen naar Buggenhout. De wedstrijd werd op 21 no vember geschorst wegens de mist bij een 0-0 stand. Dit moet voor Sparta de gelegen heid zijn om de punten thuis te houden en nieuwe pers- pektieven te openen. Een nieuwe nederlaag voor eigen volk zou rampzalige gevolgen kunnen hebben. V.C. Deze talentrijke voetbal ploeg, die reeds talrijke vriendschappelijke wed strijden zegevierend heeft afgesloten speelt op zon dag 26 december tegen KV PameL Deze wedstrijd gaat door op het plein Ten Rozen, en de aftrap wordt gegeven te 14u30 stipt D.D. n de wedstrijd S.K. Lebbeke Olsa is het duidelijk gebleken lat een figuur als Marc Van Der Jeugt ontbreekt in de aan- ralsformatie van Lebbeke om goed uitgebalanceerde aanvals- .cties tot doelpunten om te buigen. S.K. Lebbeke dat tegen )lsa doorlopend hét spelbeeld beheerste miste in de persoon an Luc De Waegeneer zeker drie kansen. Reeds voor de ust hadden „twee potten" kunnen gescoord worden indien e S.K. rechtsbuiten hét een beetje meer beheerst deed,, uist na de rust mistte diezelfde S.K. spits een enorme kans oen hij vanop twee meter nog de kans aag om de bal in de rmen van doelman Bellinck te deponeren. Op de 65e minuut, iadat Lebbeke reeds op een 0-1 achterstand keek was de inmondigheid van die Lebbeekse aanval hemeltergend. Na en korte doelworsteling en een minder ortodokse tussen- :omst van de bezoekende doelman, die verslagen op de grond ïg, lokte de Olsa-keeper verleidelijk naar de S.K.-spi'tsen, naar niemand bleek bij machte om die bal tegen het net e 'trappen. Dat Lebbeke ook verdedigend na de schorsing an Eddy Van Lokeren niet meer zo honkvast staat werd inderschreven door het bezoekend doelpunt, waarvoor Van )en Steen in feite kan opdraaien vermits hij Naessens als de erste de beste collegevoétballer vrije teugel liet. D.M.E. Beringen - SC Lokeren 1-1 Merksem Jong Lede 2-0 E. Aalst - Merchtem 4-1 E. Zele - Izegem 2-2 Borgeriiout - KAVD 0-1 Brake! SK Aalst 3-1 Hamme - Kemzeke 1-0 Buggenhout - FC Denderleeuw 0-1 Lebbeke - Olsa 0-1 Ol. Gent - Baasrode 4-2 Evergem Robur 0-1 Eine Nieuwerkerken 2-4 Apelterre - W. Moorsel 4-1 Winni'k Mere 0-1 Ter joden - Huise 1-2 Serskamp Hofstade 2-0 E. Meldert - Sp. Geraardsbergen afg. Edixvelde Moerbeke 1-0 Erpe Oudenhove 0-0 Kerksken - Schellebelle 0-0 Oudegem Kruibeke 2-1 Sp. Appels Bazel 0-2 SK Gremb.-Hoogeinde 2-1 Azalea Overmere 1-1 S. Moorsel Wieze 2-2 Schoonaarde Ede 1-0 Bavegem T. Meldert 0-4 Herdersem Gijzegem 0-1 Wichelen - Welle 1-2 Berlare Massemen 1-2 Rupelm. Z. Appels 3-0 Moerbeke - Opstal 1-1 E. St.-Gillis - Verrebr. 8-1 E. Germb. Eksaarde 1-1 Kallo Heikant Zele 2-1 De vijfde zege is binnen. Als We ook rekening houden met de vier drawns, is het rekensommetje vlug gemaakt Hamme sprokkelde na 16 matchen 14 punten bijeen. Niet om over naar huis te schrijven, maar tenslotte veel beter dan wat een totaal gemist seizoenbegin had laten vermoeden. )e doelman van S.K. Lebbeke André Verhavert werd dit sei- reeds vier wedstrijden gevolgd door talentscouts van erste klasser sporting Anderlecht. Naar verluidt zou de trusselse club interesse betonen voor deze toch wel t^lent- ijke doelwachter. Dré Verhavert, vooraan in de twintig, erdedigt reeds verscheidene jaren het doel van S.K. Leb- eke. Verleden seizoen speelde Dré Verhavert opvallend chitterende wedstrijden, en ook in de huidige competitie leeft de Lebbekenaar zijn klasse reeds meerdere malen on- erstreept. Dré Verhavert is inderdaad een doelman met lasse. Het verwonderde ons geenszins toen we vernamen dat ijn naam ook al tot in het Brusselse was doorgedrongen. D.M.E. Op een drafje en zonder moei te hielden de Wuitens het be zoekende Kemzeke niet op af stand de roodhemden deden op het Vingerveld veel meer dan ziich verdedigen. Vooral na de pauze kwam Kemzeke af en toe gevaarlijk opzetten. Het was trouwens maar goed dat keeper Jan Buyle twee maal gevat de hoek verklein de bij doorstoten van een in de diepte gestuurde Vereec- ken. Diezelfde Vereecken kan- jerde nog eens naast en een kopbal van de kleine Dullaert was evenmin goed geajus- teerd. Tot bijna een kwartier voor affluiten heeft Hamme op het verlossende goaltje moeten wachten. Dat doelpunt kwam er in twee tijden Van Hec- ke punchte een kopbal van Jacobs ui|- het doelvlak en Brusselmans zette de van zelfsprekende penalty om. Nadien kregen een paarHam- menaars nog meer kansen, doch Schuddinck en Van den Eynde konden de nochtans mooie aanvallen niet afron den. Daarmee viel het doek, al werd 'het vijf minuten voor tijd bijna 1-1 langs Van Hoey, maar diens poging spat te tegen de staak uiteen. Die jongste zege van Vigor Wuitens opent gunstige pers- pektieven de drie kandidaat dalers lieten het afweten en zakken nog dieper weg. Er is nu al een kloof van vijf pun ten tussen Hamme, Aalst en Kemzeke, en Buggenhout, Sint-Gillis en Petegem. Eén overwinning volstond dus om blauwwit naar de midden moot te tillen. Al speelt Ham me waarschijnlijk geen rol van betekenis meer in het ti- teldebat, een ereplaats zit er nog altijd dik in. S.K. Aalst heeft bij het vooraanstaande F.C. Brakel gedu rende een speelhelft zeer behoorlijk gevoetbald en de 0-0 ruststand was dan ook geen aanfluiting van de logïka. Het is zelfs zo dat S.K. dat in een 4-4-2 opstelling evolueerde en die eerste periode een paar gevaarlijke tegenakties op zijn akiief bracht. Aalst had zelfs naar de leiding kunnen klim men. Daarbij had de scheidsrechter rood kunnen tonen wanneer Guy Renneboog onbesuisd werd neergehaald door een tegenstander. De man ging echter eerst nog zijn grens rechter raadplegen alvorens slechts geel te trekken. Men was omtrent d t voorval natuurlijk ten zeerste verbolgen bij S.K. Gedurende ongeveer een uur kon S.K. flink standhouden. Toen sloop echter een misser in de achterste gelederen waar van De Vos dan profiteerde om de stand te openen. De geest drift verdween uit de Aalsterse rangen met dit openingspunt. In de 72e minuut werd het 2-0 en amper een paar minuten later was de kous af. Naar het einde toe kreeg S.K. nog een strafschop toegewezen en Vervecken redde de eer. Heeft hij drie ballen uit zijn net moeten rapen dan kon de Aalsterse doelman Van der Steen op een goede verrichting terug blikken. J.VJL lu: tel '"d »n Inverwachte zege van Robur Moerzeke en metéén twee ostbare punten bij op de rangtabel. Metéén kan de Moer- >kse tweede provincialer met een gerust gemoed de tweede >nde ingaan. De overwinning op Evergem Center noemt club- sider Freddy De Maere meer dan verdiend. Go Van bij de start zag men ïke ;n opvallend wilskrachtig Ma :obur" aldus de clubleider, lij] In de eerste helft bleven kw re doorlopend het hoge Vi 'oord voeren en in die pe- 3r'| |ode moest een lokale ver- v' ediger op de lijn de bal Bo angespeeld door Luc Moort- z at in extremis wegwerken, ab 'rwijl niet veel later een opbal van De Decker net d ver de dwarsligger zoefde. ioo Inkele minuten na de rust bil lel dan de beloning. Miel Pauwels, samen met inval lersdoelman Van De Som- pel en Luc Moortgat. de uit blinkers, bediende enig mooi Albert Lelie die de bal in de plaatselijke netten deed be landen. Nadien kwam er, logischerwijze druk van de lokalen. Onze verdediging en inzonderheid doelman Van De Sampel bleven het hoofd bo ven water houden" aldus clubleider Freddy De Mae re. Er heerste vanzelfsprekend tevredenheid in de Moerzeek- se voetbalkringen. Men had slechts bij voorbaat op een punt gerekend bij Evergem. Het werden er onverwachts twee. Opvallend was nu wel dat Jef Roels de gevreesde aanvalsleider deze keer op de bank moest vertrekken. Een beslissing van de clublei ding, omdat men van oordeel is dat Roels niet in optimale conditie verkeert. Dat heeft ook zijn reden, vermits deze in Leuven verblijvende voet baller niet iedere dinsdag en donderdag in de gelegenheid is om naar de trainingen te komen, zeker niet de laatste weken wanneer mist en ijzel de wegen geregeld onveilig maakten. E.D.M. rdfl g o e Baasrodenaars werden reeds in de aanvangsminuten op chterstand geplaatst. Dit nam niet weg dat Cooreman en co et spelbeeld in zekere zin beheersten en verdiend gelijkstelden Ee' p het kwartier. Olympia benutte iedere fout in de Baasroodse tak e'ensie en k'om over 2onmiddellijk na de rust naar een —1 stand. Het pleit voor Baasrode dat het in deze periode de rmen niet liet hangen. Maurice Cooreman bracht met een weede treffer opnieuw spanning, maar daar bleef het bij. vergemakkelijkt de taak van de tegenstanders. Het is in de ze blijkbaar moeilijke periode zeker geraden de inspannin gen te verdubbelen, wil men niet volledig uit koers geraken. De rustperiode ter gelegen heid van de eindejaarsfeesten kan de ziekte genezen. Te Serskamp heeft Hofstade een goede indruk nagelaten. Toen voor rusten werd ge floten, kon de match nog alle richtingen uit blauwwit had zich uitstekend georganizeerd maar geraakte niet voorbij een - homogene thuisdefensie. Pas na de pauze drukte Sers kamp dat aan een periode van hoogkonjunktuur toe is en bekwaam moet zijn de beste tegenstanders kopje onder te duwen. Uit een stortvloed van aanvallen resulteerden twee doelpunten een own-goal en een van Eddy Leus. Daarmee was de zaak bekeken. Na die 2-0 verdwijnt Hofstade voor lopig uit de kopgroep, al is een kloof van vier punten, nu nog 14 matchten op de af fiche staan, niet onoverbrug baar. Serskamp van zijn kant lijkt voorgoed losgebroken en klim^ week na week dichter naar de spitslopers die, zo kan uit de jongste resultaten afgeleid, allesbehalve on kreukbaar rijn. Dat Schellebelle te Kerksken op verwoede tegenstand zou stuiten, lag voor de hand De «nieuwkomers», in het be gin van het seizoen gekon- fronteerd met een intussen opgelost keepersprobleem, zijn geen katjes om zonder hand schoenen aan te pakken. Niet voor niets lopen ze in het spoor van de voortrekkers. De paarsjes voetbalden zeer ri Os De invallers van SOS Schellebelle steken in het nieuw (PVW) verstandigze lieten Kerk sken «komen», vingen de doorzichtige aanvallen kalm op en sloegen gevat terug. Het greintje meeval ontbrak evenwel om uit die taktiek konkreet voordeel te trekken. Omdat de thuisploeg nooit een gaatje vond in de SOS-verde- diging, bleef de 0-0 negentig minuten lang op het bord. Daarmee was Sohellebelle aan rijn negende drawn toe en schuift opnieuw wat dichterbij de «gele trui» één puntje voorsprong heeft de nieuwe leider Erpe die de helft van de bui^ prijsgaf en slechts 2-2 speelde tegen underdog Oudenhove. Ex-koploper Moerbeke ver ging het te Edixvelde nog slechter daar werd het 1-0. Schellebelle, aan een uitste kend seizoen toe, is dus op de goeie weg. Vorige zondag heeft Edixvelde een wapenfeit aan zijn reeds rijk gevuld palmares toegevoegd. Na de andere kopploegen Meldert, Erpe en Bambrugge reeds een of twee punten afhandig te hebben gemaakt, heeft Edixvelde dat eens te meer verras send goed voor de dag kwam de rekening vereffend met leider Moerbeke. Al is de winstmarge met de kleinste verhouding uitgedrukt dan kon niemand graten vin den in de zege, die het pro- dukt is van een enorme inzet en een goede kollektieve ver richting. De spelers van trai ner Van den Perre kunnen hun zege volkomen wettigen door de spelontwikkeling, die in hun voordeel was. Daarbij komt dat Moerbeke die ne derlaag op geen al te spor tieve wijze heeft aanvaard. Edixvelde eindigde zelfs met negen omdat Van Oudenhove en Baeten er in het laatste kwartier wegens blessures uit moesten. Daarbij had de thuis ploeg eerder haar gekwetste doelman door veldspeler La- cluse moeten vervangen. La- cluse maakte echter een op gemerkt dsbuut in zijn nieuwe funktie. Het doelpunt dat Edix; velde een verdiende overwin ning schonk viel in de 80e minuut langs Callebaut. Nu zondag speelt Edixvelde op eigen bodem tegen Ouder hove. Twee ploegen die vorig zondag een goede beurt maa ten, want Oudenhove ontft selde titelkandidaat Erpe eigen terrein een punt, terw Edixvelde Moerbeke van zi troon stootte. Baasrode speelde een be- lorlijke wedstrijd te Gent aar werd niettemin uit de idersgroep gelost. Ditmaal it men nogal wat steken illen in de defensie en deze lerden telkens afgestraft door levaert. Cooreman en co oogden de achterstand op te alen, slaagden een eerste aal, maar het derde doel- unt onmiddellijk na rust ori- nteerde de match. Zeggen dat Baasrode oo Olympia antrad zonder de broers Van Dit en andere feiten 'ijzen er op dat het niet meer goed botert. De ploeg is blijkbaar over haar hoogtepunt heen en heeft in de eerste plaats rust nodig. De vijf pun ten achterstand die Baasrode momenteel op leider Latem telt, zijn zeker niet onover brugbaar. Om die kloof te dempen zal men het anders moeten aanpakken. Sinds en kele weken noteerden we het duidelijk afzwakken van het middenveld en ging men in verdediging ook vrij zenuw achtig en onzeker akteren, wat op Olympia nog duidelijker aan het licht is gekomen. Vooraan blijft alles afgestemd op Mauj-ice Cooreman en dit F.C. Brugge - SC Lokeren (15 u 8e finale Beker van België) Buggenhout - Aalter Terjoden- - Appelterre Edixvelde - Oudenhove Hofstade - Deftinge Sohellebelle - Sp. Geraardsbergen Berlare - Smetlede V r iondenmatchen Ninove - E. Aalst Oudegem - KAVD Mere - Bambrugge Opstal - Baasrode T. Meldert - W. Moorsel Nieuwerkerken-Teralfene Schoonaarde - Overmere E. Zele (res.) - HO Etikhove (woensdag 29.12 te 19u30) Finale «Beker Denderstreek» Bosbeke - Serskamp (zondag 26.12 terrein St.-L. Houtem) Ook zordag was Appels zeker de mindere niet van zijn Wase tegenstrevers, speelden zelfs goed voetbal maar dan enkel tot aan de grote rechthoek. Wanneer daar de motor stil valt is de uitslag als normaal te bestempelen. Komt 't dan nog met een strafschop of iets dergelijks dat verandert niets aan de zaak. De luttele kansen die Sparta zich ere- eerde konden niet benut wor den. Karei Ringoet schoot naast de winkelhaak en Luc Vereecken faalde eveneens. Bazel is nu ook geen ploeg die we als een hoogvlieger mogen bestempelen want de zij staat nu midden de klas sering. Het was voor Sparta voldoende geweest de twee puntjes thuis te houden om de Waaslanders bij te benen. Dit om aan te tonen hoe snel een situatie gunstig kan evo lueren... De open vraagt blijft voor rood-witwie gaat voor de noodzakelijke doelpunten zorgen. De wil en de inzet van de spelers is er, maar toch moeten we toegeven dat 't hoe langer hoe moeilijker wordt, om de speler te vin den die de laatste toets durft geven. Een steeds maar falen gaat op de duur op het mo reel werken zodat niemand nog de verantwoordelijkheid wil op zich nemen te missen Achter de omheining staan im mers supporters die doelpun ten willen en die aanvaarden geen uitvluchten.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17